• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادات

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : انتقادات و پیشنهادات

خب ، من باید بگم من اصلا قصدم بر این بود که این کارو بکنم . ینی ازیه سری بپرسم راجبه فیلمُ خلاصه باهم انتخاب کنیم . ( یه سری وارد ! )
اتفاقی که افتاد این بود که چند نفر مخالفت کردن با این کار که منم بهش فک کردم دیدم راس میگن .
به هر حال کاربرای این سایت چه متخصص چه غیرمتخصص ، کاربرای سایتن !
وقتی خودشون یه چیزیُ انتخاب نکنن مشارکتشونم کم میشه . ( این روند واقعا تو سایت وجود داره ، چه بد چه خوب . )
تو کتاب خوانی گروهیم اکثرا همین اتفاق میفته ، ینی کلی مخالف هست همیشه .

من نمیگم با این تیم که فیلمُ انتخاب کنن مخالفم ، کاملا موافقم .
فقط میگم انتخاب اون تیمم باید به عهده ی همه باشه !
میدونید مشکل چیه ؟
مشکل اینه که ، این " راهی که باید در پیش گرفت " رو شما فقط در مواقع تماشای گروهی یادتون میفته .
اگه واقعا نگرانید ، انتقادا رو زودتر بگین تا واقعا بشه یه کاری کرد .
جدا منم خوشحال میشم بدونم . چون شما چند تا پیرهن از ما بیشتر پاره کردین به هرحال !
فقط بگین لطفا ! این مواقع نگین نقدتونو ...

+ انتقادو با لحن آروم هم میشه گفت ...

آهان اینم بگم .
@ ساینا : در مورد زمان ، گفتن تو عید دو تا فیلم نقد کنیم . برای اون بود که زمانُ گفتم 5 فروردین . :|
که البته قرار بود ببینیم چقد استقبال میشه از این تماشای گروهی ...
تاپیکم باز میمونه تا آخر ماه .

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

اينکه وقتي توسط يه سري انتخاب شه، يه سري مخالف باشن عاديه. اما خب ببين از اين عره که راي ميدن و انتخاب ميکنن، چندتاشون شرکت ميکنن؟ شرکت کننده هاي اصلي، همونايين که اگه قرار به تشکيل گروه براي انتخاب باشه، تو گروهن. (چه جمله اي شد! :د)
بخاطر همين بنظر من مناسب تره که اونايي که تو زمينه فيلم قابل قبولن فيلمو انتخاب کنن؛ نه عموم.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

آره گفتم که منم موافقشم .
ولی میگم تو اون گروه ، یکی دونفرم کسایی باشن که بچه ها قبولشون داشته باشن !

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از ریــحــانــه :
آره گفتم که منم موافقشم .
ولی میگم تو اون گروه ، یکی دونفرم کسایی باشن که بچه ها قبولشون داشته باشن !

مجلس شورای اسلامی نمیخوایم تشکیل بدیم که از طرف بچه ها نماینده بفرستیم!
فقط 3_4 نفر آشنا به نقد میخوان فیلم انتخاب کنن! اصن موضوع در حدی مهم نیست که این حواشی پیش بیاد و بچه ها بگن: «چون ما فیلم رو انتخاب نکردیم، پس در تاپیک نقد هم شرکت نمیکنیم!»

من همچنان منتظرم اون 31 نفری که به این فیلم رأی دادن و تاپیکشم لایک کردن، نقد کنن!
و سطح نظرات هم، همونطور که پیشبینی میکردم، در همین حدّه که بگن «فلانی خوب بازی کرد.» یا «موسیقیش خوب بود» یا در حالت خیلی خوب این هست که «اسکار حقش نبود.» !

به نقل از ریــحــانــه :
+ انتقادو با لحن آروم هم میشه گفت ...

انتقادات با لحن آروم بیان میشه؛ شما تند میخونید! :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

میگم که ، چون کتاب خوانی گروهیُ دیدم میگم .
دقیقا این حواشی ای که شما میگی پیش میاد اتفاقا !
ببینید وقتی قضیه رو جدی نگیرین اتفاقای خوبی نمیفته . در حد همون مجلس شورای اسلامی باید جدیش گرفت ! :-"
من میگم مثلا دونفر باشن ، دونفرم نظرسنجی کنیم بچه ها انتخاب کنن ! ( مثلا ! )

شما توقع دارین نظرات در چه حد باشه ؟!
توقع زیاد از حد دارین ...
منتقد سینما نیست کسی اینجا که ...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

نصيحت ميکنم اهميتي به اون چن نفري که هميشه پيدا ميشن و ميگن "ما تحريم ميکنيم" اهميتي ندي.

