• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

به نقل از مهســـــــــــــا :
به نظر من هم هش رو بخونید
همچین میگین وقت نیست همه شو بخونیم...
من اون کتابو تو 3 روزخ وندم 2هفته مونده به کنکور!!
:O الان احساس ژیان بودن میکنم! :( تو سه روز 350 صفحه خوندید؟ درس دیگه ای که نمیخوندید!؟ باز ممنون سعی میکنم همشو بخونم ~X(

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

نه توجه کنید مهسا خودش گفته بود که سرعت من بالا بوده ! :D
اگه این طوریه که من هم ژیان 2 هستم :D چون از اذر تا حالا دارم می خونم هنوز اتفاقی نیوفتاده :D
خودم دارم اون قسمت تس ای کلی که کنکور هست و اینا رو می خونم ! حالا حرف حرف پشتیبانا پس بنده هم تلاش می کنم تند تر بخونم ! :)

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

یه توصیه به mangfred

داداش من این که میگی حجم کتاب زیاده و این که خانم مهسا میگن به نظرشون باید همش رو بخونی تو لازم نیس همش رو یه جا بخونی

تو فعلن ببین این آزمون (مثلن قلم چی) کدوم درسای ادبیات رو قراره امتحان بگیره برو اونا رو بخون(الان یه چیزی رسید به ذهنم . من این کتاب که میگین رو ندیدم. احیانن میشه اونو به صورت درس به درس خوند؟؟؟؟)
همین جوری هر آزمون اون قسمت هایی که قراره امتحان بدی رو میزنی تستاشو . و بعد اصلن متوجه نمیشی که کتاب کی تموم شده!!!!!

mashreghi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از چوپان :
یه توصیه به mangfred

داداش من این که میگی حجم کتاب زیاده و این که خانم مهسا میگن به نظرشون باید همش رو بخونی تو لازم نیس همش رو یه جا بخونی

تو فعلن ببین این آزمون (مثلن قلم چی) کدوم درسای ادبیات رو قراره امتحان بگیره برو اونا رو بخون(الان یه چیزی رسید به ذهنم . من این کتاب که میگین رو ندیدم. احیانن میشه اونو به صورت درس به درس خوند؟؟؟؟)
همین جوری هر آزمون اون قسمت هایی که قراره امتحان بدی رو میزنی تستاشو . و بعد اصلن متوجه نمیشی که کتاب کی تموم شده!!!!!
این کتاب رو نمیشه درس به درس واسه آزمون خوند!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بله نمیشه درس به درس خوند.
شما تنظیم کنین روزی چند صفحه ش ر وبخونین.اصلا تو ذهنتون جا می افته همه چیز.
باز هم میگم:خود دانید!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

میشه از این به بعد اسم انتشارات ها رو بگین نه اسم مولف کتاب ها رو . آخه من وقتی کتاب رو میخونم کاری به مولفش ندارم . الان این کتاب هامون سبطی کدوم انتشاراته ؟؟؟ :-/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ali 73 :
میشه از این به بعد اسم انتشارات ها رو بگین نه اسم مولف کتاب ها رو . آخه من وقتی کتاب رو میخونم کاری به مولفش ندارم . الان این کتاب هامون سبطی کدوم انتشاراته ؟؟؟ :-/
آخه این بار شونصد(!!) هزارمه که داریم این کتابو میگیم :D
نشردریافت
ولی معروف هست به اسم مولفش.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشيديه سوالي!
همه جاشنيديم وميگن ترم دوم آغازمهم تريه!امامن حتي ازترم اولمم بدترادامه دادم...
يه سوال ديگه!
من اکثرن 80درصدچيزايي که براي آزمون ميخونم روهفته دوم ميخونم!بعدهي پشيمون هم ميشم ولي بازروزازنوروزي ازنو!
بنظرتون چنددرصدوواقع بينانه هفته اول بايدخوند؟
---
درموردکتاب هامون سبطي:
من تاحالا 10 صفحشوخوندم:( بعدهي که ميخوام بخونم ميگم خب اينايادم ميره و...اصلااشتياق ندارم بخونمش...چيکاربايدبکنم؟

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از ninja :
ببخشيديه سوالي!
همه جاشنيديم وميگن ترم دوم آغازمهم تريه!امامن حتي ازترم اولمم بدترادامه دادم...
يه سوال ديگه!
من اکثرن 80درصدچيزايي که براي آزمون ميخونم روهفته دوم ميخونم!بعدهي پشيمون هم ميشم ولي بازروزازنوروزي ازنو!
بنظرتون چنددرصدوواقع بينانه هفته اول بايدخوند؟
---
درموردکتاب هامون سبطي:
من تاحالا 10 صفحشوخوندم:( بعدهي که ميخوام بخونم ميگم خب اينايادم ميره و...اصلااشتياق ندارم بخونمش...چيکاربايدبکنم؟

خب دقیقن به همین دلیل ترم دوم مهمتره !!!1 چون خیلی ها کمتر از ترم اول میخونن. من خودم دقیقن یادمه که اگه یه میانگین میگرفتن ساعت مطالعه ی ترم دومم کمتر از ترم اول بود.
ولی من ترم دوم بهتر درس خوندم. درست تر درس خوندم . چون یه ترم تجربه داشتم. اینم یه دلیل دیگه

در مورد تفاوت هفته ی اول و دوم هم من خودم هم همینطوری بودم(چقدر از "هم" استفاده کردم!!!!) یه جورایی مثه اینه که ما تو فوتبال نیمه ی دوم دیدنی تر و پرثمر تر از نیمه ی اوله(البته در فوتبال نه ضد فوتبال!!!!)
ولی به نظرم منطقی اینه که این نسبت رو تا حد ممکن به 50-50 نزدیک کنین. هر چه نزدیکتر بهتر!!!!!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من وقتی تستا رو حل میکنم اگه چند تا تست رو اشتباه حل کنم دیگه نسبت به حل کردن بقیشون بی انگیزه میشم . دیگه نمیتونم بقیش رو بخونم کتاب رو میبندم بی خیالش میشم . :( کلاً اعصابم بهم میریزه اگه تستای تالیفی باشه با خودم میگم عجب مولف بیخودی این چه تستایی که نوشته بعد یه جور اعتماد به نفس کاذب میاد سراغم که چون تالیفیه اشتباه حل میکنم و گرنه کنکور بود درس حل میکردم ...
جالب تر این جاس که چون اعصابم بهم میریزه دیگه اون روز فک نکنم درس بخونم :-"

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ali 73 :
من وقتی تستا رو حل میکنم اگه چند تا تست رو اشتباه حل کنم دیگه نسبت به حل کردن بقیشون بی انگیزه میشم . دیگه نمیتونم بقیش رو بخونم کتاب رو میبندم بی خیالش میشم . :( کلاً اعصابم بهم میریزه اگه تستای تالیفی باشه با خودم میگم عجب مولف بیخودی این چه تستایی که نوشته بعد یه جور اعتماد به نفس کاذب میاد سراغم که چون تالیفیه اشتباه حل میکنم و گرنه کنکور بود درس حل میکردم ...

مگه چندتا چندتا تست نیگا میکنی که زود بیخیال میشی؟
خو طبیعیه نباید توقع داشته باشی همون دفه اول کامل بزنی که.به مدت طولانی تری تست بزن و کمتر چک کن.وختی هم چک کردی اون غلطا رو ببین تو چی غلط داری و سعی کن برطرفشون کنی.درسنامه و پاسخ نامه ها رو بخون.تالیفی بزن اما تمرکز نکن رو اونا.زیاااد به نوع تست کار نداشته باش
وختی تموم شد و حالا غلط داستی و اینا.یه کم استراحت کن و ذهنت رو از درس قبلی که خوندی پاک کن.ترجیحا بعد اختصاصی عمومی بزن که به قول خودت اعتماد به نفس پیدا کنی :)

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

از پشتیبانای عزیز یه سوال دارم: یه دوستی داریم تو اتاقمون رشته پروتز دندان(روزانه)قبول شده.ایشون از رشته ش راضی نیست و میخواد دوباره واسه کنکور بخونه.ولی باید دو سال بعد یعنی سال 92 کنکور بده.همه کتاباشو آورده و میخونه.تو آزمونای سنجش هم شرکت کرده.ایشون میخواد چند تا از واحدای درسیش رو حذف کنه تا وقت بیشتری واسه خوندن داشته باشه.نظر شما چیه؟؟؟ایشون تو این شرایط چطور بخونه؟؟؟کلا سوالش اینه:فقط اختصاصی بخونم یا هردو(عمومی و اختصاصی) با کیفیت نسبی؟و واحدای درسیمو حذف کنم یا نه؟؟؟اگه کسی رو میشناسید که انصراف داده دوباره کنکور داده ممنون میشم ازش راهنمایی بگیرید و راهکاراشو بهم بگید.

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

میگم مشکل از منه یا از شیمی؟!
چند تا آزمونه که درصدای شیمیم به طرز آبروبری نزولی سدن!
امسال شیمی خیلی سخت شد :-??

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

از همه بخاطر پاسخ متشکرم

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشید برای فیزیک سال دوم به جز گاج سفید و نشر الگو کدوم کتاب خوبه؟ (چون خیلی سبز که برای دوم کتاب نزده فکر کنم)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ali 73 :
اینها همه ش تلقینه!!!
این حرفا یعنی چی!!
هرآدمی ممکنه نتونه تعدادی سوال رو حل کنه!
اگه جای من بودید چه می کردید؟!
وقتی هندسه 1 رو شروع کردم از روی گاج سفید تست زدن، اولش از 10 تست یکیشو میتونستم حل کنم!!! بعد کم کم اومد بالا و به جایی رسیدم که دیگه هرچی سوال هندسه بود می تونستم حل کنم!
تازه من گاج سفید هندسه1 رو کلش رو توی 3 روز خوندم!!!!!!!!!!!
حالا دیگه خودتون حسابش رو بکنید!
این تلقینهای منفی رو بگذارید کنار!واقعا وقتش نیست!
به نقل از E.N :
از پشتیبانای عزیز یه سوال دارم: یه دوستی داریم تو اتاقمون رشته پروتز دندان(روزانه)قبول شده.ایشون از رشته ش راضی نیست و میخواد دوباره واسه کنکور بخونه.ولی باید دو سال بعد یعنی سال 92 کنکور بده.همه کتاباشو آورده و میخونه.تو آزمونای سنجش هم شرکت کرده.ایشون میخواد چند تا از واحدای درسیش رو حذف کنه تا وقت بیشتری واسه خوندن داشته باشه.نظر شما چیه؟؟؟ایشون تو این شرایط چطور بخونه؟؟؟کلا سوالش اینه:فقط اختصاصی بخونم یا هردو(عمومی و اختصاصی) با کیفیت نسبی؟و واحدای درسیمو حذف کنم یا نه؟؟؟اگه کسی رو میشناسید که انصراف داده دوباره کنکور داده ممنون میشم ازش راهنمایی بگیرید و راهکاراشو بهم بگید.
نمیدونم!چه جوری راهنمایی کنم؟! :D
به نقل از ghasedak3731 :
میگم مشکل از منه یا از شیمی؟!
چند تا آزمونه که درصدای شیمیم به طرز آبروبری نزولی سدن!
امسال شیمی خیلی سخت شد :-??
شیمی ترم دوم پیش دانشگاهی خیلی سخته!ناامید نشید اصلا!من فصل اسید و باز رو 6 دور خوندم از روی مبتکران با تمام تستهاش از دی تا اردیبهشت...باز نفهمیدم :D دور هفتم اردیبهشت بود...دیگه رفت تو خونم اصلا :D فقط ناامید نشید...(;
به نقل از no one :
ببخشید برای فیزیک سال دوم به جز گاج سفید و نشر الگو کدوم کتاب خوبه؟ (چون خیلی سبز که برای دوم کتاب نزده فکر کنم)
بنفش کانون هم یه کتاب هست واسه فیزیک پایه ولی حجمش خیلی کمه و تستهاش کمن.اون کتاب خیلی عالیه ولی برای وقتی که بخواین مطمئن شین که دیگه چیزی نیست تو فیزیک که بلد نباشید! اگر نه همون نشرالگو رو واقعا باید بزنید کامل تستهاشو...

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از E.N :

الهه جان شما که خودت خانوم دکتر و صاحب نظری ، ولی منم یه چیزی بگم :
اگه واقعن نظر و اراده اش واسه کنکور دادن قطعیه ، به نظر من هم بعضی واحداشو حذف کنه ، البته واسه چنین فردی دیگه درس دانشگاه و معدل و اینا نبایداونقدرها اهمیتی داشته باشه دیگه ، درسته ؟ و البته اینطوری هم نشه که هم به دانشگاهش نرسه و هم کنکورشو نخونه ... نتایجش اقلا واسه خودش معقول و منطقی باشه ... و باز هم البته اگه تواناییشو داره هم کنکورشو بخونه و هم درسای دانشگاه ، با همین واحداش این ترم بره جلو ، و ترم دیگه کمتر واحد برداره ....
ببین توی این شرایط هم خودش خواسته دوباره کنکور بده دیگه ، پس فک کنه به اینکه باید واسه 2 سال پیاپی واسه هدفش درس بخونه ، از همین الان هم خودشو الکی خسته نکنه ، کم کم بخونه ، که هم بتونه به دانشگاهش برسه و هم کنکورش ... البته اگه من باشم جای اون فرد ، امسال تا میتونم رو ضعف هایی که سال پیش داشتم کار میکنم ، اون ضعف ها رو تاجایی که میتونم رفع میکنم ...
از من میشنوه که زیست رو از همین الان پیش ببره ، دین و زندگی ، قرابت معنایی و آرایه های ادبیات ... اینا درسایی هستن که از الان شروع کنه به نظر من خوبه ... بقیه درسا و مباحث رو میتونه دیرتر هم شروع کنه و به نتیجه ی عالی برسونه ... فقط بازم میگم حواسش به اشتباهات سال گذشته اش باشه ....
ولی بازم میگم یادش باشه که 2 سال باید زحمت بکشه ، و از همین اول خودشو له نکنه ... کم کم و پیوسته بره جلو ...

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

صحبت من در مورد 20 اسفند تا آخر فروردینِ:
اکثرا بچه های پیش تا 26-27 اسفند میرن مدرسه ما هم همینطور.واسه اینکه بیشتر درسامونو تموم کنن و از طرفی دوران طلایی جبرانی از 20 اسفند شروع میشه و یک هفته ایش با مدرسه تداخل داره
من چندتا سوال در این مورد داشتم؟
اینکه هر 4 اختصاصی رو واسه برنامه عید بذاریم کار اشتباهیه؟
بهتره چندتا مبحث از هر درس که کمتر خوندیم یا نفهمیدیمو بذاریم یا کلا کتابا ی مرور بشه بهتره؟ من خودم 3تا مبحث فیزیکو نفهمیدم و نمیدونم که این زمان کل فیزیک باشه یا این 3 تا.
یا در مورد زیست و شیمی و درسای دیگه...
آزمون 7 فروردین جامع پایه س و 18م جامع پیش 1...
هرکدومو تو برنامه خودش بخونیم یا از 20 اسفند از هرسه سال بخونیم؟

کسی از تابلوی دوران طلایی استفاده کرده تا الان؟ چه جوری بوده؟ مفید بوده؟

تو این روزا خوندن کتابای درسی چقدر توصیه میشه؟

اگه از 20 اسفند حساب کنیم و برنامه بچینیم نمی تونیم خوب به درسای پیش 2 برسیم و روش وقت بذاریم. اینکه بعد ازمون 18 فروردین بخوایم وقت بذاریم بهتره یااینکه هفته اول دوران طلایی کلا پایه رو بی خیال شیم؟

ممنون. شاید جواب سوالا سلیقه ای باشه ولی اگه لطف کنین کاری که خودتون انجام دادین بگین ممنون میشم.

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من آزمونای ترم1 و جمع بندی ترازم حدود7300 بود ولی ترم2 با این که بیشتر می خونم ترازم حدود 6900 میشه :(( :(( :((
حالا به نظرتون بهتره درسایی رو که تو این آزمونای آخر درصدم کم بوده بخونم یا ترم1 رو دوره کنم؟؟

من تو طول سال ادبیات رو خیلی کم خوندم. به نظرتون لازمه گاج سبز رو بخونم؟؟ یا فقط واژه هاو توضیحات و تاریخ ادبیات رو از رو کتابم بخونم؟؟

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

میگم یک سوال کلی ...
تو آزمون اصلی و کنکور اصولا در چه صورتی میشه آدم جاش رو عوض کنه ؟!
مثلا اگه یکی پشت سر آدم و با فاصله ی کم نشسته باشه و عادت(!) داشته باشه سوالات رو بلند بخونه و راه حل هاش رو هم بلند بلند با خودش تکرار کنه در حال نوشتن ...
و بعد از چند بار تذکر دوستانه و خواهش و التماس و حتی توهین (!) باز هم خفه نشه به دلیل عادتش ... :-" :D
میشه آدم جاش رو عوض کنه دیگه ایشالله ؟!؟! هوم ؟!؟! #-o :D

آزمون امروزم رو رسما به خاطر همچین موضوعی گند زدم !! یعنی در حدی که 700 تا ترازم اومد پایین !!!!! :D
بعد جالبیش اینجا بود که تو اون کلاس و محل آزمونمون هم صندلی خالی دیگه ای نبود که جام رو عوض کنم ...
در جواب اعتراض به مسئولین هم میگن عیب نداره !! الان باید عادت کنین که اگه کنکور یه وقت ...

میخوام ببینم این اگر واقعا ممکنه ؟!! یعنی نمیشه اینجور مواقع و موارد مشابه تو کنکور آدم جاش رو عوض کنه ؟!؟! :D

بالا