• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جدایی نادر از سیمین

• شروع کننده موضوع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد
فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین»‌ به کارگردانی اصغر فرهادی به نمایندگی از ایران در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار رقابت می‌کند.
اعضاء هیئت انتخاب نماینده سینمای ایران در اسکار رویا تیموریان، پوران درخشنده، محمد بزرگ‌نیا، شهرام جعفری نژاد، محمد داودی، علیرضا شجاع نوری، مهدی صباغزاده، رسول صدرعاملی و امیر اسفندیاری بودند.

به گزارش خبرآنلاین، «جدایی نادر از سیمین» پارسال در جشنواره فیلم برلین جوایز خرس طلایی بهترین فیلم و خرس‌های نقره‌ای بهترین گروه بازیگران زن و بهترین گروه بازیگران مرد را دریافت کرد.

لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان‌بخش، کیمیا حسینی و مریلا زارعی در پنجمین ساخته بلند فرهادی بازی می‌کنند.

هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار 26 فوریه 2012 (دوشنبه هشتم اسفند به وقت ایران) در کداک تیه‌تر لس آنجلس برگزار می‌شود. اسامی نامزدهای اسکار 24 ژانویه (چهارم بهمن) اعلام خواهد شد.

http://www.khabaronline.ir/news-173502.aspx

حالا مضوع خنده دار ...:
اسکار را این همه جدی نگیریممعاون امور سینمایی وزیر ارشاد با حضور در یک برنامه تلویزیونی نظراتش را در مورد اتفاقات اخیر سینما و برخی فیلمسازان بیان کرد.

و جمله واقعآ جالب ایشون به نظر من این بود : «سینما راه خودش را می‌رود و نباید این‌قدر اسکار را مهم کرد. امیدوارم روزی اتفاقات مثبتی در آمریکا رخ دهد و به فرهنگ انقلاب اسلامیمان نیاز داشته باشند.»

کاربر حذف شده 8031

مهمان
پاسخ : جدایی نادر از سیمین»‌ نماینده ایران در اسکار 84 ش

سینمای ایران اینقدر باحاله که انجور چیز میز ها طبیعیه!

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

خیلی خوشحال شدم که بالاخره خبر راه یافتن جدایی نادر از سیمین قطعی شد.

خیلیا از این قضیه زورشون گرفته. مسعود فراستی تو برنامه 7 "پایان نامه"رو با جدایی نادر از سمین مقایسه میکرد:
«جدايي نادر از سيمين» فيلمي ضعيف با تكنيك و فرم مبتذل و بي‌كاركرد است كه حرفي جز ترويج دروغ‌گويي در جامعه ندارد !!!!!!!!!!!

حاتمی کیا هم گفت که نباید بیننده رو توی فیلم ناامید کنیم و من خودم اگه بیننده رو ناامید کنم هر گز خودم رو نمیبخشم.این کار بی اخلاقی هست."متاسفم که سینمای ایران به چنین جایی رسیده"!!!!

• شروع کننده موضوع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

جدایی نادر از سیمین انقدر تقدیر شد در سینمای داخل و خارج از ایران که نشه دربارش بد گفت ! ولی جدید ترین افتخارم من الان دیدم :
فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی عنوان بهترین فیلم پانزدهمین جشن سینمای ایران را از آن خود کرد

ولی یه چیزی درباره انتخاب اسکار خیلی جالب بود که کسایی اظهار نظر میکردن و بیانیه صادر میکردن که هیچ ربطی به سینما نداشن ! مثلآ همین ضرغامی خودمون: x: یکی نیس بهش بگه **** تو برو سقوط یک فرشتتو نگاه کن از فلسفه اسلامیت لذت ببر

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
خدایی قشنگ بود
اصن انقد طبیعی بازی میکردن انگار فیلم نیس
بعدشم آخرش دختره گریه کرد رف پیشه قاضی ما ‏W8‏ بودیم نتیجه چیست
با پایان نامه و اخراجی ها قابل قیاس نبود
مبارکشون باشه

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

جمله آخرش واقعاً جالب توجهه...

یه عمره تو همین توهما ان! :-"

آخرش یه مسلمون پیدا نشد این فیلمو بذاره برا دانلود :D

• شروع کننده موضوع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از nimafo :
آخرش یه مسلمون پیدا نشد این فیلمو بذاره برا دانلود :D
مسلمون که دزدی نمیکنه ...

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نقل از وحـیـــــــــــــــــــد :
مسلمون که دزدی نمیکنه ...
خو دی وی دیشم نیست بری بگیریم!

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
جدایی نادر از سیمین + اسکار

ولی یه چیزی درباره انتخاب اسکار خیلی جالب بود که کسایی اظهار نظر میکردن و بیانیه صادر میکردن که هیچ ربطی به سینما نداشن ! مثلآ همین ضرغامی خودمون: x: یکی نیس بهش بگه **** تو برو سقوط یک فرشتتو نگاه کن از فلسفه اسلامیت لذت ببر
چرا شایعه سازی می کنی:

اعضاء هیئت انتخاب عبارتند از رویا تیموریان، پوران درخشنده، محمد بزرگ‌نیا، شهرام جعفری‌نژاد، محمد داودی، علیرضا شجاع‌نوری، مهدی صباغزاده، رسول صدر عاملی و امیر اسفندیاری.

البته من اینا رو نمیشناسم و نمی دونم سینما بارشونه یا نه ولی انتخاب معقولی بوده.

اینو بخونید "مقایسه ی پایان نامه و جدایی نادر از سیمین در برنامه ی هفت"

منبع : cinamaema.com
‌شمقدري اعلام كرد كه فيلم پايان‌نامه در راستاي حماسه نهم دي و همسو با نظام ولايي است و حامد كلاهداري هم خود را همسو و هم‌نگاه با شمقدري دانست و گفت اگر غير از اين بود، هرگز فيلم ساخته نمي شد و به اين ترتيب جلسه نقدي كه انتظار مي‌رفت پر هيجان‌تر و شفاف‌تر از اين باشد، به همين سادگي و در كمال آرامش به پايان رسيد و مسعود فراستي هم كه هميشه تكليف عالم و آدم را در نقدهايش يكسره مي كرد، جلسه نقد اين فيلم را با همين مختصر انتقادها خاتمه داد و عملكرد فراستي در برنامه اين احساس را در هر بيننده‌اي ايجاد مي‌كرد كه اي كاش آن شب من جاي فراستي فيلم را نقد مي‌كردم.‌

منتقد ثابت برنامه اما كارش همين‌جا تمام نشد و همه حال و انرژي و روحيه‌ نقد تند و تيزش را چند دقيقه بعد در صحبت از شاهكاري مثل «جدايي نادر از سيمين» ساخته اصغر فرهادي رو كرد؛ جايي‌كه با اعتماد به نفس كاملي در يك جمله اعلام كرد كه «جدايي نادر از سيمين» فيلمي ضعيف با تكنيك و فرم مبتذل و درنيامده و بي‌كاركرد است كه حرفي جز اشاعه و ترويج دروغ‌گويي در جامعه ندارد و حرفش اين است كه ايران جاي زندگي‌كردن نيست... وقتي جيراني از او خواست درباره بهترين فيلم اكران بهار نظر بدهد، گفت تنها فيلم خوب اين دوره «شرط اول» ساخته مسعود اطيابي بوده و جيراني جواب داد كه فيلم همين يك منتقد مدافع و طبعاً فقط يك راي مثبت دارد. فراستي هم در كمال تواضع جواب داد كه البته اين يك راي "خيلي" است! و بينندگاني كه تازگي‌ها فيلم خوب و بحث‌انگيز و اخلاق‌گراي فرهادي را ديده‌اند و شايد هم «شرط اول» را ديده باشند، نيمه‌شب داشتند با خودشان فكر مي‌كردند كه واقعاً با وجود چنين منتقداني اين‌جا جاي زندگي نيست!

اینم اظهار نظر شمقدری :

اسكار يك جشنواره بين المللي نيست بلكه منحصر به كشورآمريكا است و جنس آن شبيه به جشن سينما در شهرستان گچساران استان كهگيلويه و بوير احمد است.

معاون امور سينمايي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اسكار يك جشنواره بين المللي نيست بلكه منحصر به كشورآمريكا است و جنس آن شبيه به جشن سينما در شهرستان گچساران استان كهگيلويه و بوير احمد است.

