• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

به نقل از clever child :
نمیشه از دین یه عده حرف زد ولی منابع و شرایط اون ها رو قبول نداشت . شما مجبور به قبول روایات هستید . چه درست چه غلط
دوست عزیز موضوع اصلا اینه که ما تو این تاپیک قرار نیست از نظر اعتقادی مسئله حجابو بررسی کنیم
قراره اصلا از نظر اجتماعی بررسی شه!
پس استناد به احادیث درست نیست!
مگر این که توی اون حدیث دلایل اجتماعی قابل قبولی گفته شده باشه و روش قراره بحث شه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از clever child :
نمیشه از دین یه عده حرف زد ولی منابع و شرایط اون ها رو قبول نداشت . شما مجبور به قبول روایات هستید . چه درست چه غلط
متوجه شدید چی گفتید ؟؟؟؟؟ یعنی من اگر شک دارم و شک منطقی هم دارم که یه چیزی که قراره روش زندگیمو تعیین کنه غلطه بیام بپذیرمش رو هوا؟؟ :Oمگه میشه؟ :O
من دارم میگم منبع دین قرآنه که توش شکی نیست بقیه احادیث و روایت و این ها دلیل آوردم که چرا می تونه کامل درست نباشه . شما وقتی یک چیز کامل رو دارید ، میرید سراغ چیزی که ممکنه نقص داشته باشه ؟؟ عقلانی به نظر نمیاد
من مجبور به قبول هیچ چی نیستم
ضمنا من به دین یه عده کاری ندارم یه عده می تونن خودشونو بندازن تو چاه من دنبالشون نمی رم . من دینمو خودم انتخاب کردم خودم هم تصمیم می گیرم که کی حرف غلط میزنه کی درست هیچ اجباری در کار نیست قراره مسیر زندگی من تعیین بشه .

ضمنا بحث اعتقادی نیست اعتقادات من هم مسئله نیست یک جامعه داریم که همه به یک اندازه از حقوقش باید بهره مند بشن و انسان هایی با همه نوع عقاید در اون زندگی می کنن

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از Bahar_R :
متوجه شدید چی گفتید ؟؟؟؟؟ یعنی من اگر شک دارم و شک منطقی هم دارم که یه چیزی که قراره روش زندگیمو تعیین کنه غلطه بیام بپذیرمش رو هوا؟؟ :Oمگه میشه؟ :O
من دارم میگم منبع دین قرآنه که توش شکی نیست بقیه احادیث و روایت و این ها دلیل آوردم که چرا می تونه کامل درست نباشه . شما وقتی یک چیز کامل رو دارید ، میرید سراغ چیزی که ممکنه نقص داشته باشه ؟؟ عقلانی به نظر نمیاد
من مجبور به قبول هیچ چی نیستم
ضمنا من به دین یه عده کاری ندارم یه عده می تونن خودشونو بندازن تو چاه من دنبالشون نمی رم . من دینمو خودم انتخاب کردم خودم هم تصمیم می گیرم که کی حرف غلط میزنه کی درست هیچ اجباری در کار نیست قراره مسیر زندگی من تعیین بشه .

ضمنا بحث اعتقادی نیست اعتقادات من هم مسئله نیست یک جامعه داریم که همه به یک اندازه از حقوقش باید بهره مند بشن و انسان هایی با همه نوع عقاید در اون زندگی می کنن

با این که فی ذات حرف محمد جواد رو قبول ندارم ولی حرف خوبی زد . این همه ملت میرن حوزه مگس نمیپرونن که ... همه این قضایای احادیث و روایات و لزوم استفاده از اونا رو بشون میگن . و اثبات میکنن چون ما قرآن رو نمیتونیم کامل بفهمیم واسه همین کنار قرآن از احادیث و روایات هم واسه فهم بهتر احکام استفاده میکنیم ، چون امامان به قرآن آگاهی کامل داشتن ...

این که شما حق دارید بله درسته ولی الان شما شهروند ایران هستید پس ینی پیروی از قوانین این کشور رو قبول کردید . حجاب اجباری هم از قوانین کشوره . پس شما مجبور به قبولش هستید . دو راه وجود داره ، این که برید یه کشور دیگه یا این که به نوعی این قانون رو عوض کنید که لازمه این کار رسیدن به قدرت هست از جمله قدرت در مجلس . پس تا زمانی که این امر یک قانونه شما نمیتونی بگی من دوست ندارم اجراش کنم چون عقیده ای بش ندارم . راجبه قوانین کشوری کسی عقیده شما رو جویا نمیشه ...

به نقل از مهسا.ق :
دوست عزیز موضوع اصلا اینه که ما تو این تاپیک قرار نیست از نظر اعتقادی مسئله حجابو بررسی کنیم
قراره اصلا از نظر اجتماعی بررسی شه!
پس استناد به احادیث درست نیست!
مگر این که توی اون حدیث دلایل اجتماعی قابل قبولی گفته شده باشه و روش قراره بحث شه

پیش تر از این با سوگند هم همچین بحثی رو کردیم و من در اونجا گفتم که :

به نقل از clever child :
به هر حال این پدیده اجتماعی به مذهب مردم ما وابسته است و بحث راجبه حجاب بدون در نظر گرفتن مسایل اعتقادی تقریبا غیر ممکنه ...

