• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

این وطن پرستی که میگن کجاست؟

شما نسبت به ایران احساس مسئولیت میکنید؟

• رای‌دهندگان
    151
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : این وطن پرستی که میگن کجاست؟

به نقل از آینه ی تو... :
دنیا سهم نمیخواهد محمدرضا جان؟...دنیا متعلق به تمام دنیاست:)...
بیایید یک بار هم که شده نامی از"سهم"نبریم...
به خدا تمام شش دنگ میتواند مال تمام صاحبین باشد :-<
شعار خویه ....
میشه یکاری کنی؟

اگه تو بدون ویزا و مراحل خاص تونسی جز وطنمون(ایران) جایی بری قسم میخورم بگم کل دنیا سرای منه ولی نمیتونی به خدا قسم یکم ریالیسم باشیم میفهمیم

وطن یعنی سهم یک ملت از دنیا

به نقل از raha.pg :
ولی این ب هیچ وجه با عقاید من تناسب نداره....
چند بار دیگه هم گفتم....
من متعلق ب دنیا هستم و دنیا متعلق ب من است....
من واقعیت رو میگم خودم براتون تفسیر میکنم ربطی به شما نداره واقعیت اینه که تو دنیا شمارو تو هیچ کشوری قبول نمیکنن جز وطنتون شما متعلق به ایران هستید حتی با تغییر ملیت هم ماهیت شما تغییر نمیکنه وجود شما مال اینجاس خصوصیت مردم اینجا در بدن ماس ....فرهنگ ما وراثتی و محیطی فرق داره با هرجای دنیا و البته نظر شخصیه بنده اینه که ما نژاد برتر هستیم

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

ايني که بدون ويزاو پاسپورت نميشه جايي رفت کلي دليل ازجمله کنترل اون کشورو...
اگه به يه کشور ديگه نميتونستي بري يا راه نميدادنت اون وقته که ميشه گفت من متعلق به يه مکانم ولي الان هرکسي ميتونه بره هر جايي دوست داره زندگي کنه کشورتو يه جاييه که تو توش بزرگ ميشي مثه خانواده که فقط باقوانينش رو شخصيتت تاثير ميزاره و دليلي نداره که فقط به اون متعلق باشي ميتوني هرجاي ديگه بري و بااون سازگارشي

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از pucy cat :
اگه به يه کشور ديگه نميتونستي بري يا راه نميدادنت اون وقته که ميشه گفت من متعلق به يه مکانم ولي الان هرکسي ميتونه بره هر جايي دوست داره زندگي کنه کشورتو يه جاييه که تو توش بزرگ ميشي مثه خانواده که فقط باقوانينش رو شخصيتت تاثير ميزاره و دليلي نداره که فقط به اون متعلق باشي ميتوني هرجاي ديگه بري و بااون سازگارشي
جواب شما پایینیش بود

در ضمن این حرف شما یعنی تایید حرف من که وطن یعنی تمام سهم یک ملت از دنیا چون ملت یک نفر نیست که با یه ویزا بره :)

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

نه شما حرف منو نفهميدين کسي کسي رو مجبور کرده که اونجا بمونه؟ مگه نه اينکه ادمي ازاده هرجا بخاد زندگي کنه اون ويزا گفتم واسه چيزاي ديگست نه محدوديت تو رفت وامد

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

وطن پرستی کجا بود ؟! مگه اصن وطنی هم برامون باقی مونده که بخایم بپرستیمش ؟!!!!؟!!!؟

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

صرفا زندگی و تولد در یک مکان نسبت به اون مکان در فرد ایجاد تعلّق میکنه.
مثلا شما در خونتون حدود 15 ساله زندگی میکنید وقتی میخاید از اون حا برید خوب یک حسّ تعلقی نسبت بهش دارید.
درسته من عضوی از این شهرم؛ عضوی از این کشورم؛ اما خونم؛ خونه ی خودم هست. میتونم برم جاهای دیگه ؛ خونه های دیگه اما بهر حال من متعلّق به خونه و خانواده ی خودم هستم. و اسم من همان اسم خانوادگی این "خانواده"س.
خداوند برای زمین و سرزمین زندگی ما مرزی قائل نشده و ما متعلّق به همه ی جهانیم؛ همه مون انسانیم؛ میتونیم بریم ساکن کشورهای دیگه باشیم؛ اما اون ها به ما به چشم یک "بیگانه" نگاه میکنند. ما به وطن خودمون یعنی همون جاییی که توش بدنیا اومدیم تعلّق داریم؛ شما هر جای دنیا هم برید؛ اسم "ایرانی" روی شماست.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از pucy cat :
نه شما حرف منو نفهميدين کسي کسي رو مجبور کرده که اونجا بمونه؟ مگه نه اينکه ادمي ازاده هرجا بخاد زندگي کنه اون ويزا گفتم واسه چيزاي ديگست نه محدوديت تو رفت وامد
جوهر و وجود ایرانیتون رو هم عوض میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مشکل همینجاس شما جای دیگه غریبید و بیگانه و اونجا شمارو قبول ندارن به عنوان یک هموطن اکثر کارهای یک مسافر خارج هم در سفارت و کنسول گریه اصولا اینکه هممون انسانیم یک شعار دروغه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Mohammadreza128 :
مشکل همینجاس شما جای دیگه غریبید و بیگانه و اونجا شمارو قبول ندارن به عنوان یک هموطن اکثر کارهای یک مسافر خارج هم در سفارت و کنسول گریه اصولا اینکه هممون انسانیم یک شعار دروغه
جوهر و وجود من ایرانی نیست...انسانیست :)

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

شعار خویه ....
میشه یکاری کنی؟

اگه تو بدون ویزا و مراحل خاص تونسی جز وطنمون(ایران) جایی بری قسم میخورم بگم کل دنیا سرای منه ولی نمیتونی به خدا قسم یکم ریالیسم باشیم میفهمیم

من واقعیت رو میگم خودم براتون تفسیر میکنم ربطی به شما نداره واقعیت اینه که تو دنیا شمارو تو هیچ کشوری قبول نمیکنن جز وطنتون شما متعلق به ایران هستید حتی با تغییر ملیت هم ماهیت شما تغییر نمیکنه وجود شما مال اینجاس خصوصیت مردم اینجا در بدن ماس ....فرهنگ ما وراثتی و محیطی فرق داره با هرجای دنیا و البته نظر شخصیه بنده اینه که ما نژاد برتر هستیم
دلیل این سخت گیری ها فقط یه سری مسائل امنیتیه ک تو کل دنیا هم وجود داره....
متاسفانه هنوز مردم ما ب اون سطح فکری نرسیدن ک بدونن نژاد ملاک برتری نیست با اینکه اسممون مسلمونه...

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

من اول انسانمممممممممممم..........
بعد هر چیز دیگری......
چرا مردم ملاک های سنجیدنشونو عوض نمیکنن؟؟؟؟؟؟؟؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

شعار خویه ....
میشه یکاری کنی؟

سر کوچه میروی...میگویند ماست نداریم...باید بگوییم ماست بد است که ندارند پس بیاییم امروز بدون ماست سر کنیم؟ :)
خیر...
"همیشه واقعیت بهترین نیست...همیشه نیز راهنمای بهترین نیست..."

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

من آدم ضدوطنی نیستم. همچنین غرب‌زده و کشوربیگانه‌زده هم نیستم. من اصن جهت خاصی ندارم. چرا؟ چون فکر می‌کنم این "ایکس پرستی" یک کانسپت احمقانس.
قضیه‌ی همون افتخارس. شما زمانی می‌تونی به چیزی افتخار کنی که جزو ارزش‌های شخصیت باشه. ارزش شخصیتم وقتی معلوم می‌شه که همه چیزای جانبی مثل خانواده، شغل، محل زندگی و ... ازت بگیرن ببینیم به عنوان انسان چی داری. شما حق نداری به شغل پدرت افتخار کنی. شما حق نداری به مقام‌های علمی برادرت افتخار کنی. صرفا می‌تونی نسبت بهشون خوشحال باشی! تا چیزی که جزو ارزش‌های شخص شما نیست، افتخار کردن بهش احمقانس.
حرف من اینه که وطن‌پرستی هم مثل اونه. من داخل یه جایی به دنیا اومد. حالا اسمش شده وطنم. خب که چی؟ حالا چیکار کنم؟ آیا من خودم اینجا رو انتخاب کردم؟ آیا من موقعی که به دنیا اومدم حق انتخاب داشتم؟
پدر و مادرم اینجا بودن، منم اینجایی شدم. برای چی باید افتخار کنم به جایی که بهش حالا وطن اطلاق می‌شه؟ آیا نمودی از نتیجه‌ی تلاش‌های منه؟ آیا در حال حاضر در جهان مطرحه و اینکه مطرحه دلیلش این بوده که من از سیاست‌مدارای قدرتمند این سرزمینم؟ صرفا یه چیزیه که هست. افتخار کردن نداره. مثل این می‌مونه که بگیم "فلانی به خانه‌ش افتخار می‌کنه!" به هر حال خونم یه جایی هست که آدمای دیگه هستن، خانوادتن در اصل، به زبان تو صحبت می‌کنند و حتی کلی همدگیرو دوست دارید. آیا دلیل می‌شه افتخار کنید؟

کانسپت وطن‌پرستی، یک کانسپت احمقانس. این نظر منه.

sahra

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نقل از pucy cat :
هر كسي ميتونه هرجايي ميخواد بره؟ كي گفته؟ ما تا دبي مي ريم بايدeye printl شيم كه يه وقت تروريست و عضو طالبان نباشيم! قوانين سخت گيرانه تر نسبت به ايرانيا و تبعيض نژاد رو آدم خيلي راحت تو رفتارشون ميبينه! كنترل يه كشور و حفظ امنيت اون فقط با بازجويي از ايرانيا تامين ميشه؟ چرا ...همين مرز باعث شده رو تو مارك بخوره و واقعا نتوني راحت به خيلي جاها سفر كني! شايد بتوني زندگي كني! ولي تحت چه شرايطي؟ با پشت پا زدن به همه ارزش هات و تن دادن به خيلي از بي حرمتي ها نه فقط به مليتت بلكه به شخصيت انسانيت فقط واسه گرفتن اقامت؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از آینه ی تو... :
سر کوچه میروی...میگویند ماست نداریم...باید بگوییم ماست بد است که ندارند پس بیاییم امروز بدون ماست سر کنیم؟ :)
خیر...
"همیشه واقعیت بهترین نیست...همیشه نیز راهنمای بهترین نیست..."
ا
واقعیت واقعیته...
انسان ها با نژادها و کشورهای مختلف فرق دارن و این واقعیته نژاد ما نژاد برتره و این واقعیته کشور و سرزمین ما بهترین خاک دنیاس و این واقعیته...و

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

واقعیت واقعیته...
انسان ها با نژادها و کشورهای مختلف فرق دارن و این واقعیته نژاد ما نژاد برتره و این واقعیته کشور و سرزمین ما بهترین خاک دنیاس و این واقعیته...و
بله...نژاد من برتر است...نژاد تو نیز برتر است...نژاد آن آفریقایی نیز برتر است...
به راستی که نژاد انسان برتر است.... >:D< :)

واقعیت را ما میسازیم...

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

غرور بده بدترینشم غرور ملیه کسی که واقعا" کشورشو دوست داره مشکلاتشو بررسی میکنه و در حد توانش برای رفع اون مشکلات تلاش میکنه وطن پرستی تا جایی خوبه که باعث نشه مشکلاتو نبینیم یا منافع ملی رو به منافع بین المللی ترجیح بدیم

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

من خیلی حسی نسبت به ایران ندارم .
یعنی همون حسی که نسبت به آمریکا و آفریقا دارم نسبت به ایران دارم .
با این تفاوت که خوشحالم که این جا عموم آدما زبون و مذهب منو دارن .
یعنی اگه هر جای دیگه دنیا هم ملت به یه زبونی حرف بزنن که من با اون زبون راحت باشم و تو جامعه ، برخورد درست و منطقی ای داشته باشن ، من همه جا رو دوست خواهم داشت .
از خیلی چیزای ایران خیلیم لجم میگیره ولی خب در مورد هر کشور دیگه ایم یه چیز اینجوری ای دارم .
کلا همه رو دوست دارم ، اینکه ما نژاد برتریمم قبول ندارم ، هر نژاد از یه جهتی به بقیه نژادا برتری داره .
از بچگیم تا حالا هم هیچ وقت عاشق وطن بودن رو نفهمیدم چون به نظرم تو هر کشوری یه کسی وجود داره که عاشق وطن خودشه ، یعنی هر جایی یه دلایلی برای دوست داشته شدن داره ، پس همه جا رو میشه دوست داشت و من همه جا رو دوست دارم .

