• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تقلید از جنس مخالف

کدوم گزینه ؟!!

• پسرم و دوست دارم پسر بمونم

رای‌ها: 83 33.1%
  • پسرم ولی کاش دختر بودم!

رای‌ها: 4 1.6%
  • دخترم و دوست دارم دختر بمونم

رای‌ها: 84 33.5%
  • دخترم ولی کاش پسر بودم!

رای‌ها: 24 9.6%
  • جنسیت خودمو قبول دارم ولی کارای شبیه به جنس مخالفم زیاد انجام می دم

رای‌ها: 56 22.3%

• رای‌دهندگان
    251
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : تقلید از جنس مخالف

هیچ خانواده ای راضی نیست که پسرش تا ساعت 1 شب بیرون باشه
اگه یکی هم بیرون باشه پشت سرش خیلی چیزا میگن این فقط برای دخترا نیست

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من پسر هرچی پسر تر باشه هم ابهتش بیشتره هم زیباییش
پسرایی ک مث دخترا رفتار میکنن یا کارای دخترونه میکنن
هیچ زیبایی و جذابیتی ندارن
و همینطور دختر دخترونه ش خوبه.
همه زیبایی یه دختر ب اینه ک کارای دخترونه بکنه
وگرنه لطافتش از بین میره

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

به نقل از <Al!ReZa/> :
هیچ خانواده ای راضی نیست که پسرش تا ساعت 1 شب بیرون باشه
اگه یکی هم بیرون باشه پشت سرش خیلی چیزا میگن این فقط برای دخترا نیست
موضوع ساعت یک شب نیست، فک کنم منظورش این بوده که امنیت پسرا تو جامعه بیشتره و طبیعتن از طرف خونواده ها هم آزادی بیشتری بهشون داده میشه.
به نقل از ...ELINOR... :
به نظر من پسر هرچی پسر تر باشه هم ابهتش بیشتره هم زیباییش
پسرایی ک مث دخترا رفتار میکنن یا کارای دخترونه میکنن
هیچ زیبایی و جذابیتی ندارن
و همینطور دختر دخترونه ش خوبه.
همه زیبایی یه دختر ب اینه ک کارای دخترونه بکنه
وگرنه لطافتش از بین میره
میشه بگی کارای دخترونه یا پسرونه چین؟! مثال اینا منظورمه

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

ببین هر جور ادم بدی پیدا میشه امنیت برای همه یه اندازه هست حالا این که پسر ها راحت تر میتونن از خودشون محافظت کنن دیگه ربطی به زیاد بودن امنیت برای اون ها نداره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

دخترم و دوست دارم دختر بمونم.
واقعن من اگه پسر بودم می مردم. خسته نباشید خدمت پسرای محترم!
دختر بودن لطافت و ظرافت خاص ِ خودشو داره که برای من مثل اکسیژن می مونه.
ولی این به این معنا نیست که .... :)

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

به نقل از <Al!ReZa/> :
ببین هر جور ادم بدی پیدا میشه امنیت برای همه یه اندازه هست حالا این که پسر ها راحت تر میتونن از خودشون محافظت کنن دیگه ربطی به زیاد بودن امنیت برای اون ها نداره
خب فک کنم واسه این که خودت پسری واست پیش نیومده بیرون بت تیکه بندازن یا لمست کنن:|

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

بهم دیکه انداختن
و دیدم که دیگران رو لمس کردن

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

و جدن فک میکنی واسه هر دو جنس به یه اندازه پیش میاد؟

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

نه
ولی یک سری اتفاقاتی هم برای پسر ها میافته که برای دخترا کم تر میافته

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

در مورد امنیت تو جامعه؟ میشه بگی؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

آدم عاقل و بالغ 12 - 1 شب تو خیابون پرسه نمیزنه.حالا اگه در سال چند بار برای یه پسر اتفاق افتاده باشه و اونام کاری داشته باشه و اینا چیزی نیست. اما خب 12-1 شب بیرون بودن خیلی خاص و خوب نیست که حسودی کنیم و ناراحت باشیم چرا ما نمتونیم این موقع شب بیرون باشیم.

محدودیت هایی که برای دخترا هست تو کشورمون، جزوه قوانینه کشورمون. مثلن حجاب. قانونه!

اینکه پسری ابرو برمیداره یا دختری کچل میکنه، ما الان همه چیمون به مو بستگی داره مگه؟ چرا سرِ موعه ابرو و موعه سر بحث میکنین. زن و مرد مکمل هم هستن جدا از نوع تیپ و قیافه.

به نقل از دل آرام. :
و جدن فک میکنی واسه هر دو جنس به یه اندازه پیش میاد؟
من خیلیا رو میشناسم که اونقد سنگین و خانومانه رفتار میکنن تو جامعه که واقعن پسری جرئت نمیکنه تیکه بندازه یا امثال این.

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

ببین قضیه اصن ساعت یک شب نیست، اصن بگیر ساعت ده، برادرم میتونه اون ساعت بره بیرون اما واسه من امن نیست. و خب شاید تو دوس نداری شبا راه بری من دوس دارم و این نا امنی باعث میشه نسبت به پسر همسن خودم محدودیت بیشتری داشته باشم.
به نقل از ـفاتــــ :
من خیلیا رو میشناسم که اونقد سنگین و خانومانه رفتار میکنن تو جامعه که واقعن پسری جرئت نمیکنه تیکه بندازه یا امثال این.
کلمه ی خانومانه کلمه ی چرتیه واقعن. چرا یه گروه پسر جوون حق دارن وایسن تو خیابون بخندن، ولی دخترا نتونن؟ تو دوس داری "سنگین" رفتار کنی بکن. ولی من خوشم میاد یه دختر دبیرستانی باشم که میخنده، آب نبات چوبی میخوره، تاب بازی میکنه، بادکنک میخره، مانتو نارنجی میپوشه.

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

مثلا پسرایی ک ابرو برمیدارن کارشون دخترونه س و دخترایی که حتی حضر نیستن تو عروسی لباس دخترونه یا حتی رنگ روشن بپوشن کارشون پسرونه س

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ...ELINOR... :
مثلا پسرایی ک ابرو برمیدارن کارشون دخترونه س و دخترایی که حتی حضر نیستن تو عروسی لباس دخترونه یا حتی رنگ روشن بپوشن کارشون پسرونه س

نه لزومن. شاید بهتر باشه یاداوری کنم که ارایش کردن همیشه جزو تمایلات هر دو جنس بوده. زدن گوشواره استفاده از گردنبند، انگشتر، رنگ کردن مو.

اینا مربوط به جنس خاصی نبودن. بله شاید الان دختر\زن ها بیشتر به زیبایی و ارایش کردن برسن ولی این به این معنی نیست که پسری که ابرو بر میداره کاری دخترونه کرده. اون فرد کاری رو کرده که به نظرش درست بوده و زیباییش رو بیشتر می کرده.

می تونید در مورد ارایش کردن تو مصر، اشور، ماد ها و حتا پارسی ها بخونید و اهمیت لباس رو بفهمید.

و کسی هم که ارایش نمی کنه در واقع کسی هست که با مفهوم قدیمی شاید به دیگرون احترام نمیذاره. ( ولی خوب این مفهوم دیگه الان برجا نیست )

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از ...ELINOR... :
من خودم ابرو برداشتن رو به هیچ وجه کارِ دخترونه ای نمیدونم! تا یه حدیش واقعن پیرایشه و لازمه.
اینا چیزاییه که خودمون تعریف کردیم.چ لزومی داره که رنگِ روشن نمادِ دختر باشه؟ من خودم عاشقِ رنگِ سرمه ایم و 99 درصدِ لباسام همین رنگه و سرشار از حس هایِ دخترونم.
یه سری از دسته بندی هایِ دخترونه/پسرونه خیلی بی مورد و بی معنیه .
هرکسی میتونه نحوه یِ پوشش و پیرایش و رفتار خودش رو "انتخاب" کنه و این ارزشمنده. مهم اینه که خودش باور داشته باشه که این نحوه یِ رفتار به احساسی که از جنسیتش داره لطمه نمیزنه.

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ...moOn... :
من خودم ابرو برداشتن رو به هیچ وجه کارِ دخترونه ای نمیدونم! تا یه حدیش واقعن پیرایشه و لازمه.
اینا چیزاییه که خودمون تعریف کردیم.چ لزومی داره که رنگِ روشن نمادِ دختر باشه؟ من خودم عاشقِ رنگِ سرمه ایم و 99 درصدِ لباسام همین رنگه و سرشار از حس هایِ دخترونم.
یه سری از دسته بندی هایِ دخترونه/پسرونه خیلی بی مورد و بی معنیه .
هرکسی میتونه نحوه یِ پوشش و پیرایش و رفتار خودش رو "انتخاب" کنه و این ارزشمنده. مهم اینه که خودش باور داشته باشه که این نحوه یِ رفتار به احساسی که از جنسیتش داره لطمه نمیزنه.
خب من نمیدونم شما چجوری رنگ لباساتو انتخاب میکنی ولی من دختراییو دیدم ک رنگ روشن نمیپوشن ک شکل پسرا بشن!!!!!

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از ...ELINOR... :
خب من نمیدونم شما چجوری رنگ لباساتو انتخاب میکنی ولی من دختراییو دیدم ک رنگ روشن نمیپوشن ک شکل پسرا بشن!!!!!
اینکه یه عده میخوان شبیهِ جنسِ مخالف باشن یه کمی بحثش فرق میکنه.
چیزی که من خیلی دیدم قضاوت کردن درباره یِ آدم هاییه که رفتارهاشون طبق تعاریف جامعه مخالف جنسیت خودشونه.
پسری که ابروهاشو برمیداره لزومن دوست نداره دختر باشه و اینکار نشون دهنده یِ ناراضی بودنش از جنسیتش نیست.
یکی از دوستام سرشار از ظرافت ها ولطافت هایِ جنس دختره و دختر بودنش رو دوست داره اما مدل تیپ زدن و لباس پوشیدنش کمی شبیه پسراست و همه جور دیگه ای درموردش قضاوت میکنن و ایشون هروقت یه کار دخترونه انجام میده(مثلن لاک زدن)همه تعجب میکنن و میگن :" چ عجب تو کمی دختر شدی." و این مسئله دوستم رو اذیت میکنه.
حرفم اینه که مهم خود طرفه. اگه با ابرو برداشتن خدشه ای به تفکر خودش از مرد بودن وارد نمیشه،اگه با شیو نکردنِ دست و پاهاش تو نظر خودش دخترانگیش افول نمیکنه، لطفن ما این رفتارها رو دخترونه و پسرونه نکنیم و بهشون برچسب نزنیم.

افرادی که از جنسیت خودشون ناراضی اند خیلی تفاوت دارن با افرادی که از جنسیت خودشون راضیند ولی رفتار ها و تیپشون (به قول عنوان این تاپیک) تقلیدیه از جنس مخالف.

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

تقلید ظاهری بده ولی تغییر باطنی خوبه به نظر من پسرا ویژگی های مثبتی دارن که میتونم از شون یاد بگیرم مثلا پسرا خیلی مطیع نیستن و مصممن
خیلی گریه نمیکنن حاضر نیست خودشونو بشکنن بخاطر چیزای احمقانه اکثر اوقات منطقی تصمصم میگیرن قابلیت کنترل احساساتشون خیلی بهتر از دختراس خودشون

و از طرفی دخترا خیلی دقیق ترن قابلیت تعیین اهداف بلند مدت و کوتاه مدتشون قوی تر از پسرا است بیشتر گوش میدن دخترا حرف گوش کن ترن و خیلی راحت تر از پسرا حرف میزنن برقراری ارتباط شون بهتره و راحت تر تصمیم میگیرن

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ara$ :
تقلید ظاهری بده ولی تغییر باطنی خوبه به نظر من پسرا ویژگی های مثبتی دارن که میتونم از شون یاد بگیرم مثلا پسرا خیلی مطیع نیستن و مصممن
خیلی گریه نمیکنن حاضر نیست خودشونو بشکنن بخاطر چیزای احمقانه اکثر اوقات منطقی تصمصم میگیرن قابلیت کنترل احساساتشون خیلی بهتر از دختراس خودشون

و از طرفی دخترا خیلی دقیق ترن قابلیت تعیین اهداف بلند مدت و کوتاه مدتشون قوی تر از پسرا است بیشتر گوش میدن دخترا حرف گوش کن ترن و خیلی راحت تر از پسرا حرف میزنن برقراری ارتباط شون بهتره و راحت تر تصمیم میگیرن

ببین این چیزی که میگی واقعن اونقدر دقیق نیست. صرفن بر حسب شناخته خودت از دو جنسه. و این شناخت محدود میشه به ادم های اطرافت که خود به خود جمعه محدودی هستن.

مساله اینجاست که اصلن بحث تقلید نیست! بحث اینه که افراد چطوری دوست دارن رفتار کنن و این موضوع صرفن به خودشون مربوطه. و همونطور که گفتم ارایش کردن محدود به هیچ جنسیتی نیست. گوشواره زدن، خالکوبی کردن، انگشتر، گردنبند، نوع لباس.

این موضوعات بیشتر بسته به طبقه ی اجتماعی فرد و قدرت مالیش بستگی داره و اهمیتی که به زیبایی خودش میده. نه به جنسیتش.

مثلن من هم گاهی دست بندی می بندم به دسته راستم تا تعادل سنگینی ساعته دسته چپم حفظ بشه.
یا هر وقت بخوام برم ساحل گردنبند هم می بندم.

گوشواره رو دوست ندارم چون حوصله ی تحمل درده سوراخ کردن گوش رو ندارم.

و اصلن هم قصد تقلید از هیچ کسی یا هیچ جنسیته خاصی رو ندارم. همین که خودم نسبت به خودم حسه خوبی داشته باشم کفایت می کنه.

رفتار های فردی مساله ی دیگه ای هست که تو این تاپیک اصلن مورده نظر نیست.

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

به نقل از مازیمون :
ببین این چیزی که میگی واقعن اونقدر دقیق نیست. صرفن بر حسب شناخته خودت از دو جنسه. و این شناخت محدود میشه به ادم های اطرافت که خود به خود جمعه محدودی هستن.

مساله اینجاست که اصلن بحث تقلید نیست! بحث اینه که افراد چطوری دوست دارن رفتار کنن و این موضوع صرفن به خودشون مربوطه. و همونطور که گفتم ارایش کردن محدود به هیچ جنسیتی نیست. گوشواره زدن، خالکوبی کردن، انگشتر، گردنبند، نوع لباس.

این موضوعات بیشتر بسته به طبقه ی اجتماعی فرد و قدرت مالیش بستگی داره و اهمیتی که به زیبایی خودش میده. نه به جنسیتش.

مثلن من هم گاهی دست بندی می بندم به دسته راستم تا تعادل سنگینی ساعته دسته چپم حفظ بشه.
یا هر وقت بخوام برم ساحل گردنبند هم می بندم.

گوشواره رو دوست ندارم چون حوصله ی تحمل درده سوراخ کردن گوش رو ندارم.

و اصلن هم قصد تقلید از هیچ کسی یا هیچ جنسیته خاصی رو ندارم. همین که خودم نسبت به خودم حسه خوبی داشته باشم کفایت می کنه.

رفتار های فردی مساله ی دیگه ای هست که تو این تاپیک اصلن مورده نظر نیست.

نه ببین یه سری چیزا هس که چه خوب چه بد جا افتاده
مثلا من واقعا از اینکه پسرا گردنبند میندازن خوشم نمیاد و این نظر کاملا شخصیه و اجتماع هیچ واکنشی به این قضیه نشون نمیده

و از طرفی آرایش کردن پسرا اصلا و ابدا کار درستی نیس و واکنش های اجتماعی رو هم به دنبال داره
خودمونیم هر جنسی تمایل به جذب جنس مخالفش داره و برای جذب طرفش هرکاری میکنه

نکته اینجاس که پسرا واقعا فک میکنن دخترا از چنین پسرایی که ابروشون رو برمیدارن و آرایش میکنن خوششون میاد؟؟؟؟

متاسفانه من به پسرا حق میدم چون بار مسئولیت زیادی به گردنشونه و برای خلاص کردن خودشون دارن خودشونو شبیه دخترا میکنن که از مسئولیت کم شه و از طرفی دخترا خودشونو ناچار به اعمال ویژگی های پسرانه می کنن تا زندگی بچرخه

این جنبه بد تقلیده و جنبه خوبش اینه که مثلادخترا یاد میگیرن در برخورد با مشکلاتشون خودشون میتونن مشکلشون رو برطرف کنن و نیازمند فرد دومی نیستند
من درمورد پسرا نظر نمیدم چون واقعا نمیدونم اونا چه جوری فکر میکنن

بالا