حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نیگا هنو حجاب ور نداشتین چه حرفا میزنن وای به حال اون موقع که :|

پایینی@ خو یکم شوخی همراش بود دیه
ولی بدون شوخی این که زنا بی حجاب بیان بیرون باعث جذب کردن مردا میشه بعد خیانتو اینا تو خانواده زیاد میشه دیه

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از fireball2 :
نیگا هنو حجاب ور نداشتین چه حرفا میزنن وای به حال اون موقع که :|

پایینی@ خو یکم شوخی همراش بود دیه
ولی بدون شوخی این که زنا بی حجاب بیان بیرون باعث جذب کردن مردا میشه بعد خیانتو اینا تو خانواده زیاد میشه دیه

! ببخشین دوست عزیز چه حرفی میزنیم؟؟؟؟یعنی ما در اون جد نیستیم که بتونیم با عقاید خودمون زندگی کنیم؟؟؟این حرفایی که می زنیم بده؟قتله؟جرمه؟؟؟نه!این حرفا همش داره می گه بابا ما ازادی می خوایم!ما می خوایم با عقاید واقعی خودمون زندگی کنیم!نه با عقاید دیگران!!!هرکسی یک عقیده ی خاص داره و هر عقیده ای برای خودش محترمه...ي x دوس داره با پوشیه بیاد بیرون چون اعتقادش اینه ،y اعتقادی به حجاب نداره و دوس داره هر جوری بیاد بیرون!اینا حرفه بدیه؟؟؟
مشکل اصلی تو جامعه ی ما اینه که همه می خوان عقاید خودشونو به دیگران تحمیل کنن!مشکل اینه که هنوز نمی فهمن "احترام به عقاید هر شخص" مهم ترین چیزه حالا اون عقاید هر چی می خواد باشه!!!مشکل اینه که همه خودشونو وکیل و وصی همه می دونن و می خوان به جای همه تصمیم بگیرن و نظر بدن!!!!

این مشکلی که داریه ازش حرف می زنی مشکل زنه یا مرد؟؟؟؟مشکل مرده(البته یه عذر خواهی از تمام اقاقیون محترم،منظور از مرد اون مردای.... هستن که حتی قدرت کنترل خودشونو ندارن و به زن به عنوان یه ابزار نگاه می کنن) اولن که این مردی که دارین شما ازش حرف می زنی به نظر من مرد نیس ...و از ریشه مشکل داره و اون باید بره خودشو اصلاح کنه !!!!

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

یه سرچ بزنین میبینین که عوایدش به زن هم برمیگرده و کلن نظام خانواده
اینا رو قبلن خونده بودم الان بلغور کردم :))
نه ولی بدون شوخی به نظر من هم میشه هم نمیشه
مثلن این که نظام اسلامه دیه پس باید نظام عوض شه بشه لاییک تا...
الان ینی یه رای گیری چیزی بکنن خوبه
ولی آزادی هم حدی داره
به قول آقای قرائتی به شما اجازه میدن با لباس شنا بری اداره
ضمنا منظورت از مردای که به زنا به عنوان ابزار نیگا میکنن..؟
چه جوریه که تو غرب مردان سیاستمدار باید کامل پوشیده ولی زنان ..؟
اینجا به زن به عنوان ابزار نگاه میشه یا غرب...؟؟

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

آقا من یه چیزی بگم؟ :D

ببینید حجاب خوبه باشه ولی فقط واسه کسایی که علاقه هستن . به نظر من کسایی که دین دیگه ای دارن یا به حجاب علاقه ندارن لازم نیس حجاب داشته باشن بعدا ضررشو خودشون می بینن.
یه مثال ساده فرض کنین تو اسکاتلند قانون بذارن بگن همه باید اینجا دامن بپوشن حتی مردا شما خودتون اگه برید اونجا می پوشین!؟؟
خوب معلومه اگه اونجا یه همچین قانونی بذارن یا هیچ کس نمیره اونجا یا اگر هم مجبور باشه بره از اون کشور متنفر میشه.
ایران هم دقیقا داره همین جوری میشه با این همه آثار تاریخی ببین چقد توریست داره [-(

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از fireball2 :
یه سرچ بزنین میبینین که عوایدش به زن هم برمیگرده و کلن نظام خانواده
اینا رو قبلن خونده بودم الان بلغور کردم :))
نه ولی بدون شوخی به نظر من هم میشه هم نمیشه
مثلن این که نظام اسلامه دیه پس باید نظام عوض شه بشه لاییک تا...
الان ینی یه رای گیری چیزی بکنن خوبه
ولی آزادی هم حدی داره
به قول آقای قرائتی به شما اجازه میدن با لباس شنا بری اداره
ضمنا منظورت از مردای که به زنا به عنوان ابزار نیگا میکنن..؟
چه جوریه که تو غرب مردان سیاستمدار باید کامل پوشیده ولی زنان ..؟
اینجا به زن به عنوان ابزار نگاه میشه یا غرب...؟؟
:))چه ربطی داره؟؟؟الان بحث ما سر غرب و شرقه؟!؟!؟ :))
حال می کنم مث...هر چی می شه می چسبونیش به"غرب" :)) :))

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

:> :>
منظورت ازین که به زن به عنوان وسیله نیگامیکنن کجایه؟؟؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از close :
! ببخشین دوست عزیز چه حرفی میزنیم؟؟؟؟یعنی ما در اون جد نیستیم که بتونیم با عقاید خودمون زندگی کنیم؟؟؟این حرفایی که می زنیم بده؟قتله؟جرمه؟؟؟نه!این حرفا همش داره می گه بابا ما ازادی می خوایم!ما می خوایم با عقاید واقعی خودمون زندگی کنیم!نه با عقاید دیگران!!!هرکسی یک عقیده ی خاص داره و هر عقیده ای برای خودش محترمه...ي x دوس داره با پوشیه بیاد بیرون چون اعتقادش اینه ،y اعتقادی به حجاب نداره و دوس داره هر جوری بیاد بیرون!اینا حرفه بدیه؟؟؟
مشکل اصلی تو جامعه ی ما اینه که همه می خوان عقاید خودشونو به دیگران تحمیل کنن!مشکل اینه که هنوز نمی فهمن "احترام به عقاید هر شخص" مهم ترین چیزه حالا اون عقاید هر چی می خواد باشه!!!مشکل اینه که همه خودشونو وکیل و وصی همه می دونن و می خوان به جای همه تصمیم بگیرن و نظر بدن!!!!

این مشکلی که داریه ازش حرف می زنی مشکل زنه یا مرد؟؟؟؟مشکل مرده(البته یه عذر خواهی از تمام اقاقیون محترم،منظور از مرد اون مردای.... هستن که حتی قدرت کنترل خودشونو ندارن و به زن به عنوان یه ابزار نگاه می کنن) اولن که این مردی که دارین شما ازش حرف می زنی به نظر من مرد نیس ...و از ریشه مشکل داره و اون باید بره خودشو اصلاح کنه !!!!
در مورد احترام به به عقاید بگم که احترام به عقاید هر شخص در جامعه یعنی دیوانگی یعنی سر بریدن یعنی همون قتل و جرم.... هرجوری حساب کنین خطوط قرمز نمیتونه مانع طرز تفکر شه اما مانع تراوش و شاید کسترشش بشه احترام به عقاید در سطح گفتاری و رفتاری مربوط به یک شخصیت درونیست ارزشی کاملا مطابق به میل اما آیا شخصیت اجتماعی میشه با احترام به عقاید باشه؟ مسلما حرف شما در این مورد که هرکی هرکاری بخواد میتونه طبق عقایدش انجام بده اشتباه محضه.

