• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تقلید از جنس مخالف

کدوم گزینه ؟!!

• پسرم و دوست دارم پسر بمونم

رای‌ها: 83 33.1%
  • پسرم ولی کاش دختر بودم!

رای‌ها: 4 1.6%
  • دخترم و دوست دارم دختر بمونم

رای‌ها: 84 33.5%
  • دخترم ولی کاش پسر بودم!

رای‌ها: 24 9.6%
  • جنسیت خودمو قبول دارم ولی کارای شبیه به جنس مخالفم زیاد انجام می دم

رای‌ها: 56 22.3%

• رای‌دهندگان
    251

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : تقلید از جنس مخالف

به نقل از ســـــــــــارا :
نه ببین یه سری چیزا هس که چه خوب چه بد جا افتاده
مثلا من واقعا از اینکه پسرا گردنبند میندازن خوشم نمیاد و این نظر کاملا شخصیه و اجتماع هیچ واکنشی به این قضیه نشون نمیده

و از طرفی آرایش کردن پسرا اصلا و ابدا کار درستی نیس و واکنش های اجتماعی رو هم به دنبال داره
خودمونیم هر جنسی تمایل به جذب جنس مخالفش داره و برای جذب طرفش هرکاری میکنه

نکته اینجاس که پسرا واقعا فک میکنن دخترا از چنین پسرایی که ابروشون رو برمیدارن و آرایش میکنن خوششون میاد؟؟؟؟

متاسفانه من به پسرا حق میدم چون بار مسئولیت زیادی به گردنشونه و برای خلاص کردن خودشون دارن خودشونو شبیه دخترا میکنن که از مسئولیت کم شه و از طرفی دخترا خودشونو ناچار به اعمال ویژگی های پسرانه می کنن تا زندگی بچرخه

این جنبه بد تقلیده و جنبه خوبش اینه که مثلادخترا یاد میگیرن در برخورد با مشکلاتشون خودشون میتونن مشکلشون رو برطرف کنن و نیازمند فرد دومی نیستند
من درمورد پسرا نظر نمیدم چون واقعا نمیدونم اونا چه جوری فکر میکنن

ببینید درسته جذب کردن جنس مخالف قسمتی از زندگی هست. ولی تمامش نیست. مثلن اینکه من تو خونه هم گردنبندم گردنمه و دستبندمو در نمیارم هیچ وقت. دلیلش این نیست که تو خونه جنگلی از دختره که سعی کنم خودمو بهشون جذب کنم!

دلیلش اینه که خودم هم باید حسه خوبی از دیدنه خودم تو اینه داشته باشم.

ارایش کردن به هیچ وجه مربوط به جنسه خاصی نیست. اینکه الان چی جا افتاده به معنی درست بودنش نیست.

و دلیلشم واقعن این نیست که شونه از مسولیت خالی کنن. دلیلش اینه که به خودشون حسه بهتری داشته باشن.همین. در انسان میل به زیبایی وجود داره و این زیبایی معیاره ثابتی نداره. یعنی چیزی که شما و حتا تمام سایر انسان ها زیبا می دونید شاید از نظره من زیبا نباشه و این کفایت می کنه برای اینکه بگم شما ها بد سلیقه هستید همتون.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

چیزی مطرح می‌شه به اسم عُرف که در تمامِ دنیا وجود داره.
ما این عرف رو ایجاد نکردیم، یعنی مُبدعِ خاصی شاید نشه براش تعریف کرد؛ چیزی که طیِ سالیانِ گذشته و شاید با توجه به طبیعتِ مرد و زن تعریف شده و شکل گرفته این که زن از یک نوعِ وسیله‌یِ خاص، یک نوع آرایش خاص استفاده می‌کنه و مرد طیِ این سالیان ازش استفاده‌نکرده و خب قانون نانوشته‌ایست که وجود داره.
حالا اگه قرار باشه چیزی که سالیانِ دراز تبدیل شده به یک قانونِ نانوشته(هنجار) یک دفعه‌ای شکسته‌بشه بهش می‌گن "هنجارشکنی". اگه قرار هست چیزی تغییر کُنه باید به تدریج باشه تا بالانسِ جامعه به هم نخوره.

پ.ن: من به یک سری اصول معتقد هستم، و این اصول رو تویِ پوشش‌م اجرا می‌کنم اون اصول هست و من هرچی که دل‌م می‌خواذ می‌پوشم. هرجور که می‌خوام تیپ می‌زنم.
اگه الزامِ خاصِ رنگی یا هرچیزِ دیگه وجود داره یک هنجاره و عرف‌ـه و می‌تونه تغییر کنه اما به تدریج.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Miss Mysterious :
چیزی مطرح می‌شه به اسم عُرف که در تمامِ دنیا وجود داره.
ما این عرف رو ایجاد نکردیم، یعنی مُبدعِ خاصی شاید نشه براش تعریف کرد؛ چیزی که طیِ سالیانِ گذشته و شاید با توجه به طبیعتِ مرد و زن تعریف شده و شکل گرفته این که زن از یک نوعِ وسیله‌یِ خاص، یک نوع آرایش خاص استفاده می‌کنه و مرد طیِ این سالیان ازش استفاده‌نکرده و خب قانون نانوشته‌ایست که وجود داره.
حالا اگه قرار باشه چیزی که سالیانِ دراز تبدیل شده به یک قانونِ نانوشته(هنجار) یک دفعه‌ای شکسته‌بشه بهش می‌گن "هنجارشکنی". اگه قرار هست چیزی تغییر کُنه باید به تدریج باشه تا بالانسِ جامعه به هم نخوره.

پ.ن: من به یک سری اصول معتقد هستم، و این اصول رو تویِ پوشش‌م اجرا می‌کنم اون اصول هست و من هرچی که دل‌م می‌خواذ می‌پوشم. هرجور که می‌خوام تیپ می‌زنم.
اگه الزامِ خاصِ رنگی یا هرچیزِ دیگه وجود داره یک هنجاره و عرف‌ـه و می‌تونه تغییر کنه اما به تدریج.

بله عرف وجود داره ولی ما موظف به دنبال کردنش نیستیم.

و بله به تدریج ممکنه عرف عوض بشه ولی ما عمره محدودی داریم! ما هم به تدریج سنمون زیاد میشه.

دقیقن مساله همینه شما مایلید مطابق عرف رفتار کنید و کسی هم به شما ایراد نمی گیره. و دیگران هم شاید مایل نباشند. ( بله افراد ممکنه ایراد بگیرند ولی مهم احساسه خوده فرد هست. همونطوری که احساسه شما مهمه برای خودتون نه برای دیگران )

ببینید نمیشه گفت از طبیعت افراد بوده. چون اگه بخوایم به صرفه طبیعت در نظر بگیریم باید در گذشته های دور که انسان به طبیعته خودش نزدیک تر بوده مورد نظر قرار بگیره.

مثلن در مورد مصریان که ارایش می کردند ( هم مرد هم زن ) در مورد قبیله های افریقایی و امریکایی که ارایش می کردند و هنوز هم می کنند. این ها همه نشون میده میل به زیبا دیده شدن اهمیت داره‌( بله ارایش ها فرق می کنه ولی نشون میده که هر دو جنس مایل به هر چه زیبا به نظر رسیده شدن هستند. )‌

یادمه باهاتون بحثی می کردم ( یادتون که هست ؟ :-" ) فرمودید افراد حال حاضر اهمیت بیشتری از اینده دارن! ولی اینجا در مورد از بین بردن یک هنجار شما دارید افراد حال رو فدای اینده می کنید! که به تدریج اتفاق بیافته.

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

خدایی پسرا آرایش می کنند واسه دل خودشونه یا واسه تحریک طرف مقابل؟؟؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از ســـــــــــارا :
خدایی پسرا آرایش می کنند واسه دل خودشونه یا واسه تحریک طرف مقابل؟؟؟

خب الان سوالی که پیش میاد ، عایا طرف مقابلی وجود دارد که با آرایش یک پسر تحریک بشه ؟

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از علــی[میم] :
خب الان سوالی که پیش میاد ، عایا طرف مقابلی وجود دارد که با آرایش یک پسر تحریک بشه ؟
تحریکو نمیدونم ولی اونایی که آرایش میکنن دوست دختر زیاد دارن در نتیجه تاثیر داره بالاخره!!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از mohammadmehdi :
تحریکو نمیدونم ولی اونایی که آرایش میکنن دوست دختر زیاد دارن در نتیجه تاثیر داره بالاخره!!

به صرفه تجربه و مشاهده میگی یا که دلیل داری ؟ یا مثنن آمار رسمی ای (!!!!)

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

به نقل از علــی[میم] :

نمیخواستم انقدر دک وارد قضیه شم ولی میشم

دخترای لاشی با پسرای لاشی میگردن و
پسرای آرایش کرده نشون دهنده یه پسر لاشیه

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از علــی[میم] :
به صرفه تجربه و مشاهده میگی یا که دلیل داری ؟ یا مثنن آمار رسمی ای (!!!!)
تجربه؟؟ ینی من آرایش کنم؟؟ یا دوس دختر داشته باشم؟؟
عمرا!!!
ولی یه آدمایی تو مدرسه هستن که میشناسمشون اینجورین
تو خیابونم معمولا میبینم اونایی که آرایش کردن یا تو ماشینن و دارن یه جوری عشق و حال میکنن یا هم با یه دخترن
آخه کجا میاد آمار رسمی در این باره بده؟؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

کدوم دختری میره با پسری ک لاک زده تل زده تو موهاش مث دخترا راه میره =))

نه جدی :D

کوجا تو شیراز اینجوریه ؟ :D

دختر اگه دختر باشه میره طرف پسری ک خصلتهای مردونگیش بیشتر باشه :D تیپ مردونه منطقش اخلاق و خلق و خوش هیکلش و و و.. :-""""

خروس با اون خروسیش و پرنده بودنش همچین قیافه میگیره جلو مرغها :D مشتی راه میره جلوشون سینه سپر میکنه تا یه مرغ بیاد جفتش بشه :D
اونوقت مردای ما.. :D

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از sadlove :
کدوم دختری میره با پسری ک لاک زده تل زده تو موهاش مث دخترا راه میره =))

نه جدی :D

کوجا تو شیراز اینجوریه ؟ :D

دختر اگه دختر باشه میره طرف پسری ک خصلتهای مردونگیش بیشتر باشه :D تیپ مردونه منطقش اخلاق و خلق و خوش هیکلش و و و.. :-""""
مگه آرایش لاک زدن و تل زدنه؟؟ پسری که لاک بزنه احتمالا اون پایین مایینا مشکل داره!!!
من ابرو برداشتن و پنکیک و ... (مورد داشتیم رژ لب هم زده!!!) منظورم هست
آدرس بدم الان؟
واسه مخ زنی معالی آباد
واسه کارای منکراتی تر هم بام شیراز!!(چمران)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

مگه آرایش لاک زدن و تل زدنه؟؟ پسری که لاک بزنه احتمالا اون پایین مایینا مشکل داره!!!
من ابرو برداشتن و پنکیک و ... (مورد داشتیم رژ لب هم زده!!!) منظورم هست
آدرس بدم الان؟
واسه مخ زنی معالی آباد
واسه کارای منکراتی تر هم بام شیراز!!(چمران)

ما ک با بکس مد میرفتیم ولگردی عفیف اباد اینجور پسرا میدیدیم مسخره میکردن بچه ها :)))))

حتی پسری ک موهای سینشو زده :|

دخترای لاشی با پسرای لاشی میگردن و
پسرای آرایش کرده نشون دهنده یه پسر لاشیه

یکم ب این فک کن شوما .

چون تو مدارس دخترونه بودم دیدم بی اف دوستام کیا هستن دارم میگم . یه دختر دنبال پسری میگرده ک مردونه تر باشه ظاهرش .

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از sadlove :
ما ک با بکس مد میرفتیم ولگردی عفیف اباد اینجور پسرا میدیدیم مسخره میکردن بچه ها :)))))

حتی پسری ک موهای سینشو زده :|

یکم ب این فک کن شوما .

چون تو مدارس دخترونه بودم دیدم بی اف دوستام کیا هستن دارم میگم . یه دختر دنبال پسری میگرده ک مردونه تر باشه ظاهرش .

ببینید ما داریم بحث می کنیم! می تونید امار بیارید از یک جایه موثق. خاطرات طفولیتتون و مدرستون تقریبن هیچ اعتباری نداره. شما تو یک محیط کوچیک درس می خونید نه یک مدرسه ی صد میلیونی!

و در کنارش زدنه مویه سینه کاملن عادی هست. خیلی ها می کنن. مخصوصن اگر بخواید استخر برید. زدنه مویه سینه خیلی بهداشتی تره. اخه مگه ادم میمونه روی بدنش مو داشته باشه ؟ :-|

ما انسانیم لباس محافظه پوسته ماست نه مو! پس زدنه مو کاملن طبیعیه.

و ببینید اینکه دخترا چی رو بیشتر می پسندن به خودشون مربوطه! مثلن شما می تونید سیبیل و مویه دستتون رو نزنید! خوب اون مویه بدنه خودتونه به خودتون مربوطه! مویه بدنه یک پسر هم به خودش مربوطه نه شما! شما می تونید کسیو انتخاب کنید که وضعیته ظاهریش رو بپسندین ولی نمی تونید همه ی مردم رو طوری تغییر بدید که وضعیته ظاهریشون مورده پسندتون باشه!

منم مثلن اینجا خیلی دیدم! دختر های هندی و مالایایی سیبیل دارن و مویه دستشونو نمی زنن! خوب من شاید خوشم نیاد باهاشون دوست نمی شم ولی دلیل نمیشه مجبورشون کنم به زدنه مویه صورتشون! و برخلافه نظره من خودشون مورده پسنده نژاده خودشونن! برامن عجیبه ولی اینطوری هست. پس شما هم بهتره نگرانه خودتون باشید و بذارید هر کس برای ظاهره خودش تصمیم بگیره.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

شرمنده می پرم وسط بحثتون :D
یعنی الان مثلا آزی آزبورن اون پایین مایینا مشکل داره؟ :-" :))
===========
من یه ذره با اون گزینه "جنسیت خودمو قبول دارم ولی کارای شبیه به جنس مخالفم زیاد انجام می دم" مشکل دارم. خو این جمله اصلا یعنی چی. مثلا یه موضوعی مثل بازی کامپیوتری و خشن بودن معمولا به جنس مذکر نسبت داده می شه یعنی حالا یه دختری بیاد این کارا رو انجام بده بحران هویت جنسی داره؟ مثلا حتما باید با باربی بشینه بازی کنه تا دختر به حساب بیاد. یا بالعکسش واسه پسرا مثلا میشه احساساتی بودن.
به نظر من اینایی که داریم بحثش رو می کنیم صرفا نرم های اجتماعی هستن که در طول زمان می تونن تغییر کن.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

تجربه؟؟ ینی من آرایش کنم؟؟ یا دوس دختر داشته باشم؟؟
عمرا!!!
ولی یه آدمایی تو مدرسه هستن که میشناسمشون اینجورین
تو خیابونم معمولا میبینم اونایی که آرایش کردن یا تو ماشینن و دارن یه جوری عشق و حال میکنن یا هم با یه دخترن
آخه کجا میاد آمار رسمی در این باره بده؟؟

هر چند اگر اینجوری تجربه داشتی به پیشرفت بحث خیلی کمک میکنه ، اما منظورم این نبود :))
در جواب :

به نقل از مازیمون :
ببینید ما داریم بحث می کنیم! می تونید امار بیارید از یک جایه موثق. خاطرات طفولیتتون و مدرستون تقریبن هیچ اعتباری نداره. شما تو یک محیط کوچیک درس می خونید نه یک مدرسه ی صد میلیونی!

و اینکه اگه جای رسمی ای آماری نمیده ، دلیل بر صحت مشاهدات روزانه شما نمیشه !!!!
حالا باز قبول دار خاطرات طفولیت و اینا رو ، ولی مثلن اگه تو یک مدرسه شما بری کل مدرسه تون رو این شکلی آمار گیری کنی باز قابل قبول تره !!!!

حالا یه سوال ما داریم تو جامعه فعلی خودمون بحث میکنیم دیگه ؟؟؟

پ.ن : اینکه اون پایین ماینا مشکل داره ینی چی دقیقاً ؟؟؟؟؟ :| چیو داره بررسی میکنه این جمله ؟ :|

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از علــی[میم] :
پ.ن : اینکه اون پایین ماینا مشکل داره ینی چی دقیقاً ؟؟؟؟؟ :| چیو داره بررسی میکنه این جمله ؟ :|

فک کنم منظورش اینه که اونجور که باید و شاید تستسترون تولید نمی کنه!

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

بازی رایانه ای هم با لاک زدن خیلی فرق میکنه و خشونت فقط مال پسرا نیس
درضمن اینجا همه دارن از جامعه ای که توش زندگی میکنن حرف میزنن و جامعه ای که ما باهاش سر و کار داریم مدرسمون و شهرمونه در واقع اینا چیزایی هستن که ما میبینیم و میتونن رومون تاثیر بزارن پس قرار نیس مدرسمون صد میلیونی باشه
شاید تو جامعه ای که مثلا آزی آزبورن زندگی میکنه تعاریف و عرف ها و فرهنگ ها خیلی فرق کنه شاید اونجا مشکلی نداشته باشه ولی اینجا لاک زدن و لخت کنسرت گذاشتن و ... مشکل داره مثلا فک کن شجریان بیاد همچین کاری کنه!!!

پ.ن:اون جمله هم برداشت آزاده!!!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Stewie Griffin :
فک کنم منظورش اینه که اونجور که باید و شاید تستسترون تولید نمی کنه!

این خیلی جواب عالی ای بود ، مرسی !!!

درضمن اینجا همه دارن از جامعه ای که توش زندگی میکنن حرف میزنن و جامعه ای که ما باهاش سر و کار داریم مدرسمون و شهرمونه در واقع اینا چیزایی هستن که ما میبینیم و میتونن رومون تاثیر بزارن پس قرار نیس مدرسمون صد میلیونی باشه
شاید تو جامعه ای که مثلا آزی آزبورن زندگی میکنه تعاریف و عرف ها و فرهنگ ها خیلی فرق کنه شاید اونجا مشکلی نداشته باشه ولی اینجا لاک زدن و لخت کنسرت گذاشتن و ... مشکل داره مثلا فک کن شجریان بیاد همچین کاری کنه!!!

اینکه جامعه خودمونو بررسی میکنیم ، نباید اسیبی بزنه به فردیتی که توی بحث هست :| ما داریم در مورد هر فرد صحبت میکنیم بعدش در مورد که یک دسته از این افراد چه جامعه ای رو میسازن :|

کنسرت و شخص استاد شجریان (به عنوان یک فرد معروف نه فقط یه فرد عادی مثل همه) تو این تعریف فردیت قرار نمیگیره :|

در ضمن خصاً عقیده دارم زیاد جالب نیست یک فرد خاص که افراد زیادی میشناسنو ممکن براش احترام و ارزش قائل باشن رو یا یک لحن "برداشت آزاد" وارد بحث کنیم :|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

ببینید اگه مشکلی داشت مردم بابت رفتن به کنسرت پول نمی دادن! لاک زدن هیچ ایرادی نداره حتا لزومن نشون دهنده ی یک رفتاره دخترونه نیست.

ببینید مشکل اینجاست که تعریفتون از دخترونه و پسرونه بودن تقریبن بی معنیه. مثلن بخواید برید کنسرت راک احتمالن لاک مشکی می زنید! خوب این یعنی رفتاره دخترونه داشتین ؟

و شجریان یک خواننده ی کلاسیکه. نوع پوشش برای هر نوع موسیقی فرق داره. مثلن کسی بخواد برای اپرا بره باید کت و شلوار مشکی با پیرهنه سفید و پاپیون بزنه.

ولی بخواید مثلن برید سراغ خواننده ی پاپ می خواید برقصید باید ازاد تر بپوشید. یا برای راک خیلی وابسته به خوانندس!

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از علــی[میم] :
این خیلی جواب عالی ای بود ، مرسی !!!

اینکه جامعه خودمونو بررسی میکنیم ، نباید اسیبی بزنه به فردیتی که توی بحث هست :| ما داریم در مورد هر فرد صحبت میکنیم بعدش در مورد که یک دسته از این افراد چه جامعه ای رو میسازن :|

کنسرت و شخص استاد شجریان (به عنوان یک فرد معروف نه فقط یه فرد عادی مثل همه) تو این تعریف فردیت قرار نمیگیره :|

در ضمن خصاً عقیده دارم زیاد جالب نیست یک فرد خاص که افراد زیادی میشناسنو ممکن براش احترام و ارزش قائل باشن رو یا یک لحن "برداشت آزاد" وارد بحث کنیم :|
خب آزی آزبورن هم شخص خاصیه و من تو این جمله از استقرا کمک نگرفتم که بخوام از جز به کل برسم و توی جمله قبلی یه حکم کلی براش بیان کردم پس استدلالم قیاسی بود و از کل به جز رسیدم
درباره آقای شجریان من حرفی درباره ایشون نزدم وفقط گفتم ایشون هرگز همچین کاری رو انجام نمیدن نمیدونم واقعا چیش ایراد داشت!!
برداشت آزاد هم منظورم جمله پایین مایینا بود و هیچ ربطی به بقیش نداشت واسه همینم تو پی نوشت نوشتم

بالا