• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

بهترین راه فرهنگ سازیه.

و متوسل شدن به زور بد ترین راه (مثل اینکه یه آبو پشت سد نگه داری)

ما که با حجاب درگیر نیستیم (پسر هستم من !)
اما همین نماز:
ما رو تو دوره راهنمایی مجبور میکردن تو نماز جماعت شرکت کنیم بدون اینکه حتی یه ذره فرهنگ سازی کنن و بگن که نماز چیه چه فایده ای داره. این شد که الان اختیاریه و فوقش 5 نفر از 83 نفر تو نماز جماعت شرکت کنن. (یعنی فقط 6%)

متاسفانه تو مدارس ما اصلا رو عقاید کار نمیشه. به جای اینکه بیان بگن خدا کیه؟ اسلام چیه؟
میان همون اول میگن نماز بخونین حجابو رعایت کنین فلان کنین بهمان کنین و...
آخه یکی مثل من از خودش نمی پرس برا چی نماز بخونم ؟ برا کی نماز بخونم ؟

dokhtare tanha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب

این که آزادی دخترا تو کشورمون تقریبا صفره قبول ولی فک نکنم حجاب باعث عدم آزادیشون شده باشه ! ما آزادی نداریم چون فرهنگمون غلطه ! چون عادت کردن همه ی گناه ها و اتفاقای زشت جامعه رو بندازن گردن دخترا و بگن تقصیر ایناس ... من با حجاب موافقم ولی این که حجاب مانع آزادی هستش رو قبول ندارم .

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

مسئله تحریک یه مسئله دو طرفه است هم پسر نقش داره هم دختر
ولی چون نمی تونن نگاه پسرا رو کنترل کنن و زورشون به حجاب دخترا میرسه به اون گیر میدن
حجاب مسئله ای نیست که نیاز به رفراندوم داشته باشه ... عین اینه که شما رفراندوم بزاری که مردم قورمه سبزی بخورن یا نه ... استدلالتون هم مث اینه که بگی قورمه سبزی خوردن هم تبعات اجتماعی زیادی داره مثلن باعث گران شدن لوبیا و سبزی میشه

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از MeLiK :
نه نیست ولی این که یه پسر با دیدن یه دختر بی حجاب تحریک بشه فطریه!!!
اها مسءول نگاه پسرا هم ماییم پس بعد اون پسر اگه پاشو از ایران گذاشت بیرون چی؟ یعنی نباید خودشو کنترل کنه فقط تقصیر دختراس دیگه

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

این که نیم قرن پیش اعتقادات مردم چی بوده!!! جدا به ما ربطی نداره! :-<
در ضمن اجباراشم هیچ دردی رو دوا نخواهد کرد!!! :-<

یک داستان جالب!!! :

بودا به دهی سفر کرد

.
زنی که مجذوب سخنان او شده بود از بودا خواست تا مهمان وی باشد .
بودا پذیرفت و مهیای رفتن به خانه‌ی زن شد .
کدخدای دهکده هراسان خود را به بودا رسانید و گفت :
«این زن، هرزه است به خانه‌ی او نروید » بودا به کدخدا گفت :
« یکی از دستانت را به من بده» کدخدا تعجب کرد و یکی از دستانش را در دستان بودا گذاشت .
آنگاه بودا گفت :
«حالا کف بزن» کدخدا بیشتر تعجب کرد و گفت: « هیچ کس نمی‌تواند با یک دست کف بزند» بودا لبخندی زد و پاسخ داد :
هیچ زنی نیز نمی تواند به تنهایی بد و هرزه باشد، مگر این که مردان دهکده نیز هرزه باشند .
بنابراین مردان و پول‌هایشان است که از این زن، زنی هرزه ساخته‌اند .
برو و به جای نگرانی برای من نگران خودت و دیگر مردان دهکده ات باش ...

