• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلام آخر

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
خب.رسیدیم به آخر تابستون :(( :((.امروز 27 شهریور 1390.کنکوری ها یه مرحله رو پشت سر گذاشتید و وارد مرحله بعدی میشید.پشتیبان ها زمان بیکاری دیگه تموم شد.میرید دانشگاه و شروع درس های جدید تر...
شاید دیگه هم پشتیبان ها و هم کنکوری ها کم تر بتونیم به اینجا سر بزنیم.به عنوان کلام آخر(البته تو تابستون)چه حرفی برای گفتن دارید؟
هیچ آدابی و ترتیبی مجو/ هرچه میخواهد دل تنگت بگو

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : کلام آخر

:)
بله.ممنون که این تاپیکو زدید :)
من فعلا لپ تاپ نخریدم و غیر از آخر هفته نمیتونم سر بزنم...
اما آخر هفته میام هرچی پ.خ و سوال و اینا باشه جواب میدم...
راستی وبلاگ هست که احتمالا دیگه اونجا فقط بنویسیم مطالبو...هراز گاهی سر بزنین سوالاتتونو همونجا بپرسین...

کلام آخر من:
هدفتونو دست کم نگیرین! همه تلاشتونو بکنین برای رسیدن بهش...هرجا که خسته شدین، دستتونو بگیرین به زانوتون و بگین:"خدایا،خودت کمکم کن...من باید همه تلاشمو بکنم..." بعد خودتونو بسپرین دست خدا و ببینید که چطوری بلندتون میکنه...
محکم باشید و ناامید نشید...
ناامیدی بدترین اشتباهه...
موفق و سربلند باشید...

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من که ول کن این سمپادیا نیستم اما توصیه هام
تا جایی که میتونید بخونید و تلاش کنین اگه ساعت درسیتون زیاد شد نترسید بخونید
یه مشاور داشتم حرف خوبی می زد :تا زمانی که خسته نشدی درس بخون هیچکی تا حالا با یه سال تلاش و کم خوابی طوریش نشده
خدا رو برای اینکه این توانایی رو برای تلاش بهتون داده شاکر باشین
هدفتون رو متعالی کنین اینجور خدا همه چیز رو درست می کنه چون برای رضای اون تلاش می کنین
دیگه نگرانی نمی مونه نه برای ترازا تو ازمون یا سنجش و حتی خود کنکور
این ارامش باعث می شه بازدهی خوندنتون به چیزی نزدیک 100 میرسه!!!
موفق باشید همگی

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

من خیلی خوشحالم :D با اینکه از خیلی خیلیا از نظر درسی عقبم و بسیاری از مباحثِ اختصاصیمو تموم نکردمو و میدونم در طول ِ سال بسیار رنج می کشم ولی خوشحالم که بلاخره معنی کنکورو فهمیدم. به نظر من تنها چیزی که باعث میشه ادم نخونه اینه که واقعا هدفشو درک نکنه. بازم خدا رو شکر آخر تابستون تونستم درکش کنم. :D . واسه همین اگه امسال به رشته دلخواهم نرسم هرچقدرم بخونم سختم نیس :D
به همه پشتیبانا هم خسته نباشید میگم و امیدوارم بازم پاسخگوی ما باشن و بتونیم از تجربیاتشون استفاده کنیم.
به عنوان حرف ِ آخرمم میگم که:
زندگی همیشه اونجوری پیش نمیره که ما فکر می کنیم
همیشه اونجوری پیش میره که عمل می کنیم B-)

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

تابستون تموم شد و رفت ، چه مطابق ِ میل ِ شما بوده و چه نبوده ... چه دوسش داشتین و چه نداشتین ...و در نهایت چه توش درس خوندین و چه نخوندین ...
در یه سوال : از تابستونتون چی رو یاد گرفتید ؟؟
فرصت هایی مثه تابستون بازم هست به شرط ِ اینکه یاد گرفته باشید چجوری این فرصتا رو بسازید و ازشون استفاده کنید ...

تو راه ِ درس خوندن ، به خودتون اعتماد داشته باشید ، خودتونو دست کم نگیرید ( حتی اگه توی آزمونی نفر ِ آخر آخر شید) ، به تواناییهاتون ایمان داشته باشید ، اگه اینا باشه آرامش هم به وجود میاد ، اگه اینا باشه یادگیریتون هم بالا میره ، اینا دقیقن عواملیه که میتونه شما رو در کنار ِ یه درس خوندن ِ متعادل بکشونه بالا ...

