• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آسيب شناسي "تجاوز"

شما علت اصلي شيوع ناهنجاري تجاوز در ايران را كدام ميدانيد؟

• رای‌دهندگان
    213

alexis1375

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
پاسخ : آسيب شناسي "تجاوز"

به نقل از پسرک محبت فروش :
و چقدر جالبه برام که اولا بغضیا آمار"تجاوز"رو کم جلوه میدن(چون مسلما در فرهنگ اسلامی یک دختر پس از این عمل شاید هیچگاه حرفی نزند چون آبرویش میرود...)
و جالبتر از اون این که میخوان طوری جلوه بدن انگار"ملت مسلمان ایران که تو این کار دست ندارند...یه مشت عقده ای بی سرو پا هستند که این کارها رو میکنند"
غافل از اینکه"آن عقده ای عقده ای به دنیا نیامده..."
تازه جمعیت روبه رشد متجاوزان گروهی هستن که به اخر خط رسیدن دیگه فک کنید چند نفر هستن که این غریزشون داره سرکوب میشه و چند نفر هستن که جرات این کارو ندارن

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
ﭘﺎﺳﺦ : ﺁﺳﻴﺐ ﺷﻨﺎﺳﻲ "ﺗﺠﺎﻭﺯ"

ببخشید اینجا تاپیکی مربوط به جامعه شناسیست نه اعتقادیو من میتونم نظرمو آزادانه بگم
بنابراین من بنظر وجود فاحشه و فاحشه خانه یک نیاز مبرمه برای جامعه
فکر خاصی نکنید لطفا
این نیاز وقتی تا حدی هست که طرف میره تجاور میکنه و اعدامو برای خودش میخره ینی غیر قابل کنترله و بنظر من اگه اجازه بدیم یک نیاز ناهنجار هرجا خاست خودشو بروز بده اینکارو بکنه خیلی کار اشتباهی انجام دادیم و طبعاتش دامن گیر جامعش و بالاخره یک جا ایجاد مشکل میکنه
اما میتونیم جایگاهی داشته باشیم که فرد بصورت وکنترل شده و بدون آسیب به بقیه این رفتار ناهنجارش و نیازی که باعث چنین اتفاقاتی میشرو پیاده کن

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از White Lord August :
ببخشید اینجا تاپیکی مربوط به جامعه شناسیست نه اعتقادیو من میتونم نظرمو آزادانه بگم
فکر خاصی نکنید لطفا
این نیاز وقتی تا حدی هست که طرف میره تجاور میکنه و اعدامو برای خودش میخره ینی غیر قابل کنترله و بنظر من اگه اجازه بدیم یک نیاز ناهنجار هرجا خاست خودشو بروز بده اینکارو بکنه خیلی کار اشتباهی انجام دادیم و طبعاتش دامن گیر جامعش و بالاخره یک جا ایجاد مشکل میکنه
اما میتونیم جایگاهی داشته باشیم که فرد بصورت وکنترل شده و بدون آسیب به بقیه این رفتار ناهنجارش و نیازی که باعث چنین اتفاقاتی میشرو پیاده کن
همین الانم خانه ی عفاف هست :|با روکش اسلام :|

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

من نمیدونم اینی که میگه چیه
ولی اگه روکش اسلامی داره میتونم حدس بزنم
شما چنین چیزیو با فاحشه خونه مقایسه میکنی؟
زمین تا آسمون بنظر من فرق دارن
چنین چیزی میتونه بنظر من مثل باند پیچی باشه رو زخمی که چرک کرده اما فاحشه خونه در حکم مرفینه که درحالی که مخدره اما نیاز بیماره
درسته کار غلطیه و زت اما بنظر من اشتباه نیست
البته از نظر اجتماعی

alli7887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران اهواز
شهر
بت نمی گم چون بالا گفتم !
مدال المپیاد
اگه شد به زودی
پاسخ : ﭘﺎﺳﺦ : ﺁﺳﻴﺐ ﺷﻨﺎﺳﻲ "ﺗﺠﺎﻭﺯ"

فکر خاصی نکنید لطفا
اما خوب مثلاً کشوری مثل انگلستان که فاحشه گی توش قانونیه (اما فاحشه خونه نه)
امار تجاوز توش واقعاً وحشدناکه
به گزارش پرداد و به نقل از یاهو :: بر طبق آمار و گزارشات پلیس انگلستان در سال گذشته هر 20 دقیقه به یک کودک در انگلیس و ولز تجاوز شده است.
در سال 10-2009 آمار تجاوز به کودکان با رشد هشت درصدی به بیش از 23 هزار مورد معادل 64 مورد در روز افزایش پیدا کرده است.
خوب من اینو از اینجاکپی کردم اما قبلاً یه چیزای درباره امار تجاوز تو انگلیس خونده بودم (راست تو دروغش با خودش)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

درسته منم میدونم اما انگلیس در بین تمام جوامع یک استثناس و میشه گفت احتمالا عوامل دیگه ای درش دخیل بودن که اینطوریه
مثلا همجنس گرایانم فک کنم تو انگلیس جدیدا فعالیت تبلیغیو ایناشون تو مدارس انگلیس توسط پارلمان غیر قانونی اعلام شد
انگلیس وضع فجیعی داره بطوریکه اتحادیه ی اروپاد هم اون موقع که اتفاق بین اون پسر دوازده ساله و دوست دختر 15 سالش افتاد اظهار نگرانی کرد و سیاست ها و راهکار های جدید و غیره الان تو انگلیس برای کاهش این آمار ها در حال بررسیه
انگلیس اول حاملگی پیش از موعد جوامع اروپایی هم هست اما علتش نمیتونه این باشه بنظرم

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

سرکوب نکردیم سعی کردیم کنترلش کنیم ! داشتن حس تجاوز یه بیماری محسوب میشه که تو کشورای دیگم به عنوان بیماری قبولش کردن

شهوت غیر قابل کنترل و هر بهایی که به آن داده شود آن را قوی تر و خطرناک تر میکن !

آزادی جنسیتی تبعاتی دارد که ما و شما آن را هر روز از رسانه ها در کشورهای غربی به خصوص آمریکا و انگلیس میشنویم !

تو ها اسکول قزص ضدحاملگی میدن در چه حد دیگه ! :-\

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

تجاوز بیمار گونه با تجاوز حاصل سرکوب متفاوته
ایجاد جایگاهی برای بروز رو الزامی میدونم کما که همین الانشم هستو و همسن خودم میشناسم از دوستام که تجربش کرده

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

منم خاستم بگم از دید دینی بحث نمیکنم که بیاید اینجا براش سعی در دوخت کلا شرعی کنیم
یکی از مشکلات این انجمن اینه که کاربرا با اعتفادی قاطیش میکنن و میخان با معیار های اون انجمن به معیارهای گرفته شده تو انجمن اعتبار بدن :|
میشه کرد ضمن این که شرایط این دوتا با هم خیلی خیلی متفاوته و اینکار بنظر اگه مستقل از دین انجام بشه بهتره تا دینو باهش بگند بکشیم
شرایطشم خیلی متفاوته باهم و یجورایی قابل مقایسه نیستن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

مبنظر من نیازه و این دو خیلی با هم تفاوت دارن
تو چنین سیستمی فردی وارد میشه که میخاد آبروشم داشته باشه که ممکن نیست و اونی که نمیخاد آبروش باشه دلیلی نمیبینه که دست به روسپی گری نزنه و خودشو محدود به قوانین این سیستم مثل نگه داشتن عده بکنه
بازده روسپیت خیلی بیشتر از سیستمیه که از لحاظ دینی بخایم پیادش کنیم
منم میپذیرم جنبه در جامعه ی ایران پایینه اما قابل ایجاد هست مسلمن و غیر ممکن نیست
البته مطمین نیستم واقعا غلط نباشه
ضمن این که منظورتونو از وضع خانواده ی ایرانی نمیفهمم که دقیقا یعنی چی و چه مشکلی ممکنه ایجاد بشه

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

وضعیت ما بسیار تاسف برانگیز است و من به جرات می توانم بگویم زنان و مخصوصا دختران در کشور ما امنیت ندارند.
بنده خود با آن که پسر هستم چند بار حریم شخصی ام توسط چند بیمار روانی که در جامعه فراوان اند شکسته شد! یک بار در استخر،یک بار در تاکسی توسط راننده،یک بار در گیم نت...!
حال من یک پسر هستم! می توانم از خود در مقابل هرگونه مشکلاتی با توجه به جثه و قدرت بدنی ام دفاع کنم! اما تصور اش برایم سخت است که دختران در این جامعه چگونه زندگی می کنند!
و به تظر این موارد عامل اصلی اند:
1-فراهم نبودن زمینه ی ازدواج
2-دوستی های افراد در نوجوانی و شکست های عشقی که سبب تنفر افراد از جنس مخالف می شود
3-سرکوب شدن میل جنسی افراد از دوران کودکی
و...!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

درسته و من هم شاهدش بودم
البته بنظرو اینکه تنفر از جنس مخالف عاملش باشه مخالفم چون غریزه چیزی نیست که به ای راححتیا خاموش بشه
اگه هم پیش بیاد فرد همجنس گرا میشه نه متجاوز
من اینکارارو ناشی از عدم دسترسی به جنس مخالف میدونم تا تنفر
و در درجه ی اول یک بیماری روانی

alli7887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران اهواز
شهر
مدال المپیاد
اگه شد به زودی

خوب مثلاً کشوری که قانونیه مثل کانادا فکر کنم از هر 3 زن یکی مورد تجاوز قرار می گیره.
هیچ نظریهٔ منفردی نیست که به طور قطعی انگیزه‌های تجاوز را توضیح دهد. انگیزه‌های متجاوزین می‌تواند چند عاملی باشد و مورد بحث هستند. چند عامل که پیشنهاد شده‌اند شامل: خشم، میل به قدرت، دیگرآزاری، ارضای جنسی و فشارهای تکاملی است.
(قشنگ عین متن ویکی پدیا)
داخل بخش تجاوز در امریکا نوشته بود :
یک ششم زنان امریکای مورد تجاوز قرار گرفته اند
در ۴۷ درصدِ اغلب تجاوزات، هم قربانی و هم مجرم، الکل مصرف کرده بودند. تنها در ۱۷ درصد موارد، فقط مجرم نوشیده بود. در ۲۹ درصد تمامی موارد، نه مجرم و نه قربانی الکل مصرف نکرده بودند خوب داخل امریکا هم فاحشه و فاحشه خونه غیر قانونیه به جز یه ایالتش
خوب من فکر نمیکنم وجود فاحشه خونه بتونه مثل یه مرفین مشکل حل کنه شاید برداشتن موانع برای ازدواج جوانان و خودش این مسئله رو تا حدود زیادی حل کنه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

با اینکه استدلال استقراییه اما پس بنظرم باید اول مشخص کنیم که چه میزان از این تجاوزاتو افراد مجرد انجام میدن و آیا دلایلشون مشکلاتو موانع ازدواج بوده یا نه؟

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نظر من بیشترش به دلیل غرایز جنسی باشه و بیشتر در افراد مجرد تجاوز بشه!
البته در شهر های بزرگ این تجاوزات بیشتره

alli7887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران اهواز
شهر
مدال المپیاد
اگه شد به زودی
پاسخ : ﭘﺎﺳﺦ : ﺁﺳﻴﺐ ﺷﻨﺎﺳﻲ "ﺗﺠﺎﻭﺯ"

با اینکه استدلال استقراییه اما پس بنظرم باید اول مشخص کنیم که چه میزان از این تجاوزاتو افراد مجرد انجام میدن و آیا دلایلشون مشکلاتو موانع ازدواج بوده یا نه؟
خوب من فکر میکنم اگه به یکی بگی چرا تجاوز کردی هیچ وقت نمیگه مشکلم ازدواج بود اما خوب من فکر میکنم ازدواج تا حدود زیادی میتونه غریزه طرف کم کنه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

طوری در جامعه مان دختر را از پسر جدا کرده ایم که تصور انسان از جنس مخالف یک موجود فضایی است...
و میخواهد کشفش کند...
میخواهد غرور جنس مخالف را در هم بشکند...
و...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اکتشاف داریم تا اکتشاف برادر من! :))

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از M A S U M E :
اکتشاف داریم تا اکتشاف برادر من! :))
بابا چرا اینجورین شماها؟؟...من جبهه گرفتم؟...گفتم تجاوز درسته؟؟...
من دارم میگم با این کارا"بدن دختر برای پسر در حد خدا عجیب و جذاب میشه...کنجکاو میشه نسبت بهش...
گفتم تجاوز درسته؟...

واقعا بعضی وقتا اعصاب آدم خرد میشه :-<

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بنده هم نگفتم که...
اما آخه اینم شد دلیل؟؟؟؟؟
اتفاقا این که خوبه... :D
اما به نظر من اینایی که میگید تو دانشگاه دیگه حله..هر کی بخواد راحت با ان نفر رفیقه..فکر نمیکنم زیاد دور باشن از هم

بالا