به گزارش ايرنا ، جواد شمقدري شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود : نگاه من به اسكار منفي نيست اما نيازمند اين همه تبليغاتي كه در سطح كشورروي آن مي شود نيز نمي باشد.

تازه 2 سال پیش هم مقام معظم اظهار نظری راجع به اسکار داشتن که کلاَ بیخیالش

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من افتخار میکنم که رفته اسـکار ! جایی که بهترین فیلمای دنیا هستن.
و متاسفم برای خودمون که توی کشـوری هستیم که مقاماتش فیلمی که از کشور به اسکار رفته رو لایق تشویق نمی دونن !
به نظر من جدایی نادر از سیمین یه فیلم فوقالعاده بود و اصلا قابل مقایسه نبود با فیلمای بی محتوایی مث اخراجی ها.
و کلّا فیلمی که لیلا حاتمی توش بازی کنه کم فیلمی نیس ! :D

• شروع کننده موضوع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از stewie_griffin :
چرا شایعه سازی می کنی:

اعضاء هیئت انتخاب عبارتند از رویا تیموریان، پوران درخشنده، محمد بزرگ‌نیا، شهرام جعفری‌نژاد، محمد داودی، علیرضا شجاع‌نوری، مهدی صباغزاده، رسول صدر عاملی و امیر اسفندیاری.

البته من اینا رو نمیشناسم و نمی دونم سینما بارشونه یا نه ولی انتخاب معقولی بوده.

اینو بخونید "مقایسه ی پایان نامه و جدایی نادر از سیمین در برنامه ی هفت"

منبع : cinamaema.com

اینم اظهار نظر شمقدری :

تازه 2 سال پیش هم مقام معظم اظهار نظری راجع به اسکار داشتن که کلاَ بیخیالش
احتمال متاسفانه شما متوجه منظور من نشدی دوست عزیز :D !
راستی لطفآ بحث بقیه فیلم های که با تااااااااااااااااااااااااااااسفانه سیاسی سینمای ما به نوعی به فیلم جدایی نادر از سیمین مربوط شدن رو اینجا نکنید خواهشآ
هرچند میشد به نوعی به مضوه ربطش داد :-? اخه بعضی میخواستن پایان نامه رو بدن اسکار خارجی ببینن دستشون بیاد دنیا دست کیه :|:D =)) ~X( [-o< X_X L-: (:| O0 {-8 :-$ :rolleyes: :|

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
جدایی نادر از سیمین + اسکار

احتمال متاسفانه شما متوجه منظور من نشدی دوست عزیز :D !
راستی لطفآ بحث بقیه فیلم های که با تااااااااااااااااااااااااااااسفانه سیاسی سینمای ما به نوعی به فیلم جدایی نادر از سیمین مربوط شدن رو اینجا نکنید خواهشآ
هرچند میشد به نوعی به مضوه ربطش داد :-? اخه بعضی میخواستن پایان نامه رو بدن اسکار خارجی ببینن دستشون بیاد دنیا دست کیه :|:D =)) ~X( [-o< X_X L-: (:| O0 {-8 :-$ :rolleyes: :|

من هیچ نتیجه گیری نکردم و اینا چیزاییه که تو تلویزیون نشون دادن (برنامه ی هفت) و توی سایت های خبری خود دولت موجوده. من داوری رو به عهده ی خواننده گذاشتم.

black.rozzz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان ۱ مشهد
شهر
mashhad

به نظر من اصلا قشنگ نبوود!! [-( [-(

• شروع کننده موضوع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از stewie_griffin :
من هیچ نتیجه گیری نکردم و اینا چیزاییه که تو تلویزیون نشون دادن (برنامه ی هفت) و توی سایت های خبری خود دولت موجوده. من داوری رو به عهده ی خواننده گذاشتم.
حاجی بی خیال تاپیک سیاست چند تا مضوع بالاتره
من کاری به نتیجه گیری شما ندارم میگم حرفی که زدی ربطی به تاپیک داشت
درباره اینکه گفتم کسایی اظهار نظر کردن که ربطی نداشتن منظورم داورا نبود
کلآ بی خیال خب؟

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

عزت‌الله انتظامي : با جايزه اسكار «جدايي نادر از سيمين» ، جوايز موزه سينما كامل مي‌شود.
موزه سينما گنجينه بزرگي با بيش از 3000 جايزه بين المللي است كه تنها اسكار را كم داريم و اميدوارم امسال اصغر فرهادي اين جايزه را براي ايران بياورد.

