• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آسيب شناسي "تجاوز"

شما علت اصلي شيوع ناهنجاري تجاوز در ايران را كدام ميدانيد؟

• رای‌دهندگان
    213

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
آموزش، از بین بردن قبح خودارضایی، آسون کردن ازدواج، برقرار کردن نظام جزا و پاداش، فراهم کردن فرصت رفع نیاز جنسی و ...

اکثر اینها(شایدم همشون) توی یه کشوری مثل ژاپن وجود دارن و نتیجه‌ش اینه که جز کشورایِ با پایین‌ترین ریت تجاوزه.
اما همینا توی یه کشوری مثل آمریکا هم وجود دارن ولی اونجا جز کشوراییه که ریت نسبتا بالا دارن.(از نظر آمار Rape)
یه نکته که من ندیده‌بودم و برام جالب بود اینه‌که توی ژاپن فعالیت جنسی کمه، تا حدی که نزدیک به چهل درصد ازدواج ها بدون سکس‌ان. درحالی که آمریکاییا خیلی فعال‌ترن. تازه توی آمریکا بحثایی مثل آموزش جنسی قبل از ژاپن شروع شده بود.

پس احتمالا توی ایران این راهکار ها به تنهایی کافی نباشن.(فکر کنم ما ملت اکتیوی باشیم:)))

یکی از دلایل اینکه بعضی کشورها با وجود آموزش های جنسی بازم ریت بالایی تو تجاوز دارن،(مثلا آلمان) اینه که اون کشورها تعریف متفاوتی از تجاوز دارن و سطح بیشتری از فعالیت های جنسی رو تجاوز میدونن. و دیگه اینکه افراد مورد تجاوز، بیشتر ابراز میکنن این موضوع رو و بیشتر طرح شکایت میکنن.

بابونه.

ماهی پیشی‌خوار
نام مرکز سمپاد
تنگ ماهی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
یه چیزی بگم؟

هرکار کردم ویرایش نخورد پیامم . این یه بخش از کتاب مسئله حجاب نوشته شهید مطهری بود. قابل توجه دوستی که نقل قول کردم و سن بالغ و چندین لقب توهین آمیز دیگه بسته به این پاراگراف. چطوری روشن فکر؟
جناب شهید مطهری انقدر فهیم بودن که نخوان انقدر ابتدایی به این موضوع خیلی مهم نگاه کنن و صدالبته که کلا موضوع اون قسمت از کتابشون ربطی به مسئله الان ندهشت ...همه حرفارو نمیشه همه جا زد در ضمن اینجور بحثا خوراک خبری فیسلسوف و محقق ها هستن بحثی اینجا صورت نمیگیره صرفا تبادل نظره امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه چون شخص خاصی مدنظرم نبود

اوایل که اومده بودم از دیس دادنای بقیه بدم میومد ولی فهمیدم که هیچ ربطی به تنفر یا هرچیز دیگه ای از من نداره:/صرفا مخالفت با حرف طرفه

بقول دوستان اگه ناراحت میشی از دیسلایک ها میتونی نظر ندی من شخصا اگه با حرفی موافق نباشم تا مخالفتمو اثبات نکنم بیخیال بشو نیستم توعم ناراحت نشو!:)

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
یکی از دلایل اینکه بعضی کشورها با وجود آموزش های جنسی بازم ریت بالایی تو تجاوز دارن،(مثلا آلمان) اینه که اون کشورها تعریف متفاوتی از تجاوز دارن و سطح بیشتری از فعالیت های جنسی رو تجاوز میدونن. و دیگه اینکه افراد مورد تجاوز، بیشتر ابراز میکنن این موضوع رو و بیشتر طرح شکایت میکنن.
من درباره rape حرف زدم و خیلی جاها تعریف rape کم و بیش یکسانه ولی توی ایران زن و شوهر استثنان. و این مقایسه آمار صرفا برای بررسی راهکار هایی بود که انجام شدن.

