• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

• شروع کننده موضوع lof
  • تاریخ شروع

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر
پاسخ : انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

به نقل از Mohammadreza128 :
ن..من درست کردم...
عرض کردم ک...الان یکی بیاد خارج از جو این فرومم بخاد تو ح.ب در مورد فراسرشت و فلان نظر بده مثن باباش کور مادر زاد شفا داده دیشب میخاد بیاد بگه تو ح.ب.....من اونم پاک میکنم...ب دلیل اینکه الان جو طوریه ک گروه روبرو هم میخاد جواب بده.....و دعوا میشه.....پست شما در مورد این موضوعات بود...حالا هرچیم شما بگی من حرف دلم بود...بعدیم میاد جواب شمارو میدع میگه حرف دلم بود...بعر همینطور حرف دلا ..میشه درد دل و خب ما نظرمون اینه ک این بحثا تو تاپیک مربوطش انجام بگیره
گروه چیه مرد مؤمن؟ جنگه مگه؟
به هر حال، من این کار و کارهای شبیه به این رو مصداق بارز سلیقه‌‌ای و گزینشی عمل کردن در مورد قوانین می‌دونم. اشتباهه، نکن.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

پست من مخاطب نداشت و جای تأسفه که «افاضه فیض» قلمداد می‌شه؛ ولی با وجود این که پست ایشون پاسخ به پست من بود گویا، من به حذف شدنش انتقاد دارم . شاید جای بحث توی حرف بزن نباشه، ولی افراد برای تولید محتوا زحمت می‌کشن و این طور حذف کردنش عادلانه نیست.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از جواد ب. :
گروه چیه مرد مؤمن؟ جنگه مگه؟
به هر حال، من این کار و کارهای شبیه به این رو مصداق بارز سلیقه‌‌ای و گزینشی عمل کردن در مورد قوانین می‌دونم. اشتباهه، نکن.

ممکنه جنگ بسه وختی 2 روزه دعوا میشه..سرش...

به نقل از Lorca :
پست من مخاطب نداشت، ولی با وجود این که پست ایشون پاسخ به پست من بود گویا، من به حذف شدنش انتقاد دارم . شاید جای بحث توی حرف بزن نباشه، ولی افراد برای تولید محتوا زحمت می‌کشن و این طور حذف کردنش عادلانه نیست.

بزرگوار بلافاصله بعد از حذف پست های حذف شده کپی پست برای هرکی پ.خ شد ک اگه نیاز بود در جای مناسب استفاده بشه و نتیجه زحمات دوستان هدر نره

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

پست دادن راجب تاپیکها و مسائل فروم تو ح.ب ب کل ممنوعه . این قانون ک واضحه حتمن میدونید ب عنوان یه مودیر قدیمی اگرم نمیدونید نقلش کنم . من پست شما رو خوندم جناب جواد ب انگاری ک اون پست رو تو تاپیک اخیر راجب انجمن فراسرشت خوندم با توهین و .. (احمق و ..) ولی منتقل شده ب ح.ب . حتی خودتونم تو پست گفتین تو سایت . شکی درش نبود ک راجب سایته و اون تاپیک . اگه قصد بحث کردن و توانشو دارید تاپیکی بزنید تو انجمن مرتبط و پیرامون موضوع همونجا بحث کنید . حرف بزن نقش چند کاره قرار نیست انجام بده قراره حرفهای دل پیرامون مسائل زندگی خودتون باشه .

تشکر .

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0

- عکس‌ها رو که ریسایز می‌کنید نسبت اندازه‌ها رو خراب نکنید.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

