• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

به نقل از ail73 :
من چند تا سوال می پرسم این سوال ها فقط ماله من نیست سوال هایی که خیلی از دوستام دارن و همش از این و اون می پرسن خواستم این سوال ها رو بپرسم ببینم جواب شما ها چیه .
1. آیا رتبه ای که تو کنکور آوردین فکرشو میکردین ، از اون چیزی که فک میکردی بهتر شدین یا بدتر یا حدوداً همون حدستون درست بوده؟
نه واقعا!!!!!! رتبه من چند برابر رتبه ای بود که توقعشو داشتم...
2. خداییش استراحت چقدر تو برنامه هاتون بوده ؟ اگه الان برگردی عقب تو میزان استراحتت چه تغییراتی می دادی ؟
من خیلی استراحت میکردم!یعنی کلا نصف 5شنبه ها و کل جمعه هامو استراحت میکردم!!! من حتی یه سفر 3روزه هم تنهایی رفتم تبریز!!!آخرای بهمن ماه!کلا به خودم زیاد سخت نمیگرفتم!اگر هم برمیگشتم عقب اصلا هیچ تغییری توی استراحتهام نمیدادم!چون کشش نداشتم بدون استراحت درس بخونم.
3. اگه برگردی عقب چه تغییری تو کارت انجام میدی باسه کنکور ؟
با اعتماد به نفس و امید بیشتر درس میخونم.همین!
4. تو آزمون ها شده بعضی وقت ها خیلی خراب کنی یعنی افتضاح؟ اصلاً تا قبل عید رتبه آوردن تو آزمون ها چقدر مهمه؟
من نزدیکترین آزمون به کنکور بدترین رتبه مو آوردم!!!کلا خیلی پیش اومد که خراب میکردم یه آزمونو!تا قبل از امتحانای ترم1 رتبه ها زیاد مهم نیست.اما بعدش سعی کنین بهشون اهمیت بدین و تلاش کینین بهبود پیدا کنه رتبه هاتون.
5. چه جوری درس های تخصصی رو خوب و عمیق یاد بگیریم یادمون نره ؟ آخه ادم زود فراموش میکنه ؟ مخصوصاً فرمول ها که خیلی هاش شبیه به همه.
من یه دفنر داشتم برای فرمولهای هر درس!فرمولهارو رنگی رنگی مینوشتم :D براشون شعر میساختم!باهاشون بازی مرکدم!تا تو ذهنم جا بیفتن!به خصوص فرمولهای مغناطیسو!
6. همه میگن کنکور راحته ولی چرا همون هایی که میگن آسونه زیاد خوب نمیکنن؟واقعاً وقتی آدم سوال های کنکور سال قبل رو جلوش میذاره میگه چه اسون بوده من اگه نخونده میرفتم خوب می کردم ولی میبینی کسایی که از تو خیلی سر تر بودن و حرفه ای تر با کلی زحمت و درس خوندن رفتن سره جلسه ولی نتیجه نگرفتن. یعنی ممکنه این وضع باسه ما هم پیش بیاد؟ آخه بعضی ها رو می بینی که یه سر و گردن ازت بالاتر بودن و باسه خودشون کسی بودن ولی تو کنکور زیاد موفق نبودن ، حالا ما چه کارمون میشه خدا میدونه؟
کنکور با همه آزمونها فرق داره...کنکور استرس اگر بیا دسراغ آدم...یا فکر این که بعدش چی میشه؟! اصلا گند میزن هبه همه چیز...واسه من که اینطوری شد! اما شما باید تلاشتونو بکنید...همه تلاشتونو!ایشاللا که نتیجه شو میگیرید.اصلا به این فکر نکنید که آدمهای خیلی خفن نتیجه نگرفتن...مطمئن باشین یه جای کارشون ایراد داشته.یا توی درس خوندنشون و یا توی آزمون دادن...
حالا یه سوال خودم دارم این بخش نظریه اعداد گسسته رو چه جوری یاد میگیرین ؟ خیلی مسخرست اصلاً نمیشه یاد گرفت.
من نظریه اعدادو دو بار از روی کتاب کلاس رمزینه خوندم و تستهای خوشخوانو هم دو بار زدم.عالی یاد گرفتم!