امیدوارم تو این تابستون اگه به قولی خوب هم کار نکرده باشین ، اما عادت نکرده باشید به موکول کردن ِ برنامه ها به بعدن...اگر هم عادت کردین همین الان ترکش کنید ...موکول کردن ِ هر برنامه ای به بعد ، یعنی خداحافظی با اون برنامه ، یعنی دیگه وقتی برات ندارم ....... وقتی چیزی به بعدن موکول میشه ، تو وجودتون میتونین خودتونو متقاعد کنین که چرا موکولش کردین ؟ مریض بودین ؟ حال نداشتین ؟ اعصابتون خورد بود ؟ به خاطر ِ امتحانتون ناراحت بودین ؟ ترازتون اونی نشد که میخواستین ؟ تو کلاس پوز ِ یه نفرو نخوابونده بودین ؟ چی باعث شد موکول بشه ؟ واقعن چیز ِ با ارزشی بوده که اینو باعث شده ؟ ارزش داشته ؟ واقعن ؟؟
فقط در یه جمله : نزارید این موکول کردن واستون یه عادت بشه ... تورو خدا نزارید ...

امروز 1 شنبه 27 شهریور ِ سال ِ 1390هست ... خیلی از ماها تو این چند روز رفتیم ثبت ِ نام دانشگاه هامون ... تنها آرزومون تو این زمان واسه شما دوستای کنکوریمون اینه که ایشالله شما سال ِ بعدی همین موقع برید دانشگاه های دلخواهتون و اون رشته ای که دوست دارینو ثبت نام کنین ...
خدا یار و یاورتون باشه در تمامی لحظات ... آرزوی موفقیت ِ تک تکتون رو داریم از ته ِ دل ....

تکیه بر تقوا و دانش در طریقت کافریست
راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

هیچ وقت نگو چرا بغل دستیم رتبش از من بهتر میشه سرت تو کار خودت باشه به خودت اعتماد کن!
اگه تابستونتو از دست دادی نگران نباش وقت به اندازه کافیت داری تابستون واسه اینه که رو دور بیفتی
اخر هفته یه وقت کوچولو بزار واسه خودت به اهدافت فکر کن یه برگه بردار خودتو مجسم کن وقتی مثلا 30 سالت شده ببین دوست داری چیا داشته باشی بنویس باور کن معجزه میشه حتی بنویس دوست داری رتبه کنکورت اطراف چند باشه بعد از کنکور نتیجه رو خودت می بینی (; من که امتحان کردم درست از اب درومد

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

پاسخ من کمی طولانی خواهد شد. کمی شکیب...

1- من دارم میرم. زمان چقدر زود میگذرد. نه غصه ها و نه شادی ها زیاد باقی نمیمونن. من دارم از خونمون برای یه مدت خداحافظی میکنم. روزگاره دیگه ..

2- میخواستم اینو واسش یه تاپیک جداگانه بذارم. ولی اینجا مینویسم. شاید بعدن تاپیکش کنم. میخوام براتون بنویسم در مورد درس 10 دین و زندگی 2. البته کتابای ما.
توکل
دیدین تو مسابقه های تلویزیونی طرف در طول مسابقه همه تلاششو میکنه و بعد با یه امتیازی میرسه به آخر مسابقه. اونجا در مقابلش چندتا جعبه رو میتونه انتخاب کنه با توجه به امتیازشو تلاشش . و یه مجری که تهیه کننده تو گوشش میگه که چقدر جایزه قراره ببره. حالا طرف مثلن یه جعبه ای رو انتخاب کرده که شاید اندازش بزرگتره یا جاش بالاتره یا قیافه ی قشنگی داره.
ولی این مجری و تهیه کننده هستن که میدونن کدوم جعبه جایزه ی خوبی داره و شاید یه پیشنهادی برای تعویض به طرف بدن. بعضی وقتا مجری هم نمیدونه جعبه چه جایزه ای داره. و شاید فقط تهییه کننده بدونه.
خب حالا فرض کنین طرف اول کار با تهیه کننده قرار بذاره که آقای تهیه کننده هوای مارو داشته باش. تهیه کننده هم میگه باشه تو در طول مسابقه باید همه تلاشتو بکنی تا بتونی هر جعبه ای میخوای برداری ولی باید موقع برداشتن جعبه بذاری من کار خودمو بکنم. تو مطمئن باش من با توجه به انتخابایی که تو میتونستی انجام بدی با توجه به امتیازت بهترین جایزه ی ممکن رو برات انتخاب میکنم.