منبع : ایسنا

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فک نکنم تو اسکار اول شه!

آخه ملاک های اسکار با برلین و کن و.... فرق داره! ولی اگه درست باشه و انتخاب شه! >:D<

این حرف عزت اله انتظامی به حقیقت می پیوندد! :-"

به نظرم حقشه که این همه تقدیر بشه و واقعا قشنگ بوده! (;

james

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهدسیسکو

خیلی عالی شد واقعا فیلم عالیه اضغر فرهادی این چندسال مخصوصا تو این ژانر کارای خوبی کرده اما نمیدونم کدوم فستیوال بود که نسخه ی دانلودیشو گذاشت رو سایتش برا دانلود به هر حال امیدوارم نام ایران بعدازچندین سال بر فراز اسکار هم دیده بشه

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

انقدر این فیلم پر طرف داره هنوزم که یه هفته از بخش سی دیش تو بازار میگزره کلوپی هایی که فیلم اجاره میدن هر وقت میری میگن فیلم دست مردمه و الان نداریم... .

• لایک
امتیازات: N.M
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از !!!!!mikroooob :
به نظر من اصلا قشنگ نبوود!! [-( [-(
دقیقا چه معیارایی واسه قشنگی یه فیلم داری ؟
مثلا اینکه دو نفر به هم برسنُ فیلمُ تا ته ته نشون بدن ؟!
البته هر کس یه نظری داره ...
ولی به نظرم یه فیلم خوب چیزیه که واسه ی آدم سوال ایجاد شه ... در عین حال که موضوع پیچیدهُ غیر قابل فهمی نباشه ، اونقدر جذاب باشه که تا آخر فیلم زل بزنی بهش !
و این ـآ دقیقا تو جدایی نادر از سیمین صدق میکرد به نظرم !

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

منم خیلی دوس نداشتم...البته بدم هم نیومد...
یکی از معلمامون چن روز پیش میگفت معروف شدنش فقط به خاطر قضایای سیاسی و اینا بود...من به شدت موافقم!
انقد هم چیز خاصی نبود...
و فک میکنم شخصیت پردازیش خیلی ضعیف بود، فقط شخصیت باباهه، خوب مشخص بود...
اما کلا از نظر هنری و اینا بد نبود به نظرم

جواب ریحانه
:D :
من فک میکنم یه سری فیلمای کلاسیک و اینا هستن که تا ته فیلمو نشون میدن، خب اونا قشنگی خاص خودشونو داشتن...(در زمان خودشون)
و یه سری فیلما هم هستن که یه بخشی از زندگی روزمره آدما رو نشون میدن، این فیلما حتی اگه آخرشون، به جایی نرسن،
بازم صرفاً به خاطر نشون دادن یه بخش از زندگی قشنگن.
اما این فیلم هیچکدوم از اینا نیست...ینی یه بخش از زندگی عادی هم نیست!!
یه اتفاق مهم رو نشون میده و آخر فیلم تنها چیزی که میتونه کل داستان رو تعیین کنه، نشون نمیده...ینی مهم ترین قسمت رو!
این به نظرم خوب نیست
تازه همون معلممون گفت که هرکسی میتونه عقاید خودشو مطرح کنه، تو وقتی فیلم میبینی، یا مثلا داستان و شعر میخونی،
میخوای عقیده یک نفرو بدونی...وقتی شعر سعدی یا مثلا داستانای مولانا رو میخونی، احساس نمیکنی به شعورت توهین شده چون آخرش معلومه!!
داری عقیده سعدی و مولانا رو میخونی...
تو فیلم هم لزومی نداره آخرشو بذاره به عهده خودت، چون تو در حالت عادی تو جامعه، کلی از این چیزا میبینی و آخرشون رو هم نمیفهمی،
فیلم باید فرق داشته... باید به یه جایی برسه خب...نه اینکه خیلی مشخص باشه، یه کمم ابهام داشته باشه، اما دیگه نه در این حد ابهام!!

بالا