(اینجا مفصل‌تر گفتم)

و اینکه توی این تاپیک من اول آمریکا و ژاپن رو مقایسه کردم بعدش نتیجه رو با ایران.

http://www.disastercenter.com/crime/uscrime.htmتو این سایت میتونین آمارهای مربوط به آمریکا رو بررسی کنین از 1960 تا 2019
اینم مقایسه ژاپن و آمریکا (منبع)

سوالم اینه که چرا این راهکار ها(که توی بازه انقلاب جنسی متوجهشون شدن) توی آمریکا به خوبی ژاپن نتیجه نداد؟
توی ژاپن تونست آمار رو بعد از زیاد شدن، کاهش بده ولی توی آمریکا نتونست.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من درباره rape حرف زدم و خیلی جاها تعریف rape کم و بیش یکسانه ولی توی ایران زن و شوهر استثنان. و این مقایسه آمار صرفا برای بررسی راهکار هایی بود که انجام شدن.

(اینجا مفصل‌تر گفتم)

و اینکه توی این تاپیک من اول آمریکا و ژاپن رو مقایسه کردم بعدش نتیجه رو با ایران.

http://www.disastercenter.com/crime/uscrime.htmتو این سایت میتونین آمارهای مربوط به آمریکا رو بررسی کنین از 1960 تا 2019

mhsf_bandicam_2020-11-28_15-20-27-920.jpg

اینم مقایسه ژاپن و آمریکا (منبع)

سوالم اینه که چرا این راهکار ها(که توی بازه انقلاب جنسی متوجهشون شدن) توی آمریکا به خوبی ژاپن نتیجه نداد؟
توی ژاپن تونست آمار رو بعد از زیاد شدن، کاهش بده ولی توی آمریکا نتونست.
به دلیل سیاست های داخلی ژاپن...

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
میشه از اول شروع کنیم؟
تعریف تجاوز چیه؟
به چه رفتاری میگیم تجاوز؟
آیا تجاوز با رضایت طرفین انجام میشه؟

پ.ن:ممنون بابت راهنماییاتون در مورد دیس و اینا

ببخشید ویرایش کار نمیکنه....
به دلیل سیاست های داخلی ژاپن...

چه سیاستایی؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
چه سیاستایی؟
اول اینکه با فرهنگ سازی رابطه جنسی رو یه چیز عادی جلوه دادن به طوری که رابطه جنسی بین دو تا دوست هم یه چیز عادیه...
دوم تاسیس مکان هایی برای رفع نیاز های جنسی افراد...
سوم اطلاعات آماری که از ژاپن میاد معمولا توسط دولتشون دست کاری شده و معمولا خیلی با آمار اصلی فرق داره...
چهارم پنهان کاری های دولت ژاپن مثل قضیه برده های جنسی که تا بعد از جنگ جهانی دوم هم ادامه داشت ولی تا هنوز هیچ اطلاعاتی از طرف دولت ژاپن در موردش ارائه نشده‌...

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اول اینکه با فرهنگ سازی رابطه جنسی رو یه چیز عادی جلوه دادن به طوری که رابطه جنسی بین دو تا دوست هم یه چیز عادیه...
سوم اطلاعات آماری که از ژاپن میاد معمولا توسط دولتشون دست کاری شده و معمولا خیلی با آمار اصلی فرق داره...
چهارم پنهان کاری های دولت ژاپن مثل قضیه برده های جنسی که تا بعد از جنگ جهانی دوم هم ادامه داشت ولی تا هنوز هیچ اطلاعاتی از طرف دولت ژاپن در موردش ارائه نشده‌...
س با این حسب اونجا هم امنیت جنسی وجود نداره. فقط دستکاری شده آماراشون

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
‌‌‌‌خب من ما کمال احترام زیاد با نظر شما موافق نیستم
به چند دلیل
1_اینکه تاسیس اینچنین مکان هایی اسیبش بیشتر از نفعشه (چرا؟!)
چون اولا باعث شیوع بیماری های مقاربتی میشه
دوما چون باعث قربانی شدن اون دخترایی میشه که اونجا کار میکنن (در حقیقت بردگی مدرنه)
و اون ها محکوم به شکستن و هیچ استثنایی هم نداره من مصاحبه هایی از خود این افراد دیدم که همشون پشیمون بودن به پوچی رسیدن
و ایا شما ضرر رو میتونی باضرر جواب بدی؟
ایا حاضری به خاطر غریزه جنسی یه عده زندگی یه عده ی دیگه رو تباه کنی؟
2_هر حکومتی بر اساس مکتبی که از اون پیروی میکنه راهکار ارائه میده مکتب ماهم مکتب اسلامیه
من به خاطر اینکه دینمه از دفاع نمیکنم
ببینید دین اسلام به جای این کارا یه راهکار ارائه میده:ازدواج
احکامی هم برای ازداج قرارداده شده که جای حرف و حدیثی رو باقی نمیزاره (اگه شک دارین مثال بیارین)
این راهکار علاوه بر اینکه جلوی شیوع بیماری های مقاربتی رو میگیره
کسی هم قربانی نمیشه و...
اگه مخالفین دلیل بیارین که صحبت کنیم

dorincii

ز هـمـه خـلـق رمـیـده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
بَلْدَةً مَیْتاً
سال فارغ التحصیلی
1404
2_هر حکومتی بر اساس مکتبی که از اون پیروی میکنه راهکار ارائه میده مکتب ماهم مکتب اسلامیه
احکامی هم برای ازداج قرارداده شده که جای حرف و حدیثی رو باقی نمیزاره (اگه شک دارین مثال بیارین)
کسی هم قربانی نمیشه و...
کاری به بقیه حرفاتون ندارم...
ولی ازدواج برای غریزه و رابطه جنسی؟ جدا؟
کل ازدواج برای غریزه جنسی؟ برای ازدواج خیلی چیزهای دیگه ای هست که مهمه
و فقط برای رابطه جنسی ازدواج کردن نه درسته نه منطقی

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
کاری به بقیه حرفاتون ندارم...
ولی ازدواج برای غریزه و رابطه جنسی؟ جدا؟
کل ازدواج برای غریزه جنسی؟ برای ازدواج خیلی چیزهای دیگه ای هست که مهمه
و فقط برای رابطه جنسی ازدواج کردن نه درسته نه منطقی
البته من کاملا با حرف شما موافقم و شکی درش نیست
انسان دو نیاز جنسی و عاطفی داره که هر کس بتونه تعهد بده که این دوتا نیازو برای طرف مقابل برطرف کنه فرد مناسب ازدواجه
و خب توی این تاپیک ما قسمت اولش رو مورد بررسي قرار دادیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
به نظرم یه چیز دیگه که راجع به ژاپن باید در نظر بگیریم اینه که آمار جرایم دیگه هم توش از میانگین جهان پایین‌تره که این سوال رو ایجاد میکنه که آیا جرایم جنسی هم میزان رخ دادنشون به عوامل مربوط به جرایم عادی بستگی داره یا نه؟ این عوامل چیه؟ من خودم اولین چیزی که به ذهنم رسید آمار فقر بود که البته بر خلاف چیزی که فکر می‌کردم ژاپن درصد فقر پایینی هم نداره در مقایسه با کشورهای دیگه.:-? (منبع) پس عامل پایین بودن جرم چیه؟ سیاست‌های دولت؟ آموزش خوب؟

و البته همون طور که یکی دیگه هم گفت موردهایی هست که آمار ژاپن دستکاری شده باشه مثل وقتی که اوساکا 81000 جرم تو یه بازه 4 ساله رو از آمار حذف کرده بود. (منبع - و البته منابع خبری دیگه‌ای هم هستن که تاییدش کنن ولی چون خبر مال 2014 هست یه سریاش حذف شده بود.) و قطعا موردهایی هست که خبرش در نمیاد ولی فکر نمی‌کنم دقیقا بشه گفت که این دستکاری‌ها به حدی باشن که واقعا مقدار جرم خیلی بالایی رو مخفی کنن و حتی اگر آمارش دقیق نباشه میتونیم حداقل بگیم که نسبتا در مقایسه با میانگین جهانی جرایم کمتری داره.

یه نکته نهایی هم در مورد ژاپن بگم اینه که اکثرا وقتی اسم "ژاپن" رو می‌شنویم یه کشور فوق پیشرفته به ذهنمون میاد ولی اینم به نظرم لازم به ذکره که ژاپن تو یه بازه خیلی کوتاه پیشرفت صنعتی زیادی کرده و واسه همین از نظر فرهنگی اونقدرهایی هم که انتظار میره پیشرفته نیست. و اتفاقا راجع به همین قضیه تجاوز هنوز هم رده‌هایی از سرزنش قربانی‌ها توش دیده میشه و طبق چیزایی که خوندم قوانین مربوط بهش هم تازه در این چند سال گذشته تغییر کرده و قبلا خیلی خوب نبوده و هنوز هم نیاز به بهتر شدن داره. (هرچند این قضیه قوانین رو دقیق نتونستم در سایت‌های انگلیسی متوجه بشم که چی بوده پس take it with a grain of salt)

به آمار rape مراجعه كنيد.تعريفش جهانيه
نه متاسفانه اینطور نیست. تعریف "قانونی" تجاوز که در نهایت آمارها بهش مربوط میشن در خیلی جاها فرق می‌کنن. واضح‌ترین مثالش هم همین قضیه تجاوز زناشویی و تجاوز به همسره که در بعضی کشورها مثل کشور خودمون تجاوز به حساب نمیان. جدا از این هم در اکثر کشورها تعریف‌های مختلفی براش دارن مثلا ممکنه در یک کشور فقط دخول مرد به زن به حساب بیاد در یک کشور دیگه انواع دخول که همه جنسیت‌هارو در بر بگیره و در یک کشور دیگه اصلا وابسته به "دخول" نباشه که تجاوز زن به مرد رو هم بتونن به عنوان تجاوز و نه sexual assault محاکمه کنن. که البته اکثر فعالان سیاسی سعی می‌کنن قوانین رو به مورد آخر تغییر بدن که عادلانه‌تر بشه. سن قانونی و statutory rape هم یه قسمت قضیست و مثال‌های دیگه ولی خلاصه حرفم این بود که تعریف و مرزهای ‌rape و sexual assault و sexual abuse و sexual harassment از نظر قانونی اصلا جهانی نیست. تو این لینکم می‌تونید سیاست‌ها و تعاریف مختلف فقط ایالت‌های آمریکا رو ببینید که چقدر فرق داره.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
تعریف "قانونی" تجاوز که در نهایت آمارها بهش مربوط میشن
مثلا تا قبل از 2016 تو آمریکا تنها آمار زنان رو معرفی میکردن اما از نظر قانونی تجاوز شامل جنسیت های دیگه هم میشد.(آمار به تفکیک جنسیتیِ قبل از 2016 هم هست.)
تعریف و مرزهای ‌rape و sexual assault و sexual abuse و sexual harassment از نظر قانونی اصلا جهانی نیست.
شاید خود تعاریف فرق کنن ولی چهارچوب هاشون یکیه.(تو اکثرشونم دخول و عدم رضایت با هم دیده میشه)
جاهایی هم که آمار sexual assault رو به عنوان rape میزنن باید یه بخش به عنوان forcible rape داشته باشن.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
شاید خود تعاریف فرق کنن ولی چهارچوب هاشون یکیه.(تو اکثرشونم دخول و عدم رضایت با هم دیده میشه)
جاهایی هم که آمار rape رو به عنوان sexual assault میزنن باید یه بخش به عنوان forcible rape داشته باشن.
متوجه نمیشم یعنی داری میگی میتونیم آمارهایی که تحت عنوان rape rate هستن در کشورهای مختلف رو با هم مقایسه کنیم؟:-? خب منم نگفتم به کل با هم فرق می‌کنن ولی همین یکسان بودن چهارچوبش کافی نیست برای مقایسه به نظرم مثلا کشورهایی که مواردی به جز دخول رو هم تجاوز به حساب بیارن و کشورهایی که فقط دخول مرد به زن به حساب بیارن و تجاوز زناشویی رو به حساب نیارن و غیره. مگر اینکه منظورت اینه که آمارهایی وجود داره که فقط پایه‌ای ترین تعریف تجاوز کشورهارو با هم مقایسه می‌کنن که در همه‌‌ی آمار در تجاوز بودنشون موافقت باشه و آمارهای غیر از این رو اگه کشوری تجاوز به حساب بیاره وارد مقایسه نمی‌کنن که بازم میگم منظورتو متوجه نشدم.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
متوجه نمیشم یعنی داری میگی میتونیم آمارهایی که تحت عنوان rape rate هستن در کشورهای مختلف رو با هم مقایسه کنیم؟:-? خب منم نگفتم به کل با هم فرق می‌کنن ولی همین یکسان بودن چهارچوبش کافی نیست برای مقایسه به نظرم مثلا کشورهایی که مواردی به جز دخول رو هم تجاوز به حساب بیارن و کشورهایی که فقط دخول مرد به زن به حساب بیارن و تجاوز زناشویی رو به حساب نیارن و غیره. مگر اینکه منظورت اینه که آمارهایی وجود داره که فقط پایه‌ای ترین تعریف تجاوز کشورهارو با هم مقایسه می‌کنن که در همه‌‌ی آمار در تجاوز بودنشون موافقت باشه و آمارهای غیر از این رو اگه کشوری تجاوز به حساب بیاره وارد مقایسه نمی‌کنن که بازم میگم منظورتو متوجه نشدم.
منظورم اینه که اکثرا آماری رو دارن که براساس یه تعریف تقریبا یکسان باشه. (فقط اسمی که روی عمل میذارن فرق میکنه)

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
‌‌‌‌خب من ما کمال احترام زیاد با نظر شما موافق نیستم
به چند دلیل
1_اینکه تاسیس اینچنین مکان هایی اسیبش بیشتر از نفعشه (چرا؟!)
چون اولا باعث شیوع بیماری های مقاربتی میشه
دوما چون باعث قربانی شدن اون دخترایی میشه که اونجا کار میکنن (در حقیقت بردگی مدرنه)
و اون ها محکوم به شکستن و هیچ استثنایی هم نداره من مصاحبه هایی از خود این افراد دیدم که همشون پشیمون بودن به پوچی رسیدن
و ایا شما ضرر رو میتونی باضرر جواب بدی؟
ایا حاضری به خاطر غریزه جنسی یه عده زندگی یه عده ی دیگه رو تباه کنی؟
کسی هم قربانی نمیشه و...
من نگفتم که خوبه یا بد فقط گفتم این قوانین باعث شده که آمار تجاوز جنسی بیاد پایین و این که داخل اون مراکز کسی رو مجبور به انجام رابطه جنسی نمیکنن...
ژاپن طبق گفته دوست عزیزمون فقط از نظر اقتصادی رشد کرده پس نمیشه گفت همه کاراشون درسته...
من فقط اطلاعات دادم از اونا نتیجه ای نگرفتم...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
منظورم اینه که اکثرا آماری رو دارن که براساس یه تعریف تقریبا یکسان باشه. (فقط اسمی که روی عمل میذارن فرق میکنه)
خب من هنوزم از منظور دقیقت مطمئن نیستم چون من وقتی میگم مقایسه منظورم دقیقا آمارهای کلی‌ای هستند که کشورهای مختلف در کنار هم گذاشته میشن و rateهاشون مقایسه میشه. حالا نمی‌دونم منظور تو همیناست یا اینکه جدا از این اگر بخوایم دو کشور رو مقایسه کنیم احتمالا با بررسی معانی بتونیم به یه نتیجه‌ای برسیم. اگه منظورت دومیه که بدیهیه ولی دلیل اینکه هی دقیق میپرسم منظورت چیه (:))) اینه که راجع به اولی که حرف منم بود خودم به چیزی که گفتم شک کردم و رفتم دقیق‌تر بررسی کردم که "ظاهرا" همون چیزی که تو گفتی درسته و طبق یه تعریف یکسان آمار رو ارائه میدن و البته گفتم ظاهرا چون متاسفانه هنوز قطعی مطمئن نیستم.:))

چیزی که پیدا کردم اینه که معتبرترین مقایسه‌ی آماری احتمالا مال UNODC باشه که طبق چیزی که گفته از ICCS یا INTERNATIONAL CLASSIFICATION OF CRIME FOR STATISTICAL PURPOSES استفاده می‌کنه که اگر درست متوجه شده باشم یعنی وابسته به تعریف قانونی جرم هر کشور نیست و بر اساس عمل دسته‌بندی شده (منبع) و البته تو خود آمار تجاوزش هم یه تعریف دقیق از تجاوز اولش تعیین کرده. (آمار تجاوز) و البته چیزی که منو به شک میندازه قسمت پایین آماره که خودش در additional comments یه سری توضیحاتی داده که تعریف‌های متفاوتی از تجاوز رو به بعضی جاها نسبت داده.

و البته یه مشکل مقایسه‌ای کاملا جدا رو هم در یه قسمت دیگه همون فایل میشه دید که من یادم رفته بود بهش اشاره کنم و اونم روش شمرده شدنه جرایمه که شاید حتی تاثیرگذارتر از تعریف جرم باشه. (که البته همچنان مطمئن نیستم در این آمار یه تعریف رو مد نظر قرار داده یا نه:))) فکر کنم مثالی که همه راجع به این می‌دونن سوئد باشه که هر تجاوز یک پرونده و جرم جدا به حساب میاد بر خلاف بعضی کشورها که هر شخص متجاوز یک پرونده داره. این اطلاعات رو هم اون فایل اکسل آماری که گذاشتم (این فایل) در یک تبش تحت عنوان additional metadata داره و چیزهای جالب و مهمی توش هست. یه مورد دیگش اینه که چه زمانی جرایم وارد آمار میشه؛ موقع گزارش یا پس از تحقیقات، که اینم با توجه به اینکه تجاوز از جرایمیه که اثباتش نسبتا سخته احتمالا تاثیر زیادی رو آمار داشته باشه.

+ UNODC یا united nations office on drugs and crime وابسته به un اگه اشتباه نکنم. از هر آمار دیگه‌ای که من پیدا کردم اطلاعات و منابع دقیق‌تری داشت ولی اگه کسی منبع جمع‌آوری آماری بهتری می‌شناسه هم بگه. (من این آمار رو هم پیدا کردم که اطلاعات زیادی راجع به روش جمع‌آوری دیتاش پیدا نکردم) اون فایلش دو آمار sexual violence و sexual violence against children هم علاوه بر آمار تجاوز در تبای دیگه داره و منابع جمع‌آوری این آمار و اطلاعات رو هم در همون فایل در تب source information میتونید ببینید.

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
من نگفتم که خوبه یا بد فقط گفتم این قوانین باعث شده که آمار تجاوز جنسی بیاد پایین و این که داخل اون مراکز کسی رو مجبور به انجام رابطه جنسی نمیکنن...
ژاپن طبق گفته دوست عزیزمون فقط از نظر اقتصادی رشد کرده پس نمیشه گفت همه کاراشون درسته...
من فقط اطلاعات دادم از اونا نتیجه ای نگرفتم...
خب اولا اینکه توی اون مکان ها کسی رو به ظاهر مجبور نمیکنن اما طرف به دلایل مختلف ممکنه که بره و اونجا شاغل بشه که بازم میشه بردگی جنسی
چون اونایی که توی این شرکتا مدیر هستن سعی میکنن با تبلیغات وسوسه کننده و کاذب جذبشون کنن در نهایت هم رهاشون میکنن
دوما اینکه طبق امار حدود 60 درصد تجاوزا برای اثبات قدرته و این یه قضیه قابل توجهه
و خب توی ژاپن حتی توی اتوبوس هم جلوی چشم بقیه انجام شده
و در نهیت اینکه ما نمی تونیم ضرر رو با ضرر حل کنیم...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
یه قربانی فرضاً گول میخوره بهش تجاوز میشه و خودش رو سرزنش میکنه برای حماقتی که معتقده مرتکب شده. متجاوز مقصر و گناهکاره، شکی نیست. ولی قربانی ابلهِ؟ اون هم تقصیری داشته؟ و چرا خودش رو سرزنش نکنه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
نه منظورم این نیست که اجازه‌ی تجاوز میده. در واقع قربانی خودش رو سرزنش میکنه چون گول خورده و آسیب دیده، خودش رو سرزنش میکنه چون فکر میکنه میتونسته کاری بکنه و نکرده
تقصیر=کوتاهی

بالا