• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سلامتی٬ ورزش و تغذیه در دوران کنکور

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : سلامتی٬ ورزش و تغذیه در دوران کنکور

به نقل از ~DREAM~ :
رفتن به کلاس ورزشی میتونه وقت گیر باشه تو این زمان از سال؟

با زمان خواب هم مشکل دارم. البته اینو شنیدم که میگن اگه از ساعت نرمال خوابتون کم کنید بعد ی مدت دچار خستگی میشین. درسته یا نه؟

این کم کردن خواب میتونه مفید هم باشه؟ در حد چند ساعت؟! من روزی 9 ساعت میخوابم!!! چقدر باید کمش کنم؟!

کلاس ورزش اگه تو طول هفته باشه ، قطعن اگه برید و برگردید خونه ، یه مقدار که چه عرض کنم ، بیشتر از یه مقدار انرژیتونو کسر میکنه ، و نهایتا منجر میشه به اینکه شما خسته تر از اونی هستید که بخواید بشینید پای درساتون ! دقیقن حرف بهزاد 93-ابلیس رو تایید میکنم ، آخرای هفته باشه ، اونم ترجیحن غروب اینا ، که بعدش که میایید خونه برنامه ی درسی اونچنانی ای نداشته باشید و بخواید مثلن تمرین حل کنید یا بخوابید !

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

بچه ها اگه یکی اون قد چاق شده باشه که لباسای مدرسه که قبلا 2 نفر هم توش جا می شدن حالا اندازش شده باشه میشه فکری کرد واسش ؟ :-"
^#^ ولی.... X_X
همش میگم باشه تابستون درستش می کنم ولی 10 کیلو تا حالا فعلا رو رفتم بقیه رو خدا می دونه ! [-o< راهکار ها عملی باشه بیشتر استقبال می شه (;
باتشکر!

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

ای بابا من اینقدر راه کار گفتم.

البته احتمالن راهکارهای من برای خانم ها زیاد عملی نبوده!!!! کلن یه چاقی کنکور هس که تقریبن همه گیره !!! مخصوصن در خانمها

ولی بازهم : به تغذیه تون اهمیت بدین. برای رفع استرس هی نرین سراغ یخچال(اساسن ماها وقتی استرس داشته باشیم یه چیزی رو میذاریم تو دهنمون یکی تنقلات یکی سیگار یکی ناخنش یکی آدامس و ... بعد جالبه میگن این ریشه در کودکی ما داره. اون موقع که برای هر گریه ی ما اولین جواب گذاشتین پستونک در دهان بود!!!!! ) پس مواظب این باشین زیاد و افراطی تنقلات نخورین.

و در آخر از هر فرصت ممکن برای فعالیت بدنی استفاده کنین. اگه میتونین برین کارنامتون رو پیاده بگیرین. کلن از هر فرصت ممکن ...

• لایک
امتیازات: s`dni

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

به نقل از چوپان :
ای بابا من اینقدر راه کار گفتم.

البته احتمالن راهکارهای من برای خانم ها زیاد عملی نبوده!!!! کلن یه چاقی کنکور هس که تقریبن همه گیره !!! مخصوصن در خانمها

ولی بازهم : به تغذیه تون اهمیت بدین. برای رفع استرس هی نرین سراغ یخچال(اساسن ماها وقتی استرس داشته باشیم یه چیزی رو میذاریم تو دهنمون یکی تنقلات یکی سیگار یکی ناخنش یکی آدامس و ... بعد جالبه میگن این ریشه در کودکی ما داره. اون موقع که برای هر گریه ی ما اولین جواب گذاشتین پستونک در دهان بود!!!!! ) پس مواظب این باشین زیاد و افراطی تنقلات نخورین.

و در آخر از هر فرصت ممکن برای فعالیت بدنی استفاده کنین. اگه میتونین برین کارنامتون رو پیاده بگیرین. کلن از هر فرصت ممکن ...
تشکر !
ولی یه چیز بگم :-[ اصولن کارنامه رو دیگران به زور به هم می دن (علاقه ای به کارنامه گرفتن ندارم :D ) + کل فعالیت امسال من : خونه مدرسه و مدرسه خونه <D=
ولی خونه نزدیک مدرسه هست :)) هر فرصتی هم نمی شه واسه ی فعالیت استفاده کرد ( خونمون طبقه دوم هست تا قدم برداری بهمون می گن اروم تر قدم بردار مگه نمی دونی پایین هم یکی زندگی می کنه ! :-s هیچی دیگه مجبوری بشینی سر جات )
حالا که گفتین جالبه واسم بدونم شما که تونستین وزنتون رو ثابت نگه دارین تایم استراحت تون رو چه می کردین ؟ من می خورم تنها در این صورت که فک می کنم خستگیم در شده !! البته دوستان ایده های جالبی داشتن می گفتن اشپزخونه رو نگاه می کنه !ولی توش نمی ره ! :))

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اگر خیلی زود خسته میشید چه از نظر فیزیکی چه نظر مغزی احتمالا کمبود آهن دارید !

اگر مشکل دارید حتما برید دکتر. حتما آزمایش بدید.

کنکور یک خصلتی داره اونم اینه که شما هرکاری (هرکاری) از دستتون بربیاد باید انجام بدین. یعنی حتی ۱ درصد افزایش بازده هم اهمیت داره.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

این روزهای آخر اگر استرس زیاد دارید یا خیلی خسته میشید و نمیتونید ساعات بالا مطالعه بکنید میتونید از قرص های خاصی استفاده کنید که بهتون کمک میکنن.

اگر کسی پیشنهادی در مورد قرص یا دارویی داره بگه.

قرص های wellman و wellwoman رو من پیشنهاد میدم برای پسرها و دخترها به ترتیب برای حفظ انرژی و شادابی ( نه برای استرس)

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

امگا3 هم میتونه خیلی کمک کنه واسه یادآوری سریع ... :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

ویتامین هایی که نداریم

در بدن مقدار مشخصی از فلزاتی مانند روی، منزیم، آهن، ویتامینها و پروتئینها وجود دارد. اما این مقدار کافی نیست و باید روزانه مقداری از این مواد وارد بدن شوند. ایرانی ها در بسیاری از موارد نه تنها مقادیر لازم از مواد معدنی، ویتامینها و پروتئینها را به بدنشان نمی رسانند بلکه به دلیل رژیم نامناسب غذایی مواد آلی موجود در بدنشان را هم طی سالیان دراز از دست داده اند.

بچه ها به این موضوع اهمیت بدین. برین پیش دکتر و ازش بخواین بهتون رژیم غذایی و دارویی بده. نمیگم در مورد همه اما در مورد خیلی هاتون مطمئنم بالای ۱۰ درصد تاثیر مثبت داره. فکر نکنین قراره رژیم خفنی رو رعایت بکنید. اصلا بگین رژیم غذایی نمیخواین فقط مکمل بهتون بده. مکمل ها خیلی تاثیر دارن. هم توانایی مغزیتون رو بالا میبره و هم توانایی فیزیکیتون.

سال کنکور یعنی سالی که شما هرکاری از دستتون برمیاد باید انجام بدین حتی اگر فقط ۱ درصد تاثیر داشته باشه.

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه های کنکوری بیشتر از هرچیز مراقب معده تون باشین!
از هر کنکوری 6-7 نفر سال کنکور به بیماری های معده دچار میشن...
بعدم ورزش شنا به نظرم موثرترین ورزشه. هم تفریح خوبیه و هم در متناسب نگه داشتن وزن خیلی مفیده.

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه
server cloud not found!!!

من نه حال ورزش کردن دارم نه کم میخورم چاق میشم زیاد می‌خونم خو چیکا کنم یه رژیم بدین بهم دیگه =(( :O

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

original_17.jpg

وضعیت نشستن و قرارگیری بدن هنگام کار، از اصولی است که اهمیت آن همیشه به ما گوشزد می‌شود و می‌دانیم که فواید بسیاری مانند کم کردن سطح استرس دارد. اما به تازگی مشخص شده که انتخاب وضعیت بدنی مناسب در پشت میز یا جلوی کامپیوتر، می‌تواند راهی باشد برای یادگیری کاراتر و نیز بهبود قدرت یادآوری آموخته‌ها. به عبارت دیگر زمانی که شما در حال یادگیری مطلبی هستید، همزمان دارید عوامل مختلف تاثیرگذار بر قدرت به یاد آوردن آن مطلب را نیز در خود ثبت و ضبط می‌:کنید.

در حین یادگیری، عوامل زیادی بر نحوه آموختن مطالب و نیز بالا بردن قدرت حافظه تاثیر می‌گذارند. در تحقیق صورت گرفته در دانشگاه فلوریدا محققین به این نکته پی برده‌اند که قرارگیری بدن در "وضعیتی همخوان با زمان یادگیری" به طور مؤثری دسترسی به خاطرات گذشته و قدرت حفظ آنها را بهبود می‌بخشد که این موضوع در جوانان و افراد مسن یکسان است.

پس می‌توان گفت که وضعیت قرارگیری بدن ما در به یادآورن نوع خاصی از خاطرات تاثیر به سزایی دارد. اما چگونه؟ به نظر می‌رسد زمانی که در حال به یادآورن موضوع خاصی هستیم، "وضعیت کلی" ما در زمان یادگیری آن موضوع نیز به خاطرمان می‌آید؛ این مفهوم نه تنها شامل وضعیت بدن بلکه شامل حالت احساسی و وضع محیط اطراف نیز می‌شود. بنابراین وضعیت بد و نادرست بدنی مانعی برای یادگیری مؤثر خواهد بود فقط به این خاطر که بعداً پیش خودمان آن را به عنوان یک "وضعیت ناهمخوان بدنی" تفسیر خواهیم کرد.

باید گفت که یادگیری موثر نیازمند بهبود همزمان در وضعیت روحی و جسمی است، پس وضعیت خوب بدنی تنها عامل بالا بردن حافظه نیست اما می‌تواند در یادگیری ما تاثیر مثبت و به سزایی داشته باشد. پس بهتر است از امروز درست نشستن را به همراه دیگر عوامل موثر در بهبود حافظه تمرین کنیم تا بتوانیم قدرت حافظه خود را بالاتر ببریم.

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

دوستان معده من خیلی درد میکنه
چشمام خیلی می خاره و می سوزه
به نظرتون چه کنم؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از داروساز آینده :
چشمام خیلی می خاره و می سوزه
به نظرتون چه کنم؟
معده رو تجربه نداشتم
اما واسه چشم: منم همین جور شدم در حدی که فک کردم چشمام ضعیف شده. بعد رفتم دکتر گفت چیزیت نیست. اما از چراغ مطالعه استفاده نکن اصلا. چون نورش مستقیم برمیگرده و چشم رو خیلی اذیت میکنه.(باعث میشه ماهیچه های اطراف چشمت خسته بشن و چشمت درد بگیره و بسوزه) گفتش که سعی کن نور خود اتاقت مناسب باشه و فاصله رو هم حتما رعایت کن.

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از absolute :
من نه حال ورزش کردن دارم نه کم میخورم چاق میشم زیاد می‌خونم خو چیکا کنم یه رژیم بدین بهم دیگه =(( :O
برنامه رژیمو که بایدازدکتر بگیرین
اماورزشوسعی کنین درحد یک ربع ده دقیقه هم که شده انجام بدین رو درس خوندنتون هم اثرمیذاره
به نقل از داروساز آینده :
به نظرتون چه کنم؟
من خودم وقتی معده درد داشتم اصولا دودلیل داشت
1-استرس
2-مصرف کافيین زیاد(مثلازیادقهوه میخوردم)
استرس که باید کنترل بشه (اگه واقعا به این دلیل بگین تامن راه هاییوکه بلدم میگم)
قهوه هم خوردنشو تو سال کنکور کنارگذاشتم و از چای استفاده میکردم
ممکنه هم دلیل دیگه ای داشته باشه که من نمیدونم :D

• لایک
امتیازات: n.r

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از نــیلــــوفــــــــــــر :
معده رو تجربه نداشتم
اما واسه چشم: منم همین جور شدم در حدی که فک کردم چشمام ضعیف شده. بعد رفتم دکتر گفت چیزیت نیست. اما از چراغ مطالعه استفاده نکن اصلا. چون نورش مستقیم برمیگرده و چشم رو خیلی اذیت میکنه.(باعث میشه ماهیچه های اطراف چشمت خسته بشن و چشمت درد بگیره و بسوزه) گفتش که سعی کن نور خود اتاقت مناسب باشه و فاصله رو هم حتما رعایت کن.

چشم منم خیلی میسوزه , رفتم دکتر گفت سالمی
شاید به خاطر باد مستقیم پنکه باشه , خب تپو این گرما چیکار کنم ?

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

به نقل از One Minute :
چشم منم خیلی میسوزه , رفتم دکتر گفت سالمی
شاید به خاطر باد مستقیم پنکه باشه , خب تپو این گرما چیکار کنم ?
به احتمال خیلی زیاد خشکی چشم داری. صبح ها دست و روتو که میشوری چشماتم بشور + میتونی قطره "اشک مصنوعی" مصرف کنی که ضرر هم نداره اصلا". من هم همینطورم. از بهمن یا دی 90 اینطوری شدم. جلوی آفتاب هم عینک دودی بزن خیلی خوبه :)

بالا