• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

به نقل از ~DREAM~ :
1-من در ادامه پرسش ali 73 میگم که میشه بگین خراب کردن ازمونا از نظر شما آوردن چه ترازِ کل یا چه رتبه ای بوده؟

2-ی چیزی
من سوالات و درسایی که فکر می کنم خوب بلدم و در طول دو هفته خوندم تعداد غلط هام زیاده . مثلا عربی این ازمون که نواسخ بود...
من کلا این بخش رو خوب بلد بودم اما سر این ازمون 6 تا غلط داشتم. هنوزم باورم نمیشه.
یا فصل میوز و ژنتیک... من بالای 80 رو این بخش سرمایه گذاری کرده بودم. هم آرامفرو خونده بودم هم تستای خیلی سبز... ولی زیستم شد 60...
به نظر شما اشکالم چیه؟

3-کتاب دو سالانه چقدر تاثیر داره؟ شما از دوسالانه کانون استفاده می کردین؟

4-به نظرتون توی ریاضی حفظ فرمول تاثیر بیشتری داره یا باتر بردن سرعت محاسبه؟ در ضمن من خیلی اشتباه محاسباتی دارم.

5-من ازمونامو معمولا دو تا خوب میدم یکی خراب میکنم. ازمون قبلیم نشون داد پیشرفت کردم با ضریب رشد 10 ولی این ازمون ترازم رسید به 6900
خیلی ناراحت میشم واسه ازمونا. مخصوصا اینکه همش بهم میگن تو پتانسیل فلان کارو داری و تنبلی می کنی. البته خودم خیلی راضی نیستم از وضع درس خوندنم. میشه ی برنامه دو هفته ای بدین من بدونم چه جوری دقیقا باید مرور و خوندن همه درسارو مخصوصا واسه ازمونای جمع بندی توی برنامه بگنجونم؟ ( میشه پ.خ کنین؟ لطفا. خیلی ممنون)

6-ی سوال دیگه
خلاصه نویسی واسه چه درسایی خیلی مفیده و واسه دوران جمع بندی به درد بخوره و آدمو جلو میندازه؟
من زیستو امتحان کردم ولی وقتی مینویسم همش احساس می کنم کتابو بخونم بهتره. البته من خیلی نکات ریز و مینویسم ها. به نظرتون این وسواسِ؟
درسای پیش چطور؟ خلاصه شون کنم؟

خیلی ممنون. منتظر جوابتون هستم

1- من به نظرم الان واسه شما خراب کردن یک آزمون توی آزمونای قلم چی یعنی تراز حدود 7300 به پایین ! که البته هر دفعه به سختی و آسونی سوالا و میزانی که داوطلبا پاسخگو به سوالات هستن فرق داره !

2- مطمئنی خوب تو ذهنت جا میگیره اون مبحث ؟ یا مثلن تو طول اون دو هفته که میگی خوندیش ، هر دفعه یه قست جدید رو خوندی ، اما به قسمت های قبلی که روزهای قبل خونده بودی توجه نکردی و خیلیاشون یادت رفته ! ... یه مبحثو وقتی داری تو طول چند هفته تقسیم میکنی ، هر دفعه حواست به تمام مباحثی که روزای قبل هم خوندی باشه ، و یادت باشه که آخرش که تموم کردی ، ی دوره ی سریع رو اون مبحث بکنی ...
بعد هم وقتی تستای یه مرجعت تموم شد و مطمئن شدی اون تستارو خوب بلدی ، دفعه ی بعدی نرو دوباره سراغ همون تستای اون مرجع ! معلومه که خوب اونا رو یاد گرفتیو اگه دوباره بزنیشون ، با خودت میگی من همه رو بلدم .. تستای کنکور های سال های پیش هم میتونه کمکت کنه !! یا حتی مرجع دیگه ای که مد نظر داریو میخوای بزنیش ... و اینجوری دستت میاد که یاد گرفتی یا نه ...

3-دوسالانه واسه چی ؟؟؟ بیــــــــخیـــــــــــــــال :D

4-حفط فرمول توی چند قسمت مهم هست ، اما این به این معنی نیست که تو با حفظ فرمول میتونی تستای ریاضیو بزنی ... بالا بردن سرعت محاسبه به شرطی واقعن ارزش داره که یاد گرفته باشی چطوری سرعتت بره بالا و اشتباه محاسباتی هم خیلیکمتر داشته باشی ... من باز هم میگم توی ریاضی ، مهم تست زیاد حل کردن و یاد گرفتن ِ چجوری حل کردن ِ سوالات مهمه !

