• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

• شروع کننده موضوع lof
  • تاریخ شروع

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : انتقادات و پیشنهادها

به نقل از پری‌ناز :
این چی شد؟
من میخوام تو نظرسنجی شرکت کنم!
الان 5 روزی هست که نظرسنجی گذاشته شده و اکثر کاربرا شرکت کردن
پس اضافه کردن یه گزینه، الان، نمیتونه نتیجه ی درستی بده !

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پری‌ناز :
این چی شد؟
من میخوام تو نظرسنجی شرکت کنم!
اعتیاد انگیزه نیست، یک شرایطه که در اثر یک انگیزه قبلی به وجود اومده
کسی که سمپادیا رو بوکمارک کرده و هرروز بهش سر میزنه، اینطور نبوده که از اول زندگیش به سمپادیا معتاد بوده باشه!
بلکه زمانی، به هر طریق سمپادیا رو پیدا کرده و فکر کرده خب، سایت خوبیه، بهش سر میزنم به دلیل فلان
بعد این کار رو هرروز انجام داده و الان ارضای اون نیاز از طریق سمپادیا براش عادت شده

پس دو حالت میشه باشه: یا این که جماعت معتاد به انگیزه اصلیشون رای بدن، و یا این که اعتیاد اضافه بشه[nb]و میشه اینطور توجیهش کرد که مثلا ببینیم چند نفر الان فقط بخاطر شرایطی که بهش عادت کردن و نه انگیزه هایی که باهاش شروع کردن، میان سایت. ولی خب محکم نیست[/nb]

به نظر من گزینه درجه کاربری و امتیاز[nb]مخصوصا با توجه به این که نظرسنجی توی حرف بزنه[/nb] رو هم میزاشتین خیلی خوب بود

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از GCD :
اعتیاد انگیزه نیست، یک شرایطه که در اثر یک انگیزه قبلی به وجود اومده
کسی که سمپادیا رو بوکمارک کرده و هرروز بهش سر میزنه، اینطور نبوده که از اول زندگیش به سمپادیا معتاد بوده باشه!
بلکه زمانی، به هر طریق سمپادیا رو پیدا کرده و فکر کرده خب، سایت خوبیه، بهش سر میزنم به دلیل فلان

بعد این کار رو هرروز انجام داده و الان ارضای اون نیاز از طریق سمپادیا براش عادت شده

پس دو حالت میشه باشه: یا این که جماعت معتاد به انگیزه اصلیشون رای بدن، و یا این که اعتیاد اضافه بشه[nb]و میشه اینطور توجیهش کرد که مثلا ببینیم چند نفر الان فقط بخاطر شرایطی که بهش عادت کردن و نه انگیزه هایی که باهاش شروع کردن، میان سایت. ولی خب محکم نیست[/nb]

به نظر من گزینه درجه کاربری و امتیاز[nb]مخصوصا با توجه به این که نظرسنجی توی حرف بزنه[/nb] رو هم میزاشتین خیلی خوب بود
خب باتوجه به همون قسمتِ بُلد از همون اول انگیزه ی اولیش که کسب درجه نبوده و به مرور زمان این انگیزه شاید پیش بیاد
و بنظر من کسب درجه واسه موارد زیرِ اغلب:
1) کسب مقام مدیریتی
2) ارتباط بیشتر با افراد در مواردی
که تو گزینه ها هست
بهرحال ممنون از پیشنهاد

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس
پاسخ : انتقاد کنید، پیشنهاد بدهید !

بعد از این همه بحث سر حرف بزن و سرنوشت حرف بزن و مدیریت حرف بزن و اقدامات مدیریتی و امنیتی و اینای شدید روی گفت و شنود و این حرفا، خیلی جالبه که ببینی انجمن مدیر نداره..

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از پری‌ناز :
بعد از این همه بحث سر حرف بزن و سرنوشت حرف بزن و مدیریت حرف بزن و اقدامات مدیریتی و امنیتی و اینای شدید روی گفت و شنود و این حرفا، خیلی جالبه که ببینی انجمن مدیر نداره..

مدیر نداشتن این انجمن یا هر انجمن مشابه دیگه‌ای ربطی به مسائلی که گفتید نداره و منوط به داشتن وقت و حوصله زیاد از طرف مدیر مربوطه یا مسئولیت پذیری اون میشه.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

حالا که بعد کنکوره و ایـــــــــــــن همه کنکوریِ سابق توی سایت هستن و همه‌ئم ابراز حوصله‌سررفتگی می‌کنن، می‌شه یه شب نشینی ترتیب بدین مثلاً؟ 8->

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از نر‌‌‌‌‌گس² :
حالا که بعد کنکوره و ایـــــــــــــن همه کنکوریِ سابق توی سایت هستن و همه‌ئم ابراز حوصله‌سررفتگی می‌کنن، می‌شه یه شب نشینی ترتیب بدین مثلاً؟ 8->

والا انجمن موقّت دست ماست. :D بعد مدیرگزینی مدیر جدید میاد و میذاره ایشالا.

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

بنده به عنوان مدیر انجمن گفت و شنود و همچنین مدیر داخلی سایت و با توجه به اخیارات کامل در فروم، اینجا، تاپیک حرف بزن رو قفل میکنم.
...
برای من کاری نداره که پست شما را حذف کنم
چون پ.خ رو جواب ندادی مجبورم اینجا بگم...

بابک جان اولا بد نیست فکری به حال لحن حرف زدنت بکنی شما

و اینکه چرا انتظارت انقدر بالاست؟!‏ باید تذکر بدی بعدشم ویرایش کنی پستو

پادگان نیس اینجا، کاربرا هم سرباز نیستن
خودت ک بهتر میدونی، حرف بزن تاپیک خاصیه. تا بوده همین بوده. اینکه قفلش کردی ب تمام کسایی ک میخوان توش پست بدن بی احترامی کردی

+صد بار گفتم جوگیر بازی در نیارین

کاربر حذف شده 8031

مهمان

به نقل از موشیرامیشونه :
+صد بار گفتم جوگیر بازی در نیارین
اوّل از همه چیز مشتاقم تعریف شما رو از «جوگیر» بودن بشونم . کی جوگیر شده ؟ یه کسی طبق وظایف تعیین شده یه کاری رو انجام بده بش میگن جوگیری ؟ شاید کار نادرست باشه امّا جوگیری نیست .
امّا یه چندتا چیز هم راجع به کارهای مدیریتی که گفتید بگم ؛ ببینید مدیران تا وقتی می‌تونن تذکّر بدن یا احیاناً به قول شما پستی رو حذف یا ویرایش کنن که تاپیکی فضای مناسبی داره ولی یه دو-سه تا پست بر خلاف اون جریان هست . امّا قضیه‌ی حرف بزن فرق میکنه . پست های اینجا به طور کل به جادّّه خاکی زده و اگر بخوایم تمامی این پست ها رو حذف یا ویرایش کنیم . دو مشکل پیش میاد ؛ یک ، تاپیک ناقص میشه و دو ، اعتراض ها خیلی میشه .
خوب وقتی که قراره از هر صفحه بالای مثلاً بالای سه تا پست حذف بشه یعنی اینکه تاپیک از بحث ِ اصلی منحرف شده و مدیر انجمن «باید» اون تاپیک رو قفل کنه تا یه هشداری به شرکت کننده های تو اون بحث بده . بعدش فکر کنم شما یه دو-سه نمونه اعتراض به حذف پست های حرف بزن رو دیدید دیگه ؟ که چه بل‌بشویی درست می کنن ؟
به نظر من این کار ، یه کار معقولانه و حتّی سیاست وارانه(!) بود از جانب بابک . و هیچ کاری به غیر این کار مفید نبود .
این نظر ِشخصی من هست و نه کادر مدیریتی و نه حتّی نظر ِ بابک .

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

من یکم فکر کردم گفتم شما رو هم در جریان بذارم :-"
اول اینکه یه مدت که تازه قوانین حرف بزن عوض شده بود مدیرا ویرایش میکردن با ذکر دلیل.بعد بهتر بود تا حذف الان.من میگم بعد از باز شدن تاپیک یه مدت این اتفاق بیوفته تا نظم بگیره کار.خیلی وقت گیره ولی خوبه خیلی.
بعد قوانین تاپیک.نوشته راجب ستاره و امتیاز و سایت و کاربرا حرف نزنین.خوب شاید یکی حرف دلش به اینا برگرده.یه سری از پستا هستن که فقط واسه گرفتن لایک ارسال میشن.به اونا کاری ندارم.خیلی هم یه مدیر نمیتونه صلاحیت تصمیم گرفتن که این حرف دله یا از سر بیکاری رو داشته باشه.پس قوانین یه باز بینی بشه بد نیست.نمیگم کلا عوض شه ولی صرفا به خاطد حجم زیاد تاپیک نباید انقدر محدودیت ایجاد کرد.
بعد کاربرای جدیدی که از همه جا بیخبر میان و اکثرا بالای تاپیک رو نمیخونن رو که نمیشه کاری کرد واقعا.
یه پیشنهادم دارم.واسه تنبیه مثلا :-"
بعد از یه مدت که قوانین دوباره تذکر داده شد بعد از هر تخلف علاوه بر حذف پست امتیاز منفی داده بشه به کاربرا مثلا 10 تا دیسلایک. نمیدونم اجرایی هست یا نه :-"