طرف دیگه خیالش راحته که تلاشش هدر نخواهد رفت به خاطر بدشانسی. و بهترین ها براش رقم خواهد خورد. در طول مسابقه با انگیزه تلاش میکنه و ... .

درسته من همیشه به دوستام میگم "مثال" خیلی از واقعیات رو در نظر نمیگیره و میدونم این مثالی که خودم پیدا کردم هم، جامع و مانع نیست ولی هر وقت خودم بهش فکر میکنم آرامش میگیرم.
اگه زندگی رو بازی در نظر بگیریم ما تلاشمون رو میکنیم و اون تلاش میشه امتیاز ما. ولی ما اطلاعاتمون در مورد آینده و خیلی چیزهای دیگه خیلی کمه(ما نمیدونیم واقعن سعادتمون در کدوم راهه) (نمیدونیم بهترین جایزه تو کدوم جعبس) و ممکنه بعضی چیزا مارو گول بزنن(رتبه ی خوب یا دانشگاه فلان یا پول ...) و به خاطر نرسین بهشون بترسیم یا ناراحت بشیم ولی فقط خدا میدونه که سعادت هر کس در چیه.

درس 10 دینی 2 مربوط به توکله. من مثال زدم "تهیه کننده" و به خاطر این ناراحتم. چون تهییه کننده نمیتونه تو طول مسیر کمک خاصی بکنه. تهییه کننده هدفش برنامشه و ممکنه مصلحت شمارو نخواد. تهییه کننده ممکنه بزنه زیر حرفش. تهییه کننده فقط تهییه کنندس!!!!!.

حالا شما اگه بتونین یکی رو پیدا کنین که همه چی رو بدونه ، هر کمکی بتونه بهتون بکنه و واقعن مصلحت شمارو بخواد . خب دیگه شما چی میخواین. برین فقط تلاشتونو بکنین و اصلن به چیز دیگه ای فکر نکنین. هر چی باشه بهترین حالت ممکنه براتون رقم خواهد خورد.

توکل لازمه ی هر کاریه. حتی کنکور. اگه به خدا توکل کنین دیگه خیالتون راحته . من یادمه اصلن برام قابل تصور نبود که اگه المپیاد قبول نشم قراره چیکار کنم. حتی میگفتم که من میدونم مصلحتم تو همینه . ولی باور کنین تلخی قبول نشدن فقط برای چند ساعت بود. من از فرداش(27خرداد) شدم کنکوری و فهمیدم که مصلحت چیه . توکل چیه .

از خدا مصلحتتون رو بخواین و هر لحظه این رو بدونین که هر چی به مصلحت شماست براتون رقم خواهد خورد.
تو بازی شطرنج زندگی یه مربی بزرگ دارین که شاید گاهی بگه فلان مهرتو فدا کن. گاهی وقتی گیر کردین به جاتون بازی کنه . بهش اعتماد کنین

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

از تابستونم اصلا نتونستم استفاده کنم
تقریبا قبل ماه رمضون خیلی خوب میومدم و درسای دوم و اول رو تموم کرده بودم ولی کاش ماه رمضون مثل خیلیای دیگه روزه نمی گرفتم واقعا رمضونم شد هیچی بعدشم هرچی سعی کردم نتونستم مثل سابق راه بیفتم و تا تابستون تموم شد.
حالا هرچی من از 3 مهر عین چی میخونم و قول میدم آزمون اولم (22 مهر) تو قلم چی ترازم بالای 6500 باشه قول میدم

اینو مکتوب نوشتم که به قولم پایبند باشم.

بعدشم آقای چوپان و پشتیبانای عزیز میدونم که شما هم مشغله دارین ولی حداقل هفته ای یکبار اینجا باشین.میدونم خیلی سوالا خواهم داشت ازتون.

پشتیبانای عزیز مرسی.

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

سلام ! h-:
کلام ، کلام اخره دیگه ! خوب من هم می خواستم بگم واقعا ممنون
پشتیبانان گرامی ! از این که تو تابستون بودین خیلی خوب بود ! ازمون ها رو که خراب می کردم اعصابم در حد ( ....) می شد ؛ می اومدم حرف های شما رو می خوندم و دوباره سعی می کردم شروع کنم !
از مهسا هم مجددا تشکر می کنم که چنین جایی رو راه انداخت و هرکی یه پشتبان گذاشت ! من که خیلی با پشتیبانم حال می کنم ! خیلی عالی بوده و خواهد بود !
خوب بذار به اینجا که رسیدم از پشتیبان خودمم تشکر کنم ! (;
من هم از تابستونم اصلا و ابدا اون جور که انتظار داشتم استفاده نکردم ! :( ولی من با پشتیبانم حرفیدیم و تصمیم گرفتم که : تابستونو بیخیال شم اصلا انگار نه انگار تو تابستون ترازم بد می شد و اصلا انگار نه انگار من ازمون می دادم تصمیم گرفتم یه بار دیگه شروع کنم 8->
پشتیبانان گرامی !! ما هممون می دونیم که وقتی مدرسه ها باز بشه دیگه اصلا وضعیت مثل تابستون نیست ولی به قول آلفردو هفته ای یه بار که می تونین بیایین !
اخرین کلامم هم اینه که : خدا کنه هممون توکل رو یاد بگیریم واقعا یاد بگیریم نه زبونی ! بیایین هممون واسه ی هم دیگه و واسه ی موفقیت هم دیگه دعا کنیم !

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

ما خودمون این تاپیک رو راه انداختیم خودمون هنوز کلام آخرو نگفتیم.
خب منم میخوام در مورد بخشش بگم.
بچه ها(چه کنکوری چه فارغل)بیاین یاد بگیریم همدیگرو ببخشیم و کینه به دل نگیریم.چقدر خوبه بزرگوار بودن.برا هممون اتفاق میفته (مخصوصا سال کنکور)از دسته یه عده ناراحت میشیم.این ناراحت شدن از دست افراد باعث میشه ما سعی کنیم با نتیجه آزمون ها(با خوب بودن تراز و ...)تلافی کنیم.اما حتی اگه نتیجه خوب باشه به دلمون نمیشینه.چون ما به خاطر هدفمون تلاش نکردیم به خاطر اثبات یا ناراحت کردن یکی دیگه تلاش کردیم.من اینو میگم حتی اگه همه بد باشن شما خوب باشید.بزرگوار باشید.و راحت ببخشید.اینجوری عذاب وجدان هم نخواهید داشت.تا زمانی که از دست یکی ناراحتید تمرکز نخواهید داشت.این شعرو داشته باشید(شاید بعضی کلماتشو جابه جا نوشتم)
[size=10pt]هرکس بد ما به خلق گوید ما از بد او نمی هراسیم/ما خوبی او به خلق گوییم تا هر دو دروغ گفته باشیم
جوابی دندان شکن تر از خوبی در مقابل بدی نیست/ولذتی که در بخشش است در انتقام نیست...
[/size]

برامون دعا کنید...
امیدوارم و دعا میکنم دانشگاه همون جایی باشه که انتظار داشتیم.خواسته هامون براورده بشه.و شروعی باشه برای یه پیشرفت حقیقی.برای رسیدن به اهداف آرمانی.برای ساختن آینده.برای حفظ جامعه...
التماس دعا...

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

همیشه به خودتون امید بدید.
ولی همیشه هم گوشه چشمی ب کاراتون داشته باشید.
هیچ وقت نگید وقتم تموم شد.
یه ماه اخر میگید کاش از 11 ماه قبل استفاده میکردم الان دیگه وقتی نیس.
یه هفته اخر به خودتون میاید میگید 1 ماهم وقت خوبی بودا،دیگه 1 هفته رو نمیشه کاریش کرد.
و 1 روز مونده ب کنکور میگید تو یه هفته هم میشد فلان درسو یا فلان مبحثو مرور کرد.

این ممکنه تا همین الانم خیلی واستون اتفاق افتاده باشه-واسه من اینطور بوده!-امیدوارم دیگه ازش رودست نخورم
میگن :مومن باید کَیِس (معنی لفظیش گویا میشه زرنگ) باشه.
اما...بیشتر خوشبین باشید،ولی ساده لوح نباشید.

به حرفای خاله زنکی ِ بعضیا گوش نکنید!
سرتونم به کار خودتون باشه.

دیگه....

می کوش به هر ورق که خوانی/تا معنی ان تمام دانی

همین دیگه

دعام کنید

همتونم موفق باشید

بالا