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نظرم بر اینه که نظر سنجی خیلی کار درستیه و کیندر کلا" چرت می‌فرماد

وقتی قراره کاربرای سایت راجع به یه فیلمی بحث کنن و حرف بزنن (شاید نقد!) باید خودشون انتخاب کنن و با توجه به آراء نظر سنجی فیلم مشخص شه.

همیشه بهترین‌ها انتخاب نمیشن (با فرض اینکه فیلمای دیگه بهتر باشه البته!)

مهم اینه که کاربرا یه فیلم رو که میخوان انتخاب کنن و برداشت خودشون رو ازش بنویسن و بحث کنن، نه اینکه حتما" بهترین فیلم انتخاب شه یا یکی یه فیلم انتخاب کنه با توجه به سلیقه‌ی خودش (یکی یه تیم هم میتونه باشه)، در واقع خیلی مهم نیست که کدوم فیلم انتخاب میشه هدف چیز دیگه‌ای ِ .

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

آقا حرف اينه كه از اونايي كه راي مي‌دن، چن نفر فيلمُ مي‌بينن و بعد از اونا كه ديدن چن نفر نظر درست حسابي مي‌دن؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

موضوع اینجاس که وقتی رای گیری می کنن که "چه فیلمی برای تماشای گروهی باشه؟" ملت اون عبارت رو می خونن "به نظر شما چه فیلمی شاخ تره / از بین اینا کدوم فیلم رو بیشتر دوس دارید / کدوم فیلم رو دیدید / کدومو میخواید ببینید؟" و بر این اساس رای میدن!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

وقتی به نظرسنجی باشه ٬ با توجه به اون چیزی که فرشید گفت ٬ مثلا ۲۰ نفر به The Artist رای دادن ٬ بیست نفر به Hugo (برفرض) بعد اون بیست نفری که به Hugo رای دادن ٬ میگن خب ٬ من چون میخواستم اونو ببینم / اونو دیدم بهش رای دادم ٬ حالا که انتخاب نشد شرکت نمیکنم! (چون مثلا حوصله ندارم ببینم یا این چیزا)
از اون بیست نفری که به The Artist رای دادن ٬ ده نفرشون به دلیل این که "شاخ تره" رای دادن ٬ میمونن ده نفر. پنج نفر که میان و نقد مینویسن٬ پنج نفر هم میان مینویسن خوب بود ٬ بد نبود ٬ اسکار حقش نبود و اینا . ( حتی گاهی وقتا جرئت ندارن همینم بنویسن که نیان بهشون بپرن : نقد بلد نیستی چرا حرف میزنی؟ @: )
لایک هم صرفا میکنن برای این که لایک کرده باشن و بگن که ببینین ما چقدر از برنامه های هنری و فرهنگی سمپادیا استقبال / حمایت میکنیم! :-" چون بی دردسر ترین و راحت ترین کار ٬ لایک کردنه .
اگه هم بخواد به انتخاب چند نفر خاص باشه ٬ بقیه در میان میگن : اصن اینا واسه چی باید انتخاب کنن؟ نمیشه همش سلیقه اونا باشه که ٬ شرکت نمیکنیم!
کلا هرکاری بکنین نهایتا همون ۱۰ نفر شرکت میکنن. :-"
یه عده معدودی هم مثل منن و تنبل در تهیه فیلم ٬ حوصله دانلود هم ندارن! اگه دستشون برسه میبینن ٬ اگه نه هم که هیچی دیگه :-"
این روند کلی بود ٬ هم در مورد کتاب خوانی ٬ هم تماشای گروهی . :-"

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از GCD :
موضوع اینجاس که وقتی رای گیری می کنن که "چه فیلمی برای تماشای گروهی باشه؟" ملت اون عبارت رو می خونن "به نظر شما چه فیلمی شاخ تره / از بین اینا کدوم فیلم رو بیشتر دوس دارید / کدوم فیلم رو دیدید / کدومو میخواید ببینید؟" و بر این اساس رای میدن!
خب میدونی ، این مشکل دید بچه هاست . مشکل اطلاعات کمه .
صورت مسئله رو نباید پاک کرد !
سیستم دیکتاتوری مطلق نباید باشه ...
باید یه فکری کرد برای توجیه ملت !

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

ریحانه دیکتاتوری نیست به نظرم . اصلا نمی شه گفت دیکتاتوری ِ . با توجه به مشکلاتی که داره پیش میاد ، به نظر من 4 تا آدم فیلم شناس رای بدن خیلی بهتره تا با همون روشی که فرشید گفت ، بچه ها رای بدن ...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از SaϔnA.M :
ریحانه دیکتاتوری نیست به نظرم . اصلا نمی شه گفت دیکتاتوری ِ . با توجه به مشکلاتی که داره پیش میاد ، به نظر من 4 تا آدم فیلم شناس رای بدن خیلی بهتره تا با همون روشی که فرشید گفت ، بچه ها رای بدن ...
بستگی داره منظورت از مشکلاتی که داره پیش میاد چی باشه ؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مشكل: فيلمي كه جاي بحث نداره؛ كسايي كه الكي راي مي‌دن و شركت نمي‌كنن و ...

