• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جدایی نادر از سیمین

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : جدایی نادر از سیمین

به نقل از علی ع. :
تماشای گروهی رو گزینه ها رو خود بچه ها پیشنهاد دادن و خودشون رای دادن موقعی هم که رای میدادن فک کنم این تاپیک یه صفحه ام نبود . :|
علی ؟! اولا که من با ایمیلم و نمیتونم جواب بدم ! چون لپ تاپم سرعتش داغونه 1
چرا تو به خودت میگیری ؟! من کلی میگم

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

واقعا قشنگ بود فیلمش
البت جایزه گرفتنشم خیلی با شکوه بود وختی از مردم تشکر کرد >:D<

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

حالا که بچه ها رای دادن و انتخاب شده ٬ پس نظراتون رو نگه دارین واس تماشا گروهی .

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

در مورد خود فیلم که گفتن حرف نزنید مام میگیم چشم، ولی تو پرانتز بگم این تاریخ اتمام تماشای گروهی یه کم دیره. ما ایرانیا جو گیریمون سه چار روز بیشتر طول نمیکشه الان که داغیم همه، باید استفاده کرد. (;

به نقل از Amir - Eblis :
چند نفر فک کردن تو حرفایی که زد از دوست دخترش تشکر می کنه ؟! :-" (دفعه اول ! مرد باشید راست بگید :)))

آخه گفت فرندز!! بعد یه لحظه من فکر کردم خب چندتا جی اف میتونه داشته باشه :D
این تینک هاشم خیلی تو ذوق میزد. :D خو یکی با این ث سه نقطه کار میکرد خو...

یاد علی آبادی تو اجلاس اوپک افتادم. :)) به هر حال اومد و زد و اسکارم برد اونجا دیگه بیشتر باید حرف بزنه...

mohamad.ahmadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان هاشمی نژاد ١
شهر
مشهد

آقا من یه چیزی بگم!
این فیلمو جدایی نادر از سیمین رو من همون اول که اومد دیدم!
زیاد دوست نداشتم!
پس چطوری میخواد اسکار بگیره؟
من شنیدمtree of life هم کاندید اسکار شده!
اون که خیلی قشنگ تره!!!!!
فک کنم اون اسکار بگیره!
یک شاهکاره!!!!
ولی بازم امیدواریم اسکار بگیـــــــــره! >:D<

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از mohamad.ahmadi :
آقا من یه چیزی بگم!
این فیلمو جدایی نادر از سیمین رو من همون اول که اومد دیدم!
زیاد دوست نداشتم!
پس چطوری میخواد اسکار بگیره؟
من شنیدمtree of life هم کاندید اسکار شده!
اون که خیلی قشنگ تره!!!!!
فک کنم اون اسکار بگیره!
یک شاهکاره!!!!
ولی بازم امیدواریم اسکار بگیـــــــــره! >:D<

Tree Of Life زبانش انگلیسیه و رقیب جدایی... حساب نمیشه

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

خب حالا به هر حال انتخاب شده‏!دیگه بهتره نقد رو بذاریم برای اونجا +اینکه به نظرم ارزش این رو داره یک بار با دید منتقدانه تر فیلم رو ببینیم که تماشای گروهی هم معنی پیدا کنه‏!‏

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

x:خیلی خوشمل بود 8->

• شروع کننده موضوع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

بچه ها شعر شاهین نج فی برای اصغر فرهادی :

برای قبیله ام که در انتظار آزادی ست
ودر عطش جرعه ای آبِ خوش در آبادی ست
به تلخی خونی که از تو بر زمین می رفت
چقدر شیرین است،اصغری که فرهادی ست
:D دی

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از minasamiei :
بچه ها واقعا انتخاب این فیلم برای تماشای گروهی مسخرس وقتی همینجا میتونیم بحث کنیم و همه این فیلم رو دیدن و بعد این که کلی جایزه برده !
فکر کنم "تماشای گروهی" نیاز به ترجمه داره مفهومش :|
ببین تو تماشا خانه ی گروهی خیلی بهتر می شه دربارش بحثید
الان این جا فیلمو دیگه نقد نکنید
بذارید آدمای بیشتری ببینن
بتونیم بعد در موردش بحرفیم :D

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

بچه دقت کردین این عوامل سینما و تلویزیون فقط به کارای خارج ایران گیر میدن؟! L-:
همین که کلی اعتراض کردن واسه دست دادن اصغر فرهادی با یه زن! انگاری یادشون رفته تو فیلم مدار صفر درجه قسمت آخرش سارا دست شهاب و گرفت و بلندش کرد!بعد دستش رو انداخت رو شونه ی خودشو با هم دیگه داشتن از تخت جمشید می رفتن! (:|
سارا م یه زن بود و شهاب حسینی یه مرد! نه!؟

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از farz :
بچه دقت کردین این عوامل سینما و تلویزیون فقط به کارای خارج ایران گیر میدن؟! L-:
همین که کلی اعتراض کردن واسه دست دادن اصغر فرهادی با یه زن! انگاری یادشون رفته تو فیلم مدار صفر درجه قسمت آخرش سارا دست شهاب و گرفت و بلندش کرد!بعد دستش رو انداخت رو شونه ی خودشو با هم دیگه داشتن از تخت جمشید می رفتن! (:|
سارا م یه زن بود و شهاب حسینی یه مرد! نه!؟
اصلا بد بخت دست نداد که.....فقط اون موقعی که جایزه رو گرفت،خانومی که راهنماییشون میکرد یه دست به پشتشون زد.همین.....

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

نه باو!
مگه عکسش رو ندیدی؟! با آنجلینا جولی رو میگم
وقتی عکس گرفتن ازش داره دست میده باهاش!
چقدر مردم بیکارن گیر میدن به این چیزا (:|

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

+ نامه‌ای سرگشاده‌ به رئیس آکادمی اسکار (کلیک کنید)
خبرگزاری فارس: آقای شراک! اگر جایزه اسکار را تقدیم فیلم «جدایی نادر از سیمین» نمایید، پای طلاق روشنفکری و روشنفکران سینمای ایران از ایران را امضا زده‌اید، شاید فیلم به همین خاطر پایانی مبهم دارد که رفع ابهام آن به دستان با کفایت ارباب صورت پذیرد.

6ds6wkfk9iebmg1sdck.jpg

فرج الله سلحشور : جدایی نادر از سیمین حقارت است نه افتخار
کارگردان سريال حضرت يوسف گفت: جایزه گرفتن جدایی نادر از سیمین را برای ایران افتخار نمی دانم و معتقدم فرهادی یک فیلم متضاد با اعتقادات مردم وفرهنگ ایرانی ساخته است.
به گزارش اوج نیوز، فرج الله سلحشور درباره جايزه گرفتن فيلم جدايي نادر از سيمين در گلدن گلوب اظهار داشت: جدایی نادر از سیمین یک فیلم در ضدیت اعتقادات مردم وتوهین به فرهنگ وخانواده در ایران است و برای همین نمیتوان گفت این فیلم برای ایران وما افتخار آورده است.
وی ادامه داد: مثلا اگر کسی دزد خوبی باشد وبانکی را بزند وبعد به او جایزه بهترین دزد را بدهند ویا اگر دکتری متخصص تولید قرص های روانگردان باشد وجایزه بگیرد آیا واقعا باید به آنها افتخار کرد؟ جدایی نادر از سیمین هم چنین نقشی را در گلدن کلوب ایفا کرد وبرای ما پیرو رهبری ها کسب این جایزه هیچ افتخاری ندارد.
سلحشور در پاسخ به این موضوع که این فیلم را خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به این جشنواره ها فرستاده اند پاسخ داد: مسئولان وزارت ارشاد به ایران وفرهنگ ایران خیانت کردند وبه نظر من رسانه ملی کار درستی انجام داد که این موضوع را پوشش خبری نداد.فراموش نكنيم كه رهبري می گویند كه به جایزه هایی که در خارج به ما داده می شود دلخوش نباشید ، اما اگر معیار ما مردم ، هنرمندان ویکسری جریان ساز هستند که موضوع فرق می کند و در اینصورت باید 26دی ماه را هر سال جشن بگیریم.
وی افزود: جدایی نادر از سیمین به همراه تایید کنندگان آن برای ارسالش به اسکار به کشور واسلام خیانت کرده اند و به نظر من وتمام ولایتمداران جایزه گلدن کلوب جدایی نادراز سیمین هیچ افتخاری برای کشور وملت ما نیست بلکه یک خیانت بزرگ در حق ملت است.

• شروع کننده موضوع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

ب: سید محمد خاتمی به دنبال کسب افتخار اثر ارزنده سینمایی اصغر فرهادی، کارگردان فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین با صدور پیامی این موفقیت را که نشانه موفقیت سینمای نجیب و ارجمند ایران است به اصغر فرهادی و همکارانش و جامعه هنری ایران تبریک گفت.
http://www.aftabnews.ir/vdcftmdymw6dj0a.igiw.html
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای اصغر فرهادی

اثر ارزنده سینمایی جناب‌عالی که مورد اقبال گسترده مخاطب خوب و فهیم ایرانی قرار گرفت و در عرصه بین‌المللی نیز مورد توجه و سبب کسب افتخار برای شما و کشور عزیزمان شد، نشانه موفقیت سینمای نجیب و ارجمند ما و ظرفیت والای فرهنگی ملت بزرگوار ایران است و بیان گر آن که آثار اصیل هنری مرزها را در می‌نوردد.

امیدوارم همواره شاهد ظهور آثار برجسته و برتر در همه زمینه‌ها و عرصه‌های فرهنگی، هنری و علمی باشیم.

به جناب عالی و همه همکاران عزیزتان و به اهالی محترم سینما و هنر کشور خسته نباشید و دست مریزاد می‌گویم.

سید محمد خاتمی
۲۶ /۱۰ /۱۳۹۰

انجمن بازیگران سینمای ایران در پیامی موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی در جوایز گلدن گلوب 2012 را تبریک گفت.
http://www.khabaronline.ir/detail/194423/culture/cinema

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

http://www.cinemaema.com/index.html

ببینید کلا"

Ali Monsefi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
وات؟
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد ریاضی کشوری ۹۲

به نقل از نیمچه :
فرهادی رو ستایش میکنم برای اینکه این همه جایزه برده،با این حال،خودش رو نمیگیره،مثل جناب کیارستمی عینک آفتابی نمیزنه،صداش رو کلفت نمیکنه،خودش رو از مردم جدا نمیکنه و وقت تشکر،از مردم تشکر میکنه...
کف و سوت به افتخار این رادمرد... <D= /m\

آخرین چیزی که برای تحسین در باره ی اصغر فرهادی وجود داره، همینه.
اون حرفت رو در باره ی عینک آقای کیارستمی نادیده می گیرم. خودت برو ببین قضیه از چه قراره.

دونفری

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهـــید قدوســـی
شهر
قم
مدال المپیاد
بیست و پنجم کلاس! (زیاد جدی نگیرید!)
پاسخ : جدایی نادر از سیمین [بهتره(!) ببینید!]

بامداد دوشنبه، يك اتفاق كم‌نظير سينمايي، همه را غافلگير كرد.

در ميان بسياري از چهره‌هاي سينمايي بزرگ دنيا، يك ايراني جايزه مراسم با اهميت «گلدن گلاب» را از آن خود كرد.در اين كه شايد بخشي از اين انتخاب، سياسي بوده باشد، حرفي نيست. در اين هم كه ايرادهايي به فيلم فرهادي وارد است، باز هم حرفي نيست.

اين را هم كه اگر فرهادي در مراسم «گلدن گلاب» برخي مناسبات اخلاقي را رعايت مي‌كرد، صورت بهتري داشت، قابل قبول است. اما اين كه چرا ما به‌رغم خوشحاليمان از بلندآوازه شدن سينماي ايران در جهان چندان به آن نپرداختيم به اين دليل بود كه از همان آغاز و پيش از معرفي اين فيلم به جشنواره‌هاي بين‌المللي، چندان قرابتي ميان اين فيلم با روح جامعه ايراني، ‌اسلامي نمي‌ديديم.

گمان ما اين بود كه گزينه‌هاي بهتري مي‌توانست به عنوان نماينده ايران در جشنواره‌ها معرفي شود كه هم صورت درست و واقعي از جامعه ما ارائه داده باشد و هم نماينده فرهنگ درست ايراني باشد.

متوليان فرهنگي اما، با اين كه پروانه ساخت اين فيلم حتي در هنگام ساخت براي مدتي لغو شد و با اين كه صحبت‌هاي جناب فرهادي در مراسم خانه سينما حاشيه‌هاي زيادي به وجود آورد و نگراني بسياري از دلسوزان حوزه فرهنگ و هنر را موجب شد، اما به اتفاق آرا، «جدايي نادر از سيمين» را به عنوان نماينده جمهوري اسلامي ايران در جشنواره‌هاي معتبر بين‌المللي و از جمله اسكار معرفي كردند.

و حالا كه اين فيلم جايزه‌اي معتبر را از آن خود كرده است، بسياري از مسوولان فرهنگي و هنري، روي خود را از اين اتفاق برمي‌گردانند.

براستي چرا بايد سياست مسوولان و متوليان فرهنگي كشور تا اين اندازه ناهماهنگ باشد؟ اگر واقعا آنها هم «جدايي ...» را نماينده واقعي فرهنگ ايران نمي‌دانستند و آن را تاييد نمي‌كردند و اگر اين فيلم را متناسب با ارزش‌ها و خصوصيات متعالي جامعه ايراني اسلامي ايران نمي‌ديدند چرا اين فيلم را به جشنواره معتبري مثل اسكار معرفي كردند؟ چرا مثلا اجازه ندادند فيلمي ديگر كه مورد تاييد است و قرابت بيشتري با فرهنگ و سنت ايراني و اسلامي دارد، به جشنواره‌هاي معتبر جهاني معرفي شود؟ پس بايد در پس اين معرفي، انديشه و تفكري باشد و بسيار بعيد است كه اين انتخاب كاملا اتفاقي يا از سر اجبار بوده باشد.

حالا با اين اوصاف طبيعتا وقتي فيلمي براي جشنواره‌هاي مختلف معرفي مي‌شود، بايد مسوولان سينمايي كشور پاي اين فيلم بايستند و از موفقيتش خوشحال شوند. بايد وقتي اين فيلم توانست جايزه‌اي كسب كند، پيش از همه بيانيه بدهند و ابراز خوشحالي كنند. نه اين كه وزير و معاون وزير و همگي خود را به بي‌خبري بزنند و دست آخر، يكي دو روز بعد معاون محترم سينمايي وقتي ديد هيچ كس پيشقدم نشده، خودش دست به كار شود و بيانيه بدهد و موفقيت او را به جامعه سينمايي تبريك بگويد. آنها دست كم مي‌توانستند حالا كه «جدايي نادر از سيمين» را انتخاب كردند، پاي اين فيلم بايستند و لااقل از صحبت‌هاي فرهادي در اين مراسم كه از «مردم اهل صلح ايران» تشكر كرده بود، ياد كنند.

با اين سياست ناهماهنگ و عجيب، تنها گروه‌هاي سودجويي كه دشمني بسياري از آنها هم با نظام مقدس اسلامي ثابت شده است مجال يافتند تا با تبريك به مردم و كارهايي از اين دست، دوباره خود را مطرح كنند و از اين نمد كلاهي براي خود بدوزند.

كيوان امجديان / دبير گروه فرهنگ و هنر روزنامه جام جم

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100801786928منبع:​

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

*وقت نداشتم بشینم همه نظراتو از اول بخونم!
اگه تکراریه شرمنده!
فقط یکی به من میگه اون پولی که به خاطرش همه دعوا ها شروع شد (در کنار تنها گذاشتن باباهه تو خونه) آخر چی شد؟ کی گرفته بود؟ اصن سیستم چی بود؟؟

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از GCD :
:)) اینو
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901028001295

Capture.png
راس گفته(یعنی کلا این قضیه راسته)! البته خیلی‌هم وضعش خراب نیست! یه سری حفاظت‌هایی کرده (;
ولی اینکه ربطش دادن به اصغر فرهادی کاملا از قصده ! از همون لحظه‌ای که دست داد شروع کردن حرف گفتن علیه فرهادی. چقدر آدمای ضایعین اینا

بالا