• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

به نقل از Enas :
ممنوووووووووووون که این قدر زود جواب می دین...فیزیک پایه ای که من دارم(جلدش آبیه) درسنامه نداره فقط خلاصه درس رو داره.
پس اونی که درسنامه داره هم بگیرم؟؟

معلم ما می گه چیزی به اسم صفر حدی و صفر مطلق وجود نداره...
درست می گه؟؟
لازمه بلدشون باشیم؟؟(رشتم تجربیه)

کانون پیش 2 رو 5خرداد تموم می کنه، یعنی یه ماه قبل از کنکور... دیر نیست؟؟
به نظر من که لازم نیست اون یکی رو بگیرید...نمیدونم!!من خودم هم فقط اون آبیه رو داشتم...کافی بود به نظرم!درسو از روی جزوه و اینا بخونید و نکات کلیدی همون کتاب فیزیک پایه آبیه رو هم بخونید...فکر کنم کافی باشه...

صفر مطلق و حدی نداریم...ولی واسه اینکه ما بفهمیم معلما اینجوری میگن...مهم نیست اصلا!مهم اینه که کمکمون میکنه سوالاتو راحت تر درک کنیم!

در مورد برنامه کانون هم قبلا هم من گفتم هم آقای چوپان...که ما مشکلی نداشتیم با دیر تموم شدن برنامه...
البته من 2هفته زودتر تموم کردم...ولی بیشتر از اون اصلاااااا لازم نیست!

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

می شه بگین از هر کتابی حدودا چند تا تست میاد؟ (فقط ریاضی 2 و حسابان و بقیه مجموعه ی ریاضیات رو هم بگین هم ممنون میشم :)|)

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ghasedak3731 :
می شه بگین از هر کتابی حدودا چند تا تست میاد؟ (فقط ریاضی 2 و حسابان و بقیه مجموعه ی ریاضیات رو هم بگین هم ممنون میشم :)|)
بودجه بندی سوالا هرسال متفاوته ولی تفاوتشون زیاد نیس!
اینجابودجه بندی سوالا تو سالای 86 و 87 و 88 هست!

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من ترم 1 واسه دیفرانسیل کتاب کلاس رمزینه رو داشتم از این ترم چون کلاس می رم دیگه کتابی که آموزش داشته باشه نمی خوام, چی بگیرم این ترم خوبه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ghasedak3731 :
من ترم 1 واسه دیفرانسیل کتاب کلاس رمزینه رو داشتم از این ترم چون کلاس می رم دیگه کتابی که آموزش داشته باشه نمی خوام, چی بگیرم این ترم خوبه؟
اگر کتاب تست میخوای سی سال آبی کانون+ده استاد یا بنفش کانون خوبه

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

میشه بگین کدوم کتاب واسه قرابت بهتره و درس ب درسه؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من دقیقاً موقع شروع اختصاصی مغزم هنگ میکنه :D دیگه نمیتونم سوالا رو جواب بدم خیلی خسته میشم ، چی کار کنم ؟ دیگه اگه چند تا سوال رو نتونم جواب بدم که دیگه محرکه میشه ، محاله بتونم بقیه سوالا رو جواب بدم

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از mohandes mokhdan :
میشه بگین کدوم کتاب واسه قرابت بهتره و درس ب درسه؟

من الان متوجه نشدم که یه کتاب خوب واسه قرابت میخوای یا یه کتاب میخوای که درس به درس باشه ؟؟
الان بهترین کتابی که ما از تابستون به شماها معرفی کردیم ، همون کتاب قرابت معنایی نوشته هامون سبطی نشر دریافته ! فک نمیکنم کتاب خوبی واسه قرابت معنایی باشه که درس به درس کتاب فارسی های دبیرستان و پیش دانشگاهی رو گفته باشه ( به جز کتاب قرابت معنایی OTN که توی انتهاش اومده توی هر درس از هر کتاب ، و واسه هر بیت شعر ها یا جمله ها ، قرابت گفته ، که اگه بخواهید بشینید اونا رو حفظ کنید مطمءنن بدردتون نخواهد خورد ) ! که البته کتابی اگه درس به درس هم باشه ، من میتونم بگم که کار اون هامون سبطی رو قطعن نخواهد کرد !

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

من ساعت مطالعاتی هفتگیم خیلییییییییی کمه! 30- 33 ساعت! :(
از بس کم میخونم ترازام هم پایین میاد.
چندتا راهکار عملی میشه بهم بگید :)

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من ساعت مطالعاتی هفتگیم خیلییییییییی کمه! 30- 33 ساعت! :(
از بس کم میخونم ترازام هم پایین میاد.
چندتا راهکار عملی میشه بهم بگید

خب راستش اول ببینین چرا کم میخونین و بعد این که دلیلش رو فهمیدین برین دنبال حل کردنش. ولی ممکنه اینا به دردتون بخوره
1- اگه دفتر برنامه ریزی دارین حتمن حتمن و با دقت اون رو پر کنین. خوب استفاده کنین.
2- عواملی که وقتتون رو تلف میکنن شناسایی کنین و باهاشون مقابله کنین. ببینین ساعت تلویزیون زیاده یا زیاد میاین نت . یا
3- یه برنامه ای برای هر هفته داشته باشین . ساده بگیم گاهی ما چون نمیدونیم چه کارایی در دست انجام داریم برا همین هم کاری نمیکنیم. ولی وقتی میدونین که در این هفته یا دوهفته این کارارو قراره بکنین و از قبل هم قرار شده که امروز بخشی از اون کارهارو انجام بیدن دیگه میرین دنبالش.
4- از نظر ذهنی خودتون رو محدود نکنین. بدترین جمله اینه که مثلن " من نمیتونم زیاد بخونم . یا من تو عمرم بیشتر از n ساعت نخوندم." از گفتن این جمله ها جدن خودداری کنین.
5- انگیزه ها و هدفهاتون رو برای خودتون یادآوری کنین.

راستش دیگه انگشتم گرم شده بود وداشتم میرفتم با این توصیه هام. ولی زیادی راهکار هم خوب نیس. وگرنه تا فردا براتون نطق میکردم.
بازهم میگم . اگه بدونین چرا کم میخونین نصف راه رو رفتین.

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ali 73 :
من دقیقاً موقع شروع اختصاصی مغزم هنگ میکنه :D دیگه نمیتونم سوالا رو جواب بدم خیلی خسته میشم ، چی کار کنم ؟ دیگه اگه چند تا سوال رو نتونم جواب بدم که دیگه محرکه میشه ، محاله بتونم بقیه سوالا رو جواب بدم

خب اول که عمومیا رو تموم میکنی چند تا نفس عمیق بکش و به چیزی فکرنکن تا یه کم ریلکس شی.بعد که اختصاصیا رو شروع کردی نترس.2 3 تا سوال اول اگه برات سخت بود زود بخون تا سوالی که بلدی پیدا کن و بزن تا یه کم اعتماد به نفس پیدا کنی و بعد ازمونتو ادامه بده

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مهســـــــــــــا :
اگر کتاب تست میخوای سی سال آبی کانون+ده استاد یا بنفش کانون خوبه
من زیاد نسبت به کتاب های کانون حس خوبی ندارم :-s جواب می ده واقعا؟ گاج بهتره یا کانون؟

من به این نتیجه رسیدم که برنامه ریزی بلد نیستم! نمی تونم برنامه ی خودمو با برنامه ی کانون هماهنگ کنم! یعنی هیچ وقت نمی رسم! فکر کنم به خاطر اینه که سرعت عملم پایینه. یعنی هر تستی حدودا 5 دقیقه وقت می گیره. و اینکه دلم می خواد تمام تست ها رو بزنم. چیکار کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ghasedak3731 :
من زیاد نسبت به کتاب های کانون حس خوبی ندارم :-s جواب می ده واقعا؟ گاج بهتره یا کانون؟

من به این نتیجه رسیدم که برنامه ریزی بلد نیستم! نمی تونم برنامه ی خودمو با برنامه ی کانون هماهنگ کنم! یعنی هیچ وقت نمی رسم! فکر کنم به خاطر اینه که سرعت عملم پایینه. یعنی هر تستی حدودا 5 دقیقه وقت می گیره. و اینکه دلم می خواد تمام تست ها رو بزنم. چیکار کنم؟
نمیدونم خب واسه من که جواب داد!! واقعا میگم!هرجور خودتون میدونین!من گاج رو اصلا امتحان نکردم. در ضمن آبی کانون به تنهایی به هیچ وجه به درد نمی خوره ها!! درضمن بنفش کانون سوالات سنگینی داره و نوشته آقای حلی دبیر دیفرانسیل علامه حلی و فرزانگان تهرانه...

درمورد سوال دومتون!
اولا که خب نباید اصرار بی جا برای جواب دادن به همه سوالات داشته باشید!! اون قضیه چند تا از چند تا که تو کانون آقای قلمچی هی مطرح میکنه خیلی کمک کننده هست در این زمینه که متوجه بشید اصلا قرار نیست به همه سوالات جواب بدید تا رتبه خوبی بگیرید!!
بعد هم که باید این مهارتو پیدا کنید که بفهمید کدوم سوال مال شما نیست...
بعضی از سوالها واقعا مال آدم نیست!آدم قرار نیست بتونه حلشون کنه!
فقط کافیه با خودتون صادق باشین و ضعفهای خودتونو بپذیرین!
نه مثل من که تو کنکور با وجود علم به ضعفم در گسسته اصرار داشتم سوالاتشو حل کنم و 40 دقیقه از وقت آزمونو بیخود و بی جهت به خاطر صادق نبودن با خودم از دست دادم...

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

پیشنهاد میکنم یه تاپیک برا نوروز هم بزنین....

من نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم ....

این اردوی نوروزی که کانون میذاره از پشتیبانای گرام هستن که رفته باشن ... خوب بوده؟ نبوده؟

بعد کانون اومده واسه شهرستانیا DVD هاشو میفروشه شامل 10 DVD به قیمت 25000 تومن... حدود 50 ساعته.... آیا به نظرتون بخریم یا نه؟ یا خودمون بخونیم بهتره؟

با تشکر :D

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Alfredo :
پیشنهاد میکنم یه تاپیک برا نوروز هم بزنین....

من نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم ....

این اردوی نوروزی که کانون میذاره از پشتیبانای گرام هستن که رفته باشن ... خوب بوده؟ نبوده؟

بعد کانون اومده واسه شهرستانیا DVD هاشو میفروشه شامل 10 DVD به قیمت 25000 تومن... حدود 50 ساعته.... آیا به نظرتون بخریم یا نه؟ یا خودمون بخونیم بهتره؟

با تشکر :D

به چشم ، شما کنکوری ها امر بفرمایید فقط :D :D

ببینید یه تجربه ای رو در مورد اردوهای نوروزی که عمدتن تو مدارستون ، آموزشگاهاتون و حتی کانون برگزار میشه و من دیدم و شنیدم رو بزارید براتون بگم ....

این اردوها به نفع یه سری از افراد هستن که چنین مشخصه هایی دارن :
1- توی خونه نمیتونن به اندازه ی کافی تمرکز کنن ، و به عبارتی نمیتونن جوری درس بخونن که آسمون بیاد زمین ، اینا نفهمن !!! کلن سرشون تو خونه تو همه کاری هست الا درس خوندن به مقدار کافی !!! و از اونجا که زمان عید رو هممون تجربه کردیم و دیدیم که زمان ویژه ایه که مشخصات خاصصی داره ، به نظر من اینجور آدما عید که زمان بسیار خوبیه رو اگه تو خونه بمونن ، وقت ارزشمندی رو از دست دادن !!
2- در ایام عید ، خانواده هاشون به گونه ای هستن که نمیتونن دید و بازدید عید رو برای یه سال کنسل کنن ، و در حقیقت هم مهمون ( اونم به مقدار زیادا!!) میاد خونشون ، هم به مقدار زیاد میرن مهمونی ! حالا ار تیکه ی رفتن به مهمونی ِ خود ِ خانواده بگذریم چون میگیم کنکوریه باهاشون نمیره ، ولی میرسیم به تیکه ای که مهمون زیاد میاد خونشون ! که اینم واضح و مبرهنه که به میزان بسیار زیادی آرامش و تمرکز رو ازشون میگیره ...
3- تاحالا نتونستن تو خونه حتی برای یه هفته پشت سر هم ، طبق برنامه هاشون حتی تا 80% پیش برن ، خب اینجام معلومه که قرار نیست تو عید ییهو معجزه ی آنچنانی رخ بده و شماها یهو خیلی خیلی درسخون بشید !!!! پس بهتره عید رو بازم تو خونه نباشید که بازم برنامه هاتون بمونه !

و به ضرر یه سری افراد هست :
1- اگه جزو اون آدمایی هستی که خیلی خیلی تحت تاثیر دیگران قرار میگیری و یهو مثلن میبینی یکی از کنکوری ها تو اردو یه سری مباحثو خیلی بهتر از تو بلده و از 6 تا کتاب تست زده و این حرفا ، و تو ممکنه خودتو خیلی زود ببازی ، پس نرو اردو ! چون از اینجور چیزا حالا چه واقعیت و چه دروغ ، تو این اردوها زیاد پیش میاد ! و اینکه خیلیا هستن که خودتون میدونید استاد تضعیف روحیه ان ، اینجور آدما هم تو این اردوها زیاد هستن !
2- اگه هم آدمی هستی که رفت و آمد روی توان جسمی و روحیت خیلی تاثیر میزاره ، اونم تو موقع عید که زمان بسیار ارزشمندیه واسه شماها ، چون خیلی از این اردوها شبانه روزی نیست و شما مثلن ساعت 7-8 صبح میرید اونجا و 10-11 شب دوباره برمیگردید خونه ، ترجیحن نرید اردو ! چون درسته که توی زمان همون 12-13 ساعت درس میخونید ، اما ممکنه یه خستگی خیلی خیلی بدی تو بدنتون بمونه و همین جور از توان هر روزتون کم کنه ....

اینا یه سری تجربه از خودم و دوستام و اطرافیانم بود ....هر چند من از روش برگزاری این اردوها مثلن تو کانون خودم خبری ندارم ، اما اینا رو فک کردم بدونید براتون خوبه ....

در مورد DVD هایی که گفتید هم خبری ندارم که چه محتوایی دارن و آیا میشه بهشون اعتماد کرد یا نه ! اگه کسی از دوستان میدونه ، خواهشن این دوستمون رو کمک کنه .....

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بچه ها من فقط یه چیزی میگم. هنوز کو تا عید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O

الان شما دقیقن بیشتر از یک ماه تمام تا عید فرصت دارین. از الان برای عید برنامه نریزین. الان بشینین از فرصت الانتون بهترین استفادهرو بکنین. عید قرار نیست آسمون به زمین بیاد یا معجزه بشه.

من خودم یادمه اشتباهی که کردم این بود . قبل از رسیدن عید من جوگیرش شدم. مثلن یه هفته مونده به عید من خوب درس نمیخوندم . میگفتم که آره قراره تو عید اینکارو بکنم و اینجوری بخونم و ... . در حالی که روز های عید هم مثه همین روزهایی هست که امروز میگذرونین. پس جوری درس بخونین که هر روزتون عید درس خوندنتون باشه.

خواهشم از کنکوریهای عزیز و پشتیبانهای بزرگوار اینه که فعلن (حداقل تا1هفته مونده به عید )کاری به کار عید نداشته باشین . طبق برنامه الانتون پیش برین.

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مهســـــــــــــا :
نمیدونم خب واسه من که جواب داد!! واقعا میگم!هرجور خودتون میدونین!من گاج رو اصلا امتحان نکردم. در ضمن آبی کانون به تنهایی به هیچ وجه به درد نمی خوره ها!! درضمن بنفش کانون سوالات سنگینی داره و نوشته آقای حلی دبیر دیفرانسیل علامه حلی و فرزانگان تهرانه...

درمورد سوال دومتون!
اولا که خب نباید اصرار بی جا برای جواب دادن به همه سوالات داشته باشید!! اون قضیه چند تا از چند تا که تو کانون آقای قلمچی هی مطرح میکنه خیلی کمک کننده هست در این زمینه که متوجه بشید اصلا قرار نیست به همه سوالات جواب بدید تا رتبه خوبی بگیرید!!
بعد هم که باید این مهارتو پیدا کنید که بفهمید کدوم سوال مال شما نیست...
بعضی از سوالها واقعا مال آدم نیست!آدم قرار نیست بتونه حلشون کنه!
فقط کافیه با خودتون صادق باشین و ضعفهای خودتونو بپذیرین!
نه مثل من که تو کنکور با وجود علم به ضعفم در گسسته اصرار داشتم سوالاتشو حل کنم و 40 دقیقه از وقت آزمونو بیخود و بی جهت به خاطر صادق نبودن با خودم از دست دادم...
آبی به همراه چی خوبه؟ بنفش؟
البته منظور من از قسمت دوم تو خونه بود که به برنامه نمی رسم :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ghasedak3731 :
آبی به همراه چی خوبه؟ بنفش؟
البته منظور من از قسمت دوم تو خونه بود که به برنامه نمی رسم :D
آهان خب در زمینه دوم نظری ندارم چون من سرعت مطالعه م خیلی بالا بود!

آبی به همراه بنفش یا ده استاد خوبه.

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

سلام. من امروز قرابت هامون سبطی رو گرفتم. الان با توجه به وقت کم چجوری باید بخونمش؟ همشو که نمیشه خوند!؟ تازه قرادبتمم خوبه. چن تا سوالشو که نگا کردم اکثرن درست جواب دادم. لطفا اون جاهایی رو که مهم ترن و ضروری تر بگین. ممنون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Manfred :
سلام. من امروز قرابت هامون سبطی رو گرفتم. الان با توجه به وقت کم چجوری باید بخونمش؟ همشو که نمیشه خوند!؟ تازه قرادبتمم خوبه. چن تا سوالشو که نگا کردم اکثرن درست جواب دادم. لطفا اون جاهایی رو که مهم ترن و ضروری تر بگین. ممنون
به نظر من هم هش رو بخونید
همچین میگین وقت نیست همه شو بخونیم...
من اون کتابو تو 3 روزخ وندم 2هفته مونده به کنکور!!

بالا