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از نرگس² :
آقا حرف اينه كه از اونايي كه راي مي‌دن، چن نفر فيلمُ مي‌بينن و بعد از اونا كه ديدن چن نفر نظر درست حسابي مي‌دن؟
یعنی چی؟ چه ربطی داره؟ هرکی به یه فیلمی رای میده (طبق نظرش)، مثلا" اگه چند نفر انتخاب کنن بعد همه میرن ببینن ولی اگه خودشون رای بدن نمیرن ببینن؟ LOL
نظر درست حسابی چیه؟ هر کی برداشت خودش از فیلم رو مینویسه، درست حسابی بودنش به خودش مربوطه نه به منوتو. نمیشه دیکته کرد که هرکی چه نظری بده! (فک نکنم کسی اینجا سواد بالای سینما داشته باشه، یا حداقل من تا حالا چنین کاربری اینجا ندیدم!)

به نقل از gcd :

اینا دیگه نظراته کاربره، اولا که نمیتونی به همه اینو نسبت بدی، بعدشم حتی با این فرض، بازم اینکاره درستی نیس که نظر سنجی برگذار نشه، 2تا مقوله‌ی جداست اینا، ربطی به هم نداره، اگه با این دید بخواد نگا شه، من همین الان میتونم نصف فروم رو بگم تعطیل کنین چون کاربرا جوری که هست استفاده نمیکنن (البته مدیرا هم جوری که هست استفاده نمیکنن، کاربرا که میگم منظورم تمام یوزراس)

حرف ستاره ام تا حددی درسته، من به شخصه شده تو نظر سنجیا به یه گزینه رای دادم و که اگه انتخاب میشد شرکت میکردم و بحث میکردم، اما نشده بعضی وقتا، بعد دیگه منم نتونستم اون یکی گزینه رو تهیه کنم و اطلاعات راجع بش به دست بیارم واس همین شرکت نکردم و پستی ندادم. یه چیز تقریبا" طبیعیه، ربطی به این داستان نداره.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

میشه توضیح بدی انتخاب فیلم تو این دوره دقیقا چه جوری بود ؟ یعنی مثلا با سلیقه شخصی خودت از بین 82 تا یکی رو انتخاب کردی ؟ یا جور دیگه ای ؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از جواد باهوش ™ :
میشه توضیح بدی انتخاب فیلم تو این دوره دقیقا چه جوری بود ؟ یعنی مثلا با سلیقه شخصی خودت از بین 82 تا یکی رو انتخاب کردی ؟ یا جور دیگه ای ؟
بله میشه. :)
قطعا براساس سلیقه ی خودم کاری رو نکردم! اگه قرار بود براساس سلیقه باشه چیز دیگه ای رو انتخاب میکردم.
این 82 تا قطعا خیلی هاش حذف میشد. مثلا یه فیلمی مثل گشت ارشاد یا خصوصی رو قطعا نمیشد گذاشت برای تماشای گروهی.
ترجیحا هم فکر کردم فیلمی که انتخاب میشه برای کارگردان هایی نباشه که فیلماشونُ تو تماشای گروهیای قبلی بررسی کردیم. خوبه که با یه دید متفاوت آشنا شیم.
در مورد اونایی که قابل بحث بود هم گشتم کلی، اونایی که میشد رو دیدم و با آدمایی که بهشون مطمئن بودم حرف زدم.
این که گیر بیاد هم خیلی خوب بود. خیلیا دوره های قبل چون نمیتونستن دانلود کنن، سرعتشون پایین بود و ... شرکت نکرده بودن.
مجموعه ی اینا شد این فیلم.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

خلاصه ی فیلم: چند نفر از ساعت ده شب تا حوالی بامداد ناخواسته با هم همراه می شوند ...
صرفا خلاصه فیلم تو حلقم :))

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از GCD :
صرفا خلاصه فیلم تو حلقم :))
کلا به ایرادگرفتن علاقه دارید؟! :)
این فیلم جوری نیست که بشه بیشتر از این راجع بهش حرف زد. میخواید کل فیلمُ مینوشتم مثلا؟

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

اقا چرا اطلاع رسانی عمومی نمیکنید؟؟
الان من نمیومدم اینجا نمیدونستم این فیلم انتخاب شده
قبلا یه عکس از فیلم اون بالا نشون داده میشدااا

بالا