• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد = ریسک؟

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست
پاسخ : المپیاد = ریسک؟

از تمام بچه های حلی 1 تهران و فرز 1 متشکرم که بمون انگیزه میدن . ولی دیگه تا چه حد پشتکار . قبول دارم اگه ما از همه چیمون بگذریم و تمام تمرکزمونو بزاریم رو المپیاد بالاخره میشه . هیچی نشد نداره . اما به چه قیمتی ؟ نصف اون تلاشو بکنیم میتونیم تک رقمی بشیم تو کنکور .

ولی باید قبول کنیم که امکانات خیلی مهمه . باور نمیکنید ولی ما یه آزمایشگاه درس حسابی نداریم . کتابخونمون چار تا کتاب مذهبیه و بس . شما یه نگا اطرافتون بندازین هم دانش آموزای سالای قبلو دارین هم بهترین معلمای کشورو دارین و ... . یه جایی دیدم یکی از بچه ها میگفت ما معلم مغناطیسمون با الکتریسیته متفاوته . ما اینو تو خواب هم نمی بینیم .

یه نگاه به لیست قبول شدگان بندازین . همشون از تهران ، اصفهان و مشهدن ، یه جند تا شیرازی و کرجی هم (خیلی کم) توشون پیدا میشن (منظورم کل دوره هاس) .

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از محمـد جواد :
از تمام بچه های حلی 1 تهران و فرز 1 متشکرم که بمون انگیزه میدن . ولی دیگه تا چه حد پشتکار . قبول دارم اگه ما از همه چیمون بگذریم و تمام تمرکزمونو بزاریم رو المپیاد بالاخره میشه . هیچی نشد نداره . اما به چه قیمتی ؟ نصف اون تلاشو بکنیم میتونیم تک رقمی بشیم تو کنکور .

ولی باید قبول کنیم که امکانات خیلی مهمه . باور نمیکنید ولی ما یه آزمایشگاه درس حسابی نداریم . کتابخونمون چار تا کتاب مذهبیه و بس . شما یه نگا اطرافتون بندازین هم دانش آموزای سالای قبلو دارین هم بهترین معلمای کشورو دارین و ... . یه جایی دیدم یکی از بچه ها میگفت ما معلم مغناطیسمون با الکتریسیته متفاوته . ما اینو تو خواب هم نمی بینیم .

یه نگاه به لیست قبول شدگان بندازین . همشون از تهران ، اصفهان و مشهدن ، یه جند تا شیرازی و کرجی هم (خیلی کم) توشون پیدا میشن (منظورم کل دوره هاس) .
موافقم
تهران و اصفهان و... بیشترین قبولیا رو میدن امکاناتشونم خیلی زیاده اما ک چی میخواید ب خاطره اینا جا بزنید ؟؟ همیشه شرایط واسه ادم فراهم نیس گاهی اوقات ادم باید خودش شرایطو بسازه شما توانایی ساختن این شرایطو دارید این مهمه :) این همه کتاب اگه اشکالی هم بود بذارید تو همین سایت من خودم شخصا قول میدم اگه نتونستم مشکلتونو حل کنم از معلمامون بپرسم
+
الان اصفهان چرا اینجوری شده؟؟ چون بچه هاش خواستن شماهم اگه بخواید میتونید و تونستن شما باعث میشه برای دوره های بعدیتون امکانات باشه اما اگه بخواید جا بزنید همه تون هیچ وقت تو شهرهای دیگه المپیاد نمیاد ک این خیلی بده میشه رقابت تک بعد
+اگه المپیاد هم قبول نشیم مهم نیس سال سوم میخونیم برای کنکور اینی کمهمه اینه ک المپیاد چ چیزایی به م یاد میده نفسش مهمه (;
شما بخواید مطمین باشید میشه همینطور ک واسه خیلیا شده
به امید این ک یه روز تو ایران امکانات همه جا برابر باشه :-<

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به نقل از صــــدف :
کی گفته المپیاد فقط به خود فرد بستگی داره؟ ^-^

درسته از همه شهرا هست اما به چه تعداد؟ :-<

یه نگاه به قبولیا بندازی اسم بعضی شهرارو یا نمی بینی یا به ندرت.... یعنی همه نخبه ها جمع شدن تو یه سری شهر خاص؟ [-(

صفحه اول اینو ببین ;;)

http://www.irysc.com/files/News/90/step2-1391-all.pdf

تازه این جا خیلی وضع بهتر شده و اینا... زمان ما که =((

درسته ولی ببین بحث اینه جو رقابتی که تو تهران هست موثر هم هست من خودم کسی رو میشناسم که خدای کامپیوتره توی اردبیل ولی خب به خاطر نبودن جو رقابتی هیچی!!!
بعدش قبول دارم معلم های اینجا بهتره ولی خب ببین خود فرد از هرچیزی مهمتره.

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

من هم بي امكاناتي هم با امكاناتي رو تجربه كردم...معلماي المپياد شيمي كه دو ره ما بودن اصلا خوب نبودن...ما همش ميگفتيم عوض شن ولي كوگوش بدهكار...نتايج كه اومد خود مديرمون گفت اشتباه كرده و سال بعدش مدير عوض شد دو سه تا ادم درست حسابي اوردن تو مدرسه...خب اگ ما نميگفتيم اينا بدن يا سالاي بالاتر از ماهم نميگفتن سال بعد يا سالاي بعد هم درست نميشد...خودم اينو پيشرفت ميدونم...
همين معصومه مدير المپياد شيمي خون دل خورد المپياد خوند و نقره شد ومن حاضرم واسه لياقت طلا بودنش گردنمو بزنم...رفت با 1000زور نقره شد و برگشت و بچه هارو اگاه كرد كه بچه ها!اين كتاباييكه ميگن ميخونيد تو باشگاه عمرا به دردتون نميخوره

اين يعني يه تغيير به اميد طلا شدن سال پاييني ها

جالبه ما تو ازمايشگاهمون اب مقطر نداشتيم و با بد بختي هم جور نشد و معصومه شايد 2 جلسه ازمايشگاه داشت اونم جمعه ها ي بين كلاساي باشگاه ولي خودشو قبول داشت و رفت از همه ازمايشگاهشو بالاتر شد...از كساييكه سال بعد طلا و نقره جهاني شدن ورو ازمايشگاشونم كار كرده بودن....

امكانات خيلي مهمه ولي اگ نيس ميخواي چيكار كني؟بزاري كنار يا بجنگي؟هر دوتاش خوبه....اگ اين كه يه كسي با كمتر از نصف انرژي گذاشتن تو از تو بهتر ميشه اذيتت ميكنه كنكورتوبخون به حرف كسيم گوش نده...همه ادما قرار نيس المپياد مدال داشته باشن

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

البته در کل دارین از بحث اصلی منحرف می‌شین! :-? :د‌ی

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

الان یه مسئله ای هست
منم از اون ادمایی بودم که فک میکردم المپیاد اگه بخوام برم خیلی ریسکه و از کنکور میمونم و اینا
ولی کسی ک بره تو خط المپیاد خیلی زود عادت میکنه ب خوندن چیزای سنگین و زیاد تو زمان کم
پس بنابراین حتی اگه از المپیاد بدشانسی بیارین واسه پیش 9 ماه وقت دارین و خیلی راحت میتونین برسین
+
یه باور غلطی بین مردم هس ک میگن 4سال دبیرستانو زحمت بکش بری دانشگاه دیگه بقیش حله
ولی اینا همش خیال خامٍ
اصن هم این خبرا نیس دانشگاه بری تازه اول راهه
پس بنابراین المپیاد ب درد دانشگاه هم میخوره
دیگه چی میخواین ؟؟ :-?

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه

به نقل از Mohandes Leily :
الان یه مسئله ای هست
منم از اون ادمایی بودم که فک میکردم المپیاد اگه بخوام برم خیلی ریسکه و از کنکور میمونم و اینا
ولی کسی ک بره تو خط المپیاد خیلی زود عادت میکنه ب خوندن چیزای سنگین و زیاد تو زمان کم
پس بنابراین حتی اگه از المپیاد بدشانسی بیارین واسه پیش 9 ماه وقت دارین و خیلی راحت میتونین برسین
+
یه باور غلطی بین مردم هس ک میگن 4سال دبیرستانو زحمت بکش بری دانشگاه دیگه بقیش حله
ولی اینا همش خیال خامٍ
اصن هم این خبرا نیس دانشگاه بری تازه اول راهه
پس بنابراین المپیاد ب درد دانشگاه هم میخوره
دیگه چی میخواین ؟؟ :-?
دقيقا...گذشته از فهم مطالب تو زمان كمتر ...وقتيم وقتي برنامه ريزي ميكني به همه كارات ميرسي و وقت هاي پرتت رو پيدا ميكني و استفاده ميكني......همه نه ولي بعضي از بچه هاي ما فك ميكردن وقتشون بازه و خوب پايه رو تو پايه جمع ميكن ولي توهم وقت زياد باعث شد به كاراي عاديم نرسن.. بازم هركي شرايط خودشو داره

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

دیگه تاپیک مفهوم خاصی نداره
قفل بشه بهتره
اصلا مثل روز روشن هستش که المپیاد از همه جهت سود هستش
اون ریسک هم ترس از شکست هستش برای اشخاصی که تحمل شکست ویا بهتر بگم اشخاص بدون اعتماد به نفس هستش
المپیاد چیزی نیست که بشه با خر زدن و... بهش رسید
اگه هم کسی رسیده واقعا عمرش رو تلف کرده چون به هیچی نرسیده
من خودم مدال ندارم ولی اینو میدونم که تو المپیاد اون مدال نیست که ارزشمنده .
اون تلاش برای رسیدن به موفقیت و تلاش دوباره بعد از شکست هستش که ارزشمنده
نه صرفا یه فلز

چرخ:باشه حتما
هر فردی بود خوشحال میشم که بهش بفهمونم که المپیاد فقط مدال نیست
شما باز بذار بمونه :)

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

مگه هر تاپیکی که چار نفر توش به نتیجه رسیدن باید قفل بشه؟ خب اصلاً شاید یک نفر بیاد بگه المپیاد خوندن به فلان دلیل ریسکه؛ دلیلی نداره چون تعداد محدودی از نظر شما قانع شدن دیگه تاپیک قفل بشه. ؛)

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

به نقل از لولیع :
مگه هر تاپیکی که چار نفر توش به نتیجه رسیدن باید قفل بشه؟ خب اصلاً شاید یک نفر بیاد بگه المپیاد خوندن به فلان دلیل ریسکه؛ دلیلی نداره چون تعداد محدودی از نظر شما قانع شدن دیگه تاپیک قفل بشه. ؛)
ببین به 5صفحه ی قبل یه نگاهی بنداز
یه سری مطالب همش تکرار شده توش
دیگه واقعا فک نکنم دلیلی ب ذهن کسی برسه ک بگه

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از Mohandes Leily :
ببین به 5صفحه ی قبل یه نگاهی بنداز
یه سری مطالب همش تکرار شده توش
دیگه واقعا فک نکنم دلیلی ب ذهن کسی برسه ک بگه
خیلی تاپیکا هستن که اینجورین؛ دلیل نمی‌شه که آدم‌های جدیدتر نیان و بحث نکنن.
×تاپیک فلاً قفل نمی‌شه؛ لطفاً این بحثُ اینجا ادامه ندین دیگه. مرسی.

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه

به نقل از مَِهدی.ش :
دیگه تاپیک مفهوم خاصی نداره
قفل بشه بهتره
اصلا مثل روز روشن هستش که المپیاد از همه جهت سود هستش
اون ریسک هم ترس از شکست هستش برای اشخاصی که تحمل شکست ویا بهتر بگم اشخاص بدون اعتماد به نفس هستش
المپیاد چیزی نیست که بشه با خر زدن و... بهش رسید
اگه هم کسی رسیده واقعا عمرش رو تلف کرده چون به هیچی نرسیده
من خودم مدال ندارم ولی اینو میدونم که تو المپیاد اون مدال نیست که ارزشمنده .
اون تلاش برای رسیدن به موفقیت و تلاش دوباره بعد از شکست هستش که ارزشمنده
نه صرفا یه فلز

چرخ:باشه حتما
هر فردی بود خوشحال میشم که بهش بفهمونم که المپیاد فقط مدال نیست
شما باز بذار بمونه :)

با تك تك جمله هات موافقم و اينم اضافه كنم

اونيكه شكست بعد مرحله 2 داره كسي باشه كه روحيشو جمع كنه ...يا خودش اون همه قوي باشه كه جمع شه...و الا المپيادي كه دوسر برده...ميشه دوسر باخت وبايد پشت كنكور بمونه.....اي كاش كساييكه تازه قبول نشدن اين جمله رو بخونن.......كسي كه قبول نشده اغلب فك ميكنه كه من دوسال يا بيشتر جون كندم...نشد پس هيچوقت تلاشام نتيجه نداره.....اگ اين فكر هاروكنار بزاره المپياد دوسر برد ه......

ddnarges

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
( فرزانگان حکیم زاده)
شهر
یزد

سلام بچه ها !
من حس میکنم الان واقعا به راهنمایی یکی نیاز دارم !
من الان سال سوم ریاضیم ! از سال اول دبیرستان همیشه دوست داشتم وتو برنامم بود که برای المپ فیزیک بخونم ولی هیچ وقت جدی اینکارو نکردم الانم یه کم جسته و گریخته دارم سعی میکنم بخونم ولی میبینم که نمیتونم درسای مدرسمو دنبال کنم و با وقت کمی هم که دارم اصلا نمیدونم شانسی دارم یانه ؟!!! حالا ممکنه شما بااین وضعیت من که تا حالا نخوندم و وقتیم ندارم . بهم بگید بیخیال المپیاد بشم و برم کنکورمو بخونم یا همه ی اراده و تلاشمو بزارم رو المپ و ببینم نتیجش چیه ؟ من اگه بدونم شانسی هست حتما سعی میکنم همه ی تلاشمو بکنم... میترسم بیخیالش بشم ولی همیشه حسرت کاریو که نکردم و بخورم !!
حالا نظرتون چیه ؟!!

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

برای کنکور که المپیاد بینهایت مفیده چون ی دانش آموز المپیادی ی سال زودتر از سایر رقباش به ساعت مطالعه ی بالا، به برنامه ریزی فشرده ، به درس خوندن در ایام نوروز و به درس خوندن مفید عادت کرده

و قطعا برای رشته ی تجربی المپیاد زیست باعت جهشی قابل توجه در درس زیست شناسی کنکور میشه چون کتاب درسی خیلی از مباحثو به صورت مبهم بیان کرده و دانش آموزی که گسترده تر و جامع تر از کتاب درسی به مباحث زیست شناسی اشراف داره به جای گیج شدن به یادگیری سریع تر مطالب میپردازه و فقط باید دقت کرد که گاهی مجبوریم مطابق خاصیت کنکور حفظی تر و سطحی تر و با سرعتی بالاتری درس بخونیم

بالا