پ.ن:من واقعا میمونم گاهیکه وقتی دارم یه پستی رو میفرستم که از اتفاقایی که در طول روز هم توش هست خلاف قوانینه یا نه :| با اینکه حرفم واقعا تعریف همون اتفاقه.ولی شاید از دید مدیر خاطرات روزانه باشه که نیست.

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

جوگیر کسیه ک داره قدرت و داخلی بودنشو مدام یادآوری میکنه ب بقیه
بعدشم اینکه قوانین حرف بزن خودشون از پایه 1مشت چرت و پرت محضن ک حالا کاری نداریم
و اینکه شما کاش چیزی نمیگفتی بیاد خودش حرف بزنه
متوجه نیستی؟ درسته قانون و فلان هم مهمه ولی این سخت گیریای الکی واقعا نیاز نیست اصلا
:‏)‏‏)‏‏)‏

تو ک اومدی دفاع ازش برو ب اونم بگو حداقل این لحنشو درست کنه

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

عزیزان دعوا نکنید!دارید زود قضاوت میکنید درباره ی کار ایشون!بذارید ببینیم کارشون نتیجه میده یا نه!اگه نتیجه نداد از کارشون انتقاد کنید!من الان خودم نه کارشونو تایید میکنم نه رد! :-منتظر :-"
و حق ندارین یه مدیرو انقدر زود زیر سوال ببرین!بذارین از اختیاراتش استفاده کنه!

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

دعوا نیست عزیزم :‏)‏‏)‏
ینی حالا ک میتونه باید استفاده کنه؟ =)))
ببین ایشون هرکسی ک باشه نمیتونه زیاده روی کنه

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از موشیرامیشونه :
جوگیر کسیه ک داره قدرت و داخلی بودنشو مدام یادآوری میکنه ب بقیه
بعدشم اینکه قوانین حرف بزن خودشون از پایه 1مشت چرت و پرت محضن ک حالا کاری نداریم
و اینکه شما کاش چیزی نمیگفتی بیاد خودش حرف بزنه
متوجه نیستی؟ درسته قانون و فلان هم مهمه ولی این سخت گیریای الکی واقعا نیاز نیست اصلا
:‏)‏‏)‏‏)‏
تو ک اومدی دفاع ازش برو ب اونم بگو حداقل این لحنشو درست کنه

لحنش اصلا بد نبود...مدلی که شما داری حرف میزنی بدتره [-(

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
:-نصیحت

همه ی شما عزیزان رو به مدارا دعوت میکنم !

خب ببینید دوستان، یه مدیر حق داره هر روشِ معقولی ُ حتی بر اساس سلیقه ی شخصی واسه مدیریت و حالا مواقعِ بحرانی(:-") پیاده یا بهتر بگم آزمایش کنه!
حالا شاید بنظر یه کاربر خوب باشه بنظر یکی دیگه بد! یکی بگه چرا براساسِ سلیقه شخصی کار شده و فُلان
اما تا زمانی که نتیجه مشخص نشده و هنوز هیچ چیزی معلوم نیست حتی اگه منِ نوعی مخالف باشم با این نباید اظهارِ نظر کنم.
حالا گیریم نتیجه دادُ نتیجه هم قابل قبول نبود! با توجه به اینکه مدیر هم علم غیب نداشته و صرفا یک آزمایش بوده (البته با احتمالِ موفقیت) باز هم مدیر مرتکب گناه نشده و نباید توپید بلکه باید درست ُ منطقی انتقاد کرد و پیشنهاد داد و متقابلا مدیر هم درست ُ منطقی پاسخگو باشه تا در نهایت بشه به یه نتیجه ای رسید نه جنگُ دعوا !
رو حرف بزن قوانینه متعددی پیاده شده و میشه و قوانینِ فعلی و آتی مجموعه ای از قوانینی هستن که تا حدودی نتیجه بخش بودن.
من نمیگم حق با مدیره یا حق با کسیه که اومده اعتراض کرده؛ اما میدونم هردو یه قسمتایی از کارشون اشتباه بوده که چون نظر شخصیمه نیازی به بیانش نمیبینم.
من به شخصه هیچ اظهار نظری در رابطه با کار انجام شده ندارم و طرفِ هیچ شخصی هم نیستم و هیچ شخصی مشخصی هم طرف صحبتم نیست!

بچه ها سعی کنید قضایای بسیار کوچیکِ سایت ُ به کینه ُ خصومتُ غیره و ذالک تبدیل نکنید، انتقاد پذیر و با هم دوست باشید ;;)

تَهِش اینه که یه مدت کوتاهی حرف نمیزنید دیگه:-"

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

بذارید منم نظر شخصیم رو در این رابطه بگم.

حرف بزن هم تاپیکیه مثل بقیه‌ی تاپیک‌ها و قطعاً نیازمند قانونه. کسی منکر این نیست. ولی بحث سر نحوه‌ی اجرای قانونه.
قطعاً همیشه پست‌هایی که به هر دلیلی خلاف قوانین محسوب می‌شن تو حرف بزن وجود داشتن، دارند و خواهند داشت. ولی فراموش نکنید این مدتی که پست‌ها کاملاً به بیراهه کشیده شدن، سایت تو شرایط خاصی به سر می‌برد. تو این فروم، حرف بزن بیشتر از هرجای دیگه‌ای دیده می‌شه. بنابراین طبیعیه یه سری کاربر که از قوانین غافل موندن بیان سؤالات و مشکلاتشون رو اینجا بپرسن. یا مثلا اعتراض کنن که بانگاشون کجا رفته یا ستاره‌هاشون یا هزارتا چیز دیگه.

همون‌طوری که خود بابک هم گفت: «بهترین راه برای استفاده از حرف بزن، فرهنگ سازی هستش.»
ولی انتظار نداشته باشید با این کاری که انجام دادید از فردا همه‌چی خوب و مرتب و منظم بشه. فرهنگ‌سازی زمان می‌بره و نیازمند وقت و حوصله‌ی مدیرای محترمه. نمی‌گم این‌طور بوده و قطعاً هم نبوده، ولی من وقتی اون پست بابک رو خوندم کاملاً این حس بهم دست داد که لاگین کرده و پستارو یه نگاه انداخته. بعد اعصابش خورد شده و زده تاپیک رو قفل کرده!

من بازم می‌گم، این مدت وضعیت سایت عادی نبود. خود من هم یکی از پستام حذف شد. ولی بعد از این که پستم رو حذف کردن با پ.خ. برام توضیح دادن که چرا این اتفاق افتاده و من کدوم قانون رو نقض کردم. الان می‌تونم با اطمینان بگم دیگه هیچ‌وقت اون قانونی رو که زیر پا گذاشته بودم، فراموش نخواهم کرد.

ولی وقتی پست یه کاربر رو حذف می‌کنید و دلیلش رو براش توضیح نمی‌دید، کاربر بیچاره گیج و عصبانی می‌شه. می‌خواد بفهمه چرا پستش حذف شده و این حقشه که دلیلش رو بدونه. حالا کجا باید این سوالو بپرسه؟ چه جایی بهتر از حرف بزن؟

کاربرای ما از نقض کردن قوانین لذت نمی‌برن. دلیل این که قوانین رو رعایت نمی‌کنن اینه که قوانین رو درست نمی‌دونن. شما اول نهایت تلاش خودتون رو برای اطلاع‌رسانی بکنید. بعد اگه کسی قوانین رو می‌دونست و اسپم داد این‌طوری باش رفتار کنید. اون‌موقع اگه اکثریت پست‌های حرف بزن خلاف قوانین بودن حق دارید با قفل کردن تاپیک بچه‌ها رو جریمه کنید.

+ دیگه حرفای بقیه در رابطه با انتقادپذیری و دوستی و این‌ها رو تکرار نمی‌کنم. شاید این اتفاق از این لحاظ خوب بود که باعث شد بقیه‌ی بچه‌ها هم در این مورد فکر کنن و نظر بدن. که تو باقی اوقات زیاد اتفاق نمی‌افته. مدیرا هم گوش شنوا دارن. من مدیر نیستم ولی می‌دونم از این چیزا استقبال می‌کنن. :د به شرطی که موجب دعوا و اغتشاش تو فروم نشه.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

خب با همین "یه مدت قفل بودن حرف بزن" مشکل حل شد الان؟
اقدام کنید نه شعار.

خوش‌مزه‌بازی: من از سارینا می‌ترسم. :-" :-s :D لذا مخاطبم بابک بود. :-"

melika...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد کانگورو

آهان بعد من یه چیزی رو بگم راجع به پستای حرف بزن:

من خیلی وقتا دیدم یه کاربر توی یه صفحه پست میده و توی صفحه ی بعدشم دوباره میاد یه پستی رو میذاره...اینجوری توی یه صفحه دو تا پست نداده اما وقتی چندتا از پستای صفحه ی قبلو پاک میکنن دوباره پستش میره توی صفحه ی قبل اینجوری انگار دو تا پست توی یه صفحه داده و پاک میشه!بنظرم این پاک شدن اصلا منظقی نیست

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

اختیار کامل داشتن توی فروم آیا می‌تونه دلیل خوب و کافی‌ای باشه که بخوایم به خاطرش تاپیک حرف‌بزن رو قفل کنیم؟
این اولین سوالی بود که واسه من و شاید خیلی‌های دیگه پیش اومد. ( و دلیلی که من این پست رو دادم)
چون وقتی تاپیک قفل شد؛ یکی اومده‌بود گفته‌بود "من چون می‌تونم قفل کنم پس قفلش می‌کنم." این‌مشکل اولی که توی این حرکت وجود داشت.
و؛ آیا درسته که چون قوانین رعایت نمی‌شن و ما باید مدام پست پاک کنیم و تذکر بدیم، که خب به‌قول شما هم نمی‌شه این‌کار رو کرد، بزنیم کل مسئله رو پاک کنیم تا خودمون راحت بشیم؟
وقتی قانون می‌ذارین "کپی پیست نده" چهار نفر می‌خونن و خب رعایت می‌کنن چون قانون جاییه که دارن پست می‌دن، دونفر می‌خونن ولی به هردلیلی رعایت نمی‌کنن٬ دونفر هم کلا حوصله‌ش رو ندارن اون تومار رو بخونن! شما هم وظیفه دارین طبق گفته‌تون "عمل مدیریتی: حذف" اون پست رو حذف کنید. و قانون رو تذکر بدید. چندبار هم تذکر دادید و باز هم پست خلاف قوانین بود؟ خب طبیعیه. ولی تعدادشون از روزی صدتا به روزی پنجاه تا می‌رسه و کم‌کم کم‌تر هم می‌شه.
چون خیلی‌های دیگه هم هستن که قوانین رو رعایت می‌کنن. و حرف‌هاشون رو توی حرف‌بزنن می‌زنن. پس نباید کسی تاپیک رو قفل کنه و به "افتادن اتفاق‌های جدید" تهدید کنه.
این‌که هر روز هم می‌آید قانون جدید می‌ذارید؛ خودش بدتره. قانون‌های قبلی چه مشکلی دارن که روز به روز آپدیت‌شون می‌کنیم؟ تعداد صفحه های تاپیک نسبت به پارسال دو برابر بیشتر میشه؟ خب تعداد کاربرا هم دوبرابر شده.
مثلا تا می‌خوای قبول کنی صفحه‌ای فقط یه‌پست باید بدی، قانون جدید می‌ذارید نه روزی فلان پست!

× چرا همیشه یه‌عده نشستن که همه‌چیز رو دعوا می‌بینن و هی در انتها متذکر می‌شن خب دعوا هم نکنیم باهم؟ بابا دعوا کجا بود اصلا!

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

× چرا همیشه یه عده نشستن که همه چیز رو دعوا میبینن و هی در انتها متذکر میشن خب دعوا هم نکنیم باهم؟ بابا دعوا کجا بود اصلا!

اینکه دونفر یه بحثی بینشون پیش بیاد، جبهه گیری بشه، تند صحبت بشه، یه عده بیان تو جبهه این یکی و یه عده برن جبهه ی اونیکی؛ این یک جدالِ که نتیجه ای نداره!
اینکه دونفر یه بحثی بینشون پیش بیاد، همه محترمانه اظهار نظر کنن، کسی محترمانه پاسخگو باشه، دوطرف سعی در قانع کردن هم داشته باشن؛ این یک انتقاده، یه بحثِ مفید!
یه عده از خداشونِ دعوا نباشه که :D

بالا