• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان رشته پزشکی

به نقل از The Sniper :
چه خبره سالی 10 میلیون ؟ مگه توی امکانات کالج های آمریکایی درس خونده که سالی 10 میلیون بده ؟ شهریه دانشگاه آزاد هم اینقدر نیست حتی ! O0
قبلنا سالی 700 تومن بود پارسال حدود 1 میلیون تومن و شاید امسال 1700 تومن.
کلا پول 14 سال رو باید بدی اگه میخوای مدرکت رو بگیری و بری ولی 1.5 سال برای انترنی کم میکنن ازش و 2 سال هم برای طرح. بعد از اون هم هرچقدر کار کرده باشی تو ایران ازش کم میکنن.
به جان خودم طزف میگفت 10 تومن خواستن ازش..

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خیلی به درد میخوره اگر جا داشت 100 لایک میدادم ;;)
البته واسه ما یه ذره زوده :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از جام طلا :
خیلی به درد میخوره اگر جا داشت 100 لایک میدادم ;;)
البته واسه ما یه ذره زوده :D
مشکل این جاست اگه از این نرم افزارا استفاده کنی این مشکل برات پیش میاد این یکی از پست های وبلاگ بچه های 88 داروی دانشکده خودمون یعنی دانشکده داروی تهرانه!
"دید و بازدید ها در عید نوروز فرصتیه برای محک زدن علم افرادبه اصطلاح تحصیل کرده خانواده ها! بالاخره باید یه روز جواب این «دکتر دکتر» کردناداده بشه دیگه!
حالا وای به حالت اگه این میزبان دکتر دکتر گو، یه ناخوشی مختصری داشته باشه! اونوقت کیسه داروهاشو میاره میذاره جلوت و تو باید هر چی رو که میدونی و نمیدونی بریزی رو دایره! خدانکنه که کم بیاری یا یه جا تو معلوماتت شک کنی اونوقته که تو رو از مقام «دکتری» سلب میکنه و اوضاع به روال عادی که در دوران تحصیلت در مقطع دبیرستان بلکم ابتدایی حاکم بود، برمیگرده!

راستیتش اصل قضیه اینه که هفته پیش بنده به همراه خانواده به خدمت **** محترم رسیدیم و ایشان که مدتی بود از یک بیماری کبدی رنج می بره، یک کیسه پر دارو مقابلم قرار داد! بنده که راه فراری نداشتم شروع به جست و جو در کیسه دارو ها کردم. خوشبختانه اسم برخی از آن ها آشنا بود و با توضیح مختصری از آن ها گذشتم (یه چیزی در حد پاس کردن با احتساب نمره اضافه شده!) اما به قول معروف «آخر به دستی ملخک»!
منم برای جَـستن از مخمصه گوشی مبارک را از جیب خارج کرده و فل فور نام داروهای که ناآشنا را در یک منبع اطلاعات دارویی معتبر و فرنگی زبان(!) جست و جو کرده و اطلاعات جامعی در اختیار میزبان محترم نهادم.

در همین لحظه بود که میزبان نگاهی عاقل اندر سفیه رو به اینجانب کرده و فرمودند: «مترجمی از داروسازی که خیلی بهتره...!» من نیز که باتوجه به شرایط پیش آمده اعتراض را وارد می دانستم سکوت اختیار کرده و خود را با همان گوشی مذکور سرگرم کردم.

لازم به ذکر است بنده که از درجه دکتری خلع شده بودم، تا پایان مدت اقامت دیگر مورد سوال قرار نگرفتم :|از من به شما نصیحت اگه هنوز به عاقبت من دچار نشدید، وقتی از شما سوالی شد (هر سوالی) هر طور می تونید اطلاعات بدید. اصلا کم نیارید چون هرگونه مکث و واکنش نابجا، مدرک موثقی مبنی بر بی سوادی شماست که علیه شما در خلع درجه تان استفاده می شود. به دیگر بیان کمیت مهم است نه کیفیت!

