• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

به نقل از Hydrus :
شاید کلی نباشه ولی به نظر من اگه مرد بزرگتر باشه بهتره
موافقم :لایک
به نقل از ♬♩♪3pideh♪♩♬ :
بنظر من همین که سنه مرد کمتر نباشه کافیه
این تفاوتا بیشتر تو سنه پایین واضحه وگرنه شما بین یه مرد 30 ساله و زن 30 ساله تفاوت خاصی میبینین?
اتفاقا حتی بعضی وقتا همسن بودن باعث درک بهتره تا دونفر که ده سال باهم تفاوت دارن یا حتی پنج سال :|
5سال زیاد نیس به نظرم!! 1تا 5 سال خوبه دیگه!ولی بازم کلی نمیشه دید این موضوع رو!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اختلاف سنی هر چی کمتر بهتر!
اگه یکی دوسال باشه خیلی مشکلی پیش نمیاد
ولی اگه 10 یا 5 سال باشه چه مرد بزرگتر باشه چه زن میتونه مشکلاتی به وجود بیاره

dani

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
کامپیوتر-سخت افزار

کلن فک نمیکنم که جایی گفته باشه که مرد باید بزرگتر باشه ولی خودم چن تا مورد میشناسم که خانوم بزرگتره ولی هیش مشکلی ندارن و خیلی خوب و خوش دارن زندگی میکنن.
ولی یه جورایی عرف شده!
به نظر من که این عرف خیلی خوب نیس و جاهایی میشه گف دست آدمو میبنده!
ولی این شرط نیس که!(یا لااقل شرط اصلی و اولیه نیس!)
مهمترین اصول چیزای خیلی فراتر از این جور موضوعاته!
البته باید اینو در نظر گرفت که تفاوت سنی با میزان صیمیت و قابلیت درک راحت تر هم دیگه و اینجور چیزا تأثیر تقریبن مستقیم داره!
(میشه گف قدر مطلق اختلاف هر چی کمتر باشه موفقیت بیشتره فک کنم!)

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

عرفه ولی خیلی تعیین کننده نیست.
وقتی ملاک به مراتب قدرتمند تری مثل ثروت و مقام اجتماعی وجود دارن بالا و پایین بودن سن خیلی به نظر نمیاد. خیلی از خانواده های سنتی رو دیدم که مرد سنش از زن پایین تره.
از دید روانشناسی هرچند به نظر من نباید حکم کی داد. سن نباید جلوی ملاک های مهم دیگه مثل سطح فرهنگی و تفاهم رو بگیره.

zahra AB

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

.

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از proushat :
من دوست دارم شوهرم 10 سال ازم بزرگتر باشه چون حس امنیت بیشتری بهم میده. فاصله سنی کمتر از 5 سال اصلا خوب نیست دیدم که میگم.
ینی مثلا وقتی خودت 20 سالته اون 30 ساله باشه?!!! :O
حالا مثلا یکی دوسال از تو بزرگتر باشه احساس امنیت نمیکنی?!! :O
درضمن این یه چیزه کلی نیس که چون شما دیدین اینطور باشه !!

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

خب من اصلا قصد توهینو اینا رو ندارما.. اقا پسرا جبهه نگیرن.. ولی اینکه رشد عقلی دخترا چند سال از پسرا سریعتره یه چیزیه که علم هم ثابتش کرده..
مسلما دخترا هم موقع ازدواج کسیو میخوان که شریک زندگیشون باشه.. تکیه گاهشون باشه و پیشش آرامش داشته باشن.. نمی خوان بچه بزرگ کنن که! بعدشم.. اونجوری تفاهم بیشتره و به نظر من مرد بهتر میتونه زندگیو اداره کنه!

