• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجامت !

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : حجامت !

به نقل از sadlove :
از کجا بفهمیم حجامت کنیم یا نع ؟
منظورم اینه من رنگ خونم حس میکنم خیلی تیرست . قرمز نیست سرخ تیرست . :D
از رنگ خون میشه فهمید کثیفه یا نع ؟ اصن خون کثیف یعنی چی ؟ مگه چیا توشه ؟ :-""""
چرا نمیری عوضش خون بدی؟
من یبار حجامت کردم، جاش رو پوستم مونده. بیست و پنجم هم قرار انتقال خون دارم.

به نقل از sahere :
خونی که از بدن شما خارج میشه اصن شاید چند قطره باشه!
اونقدی خون نمیگیرن که.
مثلا من خیلی تون گرفت ازم شد یک ششم این لیوان ی بار مصرفا یا یکم بیشتر
نه عزیزم از این حرفا نیست. :)) مال من قشنگ یه لیوان پر پر گرفت. :))

× پست متوالی ؟ :-w :D
×شرمنده دکتر جان، بعنوان اجر مادی بهت لایک دادم، اجر معنوی ت هم با مولا. :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از SalehM :
چرا نمیری عوضش خون بدی؟
من یبار حجامت کردم، جاش رو پوستم مونده. بیست و پنجم هم قرار انتقال خون دارم.

من ک دل و جرئت حجامت ندارم حالا :د
واسه اطلاعات خودم پرسیدم :د

من نمیتونم تحمل کنم خون جلو چشمام باشه حالم بد میشه به قرعان :| :- دکتر اینده مملکت

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

بذار یه خاطره بگم خانم دکتر. :))
شما تصور کن دفعه اول که رفته بودیم حجامت، در و دیوار اون مطبه پر خون بود، یه چند قطره رو زمین، چند قطره پاشیده شده بود رو دیوار، یه عده نشسته بودن لخت، خونشون میرفت توش. :)) بعد من و رفیقم ناهار ماهی هم خورده بودیم. :)) خون رو نگرفته داشتیم از حال میرفتیم.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از SalehM :
بذار یه خاطره بگم خانم دکتر. :))
شما تصور کن دفعه اول که رفته بودیم حجامت، در و دیوار اون مطبه پر خون بود، یه چند قطره رو زمین، چند قطره پاشیده شده بود رو دیوار، یه عده نشسته بودن لخت، خونشون میرفت توش. :)) بعد من و رفیقم ناهار ماهی هم خورده بودیم. :)) خون رو نگرفته داشتیم از حال میرفتیم.

:-s X_X :((((

وای نگو اینا رو جان من حالم بد شد تصورشم :| نکنین اینکارا رو با ما :| فردا پس فردا میفتین زیر دستمون تو اتاق عمل میزنیم میکشیمتونا :-"""" :D

حجامت درد نداره اما , یعنی اینجوری ک به من گفتن حتی تیغیم که میکشن درد نداره (شایدم اینجور گفتن نترسم برم حجامت کنم ک تاثیر نداشته :D )
زالو هم میندازن یه عده !
بعضیا میگن کلاه برداریه زالو واقعی نیست اینا بعضیا هم میگن تاثیر نداره یه عده هم کلن همه جاشون زالو میذارن :د

فایده ای داره از لحاظ علمی یعنی ؟ ^-^ :-""""