چرا روی ح.ب قانونی گذاشتید که در اجرا هیچ کارآمدی ای نداره و به شدت سلیقه‌ایه؟
نقل قول مستقیم که خب اوکی منطقیه، نقل قول غیرمستقیم بر اساس علوم غیبی و ذهن خوانی اجرا می‌شه؟ مدیر شما دقیقا با چه صلاحیتی می‌تونه اونقدر مطمئن باشه از منظور یه نفری توی یه پست که بخواد حذف کنه؟ طبیعیه که منظورم موردی نیست که یکی اسم و فامیل و شجره یه نفر رو آورده و جواب داده یا وقتی دعواست، اغلب موارد معمول ح.ب صرفا سلیقه‌ایه و هر دوره‌ای هم مدیرا هی قانون و قواعد زائد برای ح.ب درست کردن مزخرف تر از قبل شده. یکی یه پست می‌ذاره مدیر پاک می‌کنه بعدا کاشف به عمل میاد هیچ دلیل درست حسابی و قابل ادعایی برای حذف کردن وجود نداشته چون ۹۹٪ موارد کلا قابلیت ارائه دلیل نداره.
× روی صحبتم بیشتر با مدیران داخلی به بالاست چون معمولا قوانین ح.ب رو اونا باید بذارن و توقع توجیه های روال معمول از مدیر انجمن ندارم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Bahar_R :
چرا روی ح.ب قانونی گذاشتید که در اجرا هیچ کارآمدی ای نداره و به شدت سلیقه‌ایه؟
نقل قول مستقیم که خب اوکی منطقیه، نقل قول غیرمستقیم بر اساس علوم غیبی و ذهن خوانی اجرا می‌شه؟ مدیر شما دقیقا با چه صلاحیتی می‌تونه اونقدر مطمئن باشه از منظور یه نفری توی یه پست که بخواد حذف کنه؟ طبیعیه که منظورم موردی نیست که یکی اسم و فامیل و شجره یه نفر رو آورده و جواب داده یا وقتی دعواست، اغلب موارد معمول ح.ب صرفا سلیقه‌ایه و هر دوره‌ای هم مدیرا هی قانون و قواعد زائد برای ح.ب درست کردن مزخرف تر از قبل شده. یکی یه پست می‌ذاره مدیر پاک می‌کنه بعدا کاشف به عمل میاد هیچ دلیل درست حسابی و قابل ادعایی برای حذف کردن وجود نداشته چون ۹۹٪ موارد کلا قابلیت ارائه دلیل نداره.
× روی صحبتم بیشتر با مدیران داخلی به بالاست چون معمولا قوانین ح.ب رو اونا باید بذارن و توقع توجیه های روال معمول از مدیر انجمن ندارم.
به نظر شما اینکه من یه پست میذارم٬ یکی دیگه میاد می‌نویسه پیرو پست چهارتا بالایی فلان٬ یا یکی دیگه میاد می‌نویسه پیرو پست نه تا بالایی تو‌صفحه قبلی بهمان٬ یا اینکه یکی می‌نویسه من آشپزی بلد نیستم اون یکی هم میاد میگه خب دخترام بلد نیستن٬ چت و نقل قول محسوب نمیشه؟ پستای حذف شده تحت عنوان نقل قول همش به این شکل بودن.و اگه فردی که پستش حذف شده اعتراض داشته باشه بهمون بگه٬ اگه اعتراضش وارد باشه مسلما پستش برگردونده میشه.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

بنده هم انتقاد دارم
خوب حالا که چی؟
یعنی اگر یکی نظرش رو درباره یه چیزی گفت ما باید 40 روز صبر کنیم تا پستش بخشکه بعد نظرمون رو بگیم؟ :-?
بعضا یکی پست گذاشته من پیتزا دوست دارم بعدا یکی گفته من کباب دوست دارم دومی حذف شده {-8
یعنی دیگه در این حد؟! :-\
خوب بحث اعتقادی نیست :D

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از حمیـده :
به نظر شما اینکه من یه پست میذارم٬ یکی دیگه میاد می‌نویسه پیرو پست چهارتا بالایی فلان٬ یا یکی دیگه میاد می‌نویسه پیرو پست نه تا بالایی تو‌صفحه قبلی بهمان٬ یا اینکه یکی می‌نویسه من آشپزی بلد نیستم اون یکی هم میاد میگه خب دخترام بلد نیستن٬ چت و نقل قول محسوب نمیشه؟ پستای حذف شده تحت عنوان نقل قول همش به این شکل بودن.و اگه فردی که پستش حذف شده اعتراض داشته باشه بهمون بگه٬ اگه اعتراضش وارد باشه مسلما پستش برگردونده میشه.
خب چه مشکلی داره نقل قول گرفتن؟
این همه سخت گیری دیگه ....
یکم بچه بازیه :D

پ ن: اتفاقا خیلی وقتا نقل قول گیری و جواب دادن و کل کردن حتی حرف بزن رو زنده می کنه :)) همین که قوانین کلی فروم مث فحش ندادن و ... رعایت بشه کافیه خب!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از حمیـده :
خب اگر یکی بگه من آشپزی بلد نیستم و یکی هم بخواد راجع به اینکه دخترا آشپزی بلد نیستن پست بذاره باید به مدیر انجمن و مدیر داخلی توضیح پس بده که چرا توی همون صفحه با اینکه موضوع حرفش به نظر میاد با موضوع حرف یکی دیگه مشابه عه اما قصدش نظر دادن در مورد اون نبوده تا پستش با قضاوت اشتباه حذف نشه؟ خیلی امکانش هست تصادفا یکی پشت سر یه نفر در مورد موضوع مشابهی حرف داشته باشه و دلش بخواد بزنه یا حتی یه پستی رو ببینه داغ دلش تازه بشه و دلش بخواد در مورد همون موضوع یه حرفی بزنه. ح.ب قرار بوده یه جایی باشه که هرکی دلش خواست حرف بزنه بیاد بزنه.
جداً ضرورتی نداره خیلی موشکافی رخ بده و کنترل شده باشه حرفا به نظر من. همین که تاپیک ماهیتش عوض نشه یا تبدیل به چاله میدون نشه کافیه کاملا. حالا ممکنه یه زمانی یه موضوعی خیلی داغ بشه و ان نفر در موردش دلشون بخواد حرف بزنن، خب بزنن، مشکلی ایجاد نمی‌کنه. در عین حال هم ملت راحت حرف‌شونو می‌زنن هم مدیرا راحت ترن و اصطکاک الکی هم پیش نمیاد.

× من مخالف اینکه یه زمانی توی پست طرف اشاره‌ی واضح به کاربر سه پست بالاتر کرده و جوابشو داده حذف بشه نیستم ها، اما ممنوعیت نقل قول غیر مستقیم معمولا هر وقت گذاشته شده (و توسط چندتا از مدیرای ح.ب قبلا که اجرا شده) اینجوری که توضیح دادم فهمیده و اجرا شده. صرفا حرفم اینه که قانون که می‌ذارید دقیق و صریح باشه که دقیقا چیا مصداقشه و جا برای سلیقه نذاره.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

قانون رو ما نذاشتیم و قانون جدیدی نیست
قانون تو پست ابتدایی فرشید بود و ما فقط با جمله بندی جدید بلدش کردیم بالای تاپیک
و اما این تذکر ک دقیق تر و صریح تر باشه انتقاد واردیه
در اسرع وقت سعی میکنیم دقیق‌تر بگیم منظورمون چ جور نقل قولاییه
مرسی بهار

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

خوب به نظرم یا درک مطلب فارسی من خیلی ضعیفه!!!!

قانون:
۱. نقل‌ قول از ارسال دیگران، پاسخ دادن به ارسال دیگران، و خلاصه چت به هر شکل ممنوع است. عمل مدیریتی: حذف/ویرایش بدون اخطار به صلاح‌دید مدیر

برداشتی که از جمله میشود کرد از دید من این است که:
به طور مستقیم تبدیل نشود به بحث و مناظره یا چت.

و از این جمله برداشتی مبنی بر اینکه "اجازه ی نظر دادن درباره موضوعی که طی 200 سال گذشته توسط یکی از سکنه زمین انجام شده وجود ندارد" نمی توانم بکنم.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به عنوان "فرشید"، منظور از مورد 1 قوانین حرف بزن:
۱. نقل‌ قول از ارسال دیگران، پاسخ دادن به ارسال دیگران، و خلاصه چت به هر شکل ممنوع است. عمل مدیریتی: حذف/ویرایش بدون اخطار به صلاح‌دید مدیر
توی ذهن من این دو مورد بوده:
1. استفاده از "نقل قول" به عنوان قابلیت فروم با کد [quote، از پست های داخل تاپیک (به شکلی که حالت گفت و گو رو القا کنه)
2. پاسخ دادن به پست به شکلی که مشخصه در پاسخ به فلان پسته.
(مثلا توی همین تاپیک انتقادات و پیشنهاد های گفت و شنود، پست #578 هستی خانوم، با این که نقل قول نکرده و حرفی هم نزده اما واضحا پاسخ به پست #577 مجتبی هست، همچین حالتی)
جوری که حالت گفت و گو رو القا کنه

نکتش اینجاست که واکنش به پست از نظر من مشکلی نداره، برای همین از عبارت "پاسخ" استفاده کردم به جای "واکنش"
یعنی، اگه همون مثالی که بهار زد #583 رو در نظر بگیریم، اگه یکی بنویسه آشپزی بلد نیستم و منِ نوعی پستش رو ببینم و حرفی بزنم مبنی بر آشپزی بلد نبودن، هیچ مشکلی از لحاظ قانون 1 حرف بزن بهش وارد نیست

و من الله التوفیق
دوازدهم ذی‌الحجه هزار و چهارصد و سی و هفت
[مهر برنجی]

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از GCD :
به عنوان "فرشید"، منظور از مورد 1 قوانین حرف بزن:توی ذهن من این دو مورد بوده:
1. استفاده از "نقل قول" به عنوان قابلیت فروم با کد [quote، از پست های داخل تاپیک (به شکلی که حالت گفت و گو رو القا کنه)
2. پاسخ دادن به پست به شکلی که مشخصه در پاسخ به فلان پسته.
(مثلا توی همین تاپیک انتقادات و پیشنهاد های گفت و شنود، پست #578 هستی خانوم، با این که نقل قول نکرده و حرفی هم نزده اما واضحا پاسخ به پست #577 مجتبی هست، همچین حالتی)
جوری که حالت گفت و گو رو القا کنه

نکتش اینجاست که واکنش به پست از نظر من مشکلی نداره، برای همین از عبارت "پاسخ" استفاده کردم به جای "واکنش"
یعنی، اگه همون مثالی که بهار زد #583 رو در نظر بگیریم، اگه یکی بنویسه آشپزی بلد نیستم و منِ نوعی پستش رو ببینم و حرفی بزنم مبنی بر آشپزی بلد نبودن، هیچ مشکلی از لحاظ قانون 1 حرف بزن بهش وارد نیست

و من الله التوفیق
دوازدهم ذی‌الحجه هزار و چهارصد و سی و هفت
[مهر برنجی]
مرسی از توضیحاتتون ب عنوان فرشید :-" :D
پس با توجه به مورد دو ینی اگ من ذکر کنم ک دنباله پست فلان یا اینکه یه جمله از پست شخص دیگ ای رو استفاده کنم و درموردش نظر بدم میشه نقل قول

@CPHM درمورد پست های شما ک حذف شدن و بابتش اعتراض داشتین دقیقا این نکات زیر پا گذاشته شده بود
پس حذف شدن
اگر توضیح اضافه تری لازمه ، پ‌خ جوابگو خواهم بود

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

بستگی داره گفتگو مانند بشه یا در حدی که ایده بده به طرف برای حرف خودش
به هر حال همه بند ها ″به صلاحدید مدیر″ داره، ولی این مورد literal نیست و موردی فرق می کنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

حالا قبلنا رو نمی دونم :-" ولی الان تا جایی که بشه اگر چیزی نباشه که بحث جدی به جود بیاره ویرایش یا حذف نمی کنم. شابد یه تذکر کوچیک بدم که نباید این طور بشه.
واکنش به پست ینی چی؟! واکنش به پست گاهی می تونه مشکل ساز بشه. اینم تقریبا حالت نقل قول پیدا می کنه.
منظورتون از به صلاح دید مدیر اینه که تشخیص بدیم مشکلی به وجود میاره یا نه؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
حالا قبلنا رو نمی دونم :-" ولی الان تا جایی که بشه اگر چیزی نباشه که بحث جدی به جود بیاره ویرایش یا حذف نمی کنم. شابد یه تذکر کوچیک بدم که نباید این طور بشه.
واکنش به پست ینی چی؟! واکنش به پست گاهی می تونه مشکل ساز بشه. اینم تقریبا حالت نقل قول پیدا می کنه.
منظورتون از به صلاح دید مدیر اینه که تشخیص بدیم مشکلی به وجود میاره یا نه؟
مشکل با گفتگو و مکالمه توی حرف بزنه، نه مطططلقا هر اظهار نظر یا واکنشی. تشخیص مدیر اینه که پستا گفتگو وارن یا فقط ″حرف″ (هرچند که این حرف متاثر از یک پست باشه)
خب این که ″ممکنه مشکل ساز″ بشه اصلا مربوط به بند ۱ نیست، میشه ۵ که برای این که اعمال سلیقه نشه، ″در صورت شکایت″...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

و مشکلی که من می‌گم اینه که «تشخیص مدیر این باشه که گفتگو عه» باید کاملا غیر سلیقه‌ای باشه و درصد خطای حداقلی داشته باشه. به طور مثال باید اینطوری مشخص باشه: ۱. نقل قول مستقیم ۲. خطاب کردن یه یوزر مشخص با اسم کامل یا اسم کاربری ۳. اشاره‌ی واضح و مستقیم به فلان پست بالاتر و لاغیر. یعنی مدیر حق نداره «حدس بزنه» که فلان پست جوابه یکیه ولو اینکه حدس ۷۰٪ باشه ولی اگر مصداق های بالا نباشه مدیر دست نباید به پست بزنه چون اگر کاربره بگه نه منظور من چیز دیگه بوده مدیر هیچ دلیل قابل ادعایی نداره در تشخیص منظور طرف. در واقع ممنوعیت جواب دادن غیرمستقیم حرف بی‌معنایی عه چون اگر غیرمستقیم باشه قابل ادعا نیست فقط قابل حدسه و حذف نشدن پستی که حدس می‌زنن مشکلی ایجاد نمی‌کنه اما حذف کردنش یه نفر رو اذیت می‌کنه.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

در هر صورت ما فرض رو بر صحیح بودن تصمیم مدیر انجمن در تشخیص پاسخ ب پست دیگران میذاریم و دست مدیر انجمن در این باره بازه ک تصمیم گیری خودش رو بکنه....ولی عگه کسی فکر میکنه پستش ب اشتباه پاک شده و تصمیم مدیر انجمن غلط بوده میتونه ب مدیران داخلی بگه اونام بررسی بکنن و تصمیم مجدد بگیرن و عگه حق با صاحب پست باشه پست بازیابی میشه.

(بند قانونی قابل استنداد هم همون قسمت پاسخ به ارسال دیگران ک بعد از کاما نقل قول ذکر شده هست .)

بالا