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

خوب به نظر من مرد باید بزرگتر باشه
چون اگر به سن بلوغ نگاه کنید،میبینید که دخترها زودتر به بلوغ جسمی و عقلی میرسن،پس خیلی عادیه که سن مرد بیشتر باشه
چون دخترها اکثرا برای داشتن یه حامی ازدواج میکنن و خوب این. حامی باید مسلما اگر بیشتر از دختر تجربه نداره،کمتر هم نداشته باشه
پس قطعا باید بزرگتر از دختر باشه،اما دیگه نه در حد10سال :Oاینجوری انگار پدر دختره است
حداکثر6سال
چی گفتم من!!
فهمیدین منظورم رو؟؟

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي

یه مورد دیگه هم هست اونم ظاهره!
خانوم ها معمولا خ زودتر از اقایون شکسته میشن!بعد حتی اگه همسن هم باشن فکر میکنم باعث پایین اومدن اعتماد به نفس خانوم بشه!

m.n.k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
یادش بخیر شیمی بودیم...
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شیمی محض

لزوما نباید سن مرد بیشتر باشه....من الان یه خونواده میشناسم سن زن بیشتره خیلی زندگی خوبیم دارن
ولی به نظر من سن مساوی خیلی خوبه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

چون اگر به سن بلوغ نگاه کنید،میبینید که دخترها زودتر به بلوغ جسمی و عقلی میرسن،پس خیلی عادیه که سن مرد بیشتر باشه

سنه بلوغ عقلی و جسمی تقریبا برایه هر دو جنس یکیه و چیزیه که از حدود ۱۲ سال شروع ممکنه بشه یا حتا تا ۱۵ سال هم شروع نشده باشه.

این مشکل رو دقیقن پسر ها هم دارن.
کسی از پسر ها هم حوصله خاله بازی نداره به خاطره همینه که تقریبا من تمام تلاشمو می کنم تا دوست دخترم یا هم سنه خودم یا حتا از خودم بزرگ تر باشه.

و بعضن حتا میبینی دختری ازت ۵-۶ سال بزرگتره ولی هنوز بچس این خیلی رو اعصابه. قصدم بی احترامی نیست ولی یه رابطه کمی جدی تر به دو ادم نسبتن عاقل تر و با تجربه تر نیاز داره.

پسر ها مثلن یه ذره که به حولو حوش ۱۷ سال میرسن یه مدت ادا ادم هایه خفن غیرتی در میارن که خوب بعده یه مدت ۲-۳ ماهه بادشون می خوابه دختر ها هم اصولن تمام سعیشون اینه که فکر کنن باید صبر کنن تا یه ازدواج درستو حسابیه کتو کلفت که تمام هم مدرسه ای هاشونو دعوت کنن!!!

نمی گم من بزرگ شدم نه من هم نشدم هنوز خیلی هم عجله ای ندارم ولی تقریبا می تونم بگم بعده اینکه شدید ۲۱-۲۲ ساله یا حتا بعضن ممکنه کمی زود تر حتا یا شاید هم تا ۲۵ سالگی هنوز بچه باشید ( داریم تو دانشگاه دقیقن از این تریپ ادما که چون عربه به دوست دخترش دست داده تریپ چاقو کشی برداشته و اخراج شده! یا از این دخترا که کلن دماغشونم بالا نمی کشن و هرکی بهشون سلام میده فکر می کنن طرف درخواست ازدواچ داده و الان لابد رفته حلقه شو بیاره!)

بزرگ بودن و عاقل بودن خیلی به سنو سال نیست ولی خب این شاید طبیعی باشه که یه پسر هم سنو ساله من خیلی بدش نیاد با زن هایی (اشاره می کنم و تاکید می کنم که زن و نه دختر ) کمی با سنه بیشتر از خودش‌( در حد ۱-۲ سال) رابطه داشته باشه ( این باعث میشه از بچه بازیاش یه کم دست برداره) و خب دخترا هم دوست داشته باشن به یه مرد ( و باز هم اشاره می کنم مرد و بهتره پسر نباشه ) با سنو ساله بیشتر و با تجربه بیشتر رابطه داشته باشن تا بتونن یه ذره دست از خاله بازی ( قصد توهین ندارم خودتون یحتمل میدونید منظورمو ) بردارن.

اگه خیلی نگران اون یکی نصفه دینتون نیستید و تا ۲۵ سالگی صبر کنید تقریبا این قضیه اختلاف سنی کلن یادتون میره چون خیلی چیزه مهمو قابل توجهی نیست. اصولن بیشتر رابطه ها بین هم کلاسی ها یا به نوعی اشنا هاتون رخ میده و اشنا هارو مسلمن دانشجو دکترا تشکیل نمیده وقتی دارید لیسانس می خونید هنوز! فوقش میشه یک یا دو سال بالاترتون یا اونی که داره فوق می خونه!

