• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات سخت افزاری

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

Mopanz

سلام من الفویم!!
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام. چند باری وقتی سیستم روشن بود توی بازی که میرفتی صفحه قفل میکرد یا بهم می ریخت بعد خاموش می‌شد، اما وقتی ری استارت می‌کردی دوباره خوب می‌شد. اما الان همون موقع که روشنش کردم و رفتم توی کروم صفحه قفل کرد ارور داد که display stopped بعد هیچ کاری نمی‌شد کرد کامپیوتر خاموش شد و دیگه ویندوزش بالا نیومد .
هی خاموش می‌شد به مرحله بالا اومدن ویندوز می‌رسید ولی دوباره خاموش می‌شد باز از اول صفحه‌ها و اعداد میومدن
مشکل اینجا بود که کیبوردم رو نمی‌خوند (مطمئنم سالمه) و من نمی‌تونستم هیچ گزینه‌ای رو توی BIOS انتخاب بکنم .
راهکار هاتونو ممنون می‌شم بگین.
ویندوز ۷، سیستم ۲۰۱۲ معمولی
سلام در رابطه با مشکل هنگ کردن سیستم من هم قبلا این مشکلو داشتم که سیستم هر از چندگاهی هنگ میکرد و وقتی ریستارتش میکردم درست میشد ولی به مرور بد و بدتر میشد تا اینکه یمدت اینقدر خراب شده بود که ویندوزش بالا نمیومد
مشکل سیستم من هاردش بود که از نوع hdd 500g بود و تقریبا نیمه خراب شد بود و من وقتی هاردو درمیاوردم و یه هارد سالم مینداختم سیستم خیلی خوب کار میکرد
توام اگه بلدی میتونی سیستم و باز کنی هاردشو دربیاری دوباره بندازی یا یه هارد دیگه بندازی اگه دیدی بهتر شد یعنی مشکل از هاردت بوده و باید به فکر تعویضش باشی

• دابل‌لایک
امتیازات: _Hani

_Hani

رویای بی انتها
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد نانو
ممنون مشکل کیبورد حل شد.
هارد رو هم درآوردم دوباره گذاشتم تغییر خواصی نکرد. چک کردم دیدم میخونه هارد رو. الان safe mode برام میاد. check diske رو زدم بعد ریست کردم الان چک کرد مشکلی نبود ولی حالا هربار روشن میشه دوباره چک میکنه. ویندوز هم هنوز بالا نمیاد.
برای رفع اشکال کارت گرافیک یا هارد ایده ای دارین؟

r a m t i n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
درود
امیدوارم حالتون خوب و عالی باشه !
اگر بیل بیلک ! (اسکرول) موس شما هم همانند مال من خراب شده و گارانتی شامل حالش نمیشه ! این پست رو پیشنهاد میکنم بخونید .

کافی است به قرار زیر عمل کنید :

1- موس خود را به دقت بررسی نمایید و اگر پیچ دارد ، پیچ ها را باز کنید و اگر فشاری هست ، بست ها را آزاد کنید .
توجه کنید که اگر موس باز نمی شود ، از اعمال زور و قدرت‌‌نمایی خودداری کنید ! احتمالا زیر برچسب ها یا زیر باتری پیچی بوده است و شما آن را فراموش کرده اید .

2- پس از باز نمودن موس ، می‌بینید که بیل بیلک ! موس از یک طرف به یک پتانسیومتر متصل است . این پتانسیومتر پس از مدتی کار کردن ، جرم می گیرد و مشکل ساز میشود . حال کافی است کمی اتانول ضدعفونی کننده ، روی پتانسیومتر اسپری کنید و چند دور بیل بیلک موس را بچرخانید تا خوب تمیز شود . اگر احیانا بچه مهندس هستید و به مایع فلاکس دسترسی دارید ، میتوانید از آن بجای اتانول استفاده کنید .

3- سپس موس را به حال خود رها کنید تا اتانول آن خشک شود . پس از خشک شدن موس ، آن را ببندید .

4- به احتمال زیاد مشکل اسکرول موس شما حل میشه و عشق و صفا ، مهر و وفا !

بالا