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من چند تا سوال می پرسم این سوال ها فقط ماله من نیست سوال هایی که خیلی از دوستام دارن و همش از این و اون می پرسن خواستم این سوال ها رو بپرسم ببینم جواب شما ها چیه .
1. آیا رتبه ای که تو کنکور آوردین فکرشو میکردین ، از اون چیزی که فک میکردی بهتر شدین یا بدتر یا حدوداً همون حدستون درست بوده؟
2. خداییش استراحت چقدر تو برنامه هاتون بوده ؟ اگه الان برگردی عقب تو میزان استراحتت چه تغییراتی می دادی ؟
3. اگه برگردی عقب چه تغییری تو کارت انجام میدی باسه کنکور ؟
4. تو آزمون ها شده بعضی وقت ها خیلی خراب کنی یعنی افتضاح؟ اصلاً تا قبل عید رتبه آوردن تو آزمون ها چقدر مهمه؟
5. چه جوری درس های تخصصی رو خوب و عمیق یاد بگیریم یادمون نره ؟ آخه ادم زود فراموش میکنه ؟ مخصوصاً فرمول ها که خیلی هاش شبیه به همه.
6. همه میگن کنکور راحته ولی چرا همون هایی که میگن آسونه زیاد خوب نمیکنن؟واقعاً وقتی آدم سوال های کنکور سال قبل رو جلوش میذاره میگه چه اسون بوده من اگه نخونده میرفتم خوب می کردم ولی میبینی کسایی که از تو خیلی سر تر بودن و حرفه ای تر با کلی زحمت و درس خوندن رفتن سره جلسه ولی نتیجه نگرفتن. یعنی ممکنه این وضع باسه ما هم پیش بیاد؟ آخه بعضی ها رو می بینی که یه سر و گردن ازت بالاتر بودن و باسه خودشون کسی بودن ولی تو کنکور زیاد موفق نبودن ، حالا ما چه کارمون میشه خدا میدونه؟

حالا یه سوال خودم دارم این بخش نظریه اعداد گسسته رو چه جوری یاد میگیرین ؟ خیلی مسخرست اصلاً نمیشه یاد گرفت.

// یه فکری به حال این انجمن بکنین خیلی سوت و کوره. کنکوری ها ، پشتیبانان ، همتی کنین///

1- من راستش بعد کنکور تا اعلام نتایج فکر میکردم خراب کردم. راستش خراب هم کرده بودم. ولی مثه اینکه خیلی خرابتر کرده بودن. آخرش هم رتبم تقریبن همونی شد که انتظار داشتم.

2- من تنها کاری که کم نذاشتم استراحتم بود. خداییش یادم نمیاد یه ذره کم خوابی کشیده باشم.( فقط یه بار سر امتحان نهایی ها!! اونم چون روز تنبلی کرده بودم!!!) اگر بر میگشتم هم همین کارارو میکردم.

3- اگه بگردم کمی بیشتر تلاش میکنم نه برای نتیجه ی بهتر برای رضایت !!!

4- افتضاح آدما فرق داره. افتضاح شاید برای من رتبه ی بالای 100 بود برای دوستم بالای 10. آره من افتضاح هم به بار میاوردم. یه بار بهمن و دی (آزمون اول جمعبندی) یه بار هم آزمون اول نوروز(جمعبندی پایه) و آزمون جامع قبل کنکور!!!!!!!!! مهم اینه که همیشه بعد افتضاح ، آزمون بعدی رو خیلی خوب نتیجه میگرفتم!!

5- تمرین ، تمرین ، تمرین: کار نیکو کردن از پر کردن است!!!!!