این کتاب داستان هایه عاشقانه و اینارم ول کنید تقریبا هیچ ربطی به زندگی واقعی ندارن و حتا هیچ شباهتی هم بهش ندارن!

اون چیز هاییی هم که تو مدرسه می خونید و از دوست هاتون میشنوید هم البته هیچ ربطی به زندگی واقعی ندارن! باید تجربه بکنید تا بفهمید چون یه چیزیه که کاملن تجربش برای فرد به فرد ادم ها فرق می کنه.

مثلن من تجربه دوستی با کسی از خودم کم سن ترو داشتم و می تونم بهتون بگم عذابه.

mehdihosseini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
sampad neyshabour
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
فیزیک و شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
تربیت بدنی(دبیری )

به نظر من همه همینا به خواست و شرایط 2نفر برمیگرده که برا همه یکسان نیس :-"

داریم که مرد حتی 8 سال کوچیکتر از زنش بوده و هیچ مشکلی خاصی هم بوجود نیومده براشون و حتی داریم کسانی که فاصله سنی مناسبی

داشتن اما زندگی خوبی نداشتن :-<

تفاوت سن براچیه ؟ برا اینکه 2طرف سطح فکرشون یه جور باشه دیگ ! حالا وقتی 2طرف با اینکه هم سنن ولی نظراتشون یکیه و بهم میخورن آیا

بخاطر نداشتن اختلاف سن باید ازدواج نکن با هم :-"

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي

ببینید مسیله ازدواج کردن نیس!مسیله مشکلات بعد ازدواجه اونم تو ی مدت طولانی
من یه زوجو میشناسم مرد ده سال کوچیکتر بود!! این دوتا بعد خیلی سال که سه تا بچه م داشتن بخاطر زدواج مجدد اقا با یه خانوم جوون از هم طلاق گرفتن...خانومه حتی مهریه شو بخشید!
یا یه زوج دیگه که اقا 5سال کوچیکتره و واقعا ناراضیه...حتی خانومه خودش میگه برو ازدواج کن!!اما چون خانومه خ خوبه اقاهه دلش نمیاد اما ناراضیه به هرحال...
اما وقتی اختلاف یک یا دوسال باشه اینجور نا رضایتی هاممکنه وجود نداشته باشه اما به مرور زمان یجوری نامتناسب میشن کنار هم...به همون دلیل ظاهری!

8375431

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق-الکترونیک

اینکه عرف هست که سن پسر باید بیشتر از دختر باشه درسته(البته تا حدودی که آخر گفتم)
و من با حرف دخترا که میگن سرعت رشد عقلی دخترا بیشتره موافقم اما نکته اینجاست که رشد عقلی دخترا تا مدتی ادامه داره و بعد متوقف میشه (به قول یکی، دخترا جبهه نگیرن) و از پسرا ادامه میابد.
البته بنده با اینکه بک ازدواج بخاطر چند ماه اختلاف سنی برعکس کنسل بشه اصلا موافق نیستم.

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از FORNAX :
و من با حرف دخترا که میگن سرعت رشد عقلی دخترا بیشتره موافقم اما نکته اینجاست که رشد عقلی دخترا تا مدتی ادامه داره و بعد متوقف میشه (به قول یکی، دخترا جبهه نگیرن) و از پسرا ادامه میابد تا برسه به جایی از رشد که اسمش بلوغ فکریه و دخترا بخاطر سرعت بیشتری که تایید شد زودتربهش رسیدن قبلا

همین گفتم کژتابیش رفع بشه :-"

sara_naz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
مدال المپیاد
...!
دانشگاه
خدا بخواد بهشتی---&gt; خدا خواست
رشته دانشگاه
صنایع شاخه ی کنترل کیفی

ببینید این یه قضیه ی کاملا واضح و منطقیه که رشد عقلی خانوم ها زود تر از آقایونه و البته استثناء هم در هر مقوله ای وجود داره. به طور کلی رشد عقلی دخترا حدودا 6 سال از پسرا جلو تره و این یه چیز ثابت شده است و اینکه فرمودید زود رس تره دقیقا یعنی مثلا در سن 20 سالگی به طور کلی رشد عقلی یه دختر 6 سال بیشتر از پسر هم سن خودشه.
و باز هم آقایون لطفا جبهه نگیرین
بعدا نوشت: رشد عقلی دو طرف به یه میزان ادامه داره. متوقف نمیشه

• لایک
امتیازات: usboy

♥سارا♥

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دشتستان
شهر
برازجان

يه دختر 5 سال از لحاظ عقلى از يه پسر همسن خودش بالاتره....که اين از دلايلى هس که دختر در 9 سالگى به بلوغ ميرسه اما پسر در 14 سالگى....پس طبيعتا سن پسر بايد بيشتر باشه براى ازدواج که بتونه دختر رو درک کنه......دخيا دست جيغ هووووراااااااااا :)) >:D<

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اختلاف سني زياد از هر طرف بده....ولي مثلا اگه دختره حتي يك سال يا دو سال بزرگتر باشه فك نكنم مشكل پيش بياد....

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Hydrus :
اختلاف سني زياد از هر طرف بده....ولي مثلا اگه دختره حتي يك سال يا دو سال بزرگتر باشه فك نكنم مشكل پيش بياد....
به نقل از ♥سارا♥ :
يه دختر 5 سال از لحاظ عقلى از يه پسر همسن خودش بالاتره....که اين از دلايلى هس که دختر در 9 سالگى به بلوغ ميرسه اما پسر در 14 سالگى....پس طبيعتا سن پسر بايد بيشتر باشه براى ازدواج که بتونه دختر رو درک کنه......دخيا دست جيغ هووووراااااااااا :)) >:D<

این که میگن مرد باید سن بیشتری از همسرش داشته باشه دلیل اصلیش هیچ کدوم از اینا نیست.

اگه دقت کرده باشید تا چندین سال پیش اگه دختری تا سنه خاصی ازدواج نمی کرد همه دست به دست میدادن تا ازدواجش بدن.

و علت اصلی این اختلاف سنی هیچ ربطی به بلوغ و این حرفا نداره بیشتر مربوط به این میشه که زن ها بعد از یک سمی که بیم ۴۵ سال تا ۵۵ سال متنوعه یائسه میشن : http://fa.wikipedia.org/wiki/یائسگی

و این باعث میشه که :

پس از یائسگی، تمایلات جنسی مقداری کاهش پیدا می کنند. از طرفی به دلیل کاهش ترشحات زنانه، خشکی واژن پدید می آید و گاهی سبب ایجاد درد و ناراحتی به هنگام نزدیکی می شود.. این موضوع می تواند بر روابط زناشویی تاثیر بگذارد.

به خاطر همین بهتره که مرد از همسرش چندین سال بزرگتر باشه. به این ترتیب این دو فرد با هم به سنی میرسند که میل جنسی هردوشون کم شده باشه و مشکل در روابط زناشوییشون به اون شکل پیش نیاد.

برای دوران جوانی بله خیلی بهتره که دو نفر هم سن باشن. حتا دختره بزرگتر باشه ( اون دورانی که دخترا فکر می کنن رشد عقلیشون بیشتر از پسر هاست دقیقن همزمان با دورانیه که واقعن بچه روابطه دوستانشون به بچه بازی می کشه)

و خوب بد نیست بدونید که سن بلوغ برای پسر و دختر تقریبن نزدیک به همه. شاید با فاصله یک تا دو سال. اون بلوغی که در ادیان در موردش حرف زده شده ربطی به بلوغ جسمی و جنسی و عقلی نداره.

razie95

کاربر فوق‌فعال

به نظر من که سن واقعا کارکتر مسخره ایه!
این تفاوتای روحی و فیزیکی و فکری هم که میگید چیزی نیست که صرفا تابع سن باشه
بلوغ جنسی رو شرایط میتونه تا 6 ،7 سال تغییر بده
سرعت پیریم که واسه همه یکسان نیست
رشد فکری هم دقیقا همینطور
تو فامیل داریم دختر دبیرستانی که خاله بازی میکنه و واقعا از همه لحاظ بچست
ازونورم دختر پسرایی که با وجود سن کم ،درک و فهم بالایی دارند
اونوقت میشه همه این مسائل رو نادیده گرفت و به سن شناشنامه توجه کرد فقط؟
فقط یه مساله تفاوت سنی خیلی زیاد پیش میاد ،در حد 15 ،16 یا بالاتر که اونم به نظر من دیگه واقعا قابل تحمل نیست!

بالا