5-تلقین نکن به خودت ... دیگه این حرفو به خودت نزن که من دو تا رو خراب میکنم ، یکی رو خوب میدم ! ...نزن ...
تو مگه با برنامه ی قلم چی یا برنامه ی خودت یا مشاورت پیش نمیری ؟
توروخدا از این سردرگمی بیا بیرون ... الان هر کی بیاد یه برنامه بهت بده بدتر میشی ... با همین برنامه ای که الان داری میری جلو پیش برو خواهشن ...اصن بیا بپرس مثلن من اینجای برنامم اینه ، خوبه یا بده ... نه اینکه هر کی بیاد الان یه برنامه بهت بده ، بدتر با دیدنشون بهم بریزی ...

6- خلاصه نویسی های خوب و جمع و جور بهترین پودن برای شما توی اون چند هفته ی آخره ( من بدم میاد بگم دوران جمع بندی ! ;;))
من صد بار گفتم توی زیست چی ها رو خلاصه کنید ...
واسه زیست که عمدتن نمیشه متن ها رو خلاصه کرد ! ولی تو صفحه ی اول همین تاپیک هم گفتم :
جاهایی مثله اسم اندامکا و ویژگیهاشون , اسم باکتری ها و ویژگیهاشون , اسم قارچ و ویژگیهاشون , تاریخ های نسل و انقراض ها(بررسی زمان نسبی وقایع در پیدایش زمین و جاندارن منظورمه) و یه چیزهای اینجوری رو خوبه توی یه برگه خلاصه کنین , زود میتونین دوره کنین و یادتون بیارید ....توی زیست متن ِ کتاباتون حرف اولو میزنه ...روی متن کتاب تمرکز و تسلط کافی داشته باشید ...
تو همون صفحه آقای چوپان و بقیه ی دوستان هم اشاره کردن خلاصه نویسی به چه نوعی باید باشه ...

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از mohandes mokhdan :
واسه حساب دیفرانسیل خوشخوان بهتره یا رمزینه؟؟؟
دینی ,گاج سفید, کانون یا خیلی سبز؟؟؟

گاج سبز(همون محوری) خیلی خوب توضیح داده برا تستشم که تستای کنکور باشه دیگه ایشالله آبی کانون خوبه
به نقل از maryamx :
برای دینی بدون شک گاج خاکستری

دینی خودت بخون بابا کتابا اونم تستای تالیفیش افتضاحه درسنامه هاش بدتر
آیات و نکات خوبه ولی کتاب برا متن درس اونم با اون حجم که گاج داره #-o

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از mohandes mokhdan :
واسه حساب دیفرانسیل خوشخوان بهتره یا رمزینه؟؟؟
خوشخوان تستای دنباله و سریش حرف نداره!!!
رمزینه مثل اینکه کتاب کلاسش واسه درس خیلی خوبه
برای تست سی سال آبی کانون رو حتما بخونید.اما کافی نیست اصلا!!!
بعدش یا ده استاد رو بزنید یا بنفش کانون رو.
موفق باشید.

ARIAK

کاربر نیمه‌فعال
شهر
مشهد

سلام
من چند تا سوال دارم که اگه جواب بدید ممنون میشم

1 تو طول امتحانات ترم اول دقیقا چی کار کنم ؟

2 منطورم اینه که تستی بخونم یا تشریحی

3 تست بزنم یا خود درسهارو دوباره بخونم ( با توجه به اینکه تقریبا همرو قبلا خوندم)

4 اگه قراره تست بزنم تست مارکدار خودمو بزنم یا تست جدید

5 مثلا ادبیات که شعر حفظیش هیچ تاثیری نداره رو بازم بخونم؟
----
یه سری هم هستن که ربطی به امتحانا ندارنم

6 من فیزیک 1 رو تابستون تقریبا فول بودم ولی الان چیزی یادم نیست
تو برنامم دوباره کی باید پایه مرور شه

7 تستهای گاج فیزیک تقریبا زیاده
بعد از ترم و عید فرصت میشه کاملش کنم یا حتما باید تا قبل عید کل کنابشو تموم کنم ؟

8 بعضی از تستهای اندیشه فائق خیلی وقتمو میگیره
مثلا میبینم برای 20 تا تست 1 ساعت زمان گذاشتم
چی کار کنم کمتر شه؟

9 من فقط آموزش مبتکران رو میخونم و تستهاش رو نمیزنم(دبیرم میگه بیخودی سختش کرده و تستهای خود کتاب دبیرم رو میزنم)
کافیه؟

10 واسه تحلیلی گاج به نظرم خیلی سختش کرده(تستهای کنکور این 15 سال رو که دیدم خیلی آسونتر بود)‌ ، نشر الگو هم آموزشش ناقصه ،خوشخوان هم خیلی خوشم نیومد
کدوم کتاب قابل اعتماد تره؟

11 ادبیات رو بصورت جدا دارم میخونم(قرابت و املا هامون سبطی و آرایه ها و تاریخ ادبیات کلک تقریبا تموم شده ؛ نشر الگو هم مبحث اولش رو فقط وقت کردم تست بزنم ) خود متن کتاب رو هم لازمه جدا تست بزنم؟(مثلا کلک سیز پیش)

12 من بعضی از دوستهام تست ها رو به چندین بخش تقسیم میکنن و میزنن(مثلا یک سوم)‌ ولی من همرو با هم میزنم
کدوم بهتره؟

13 عربی گاج سفید تا عید تموم میشه بعدش باید چی کار کنم؟

خیلی ببخشید که زیاد شد

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

واسه امتحانا منم شدیدا یه راهنمایی نیاز دارم!

مثلا گسسته کلی اثباتی داره، دیف همینطور، تحلیلی هم داره گویا
گسسته، تو نظریه اعداد به خصوص، واسه یه سری سؤالا راه کوتاه و تستی هست بشینیم راه ها تشریحیشونو بخونیم؟

دیگه مثلا من دینی تست میتونم بزنم ولی تشریحی نمیتونم جواب بدم

بشینیم بخونیم واسه اینا؟

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

پلیز به منم هلپ !!!!
من استوکیومتری تشریحی بلد نیستم همش از تناسب میرم حالا چه گلی بگیرم؟؟؟ :(( :(( :((

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

سلام بچه ها:)
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,87319.0.html
اینجا رو حتما بخونید:) جواب هی سری سوالاتتونو درمورد این روزهای بین دو ترم تا حدامکان دادم :)
به نقل از پگاه :
واسه امتحانا منم شدیدا یه راهنمایی نیاز دارم!

مثلا گسسته کلی اثباتی داره، دیف همینطور، تحلیلی هم داره گویا
گسسته، تو نظریه اعداد به خصوص، واسه یه سری سؤالا راه کوتاه و تستی هست بشینیم راه ها تشریحیشونو بخونیم؟

دیگه مثلا من دینی تست میتونم بزنم ولی تشریحی نمیتونم جواب بدم

بشینیم بخونیم واسه اینا؟
گسسته رو آقای انارکی ترم1 خیلی سخت میگیره!یعنی تا میتونه اثباتی میده!حتما بخون براش!چون تعداد افتاده های گسسته ترم1 زیاد بود پارسال!!!
اما واسه دیفرانسل قضیه های مهمو یه جا یادداشت کن اثباتاشو و سعی کن حفظشون کنی :D بیشتر اونایی ر وکه توی نمونه سوالات سالهای پیش هستن رو بخون.
واسه دینی هم درس 6 (اگه اشتباه نکنم البته :D همون درس جبر و اختیار منظورمه!)رو درست خون!تشریحی خوندنش به تست زدن هم کمک میکنه حتی!!!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

از بین پشتیبان ها کسی باسه دیفرانسیل الگو رو خونده ؟؟
من الگو رو میخونم درسنامه هاش خوبه ولی تست هاش بیشتر تالیفیه و فقط یه قسمت کمی تست های کنکور چند سال اخیر رو داره ولی گاج بیشترش تست های کنکوره . کدوم بهتره باسه تست زدن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ail73 :
از بین پشتیبان ها کسی باسه دیفرانسیل الگو رو خونده ؟؟
من الگو رو میخونم درسنامه هاش خوبه ولی تست هاش بیشتر تالیفیه و فقط یه قسمت کمی تست های کنکور چند سال اخیر رو داره ولی گاج بیشترش تست های کنکوره . کدوم بهتره باسه تست زدن؟
من خودم از رو نشرالگو یه قسمتو خوندم این قدر فرمول داده بود که اعصابم خرد شد!!!
من تست از ده استاد یمزدم و سی سال آبی کانون و بنفش کانون

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ARIAK :
7 تستهای گاج فیزیک تقریبا زیاده
بعد از ترم و عید فرصت میشه کاملش کنم یا حتما باید تا قبل عید کل کنابشو تموم کنم ؟
به نظرت لازمه همه ی تستاشو بزنی ؟!؟ خیلیاش مثه قبلیا حل میشه خو ، اگه وقت نداری مثلا 3k ها رو بزن ، اینجوری هم خیالت بابت حل کردنش راحته ، هم میتونی تا حددی به تستای تمام فصلاش هم برسی ! روی زدن تمامی تستا وسواس نداشته باشید ، قرار نیست همه ی کتاباتون همه ی تستاشو حل کنید که ، اگه وقت ندارید تقسیم بندی کنید !

9 من فقط آموزش مبتکران رو میخونم و تستهاش رو نمیزنم(دبیرم میگه بیخودی سختش کرده و تستهای خود کتاب دبیرم رو میزنم)
کافیه؟
واسه شیمی دیگه ؟ اگه درصد شیمیت توی آزمونا(واسه تو که ریاضی هستی) بالای 70 هست فک نمیکنم نیازی داشته باشی تستارو هم بری بزنی !! ولی یه نگاهی به تستای کنکورهاش که انتهای هر فصل هست حتمن بنداز و توی زمان مشخص حلشون کن ، اگه دیدی توی چندتا تست ار یه مبحث خاص مشکل داری ، حتمن روی تستای اون مبحث توی اون فصل وقت بزار ...

11 ادبیات رو بصورت جدا دارم میخونم(قرابت و املا هامون سبطی و آرایه ها و تاریخ ادبیات کلک تقریبا تموم شده ؛ نشر الگو هم مبحث اولش رو فقط وقت کردم تست بزنم ) خود متن کتاب رو هم لازمه جدا تست بزنم؟(مثلا کلک سیز پیش)
تست تالیفی برای متن کتاب به هیچ وجه نزنید ! ولی روی تستای کنکورهای سال های پیش که از متن درس ها اومدن ، وقت بزارید خوبه ..هر چند با این روالی که من از ادبیات میبینم ، امسال بدتر از پارسال مفهومی خواهد شد !!!! .... .

12 من بعضی از دوستهام تست ها رو به چندین بخش تقسیم میکنن و میزنن(مثلا یک سوم)‌ ولی من همرو با هم میزنم
کدوم بهتره؟
به خودت بستگی داره ، بعضی ها تقسیم میکنن و توی تقسیم بندی های اولشون هم وقت نمیگیرن و آموزشی اونا رو میزنن ، ولی توی قسمت های بعدی وقت میگیرن و به قول خودشون سنجشی میزنن .... اگه با یک باز زدن همه ی تستای یه فصل ، دیگه مشکلی توی اون فصل تا الان برات پیش نیومده و نیاز به ریفرش به اون تستا نداشتی ، به همین روال خودت ادامه بده ...فک کنم یه ذره دیره واسه این سوالت ها !!!!!.

13 عربی گاج سفید تا عید تموم میشه بعدش باید چی کار کنم؟
تستای علامت دارت + تستای کنکور های سال پیش ( به جز داخل 89 و 90 --و-- خارج 88 و 89 و 90 ) رو کار کن ...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من تصحیح و بررسی تستام خیلی طول میکشه مثلا برای شیمی دو برابر زمانی که تست میزنم تصحیحش طول میکشه یا گسسته یک ساعت که تست میزنم یه ساعت هم تصحیح میکنم :D خیـــــــلی وقت گیره اینطوری
یه درسی مثل شیمی رو هی میگم شاید جواب تشریحی هاش نکته داشته باشه ( مثلا اینکه چرا بقیه گزینه ها نشده ) یا تو دیفرانسیل و گسسته میگم شاید راه اون کتابه بهتر باشه اونایی که درست زدمو هم چک میکنم

پاسخ تشریحی ها رو نخونم؟

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

*اوهوم اهوم! :D ببخشید! :D
کسی اینجا هست که سال های قبل تو آزمون های گزینه 2 شرکت کرده باشه؟ (یا در این بازه ی زمانی از عمرش! در حال شرکت در این آزمون باشه؟)
ترجیحا" رشته ی تجربی!
ممنون میشم بهم اطلاع بدین چون یه سوالی دارم باید از خدمتشون (خدمتتون) بپرسم!!

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از پگاه :
من تصحیح و بررسی تستام خیلی طول میکشه مثلا برای شیمی دو برابر زمانی که تست میزنم تصحیحش طول میکشه یا گسسته یک ساعت که تست میزنم یه ساعت هم تصحیح میکنم :D خیـــــــلی وقت گیره اینطوری
یه درسی مثل شیمی رو هی میگم شاید جواب تشریحی هاش نکته داشته باشه ( مثلا اینکه چرا بقیه گزینه ها نشده ) یا تو دیفرانسیل و گسسته میگم شاید راه اون کتابه بهتر باشه اونایی که درست زدمو هم چک میکنم

پاسخ تشریحی ها رو نخونم؟
این مشکلو بچه های تجربی هم تو درس زیست شناسی خیلی خیلی زیاد دارن ....
از من میپرسید میگم پاسخ تست های درست رو چک نکنید و هی وسواس به راه حل کتاب نداشته باشد ، وقتی درست بوده یعنی بلد بودید حل کنید ... یعنی تست تمام شده ! ...

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ernst :
*اوهوم اهوم! :D ببخشید! :D
کسی اینجا هست که سال های قبل تو آزمون های گزینه 2 شرکت کرده باشه؟ (یا در این بازه ی زمانی از عمرش! در حال شرکت در این آزمون باشه؟)
ترجیحا" رشته ی تجربی!
ممنون میشم بهم اطلاع بدین چون یه سوالی دارم باید از خدمتشون (خدمتتون) بپرسم!!

بنده هم تجربی بودم هم گزینه 2 شرکت می کردم :)

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از پگاه :

پاسخ تشریحی ها رو نخونم؟
من خودم بشخصه برای این که حس نکنم مثل یک ساعت حل کردم یک ساعت پاسخ ها رو چک کردم:
همیشه همون موقع که سوالو حل کردم پاسخشو نگاه میکنم چون یه خوبی دیگه هم داره اینکه اگه بعد از زدن مثلا 50 تا تست برگردم چک کنم دیگه دوباره باید فکر کنم چه اشتباهی کردم که این شد و کلا فضای سوالو یادم رفته اما وقتی همون موقع پاسخ رو میخونم هم نکته علت غلط بودن بقیه رو میفهمم هم میتونم راه حلم رو با راه کتاب چک کنم و همین که اگه سوال نکته یا آموزش خاصی داشت میتونم کنارش علامت می زنم و...
در کل اینجوری خیلی بهتر میشه از یه تست استفاده کرد!

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آقا من پیوستگی هیچی نمیفهمم :-<
خود مبحثشُ میفهمم ولی بعضی جاهاشُ نمیفهمم :D
به خصوص نقاط ناپیوستگی و اینا
رمزینه کتاب کلاسشُ خوندم ، آبی کانون تستاشُ زدم ، میکرو بانک یِ سری تستاشُ زدم ، ولی باز اگه سوال جدید بیارن جلوم نمیتونم حل کنم :-<

چه کنم؟!

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آقا دیگه :-<
جواب بدین دیگه :-<
امتحان دیفرانسیل یِ نمره غلط داشتم ، یِ نمرشم همین تعیین نقاط ناپیوستگی تابع بود :-<
اینکه گذشت ولی جواب بدین دیگه :-<
هر وقت جواب دادین این پست رُ هم بپاکین :-<

با تشکر :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مـهـدی :
آقا من پیوستگی هیچی نمیفهمم :-<
خود مبحثشُ میفهمم ولی بعضی جاهاشُ نمیفهمم :D
به خصوص نقاط ناپیوستگی و اینا
رمزینه کتاب کلاسشُ خوندم ، آبی کانون تستاشُ زدم ، میکرو بانک یِ سری تستاشُ زدم ، ولی باز اگه سوال جدید بیارن جلوم نمیتونم حل کنم :-<

چه کنم؟!
شرمنده من تازه دیدم اینو!!
منم خیلیییییییی مشکل داشتم با مبحث پیوستگی. یعنی حد و مشتق و انتگرال بلد بودم ولی پیوستگی...
یه سری تستای پیوستگی قابل دست هبندین!اگه بتونین بشینین از روی تستایی که زدین دست هبندی کنین راه حل هاشونو بهتون کمک میکنه.
من تستای رمزین هرو زدم واسه ش و نشرالگو رو و بنفش کانونو و ده سال آبی کانونو!!!
بعد خلاصه کردم یه سری نکات و حالاتو که ازش کشید هبودم بیرون.به تدریج وضعم بهتر شد!تا اینکه موقع کنکور دیگه واقعا یاد گرفته بودم.
یه چیز دیگه اینکه تو این بخش زیا دبه روشهای تستی اعتماد نکنین و تشریحی حلشون کنین فعلا تا یاد بگیرین .

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

میگم من کلاً در زمینه کنکور و درس و آزمون یه اعجوبه ام شما میگین نه !! :D هر چی همه یاد دارن من یاد ندارم هر چی که هیچ کی یاد نداره من باهاش مشکل ندارم و یاد دارم . یه گواهه دیگه همین قضیه پیوستگی!
من با این کتاب گاج سفید تحلیلی نمیتونم کنار بیام آخرش تا قبل کنکور یا خودمو آتیش میزنم یا این کتاب رو . ~X( به خدا من هی میگم درسنامه هاش 70 درصدش ( حالا 70 نه 80 ) بیخودی و الکیه به هیچ درده کنکور نمیخوره شما ها میگین کتابش رو کامل بخون. من میشینم تمامه درسنامه هاش رو میخونم بعد تمام تست ها رو میزنم بعد که میرم سراغ تست های کنکور 86 تا 89 میبینم کلاً چند تا نکته خاص هستش که تو تموم کنکور ها اومده و اون همه فرمولی که الکی حفظ کردم به هیچ دردی نمیخوره. مشکل این جاست با این حجم تست و درسنامه و.. کلی از وقتم و انرژیم گرفته میشه. یه کتاب دیگه باسه تحلیلی میشه معرفی کنین ؟ لااقل تا الان که وقتمون الکی پا این کتاب هدر رفت از این به بعد هدر نره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ail73 :
میگم من کلاً در زمینه کنکور و درس و آزمون یه اعجوبه ام شما میگین نه !! :D هر چی همه یاد دارن من یاد ندارم هر چی که هیچ کی یاد نداره من باهاش مشکل ندارم و یاد دارم . یه گواهه دیگه همین قضیه پیوستگی!
من با این کتاب گاج سفید تحلیلی نمیتونم کنار بیام آخرش تا قبل کنکور یا خودمو آتیش میزنم یا این کتاب رو . ~X( به خدا من هی میگم درسنامه هاش 70 درصدش ( حالا 70 نه 80 ) بیخودی و الکیه به هیچ درده کنکور نمیخوره شما ها میگین کتابش رو کامل بخون. من میشینم تمامه درسنامه هاش رو میخونم بعد تمام تست ها رو میزنم بعد که میرم سراغ تست های کنکور 86 تا 89 میبینم کلاً چند تا نکته خاص هستش که تو تموم کنکور ها اومده و اون همه فرمولی که الکی حفظ کردم به هیچ دردی نمیخوره. مشکل این جاست با این حجم تست و درسنامه و.. کلی از وقتم و انرژیم گرفته میشه. یه کتاب دیگه باسه تحلیلی میشه معرفی کنین ؟ لااقل تا الان که وقتمون الکی پا این کتاب هدر رفت از این به بعد هدر نره.
:D
بدهکارم شدیم :D ببخشید وقتتونو تلف نموده ایم با کتاب گاج سفید تحلیلی!!

فکر کنم یه بار گفتم! به غیر از آموزش نشر الگو، کتاب تست نشرالگو هم خوب هست واسه تحلیلی.
و یه نکته کلی بگم:از دروس ریاضی با حفظ یه سری فرمول و رابطه نمیشه نمره آورد!
من اگه گفتم تحلیلی رو بخونین خوبه، منظورم اصلا این نبوده که بشینین نکات و فرمولاشو حفظ کنین!!!
دروس ریاضی رو هرچی تشریحی تر بخونین به نفعتون هست!!وقتی تستو بپیچونن رابطه هایی که حفظ کردی نبه هیچ کارتون نمیان!!اما اگر راه حل اصلی رو بلد باشید محاله نتونید سوال رو حل کنید...
رتبه 8 ریاضی 89 (اگر درست یادم باشه) گفته بود که برای ریاضی هیچ فرمولی حفظ نکرده و تمام تستهای کنکور رو از راه تشریحی رفته، به عوض اینکه وقتشو برای حفظ کردن فرمول تلف کنه، سرعتشو رو با تمرین و ممارست ، در حل سوالا ت با راه های تشریحی بالا برده.
موفق باشید.

• لایک
امتیازات: MePeR
بالا