• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

بی ربط نوشت :

پس از استعفای رضا شاه و به قدرت رسیدن محمدرضا شاه پهلوی، حزب توده و محمد مصدق جداگانه تلاش هایی کردند که به زنان ایرانی حق رای داده شود .

تلاش هایی که با مخالفت شدید روحانیون و بازاری ها مواجه شد

مصدق همچنین تلاش کرد حق رای را از افراد بی سواد بگیرد

استدلال او و هوادارانش این بود که زمین داران و اربابان از بی سوادی افراد سوء استفاده میکردند و رای انها را به نفع خود برمیگرداندند

اما مخالفان مصدق این قصد او را "ارتجاعی و قرون وسطایی" می خواندند

در نهایت طرح مصدق برای محروم کردن بی سوادان از حق رای به قانون بدل نشد

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از اخوی! :
ما چیکار نظر سنجی داریم?
مصالح مملکت مگه به نظر سنجیه?
اگر نظر سنجی بشه خیلی ها از مالیات و قوانین رانندگی بدشون میاد ولی به صلاحشونه
حجاب هم به صلاح مملکته, اگر آدم عاقل باشه میفهمه مزایایش انقدر زیاد و نبودش آنقدر خطرناک است که می ارزد اجباری باشد
در مورد استخدام, در مشاغل علمی و فنی و خدماتی مذهبی بودن خوب است, امتیاز است,ولی در مشاغل فرهنگی حتما فـیلت‍‌‍ر قوی انجام خواهیم داد. چون فرهنگ روح جامعه است
زمان پیامبر اگر مردم نمیپذیرفتن حرف ها و اعتقادات پیامبر رو پیامبر به زور اون رو تو جامعه انجام می دادن؟ حتی با دونستن اینکه به صلاح جامعه باشه بازم تا وقتی اکثریت مردم نمی خواستن همچین اتفاقی نمی افتاد!
حرفت به نظر منطقی نمیاد. و یه مساله دیگه
گفتی مالیات و رانندگی که البته واقعا مثال درستی نیست. اما جوابشونو میدم
رانندگی: هر عقلی میتونه علل قوانین رانندگی رو درک کنه که جون خودشه. که هنوز خیلیا فلسفه حجاب رو نمیدونن و حتی خیلیا هستن که قبولش ندارن. این از این
مالیات: اگر دقت کرده باشی خیلی از جاها سر همین مالیات و ... و اینکه مثلا مالیات هاشون زیاد میشه اعتراض می کنن دیگه. تو ایران هم اگر مالیت ۱۰۰۰ برابر بشه انقلاب میشه اصلا نمیشه؟:D به هر حال فقط سران مملکت که عقل ندارن که بگن این مالیات الان صلاح شماست! ملتم عقل دارن فکر دارن.میتونن فکر کنن تصمیم بگیرن .
زمان شاه چرا انقلاب کردین؟ کارایی که داشتن می کردن به صلاح جامعه بود . شما چی می فهمیدید مگه؟پس ملت خودشونم عقل دارن و دارن فکر می کنن.
این مدلی که میگی مگه به رای گیریه یعنی مردم اینا که شعور ندارن! ما میدونیم. به نظرم درست نیست این حرف

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از میم :
ولی یک سری بسیار زیادی از چامعه ما رو متاسفانه آدمهایی تشکیل دادن که این اجبار رو از هرچیزی واجب تر میدونن.از هرچیزی!!
بعد ما با یه کسانی طرفیم اصلا که...:|
یه تریبون آزاد بود واسه انتخابات نمیدونم کدوم دانشگاه بود.من یه جا کلیپشو دیدم.دختره وایساده داره میگه تورم!؟ تورم چیه اصلا؟! خودتونم میدونین اصلا تورم یه چیز مجازیه!!واقعی نیستش! بعد هم اصلا گیریم که تورم تا هفت آسمون بره بالا!!! تا وقتی من این چادر رو دارم هیچی رو من نمیتونه تاثیر بذاره!!!!!!! :|

تا وقتی یه همچین آدمایی به شدت زیاد داریم تو جامعه مون...
شما میاین و شهرهای بزرگ رو میبینید درجالی که آدمهای تو شهرهای کوچکتر و روستاها اصلا مث من و شما فکر نمیکنن...
این افراد زیاد هستن اما دلیلش اینه که همیشه سعی بر این بوده که اصلا راجع به این مسایل افراد فکر نکنن. افراد روستا و .. خیلیاشون اصلا به این فکر نکردن که چرا واقعا باید اجبار باشه. یه مساله دیگه هم اینه که شاید برا این افراد جوری این قضیه ترسیم شده که مثلا این کار جنگ با خداست!(برا مثلا گفتم)‌ .اینجور افراد صرفا بر اساس اعتقاداتشون حرف می زنن که اونم تحت تاثیر اوامر دولتیه. چون این افراد که دنبال تحقیق و ... نمیرن. قطعا اگر اینجور افراد تو ایران همچین عقیده ای داشته باشن همچین افرادی توی اروپا که شرایط یکسانی با افراد ایران دارن دقیقا عکسشو میگن اونم به اوامر دولتی و حرف هایی که زده میشه و میشنون!

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

به نقل از اخوی! :
ما چیکار نظر سنجی داریم?
مصالح مملکت مگه به نظر سنجیه?
اگر نظر سنجی بشه خیلی ها از مالیات و قوانین رانندگی بدشون میاد ولی به صلاحشونه
حجاب هم به صلاح مملکته, اگر آدم عاقل باشه میفهمه مزایایش انقدر زیاد و نبودش آنقدر خطرناک است که می ارزد اجباری باشد
در مورد استخدام, در مشاغل علمی و فنی و خدماتی مذهبی بودن خوب است, امتیاز است,ولی در مشاغل فرهنگی حتما فـیلت‍‌‍ر قوی انجام خواهیم داد. چون فرهنگ روح جامعه است

الآن شما فوایدش و ضررات نبودنش رو مرحمت کنید (خارج از دین).
چرا این همه مزیت و خطر رو هیچ کشور غیر اسلامی نمیفهمه؟ این دانشمندا و جامعه شناساشون حقیقتا دارن چکار میکنن پس؟
هی میگید امنیت و فساد و ... و ما باید 100 مرتبه بگیم که مو نمیتونه کسی رو تحریک کنه مگر اینکه اون شخص مریض باشه.

(اینجا منظور این نیست که هر کس بتونه لخت بیاد بیرون! منظورم اینه که روسری و چادر و اجبار کردن مانتو و اینا نمیتونه کمکی به سلامت جامعه کنه)

-------------------------------------

البته من اضافه کنم؛ قانون قانونه و ما وظیفه داریم از این قانون طبعیت کنیم. ولی در این بحث کسی نتونست فایده واقعی رو نشون بده.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

من یک پست دیکتاتوری دادم, کلی همتون مشغول شدین.
همه تندی واکنش نشون دادین, حتی ایمان که می دونست من نظرم چیه.
خواستم بهتون نشون بدم تو تاپیک چه جریانی در حال پیشرفته
افراد بیکار چون پری خانم کل شما رو گذاشته سر کار هی لج شما رو در میاره از زمین و زمان براش استدلال بیارین!!!
لذت داره جمعی را به خود مشغول کردن,
من هم می تونستم مثل پری خانم بیام و حرفهاب حساسیت بر انگیز بزنم چالش ایجاد کنم.
فقط خواستم بگم سرکارین, و راحت هم سرکار میرین!

AMiRreZa™

کاربر فعال

به نقل از M0ĦдMMдƉ jдVдƉ :
باز یک سری از دوستان شروع کردن به توهین و نشون دادن ضعفشون :-"
کارمون به جایی رسیده که باید از اونایی که فقط بحث میکنند!!! تشکر کنیم...
حداقل توهین نمیکنند....
جواب دادن اینجور آدما ارزش داره.... جواب بقیشون خاموشیست...
انگار کسی پیدا نمیشه شما رو درمورد حجاب متقاعد کنه.. L-:
موضوع تاپیک وسطا گم شد!.. الان واقعا معلوم نیست بخاطر چی دارین باهم بحث و جدل میکنید
لازمه اشاره کنم که پایه حکومت ما جمهوری اسلامی هستش و تو کشوری زندگی میکنم به اسم ایران... پس اینو بدونین که نظرا و عقاید شما هیییچ تاثییری تو این جامعه نمیذاره و قوانین رو دگرگون نمیکنه و متاسفانه ملت هم موظفه حد و حدود حجاب(کـ حد و حدود واقعیشو فقط خود خدا میدونه... !) رو رعایت کنه حالا چه بخواد چه نخواد..
یه سری هم به این سایت بزنید.. شاید به دردتون خورد
..خب دیگه بقیه شم خودتون میدونین!!..

درضمن محمدجواد یکم منطقی باش... آخه فقط اونایی بحث میکنن ینی چی؟؟!

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از اخوی! :
من یک پست دیکتاتوری دادم, کلی همتون مشغول شدین.
همه تندی واکنش نشون دادین, حتی ایمان که می دونست من نظرم چیه.
خواستم بهتون نشون بدم تو تاپیک چه جریانی در حال پیشرفته
افراد بیکار چون پری خانم کل شما رو گذاشته سر کار هی لج شما رو در میاره از زمین و زمان براش استدلال بیارین!!!
لذت داره جمعی را به خود مشغول کردن,
من هم می تونستم مثل پری خانم بیام و حرفهاب حساسیت بر انگیز بزنم چالش ایجاد کنم.
فقط خواستم بگم سرکارین, و راحت هم سرکار میرین!
;;)
ممنونم بابت احترامی که به من گذاشتید!!! :)
این جا هستم و وقت گذاشتم! :) صرفا برای عقایدم !!!
من متوجه شدم تاپیک به سمت منطقی بودن پیش میره!!!!
دیکتاتوری کار خوبی نیست و نخواهد بود!! :)
من لج این افراد رو در میارم؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
شاید لج شما رو در بیارم !!!! لاقل لج خیلی ها رو در نمیارم!!! و خیلی ها باهام موافقند!!! :)
شمام حرف های حساسیت بر انگیز بزنید!!! برای عقایدتون!!! :)
چرا که مهمه! :)
...
خیر شما بهتره فکر کنید ببینید واقعا کی سره کاره؟ :)
فردی که استدلال میخواد؟
...

...

...

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

عملکرد شما در به انحراف کشیدن بحث و به نتیجه نرساندن بحث....داشتن بک زبان برای گفتن بدون داشتن گوشی برای شنیدن....
دوست ندارم تو این محیط بحث شخصی کنم.
بحث خودم رو شروع کنم.
بحث از امنیت حجاب خوبه ولی زیاد ملموس نیست.
چون خیلی ها خطر رو نمی شناسن و یا احساس خطر ندارند,
وقتی هم که شما نترسی, دنبال احتیاط و امنیت نخواهی رفت.
بعضی ها حس خوش بینی و اعتمادشون بسیار بالاست. و تا جایی که مشکل حاد براشون ایجاد نشه توجیه نمی شن,
به
بعضی ها هم از بس از مرد می ترسن ما رو کردن لولو, بسیار متعصبانه برخورد می کنند.
این روش بترسون تا حجاب بیاره قدیمی شده, ماله اوایل انقلاب بود, مصونیت محدودیت....
این به خانم ها حس انفعال میده که بعضی ها خوششان نمی آید
الان باید بر اساس تعریف فعالانه از حجاب افراد را دعوت کرد

• لایک
امتیازات: mjz

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از اخوی! :
بعضی ها هم از بس از مرد می ترسن ما رو کردن لولو, بسیار متعصبانه برخورد می کنند.
متعصبانه؟
من بقیه رو فعلا ج نمیدم که یه وقت سر کار نرم!!!

امضات رو دیدی؟ فرق امضات با متعصبانه چیه؟
دقت کردی اگر هر کس بگه ضد عقیده من هرکی حرف بزنه من میتونم بکشمش دنیا چی میشه دیگه!‌ منو یاد این القاعده اینا انداختی با این جملت!
زمان پیامبر و ... اگر کسی به پیامبر توهین می کرد بر فرض می کشتنش؟ من که فکر نکنم پیامبر همچین کاری می کرد. و لااقل یاراش رو هم نمیگذاشت همچین کاری کنن.هم؟

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از آرمان حقیقی :
متعصبانه؟

دقت کردی اگر هر کس بگه ضد عقیده من هرکی حرف بزنه من میتونم بکشمش دنیا چی میشه دیگه!‌ منو یاد این القاعده اینا انداختی با این جملت!
زمان پیامبر و ... اگر کسی به پیامبر توهین می کرد بر فرض می کشتنش؟ من که فکر نکنم پیامبر همچین کاری می کرد. و لااقل یاراش رو هم نمیگذاشت همچین کاری کنن.هم؟
بلی!!!
دین اسلام دین خون ریزیه!!! :) و قتل عام این هم یک چشمه!!! حالا بنی قینقاع و بنی نضیر هم هست!!!
سید محمدحسین طباطبایی در تفسیر المیزان آورده است :

رسول خدا در پاسخ بنی قریظه که پیشنهاد کردند یک نفر را حکم قرار دهد، فرمود: هر یک از اصحاب مرا که خواستید می توانید حکم خود کنید، بنی قریظه سعد بن معاذ را اختیار کردند، رسول خدا قبول کرد، و دستور داد تا هر چه اسلحه دارند در قبه آن جناب جمع کنند، و سپس دستهایشان را از پشت بستند، و به یکدیگر پیوستند و در خانه اسامه باز داشت کردند، آنگاه رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) دستور داد سعد بن معاذ را بیاورند، وقتی آمد، پرسید: با این یهودیان چه کنیم ؟ عرضه داشت جنگی هایشان کشته شوند، و ذراری و زنانشان اسیر گردند، و اموالشان به عنوان غنیمت تقسیم شود، و ملک و باغاتشان تنها بین مهاجرین تقسیم شود، آنگاه به انصار گفت که این جا وطن شما است، و شما ملک و باغ دارید و مهاجران ندارند.

رسول خدا تکبیر گفت، و فرمود: بین ما و آنان به حکم خدای عزوجل داوری کردی، و در بعضی روایات آمده که فرمود: به حکمی داوری کردی که خدا از بالای هفت رقیع رانده، و رقیع به معنای آسمان دنیا است.

آنگاه رسول خدا دستور داد مقاتلان ایشان را – که به طوری که گفته اند ششصد نفر بودند – کشتند، بعضی ها گفته اند: چهار صد و پنجاه نفر کشته و هفتصد و پنجاه نفر اسیر شدند.

(طباطبایی، سید محمدحسین. «سرانجام یهودیان بنی قریظه و حکمیت سعد بن معاذ درباره آنها». تفسیر المیزان، جلد ۱۶)

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از آرمان حقیقی :
متعصبانه؟

بله متعصبانه یعنی بی پشتوانه عقلی به همه آقایان شک داشتن یا همه را خواستگار خود دیدن.
این امضام هم یک حکم فقهی است که یک مرجع تقلید صادر کرده بر اساس علم. تعصبش کجا بود?
در زمان پیامبر من نبودم, این جکم را هم من ندادم, من تنها آن را درج کردم و مسول پاسخگوییش همان کسی است که این حکم را داده.

• لایک

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از اخوی! :
بله متعصبانه یعنی بی پشتوانه عقلی به همه آقایان شک داشتن یا همه را خواستگار خود دیدن.
این امضام هم یک حکم فقهی است که یک مرجع تقلید صادر کرده بر اساس علم. تعصبش کجا بود?
در زمان پیامبر من نبودم, این جکم را هم من ندادم, من تنها آن را درج کردم و مسول پاسخگوییش همان کسی است که این حکم را داده.
پس فکر شما کجاست؟‌ منم هر کاری می خوام بکنم بگم مسئولش اونه که اینو گفته؟ بعد اگر این فرد اشتباه گفته بود یعنی اون دنیا تو هیچ تقصیری نداری دیگه!.خدام که نمیگه مگه من به شما عقل ندادم! خوبه دیگه. مام میگیم مسئول کارامون شیطانه که داره به ما میگه دیگه. :D
تو زمان پیامبر نبودی. ولی میتونی تو این زمینه تحقیق کنی نمیتونی؟ پس خواهشا تحقیق کن (;
انسان میتونه خطا کنه! اما این خطا دیگه خطایی نیست که بگیم مثلا تو نوع نماز خوندن متفاوتن و خدا می بخشه و اینا! این دیگه جون آدماست!

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

من تحقیق کردم
اکثر فقها حکم به کشتن دادن.
من مرجع نیستم بدونم از کدوم کتاب ها این ها با چه روشی استخراج شده
ولی فکر نکنم شما توهین کردن رو قبول داشته باشین

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

@ اخوی : فکرنمی‌کنم جو دادن شیوه‌ی خوبی برای برنده شدن در بحث باشه. شما تا می‌بینید حق با طرف مقابل ـه و دلایل‌تون منطقی نیست ؛ شروع می‌کنید عقیده‌تون رو بلندتر از قبل فریاد می‌زنید که آیّ مردم! بیاین که فولان و بهمان.
خواستم فقط بگم که هیچ‌کس با این روش پیروز نشده که شما دومی‌ش باشید.

پی‌.اس: صرفا یه نظر از طرف سوم شخصی که داره بحث‌ـا رو می‌خونه. :]

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از اخوی! :
من تحقیق کردم
اکثر فقها حکم به کشتن دادن.
من مرجع نیستم بدونم از کدوم کتاب ها این ها با چه روشی استخراج شده
ولی فکر نکنم شما توهین کردن رو قبول داشته باشین

نه به نظر ما هم توهين به عقايد كار غلطيه. برمبناي همين استدلال، منم از اين به بعد هركي بهم توهين كرد تفنگ درميارم ميشكشمش! :)
زشته به خدا... قرن 21 امه! بعد ميگين چرا دنيا اسلام نمياره!

ولي بگذريم... بحث داره منحرف ميشه.

ببينيد جناب اخوي! الان خلاصه حرفهاي شما اين ميشه: "همه چيو فقط من ميدونم، ولي به شماها نميگم! بهتره به من گوش بكنين، هميني كه من ميگم!"
:|
خب دليل بيارين!
اين كه دين من ميگه كه نشد دليل! مردم عقايد مختلف دارن اين چيزي كه شما ميگين كلن ديكتاتوريه!
شما حقوق يه مسلمان رو توي يه كشوري كه اكثريتش غيرمسلمانن درنظر بگير. همون حقوق رو براي يه غيرمسلمان تو جامعه اي كه اكثريت مسلمانن درنظر بگيريد.

پي نوشت: حرفهاتون خيلي توهين آميز بود درضمن. هيچ كدوم از مايي كه داريم مخالف شما بحث ميكنيم اينجا گوني آرد نيستيم داريم عقايدمونو بيان ميكنيم نه اين كه شوخي شوخي همديگه رو سركار بذاريم.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

یعنی چی اجتماعیه دینی نیست؟

مگه اسلام در مورد مسائل اجتماعی صحبت نکرده شاید ما دوست داریم از دیدگاه اسلام به جامعه نگاه کنیم.

• لایک

farewel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanagan nahie1
شهر
kerman
مدال المپیاد
ای بابا بیخیالم نمیشه!!!!

باشه خیلی بهتره ولی نه با زور آخه در این صورت خلاف های بدتری میکنن که چون به ظاهر نشون نمیدن آدم احساس
آرامش کاذب میکنه و ممکنه وضع خیلی بد شه....

• لایک

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
من میگم بحث رُ از لحاظ اجتماعی بررسی کن. چون انجمنگفت و شنود اجتماعی هست

خواستی اعتقادی بررسی کنی میتونی بریانجمن مسائل اعنقادی و تا دلت میخواد به جامعه و اجتماع و اینا از دید اسلام نگاه کنی :rolleyes:

درسته که خیلی اش به اسلام ربط داره ولی خیلی جا داره که از احاظ اجتماعی هم بحث کنی! کاری که باید این انجمن اتفاق بیُفته!
کلا متوجه نشدید چی گفتم ببینید اینجا در مورد مسائل اجتماعی صحبت میشه خوب پس یعنی هر روشی که مسائل اجتماعی نگاه کنید فرقی نداره :)

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به آروین :

وقتی که تاپیک اجتماعی هست یعنی برای جمیع ادیان و افکار!!

مثلا شما نمیتونید بگید خب چون ما دین اسلام رو قبول کردیم ، پس باید حجاب رو هم قبول کنیم!!!

و باید با دید اجتماعی حرف زد!!!

مثلا من به عنوان یک بی خدا :-"

چرا باید حجاب داشته باشم؟

وقتی که امنیت اجتماعی ، آمار بزه ، تجاوز به مراتب بیشتر از ایالات متحده و بقیه کشور های لائیک هست؟

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از ™ÃMïRrêZå♚ :
درضمن محمدجواد یکم منطقی باش... آخه فقط اونایی بحث میکنن ینی چی؟؟!

منظورم از اونایی که فقط بحث میکنن ینی اونایی که در حین بحث توهین نمیکنن و فقط بحثشون رو پیش میبرند... :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا