• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اخراج دانش آموزان

yjt

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1407
سلام خواستم یه سوال بپرسم من امسال اومدم هفتم و نمره هام هم درخشانه البته نه من 50% بچه ها همین هستن می خواستم ببینم اخراج با چه معدلی می شیم؟

s@rah

:-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام خواستم یه سوال بپرسم من امسال اومدم هفتم و نمره هام هم درخشانه البته نه من 50% بچه ها همین هستن می خواستم ببینم اخراج با چه معدلی می شیم؟
سلام
ذهنتو درگیر اخراج شدن نکن. خیلی کم پیش میاد کسی رو اخراج کنن. دیگه اگه کسی معدلش خیلییی پایین باشه میکنن و تقریبا همه بچه ها معدل بالاتر از اون میگیرن...

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام.
نوبت اول خیلی مهم نیست، نوبت دوم مهمه که فکر کنم معدل کل‌ات نباید کمتر از 17 بشه و نمره نهایی (یعنی مجموع نوبت اول و دوم) درسی هم نباید کمتر از 12 یا 14 بشه، و اگه امتحان نوبت دوم رو کمتر از 12 و بیشتر از 10 بگیری، باید شهریور ماه اونو امتحان بدی، و اگه کمتر از 10 بشی کلا باید بری.
یکم پیچیده شد فکر کنم ://
از مدیر مدرسه تون هم می تونی بپرسی

s@rah

:-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام.
نوبت اول خیلی مهم نیست، نوبت دوم مهمه که فکر کنم معدل کل‌ات نباید کمتر از 17 بشه و نمره نهایی (یعنی مجموع نوبت اول و دوم) درسی هم نباید کمتر از 12 یا 14 بشه، و اگه امتحان نوبت دوم رو کمتر از 12 و بیشتر از 10 بگیری، باید شهریور ماه اونو امتحان بدی، و اگه کمتر از 10 بشی کلا باید بری.
یکم پیچیده شد فکر کنم ://
از مدیر مدرسه تون هم می تونی بپرسی
بقیش رو نمیدونم ولی معدل کل رو به ما گفتن زیر 14 اخراج میکنیم:-/:-"

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
@yjt
در کل نگران نباش، هفتم همینجوری میشه، آدم هنوز تو حال و هوای ابتداییه و ممکنه نمره های خیلی بدی بیاره، ولی به مرور عادت می کنی.

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
این روزها این بحث خیلی مطرحه و من حتی این نگرانی رو در بین دوستانم که ۵ ساله با هم مشغول به تحصیل در این مدرسه هستیم می‌بینم. ببینید معدل شما اگر خیلی دیگه نمره‌هاتون بد باشه نهایتا به ١٨ و خورده‌ای میرسه. شما در کارنامه تعداد زیادی نمره‌ی بیست به واسطه‌ی سطرهایی مثل تربیت بدنی و... دارید و واقعا اگر دانش آموزی معدلی کمتر از ١۴ بگیره یا چندتا تک داشته واقعا، یا اینکه همه‌ی نمره‌هاش چیزی در مایه‌های ١٣-١۴ بوده که خب اصلا چنین چیزی امکان نداره به هیچ وجه. لذا این چیزا صرفا ذهن شما رو درگیر میکنه. ببینید این مدارس واقعا دوست ندارن دانش آموزی رو اخراج کنن. چون قباحت داره واقعا. اون هم با توجه به اینکه احتمالا اکثر شما دانش آموز بدی نیستید. (به لحاظ شایستگی‌های رفتاری)
نمره یکی از ملاک‌های سنجشه. انقدر خودتون رو درگیر نمره نکنید و نگید که آره ممکنه اخراج بشم و از این حرف‌ها. همه این‌ها دل‌مشغولی‌های بی‌اساسه.
شما میتونید با نمره‌های هر چند کمتون دانش آموز نمونه‌ی مدرسه باشید بچه‌ها. به هیچ وجه به اخراج فکر نکنید. مگر اینکه واقعا سر کلاسا سه تا در میون حضور پیدا می‌کردید و به هیچ وجه به درس معلم گوش نمی‌دادین و همه‌ی امتحان‌های کلاسی و... رو بد دادید.
بعدشم کارنامه صرفا نمرات امتحانات دی ماه شما نیست. چیزی هست به نام نمره‌ی کلاسی که معلم در دادن اون نمره به شما دستش کاملا بازه. معلم‌ها پیشرفت شما رو می‌بینن نه میانگین نمرات شما. اگر شما به فرض مثال بار اول ٨ گرفتید بار دوم ١٢ بار سوم ١۵ خب معلم بدون شک متوجه پیشرفت شما میشه. امثال این دانش‌آموز‌ها خیلی اوقات کلاسی ٢٠ میگیرن. چرا؟ چون پیشرفت مهمه. پس نگرانی‌ای از بابت نمره‌ی کلاسی شما نیست. نمرات امتحانی شما هم خب نصف کارنامه‌ی شما رو در بر میگیره نه کلش رو. بعدش هم مگه چقدر ممکنه بد داده باشید. خودتون یه نمونه کارنامه پایه‌ی خودتون رو دانلود کنید یکی یکی نمره‌های احتمالی رو توش جایگذاری کنین نهایتا میانگین بگیرید. امکان نداره از ١٨ کمتر بشه. بعدشم بشه مگه چه اتفاقی میفته. هر کس معدلش بد شه بلافاصله از مدرسه پرتش نمیکنن بیرون که. با دانش آموز حرف میزنن با اولیا صحبت میکنن. دبیرها با بچه‌ها صحبت میکنن. مدرسه به دانش آموز فرصت دوباره میده. بعدشم هنوز ما توی ترم اول هستیم یعنی نصف سال تحصیلی سپری شده. چه دلیلی داره وسط سالی که در واقع مدرسه نصف تلاش یک دانش آموز رو دیده بخواد اخراجش کنه؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
سال هشتم دو نفر رو نوبت اول اخراج کردن. البته من اون موقع هفتم بودم جزئیات رو نمیدونم اونا هشتمی بودن

کلم بروکلی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنبل خونه شاه عباس
سال فارغ التحصیلی
1400
تو رو خدا جم کنین این بساط اخراج رو :‌) راهنمایی زیر ۱۶ معدل باشه میگن اخراج ، ولی ولله کسی اخراج نشده تا حالا ، اونم هفتم!!!!جک بی اساسی بود و تاپیک هم فوق العاده مضحک و چرت
تو ندیدی
مدرسه ما اخراج میکرد

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
تو ندیدی
مدرسه ما اخراج میکرد
خب آره اخراج می کنه ولی دیگه باید خیلی اوضاعش خراب باشه.
مثلا برای ما دو نفر تو هشتم اخراج شدن که یکیشون دو هفته بعد شروع سال هفتم اومد و اصلا خبر نداشت تیزهوشان قبول شده ://

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
از الان که یه جقله بچه هستین دارین خودتون رو پاره میکنین که اخراج نشین؟
نه به انقدر شل گرفتن نه به انقدر سفت گرفتن.
مدرسه ای که بخواد همینجور الکی و با سخت گیری بیش از حد اخراج کنه همون بهتر شیش سال تموم توش نباشی چون یه بیمار روانی میشی.الانم سعی کنین یاد بگیرین درس رو و لذت ببرین.ایام امتحانات بخونین اخراج هم نمیشین قطعا(((:

_zi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی۸
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
اضطراب اخراج رو نداشته باشین.
اضطراب از حد که بگذره هرچی درس بخونید از بین می‌بره.
تبعات خط بالایی رو دارم می‌بینم.

بالا