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

البته نظر شخصیه بنده اینه که ما نژاد برتر هستیم
این حرفی که شما میزنید یکم بوی نژاد پرستی داره...درسته وطن هست؛ ولی مرزها علّت برتری یک نژاد به سایرین نمیشه... . انسان ها همشون با هم برابرند ؛ هرچند ایرانی باشند،هرچند آمریکایی،وهر چند آفریقایی.

Anahine

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ١
شهر
طهران

من یه ایرانی افغانی ترک آمریکاییم یه روسم عربم چینییم آفریقاییم
من یه یهودی زرتشتی مسیحی بهاییم هندو مسلمونمو بی مذهبمو بوداییم
یه ایرانی ام که صفا و سادگی رسممه یه افغانی ام که تاریخم پر ستمه
من یه کردم که رفیقم کوه و تفنگه یه فلسطینم که چهل پنجاه سال تو جنگه
یه آفریقایی سیاه مثل عمق جنگل اونی که رفتار میشه باهاش مثل انگل
یه آلمانی ام که از نازی ها سیلی خورده یه حزب که واسه جنایتش آبرومو برده
یه آمریکایی که دس تو دس عراقیا گریه کردیم تو این جنگ و مرگ و غوغا
یه اشک قشنگ از چشم یه تبتی که میسوزه تو حسرت آزادی مملکتی
یه ایرانی ام که پرچمم و گم کردم وسط این همه اسم و رسم سردر گمم
به هر شکل و لباس و زبون تو هر مملکتی ام به نام عشق و آزادی و انسان حثییتم
به اینکه همه مثل همیم و فقط این یه اصل به نام انسانیت که زیباترین رسم
(من یه درد مشترکم فریاد کن منو دیوار و بشکن و بیرون بزن از این تنو)
(رها شو رها شو تو وسعت دنیا رها شو با هر رنگ پوستی و زبونی هم صدا شو)
واسه روزی که تمومه زندونا ویرون شن و چشم مادرا واسه بچه ها گریون نشن
و روح قشنگ هیچ زنی لگدمال نشه غیرت پر معنی مردها پایمال نشه
و هیچ سری بالا دار نره واسه عقیدش زنی از ترس خونواده نسوزه تو آتش
روزی که زندگی هیچ کسی تفتیش نشه ملاک اعتاقاد و ایمان تسبیح و ریش نشه
روزی که آزادی تو خیابون همه برابر زن و مرد کوچیک و بزرگ خواهر و برادر
روزی که همه جا توی صلح و آزادیه قدم به قدم باغ و درخت و آبادیه
لحظه ای که شاید دوباره انسان معنی بشه تموم این حرفای قشنگ عینی بشه
لحظه ای که میرسه شاید ولی من نیستم من خیلی زود تر از اونچه فک کنی میمیرم
ولی تو بمون و به یاد شاهین پرواز کن پنجره های ذهنتو رو به دنیا باز کن
به جای من بخون و بخند و نفس بکش تو هر لحظه اگه شد این سرود و آواز کن
بزار کوه پیش مرامت تعظیم کنه آسمون بارون و با اشک تو تنظیم کنه
بزار واسه یه بار شده آدم آدم شه مث استعاره ای از شعرای سادم شه

اين تكست از شاهين نجفيه
لطفا به اين توجه نكنين كه كي گفته
به اين دقت كنين كه چي گفته

تكه دست من بود سرود مليه كشورم رو يه چيزي تو اين مايه ها ميذاشتم
تا بالاخره أولين كشوري باشم كه سرود مليم فقط از كشور خودم نميگه
و به همه ي آدما ياد آور ميشه كه اين مرزاي جغرافيايي مهم نيست
مهم انسانيته

mahsa106

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
دانشگاه
ایشالله تهران
رشته دانشگاه
ایشالله پزشکی

و :طن پرستی خوبه اما اگه وطنی در کار باشه
همه دارن همینو میگن اما
تا حالا دقت کردید ایران یه روزی سر زبون همه ادما ی دنیا بود
الان ایران او ایران قدیم نیست اما هر چی باشه کشوری که کروش یه زمانی پادشاهش بوده و الان یه عده ادم .....ریختن توش پس ما اگه صحبت از وطن پرستی میکنیم منظور ایرانه نه ادمای ایران
#S-: ^-^ P:> <D= ^#^ #S-: =((

بالا