Fe@r

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 1
مدال المپیاد
نقره ی جهانی المپیاد شیمی 2013،طلا ی جهانی المپیاد شیمی سال 2014
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی محض

اینا به جای اینکه با بی حجابی مبارزه کنن باید با مسئله ی جلب توجه مبارزه کنن
قبل از انقلاب که اصلا حجاب نبود!!!! اما این جور مسائل هم نبود
اما امروزه با این که یک پارچه ای رو روی سرشون انداختن(عده ی معدودی البته) طوری رفتار می کنن طوری روی لباسشون دستکاری می کنن (حتی شما پسر عزیز) و طوری خودشون رو آرایش می کنن که از 100 جور بی حجابی هم بد تره
تو دینمون هم هست که عشوگری از بی حجابی خیلی بد تره و باید با این موضوع بیشتر جدال کرد که البته یک بحث فرهنگیه تا انتظامی
قبلا که تو اروپا و آمریکا خانوم های محجبه عملا نبودن می گفتن اگه رفیتد اونجا ها لباس معمولی بپوشین چون اونجا خود محجبه بودن جلب توجه می کنه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از fireball2 :
:> :>
منظورت ازین که به زن به عنوان وسیله نیگامیکنن کجایه؟؟؟
همون جایی که 10ها شبکه تلوزیونی برای تبلیغات از زن ها استفاده میکنن
همونجا که برای طرح جلد وسیلشون از عکس زن آراسته استفاده میکنن
همونجا که تو کازینو ها برای جلب و جذب مشتری از فروشنده ها و... زن با وضع بد حجاب استفاده میکنن

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

محمد جان میدونم اینو از ریحانه پرسیدم که یه جورایی انگار اینجا رو میگف :-?

ashkan-raessi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد بهشتي اهواز
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
جندی شاپور اهواز
رشته دانشگاه
داروسازی

هر كسي ميتواند هر ديني كه بخواهد داشته باشد،چه برسه به حجاب
اجبار در دين و احكام دين=دين زدگي و فساد

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

کسی که تو این کشور زندگی میکنه مجبوره که حجاب
همونجور که کسی که اونجا زندگی میکنه مجبوره حاب نداشته باشه
این جزئ قوانین اینجاس نه اسلام
حکومت اسلامیه دیه نیس؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

همونجور که کسی که اونجا زندگی میکنه مجبوره حاب نداشته باشه
این جزئ قوانین اینجاس نه اسلام

چند تا کشور خارجی دیدی که حجاب داشتن ممنوعه توش ؟

جون ؟ یعنی اسلام جزء ِ قوانینش حجاب نیست ؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از SaϔnA.M :

فرانسه...در فرانسه حجاب داشتن در مدارس موجب اخراج میشود...
اما میدونم چی میخوای بگی و حرفت رو میپذیرم...اجبار حجاب یعنی نفی برتری حجاب...و این یعنی اجبار حجاب اجبار بی حجابی در جامعه را میاورد...

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SaϔnA.M :

نمیدونم چه جوری منظورمو برسونم بخش اولت رو که فراوون شنیدی درموردش میدونم
اما بخش دووم منظورم اینه که تو اسلام نگفته غیر مسلمون حجاب داشته باشه ولی وقتی زیر نظر حکومت اسلامین باید از دستورات اسلام در ظاهر پیروی کنن راستش یه مثال منظور رو خوب بیان میکنه الان
شما اگه روزه نداشته باشی حق نداری جلوی عموم مردم چیزی بخوری
اینجا هم گرچه شما مسلمون نباشی(دارم فرضی میگیرم فحشی ندی باز :D) ولی مجبوری در جلوی عمومح جابت رو رعایت کنی
اگه حجابت رعایت نشه شاید باعث مفسده در وجود یه مسلمون شی(نگین کنترل و اینا چون که راه اصلی پیشگیریه واقعا مثلا شما لواشک ببینی آب دهنت جاری نمیشه خو مرد هم غریزه داره دیه ممکنه یه دفعه هیچی نشه دو دفعه هیچی نشه ولی بالاخره ضمنا چن تا مرد میشناسین که کامل به خودشون کنترل دارن)
راضی کنندس؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از fireball2 :
نمیدونم چه جوری منظورمو برسونم بخش اولت رو که فراوون شنیدی درموردش میدونم
اما بخش دووم منظورم اینه که تو اسلام نگفته غیر مسلمون حجاب داشته باشه ولی وقتی زیر نظر حکومت اسلامین باید از دستورات اسلام در ظاهر پیروی کنن راستش یه مثال منظور رو خوب بیان میکنه الان
شما اگه روزه نداشته باشی حق نداری جلوی عموم مردم چیزی بخوری
اینجا هم گرچه شما مسلمون نباشی(دارم فرضی میگیرم فحشی ندی باز :D) ولی مجبوری در جلوی عمومح جابت رو رعایت کنی
اگه حجابت رعایت نشه شاید باعث مفسده در وجود یه مسلمون شی(نگین کنترل و اینا چون که راه اصلی پیشگیریه واقعا مثلا شما لواشک ببینی آب دهنت جاری نمیشه خو مرد هم غریزه داره دیه ممکنه یه دفعه هیچی نشه دو دفعه هیچی نشه ولی بالاخره ضمنا چن تا مرد میشناسین که کامل به خودشون کنترل دارن)
راضی کنندس؟
بله راضی کنندس...من که واقعا قانع شدم X-(
عزیز من...یه دختر ازادی عقایدش از بین بره که من برم بهشت...اون بهشتی که این جوری میخواین به دست بیارین بره به درک...
تو داری ازادی یه دختر رو میگیری تا خودت رستگار شوی؟؟؟؟؟؟...
ضمنا...
ایمان واقعی را اون مرد مسلمانی دارد که در سواحل انتالیا گام بر میدارد و ذکر خدا میدهد...نه اون کسی که در ظاهر هیچ کاری نمیکنه چون همه به اجبار چادر بر سر دارند...اما همون موقع چه فکرا که نمیکند...
واقعا که :-&

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا فحش میدی حالا
ببین چرا همش به خودت فک میکنی فک کن یه مرد زن دار اینجوری شه (اکثریت ضعیفالنفسن نه اقلیت)بعد خیانت تو خانواده و بعد... فروپاشی خانواده ها
واقعا آزادی ینی هر کاری دلت خواست بکنی ؟؟ خو من میخوام آزاد باشم پس هرکار که میخوام باید بکنم(اومانیسم) پس میخوام بیام اینجا فحش بدم و بعدش شما چرا آزادی رو از من میگرین بنم میکنین چه وضشه ها ؟؟ نمیشه اینطوری نگا کرد؟؟
یا آیا میشه مثلن رییس جمهورا با شلوارک برن سر جلساتشون خو آزادیه دیه برای چی بشون گیر میدین خو؟؟
بعلله با اون مرد مسلمان و انتالیا موافقم :)
و در مورد آخری چرا بجای بحث کردن بهم فحش میدی؟؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از fireball2 :
چرا فحش میدی حالا
ببین چرا همش به خودت فک میکنی فک کن یه مرد زن دار اینجوری شه (اکثریت ضعیفالنفسن نه اقلیت)بعد خیانت تو خانواده و بعد... فروپاشی خانواده ها
واقعا آزادی ینی هر کاری دلت خواست بکنی ؟؟ خو من میخوام آزاد باشم پس هرکار که میخوام باید بکنم(اومانیسم) پس میخوام بیام اینجا فحش بدم و بعدش شما چرا آزادی رو از من میگرین بنم میکنین چه وضشه ها ؟؟ نمیشه اینطوری نگا کرد؟؟
یا آیا میشه مثلن رییس جمهورا با شلوارک برن سر جلساتشون خو آزادیه دیه برای چی بشون گیر میدین خو؟؟
بعلله با اون مرد مسلمان و انتالیا موافقم :)
و در مورد آخری چرا بجای بحث کردن بهم فحش میدی؟؟
ازادی:زندگی در چهارچوب اذیت نکردن دیگران...و نه کمتر از آن...زندگی ازاد تا جایی که دیگران را محدود نکند...
محدودیت نیست عزیز که زن به خاطر بهشت...به خاطر نجابت نداشته ی مسلمان اسمی...به خاطر سلامت ظاهری جامعه...خود را در 3لایه پارچه بپیچاند...
فکر کنم میدونی که من آدمی نیستم که با شمشیر کارم را جلو ببرم...من مرد قلمم...اما واقعا به نظرم نمیتونی ازاد فکر کنی...شاید اون لحن تند برای شکستن یک حجاب ذهنی بود...باز ببخش :-[
اگر راه بهشت از چادر اجباری میگذشت اقایان هیچ گاه به"خانه ی عفاف"روی نمیاوردند...هیچ گاه صیغه راه حل نمیشد...هیچ گاه 4همسر زندگی نمیشد...

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

منم موافقم با آزادی البته ببین خوب اگه آزد کنن شایدم بهتر شه چون الان همه دیدی بعضیا عقده ای تشیف دارن چجوری با آرایش میان بیرون
راستی یه سوال پوریا جان یه مانتو با یه مقنعه خیلی زیاده ینی کسی گفته که حتما چادر بپوشن ؟؟؟
ببین بحث توهین به اسلامو داری پیش می کشی همه این توهینا که کردی جواب داره
نمیخواستم بگم اما به عنوان مثال همین 4 زن
خوب ببین مثلا اگه پیامبرو مثال بزنی که اصلن روی هوس نبود وگرنه تو 25 سالگی با زن 40 ساله ازدواج نمیکرد
معمولا برای این که زنان بیوه تنها نمانند بوده
بعدشم تبصره داره عزیزم
1- زنت راضی باشه
2- حتی اگه فک میکنی نمیتونی عدالتو بینشون رعایت کنی مجاز نیستی چن تا ازدوواج کنی
حالا فک کنم اون کثافت کاریا که به ذهن اسلام از یه سری مسلمون نما تو ذهنته رفع شد ؟؟ :)

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

حجاب چنیدین لایه داره که آخرین اون حفظ پوشش بدنه .
حجاب میتونه مانع خیلی از گناه ها بشه . حد اقل برای دیگران . حجاب ظاهری فقط چادر نیست .
به نقل از prabd.chess :
عزیز من...یه دختر ازادی عقایدش از بین بره که من برم بهشت...اون بهشتی که این جوری میخواین به دست بیارین بره به درک...
تو داری ازادی یه دختر رو میگیری تا خودت رستگار شوی؟؟؟؟؟؟...
ایمان واقعی را اون مرد مسلمانی دارد که در سواحل انتالیا گام بر میدارد و ذکر خدا میدهد...نه اون کسی که در ظاهر هیچ کاری نمیکنه چون همه به اجبار چادر بر سر دارند...اما همون موقع چه فکرا که نمیکند...
واقعا که :-&
مگه حجاب مانع ورود خانم با جامعس ؟ چه ربطی داره؟ در ضمن با حفظ حجاب نه فقط بستر رو برای ورود خودت به بهشت هموار میکنی تازه از به گناه افتادن خیلیا هم جلوگیری میشه . این بده؟ این نمی ارزه؟
اون مردان با ایمان هم اگه واقعا با ایمان باشن برای اینکه یه وقت نکنه از راه به در بشن ( انسان جایزالخطاست) اصلا پا اونجا نمیزارن .

به نقل از fireball2 :
بعدشم تبصره داره عزیزم
1- زنت راضی باشه
2- حتی اگه فک میکنی نمیتونی عدالتو بینشون رعایت کنی مجاز نیستی چن تا ازدوواج کنی
حالا فک کنم اون کثافت کاریا که به ذهن اسلام از یه سری مسلمون نما تو ذهنته رفع شد ؟؟ :)
تازه اون زن هم مهریه داره هم اگه بچه دار شد مرد وظیفشه پولشو بده . این از بلاتکلفی خیلی بهتره . این یک حلال مثل طلاقه . طلاقی که خدا اونو منفورترین اعمال حلال دونسته

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا