• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

به نقل از ~DREAM~ :
1. نمیتونم تاریخ ادبیاتو خلاصه نویسی کنم :(

2. ی چیزِ خیلی عجیب :P
من از اول سال تا الان هفتهه ای اول آزمونمو خیلی خوب خوندم هفته های دومشم بد نبود
این هفته خیلی خوب شروع نکردم. مشکلی برای خوندن درس ندارم. ولی نمیدونم چرا بعد 2-3 ساعت خوندن تازه با استراحت بینش، هم افت فشارخون دارم هم سرگیجه
خیلی منو نگران کرده برای درسام.
خیلی راه امتحان کردم که برطرف شه کمتر شده ولی بهتر نشده. بعد 2-3 ساعت اصلا نمیتونم بخونم. خیلی وضعیت بدیه...
چیکار کنم؟
کسی با این مشکل مواجه نشده؟ :(

1. نمیتونی یا روش خلاصه کردن تاریخ ادبیاتو بلد نیستی ؟؟
این 2 تا 2 مقوله ی متفاوتن ... بگو با چی ِ تاریخ ادبیات مشکل داری ، ما کمکت کنیم

2.حتمن حتمن توی برنامه های هفته گیتون برای خودتون یه زمان رو برای استراحت یا بیرون رفتن در نظر بگیرید ...شما قرار نیست همه ی هفته رو درس بخونید و فقط کله هاتون تو کتاب باشه ... اگه فقط درس بخونید و فشار درس روتون باشه اینجوری میشه .. بعد چند هفته به طور عادی خسته میشه ذهنتون ... یکم استراحت کنید ... واسه درس خوندنتون به هر میزان یه پودن خاص قائل شید ( حکایت کیک شکلاتی ِ من که اون دفعه هم گفتم :D) ...
از اول که داری توی یه روز شروع میکنی به درس خوندن ،به خودت تلقین نکن که من که 2-3 ساعت امروز بیشتر درس نمیخونم ...من که نمیتونم بیشتر بخونم ... تلقین نکن از اول به خودت ...
منم اینجوری شده بودم یکی دو هفته ... اما یادمه تو اون زمان یه کارایی رو میکردم که از انجام دادنشون واقعن بهم خوش میگذشت ... (فیلم میدیدم ... با مامانم بیرون میرفتم ... با یکی از دوستام حرف میزدم ... مینشستم عکسای گذشته رو میدیدم ...)
یکم به خودتون هم برسید ، بچه ها کنکور فقط درس خوندن نیست ... با روش درست و منطقی باید درس خوند ... فقط به درس نرسید ...

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
1. نمیتونی یا روش خلاصه کردن تاریخ ادبیاتو بلد نیستی ؟؟
این 2 تا 2 مقوله ی متفاوتن ... بگو با چی ِ تاریخ ادبیات مشکل داری ، ما کمکت کنیم

2.حتمن حتمن توی برنامه های هفته گیتون برای خودتون یه زمان رو برای استراحت یا بیرون رفتن در نظر بگیرید ...شما قرار نیست همه ی هفته رو درس بخونید و فقط کله هاتون تو کتاب باشه ... اگه فقط درس بخونید و فشار درس روتون باشه اینجوری میشه .. بعد چند هفته به طور عادی خسته میشه ذهنتون ... یکم استراحت کنید ... واسه درس خوندنتون به هر میزان یه پودن خاص قائل شید ( حکایت کیک شکلاتی ِ من که اون دفعه هم گفتم :D) ...
از اول که داری توی یه روز شروع میکنی به درس خوندن ،به خودت تلقین نکن که من که 2-3 ساعت امروز بیشتر درس نمیخونم ...من که نمیتونم بیشتر بخونم ... تلقین نکن از اول به خودت ...
منم اینجوری شده بودم یکی دو هفته ... اما یادمه تو اون زمان یه کارایی رو میکردم که از انجام دادنشون واقعن بهم خوش میگذشت ... (فیلم میدیدم ... با مامانم بیرون میرفتم ... با یکی از دوستام حرف میزدم ... مینشستم عکسای گذشته رو میدیدم ...)
یکم به خودتون هم برسید ، بچه ها کنکور فقط درس خوندن نیست ... با روش درست و منطقی باید درس خوند ... فقط به درس نرسید ...
1. نمیدونم دقیقا باید چی بنویسم تو تاریخ ادبیات
ی بار اومدم بر حسب قرن و معاصر و برون مرزی دسته بندی کردم گفتم هر شاعر یا نویسنده جدیدی که می بینم اضافه می کنم ولی نمیشه اینجوری . اخه باید هرکدوم ی جای جداباشه و اینا ...
ی بار همینجوری همه رو از اول نوشتم خوب نشد. اخه مثلا نمیتونم ی نفر خاص رو سریع پیدا کنم
روشِ پیشنهادی؟
2. اره خوب من ی سریالی که دوس دارم واسه جایزه در نظر میگیرما ولی وقتی نگاه می کنم همش تو بحر اونم :D به چیز دیگه ای هم علاقه ندارم :D
3.ی چیزی
منابع اختصاصی ازمون کانون خیلی زیاده. نمیتونم همشو بخونم یا حتی به مرورشم نمیرسم. چیکار کنم؟
وقتمو رو مباحثی ضعیف ترمو نخوندم بذارم مرورو بی خیال شم؟
عمومی رو کم بخونم اصل خوندنشو بذارم بعد عید؟
همه رو بخونم ولی دست و پا شکسته؟

* من واقعا موندم! اخه مثلا این دفعه ژنتیک ازمون داریم. من میخواستم کتاب ارامفرو هم مرور کنم. یا مثلا از وقتی هامون سبطی رو گذاشتم کنار قرابت معناییم 60 درصد افت کرده
نمیدونم چیکار کنم ؟!!!
درسای مدرسه هم که میدونین سنگینه و جدید...
4. ی مشکل دیگه...
ما 2 ازمونِ قبل آمار ازمون داشتیم که من خونده بودم. ولی این ازمون که مرور بود نرسیدم امار کلا جواب ندادم. فرمولارو فراموش می کنم. راه حل؟

با تشکر.

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ~DREAM~ :
1. نمیدونم دقیقا باید چی بنویسم تو تاریخ ادبیات
ی بار اومدم بر حسب قرن و معاصر و برون مرزی دسته بندی کردم گفتم هر شاعر یا نویسنده جدیدی که می بینم اضافه می کنم ولی نمیشه اینجوری . اخه باید هرکدوم ی جای جداباشه و اینا ...
ی بار همینجوری همه رو از اول نوشتم خوب نشد. اخه مثلا نمیتونم ی نفر خاص رو سریع پیدا کنم
روشِ پیشنهادی؟
2. اره خوب من ی سریالی که دوس دارم واسه جایزه در نظر میگیرما ولی وقتی نگاه می کنم همش تو بحر اونم :D به چیز دیگه ای هم علاقه ندارم :D
3.ی چیزی
منابع اختصاصی ازمون کانون خیلی زیاده. نمیتونم همشو بخونم یا حتی به مرورشم نمیرسم. چیکار کنم؟
وقتمو رو مباحثی ضعیف ترمو نخوندم بذارم مرورو بی خیال شم؟
عمومی رو کم بخونم اصل خوندنشو بذارم بعد عید؟
همه رو بخونم ولی دست و پا شکسته؟

* من واقعا موندم! اخه مثلا این دفعه ژنتیک ازمون داریم. من میخواستم کتاب ارامفرو هم مرور کنم. یا مثلا از وقتی هامون سبطی رو گذاشتم کنار قرابت معناییم 60 درصد افت کرده
نمیدونم چیکار کنم ؟!!!
درسای مدرسه هم که میدونین سنگینه و جدید...
4. ی مشکل دیگه...
ما 2 ازمونِ قبل آمار ازمون داشتیم که من خونده بودم. ولی این ازمون که مرور بود نرسیدم امار کلا جواب ندادم. فرمولارو فراموش می کنم. راه حل؟

با تشکر.

1- من دفترچه ی تاریخ ادبیاتمو پیدا کنم یه صفحه اشو اسکن میکنم میزارم که چجوری خلاصه میکردم ،هر چی میگردم پیداش نمیکنم اصن ...

از تمامی دوستان هر کسی راه ِ خلاصه کردن تاریخ ادبیاتشو بگه این دوستمون هم استفاده کنن ...

البته الان خواهشن دوباره کتاب کلک معلم یا مصور تخته سیاه یا اون داستان نویسی(حافظه تصویری) رو دوباره معرفی نکنید ... اگه روش خلاصه ای اینجام میدید خودتون ، معرفی کنید همه استفاده کنن ...

2-همین دیگه ، مهارت خاصی میخواد که تو به یه تفریحت در کنار درست بپردازی و فقط در همون زمانی که داری اون تفریحو انجام میدی حواست بهش باشه ، نه اینکه بعد از تموم شدنش هم هنوز تو بحرش باشی !
اینو خودت باید حلش کنی و عادت کنی ، یا سریال رو دیگه نبین ، یا اینکه با خودت کنار بیا ! :D

3-از همه ی منابع لازم نیست استفاده کنی ، چند تا کتاب در هر درسی رو تا الان باید انتخاب کرده باشی که منابع اصلیت باشن ...
مرورت باید یه زمان خیلی کمتری داشته باشه ، نه اینکه بزاریش کنار ، اما روی مباحث ضعیف هم حتمن وقت بزار ، اگه دیدی وقت بیشتری میخوای واسه مباحث ضعیفت ، یه سری از دوره هات که فک میکنی واقعن بهشون نیاز نداری رو از برنامه ات حذف کن و وقتشو بده به اون ضعیفا ...

نه تورو خدا ... عمومی رو بزارم بعد عید چیه .. باور کنید بعد عید اونقدر وقت ندارید که از الان دارید روش سرمایه گذاری میکنید ... باور کنید ندارید ... از همین الان کم کم هم هر چقدر میتونی بخون ... نزار همش بمونه ... دست و پا شکسته نه ... ولی اگه کم هم میتونی بخونی ، ولی همین کم رو خیلی خوب ، همینقدر کم بخون اما خوب بخون ...

ما گفته بودیم قرابت مبحثیه که باید مداوم روش کار کرد و کنار گذاشته نشن ... پیوسته و آهسته باید خونده شه ...
من الان مشکلت رو با آزمون ژنتیک و کتاب آرامفر رو نفهمیدم !!!!! ;;)

آمار رو توی 3-4 صفحه خلاصه کن ... تعاریف مهم ، سوالای خیلی خیلی مهم و فرمول هایی که واقعن توی سوالا بهشون نیاز داری ، به طوریکه سر هر آزمونی مطمئن باشی اگه نیم ساعت روی همون 3-4 صفحه ات وقت بزاری از بابت سوالای آمار دیگه مشکل نداری ... اینجوری بهترین کار واسه آماره ...

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

نخواستم تاپیک بزنم!

قبلنا اینجا زود زود آپدیت میشد اما حالا خیلی سوت و کوره!

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از !!!Mr. Nik :
نخواستم تاپیک بزنم!

متاسفانه بچه های کنکوری نیستن که مشکل هاشون رو درمیون بذارن!نمیدونن اینجا چقدر میتونه مفید باشه

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از !!!Mr. Nik :
نخواستم تاپیک بزنم!

باور کنید منو مهسا هم با اینکه خودمون واقعن شرایطای خیلی خوبی نداریم ، در حد توان داریم به اینجا سر میزنیم ...
راستشو میگم ، ما اومدیم یه کمکی بکنیم ... الان فقط خودمون موندیم و 2-3 تا کنکوری که هفته ای یا دو هفته ای یه بار میان اینجا و اشکالاشونو مطرح میکنن ... همین هفته ی پیش هم ، من به یکی از کنکوری هایی که از تابستون داشتیم باهاش برنامه مینوشتیم گفتم درسات در چه حال ِ ؟ با قاطعیت تمام به من در پاسخ گفت مشاور خصوصی گرفتم دیگه به شما و سایتتون نیاز ندارم :| ... بله ... لطف دارید واقعن ! ...
... قبول کنین که ما هم انگیزه مونو از دست میدیم وقتی اینجور چیزا رو میبینیم ...
چیزی مونده که تاپیکش نخورده ؟ بگید منو مهسا یه فکری میکنیم براش ... شما بگید و درخواستشو بدید ، مطمئن باشید زمین نمیمونه درخواستتون ...

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

اونی که مشاور خصوصی گرفته خب به هر حال داره یه پولی میده و منم باشم حداقل به خودم می قبولونم که فقط به همون مشاور فکر کنم و دیگه زحمات چند نفر رو که فقط از سر دلسوزی و عمل خیر وقتشون رو میذارن (که آخرشم چه ما کنکور رو گند بزنیم چه گند نزنیم به حال این افراد فرقی نمیکنه (چون دارن کمک میکنن نه مثه بعضیا نگران آینده شغلی و اسم و رسمشون باشن))دیده نمیشه

اما باور کنید یه سری هم هستن که اصلا به این مشاورا و پشتیبان های خصوصی بها نمیدن و اعتقاد دارن که یکی که الان کنکور داده از هر مشاوری (هر کی میخواد باشه) بهتر میتونه کمکش کنه

حالا من اینو میگم این که اومدین (و اومدیم) برای هر کس یه پشتیبان گذاشتیم (که فکر نکنم افراد بهره ی زیادی برده باشن البته من خودم خیلی از مشکلاتم حل شد) و به موازات اون افراد هم میان و مشکلاتشونو به صورت عمومی مطرح میکنن و یه سری دیگه جواب میدن این از پشتیبان ها هم خیلی وقت میگیره!

اشتباه این جا بود که وقتی اومدیم واسه هر کس یه پشتیبان گذاشتیم انتظاراتمون زیاد بود اما تنها کاری که پشتیبان ها میتونن برامون بکنن فقط کمک کردن، پیشنهاد دادن و دلداری دادنه (وقتی امیدمون نا امید میشه) و انتظار دیگه ای نمیره که حالا بگیم یه شخص خاص مشکلاتمون رو رفع کنه

منم میگم میتونیم با توجه به موقعیت ها به هر کس که امکانش بود پ.خ بدیم، mail بزنیم و (امثال این موارد)، کسی که اون وقت تشخیص میدیم با توجه به فعالیتش (که معمولا" کِی آنلاینه) مشکلات رو رفع کنیم! و انتظارم نداشته باشیم که تو کسری از ثانیه جوابمون رو بدن (و دلخور هم نشیم!) اینجوری دیگه یکی مثل (سرکار خانوم) مهـــــــســــــا یا (سرکار خانوم) نگــــــیـــن راز و دیگر پشتیبان ها هم خودشونو مسئول نمیدونن و طبیعتا مسئولیتی هم نخواهند داشت که سر تایم های مشخص اینجا سر بزنن!

اینا رو میگم چون من اگه خودم جای پشتیبان ها بودم و میدیدم وضع اینجوری من که کنار میرفتم و میدونم شما هم شاید به این نتیجه رسیده باشید (یا به این نتیجه برسید) ولی زمینش نیست که بگید

مورد دیگه هم این که دیگه چیزی نمونده که مثلا بیایم بپرسیم من سر آزمون وقت کم آوردم یا نرسیدم شیمی ها رو بزنم یا ... چون سه ماه گذشته همه افراد خودشون میدونن چیکار کنن!

فقط یه مورد میمونه اونم اینه که بعضیا هستن که بعضی وقتا از لحاظ روحیات و انگیزه و اینا کم میارن و کسی در اطرافشون درکشون نمیکنه و شاید یکی که خودش جدیدا" تو این وضع بوده درکش بکنه و شاید بتونه کمکش بکنه که اونم نمیشه اومد تو تاپیک های عمومی مطرح کرد چون به درد بقیه نمیخوره

از این رو میگم سیستممون رو یکم تغییر بدیم!

اصولا من درست تو TEXT نمیتونم منظور رو درست منتقل کنم و امیدوارم تو پاراگراف 5 و 6 کسی موضوع بدی برداشت نکرده باشه

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

خوب من یه سوال بپرسم تا تاپیک یکم به روز شه . من هم گاج میرم هم کانون ، درصد های اختصاصیم تو گاج خیلی عالیه ولی تو کانون عمومی! میخواستم بدونم علتش چیه؟؟کدوم آزمون به نظرتون معتبرتره درصد هاش و بیشتر میشه روش حساب باز کرد؟؟

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ail73 :
من هم گاج میرم هم کانون ، درصد های اختصاصیم تو گاج خیلی عالیه ولی تو کانون عمومی! میخواستم بدونم علتش چیه؟؟
شاید یه دلیلش این باشه که عمومیای کانون ساده تر از گاجه،البته کانون اختصاصیاش هم تا حدودی سادس!
گاج سوالای ریاضیش سخته ولی فیزیک و شیمیش سطح خوبی داره!(عمومیاشم واقعاً سخته!)

به نقل از ail73 :
کدوم آزمون به نظرتون معتبرتره درصد هاش و بیشتر میشه روش حساب باز کرد؟؟
به نظر من سطح هیچ کدوم شبیه کنکور نیست!
بعضیاش سخت تر از کنکوره و بعضیاشم ساده تر!
به درصدا خیلی اطمینان نکن،ولی میتونی تراز کانونت رو معیار در نظر بگیری!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

سوال های هندسه تحلیلی کانون چقدر به کنکور شباهت داره ؟. من وقتی جزوه معلممون رو میخونم میتونم سوال های کانون رو حل کنم اما وقتی میرم گاج رو میخونم مطالب اون قدر زیاد و پراکندست که نمیتونم تو ذهنم دسته بندی و مرتب کنم و تو کانون هم خراب میزنم ، اگه بدونم سوال های کنکور مثله همین کانونه به جزوه معلمم اکتفا میکنم دیگه سراغ گاج نمیرم تا بیهوده وقتم رو هدر ندم ، آخه خیلی وقت گیر هم هست حل کردن تست هاش.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ail73 :
سوال های هندسه تحلیلی کانون چقدر به کنکور شباهت داره ؟. من وقتی جزوه معلممون رو میخونم میتونم سوال های کانون رو حل کنم اما وقتی میرم گاج رو میخونم مطالب اون قدر زیاد و پراکندست که نمیتونم تو ذهنم دسته بندی و مرتب کنم و تو کانون هم خراب میزنم ، اگه بدونم سوال های کنکور مثله همین کانونه به جزوه معلمم اکتفا میکنم دیگه سراغ گاج نمیرم تا بیهوده وقتم رو هدر ندم ، آخه خیلی وقت گیر هم هست حل کردن تست هاش.
نه حتما گاج رو بخونید.
کانون کافی نیست.البته به نظر من!

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

من برای زبانم مشکل دارم
این زبان کمبریج به نظرتون چه جوری بایدخوندش
خیلی سطحش پایینه ولی من گندمیزنم
راه های پیش نهادیتون چیه؟

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از smart girlII :
من برای زبانم مشکل دارم
این زبان کمبریج به نظرتون چه جوری بایدخوندش
خیلی سطحش پایینه ولی من گندمیزنم
راه های پیش نهادیتون چیه؟
سوالتون کاملا کنکوری به نظر میاد :D

حالا اصن کمبریج چرا میخونین؟! ;;)

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

به نقل از !!!Mr. Nik :
سوالتون کاملا کنکوری به نظر میاد :D

حالا اصن کمبریج چرا میخونین؟! ;;)....>برای مدرسه ....!
تایپیک دیگه پیدانکردم حوصله ی تایپیک زدنم نداشتم

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از مهســـــــــــــا :
نه حتما گاج رو بخونید.
کانون کافی نیست.البته به نظر من!
من منظورم آزمون های کانونه . یه بار فک نکنین کتاب های کانون رو میگم. آخه گاجم خداییش خیلی بیراهه رفته حداقل 60 درصد درسنامه هاش کاملاً بیخود و الکیه و تو هیچ کنکوری ( لااقل تا 88) من ندیدم تست بیاد.

• لایک
امتیازات: MePeR
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ail73 :
من منظورم آزمون های کانونه . یه بار فک نکنین کتاب های کانون رو میگم. آخه گاجم خداییش خیلی بیراهه رفته حداقل 60 درصد درسنامه هاش کاملاً بیخود و الکیه و تو هیچ کنکوری ( لااقل تا 88) من ندیدم تست بیاد.
میدونم.سوالات آزمونها کافی نیست

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

درمورد تحلیلی گاج سفید اصلا جالب نیست به نظرم
آبی کانونم فقط به درد آزموناش میخوره
خوشخوان بد نیست ولی خیلی هم تعریفی نیست
کوله پشتی خوبه (خودم ندارمش البته بچه ها میگن)

اما برای دروس ریاضی شدیدا گاج محوریو توصیه میکنم خیلی عالیه
البته دی وی دی های آموزشی100 اوناییش که با یاران رزمیه هم خیلی خوبه

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من چند تا سوال می پرسم این سوال ها فقط ماله من نیست سوال هایی که خیلی از دوستام دارن و همش از این و اون می پرسن خواستم این سوال ها رو بپرسم ببینم جواب شما ها چیه .
1. آیا رتبه ای که تو کنکور آوردین فکرشو میکردین ، از اون چیزی که فک میکردی بهتر شدین یا بدتر یا حدوداً همون حدستون درست بوده؟
2. خداییش استراحت چقدر تو برنامه هاتون بوده ؟ اگه الان برگردی عقب تو میزان استراحتت چه تغییراتی می دادی ؟
3. اگه برگردی عقب چه تغییری تو کارت انجام میدی باسه کنکور ؟
4. تو آزمون ها شده بعضی وقت ها خیلی خراب کنی یعنی افتضاح؟ اصلاً تا قبل عید رتبه آوردن تو آزمون ها چقدر مهمه؟
5. چه جوری درس های تخصصی رو خوب و عمیق یاد بگیریم یادمون نره ؟ آخه ادم زود فراموش میکنه ؟ مخصوصاً فرمول ها که خیلی هاش شبیه به همه.
6. همه میگن کنکور راحته ولی چرا همون هایی که میگن آسونه زیاد خوب نمیکنن؟واقعاً وقتی آدم سوال های کنکور سال قبل رو جلوش میذاره میگه چه اسون بوده من اگه نخونده میرفتم خوب می کردم ولی میبینی کسایی که از تو خیلی سر تر بودن و حرفه ای تر با کلی زحمت و درس خوندن رفتن سره جلسه ولی نتیجه نگرفتن. یعنی ممکنه این وضع باسه ما هم پیش بیاد؟ آخه بعضی ها رو می بینی که یه سر و گردن ازت بالاتر بودن و باسه خودشون کسی بودن ولی تو کنکور زیاد موفق نبودن ، حالا ما چه کارمون میشه خدا میدونه؟

حالا یه سوال خودم دارم این بخش نظریه اعداد گسسته رو چه جوری یاد میگیرین ؟ خیلی مسخرست اصلاً نمیشه یاد گرفت.

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ail73 :
من چند تا سوال می پرسم این سوال ها فقط ماله من نیست سوال هایی که خیلی از دوستام دارن و همش از این و اون می پرسن خواستم این سوال ها رو بپرسم ببینم جواب شما ها چیه .
1. آیا رتبه ای که تو کنکور آوردین فکرشو میکردین ، از اون چیزی که فک میکردی بهتر شدین یا بدتر یا حدوداً همون حدستون درست بوده؟
2. خداییش استراحت چقدر تو برنامه هاتون بوده ؟ اگه الان برگردی عقب تو میزان استراحتت چه تغییراتی می دادی ؟
4. تو آزمون ها شده بعضی وقت ها خیلی خراب کنی یعنی افتضاح؟ اصلاً تا قبل عید رتبه آوردن تو آزمون ها چقدر مهمه؟
5. چه جوری درس های تخصصی رو خوب و عمیق یاد بگیریم یادمون نره ؟ آخه ادم زود فراموش میکنه ؟ مخصوصاً فرمول ها که خیلی هاش شبیه به همه.
6. همه میگن کنکور راحته ولی چرا همون هایی که میگن آسونه زیاد خوب نمیکنن؟واقعاً وقتی آدم سوال های کنکور سال قبل رو جلوش میذاره میگه چه اسون بوده من اگه نخونده میرفتم خوب می کردم ولی میبینی کسایی که از تو خیلی سر تر بودن و حرفه ای تر با کلی زحمت و درس خوندن رفتن سره جلسه ولی نتیجه نگرفتن. یعنی ممکنه این وضع باسه ما هم پیش بیاد؟ آخه بعضی ها رو می بینی که یه سر و گردن ازت بالاتر بودن و باسه خودشون کسی بودن ولی تو کنکور زیاد موفق نبودن ، حالا ما چه کارمون میشه خدا میدونه؟

1. نه ... قسم میخورم که فکرش رو هم نمیکردم ، بدتر شدم ... من یه تعدادی سوال رو هم جابجا زدم و این به ضررم تموم شد واقعن ...
2. من از خیلی از برنامه ها سر کنکور زدم ... حتی تلویزیون رو هم کنار گذاشته بودم ... تفریحم فقط شاید یکی 2 ساعت تو هفته آهنگ گوش کردن بود ... بیرون هم نمی رفتم ...به جز یادمه یه جمعه تو هر ماه با مامانم اینا که میخواستن برن خرید می رفتم ...در حالت عادی هم اگه از درس خوندن خسته میشدم ، درسمو عوض میکردم و ریاضی میخوندم یا اتاقمو تمیز میکردم ... من اگه برگردم عقب واقعن تو استراحتم تغییری نمیدم ، چون واقعن به نظرم به اندازه بود ...
3.اگه برگردم عقب تنها کاری که میکنم اینه که اون همایشی که با رفتن بهش من مصموم شدم و بعد هم تا روز قبل کنکور حالم بد شد رو هرگز ثبت نام نمیکردم و نمیرفتم ....از ته قلبم قسم میخورم فقط همین کارو میکنم ...
4. آره ... من 3-4 تا آزمون مدرسه مونو گند زدم واقعن ... اصن معلوم نبود چیکار دارم میکنم ... تمام برنامه های قاطی شده بود ....
ببین تا قبل عید و بعد عید نداره ... رتبه آوردن به همون میزانی که درس خوندین واقعن مهمه ... مهمه که شما به همون میزان که درس دارید میخونید و تلاش میکنید نتیجه هم بگیرید و سعی کنید بهترین رتبه ها رو بیارید ...چون واقعن یه انگیزه ی برای بیشتر درس خوندنتون میشه ... و سعی کنید هر دفعه بهتر از دفعه ی قبل آزمون بدید ...
5. با تمرین زیاد ... دروس اختصاص نیاز به تست به اندازه ی کافی و تمرین کافی دارن ... سعی نکنید مثلن یه هفته بشینید کل مبحث گرما و تستاشو از مراجعتون تموم کنید و دیگه بزاریدش کنار ... تقسیم کنید مبحثو و مداوم روش وقت بزارید ... بازم میگم تمرین و دوره ی کافی لازمه ...
6.ببینید کنکور واقعن یه استرس خاصی داره ... مخصوصن تو اون روزش و اون ساعتی که قراره شروع شه ... شماها تو خونه هم وقتی تو اواخر خرداد دارید کنکورهای سالهای پیش رو از خودتون میگیرید ( حتی اگه با همون لباسی که میخواید روز کنکور برید نشسته باشید ، تو همون زمان 4 ساعت و دقیقن همون شرایط رو تقریبن برای خودتون ایجاد کرده باشید ) باز هم هیچ وقت اون زمان روز کنکور نمیشن ... اینا خیلی تاثیر میزاره ها ... بعد هم شده وقتی سر کنکور یه درس سخت بوده ، خیلی از بچه های زرنگ بیشتر ضربه خوردن ، چون انتظار داشتن سر کنکور هم اون درس رو بالا بزنن ...
هرگز به این فکر نکنید که یه افرادی بودن و خوب هم کار کرده بودن و نتیجه هم نگرفتن .... اینا رو بریزید دور ... به این فکرکنید که شما دارید تلاش میکنید و باید نتیجه ی تلاشتون رو بگیرید ...نتیجه ی زحمت نه 1 سال ، بلکه 12 سال ...
(زیاد توضیح ندادم ، چون یکی از دوستان گفته بود متن های بالای 15 خط رو نمیخونم !!!!! ;;) ;;) :D :D)

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ail73 :

حالا یه سوال خودم دارم این بخش نظریه اعداد گسسته رو چه جوری یاد میگیرین ؟ خیلی مسخرست اصلاً نمیشه یاد گرفت.
1.من خودمو واسه هر رتبه ای آماده کرده بودم،ولی متأسفانه رتبم اون چیزی که میخواستم نشد! :(
2.زیاااااااااد!!!!!!!!!تا دلت بخواد! :D
3.تابستون قبل پیش درسای پایه رو کامل میخوندم و از مهرماه دروس پیش و پایه رو همزمان میخوندم!
4.واسه من یکی که رتبه هام مهم بود!بعضی وقتاهم بود که وقتی کارناممو میدیدم از زندگی ناامید میشدم! :(
5.فرمولارو حفظ نکن،مفهومی بخون،زیاد تمرین کن،خودتو با سوالای سخت درگیر کن!
6.اینو فقط وقتی میفهمی که کنکور بدی!تو هیچ آزمون دیگه ای هم تجربش نمیکنی!
جلسه ی کنکور با همه ی جلسات دیگه فرق میکنه!کلاً یه آدم دیگه ای میشی!
سوالایی که بعد از آزمون واست آب خوردنه،تو کنکور واست سخت میشه!
این وضعیت واسه اکثر بچه ها اتفاق میفته!

بالا