6- خب سختی که میگن مربوط به سوالا نیست. بیشتر مربوط به مسایل روحی و سر جلسه است. برای مثال از نظر علمی شاید رتبه ی 10 با 110 زیاد تفاوتی نکنه . ولی به خاطر کنترل خود سر جلسه یکی خوب نتیجه میگیره و یکی نه خوب.
کلن اینو از من بشنوین که فقط خوندن نیست. کلی فاکتور دیگه دخالت داره که هر چقدر بتونین روشون مسلط بشین اونقدر موفقترین

7-خب نظریه اعداد رو بخوای یاد بگیری باید زیاد روش کار کنی ولی اگه کمی حواستو جمع کنی میبینی بدون دونستن خیلی از قضایا و فقط با کار روی گزینه ها میشه خیلی هاشو حل کرد. (من خودم نظریه اعداد رو قبلن یه چیزایی خونده بودم)

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من خیلی وقت کم میارم مخصوصا تو عمومیا...
مثلا آزمون امروزم 8تا از سوالای عربی و 6تا ادبیات رو وقت نکردم جواب بدم...
چه کار باید بکنم؟؟ لازمه الان تست زمان دار عمومی بزنم؟؟

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Enas :
من خیلی وقت کم میارم مخصوصا تو عمومیا...
مثلا آزمون امروزم 8تا از سوالای عربی و 6تا ادبیات رو وقت نکردم جواب بدم...
چه کار باید بکنم؟؟ لازمه الان تست زمان دار عمومی بزنم؟؟

از کدوم درس توی عمومی ها شروع میکنی ؟؟
کل عمومی ها رو معمولن خوندی اما وقت کم میاری ؟ یا نه ، مثلن یه مبحثی رو نخوندی اما سر امتحان عادت داری روی تستش وقت بزاری و وقتتو زیاد میگیره و به همین خاطر وقت کم میاری ؟؟
توی عربی به ترتیب خود تست ها میری جلو ؟؟؟ یعنی یکی یکی میای پایین ؟ متن درک مطلب رو که میخونی ،اول اون 3-4 تا سوال اولشو که درباره ی خود متن هست جواب میدی بعد میری سراغ تست های تجزیه و تحلیلش ؟؟
توی ادبیات هم به ترتیب خود همون تستا میری جلو ؟ یعنی اگه توی تستا ، تست تعیین تعداد واژه و کلمه ی مشتق و ساده و ... ( کلن زبان فارسی ) باشه هم همون به ترتیب جواب میدی میری ؟؟؟

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
از کدوم درس توی عمومی ها شروع میکنی ؟؟
کل عمومی ها رو معمولن خوندی اما وقت کم میاری ؟ یا نه ، مثلن یه مبحثی رو نخوندی اما سر امتحان عادت داری روی تستش وقت بزاری و وقتتو زیاد میگیره و به همین خاطر وقت کم میاری ؟؟
توی عربی به ترتیب خود تست ها میری جلو ؟؟؟ یعنی یکی یکی میای پایین ؟ متن درک مطلب رو که میخونی ،اول اون 3-4 تا سوال اولشو که درباره ی خود متن هست جواب میدی بعد میری سراغ تست های تجزیه و تحلیلش ؟؟
توی ادبیات هم به ترتیب خود همون تستا میری جلو ؟ یعنی اگه توی تستا ، تست تعیین تعداد واژه و کلمه ی مشتق و ساده و ... ( کلن زبان فارسی ) باشه هم همون به ترتیب جواب میدی میری ؟؟؟
بعضی وقتا از ادبیات، بعضی وقتا از زبان
معمولا همه رو خوندم، ولی نه خیلی خوب
عربی رو به ترتیب می زنم
ادبیات به ترتیب جواب می دم به جز تستای آرایه که چون معمولا توشون اشکال دارم می ذارم آخر سر جواب بدم، که دیگه وقتی نمی مونه که برگردم و جوابشون بدم.

یه مشکل دیگه هم دارم:سوالای قرابت رو باید چندبار بخونم تا بتونم جوابشون بدم، یا این که با صدای بلند بخونمشون...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Enas :
عربی رو به ترتیب می زنم
ادبیات به ترتیب جواب می دم به جز تستای آرایه که چون معمولا توشون اشکال دارم می ذارم آخر سر جواب بدم، که دیگه وقتی نمی مونه که برگردم و جوابشون بدم.

یه مشکل دیگه هم دارم:سوالای قرابت رو باید چندبار بخونم تا بتونم جوابشون بدم، یا این که با صدای بلند بخونمشون...
ادبیات سوالات قرابت یا آرایه رو بذار آخر سر...عربی هم به ترتیب نزن.سوالات متنو بذار برای آخر.اینا خیلی وقت گیرن.دینی و زبانو ولی به ترتیب جواب بده.بعد آخر سر برگرد سر اینها.
ببین بهتر میشه شرایطت یا نه.من به طور جدی مشکلی با سوالات عمومی نداشتم و وقت خیلی اضافه می آوردم.اما وقتهایی که وقت کم می آوردم از این روش وقتمو نجات میدادم.
برای قرابت هم فقط میتونم بگم تمریــــــــــــــــــــــن!

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Enas :
عربی رو به ترتیب می زنم

به نظر من کلن از همون زبان شروع کنی بهتره ، ادبیات یکم سخته تو همون زمان 18 دقیقه به سوالاش جواب داد :D!
واسه عربی هم اول همه ی تست ها به جز تستای متن ( که عمدتن تعداد تست هایی که برای متن میدن حدود 9 تاست ) رو بزن ، بعد برو سراغ تست های تشکیل و اعراب متن( که نیازی به خوندن خود متن ندارن و معمولن میشه جواب داد بهشون ، ) ، بعد هم خود متنو بخون و 3-4 تا تستی که راجع به دقیقن خود متن هستن رو جواب بده ، این بهترین کاره به نظر من ...

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

من در ادامه پرسش ali 73 میگم که میشه بگین خراب کردن ازمونا از نظر شما آوردن چه ترازِ کل یا چه رتبه ای بوده؟

ی چیزی
من سوالات و درسایی که فکر می کنم خوب بلدم و در طول دو هفته خوندم تعداد غلط هام زیاده . مثلا عربی این ازمون که نواسخ بود...
من کلا این بخش رو خوب بلد بودم اما سر این ازمون 6 تا غلط داشتم. هنوزم باورم نمیشه.
یا فصل میوز و ژنتیک... من بالای 80 رو این بخش سرمایه گذاری کرده بودم. هم آرامفرو خونده بودم هم تستای خیلی سبز... ولی زیستم شد 60...
به نظر شما اشکالم چیه؟

کتاب دو سالانه چقدر تاثیر داره؟ شما از دوسالانه کانون استفاده می کردین؟

به نظرتون توی ریاضی حفظ فرمول تاثیر بیشتری داره یا باتر بردن سرعت محاسبه؟ در ضمن من خیلی اشتباه محاسباتی دارم.

من ازمونامو معمولا دو تا خوب میدم یکی خراب میکنم. ازمون قبلیم نشون داد پیشرفت کردم با ضریب رشد 10 ولی این ازمون ترازم رسید به 6900
خیلی ناراحت میشم واسه ازمونا. مخصوصا اینکه همش بهم میگن تو پتانسیل فلان کارو داری و تنبلی می کنی. البته خودم خیلی راضی نیستم از وضع درس خوندنم. میشه ی برنامه دو هفته ای بدین من بدونم چه جوری دقیقا باید مرور و خوندن همه درسارو مخصوصا واسه ازمونای جمع بندی توی برنامه بگنجونم؟ ( میشه پ.خ کنین؟ لطفا. خیلی ممنون)

ی سوال دیگه
خلاصه نویسی واسه چه درسایی خیلی مفیده و واسه دوران جمع بندی به درد بخوره و آدمو جلو میندازه؟
من زیستو امتحان کردم ولی وقتی مینویسم همش احساس می کنم کتابو بخونم بهتره. البته من خیلی نکات ریز و مینویسم ها. به نظرتون این وسواسِ؟
درسای پیش چطور؟ خلاصه شون کنم؟

خیلی ممنون. منتظر جوابتون هستم

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

من درسای عمومی فقط میخونم(البته در حدی که کامل بیفته)اما اصلا تست نمیزنم تو کانون تراز عمومیام اصلا خوب نیس #-o !!ینی واسه خاطر تستی کار نکردنه یا مشکل ذاتیه؟؟؟؟

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

عمومی ها مطلب زیاد دارن اما خیلی هاش تست خور نیست!!!
باید چندتا تست بزنی تا دستت بیاد که کجاها مهمه
همه درسا نیاز به تست دارن.
خیلی خوبه که دقیق میخونی اما باید باتوجه به سوال بخونی

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

امروز پشتیبانم میگف باید 30% وقت تست زدنتو بزاری واسه عمومی- من میخام بعد عید عمومیارو تست بزنم(ینی فعلا تست تعطیل) بنظرتون کار اشتباهیه؟

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از mohandes mokhdan :
امروز پشتیبانم میگف باید 30% وقت تست زدنتو بزاری واسه عمومی- من میخام بعد عید عمومیارو تست بزنم(ینی فعلا تست تعطیل) بنظرتون کار اشتباهیه؟
صدر در صد کار اشتباهیه!
این بزرگ ترین اشتباهی بود که من سال قبل انجام دادم!
مطمئن باش این کار بعداً مشکل ایجاد میکنه!
اگه دروس عمومی رو بخوای یه جا یاد بگیری و تست بزنی،مطالب خوب تو ذهنت تثبیت نمیشه و مجبوری مرتب مطالبو مرور کنی!
سعی کن از همین الان دروس عمومی و اختصاصی پیش و پایه رو کار کنی!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من کلاً با همه فرق می کنم نمیدونم چرا. همه میگن ما تو ادبیات و قرابت و عربی و .. مشکل داریم ( تو عمومی ) ولی من اصلاً با این ها مشکل ندارم ادبیات همیشه بالا 70 میزنم اونم چون زبان فارسی ها رو جواب نمیدم . سوال های قرابت رو خیلی راحت جواب میدم اصلاً بیت ها رو میبینم میفهمم جواب چی میشه خود به خود( خدا رو شکر بزنم به تخته ) عربی که ترجمه ها کلاً خوراکه سوال های متنش هم راحت جواب میدم تو قواعد معمولاً یکی دو تا غلط دارم . ولی زبان انگلیسی .... واااااای .... من تو عمومی همیشه 20 دقیقه وقت اضافه میارم چون زبان انگلیسی رو جواب نمیدم بالاترین درصد زبانم از اول سال 15 بوده . اصلاً نمیتونم سوالای متن و با cloze test رو جواب بدم ، یعنی اصلاً نمیشه هر کار میکنم نمیشه ، وقتی میام خونه تو نیم ساعت ممکنه بتونم 2 تاش رو حل کنم . چی کنم ؟؟؟ یه روش سرعتی میخوام . الان وقتم اون قدر پره که نمیتونم خیلی رو زبان وقت بذارم ، یه روش که تو زمان کم بیشترین بازدهی رو داشته باشه وجود داره ؟؟؟

• لایک
امتیازات: MePeR

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ail73 :
من کلاً با همه فرق می کنم نمیدونم چرا. همه میگن ما تو ادبیات و قرابت و عربی و .. مشکل داریم ( تو عمومی ) ولی من اصلاً با این ها مشکل ندارم ادبیات همیشه بالا 70 میزنم اونم چون زبان فارسی ها رو جواب نمیدم . سوال های قرابت رو خیلی راحت جواب میدم اصلاً بیت ها رو میبینم میفهمم جواب چی میشه خود به خود( خدا رو شکر بزنم به تخته ) عربی که ترجمه ها کلاً خوراکه سوال های متنش هم راحت جواب میدم تو قواعد معمولاً یکی دو تا غلط دارم . ولی زبان انگلیسی .... واااااای .... من تو عمومی همیشه 20 دقیقه وقت اضافه میارم چون زبان انگلیسی رو جواب نمیدم بالاترین درصد زبانم از اول سال 15 بوده . اصلاً نمیتونم سوالای متن و با close test رو جواب بدم ، یعنی اصلاً نمیشه هر کار میکنم نمیشه ، وقتی میام خونه تو نیم ساعت ممکنه بتونم 2 تاش رو حل کنم . چی کنم ؟؟؟ یه روش سرعتی میخوام . الان وقتم اون قدر پره که نمیتونم خیلی رو زبان وقت بذارم ، یه روش که تو زمان کم بیشترین بازدهی رو داشته باشه وجود داره ؟؟؟

اره واقعا انگار فرق دارین! من کهه میشه تو ادبیات می مونم و متن عربی!
زبان درس آسونیه نسبت به بقیه. فقط باید دایره لغت و ببرین بالا و cloze و reading زیاد کار کنین
اول سوالات reading رو بخونین و تو متن دنبال جواب اونا باشین. اصلا متن رو معنی نکنین فقط بفهمین منظور کلیش چیه
برای cloze اول متن رو بخونین و تو دفترچه گزینه رو علامت بزنین. ی بار خیلی سریع متن رو با کلماتی که نوشتین بخونین اگه جور در میومد جوابا درسته.
کاش منم تو زبان مشکل داشتم نه عربی و ادبیات! :(

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اصولا درک مطلب چیزی نیست که مشکلشو بتونی سریع حل کنی...
خیلی کلی درباره درک مطلب گفتی...خب شاید خیلی گیر میدی به بعضی جاها...خیلی وقتا پیش میاد کلمه ای رو بلد نباشی و اصن تاثیری در فهم مطلب نداشته باشه...دقت کم قرار نیست همه درک مطلبو بفهمی...
تو گفتی مشکلت تو درک مطلی و کلوزه...خب پس یعنی تو بقیه سوالا مشکل نداری؟؟
یه کار می تونی بکنی... خب ت کتاب تستا معمولا درک مطلب هم پیدا میشه دیگه..سعی کن از اونا کار کنی و وقتی رفتی سر جلسه ازمون یکی از متن ها رو انتخاب کن و وقت دو متنو بده به همون و فرض کن اون یکی وجود نداره که دیگه عجله نکنی
تا وقتی که راه بیفتی

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

در مورد درک مطلب های زبان، یه چیزی که من خیلی وقتا دیدم اینکه این متنی که میدن یا علمیه یا توضیحی درباره یه چیزی داده، یه جوری که خود آدم از قبل یه سری اطلاعات داره، جدید نیست
میتونین امتحان کنین که وقتی متنش رو میخونین تو ذهنتون ببینین تو فارسی چقدر درباره اینی که گفته میدونین یه چیز تو مایه ها اطلاعات عمومی بعضی وقتا ( بستگی داره متن درباره چی باشه) سؤال رو که میخونید و بعد گزینه ها رو، با همون اطلاعاتی که از قبل و از فارسی دارین میشه حذف گزینه کرد

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

جدیدا به این نتیجه رسیدم که عمومیارو خیلی راحت میشه تراز بالا آورد الانم تراز عمومیام 500تا بالا تر از اختصاصیاست فقط همون که بهزاد میگه
نباید ی دفعه خوند
اوقات مرده رو میذارم وا3 عمومیا
شب که دیگه حال درس خوندن ندارم
صبح که خوابم میاد
تو مدرسه که یکی از دبیرا نمیاد
حتی وقت استراحتم حساب میشه

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

واسه حساب دیفرانسیل خوشخوان بهتره یا رمزینه؟؟؟
دینی ,گاج سفید, کانون یا خیلی سبز؟؟؟

maryamx

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

برای دینی بدون شک گاج خاکستری

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از mohandes mokhdan :
واسه حساب دیفرانسیل خوشخوان بهتره یا رمزینه؟؟؟
دینی ,گاج سفید, کانون یا خیلی سبز؟؟؟
واسه دیفرانسیل کتاب اندیشه ی فائق بهتره،کتاب رمزینه هم تستاش خیلی زیاده ولی ارزش فکر کردن نداره!سوالاش کیفیت خوبی نداره!
واسه دینی هم همون گاج خوبه!

بالا