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sadlove :
وای نگو اینا رو جان من حالم بد شد تصورشم :| نکنین اینکارا رو با ما :| فردا پس فردا میفتین زیر دستمون تو اتاق عمل میزنیم میکشیمتونا :-"""" :D
من بدنم سالم تر از این حرفاست. :-"
به نقل از sadlove :
حجامت درد نداره اما , یعنی اینجوری ک به من گفتن حتی تیغیم که میکشن درد نداره (شایدم اینجور گفتن نترسم برم حجامت کنم ک تاثیر نداشته :D )
ببین، اول یه تیکه آتیش رو میکنن تو لیوان پلاستیکی، میزنن رو پوستت از پشت، که ورم کنه یه مقدار. خب اصلا درد نداره این. بعدش که تیغ رو میکشن رو پوستت، ورم پوست و بی حس شدن لحظه ای پوست باعث میشه درد تیغ رو اصلا احساس نکنی. یعنی مال خودم از یارو پرسیدم نمیخوای تیغ بزنی؟ گفت خیلی وقته زدم! در این حد! بعدشم یه دو - سه ساعت دراز نمیکشی که پانسمانت باز نشه.
همین.
ولی من ترجیح میدم خونم استفاده شه، جا اینکه بره تو سلد آشغال! :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از SalehM :
من بدنم سالم تر از این حرفاست. :-"ببین، اول یه تیکه آتیش رو میکنن تو لیوان پلاستیکی، میزنن رو پوستت از پشت، که ورم کنه یه مقدار. خب اصلا درد نداره این. بعدش که تیغ رو میکشن رو پوستت، ورم پوست و بی حس شدن لحظه ای پوست باعث میشه درد تیغ رو اصلا احساس نکنی. یعنی مال خودم از یارو پرسیدم نمیخوای تیغ بزنی؟ گفت خیلی وقته زدم! در این حد! بعدشم یه دو - سه ساعت دراز نمیکشی که پانسمانت باز نشه.
همین.
ولی من ترجیح میدم خونم استفاده شه، جا اینکه بره تو سلد آشغال! :D

بترس از سن پیری :-""" همیشه سالم نمیمونی اینجور یه جاییت ارور میده بالاخره :-""""

خب اگه خونم غلیظ باشه فایده داره ؟ :D
فقط خوبیش اینه که o مثبته به همه میخوره :D
بعد این خونه میذارن جلو چشم ادم تو دستگاه تکون بخوره منعقد نشه :| من غش میکنم :|

من از واکسن زدن میترسم میگم درد داره درد این کمتره اونه یعنی ؟

این اتشه اولین باره میشنوم من عموم حجامت میکرد اتش استفاده نمیکردا :D
بهداشتی نیست :D

یکی جواب سوالای منو هم بده اون بالا ;;)

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

سوسول بازی در نیار برو خون بده. او+ خیلی نیازه.
بهداشتیه بابا. خیالت راحت باشه اصلا.
ولی برو خون بده. بهتره به مولا. :D

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از sadlove :
فایده ای داره از لحاظ علمی یعنی ؟ ^-^ :-""""
زالو درمانی از لحاظ علمی درسته،مهمترین دلیلش هم بزاق دهنش ــه چون خاصیت ضد انعقادی داره برای بیماری های قلبی خوب جواب میده از طرفی هم خونخواره زالو و خون کثیف رو میخوره.فقط میگن که بزاق دهانش علاوه بر ضد انعقادی ضد درد هم هست یعنی نمیفهمی که داره وارد بدنت میشه زالو ولی من یکبار خودم تو شالیزار بودم بدون چکمه :-" درد بدی داشت.انگار چندتا سوزن رو همزمان فرو میکردن تو ساق پام نمیدونم حالا جریان چیه؟
+ +

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ماهِ ـشاد :
زالو درمانی از لحاظ علمی درسته،مهمترین دلیلش هم بزاق دهنش ــه چون خاصیت ضد انعقادی داره برای بیماری های قلبی خوب جواب میده از طرفی هم خونخواره زالو و خون کثیف رو میخوره.فقط میگن که بزاق دهانش علاوه بر ضد انعقادی ضد درد هم هست یعنی نمیفهمی که داره وارد بدنت میشه زالو ولی من یکبار خودم تو شالیزار بودم بدون چکمه :-" درد بدی داشت.انگار چندتا سوزن رو همزمان فرو میکردن تو ساق پام نمیدونم حالا جریان چیه؟
+ +

بعد میگن خیلی بیماریا رو هم درمان میکنه مثل فشار خون قند خون اینا..
نمیدونم درست باشه این یا نع .

به نقل از sadlove :
از کجا بفهمیم حجامت کنیم یا نع ؟

منظورم اینه من رنگ خونم حس میکنم خیلی تیرست . قرمز نیست سرخ تیرست . :D
از رنگ خون میشه فهمید کثیفه یا نع ؟ اصن خون کثیف یعنی چی ؟ مگه چیا توشه ؟ :-""""

اینم اگه میدونین بگین :-""" از رو رنگ خون میشه فهمید کثیفه خونو اینا :-"""

;;)

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :
درست مي گن ، اصلا درد نداره .[ البته روزهاي بعدش من احساس كوفتگي مي كردم ! پشتم خيلي درد مي كرد .] من براي جوش صورتم مي رفتم پيش دكتر ، دكترم چنتا ازمايش نوشت بعد هم گفت باس حجامت كني . قبلش هم چنتا داروي گياهي داد كه بايد استفاده مي كردم [ كه من نكردم :-"] . حجامتم كه كرد اصلا درد نداشت . هيچ ردي هم نموند . البته خوني كه از من گرفت خيلي كم بود ، خيلي در حد .. درحد سه چار قاشق سوپ خوري فرضا :-"
بعدش هم بهم گفت دفه ي بعد بيا صورتت رو تيغ بزنم ! :|
منم نرفتم ، ترسيدم اخه .
اما خب جوشاي صورتم خيلي بهتر شد . خيلي .

zizipatala

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
علوم پزشکی سبزوار
رشته دانشگاه
مامایی
اینستاگرام

خیلی باحاله دردکه نداره تازه قلقلک هم داره :))
غیرازاینکه منوحجامت کردن خودم هم تابه حال بقیه راهم حجامت کردم
خیلی مفیده تازه میگن هدیه شب معراج پیامبربوده.
<D=هرمرضی روباهاش میشه درمان کرد :-\
انواع مختلفی داره خشک وتر.
اونایی که میگن خون نداری چطورمی خوای حجامت کنی اشتباه میگن حجامت واسه کم خونی هم خوبه.

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

به نقل از pegah.nodet :
خب دیگه موضوع حجامته. بین شما کسی هست که تاحالا تست کرده باشه؟
روشا مختلفش چطوریه؟ بعضیا میگن جاش میمونه بعضیام میگن نه. درسته با زالو هم اینکارو انجام میدن؟ بعد حالا اونوقت مفیده واقعا؟
چه فرقی با خون دادن داره؟

من تجربه کردم. از ناحیه پشتم بعد توی مطب دکتری که دوره دیده بود و مدرکشم داشت ، اصلا هم جاش نموند
واسه شفاف سازی پوست و رفع جوش و اینا توصیه کردن منم دلو زدم به دریا انجام دادم الحق که موثر بود البته که فقط برای ناحیه پشت
حجامت خون کثیف و سیاه و از بدن خارج میکنه اما خون دادن خون داخل رگها و خون خوبُ(!)
اگه کسی زیاد زیاد و در فاصله زمانی کم انجام بده بهش اعتیاد پیدا میکنه طوری که دست و پاش درد میگیره اگه حجامت نکنه !

1111mm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز

من انجام دادم آخر ماه رجب. خیلی نشاط آور بود برام.

جاشم نمونده :D

توی فکرم بازم برم ;;)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
چه جالب اینجا کسی از حجامت بد نگفته و مخالفت نکرده :-?
انتظار داشتم ردش کرده باشن چون من خودم بلد نیستم ((: فقط می‌تونم بپرسم «خون کثیف» رو شرح بدین چیه :‌|

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
@ماهی من شنیده م یعنی خون غلیظ و حجامت غلظت زیاد خون رو کم میکنه. ولی حودم تا حالا نرفته م حجامت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
خب غلظت خون که همون هماتوکریت بالاست (درصد گلبول‌های خونه نسبت به پلاسما) و تا آزمایش ندیم نمی‌فهمیم غلظت خونمون از حد نرمال کمتره یا بیشتر. اگه برای کاهش غلظت خون استفاده می‌شه (چون صفحه‌ی قبل خوندم که انگار قبلش یه‌کاری می‌کنن که پلاسمای بیشتری از رگ خارج می‌شه :-‌؟ پس این رو قبول کردم) چرا «هر کسی» همینجوری از پیش خود می‌ره حجامت؟ مگه همه غلظت خونشون بالاست؟ من اطرافم بیشتر آدمایی رو دیدم که کم خونی دارن، اینا که دیگه منطقی نیست حجامت کنن. ضمن اینکه اگه غلظت خون یکی بیش از حد باشه، می‌تونه علامت یک بیماری باشه. پس درستش این نیست که بره پیگیر این قضیه باشه و بعد پزشک بخواد توصیه‌ای کنه مبنی بر حجامت :-‌؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
یعنی از قبل می‌دونی که بده فقط میخوای بهش برسی؟ :-"
ها ((:
یه شیوه که بین همه پذیرفته نیست و کسانی هستن که معتقدند شبه علمه، چرا باید بپذیرمش و دنبال توجیه‌ش باشم؟ من ترجیح می‌دم ایده‌ی اولیه‌م رو خلافش فرض کنم و بعد اگه ممکنه اثبات شه که درسته، به درستیش پی ببرم. الان دلیلی ندارم که قبولش داشته باشم. و علاوه بر این، به گفته‌ی کسانی که از علم سر در میارن و گفته‌ن که این شبه علمه، بیشتر از طب سنتی‌ها که کار خودشونم بلد نیستن و فکر می‌کنن سرطان هم بلدن درمان کنن اطمینان دارم. و از دسته‌ی اول انتظار دارم این رو رد کنن تا من که اطلاعات کمی دارم هم بفهمم حرفشون چیه و دلایل رد این قضیه رو بدونم :-‌"

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
یه موردی که من دیدم و واقعا برام عجیب بود این بود که خانوم زودتر از سن مناسب یائسه شده بود و به جای پیگیری که مشکلش چی میتونه باشه میرفت حجامت میکرد که "خون کثیف"از بدنش خارج بشه.:shrugging:

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ها ((:
یه شیوه که بین همه پذیرفته نیست و کسانی هستن که معتقدند شبه علمه، چرا باید بپذیرمش و دنبال توجیه‌ش باشم؟ من ترجیح می‌دم ایده‌ی اولیه‌م رو خلافش فرض کنم و بعد اگه ممکنه اثبات شه که درسته، به درستیش پی ببرم. الان دلیلی ندارم که قبولش داشته باشم. و علاوه بر این، به گفته‌ی کسانی که از علم سر در میارن و گفته‌ن که این شبه علمه، بیشتر از طب سنتی‌ها که کار خودشونم بلد نیستن و فکر می‌کنن سرطان هم بلدن درمان کنن اطمینان دارم. و از دسته‌ی اول انتظار دارم این رو رد کنن تا من که اطلاعات کمی دارم هم بفهمم حرفشون چیه و دلایل رد این قضیه رو بدونم :-‌"
اینطور که من میبینم صرفا چون شنیدید طب سنتیه پس گفتید خب دیگه احتمال زیاد غلطه و دروغه:))

ولی خب،در این رابطه،من اندکی در این مورد مطالعه کردم و متوجه شدم با وجود اینکه برای برخی امر مفیدیه،مثل افرادی که آهن خونشون بیش از حد بالاست یا برخی از اشکال آلودگی خون.اما در مورد هر امری جواب نمیده.یعنی هر آلودگی خون لزوما اینطور حل نمیشه.به طور مثال گند خونی که عفونت عمومی خون هست با این کار درمان نمیشه.بنابراین استفاده های خاص خودشو داره.بگذریم که الان بگی حجامت میگن مرض خونی نیست که درمان نکنه:))

بالا