کد:
[SIZE=13px][b][color=purple]نتیجه اخلاقی:  یک زن باید توی این گرما با مقنعه و مانتو بلند و شلوار گشاد راه بره تازه رنگ تیره که یک وخت خدایی نکرده زبونم لال  دل یک مرد نلرزه  :-L  بعد میگه جلوی آزادی زنان رو نمیگیره که!!! اصلا یک درصد شک به دلت راه نده دوست خوبم  :-w
عجـــــــــــــــــــــــــب[/color][/b][/SIZE]

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ســایــنـا :
من با حجاب موافق 100در صدم که باشه اونم از نوع اجباری
کسی که با حجاب مشکل داره یعنی با اصل اسلام مشکل داره درنتیجه با ایران
وهرچیزی یه حرمتی داره به قول "اخوی!"یا حجابو درست رعایت کن یا برش دارچون این طرز بی حرمتیه .واگه برش داشتی دیگه جای اون فرد اینجا نیس چون قانون ایران رعایت حجاب ورعایت نکردن بی قانونیه پس جایی اینجانداره از طرف دیگه میشه گفت حدااااقل درصد فساد توی ایران کمتر از جاهای دیگه اس میدونم که هست اما حداقل به اندازه ی کشوورای اروپایی تاجایی که خبردارم اونقدا اشکارنیس که یه دلیلش حجابه
[/quote

یعنی استدلالتون تو حلقم
وقتی یه فرد به دنیا میاد تعیین نمیکنه کدوم کشور باشه که شما این جور با قاطعیت میگید جاش ایران نیس.......

در ضمن زمان رضا شاه که کشف حجاب کردن پس اون زمان هم جزو قانون بوده و خانوم های باحجاب جایی تو ایران نداشتن پس باید میرفتن دیگه؟؟؟
---------------------------------------------------------------------------
به یه نکته ای هم توجه کنید.........
کسایی که میان اینجا میگن ما موافق حجابیم و حجاب این خوبی هارو داره و.... خوب خودتون حجابو رعایت کنید کسی نمیگه رعایت نکنید ما میگیم باید آزادی باشه تا فرد بتونه نحوه لباس پوشیدنشو انتخاب کنه ....

اگه قرار باشه کوچکترین مسایل زندگی فرد توسط حکومت کنترل بشه اون حکومت دیکتاتوری میشه....

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

به نقل از "Hot Me~ :
به نقل از ســایــنـا :
من با حجاب موافق 100در صدم که باشه اونم از نوع اجباری
کسی که با حجاب مشکل داره یعنی با اصل اسلام مشکل داره درنتیجه با ایران
وهرچیزی یه حرمتی داره به قول "اخوی!"یا حجابو درست رعایت کن یا برش دارچون این طرز بی حرمتیه .واگه برش داشتی دیگه جای اون فرد اینجا نیس چون قانون ایران رعایت حجاب ورعایت نکردن بی قانونیه پس جایی اینجانداره از طرف دیگه میشه گفت حدااااقل درصد فساد توی ایران کمتر از جاهای دیگه اس میدونم که هست اما حداقل به اندازه ی کشوورای اروپایی تاجایی که خبردارم اونقدا اشکارنیس که یه دلیلش حجابه
[/quote

یعنی استدلالتون تو حلقم
وقتی یه فرد به دنیا میاد تعیین نمیکنه کدوم کشور باشه که شما این جور با قاطعیت میگید جاش ایران نیس.......

در ضمن زمان رضا شاه که کشف حجاب کردن پس اون زمان هم جزو قانون بوده و خانوم های باحجاب جایی تو ایران نداشتن پس باید میرفتن دیگه؟؟؟
---------------------------------------------------------------------------
به یه نکته ای هم توجه کنید.........
کسایی که میان اینجا میگن ما موافق حجابیم و حجاب این خوبی هارو داره و.... خوب خودتون حجابو رعایت کنید کسی نمیگه رعایت نکنید ما میگیم باید آزادی باشه تا فرد بتونه نحوه لباس پوشیدنشو انتخاب کنه ....

اگه قرار باشه کوچکترین مسایل زندگی فرد توسط حکومت کنترل بشه اون حکومت دیکتاتوری میشه....
پس فک کردی حکومتمون چجوریه ؟ :))

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

دوستان هنوز به سوال من که بحث رو شروع کردم پاسخ نداده اند.
بلکه با کشاندن بحث به رفراندوم و نماز جماعت مدرسه از پاسخ گویی سوالی بنیادین طفره رفتند.
حجاب مساله ای دینی و فرمانی الهی است. فراتر از رفراندم و رای من و توست.
در مورد سوالی که معنرضان مطرح کردند, چرا ما خانم ها باید خودمان را محدود کنیم? دو جواب دارد
یک اینکه خدا تکلیفش رو با مرد و زن مشخص کرده هم به مرد گفته چشم رو حفظ کن و پاکدامنی بورز هم به زن گفته, و نکته جالب اینه که به زن هم گفته چشمش رو مراقبت کنه و این تنها در مورد مرد نیست. شما را به تامل در دو آیه زیر دعوت می کنم و دلیل دوم را پس از آن ذکر خواهم کرد:
آیه حجاب