• لایک
امتیازات: mjz

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

اول که میگید دلیل بیارید که چرا حجاب باید باشه... بعد حالا نظرتون عوض شد میگید چرا باید اجباری باشه....

اجباری بودن و نبودنشو حرفیدم دربارش.... دوباره نگاه کنید...
از اول بحث اجبار بود و هر دلیلی هم که آوردید رد شد ... کلا یه چرخه رو هی دارید تکرار میکنید. ما دلیل میاریم شما دوباره یه حرف رو تکرار میکنی.
و اما متنی که خطاب به Lady Chemist نوشتی:
خب شما مرد نیستی که بدونی تحریک و شهوت چیه اصن!...

حتی با صدا...
متاسفم واقعا. اونی که شما راجع بهش میگی مرد نیست. حیوانه. اینی که شما میگی مرد نیست؛ بیمار روانیه.
من مرد هستم و خوب میدونم شهوت چیه و سن من حساس ترین سنه در این مورد. اما به خاطر نگاه انسانی به زن، چنین حسی ندارم.
هروقت بپذیرید که زن کالای جـنس‍‌‍ی نیست که بخواید مخفی اش کنید و به جنس مونث به عنوان یک انسان نگاه کردید، این حس هم میریزه.
تاحالا به این فکر کردی که اگه مو تحریک جـنس‍‌‍ی میکنه، چرا هیچ غیر مسلمونی در یک کشور غیر اسلامی روسری نمیپوشه؟ یعنی اونا هیچ کدومشون پیدا نمیشه که امنیت بخوان؟

... از دیو و دد ملولم و انسانم آرزو است.

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از clever child :
این که شما حق دارید بله درسته ولی الان شما شهروند ایران هستید پس ینی پیروی از قوانین این کشور رو قبول کردید . حجاب اجباری هم از قوانین کشوره . پس شما مجبور به قبولش هستید . دو راه وجود داره ، این که برید یه کشور دیگه یا این که به نوعی این قانون رو عوض کنید که لازمه این کار رسیدن به قدرت هست از جمله قدرت در مجلس . پس تا زمانی که این امر یک قانونه شما نمیتونی بگی من دوست ندارم اجراش کنم چون عقیده ای بش ندارم . راجبه قوانین کشوری کسی عقیده شما رو جویا نمیشه ...
خوب من یه چیزی می گم شما بگید درسته حرفم یا نه لطفا
زمان شاه بازه ی زمانی بود که حجاب ممنوع شده بود و حجاب رو از سر خانوم ها می کشیدن
ما هنوز هم به اون موقع اعتراض داریم که حق نداشتن حجاب رو از سر زن ها بکشن و اون موقع هم اعتراض هایی بود
چی می شه که ما اون موقع رو ناحقی و ظلم و ستم و این ها می دونیم و نمی گیم که اون موقع قانون کشور این بوده مردم مجبور بودن اینو بپذیرن چون تو این کشور زندگی می کردن هر کی نمی خواست بره یه کشور دیگه ولی هیچ کس حق اعتراض نداره
چی می شه که ما به خودمون اجازه نمی دیم در مورد اون دوران که حجاب ممنوع بود حرف از قانون کشور و این که هر کس نخواد می تونه بره رو بزنیم اما الان این رو در مورد وضع کنونی می گیم
اگه بی حجابی به اجبار بده پس حجاب داشتن هم به اجبار بده !

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از مهسا.ق :
خوب من یه چیزی می گم شما بگید درسته حرفم یا نه لطفا
زمان شاه بازه ی زمانی بود که حجاب ممنوع شده بود و حجاب رو از سر خانوم ها می کشیدن
ما هنوز هم به اون موقع اعتراض داریم که حق نداشتن حجاب رو از سر زن ها بکشن و اون موقع هم اعتراض هایی بود
چی می شه که ما اون موقع رو ناحقی و ظلم و ستم و این ها می دونیم و نمی گیم که اون موقع قانون کشور این بوده مردم مجبور بودن اینو بپذیرن چون تو این کشور زندگی می کردن هر کی نمی خواست بره یه کشور دیگه ولی هیچ کس حق اعتراض نداره
چی می شه که ما به خودمون اجازه نمی دیم در مورد اون دوران که حجاب ممنوع بود حرف از قانون کشور و این که هر کس نخواد می تونه بره رو بزنیم اما الان این رو در مورد وضع کنونی می گیم
اگه بی حجابی به اجبار بده پس حجاب داشتن هم به اجبار بده !

حرف شما کاملا درسته ، در اون دوران هم یا باید با راهیابی به مجلس این قانون رو عوض میکردن یا از خونه هاشون بیرون نمیومدن یا به کشور دیگه میرفتن . ولی بحث سر این که این قانون اشتباه بوده چیزه دیگه است ... (;

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از Bahar_R :
من کاری به علم رجال ندارم شما سوال ساده ی منو پاسخ بده وقتی بین 5 نفر حرف تغییر می کنه از نظر عقلی میشه بین هزاران نفر تغییر نکنه ؟؟ بعدش هم مسائل اعتقادی خیلی حساسه شما داری از انتخاب روش زندگی صحبت می کنی اگر یک کلمه ی اون حدیث عوض شده باشه مفهومش عوض بشه میدونی چقدر افراد به اشتباه می افتن؟؟؟
بی حجاب معنیش اون کسی که لباس های زننده می پوشه نیست میشه بی حجاب بود و چنین لباسی نپوشید اما انتخاب لباس یک چیز کاملا فردیه مسئله اینه
اگر مجبور بودید با یک پتو توی گرمای 40-50 درجه ی تابستون بیرون فقط نیم ساعت راه برید ، اگر حق نداشتید با لباس معقول که همه جای دنیا عادیه ورزش کنید بازم با پتو دورتون ورزش می کردید ، اگر با وجود تحمل اینا و پوشیدن این لباس می دیدید که بازم از رفتار های بیمار گونه در امان نیستید می فهمیدید له شدن یعنی چی .
حتی دختری هم که لباس های زننده می پوشه اگر کسی تحریک میشه باید اینقدر کنترل رفتارشو داشته باشه که به اون اهانت نکنه یا بدتر بهش آسیب فیزیکی نزنه
بعدشم دوباره یادآوری می کنم فرض کنیم که شما بتونید مسلمون هارو متقاعد کنید که حجاب روسری و چادر درسته حق ندارید غیر مسلمون هارو وادار کنید رعایت کنن .

اتفاقا همه ی دوستانی که با من هم مسیرن میدونن که من همیشه ی سوئیشرتم که خیلی دوسش میدارم تنمه و حتی تو آفتاب سوزان!!!!

فقط هم برای این که مهمه برام تنمه همین... شاید مسخره به نظر بیاد ولی مهم نیس نظرتون در این مورد....

اگه حجاب پتوعه پس اون سوئیشرت به نظرم بخاریه!!!....

من راجع به غیر مسلمون ها هم گفتم قبلا... دلیلی نمیبینم "ده" باره توضیح بدم.... :)

و اینکه ی سری پسرا هم در امن نیستن... دلیلشو اگه خواستید پ.خ بدید بگم :)

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از M0ĦдMMдƉ jдVдƉ :
اتفاقا همه ی دوستانی که با من هم مسیرن میدونن که من همیشه ی سوئیشرتم که خیلی دوسش میدارم تنمه و حتی تو آفتاب سوزان!!!!

فقط هم برای این که مهمه برام تنمه همین... شاید مسخره به نظر بیاد ولی مهم نیس نظرتون در این مورد....

برادره من كسي شومارو مجبور ب سويشرت پوشيدن ميكنه؟ :/ چ ربطي دارن اين موضوعات ب هم عاخه؟ #-o
واقن اينكه فك كنين دخترا بايد واسه ب گناه نيافتادن جنس مخالف حجابشونو رعايت كنن خيلي خود خواهانس. هر كسي بخواد و ب مصونيت بودن حجاب اعتقاد داشته باشه خودش حجابشو رعايت ميكنه و ب نظرم نيازي ب اجبار نيس.

×واقعا آيا من لحنه توهين آميز داشتم؟ ميتونستم ب جاي خودخواهانه از الفاظ ديگه‌اي استفاده كنم؛ ك نكردم.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من راجع به غیر مسلمون ها هم گفتم قبلا... دلیلی نمیبینم "ده" باره توضیح بدم.... :)

و اینکه ی سری پسرا هم در امن نیستن... دلیلشو اگه خواستید پ.خ بدید بگم :)
به من ربطی نداره که در مورد سوئیشرت پوشیدن شما اصلا نظری داشته باشم به خودتون مربوطه
شما دوست دارید اینکارو انجام بدید در تابستون . بعدشم سویشرت فقط باعث گرما میشه دست و پا گیر نیست شما هم می تونید هر وقت ورزش می کنید یا اذیتتون می کنه درش بیارید اینجا اختیار وجود داره
بنده هیچ تمایلی به داشتن پتویی دور خودم در تابستون نیستم اما حق نداشتنش رو هم ندارم و جلوی کار های روزمرم و ورزشمو می گیره . اینجا اختیاری در کار نیست . ضمن اینکه برای من هیچ نفعی نداره و این بخاطر خودخواهی و راحت طلبی عده ی دیگه ای هست پس حق دارم نخوامش
تفاوتش فکر کنم واضحه با سوئیشرت شما
دلیل جمله آخرتونو هم لطفا پ خ بدید .
]
به نقل از clever child :
با این که فی ذات حرف محمد جواد رو قبول ندارم ولی حرف خوبی زد . این همه ملت میرن حوزه مگس نمیپرونن که ... همه این قضایای احادیث و روایات و لزوم استفاده از اونا رو بشون میگن . و اثبات میکنن چون ما قرآن رو نمیتونیم کامل بفهمیم واسه همین کنار قرآن از احادیث و روایات هم واسه فهم بهتر احکام استفاده میکنیم ، چون امامان به قرآن آگاهی کامل داشتن ...

پیش تر از این با سوگند هم همچین بحثی رو کردیم و من در اونجا گفتم که :
نمی تونم بحث سیاسی کنم به دلایلی ، اگر نه جواب میدادم به بخشی از صحبت هاتون در مورد اینکه چرا من می تونم این قانون رو اجرا نکنم.
در این حد بگم که اولا قرآن رو خدا برای هدایت مسلمین فرستاد و هرکس به اندازه توان علمی و درک خودش نیازش رو برطرف می کنه .
آیه ی 89 از سوره ی نحل : و ما این کتاب را بر تو فرستادیم تا حقیقت همه چیز را روشن کند و برای مسلمین هدایت و رحمت و بشارت باشد .
یعنی قرآن برای هدایت همه ی مسمانان فرستاده شد نه عده ی خاصی از اونها . بنابراین همه توان بهره مندی از اون رو دارن . و ضمنا به آشکار کردن همه ی حقایق اشاره می کنه .
دوما هرکس حدیث هارو در موردش تحقیق می کنه علم غیب نداره که بتونه بفهمه توی 1300 سال چی سرش اومده بعضی هاش هم که اصلا جزییات فراتر از قرآن هست که بنابراین از طریق تطابق با قرآن نمیشه درستیشونو اثبات کرد ممکنه با قرآن ضدیت نداشته باشه اما اجراش واجب نیست چون اگر ضروری بود توی قرآن می اومد و به این میگن پیچیده کردن دین و قضیه ایراد بنی اسرائیل ( اگر داستانشو نمی دونید بگم)
مسئله حجاب هم که آیه مستقیم داره در قرآن اصلا جای این بحثا رو نمی ذاره اگر مو لازم بود جزو حجاب باشه در اون آیه در کنار بقیه موارد گفته می شد
شما که نمی خواید بگید بیشتر از خدا میدونید چی برای انسان لازمه چی نیست می خواید؟؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

توهین کار آدمای ضعیفه... :)

شهوت مختصّه به مردا نیست خانوم شهوت کور!!!

اگه شما چنین چیزی نداری پیش ی دکتر حتما برو... شاید ی وقت....

کسی خودش رو فردی با تمایلات جـنس‍‌‍ی بالا ندونسته... این برداشت شماست...

من راجع به آدمای معمولی حرف میزنم...

+ اون روز رو هم خواهیم دید ... خیلی جالبه !!!

راجع به آیات هم که کلی گل لگد کردیم... خوندی خوندی نخوندی هم نخوندی....

منظورت از این که حرفه دیگه ای نداری؟... منظورت اینه که بیشتر روت نمیشه توهین کنی؟.... ممنون :)

شما هم با کوریتون خوش باشید... :) البته بعد از دکتر رفتن :)

با فمنیسم هم حرفی ندارم... :)

توهینی بود شرمنده... هر چند الان نباید چیزی میگفتم... جواب ابلهان...

وای خدای من
شمایید که دارید به خودتون مردا توهین میکنید.
و البته....اگر از نظر شما نداشتن شهوت نوعی بیماری محسوب میشه و یا صفت بدی هست ، از جانب خودتون که فردی با ایمان و خدا پرست هستید ، از همون پیامبرتون بخواید که من رو شفا بده. شاید فرجی شد ایندفعه شما مجبور شدید چادر بپوشید

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

بسـیـاری از عـقاید ما تنها به این دلیل شکل می گیرند که بیـش از انـدازه به گـوش مــا میرسند

سوال هایی برابر جواب! :)

این حرف ها رو چه کسی و چه زمانی زد؟؟؟(5 نمره)
--
واقعا مشکل مردم ما الان شکل موی بچه های ماس؟

بچه ها دوست دارن موشونو هر جوری بزارن دیگه به من و تو چه ربطی داره؟

دولت باید بیاد اقتصاد رو سامان بده فضای کشور رو به آرامش ببخشه امنیت روانی درست کنه پشتیبانی بکنه از مردم

مشکل مهم جوان های ما اینه که مدل موشونو چجوری بزارن و دولت هم نمیخواد یعنی؟ الان مشکل مهم دولت ما

اینه که مثلا فلان دختر ما فلان لباس رو پوشید؟ یا الان مشکل دولت ما اینه!یعنی مشکل مردم ما اینه؟؟!!

e1dw7it4li6js2o90wp.jpg

آیا آنان که با تیغ ریش می زنند با آنان که با ریش تیغ می زنند برابرند؟

ای کسانی که ایمان آوردید!آیا ایمانتان با دیدن تار مویی میلرزد؟

همانا خاک بر سرتان!

:>

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام
بحث هایی که می کنید, گیس و گیس کشیه, یقه پاره کردنه, هیجانیه, توهین داره, بحث ها شخصی شده, سیاسی شده,...
بابا صدبار گفتم بحث از اجبار یا آزادی حجاب عبثه,
الان شما به این رسیدی که حجاب اجباری درسته, با میلیون ها نفری که بد حجابن می خوای بجنگی? تیربارونشون کنی? جریمشون کنی? چیکار می تونی بکنی? آخرش یک نافرمانی مدنی شکل بگیره هرج و مرج بشه?
اگر شدنی بود که اینکار رو می کردن
الان اگر کسی بی حجاب بی حجاب تو خیابون نمیره به خاطر پلیسه!? شاید کمیش, ولی چون این آدم بالاخره یکجایی می خواد بره, اداره, دانشگاه, مدرسه, موسسه,...بی حجاب قبولش نمی کنن , کتکشم نمی زنن, این سیاست تنبیهیه برای اجبار حجاب.
روش خوبی هم هست, و بسیار بیشتر از گشت ارشاد جواب میده
دولت باید این رو گسترش بده و از ارایه خدمات به افرادی که ظاهر زننده دارن خود داری کنه.
از دیگر علت هایی که فرد کلا بی حجاب بیرون نمیاد عرف اون جامعه است.
الان شما اونجوری که تو کرج آزادی داری, تو قم نداری, چون مردم خودشون انگشت نمات می کنن.
کل بحث اجبار حجاب در همین حده بزرگش کردین.
شما می تونین بی حجاب برین تو خیابون ولی واکنش شدید مردم را خواهید داشت. این شما رو آزار میده,
تمام کارهایی هم که داره میشه علیه حکومت نیست که مثلا قانون بذاره حجاب آزاد.
بلکه دنبال این هستند عرف جامعه رو تخریب کنند, در حد نازلی از پوشش بیارن پایین
مانکن ها این کار رو می کنن. میرن تو وسط مردم تا عرف شکنی کنن,
گشت ارشاد برای مبارزه با این افراده
به شخصه از ظاهر توهین آمیز اونها بسیار منزجرم, علاقه زیادی به تنبیه آنها به اشد مجازات دارم. چون آنها اساس اعتقاد و هویت ما را نشانه رفته امد و کماندوهای جنگ نرم هستند. باید پدرشان را در بیاوریم.
خطر مانکن ها مثل خطر تکاورهاییه که یک نفره یک تاسسیات را تخریب می کردند.
خدا لعنت کند مانکن های فرهنگ کش را.

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از پ(و)ريا! :
برادره من كسي شومارو مجبور ب سويشرت پوشيدن ميكنه؟ :/ چ ربطي دارن اين موضوعات ب هم عاخه؟ #-o
واقن اينكه فك كنين دخترا بايد واسه ب گناه نيافتادن جنس مخالف حجابشونو رعايت كنن خيلي خود خواهانس. هر كسي بخواد و ب مصونيت بودن حجاب اعتقاد داشته باشه خودش حجابشو رعايت ميكنه و ب نظرم نيازي ب اجبار نيس.

آخه دختر من چی بگم به تو؟... نخوندی بحثو اومدی جف پا میری تو حرفام...

اوشون گفتن اگه راس میگی با پتو برو تو گرما گفتم تقریبا ی چنین شرایطی رو دارم....

در ضمن راجع به اجبار بودن و نبودن حرفیدم قبلا....

به نقل از sarvenaz_km :
وای خدای من
شمایید که دارید به خودتون مردا توهین میکنید.
و البته....اگر از نظر شما نداشتن شهوت نوعی بیماری محسوب میشه و یا صفت بدی هست ، از جانب خودتون که فردی با ایمان و خدا پرست هستید ، از همون پیامبرتون بخواید که من رو شفا بده. شاید فرجی شد ایندفعه شما مجبور شدید چادر بپوشید

پیامبره ما مگه نوکره شماست؟... :-"

خودت برو از همونی که خالقته بخواه... زبون که ی کف دست داری ماشالله... :-"

فقط خواهشا با توهین بهش نگی حرفتو گوش نکنه :-"

به نقل از Bahar_R :
به من ربطی نداره که در مورد سوئیشرت پوشیدن شما اصلا نظری داشته باشم به خودتون مربوطه
شما دوست دارید اینکارو انجام بدید در تابستون . بعدشم سویشرت فقط باعث گرما میشه دست و پا گیر نیست شما هم می تونید هر وقت ورزش می کنید یا اذیتتون می کنه درش بیارید اینجا اختیار وجود داره
بنده هیچ تمایلی به داشتن پتویی دور خودم در تابستون نیستم اما حق نداشتنش رو هم ندارم و جلوی کار های روزمرم و ورزشمو می گیره . اینجا اختیاری در کار نیست . ضمن اینکه برای من هیچ نفعی نداره و این بخاطر خودخواهی و راحت طلبی عده ی دیگه ای هست پس حق دارم نخوامش
تفاوتش فکر کنم واضحه با سوئیشرت شما
دلیل جمله آخرتونو هم لطفا پ خ بدید .
]نمی تونم بحث سیاسی کنم به دلایلی ، اگر نه جواب میدادم به بخشی از صحبت هاتون در مورد اینکه چرا من می تونم این قانون رو اجرا نکنم.
در این حد بگم که اولا قرآن رو خدا برای هدایت مسلمین فرستاد و هرکس به اندازه توان علمی و درک خودش نیازش رو برطرف می کنه .
آیه ی 89 از سوره ی نحل : و ما این کتاب را بر تو فرستادیم تا حقیقت همه چیز را روشن کند و برای مسلمین هدایت و رحمت و بشارت باشد .
یعنی قرآن برای هدایت همه ی مسمانان فرستاده شد نه عده ی خاصی از اونها . بنابراین همه توان بهره مندی از اون رو دارن . و ضمنا به آشکار کردن همه ی حقایق اشاره می کنه .
دوما هرکس حدیث هارو در موردش تحقیق می کنه علم غیب نداره که بتونه بفهمه توی 1300 سال چی سرش اومده بعضی هاش هم که اصلا جزییات فراتر از قرآن هست که بنابراین از طریق تطابق با قرآن نمیشه درستیشونو اثبات کرد ممکنه با قرآن ضدیت نداشته باشه اما اجراش واجب نیست چون اگر ضروری بود توی قرآن می اومد و به این میگن پیچیده کردن دین و قضیه ایراد بنی اسرائیل ( اگر داستانشو نمی دونید بگم)
مسئله حجاب هم که آیه مستقیم داره در قرآن اصلا جای این بحثا رو نمی ذاره اگر مو لازم بود جزو حجاب باشه در اون آیه در کنار بقیه موارد گفته می شد
شما که نمی خواید بگید بیشتر از خدا میدونید چی برای انسان لازمه چی نیست می خواید؟؟

ر.ک به نقل قول اول!....

خودت نبودی که گفتی اگه مردی با پتو برو بیرون؟ :-?

قرآن خیلی چیز ها رو نگفته...!
ما از سیره پیامبر میگیریم....
کجای قرآن گفته شده که نماز آیات چجوریه؟ فقط گفته بخونید!

الان منظورتون از اون آیه چیه دقیقا؟ :-?

نگاه میکنن که ببین ناقلان اون احادیث قابل اعتماد هستند یا نه و ی سری کار ها که به درست بودن حدیث یقین پیدا کنن....

اون حورزه ها و طلبه ها چیکار میکنن پس؟... کارشون همینه....

در ضمن حجاب چادر نیست فقط....
خیلی از چادری ها رو دیدم که موقع بازی یا کار چادرشون رو در میارند....گلاب به روتون ( :D) کسی نگفته توی دستشویی هم با چادر بشینین)

اینهمه خانوم که من صبح ها میبینم که با لباس ورزشیه پوشیده میان ورزش میکنن و خیلی هم راضی... با دوستاشون میان خوش هم بشون میگذره... مشکلش چیه؟... :)

از همه خواهش میکنم که تاپیک رو صرفا به دید اینکه باید بریم جواب ی سری الدنگ رو بدیم و بکوبیم دهنشون نبینن....

یکم با هم دوست باشیم :)

بدون مخاطب خاص

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

باز یک سری از دوستان شروع کردن به توهین و نشون دادن ضعفشون :-"

با مخاطبان خاص

کارمون به جایی رسیده که باید از اونایی که فقط بحث میکنند!!! تشکر کنیم...

حداقل توهین نمیکنند....

جواب دادن اینجور آدما ارزش داره.... جواب بقیشون خاموشیست... :-"

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از اخوی! :
الان اگر کسی بی حجاب بی حجاب تو خیابون نمیره به خاطر پلیسه!? شاید کمیش, ولی چون این آدم بالاخره یکجایی می خواد بره, اداره, دانشگاه, مدرسه, موسسه,...بی حجاب قبولش نمی کنن , کتکشم نمی زنن, این سیاست تنبیهیه برای اجبار حجاب.
دولت باید این رو گسترش بده و از ارایه خدمات به افرادی که ظاهر زننده دارن خود داری کنه.
واقعا به نظرت این حرفی که میزنی درسته دیگه نه؟
یعنی طرف هرکس با هر معلومات و .... هم بود اهمیتی نداره اگر حجابش بد باشه دیگه نه؟ یعنی مثلا تو یه پست اگر یه فردی که حجابش مورد پسند شما نباشه ( خیلی از افرادی که شما میگین بد حجاب صرفا به فلسفش عقیده ندارن نه اینکه بخوان خودشونو نشون بدن حتما!!) ولی بهترین فرد تو اون پست باشه شما ردش می کنی و یه فردی رو انتخاب می کنی که شاید اطلاعاتش ۰ باشه اما حجابش فلان باشه؟ یکی از دلایل عقب موندگی کشور همینه به نظرم.
اینکه من بخوام یه جا استخدام بشم اینکه بپرسن طول کفن چقدره و بدونم نماز فلان چند رکعت هست و ... همین حرف شماست. حالا حجاب نیست! اما دقیقا معادل همونه

من یه چیزی خیلی برام جالبه الان اینجا رای گیری شده .به هر حال میشه اینجا رو یه نمونه کوچیکی از جامعه در نظر گرفت دیگه نمیشه؟
الان حدود ۸۰٪ رای دادن که اجباری نباشه و هر کی خواست حجاب بزاره. قانون کشور باید بر اساس عموم مردم نوشته بشه دیگه.مگرنه که میشه خود زور نمیشه؟
با تقریب خوبی میشه گفت که اکثریت با اجبارش مخالفن . شما میتونید بگید که اگر مشکل دارید برید از اینجا؟ منطقیه به نظرتون؟ یا فکر می کنید درستش اینه که بر اساس نظر اکثریت قانون رو بیان کنن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از آرمان حقیقی :
من یه چیزی خیلی برام جالبه الان اینجا رای گیری شده .به هر حال میشه اینجا رو یه نمونه کوچیکی از جامعه در نظر گرفت دیگه نمیشه؟
همه حرفتونو قبول دارم و با اجبار به شدت مخالفم و تمکام این حرفهایی که اینجا زده میشه از نظر من غیرمنطقی هست.
ولی فقط این تیکه از صحبتتونو بهش ایراد میخواستم بگیرم.سمپادیا یه نمونه خاصه از جامعه.یعنی اصلا و ابدا یه نمونه ای نیست که با بقیه نمونه ها هم شانس باشه و مشت نمونه خروار نیست اینجا!
چون اینجا تیپ اکثریت بچه ها به طرف خانواده های تحصیل کرده و یا روشنفکر هست.
درحالیکه اکثریت جامعه این نیست.
الان من حتی تو دانشگاه هم دوستهایی که دارم و از شهرهای کوچکتر هستند به شدت موافق این اجبار هستن و اصلا نمیتونن غیر از این رو تصور کنن. وقتی حرف نبودن اجبارش بیان میشه احساس میکنن وسط آتیش جهنم دارن میسوزن :| همچین آدمایی داریم ما...

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

ما چیکار نظر سنجی داریم?
مصالح مملکت مگه به نظر سنجیه?
اگر نظر سنجی بشه خیلی ها از مالیات و قوانین رانندگی بدشون میاد ولی به صلاحشونه
حجاب هم به صلاح مملکته, اگر آدم عاقل باشه میفهمه مزایایش انقدر زیاد و نبودش آنقدر خطرناک است که می ارزد اجباری باشد
در مورد استخدام, در مشاغل علمی و فنی و خدماتی مذهبی بودن خوب است, امتیاز است,ولی در مشاغل فرهنگی حتما فیلتر قوی انجام خواهیم داد. چون فرهنگ روح جامعه است

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از میم :
همه حرفتونو قبول دارم و با اجبار به شدت مخالفم و تمکام این حرفهایی که اینجا زده میشه از نظر من غیرمنطقی هست.
ولی فقط این تیکه از صحبتتونو بهش ایراد میخواستم بگیرم.سمپادیا یه نمونه خاصه از جامعه.یعنی اصلا و ابدا یه نمونه ای نیست که با بقیه نمونه ها هم شانس باشه و مشت نمونه خروار نیست اینجا!
چون اینجا تیپ اکثریت بچه ها به طرف خانواده های تحصیل کرده و یا روشنفکر هست.
درحالیکه اکثریت جامعه این نیست.
الان من حتی تو دانشگاه هم دوستهایی که دارم و از شهرهای کوچکتر هستند به شدت موافق این اجبار هستن و اصلا نمیتونن غیر از این رو تصور کنن. وقتی حرف نبودن اجبارش بیان میشه احساس میکنن وسط آتیش جهنم دارن میسوزن :| همچین آدمایی داریم ما...
حرفتون درسته که نمیشه مقایسه کرد.قبول دارم .اما همونطور که گفتین این قشر متفکر جامعه هست دیگه !‌ و مساله بعدی . توی خود جامعه با دیدن وضعیت حجاب میشه نظر مردم رو راجع به حجاب فهمید حدودا. نمیشه؟ به نظر خودتون الان چند درصد به حجاب اعتقاد دارن
وقتی آمار میدن که (خود دولتی ها هم این آمار رو دادن) ۸۰٪ دختر های دبیرستانی دوست پسر دارن و عکسش هم شبیه همین هست چی رو میرسونه؟

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از اخوی! :
سلام
بحث هایی که می کنید, گیس و گیس کشیه, یقه پاره کردنه, هیجانیه, توهین داره, بحث ها شخصی شده, سیاسی شده,...
بابا صدبار گفتم بحث از اجبار یا آزادی حجاب عبثه,
الان شما به این رسیدی که حجاب اجباری درسته , با میلیون ها نفری که بد حجابن می خوای بجنگی? تیربارونشون کنی? جریمشون کنی? چیکار می تونی بکنی? آخرش یک نافرمانی مدنی شکل بگیره هرج و مرج بشه?
اگر شدنی بود که اینکار رو می کردن

خیر دقیقاً ما به عکس این نتیجه رسیدیم!!!

یعنی شما حاضرید که هموطنانتون به صرف داشتن عقیده ی مخالف باید کشته بشن عایا؟؟؟ و اگه میتونستن میکردن!!! :| صرفا نمیتونن!!!
عالی بود ، راضیم! :>

از دیگر علت هایی که فرد کلا بی حجاب بیرون نمیاد عرف اون جامعه است.
الان شما اونجوری که تو کرج آزادی داری, تو قم نداری, چون مردم خودشون انگشت نمات می کنن.
کل بحث اجبار حجاب در همین حده بزرگش کردین.
شاید زیادیش!!!! :D
خیر این سیاست ، سیاست دیکتاتوری محض هست! :| و من به شخصه مخالفم با این دیکتاتوری!!!! :|
این یعنی که اقلیت های دینی رو برای دین خودتون له کنید و به اون ها و شخصیتشون و .... هیچ توجهی نداشته باشیم و
و این در حالتی هست که هیچ دلیلی هم برای کارتون ندارید که از لحاظ عقلی مورد قبول باشه!!!!!
چه توی قرآن چه توی احادیث!!! نگفته باید در جامعه حجاب اجبار باشه!!!
گفته به زنان مومن بگو بپوشن!!!! :)

شما می تونین بی حجاب برین تو خیابون ولی واکنش شدید مردم را خواهید داشت. این شما رو آزار میده,
تمام کارهایی هم که داره میشه علیه حکومت نیست که مثلا قانون بذاره حجاب آزاد.
بلکه دنبال این هستند عرف جامعه رو تخریب کنند, در حد نازلی از پوشش بیارن پایین
مانکن ها این کار رو می کنن. میرن تو وسط مردم تا عرف شکنی کنن,
گشت ارشاد برای مبارزه با این افراده
به شخصه از ظاهر توهین آمیز اونها بسیار منزجرم, علاقه زیادی به تنبیه آنها به اشد مجازات دارم. چون آنها اساس اعتقاد و هویت ما را نشانه رفته امد و کماندوهای جنگ نرم هستند. باید پدرشان را در بیاوریم.
خطر مانکن ها مثل خطر تکاورهاییه که یک نفره یک تاسسیات را تخریب می کردند.
خدا لعنت کند مانکن های فرهنگ کش را.

خیر نمیتونیم بی حجاب بریم بیرون!!! :) :)
شما آنچنان با اطمینان میگید عرف جامعه که انگار! عرف رو فقط شما میدونید و مثلا بقیه افراد هویج هستند! و نمیفهمیند! و اصلا نمیدونند عرف چی هست!!! :|
وقتی شما توی هواپیما از مرز ایران رد میشید! ایرانی ها به طور کلی عوض میشن!!! :|
جدی عرف این هم وطن ها چیه؟ :|
:))
واقعا خدا لعنت کنه هر فردی که به دین اسلام اعتقادی نداره!!!!!! :| قوی بود!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از آرمان حقیقی :
حرفتون درسته که نمیشه مقایسه کرد.قبول دارم .اما همونطور که گفتین این قشر متفکر جامعه هست دیگه !‌ و مساله بعدی . توی خود جامعه با دیدن وضعیت حجاب میشه نظر مردم رو راجع به حجاب فهمید حدودا. نمیشه؟ به نظر خودتون الان چند درصد به حجاب اعتقاد دارن
وقتی آمار میدن که (خود دولتی ها هم این آمار رو دادن) ۸۰٪ دختر های دبیرستانی دوست پسر دارن و عکسش هم شبیه همین هست چی رو میرسونه؟
ولی یک سری بسیار زیادی از چامعه ما رو متاسفانه آدمهایی تشکیل دادن که این اجبار رو از هرچیزی واجب تر میدونن.از هرچیزی!!
بعد ما با یه کسانی طرفیم اصلا که...:|
یه تریبون آزاد بود واسه انتخابات نمیدونم کدوم دانشگاه بود.من یه جا کلیپشو دیدم.دختره وایساده داره میگه تورم!؟ تورم چیه اصلا؟! خودتونم میدونین اصلا تورم یه چیز مجازیه!!واقعی نیستش! بعد هم اصلا گیریم که تورم تا هفت آسمون بره بالا!!! تا وقتی من این چادر رو دارم هیچی رو من نمیتونه تاثیر بذاره!!!!!!! :|

تا وقتی یه همچین آدمایی به شدت زیاد داریم تو جامعه مون...
شما میاین و شهرهای بزرگ رو میبینید درجالی که آدمهای تو شهرهای کوچکتر و روستاها اصلا مث من و شما فکر نمیکنن...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا