• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سلامتی٬ ورزش و تغذیه در دوران کنکور

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
کنکوریهای عزیز!!!!گذشته از این که چی بخونید و چطور بخونید.سلامتیتون تو اولویته.تو این پست میخوایم ببینیم کنکوری ها باید چیکار کنن که سالم بمونن!!!!راجع به تغذیه یا ورزش یا حتی تفریح کنکوری ها هرکی ایده داره بگه.

نظر بنده : تغذیه که مثله همیشه.ولی میوه زیاد بخورید(من زیاد پرتقال میخوردم).

ورزش:من صبح که بیدار میشدم میرفتم تو حیاط ی چرخی میزدم وسط گل های باغچه مون یکم نرمش میکردم.تو زمستون تو خونه.
تفریح:من کلی تفریح میکردم.ولی فعلا نمیگم.میترسم بد آموزی داشته باشه بچه ها کم درس بخونن.پشتیبان ها بگن اول.

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : سلامتی جسمانی کنکوری ها

عجب تاپیک خوبی، دستتون حسابی مرسی

فقط راحع به ورزش من بگم که فقط برای صبح نباشه، یعنی هر چند ساعت یک بار چون بدنتون در یه حالت بوده و داشتین درس میخوندین برای رفع خستگی و بازدهی بیشتر یه مقدار حرکات کششی انجام بدین، خیلی مفیده

راجع به تغذیه نظر خاصی فعلا ندارم

ولی یه نکته ی مهم دیگه : خواب خیلی مهمه، این تصور که شما باید خوابتون رو کم کنید و به درستون اضافه کنید تا حدی غلط جا افتاده

شما باید به اندازه و به موقع بخوابید تا بتونید درست و حسابی درس بخونید، 8 ساعت خواب حالت خوبیه ولی میشه تا 6 ساعت هم رسوند ولی اجبار نیست

ترجیحا ساعت 11 به بعد دیگه خواب باشید در عوض صبح زودتر و به اصطلاح کله ی صبح بیدار شید

خیلی مهمه ها!!!

یه تشکر دیگه هم از زننده ی تاپیک

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : سلامتی٬ ورزش و تغذیه در دوران کنکور

سلامتی: مواظب بیماریهای دوران کنکور باشین. بیماری های چشمی یا گوارشی رو من زیاد شنیدم بین بچه ها. ???

مثلن من خودم کمی مشکل روده داشتم(دوبار از عمل آپاندیس فرار کرده ام :O!!!) که به نظر خودم به خاطر استرس ناخودآگاه بود. یعنی سر جلسه ی آزمون دلدرد شدید میگرفتم که من با کمی رعایت و پرهیز از پرخوری و حتی درمان دارویی این مشکلو حل کردم. پس مواظب سلامتیتون باشین. مثلن امسال اولین زمستونی بود که من با وجود اینکه دمای اتاقم رو به شدت پایین نگه میداشتم(بخاری رو خاموش میکردم یواشکی این جوری خواب خیلی میچسبید ^-^) سرما نخوردم. مثلن دوستم به خاطر سرماخوردگی یه هفته ای کم خوند. البته من کمتر از اون خوندم ولی اون ناراحت شد.
خیلی ها رو دیدم که داروی ضد استرس تجویز شده بود براشون. باز هم میگم به سلامتیتون اهمیت بدین. و خواهشن این یه سوال دچار بیماریهای عجیب غریب نشین(قانون جذب)

ورزش: یه چیز جالب من بعد کنکور وزنم افزایش پیدا کرد چند کیلو. سال کنکور تقریبن ثابت بود. برای ورزش از هر فرصتی استفاده کنین. من دوماه اول سال با دوچرخه رفتم مدرسه و این کار باعث شد تقریبن همه ی بچه های کلاسمون و خیلی از بچه های مدرسه با دوچرخه بیان.(تقریبن روزی 30 دقیقه دوچرخه سواری) . یا برای کتابخونه حدود 25 دقیقه دوچرخه سواری. روزهایی هم که بابام میبرد از وسطای راه ازش میخواستم پیادم کنه که پیاده برم مدرسه یا کتابخونه.
زیاد درگیر ورزش های دیگه مثه فوتبال نشدم. چون چندین خاطره ی بد داشتم در سال های قبل(شکستن پا یه هفته قبل مرحله 2 المپیاد!!!).
زیاد میرفتم کوه. باخانواده میرفتیم کوه و کلی خودمو خسته میکردم #S-:. با دوستامون شهرنوردی و خیابون گردی میکردیم P:>. مثلن میرفتیم پارک ساحلی تو رودخونه سنگ پرت میکردیم و ... (< <D= /m\
ولی تو خونه: خب صبح زود یا بین مطالعه نرمشهای کششی و هوازی خوبن حتمن انجام بدین. چند حرکت ساده میتونه شادابیتون رو افزایش بده.

برای افزایش تمرکز مخصوصن یه ماه مونده به کنکور رفتم چون تیرهای دارتم گم و گور شده بودن رفتم یه دست جدید گرفتم و هرروز باهاش تمرین میکردم.( بین مطالعه )

تغذیه: استفاده از مواد مغذی رو که همتون ماشاءالله میدونین. ولی چندتا توصیه: زیاد دور بر هله هوله نرین. به شدت تاکید میکنم از مصرف زیاد مواد کافئین دار خوددادری کنین. من اوایل زیاد کاکائو میخوردم حین مطالعه اونم با درصد های رو به افزایش(از 45 درصد تا 80 درصدخالص) که بعد متعادلش کردم و محدوش کردم فقط به سرجلسه ی آزمون. یه نوع تحریک عصبی ایجاد میکنه که بعضی وقتا فشارتون میاد بالا(من خودم یه بار با فشارسنج خونمون اندازه گرفتم رسیده بود به 14-15) پس به جای شکلات و کاکائو از مواد طبیعی استفاده کنین.
من تو کتابخونه معروف بودم به خاطر تنقلاتم. روی میزم همیشه یه چیزی بود واسه پذیرایی: کشمش ، انجیر خشک و سایر خشکبار ، پسته و ....
تا میتونین غذای بیرون رو نخورین، ما که معمولن صبح نون روغنی میگرفتیم با پنیر برای صبحونه. مصرف میوه و آبمیوه ی طبیعی توصیه میشه برای حفظ طراوت بدن. آب کافی .

بسه دیگه :). من فقط موضوع میخوام که راجع بهش پرحرفی کنم. موضوع بگین مطلب از من :D

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

سال کنکور از هر چیزی لذت ببرید.مثل مولانا که فقر اختیاری رو دوست داشت منم زجر اختیاری رو دوست داشتم.یعنی وقتی شرایط یه خورده سخت میشد خوشم میومد.مثلا من اتاقم(زیر زمین)یه مشکلی داشت اونم این بود که وقتی بخاری روشن میکردم همه جا رو یکسان گرم نمیکرد.کف اتاق شدیدا سرد میشد نزدیکای سقفش گرم!!من واقعا نمیدونستم دما رو چطور تنظیم کنم!!!!!چون پاهام از سرما میلرزید ولی سرم میپخت از گرما!ولی حال میکردم.عوضش وقتی که برف میبارید تا برم خونه کلی باید احتیاط میکردم که سر نخورم.البته به عمد میخواستم سر بخورم یه چیزیم بشه.نمیدونم چرا!!!!من از تابستون پارسال هم یه مشکل چشمی داشتم به خاطرش 100 بار رفتم دکتر ولی خوب نشد.آخر کاری مجبور شدم چشممو عمل کنم.بهمن ماه بود.ولی از اونجایی که بنده تو این هم حکمت میدیدم.شدیدا تحت تاثیر دکترم قرار گرفتم و میخواستم پزشک بشم.اونم متخصص چشم!!!!!!!!!
تو دفتر برنامه ریزیم هم نوشتم اولین انقلاب درونی من از این هفته شروع شد!!یعنی اگه خدای نکرده مریض شدید استفاده بکنید از دکترا!!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من خواب و خوراکم رسما داغون شده! افتضاح! و دلیلش رو هم نمیفهمم ( استرسم مثل قبله، حالا شاید یکم بیشتر :D کارای دیگه ام هم مثل قبل...)
قبلا شب و روزم جا به جا میشد خوب اون زیاد مشکل خاصی نبود، شب تا 4 میخوندم صبح دیرتر پا میشدم

الان کلا خوابم نمیبره! شب که نمیخوابم هیچی، روز بعدش نهایتا 2 3 ساعت، بعد وقتی بیدارم هم بعضی وقتا در حدی نیستم بتونم درس بخونم یا مسئله حل کنم

( به عنوان مثال دیشب تا 4 سر درس بودم بعدش بازم خوابم نمیبرد، طرفا 5 رفتم تو تخت، نزدیکا 7:30 صبح خوابم برد! 10 پا شدم، و از 10 تا الان هم همینطور بیدار هستم دیگه :D تازه الان از 9 تا 12 برنامه دارم :-" )

این از این، از نظر خوراک هم به محض اینکه یه چیزی میخورم ( هر چیزی که نه، غذا، یعنی ناهار مثلا ) احساس میکنم حالم الان بد میشه و خب واسه اینکه بد نشه ترجیح میدم چیزی نخورم :D

به خاطر استرسه؟ آخه اونقدرا هم به نظر خودم استرس ندارم... :D
خیلی غیر طبیعیه یا پیش میاد بعضی وقتا؟ :D

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

یکی دوتا نکته هست که خوبه بگم: :D
1-روز خودتونو با نوشیدن یک لیوان آب پرتقال شروع کنین چون ویتامین C داره :D
2- آب زیاد بنوشین حداقل 8 لیوان در روز
3-فقط طول روز حداکثر یه لیوان قهوه و... بخورین چون استرس میاره :D
4- از افت قند خونتون جلوگیری کنین چون مغزتون کار نمیکنه :D
5-جوشونده گیاهی برا اعصابتون مفیده :-"
6-مواد پروتئینی مثل گوشت سفید/قرمز تخم مرغ بخورین چون تو شرایط پر استرس خستگی تونو رفع میکنه. :)
7-هر روز به صورت منظم 15یا20 ورزش کنین چون برا یادگیری مفیده
8-برای رفع تنش روزانه در پایان روز یک حمام بگیرین
9- درس خوندنی تنقلات نخورین چون بعدن با آرامش میتونین بخورین :D
10-میوه جات و سبزیجات زیاد مصرف کنین.

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

پگاه:
حساس نشو.یه چن روز دیگه مشکل بی خوابیت حل میشه.من خودم خوابم نمیبره شبا.چون استرس نتایجو دارم!!!!!!
اون موقع ها(طول کنکور) مامانم زیاد بهم عرقیات میداد.خیلی به ادم لذت میده.تو ام بخور.گل گاو زبونم که آرامش میده.

engineer

کاربر فعال

به نقل از پگاه :
من خواب و خوراکم رسما داغون شده! افتضاح! و دلیلش رو هم نمیفهمم ( استرسم مثل قبله، حالا شاید یکم بیشتر :D کارای دیگه ام هم مثل قبل...)
قبلا شب و روزم جا به جا میشد خوب اون زیاد مشکل خاصی نبود، شب تا 4 میخوندم صبح دیرتر پا میشدم

الان کلا خوابم نمیبره! شب که نمیخوابم هیچی، روز بعدش نهایتا 2 3 ساعت، بعد وقتی بیدارم هم بعضی وقتا در حدی نیستم بتونم درس بخونم یا مسئله حل کنم

( به عنوان مثال دیشب تا 4 سر درس بودم بعدش بازم خوابم نمیبرد، طرفا 5 رفتم تو تخت، نزدیکا 7:30 صبح خوابم برد! 10 پا شدم، و از 10 تا الان هم همینطور بیدار هستم دیگه :D تازه الان از 9 تا 12 برنامه دارم :-" )

این از این، از نظر خوراک هم به محض اینکه یه چیزی میخورم ( هر چیزی که نه، غذا، یعنی ناهار مثلا ) احساس میکنم حالم الان بد میشه و خب واسه اینکه بد نشه ترجیح میدم چیزی نخورم :D

به خاطر استرسه؟ آخه اونقدرا هم به نظر خودم استرس ندارم... :D
خیلی غیر طبیعیه یا پیش میاد بعضی وقتا؟ :D
بایدبگم یه چیزی ذهنتونو به خودش مشغول کرده وحتی شاید الان بپرسید ازخودت که این چی میتونه باشه اما به جواب دقیقی نرسید؛چون میگی من که با قبلا تفاوتی نکردم.چرا؟؟؟؟؟؟
شمایه آدم منظم رو درنظر بگیر که 1روز برنامه هاش کلی بهم بریزه و برنامه تنظیم شدش داغون بشه،این فرد مطمئنا اون روز خواب راحتی نخواهدداشت،مگراینکه خودشوبه یه منبع آرامش و رضایت وصل کنه؛که هر چیزیم میتونه باشه البته طبعا همه ما میدونیم بهترین منبع خداست.هرکسی این حالت شما رو تجربه میکنه اما مهمتر خلاص شدن و کم بودن دورانه.شما هم من فک میکنم یه چیزی آشفته کرده ذهنتو،واسه آشفته شدن هم یه چیزکوچک هم کافیه.بهتره حلش کنی وباهاش کنار بیای.
البته تغذیه،ورزش،استراحت و خواب و.....رو دوستان کامل بش اشاره کردن اما یه نکته درمورد ورزش بذارید من بگم؛اونم اینکه همیشه یه سری برنامه های ورزشی داشته باشید و با گروه ها و دوستانتون هفته ای 2هفته ای یه بار برید فوتبال،والیبال و.....و از گوشه گیری و درس خوندن پنهانی با این تصور که از بقیه جلو میفتم فرار کنید؛چون روحیه وشادابی که از دور هم جمع شدن دوستان و بازی دسته جمعی وجذاب و دوستانه فارق از یه فضای درسی دست میاد با هیچ چی قابل مقایسه نیست.
مثلا پیش امسال خودمون از مهر تا عید که مدرسه میرفتیم هرروز تو مدرسه شرایط رو فراهم میکردیم(کلاس رو دور میزدیم،جیم میشدیم،تعطیل میکردیم،از وقت کلاس با سر دست کردن معلم میزدیم....؛البته شما نکنید این کارارو،زشته :D)واز کوچکترین فرصت سوء استفاده میکردیم و تو زمین والیبال،فوتبال.... بودبم؛تا جایی که پرتحرک ترین بچه های مدرسه و فراری از درس ما پیشا لقب گرفته بودیم.بچه های سال پایینی،معاون ومدیر و معلم و....از ما ناامید شده بودند ومیترسیدن کل سابقه خوب مدرسه تو این چندسال رو به فنا بدیم اما بازم آبرو داری کردیم اونم بهترازقبل.
بعد عید هم هر2هفته میرفتیم دسته جمعی فوتبال.جمع های دوستانه رو با تصور پیشی گرفتن از دیگران بدون ایجاد یه جایگزین انگیزشی و روحیه دهنده از دست ندید.البته سعی کنیداین گردهمایی هایی که واسه فعالیت غیردرسی تشکیل میشه حتی الامکان رنگ درسی به خودش نگیره.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

منم با اجازتون چنتا توصیه داشتم!
1.سعی کنین هر روز صبح زود بیدار شین!
2.برای صبحانه یک یا دو قاشک عسل رو بریزین تو چاییتون! :D
3.از نشستن بی وقفه پشت کامپیوتر اکیداً خودداری کنین!
4.شب قبل از آزمون موسسات(آزمونای کانون و ...) به هیچ وجه درس نخونین و سعی کنین 2 ساعت بازی کامپیوتری انجام بدین! :D
5.حتماً بعد از ناهار یک یا 2 ساعت استراحت داشته باشین!
6.به همراه موسیقی درس نخونین!اگه خیلی به موسیقی علاقه دارین(نمیتونین بدون موسیقی زنده بمونین :D) تو اوقات بیکاری نیم ساعت گوش کنین!
7.رأس ساعت 12.30 شب درس خوندن تعطیل! :-w
8.اگه تونستین جمعه ها با چنتا از دوستاتون برین سالن فوتبال،خانوما هم جمع شن یه جا خاله بازی کنن!(شوخی کردم! ;)) :D)
9.موقع آزمون پیاده به محل برگزاری آزمون نرین!
10.شب قبل از آزمون غذای سنگین نخورین!
11.از مهمونی فرار نکنین!
12.از خوردن سرخود قرص های مسکن و سرماخوردگی خودداری کنین!
13.روزانه حداقل 8 ساعت استراحت داشته باشین!(7 ساعت نه،8 ساعت!)
14.اممممم......بقیش یادم نمیاد! :-sهروقت یادم اومد میگم! :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

من در طول سال تحصیلی بچه هایی رو میدیدم که ناهار نمیخوردن و یک ضرب کلاس بودن انگار نه انگار. حتی از سوپرمارکت هم چیزی نمیخریدن. بعد بعضی ها اگر هر زنگ یک چیزی نمیخوردن از گرسنگی میمردن.
بچه هایی رو میدیدم که یک ضرب درس میخوندن و اصلا خسته نمیشدن اما من خودم نیم ساعت که میخوندم احساس میکردم خوابم میاد !

بچه هایی که مشکلات اینجوری دارید احتمالا از ضعف فیزیکیتونه. حتما به پزشک تغذیه مراجعه کنید. خیلی رو بازدهیتون تاثیر میگذاره.

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

همه می گن صبح زود بلند شین. ولی آخه چه جوری؟
من به شخصه روزایی که مدرسه نمی رم زودتر از 11 نمی تونم پاشم. :D شاید باور کرنی نباشه ولی مثلا امروز از 7.5 تا 9.5 یه ربع به یه ربع ساعت کوک کرده بودم ولی همشو خاموش کردم وخوابیدمو بعد شبا هم اصلا حس درس خوندن نمی اد. :((

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

خب این که صبح زود بخواین بیدار بشین یه کمی وقت میبره. یعنی شما باید عادت کنین. یه قاعده ای میگه شما تو 21روز میتونین به چیزایی عادت کنین. شرطی بشین!

پس شروع کنین به عادت کردن به زود بیدار شدن. از اهرمهای فشاری مثه والدین و ... استفاده کنین. از اتاقتون خارج بشین . مثلن من خودم نمیموندم خونه چون میدونستم خوابم میبره . بعد ملزم بودم صبح بیدار بشم که بابام منو برسونه کتابخونه(یه اهرم فشار) در عوض تو کتابخونه میخوابیدم (<

ولی الان تو دانشگاه در حسرت اون زود بیدار شدن ها هستم. در ضمن شب هم زود بخوابین .

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

هیچ کی یه قرص سراغ نداره بخوریم خوابمون کم شه :( ؟؟
قهوه میخورم خوابم بپره برعکس بیشتر خوابم میگیره . وقتی میخوابمم که بیدار نمیشم .
قرص های ویتامینی میتونه خواب رو کم کنه ؟ آخه زیاد در موردش شنیدم .

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

به نقل از ali 73 :
هیچ کی یه قرص سراغ نداره بخوریم خوابمون کم شه :( ؟؟
قهوه میخورم خوابم بپره برعکس بیشتر خوابم میگیره . وقتی میخوابمم که بیدار نمیشم .
قرص های ویتامینی میتونه خواب رو کم کنه ؟ آخه زیاد در موردش شنیدم .
به شما و کسایی که مث شما فک می کنن شدیدا توصیه می کنم این کار رو نکنین !!!!مگه اینجا تاپیک سلامتی نیست !!!!!!!! خوب دیگه اینجور چیزادیگه چیه!!!!!
شما این طوری دارین به خوذتون ضربه می زنید که ممکنه خدایی نکرده بعدا کم بیارین ! حالا نزن یه خدایی نکرده اوردم قبلشا !

حرف های آقای چوپان رو تایید می کنم !!!!!!!!!!!!! این یه سالی این جور لوس بازی ها رو کنار بذارین !!!! شما تو 1-2 هفته سعی کن صب زود بیدار شی البته تکذیب نمی کنم که این مرحله خیلی شاید سخت باشه ولی می تونید شما چون هدف دارین !
بعد از اون اگه مشکلی پیش اومد به خودم مراجعه کنید ، به قول یکی از دبیرامون: خسارت می دم ! :D

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

ali73: اصلن شما بگو ببینم میخوای چیکار که بیشتر بیدار بمونی؟؟؟ ما این همه میگیم حتی تو مصرف قهوه و کافئین هم صرفه جویی کنین . اونوقت شما از ما قرص سراغ میگیرین!! :(

بیخیال این موضوع بشین.

خوابتون رو نیازی نیس که با قرص و ... کم کنین. از وقتایی که بیدارین خوب استفاده کنین.

بازهم میگم به هیچ وجه به هیچ وجه قرص مصرف نکنین(اسمشم نمیگم که بد آموزی نشه) . در مصرف قهوه و کلن مواد کافئین دار زیاده روی نکنین که بد میبینین. [-(

///////

مثه اینکه کس دیگه ای جواب داده. همزمانی در ارسال پاسخ!!!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

آخه ساعت خوابم خیلی رفته بالا ، ساعت مطالعم رو کم کرده . به هر دری میزنم خوابم کم شه نمیشه . الان ترم دوم دیگه وقت خوابیدن نیس . اگه یه روش دیگه به جز قرص برای کم خوابی دارین بگین [-o<

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

آقا اضافه وزنو چه کنم؟درمقیاس بزرگ مثلا 20کیلو؟؟

اصلا حالم گرفته ست
تابستون شکم نداشتم الان 1 انگشت شکم دارم!رو به سبزیجات بیارم؟

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

آقا اضافه وزنو چه کنم؟درمقیاس بزرگ مثلا 20کیلو؟؟

اصلا حالم گرفته ست
تابستون شکم نداشتم الان 1 انگشت شکم دارم!رو به سبزیجات بیارم؟

به به داماد: آقا من نیستم یا شما. اضافه وزن رو بیا زا خودم بپری. من یکی از افتخاراتم تو سال کنکور این بود که نذاشتم وزنم زیاد اضافه بشه. یعنی یه جورایی وزنم ثابت موند(البته ثابت موند ولی در یه محدوده ی بابا!!!!)

1- فعالیت بدنی داشته باش. یعنی از هر بهانه ای برای فعالیت سبک اما مستمر بدنی استفاده کن. میخوای بری مدرسه با دوچرخه برو. نشد کمی از راه رو پیاده برو. میخوای بری بیرون پیاده برو.

2- لازم نیس بری حرفه ای ورزش کنی مخصوصن ورزشهای سنگین و خطرناک مثه پینگ پنگ(ممکنه بزنی مثه من پاتو بشکونی!!!) یا مثه یه همکلاسی ما بری صخره نوردی و یه هفته کج و معوج راه بری!!!

3- تغذیه رو هم که کنترل کن. شام رو یا نخور یا سبک بخور. صبحونه رو خوب بخور. به جای هله هوله از تنقلات سالم استفاده کنین(الان از این توصیه هه خودم دارم خندم میگیره!!!) ولی شما عمل کن خیرشو ببین.

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

رفتن به کلاس ورزشی میتونه وقت گیر باشه تو این زمان از سال؟

با زمان خواب هم مشکل دارم. البته اینو شنیدم که میگن اگه از ساعت نرمال خوابتون کم کنید بعد ی مدت دچار خستگی میشین. درسته یا نه؟

این کم کردن خواب میتونه مفید هم باشه؟ در حد چند ساعت؟! من روزی 9 ساعت میخوابم!!! چقدر باید کمش کنم؟!

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ~DREAM~ :
رفتن به کلاس ورزشی میتونه وقت گیر باشه تو این زمان از سال؟
اگه کلاسی که میرین خیلی سنگین نباشه،مشکلی پیش نمیاد!
ولی سعی کنین آخر هفته ها کلاس برین!

به نقل از ~DREAM~ :
با زمان خواب هم مشکل دارم. البته اینو شنیدم که میگن اگه از ساعت نرمال خوابتون کم کنید بعد ی مدت دچار خستگی میشین. درسته یا نه؟

این کم کردن خواب میتونه مفید هم باشه؟ در حد چند ساعت؟! من روزی 9 ساعت میخوابم!!! چقدر باید کمش کنم؟!
درسته،اگه کم خواب باشین خستگیشو کمو بیش احساس میکنین!
این مشکل منم هست،منم سال پیش مشکل کم خوابی داشتم!
به نظر من خواب متعادل، روزانه 7یا8 ساعته!
اگه خوابتون نمیبره سعی کنین چند ساعت فقط دراز بکشین و چشماتونو ببندین!حتی الامکانم به چیزی فکر نکنین!

بالا