در دو سوره از قرآن، آیاتی راجع به حجاب وارد شده است، آیه ۳۱ سوره نور و آیه ۳۳ و ۵۹ سوره احزاب.
سوره نور
متن و ترجمه
﴿وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَىٰ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ ۖ وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ ۚ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ﴾(سورهٔ نور-آیهٔ ۳۱)
و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را (از هر نامحرمی) فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعا از آن پیداست و باید روسری خود را بر سینه خویش (فرو) اندازند و زیورهایشان را جز برای شوهرانشان یا پدرانشان یا پدران شوهرانشان یا پسرانشان یا پسران شوهرانشان یا برادرانشان یا پسران برادرانشان یا پسران خواهرانشان یا زنان (همکیش) خود یا کنیزانشان یا خدمتکاران مرد که (از زن) بی‏نیازند یا کودکانی که بر عورتهای زنان وقوف حاصل نکرده‏اند آشکار نکنند و پاهای خود را (به گونه‏ای به زمین) نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته می‏دارند معلوم گردد ای مؤمنان همگی (از مرد و زن) به درگاه خدا توبه کنید امید که رستگار شوید.
تفسیر

این آیه بوضوح به وضع برخی قوانین اجتماعی در زمان پیامبر میپردازد. استفاده از فرمان "قل" در ابتدای آیه نشان دهنده این است که محتوای این آیه میبایست توسط پیامبر ابلاغ گردند و به معنای قابل تعمیم بودن بودن این آیه به زمانهای دیگر نیست. اگر اینچنین بود خداوند میفرمود "بر کلیه زنان مسلمان واجب است که حجاب خود را حفظ کنند" و نه" به زنان بگو حجابشان را حفظ کنند".
سوره احزاب
آیه ۳۳
﴿وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَىٰ ۖ وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِينَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ ۚ إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا﴾(سورهٔ احزاب-آیهٔ ۳۳)
و در خانه‏هایتان قرار گیرید و مانند روزگار جاهلیت قدیم زینتهای خود را آشکار مکنید و نماز برپا دارید و زکات بدهید و خدا و فرستاده‏اش را فرمان برید خدا فقط می‏خواهد آلودگی را از شما خاندان (پیامبر) بزداید و شما را پاک و پاکیزه گرداند.
تفسیر آیه ۳۳
آیه ۵۹
﴿يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ۚ ذَٰلِكَ أَدْنَىٰ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ ۗ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا﴾(سورهٔ احزاب-آیهٔ ۵۹)
ای پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهای خود را بر خود فروتر گیرند این برای آنکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند (به احتیاط) نزدیکتر است و خدا آمرزنده مهربان است.
تفسیر آیه ۵۹

این آیه صرفاً جهت ابلاغ توسط پیامبر بر وی نازل گردیده است و قابل تعمیم به موارد مشابه نمیباشد. درصورتی که هدف از نزول آیه فرمان حجاب باشد از لفظ "ای پیامبر" در ابتدای آیه استفاده نمیشود.

و اما دلیل دوم,
خانم ها از زحمت لباس اضافه شکایت می کنند, که چرا باید بیشتر لباس بپوشند و مرد هیچ نکند, من به خانم های محترم عرض می کنم میل زیاد جنسی مرد را اگر در وجود خانم ها قرار دهیم آیا خواهند توانست خودشان را کنترل کنند? آیا از پس میل سرکش شهوت جنسی بر خواهند آمد? شما چه خبر دارید که مردان با چه مسایل غامضی درگیر هستند?
شما میل جنسی تان غیر قابل قیاس با آقایان است و کنترل این شهوت به مراتب از پوشیدن لباس دشوارتر است.
یک مثال برایتان بزنم
در یک رابطه زناشویی مرد پس از 5 دقیقه به ارگاسم می رسد در حالی که این زمان برای خانم ها تا 25 دقیقه شاید زمان ببرد.

این مطلب دو وجه دیگر نیز دارد :
اینکه می فرمایید خانم ها مسول فساد آقایان نیستند, ما باید آزاد ظهور پیدا کنیم و مردان با ایمان و کنترل نفس خودشان را کنترل کنند, این حرف اشکال دارد;
ایمان یعنی مرد خودش را برای از گناه دور نگه دارد. اگر در مجلسی شراب هست, زنا هست, غنا هست, از آنجا خارج شود, خودش را در شرایط گناه نیندازد,
تقوا یعنی پرهیز کردن, از انگیزش های دنیوی و جذابیت های غافل کننده آن.
متوجه هستید? ایمان در خیابان آن است که اگر چشمش به خانمی افتاد چشم برگیرد و نگاه نکند تا تحریک نشود.
ایمان این نیست که آن خانم را ببیند و هیچ اتفاقی برایش نیافتد. ذات مرد, غریزه مرد با دیدن زن, حتی چادری با پوشیه تحریک می شود, این غیر قابل انکار است. فقط میزانش متفاوت است. اگر کسی مدعی شد تحریک نمی شود یا دروغ می گوید, یا آستانه تحریکش بالا رفته *کم* تحریک می شود, یا مشکل هورمونی و زیستی دارد و از مردانگی افتاده است.
پس خانم ها بدانند, مرد می تواند نگاهش را کنترل کند, ولی نمی تواند تولید هورمون در بدنش را کنترل کند, و زمانی که مجبور است با شما در یک ارتباط, کاری یا غیر آن ,قرار گیرد چشم بسته کار کند که به ایمان رفتار کرده باشد. ایمان که نمی تواند ذات و غزیزه انسان را سرکوب کند!
مرد که شما را ببیند تحریک می شود, کم یا زیادش بستگی به پوشش شما دارد.
به شما!

و اما وجه دوم, شما وقتی غذای بودار و خوشمزه می خرید, اگر انسانیت داشته باشد که حتما دارید, سعی می کنید جلوی مردم در خیابان و تاکسی و اتوبوس آن را نخورید تا مردم را تحریک نکنید, شاید دل شان بخواهد,نتوانند آن لحظه همان چیزی را که شما دارید به دست بیاورند.
شبیه همین در بین انسان ها نیز هست. آیا شما راضی می شوید به خاطر زیبایی بیشتر, و جلب توجه, یا آزادی لباس, غالب مردانی را که شما را در دید و بازدید و عبور و مرور مشاهده می کنند به هوس بیاندازید? که دلشان بخواهد?
آیا راضی هستید مردان جوان را به هوس بیاندازید?
میلی را در آنها بیانگیزید که قدرت پاسگویی به آن را ندارند, همسری ندارند, راه مشروعی برای ارضا خود ندارند, یا به گناه می افتند یا برای حفظ پاکدامنی متحمل فشاری مضاعف می شوند, آیا می ارزد? من حساب کتابم ضعیف است خودتان حساب کنید.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

@All
طرز فکرتون اشتباه شاید باشه.
شاید اونطوری که شما فک میکنید نباشه.
ببینید پرنیرا خانوم .کسی به شما زور نمیکنه که حجاب داشته باشی .اگه هم زور کنه خودت حق انتخاب داری.
من نمیتونم باهاتون در این مورد بحث کنم چون جزو فرعیاته.
اول توحید.بعد بقیه.
تو همه ادیان حتی یهود هم اول توحید ملاکه.و ما با همشون تو هر چی که اختلاف داشته باشیم تو این نداریم.
حالا دارم خارج میشم از بحث اصلی مهم نیس باو... :|
ببنید فاطمه خانوم شما که نماز میخونی و اسلامم قبول داری.
خو...حتما اسلام صلاح دیده که این ها باشه.(من هم کار های این دولت رو نفی میکنم .ولی فلسفه حجاب رو هرگز.)
ببینید راجب این موضوع میتونید کتاب فاطمه.فاطمه است دکتر شریعتی یا زن در اسلام که مال شهید مطهری بود رو بخونید
یه حرفی میزنم ولی فک نکنید من به جایی رسیدم و اینا...
ببینید شرایطی که الان ما داریم .شرایط سختی در حد سه سال زندگی در شعبه ابی طالب در زمان صدر اسلام نبوده.مثه زمان رضا شاه هم نبوده که بخواید
بگید الان چه سخته.ولی تحمل سختی برای رسیدن به رضای خدا واقعا لذذتی داره که آدم حاضره جونشو بده.دیگه چه برسه به مقنعه پوشیدن تو گرمای تابستون.
شما یه وقتی میرسه که دررک میکنی حرفام رو .
نمیدونم کی ... ولی امیدوارم سریع تر برسی بهش.
به نظرتون این چادر پوشیدن از کار در معدن.روزه گرفتن در ظل گرما تو دمای 55 درجه. از دردای جنگ و شیمیایی شدن.از شلاق خوردن اصحاب پیامبر . از شکنجه های ساواک. و هزاران هزار چیزه دیگه سخت تره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مسلما نه...
من وقتی میبینم یه دختر اونجوری... تو خیابونه ...و وقتی من چشم رو برمیگردونم حسی بهم دست میده که اگه اون دختر میگف:امشب بیا فلان جا دوتایی...
هزاران هزار برابر بهتره.
من اون کظم غیظ هایی که میکنم(البته تو سن 15-16 سال کظم غیظ معنی نداره)به خاطر اینه که از خشم خدا تو روز قیامت دور بمونم .
اون لحظه هایی که خودم رو از گناه دور میکنم به خاطره فرار از عذاب های جهنمه.
و...
اینا به خدا قسم ارزشمند ترن از یه لحظه لذت.
فقط یه لحظه ست.همین...
بعدش که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هیچی پوچه ....تهی هستش....
امیدوارم برسید .
مهم ترین چیزه آدم اعتقاداتشه.ارزشش هاشه .خوب اگه نداشته باشه.از حیوون کمتره.
پرنیرا خانم .اگه شما الله رو قبول نداری ینی نمیدونی هدفت از به دنیا اومدن چیه؟
خوب بدترین درد تنهاییه.و بدترین حس پوچی.
من جای شما باشم.این خلاء رو پر میکنم.چون بعدا به مشکل میخورید
.
.
.
در آخر حرفمو با این جمله تموم میکنم
رسد آدمی به جایی که جز خدا نبیند

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

حجاب امری فردیه، درست. اما تو جامعه ما شکل اجتماعی به خودش گرفته .شما تا حالا دیدین کسی رو به خاطر اینکه تو حیاط خونشون بدون روسری باشه دستگیر کنند؟ (مگر اینکه همسایه های دیگه به این خونه دید داشته باشن).اما اگه بدون روسری بیاد تو جامعه،زمینه فساد برای بقیه رو هم فراهم میکنه.
همچنین تمام کشور های جهان یک سری قوانین دارن و مردم اون کشور ها باید به اون قوانین احترام بزارن. حجاب هم جز دین ماست، هم جز قوانین حکومتی.
......................................................................................
واقعاً اگه بدحجابها فکر میکنن بی حجابی تمدنه برن مثل حیوونها عریان بگردن تو خیابونها که دیگه کامل متمدن باشن.

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-&quot; 1 مرحله 2 :-&quot;

به نقل از Larten Crepsley.mr :
@All
طرز فکرتون اشتباه شاید باشه.
شاید اونطوری که شما فک میکنید نباشه.
ببینید پرنیرا خانوم .کسی به شما زور نمیکنه که حجاب داشته باشی .اگه هم زور کنه خودت حق انتخاب داری.
من نمیتونم باهاتون در این مورد بحث کنم چون جزو فرعیاته.
اول توحید.بعد بقیه.
تو همه ادیان حتی یهود هم اول توحید ملاکه.و ما با همشون تو هر چی که اختلاف داشته باشیم تو این نداریم.
حالا دارم خارج میشم از بحث اصلی مهم نیس باو... :|
ببنید فاطمه خانوم شما که نماز میخونی و اسلامم قبول داری.
خو...حتما اسلام صلاح دیده که این ها باشه.(من هم کار های این دولت رو نفی میکنم .ولی فلسفه حجاب رو هرگز.)
ببینید راجب این موضوع میتونید کتاب فاطمه.فاطمه است دکتر شریعتی یا زن در اسلام که مال شهید مطهری بود رو بخونید
یه حرفی میزنم ولی فک نکنید من به جایی رسیدم و اینا...
ببینید شرایطی که الان ما داریم .شرایط سختی در حد سه سال زندگی در شعبه ابی طالب در زمان صدر اسلام نبوده.مثه زمان رضا شاه هم نبوده که بخواید
بگید الان چه سخته.ولی تحمل سختی برای رسیدن به رضای خدا واقعا لذذتی داره که آدم حاضره جونشو بده.دیگه چه برسه به مقنعه پوشیدن تو گرمای تابستون.
شما یه وقتی میرسه که دررک میکنی حرفام رو .
نمیدونم کی ... ولی امیدوارم سریع تر برسی بهش.
به نظرتون این چادر پوشیدن از کار در معدن.روزه گرفتن در ظل گرما تو دمای 55 درجه. از دردای جنگ و شیمیایی شدن.از شلاق خوردن اصحاب پیامبر . از شکنجه های ساواک. و هزاران هزار چیزه دیگه سخت تره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مسلما نه...
من وقتی میبینم یه دختر اونجوری... تو خیابونه ...و وقتی من چشم رو برمیگردونم حسی بهم دست میده که اگه اون دختر میگف:امشب بیا فلان جا دوتایی...
هزاران هزار برابر بهتره.
من اون کظم غیظ هایی که میکنم(البته تو سن 15-16 سال کظم غیظ معنی نداره)به خاطر اینه که از خشم خدا تو روز قیامت دور بمونم .
اون لحظه هایی که خودم رو از گناه دور میکنم به خاطره فرار از عذاب های جهنمه.
و...
اینا به خدا قسم ارزشمند ترن از یه لحظه لذت.
فقط یه لحظه ست.همین...
بعدش که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هیچی پوچه ....تهی هستش....
امیدوارم برسید .
مهم ترین چیزه آدم اعتقاداتشه.ارزشش هاشه .خوب اگه نداشته باشه.از حیوون کمتره.
پرنیرا خانم .اگه شما الله رو قبول نداری ینی نمیدونی هدفت از به دنیا اومدن چیه؟
خوب بدترین درد تنهاییه.و بدترین حس پوچی.
من جای شما باشم.این خلاء رو پر میکنم.چون بعدا به مشکل میخورید
.
.
.
در آخر حرفمو با این جمله تموم میکنم
رسد آدمی به جایی که جز خدا نبیند
ولی ادم باید دلیل یه چیزی رو قبول داشته باشه من دلیل حجابو قبول ندارم نمی فهممش مشکل اینجای واسه نزدیکی به خدا راه های زیادی هس

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نظر من باید درباره حجاب آزادی بذارن و حجاب هم باید با توجه به شرایط جامعه رعایت کرد مثلا شاید 60 سال پیش عرف جامعه این بوده که همه چادری باشن ولی الآن مانتویی بودن یا چادری بودن فرقی نمی کنه جز اینکه آدم خودشو اذیت کنه یا مثلا شاید تو ایران باید حجاب داشت ولی تو خارج کشور که کسی به اینا اهمیت نمی ده فرقی نمی کنه تازه اگه حجاب داشته باشی جونت به خطر می افته...

به نظر من به عرف جامعه بر می گرده البته نظر و سلیقه خود طرفم مهمه دیگه...

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

اخوی!!! و بقیه دوستان موافق با حجاب اجباری :

یکی از دوستان در صفحات اول بحث جالبی رو آورد که خوندن دوبارش خالی از لطف نیست

به نقل از g@dde$s :
حجاب

قران كتاب پیشوا و مرجع راستین دین اسلام به هیچ وجه نمی گوید زن مسلمان چه بپوشد و یا چه عضوی از بدن خود را بپوشاند بلكه صرفا با دستورهای "ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن(31-النور)" و "یدنین علیهن من جلابیبهن(59-الاحزاب) " درباره روش تلبس و طرز پوشیدن خمار و جلباب به زنان گرونده آنروز كه همگی آن گونه پوششها را از دیرباز به رسم نیاكان خود برسروتن داشتند،الگویی به تمام زنان دنیا از هر نژاد و قوم می دهد كه در انظار عموم ملبس به پوشاك جلف و بی بندوبار نبوده و همیشه با مد نظر گرفتن فلسفه آن دو دستور بالا ، به روش متداول خود، موقر و محترمانه لباس پوشیده و رفت و آمد و معاشرت كنند. همین و بس!

جمله " و كان الله غفورا رحیما" در آخر آیه كریمه 59- الاحزاب ، حاكی از آنست كه اگر در عمل به این سفارش كوتاهی و قصوری پیش بیاید،مشمول غفران و رحمت الهی بوده و مورد مؤاخذه قرار نخواهد گرفت. این تسهیل و تخفیف آشكار از سوی پروردگار-همانگونه كه معنی حقیقی كلمات در متن هر دو دستور نیز نشان می دهد-بیانگر آنست كه تاكید زیادی در امر پوشش وحجاب زنان ، تا آن حد مبالغه آمیز كه گذشتگان پنداشته اند توصیه نشده است.مفسران و مفتیان كه قلم در دست آنها بوده، آنقدر با غلبه وسواس و تفسیرهای ناروا و فتاوی ظالمانه درباره پوشاندن و پنهان كردن زنان كه قدرت و امكان دفاع از خود را نداشتند نوشته اند كه اینك این پوشش های عجیب و غریب و گاهی مضحك و خفقان آور كه بنام حجاب اسلامی بین ملل مختلف رایج و مرسوم گشته،بغیر حق و به غلط مهمترین علامت مشخصه اسلام و مظهر و معرف دین خدا گردیده است. زهی سخاوت و گمراهی!

...

و من یک متن زیبا رو از خانوم دانشور :

سیمین دانشور هم در مقاله‌ای با عنوان «بیایید ایران ویران را آباد کنیم.» نوشت: «رضاخان به زور و خشم حجاب را از سر زنان برداشت و پسرش قانون حمایت خانواده را پیش آورد. هیچ کدام اساس درستی نداشت... من به انقلاب مردم ایران عشق می‌ورزم. در انقلاب اسلامی ایران با ابعاد وسیع و حیرت انگیزش، زنان همگام مردان بودند... من حضرت خمینی رهبر انقلاب مردم ایران را کلمه الحق می‌دانم... چنین مردی بارها و بارها گفته است که مسئول نسل آینده است و آرزویش نظام حکومتی است اسلامی و ایرانی که حافظ استقلال و دموکراسی باشد... متأسفانه دست های مرئی و نامرئی در کار و در راه است و می‌داند که آسان‌ترین راه مخدوش کردن چهره‌ی پاک انقلاب مردم ایران، تفرقه اندازی... است... خوشبختانه هوشیاری حضرت خمینی و دل آگاهیش به این بحث خاتمه داد و حق زن را در اسلام حتی برتر از مرد شمرد. اینک مسئله‌ی حجاب مطرح شده است، به وسیله‌ی تلفن و از طریق رادیو و آن هم نه به زبان حق خود حضرت خمینی... خیال همه را راحت کنم که حجاب به صورت چادر یک مسئله‌ی اسلامی نیست، یک مسئله‌ی سنتی است... سرانداز و چادر بیش‌تر پوشش خاص زنان درباره‌های یغمامنش و عیلام... بوده است. اما چه مسئله‌ی چادر و چه حجاب شرعی اسلامی... از مسائل فرعی و فقهی و ظاهری است در حالی که فعلا کوهی از مشکلات در برابر ما برپا ایستاده است... درد زن‌ها را می‌دانم. مسئله بر سر این نیست که حجاب به سر بکنند یا نکنند. مسئله در ترس از لچک به سر شدن است. مسئله بر سر ترس از دور ماندن از مسئولیت عظیم است.»

:)

+ در ضمن این که آدم خدایی نداشته باشه ابداً برابر با این نیست که بی هدف باشه و پوچ باشه و ...!
اتفاقا برعکس!!!
بی خیال جاش این جا نیست :)

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-&quot; 1 مرحله 2 :-&quot;

به نقل از khanoomi :
حجاب امری فردیه، درست. اما تو جامعه ما شکل اجتماعی به خودش گرفته .شما تا حالا دیدین کسی رو به خاطر اینکه تو حیاط خونشون بدون روسری باشه دستگیر کنند؟ (مگر اینکه همسایه های دیگه به این خونه دید داشته باشن).اما اگه بدون روسری بیاد تو جامعه،زمینه فساد برای بقیه رو هم فراهم میکنه.
همچنین تمام کشور های جهان یک سری قوانین دارن و مردم اون کشور ها باید به اون قوانین احترام بزارن. حجاب هم جز دین ماست، هم جز قوانین حکومتی.
......................................................................................
واقعاً اگه بدحجابها فکر میکنن بی حجابی تمدنه برن مثل حیوونها عریان بگردن تو خیابونها که دیگه کامل متمدن باشن.
بدحجابی نه من خودم مخالفم ولی حجاب زوری این درسته واقعن؟کاش به جای این یه ذره دلیل براش میوردن

ســایــنـا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
شریف ایـــــــــــــشاا...
رشته دانشگاه
برنامه نویسی(ایشاا...)

امام صادق گفتن که "زینت خاندان ماباشید ومایه زشتی و عیب ما نباشید"
بی حجابی هم یکیشه .واین ریشه در خود خود خود برنامه های غلط کشورداره که دم از اسلام میزنه و راهی برای درکش در پیش نگرفته.اما غیر اینا حجاب یه راه امنیت هم هست

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از ســایــنـا :
بی حجابی هم یکیشه .واین ریشه در خود خود خود برنامه های غلط کشورداره.اتازه حجاب یه راه امنیته
خیر دوست عزیز!!!
اگه یک راه امنیت بود!!!
ما در کشور های مسلمون (مثل ایران و عرستان) این همه فساد اخلاقی و بی امنیتی و مشکلات عدیده نداشتیم :-"
والا!!!
برید تحقیق کنید یکم!!
متوجه میشید که کشورهای خاورمیانه از نا امن ترین مناطق هستند!!!
با این که اغلب دین اسلام رو دارن!!!
داریم از امنیت اسلامی، نتیجه عکس میگیریم :|

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از پرنیرا :
خیر دوست عزیز!!!
اگه یک راه امنیت بود!!!
ما در کشور های مسلمون (مثل ایران و عرستان) این همه فساد اخلاقی و بی امنیتی و مشکلات عدیده نداشتیم :-"
والا!!!
برید تحقیق کنید یکم!!
شما الآن فک می کنی تو ایران چیزی به نام حجاب وجود داره؟؟؟اتفاقا اینجا بدتره عرف جامعه ما حجابه که رعایت نمی کنیم خوب فساد ایجاد می شه ولی مثلا تو یک کشور مثل انگلیس عرف جامعه اینه و تقریبا همه هم رعایت می کنن اونایی هم که رعایت نمی کنن فساد ایجاد می کنن تازه تو ایران دخترا با این شال های رنگی و آرایشایی که می کنن صد برابر بدتر از اونایی هستند که تو خارج فقط چیزی سرشون نمی کنن...

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ســایــنـا :
بی حجابی هم یکیشه .واین ریشه در خود خود خود برنامه های غلط کشورداره که دم از اسلام میزنه و راهی برای درکش در پیش نگرفته.اما غیر اینا حجاب یه راه امنیت هم هست

این استدلالی که شما درباره حجاب دارید مث استدلال یکی از دوستانه

میگفت
فک میکنید حجاب محدودتون میکنه؟؟؟دوست دارید وقتی راه میرید باد تو موهاتون بپیچه ؟؟؟

وقتی یک کلاغ رو موهاتون(معذرت میخوام) رید اونوقت میفهمید حجاب مصونیت است نه محدودیت

ســایــنـا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
شریف ایـــــــــــــشاا...
رشته دانشگاه
برنامه نویسی(ایشاا...)

به نقل از پرنیرا :
خیر دوست عزیز!!!
اگه یک راه امنیت بود!!!
والا!!!
برید تحقیق کنید یکم!!
من گفتم راه امنیته نگفتم که مادر امنیتیم اصلا کجای ایرانو عربستانو ازین کشورایی که دم از اسلام میزنن واقعا مسلمونن؟؟؟؟؟!!مگه مسلمونی تنها به حجابه ... ومن ایرانو به عنوان کشوری که همه چیزش برطبق اسلامه وفقط مشکلش حجاب که رعایت نمیشه قبول ندارم
ولی اینو میدونم که یکی که از همه نظر پایبند اصول اسلامیه و عمل میکنه میتونه بوسیله ی حجاب تا حــــــــــدخیلی زیادی درامان باشه(نمیگم 100درصد)

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از ســایــنـا :
من گفتم راه امنیته نگفتم که مادر امنیتیم اصلا کجای ایرانو عربستانو ازین کشورایی که دم از اسلام میزنن واقعا مسلمونن؟؟؟؟؟!!مگه مسلمونی تنها به حجابه ... ومن ایرانو به عنوان کشوری که همه چیزش برطبق اسلامه وفقط مشکلش حجاب که رعایت نمیشه قبول ندارم
ولی اینو میدونم که یکی که از همه نظر پایبند اصول اسلامیه و عمل میکنه میتونه بوسیله ی حجاب تا حــــــــــدخیلی زیادی درامان باشه(نمیگم 100درصد)

کاملا موافقم حجاب که نمی تونه تنها دلیل امنیت باشه یکی چادر سرش کنه ساعت 3 نصفه شب بره تو یک جای خلوت اون وقت توقع امنیت نداشته باشه... در ضمن رفتارای دیگه شخص هم مهمه من یک دختری رو دیدم حجابشم کامل بود ولی ضل زده بود به یک پسره و یک لبخند ملیح هم می زد پسره هم اول محل نمیداد ولی خوب بعدش رفت کنارش ایستادو بگذریم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا