• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قانون جذب

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : قانون جذب

کلیت این قانون رو اینجوری هم میشه بیان کرد:ما انسان ها م3 اهن ربا میمونیم.تمام چیز ها هم اهن اند!حالا ما هر جور اهنی رو که بهش بفکریم!(تا حالا شده یه اهنربا به اهن فکر کنه!؟)میجذبیم(میدونم خیلی چرته ولی مفهوم رو میرسونه!)

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من مخالفم با این قانون.
دلیل خاصی ندارم. اما مخالفم.

یه توضیه هم بهتون میکنم: از خط این کتابای روانشناسی و موفقیت و قدرت ذهن و ... بیاین بیرون. اگه ادامه بدین بیچاره میشین.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آناهید :
من مخالفم با این قانون.
دلیل خاصی ندارم. اما مخالفم.

یه توضیه هم بهتون میکنم: از خط این کتابای روانشناسی و موفقیت و قدرت ذهن و ... بیاین بیرون. اگه ادامه بدین بیچاره میشین.
رو هوا حرف نزن اناهید!تو میدونی من عاشق فلسفم.از اون بیشتر عاشق روانشناسیم.ببین فلسفه مستقیم به حقیقت میپردازه ولی روانشناسی و روانپزشکی از دید انسان به حقیقت نگاه میکنه و به مردم یاد میده ببینن.شاهکاره روانپزشکی

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

رو هوا حرف نزدم.

روانشناسی از دید انسان به حقیقت میپردازه؟ نه. روانشناسی از دید نظریه پرذاز به انسان میپرذازه!(عجب جمله ای!)

روانشناسی به انسان یاد میده که ببینه؟؟؟ اصلا انتظار این حرفو نداشتم.

روانشناسی و روانپزشکی، انکار نمیکنم که میتونن گاهی وقتا خیلی مفید باشن. اما در شرایط عادی خیر.

من یه چیزی میگم حالا امیدوارم ناراحت نشی. اما به نظرم این چیزایی که میگی بیشتر لفاظیه.
حقیقت؟ انسان؟ از دید انسان به حقیقت پرداختن؟ پرداختن مستقیم به حقیقت ؟ و ...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آناهید :
رو هوا حرف نزدم.

روانشناسی از دید انسان به حقیقت میپردازه؟ نه. روانشناسی از دید نظریه پرذاز به انسان میپرذازه!(عجب جمله ای!)

روانشناسی به انسان یاد میده که ببینه؟؟؟ اصلا انتظار این حرفو نداشتم.

روانشناسی و روانپزشکی، انکار نمیکنم که میتونن گاهی وقتا خیلی مفید باشن. اما در شرایط عادی خیر.

من یه چیزی میگم حالا امیدوارم ناراحت نشی. اما به نظرم این چیزایی که میگی بیشتر لفاظیه.
حقیقت؟ انسان؟ از دید انسان به حقیقت پرداختن؟ پرداختن مستقیم به حقیقت ؟ و ...
مسلما همین جوره.ناراحت شدم اما نه وا3 اینکه ازم انتقاد شد.وا3 این که ادم با استعدادی م3 تو این حرفو زد.ببین مگه فقط هر چی قابل تجربه باشه ارزش داره؟حقیقت هیچ گاه دست یافتنی نیست اما مغز تو هم هیچ وقت قابل تجربه نیست.پس ایا وجود نداره

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من کجا از ارزش تجربه حرف زدم؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آناهید :
من کجا از ارزش تجربه حرف زدم؟
لفاظی یعنی چی؟یعنی بازی با کلمات.یعنی رویا نگری.یعنی واقع نگر نبودن.و در یک کلام یعنی خردگرا

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

بله. مسلما چیزایی که گفتی کاملا مفاهیم ذهنی بودن. اما منظورم این نبود. به نظر من حقیقت (به عنوان مثال) چیزی نیست که بشه به راحتی ازش حرف زد. اما شما به کرات ازش استفاده میکنی.

اما بقیش چی؟
نظرم درباره روانشناسی رو قبول داری؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آناهید :
بله. مسلما چیزایی که گفتی کاملا مفاهیم ذهنی بودن. اما منظورم این نبود. به نظر من حقیقت (به عنوان مثال) چیزی نیست که بشه به راحتی ازش حرف زد. اما شما به کرات ازش استفاده میکنی.

اما بقیش چی؟
نظرم درباره روانشناسی رو قبول داری؟
به هیچ وجه.ببین مثل کاری که روانشناس و روانپزشک میکنن اینه که فرض کن تو یه جاده ای هستی.به یه دوراهی میرسی.هر دو راه را میبینی اما یکی را دوست نداری ببینی.چون ناخوداگاهت نمیخواد اونو ببینی.پس از اون یکی راه میری که اتفاقا ناخوشایندتره.و بعد هم ناراحت میشی و فکر میکنی اشتباه نکردی و بهترین راه را امدی.پس باخودت میگی من کلا بدشانسم.و این سراغاز افسردگی است.
روانپزشک به تو راهکار نمیده.فقط دیدتو باز میکنه که بفهمی چرا ناخوداگاهت نمیخواد تو از اون راه بری
به نظرت این کم ارزشه؟

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من گفتم که بعضی جاها نمیشه نقش روانشناسی رو انکار کرد. مثلا توی بیماری های روانی.

اما مسئله اینه که نباید دید روانشناسانه رو به زندگی عادی و همیشگی تعمیم داد. نمیشه از دریچه نظریه ها به آدم ها نگاه کرد. نمیشه آدم ها رو با یه سری نظرات روانشناسانه تحلیل کرد.
خیلی چیزای بزرگ و مهم توی وجود آدما هست که هیچ روانشناسی تا حالا بهشون فکر هم نکرده.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آناهید :
من گفتم که بعضی جاها نمیشه نقش روانشناسی رو انکار کرد. مثلا توی بیماری های روانی.

اما مسئله اینه که نباید دید روانشناسانه رو به زندگی عادی و همیشگی تعمیم داد. نمیشه از دریچه نظریه ها به آدم ها نگاه کرد. نمیشه آدم ها رو با یه سری نظرات روانشناسانه تحلیل کرد.
خیلی چیزای بزرگ و مهم توی وجود آدما هست که هیچ روانشناسی تا حالا بهشون فکر هم نکرده.
مسلما.فکر نکرده چون هنوز روانشناسی بهشون نرسیده.
ضمنا به نظر من بزرگترین دساورد بشر که نظریه ی نیاز ها باشه توسط یک روانشناس نابغه به نام فروید ارایه شده

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من فکر میکنم این اصطلاح «بزرگترین دستاورد» یه جورایی زیادی مبالغه آمیزه.

به نظر من، فقط و فقط فلسفه این شایستگی رو داره که درباره وجود و زندگی انسان ها نظر بده.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آناهید :
من فکر میکنم این اصطلاح «بزرگترین دستاورد» یه جورایی زیادی مبالغه آمیزه.

به نظر من، فقط و فقط فلسفه این شایستگی رو داره که درباره وجود و زندگی انسان ها نظر بده.
ببین لطفا جلوی من از فلسفه نحرف اناهید :D.انسان ها روی نیازهاشون زندگی میکنن نه روی عقایدشون.روانشناسی علم نیاز انسان هاست و فلسفه علم حقیقت.هر دو لازمن با هم

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

حرف اول و آخر من اینه : روانشناسی که بخوایم به همه چیز تعمیمش بدیم فقط روانشناسی رو مبتذل و در انجام وظایف واقعیش هم ناتوان میکنه. همین و بس.

دیگه هم کلا نمیحرفم.
خداحافظ تاپیک.

lovely_mahsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

اگر چیزی رو بخوای و مدام بهش فکر کنی تمام هستی دست به دست هم میدن تا اون چیزو برات فراهم کنن
این واسه من خیلی اتفاق افتاده
به هر چی فکر کنی همون میشه
انسان ها واقعا قدرتمندن تا جایی که فقط تونستن 5 حس رو تشخیص بدن و هر کار عجیبی که ازش سر میزنه حس ششمه!!!!!

بالا