راستی استفاده از عبارت های «هنوز درس ما به اینجا نرسیده»، «اینو بعدا می خونیم» و غیره و غیره جرم شما را سبک تر نمی کند که هیچ، بلکه سبب می شود شما به اشدّ مجازات محکوم شوید.( از ما گفتن بود.بعدا نگی نگفتی)

"
"محمد امین اسفندیاری"

atefe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها من امسال کنکور دادام دو ساله برای پزشکی خوندم اما ااناحساس میکنم تردید دارم وقتی فکر میکنم 7 سال.. دوری از خانواده و سختی های رشته و تازه کلی هم پزشک بیکار میترسم اگه برم این رشته پشیمون بشم آخه من تو خیلی درسا استعداد دارم حیفم میاد برم یه رشته ای که بعد بفهم علاقه ندارم شنیدم خیلی از دانشجو های پزشکی افسرده و پشیمون میشن لطفا کمکم کنید #S-:

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از atefe :
بچه ها من امسال کنکور دادام دو ساله برای پزشکی خوندم اما ااناحساس میکنم تردید دارم وقتی فکر میکنم 7 سال.. دوری از خانواده و سختی های رشته و تازه کلی هم پزشک بیکار میترسم اگه برم این رشته پشیمون بشم آخه من تو خیلی درسا استعداد دارم حیفم میاد برم یه رشته ای که بعد بفهم علاقه ندارم شنیدم خیلی از دانشجو های پزشکی افسرده و پشیمون میشن لطفا کمکم کنید #S-:
خوب نظر خودت چیه؟ چی دوست داری بخونی؟ آخه میشه یه دید منفی داشت و گفت تو هر رشته ای مشکلاتی هست! اما خوب خوبیایی هست اگه درست ببینیم..شاید سرایط شما به پزشکی نمیخوره..مثل من..خوب به رشته های دیگه فکر کن! دندون..دارو..پیراپزشکی..و..

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از atefe :
شنیدم خیلی از دانشجو های پزشکی افسرده و پشیمون میشن لطفا کمکم کنید #S-:

بله افسردگی در دانشجویان پزشکی زیاده چون بدون اطلاع کافی وارد این رشته میشن .بدون علاقه و فقط به خاطر حرف خانواده .
ببینید چی دوست دارید , چند سال دیگه میخواید خودتون رو کجا ببینید ؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از جام طلا :
بله افسردگی در دانشجویان پزشکی زیاده چون بدون اطلاع کافی وارد این رشته میشن .بدون علاقه و فقط به خاطر حرف خانواده .
ببینید چی دوست دارید , چند سال دیگه میخواید خودتون رو کجا ببینید ؟
کلا افسردگی زیاد شده چون بچه ها میبینن انقده که تلاش میکننبه موفقیت نخواهند رسید..سال چهارم میبینن دوستاشون که مهندسی خوندن دستشون تو جیب خودشونه و اینا هم چنان آویزون خانواده

atefe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
رشته دانشگاه
پزشکی

چه درساییتون سخته؟ چیا اسونه؟ معدلاتون چنده؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از atefe :
بچه هامن امسال میخوام به جمعتون بپیوندم چه درساییتون سخته؟ چیا اسونه؟ معدلاتون چنده؟
اگر هر درسی رو همون هفته بخونی اصلا هیچی سخت نیست! معدل بالای 19 هم داریم 15-16 هم زیاد داریم! ترم های بعد بچه ها تا 12 میان پایین..تو دارو این جوریه..
اگر میخوای هم یه دکتر با علم باشی هم نمره هات خوب باشه نباید شب امتحانی باشی..هرکی میاد دانشگاه شل میشه..باید از اول محکم بگیری..خود من 18.37 بود ترم اول

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه تک بعدی و فقط درسی هستی و به فکر چیز دیگه نیسی چیزی سخت نیس
اما من وختی فکر 7 سال رو میکنم میبینم اگه از الان خودمو اذیت کنم به 7 سال نمیرسم.خیلی از بچه های دانشگامون وا زدن و بیخیال رشته ای مث پزشکی شدن
دانشگاه ما از نظر بیس علوم پایه خیییییییییییییییییییلی قویه و از دانشگاه 8م کشور که میشناسم بالاتره سطحش .برا همینم علی رغم شهرستان بودن خیلی سخت میگیرن و نمرات پایینه
من میخونم اما خودم رو اذیت نمیکنم.از خوندن لذت میبرم و به تفریحمم توجه دارم

برای ما درس بیوشیمی سخته
زبانم چون استادمون از لندن اومده خیلی گیر میده و بچه ها رو از علوم پایه عقب میندازه

gensis

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
رشته دانشگاه
دامپزشکی

بچه ها من خودم قبلا دانشجوی دامپزشکی بودم ولی به خاطر اینکه علاقه نداشتم انصراف دادم والان میخوام کنکور بدم تا پزشکی بیارم، یادمه یه دوستی داشتم که به رشته دامپزشکی خیلی علاقه داشت و گاو و گوسفند بغل میگرفت و یکی از با سوادای رشتمون بود ولی من از این کار اکراه داشتم، اگه میخواید پزشکی برید قبلش از نظر ذهنی خودتون آماده کنید مثلا خودتون درحال ملامسه بدن یه بچه افغانی کثیف تصور کنید نه کسیکه که توی مطبش نشسته و داره ویزیت میکنه، اتفاقا جدیدا دیگه به پزشک عمومی اجازه تاسیس مطب توی شهرای بزرگ (مراکز استانا) نمیدن و باید با کارکردن توی مناطق محروم واسه خودشون امتیاز جمع کنن تا اجازه تاسیس مطب بهشون بدن؛ و کلا این فکرای انسان دوستانرو دور بریزید که من میخوام به کشورم خدمت کنم، پول واسم مهم نیست و... یه چیز دیگه: اگه فک میکنید که با گرفتن پزشکی عمومی نونتون توی روغنه سخت در اشتباهید بهتون توصیه میکنم برید فنی حرفه ای 3ماه آموزش ببینید بعد واسه خودتون اوسا کار بشید درآمدش بیشتره، اگه میاید پزشکی حتما باید تخصص بگیرید که درآمدش جبران این همه درس خوندن باشه پس ازاول ورودتون به دوره عمومی خوب درس بخونید، پاس کردن درسا توی شب امتحان اشک آدم درمیاره لامصب مگه تموم میشه کتاب. من که از الان رشته تخصصمم انتخاب کردم پیش به سوی تخصص رادیولوژی با درآمد روزی 2 میلیون تومن.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از gensis :
بچه ها من خودم قبلا دانشجوی دامپزشکی بودم ولی به خاطر اینکه علاقه نداشتم انصراف دادم والان میخوام کنکور بدم تا پزشکی بیارم، یادمه یه دوستی داشتم که به رشته دامپزشکی خیلی علاقه داشت و گاو و گوسفند بغل میگرفت و یکی از با سوادای رشتمون بود ولی من از این کار اکراه داشتم، اگه میخواید پزشکی برید قبلش از نظر ذهنی خودتون آماده کنید مثلا خودتون درحال ملامسه بدن یه بچه افغانی کثیف تصور کنید نه کسیکه که توی مطبش نشسته و داره ویزیت میکنه، اتفاقا جدیدا دیگه به پزشک عمومی اجازه تاسیس مطب توی شهرای بزرگ (مراکز استانا) نمیدن و باید با کارکردن توی مناطق محروم واسه خودشون امتیاز جمع کنن تا اجازه تاسیس مطب بهشون بدن؛ و کلا این فکرای انسان دوستانرو دور بریزید که من میخوام به کشورم خدمت کنم، پول واسم مهم نیست و... یه چیز دیگه: اگه فک میکنید که با گرفتن پزشکی عمومی نونتون توی روغنه سخت در اشتباهید بهتون توصیه میکنم برید فنی حرفه ای 3ماه آموزش ببینید بعد واسه خودتون اوسا کار بشید درآمدش بیشتره، اگه میاید پزشکی حتما باید تخصص بگیرید که درآمدش جبران این همه درس خوندن باشه پس ازاول ورودتون به دوره عمومی خوب درس بخونید، پاس کردن درسا توی شب امتحان اشک آدم درمیاره لامصب مگه تموم میشه کتاب. من که از الان رشته تخصصمم انتخاب کردم پیش به سوی تخصص رادیولوژی با درآمد روزی 2 میلیون تومن.
خیلی موافقم با حرفات..همین تخصص رادیلوژی از تخصص های پر طرفداره..چون خود متخصص اشعه نمیگیره و تکنسین ها کار میکنن(البته خود تکنسین ها هم زیاد براشون ضرر نداره) و خیلی پول سازه..فقط یه قسمتو یادت رفت بگی که قبول شدن تخصص خیلی سخته..

• لایک
امتیازات: a17

atefe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
رشته دانشگاه
پزشکی

یه سوال دارم میخواستم بدونم اگه بخواییم از پزشکی تغییر رشته بدیم چه رشته هایی میتونیم بریم؟ اگه اطلاع دارید خواهشا راهنمایی کنید

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از M A S U M E :
اگر هر درسی رو همون هفته بخونی اصلا هیچی سخت نیست! معدل بالای 19 هم داریم 15-16 هم زیاد داریم! ترم های بعد بچه ها تا 12 میان پایین..تو دارو این جوریه..
اگر میخوای هم یه دکتر با علم باشی هم نمره هات خوب باشه نباید شب امتحانی باشی..هرکی میاد دانشگاه شل میشه..باید از اول محکم بگیری..خود من 18.37 بود ترم اول
اگه هر درسی رو همون هفته بخونیم می رسیم تفریحم داشته باشیم؟؟ یا همش باید درس بخونیم؟؟حدودا روزی چند ساعت درس خوندن لازمه؟؟

درساش بیشتر حفظین یا یادگرفتنی؟؟ کسی که حافظش زیاد قوی نیست می تونه پزشک خوبی بشه و تخصص بگیره؟؟
کسی که نتونه تک بعدی باشه و فکر و ذکرش فقط درس باشه می تونه تو پزشکی موفق شه؟؟
تخصص گرفتن خییییییلی سخته؟؟ از کنکور خیلی سخت تره؟؟ کسی که فکر می کنه نمی تونه تخصص بگیره بهتره بره دندون پزشکی؟؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Atefe :
من هنوز دانشجو نیستم ولی یه سوال دارم میخواستم بدونم اگه بخواییم از پزشکی تغییر رشته بدیم چه رشته هایی میتونیم بریم؟ اگه اطلاع دارید خواهشا راهنمایی کنید
کارهای مختلفی میشه کرد!
شما دقیقا قصدتو بگو تا ما بگبم میدونیم یا نه..مثلا بگو الان میخوای چی کار کنی و چرا به این فکر افتادی؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از M A S U M E :
کارهای مختلفی میشه کرد!
شما دقیقا قصدتو بگو تا ما بگبم میدونیم یا نه..مثلا بگو الان میخوای چی کار کنی و چرا به این فکر افتادی؟
به نقل از Enas :
اگه هر درسی رو همون هفته بخونیم می رسیم تفریحم داشته باشیم؟؟ یا همش باید درس بخونیم؟؟حدودا روزی چند ساعت درس خوندن لازمه؟؟
بستگی به رشتت داره و ترمی که تو اون هستی! اما عموما اگه روزی 1-2 ساعت به طور مداوم مطالعه داشته باشی کافیه..

rojia sharif

کاربر جدید

نسخه ای که نیست!بستگی به هدف رشته و علاقه درس میخونی

turquoise

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

آره ميشه طرحو پيچوند...ولي خيلي گرون تموم ميشه! :|

nastaran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

میشه برای هر رشته ای شب امتحان درس خوند و پاس شد
در مورد دارو دندون پزشکی باید هفته ی امتحانو درس خوند تا پاس بشه
اما پاسی مهم نیست مهم اینه که چه انتظاری از خودت داری
به نظرم چون این رشته ها با درد سر و کار داره باید کسی بره که در خودش ببینه که میتونه درمان کنه و این نیاز به تسلط روی مطالب داره که با برای امتحان خوندن به دست نمیاد البه دندون به شدت دارو و پزشکی نیست

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

three sign of doctors:
1-stressed
2-depressed