• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌ شخصیت شناسی میرز - بریگز (MBTI)

تيپ شخصيتي شما ؟؟

• ENTP

رای‌ها: 61 7.2%
  • ESTP

رای‌ها: 29 3.4%
  • ENFP

رای‌ها: 35 4.1%
  • ESFP

رای‌ها: 30 3.5%
  • ENTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • ESFJ

رای‌ها: 50 5.9%
  • ENFJ

رای‌ها: 27 3.2%
  • ESTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • INTP

رای‌ها: 121 14.2%
  • ISTP

رای‌ها: 41 4.8%
  • INFP

رای‌ها: 70 8.2%
  • ISFP

رای‌ها: 26 3.1%
  • INTJ

رای‌ها: 113 13.3%
  • ISFJ

رای‌ها: 32 3.8%
  • INFJ

رای‌ها: 45 5.3%
  • ISTJ

رای‌ها: 79 9.3%

• رای‌دهندگان
    851

AparS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
یک مدرسه ای
شهر
(..........)
سال فارغ التحصیلی
1401
خیلی جالبه،دقیقا دو تیپی که در علم دانش و نبوغ اکثریت رو تشکیل میدن،بیشترین تعداد آرا رو تو نظرسنجی داشتن
البته نمیگم این دو تیپ بهتره،اصلا اصل تست مایرز بریگز همینه که هیچ تیپ از اون تیپ بهتر و بدتر نیستن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
خیلی جالبه،دقیقا دو تیپی که در علم دانش و نبوغ اکثریت رو تشکیل میدن،بیشترین تعداد آرا رو تو نظرسنجی داشتن
البته نمیگم این دو تیپ بهتره،اصلا اصل تست مایرز بریگز همینه که هیچ تیپ از اون تیپ بهتر و بدتر نیستن

آره بیشتر علم و نبوغ دست intp هاییکه به خاطر میزان زیاد تنبلی و تفاوت های فاحششون عموما به جایی نمیرسن
خودممintp اما توهین نبود

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
ام‌بی‌تی‌آی بیس ساینتفیک نداره. شکل عوام‌پسند cognitive functions یونگه، که اتفاقاً اون هم بیس ساینتفیک نداره. :‌)) ولی خب باز از ام‌بی‌تی‌آی بهتره و نیاز به مطالعهٔ بیش‌تری داره.
خوبه آدم دنبال این باشه که خودش رو بشناسه، ولی قضیه انقدر ساده نیست. این تست معمولاً باعث می‌شه جای این‌که بفهمید چجور آدمی هستید، تلاش کنید جور خاصی باشید. مثلاً می‌گید من چون INTPم پس نباید مثل Jها رفتار کنم، عه این رفتار برون‌گرایانه یعنی چی؟ نباید اینو انجام بدم.
حالا من در کل با مجموعه‌های غیر ساینتفیک یا توی این مورد خاص pop Psychology مشکلی ندارم، ولی ام‌بی‌تی‌آی اصالت چندانی هم نداره آخه. خیلی سطحیه؛ مثلاً تابع توزیع درون‌گرا/برون‌گرا بودن انسان‌ها زنگوله‌ییه(یعنی اکثر آدما از نظر برون‌گرا/درون‌گرا بودن تو یه حوالی‌ن) و این‌که توی این تست شما یا برون‌گرایید یا درون‌گرا حاکی از زدن شاخه‌ها و برگ‌ها و حتی ریشه‌های موضوعه؛ مثل اینه که بگیم آدما یا قدبلندن یا قدکوتاهن. (حالا این‌که توی این تست‌ها به شما یه درصدی داده می‌شه مطرح نیست، در نهایت تحلیلی که شما می‌کنید بر اساس E یا I بودنتونه.)

Mr x

x
نام مرکز سمپاد
Z
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
ام‌بی‌تی‌آی بیس ساینتفیک نداره. شکل عوام‌پسند cognitive functions یونگه، که اتفاقاً اون هم بیس ساینتفیک نداره. :‌)) ولی خب باز از ام‌بی‌تی‌آی بهتره و نیاز به مطالعهٔ بیش‌تری داره.
خوبه آدم دنبال این باشه که خودش رو بشناسه، ولی قضیه انقدر ساده نیست. این تست معمولاً باعث می‌شه جای این‌که بفهمید چجور آدمی هستید، تلاش کنید جور خاصی باشید. مثلاً می‌گید من چون INTPم پس نباید مثل Jها رفتار کنم، عه این رفتار برون‌گرایانه یعنی چی؟ نباید اینو انجام بدم.
حالا من در کل با مجموعه‌های غیر ساینتفیک یا توی این مورد خاص pop Psychology مشکلی ندارم، ولی ام‌بی‌تی‌آی اصالت چندانی هم نداره آخه. خیلی سطحیه؛ مثلاً تابع توزیع درون‌گرا/برون‌گرا بودن انسان‌ها زنگوله‌ییه(یعنی اکثر آدما از نظر برون‌گرا/درون‌گرا بودن تو یه حوالی‌ن) و این‌که توی این تست شما یا برون‌گرایید یا درون‌گرا حاکی از زدن شاخه‌ها و برگ‌ها و حتی ریشه‌های موضوعه؛ مثل اینه که بگیم آدما یا قدبلندن یا قدکوتاهن. (حالا این‌که توی این تست‌ها به شما یه درصدی داده می‌شه مطرح نیست، در نهایت تحلیلی که شما می‌کنید بر اساس E یا I بودنتونه.)
درسته،نمیشه حالت کلی برای 1 فرد رو در یک شاخه آزمون مایرز بریگز نسبت داد،در واقعا کسی که درونگرا هست همیشه درونگرا نیست،کسی که برونگرا هست هم همیشه برونگرا نیست ،این تیپ شخصیتی ذاتیه و تغییر نمیکنه(تا جایی که اطلاع دارم)ولی خب نمیگه از طرف دیگه ی سکه نمیتونی استفاده کنی،مثل برونگرا باشی و بری تو فاز درونگرایی ،مثل این هست که دست راست باشی و از دست چپ استفاده کنی،سخت،ملال آور،کسل کننده......

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics

نکته ای که احتمالا راجبش نخوندی
اینه که تو mbti شما رو با ۴ تا تایپ شخصیتی توصیف میکنن
تایپ اصلی
سایه
آنچه مردم میبیند ( اسمشو یادم رفته )
و آنچه هیچ کس نمی بیند

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
درسته،نمیشه حالت کلی برای 1 فرد رو در یک شاخه آزمون مایرز بریگز نسبت داد،در واقعا کسی که درونگرا هست همیشه درونگرا نیست،کسی که برونگرا هست هم همیشه برونگرا نیست ،این تیپ شخصیتی ذاتیه و تغییر نمیکنه(تا جایی که اطلاع دارم)ولی خب نمیگه از طرف دیگه ی سکه نمیتونی استفاده کنی،مثل برونگرا باشی و بری تو فاز درونگرایی ،مثل این هست که دست راست باشی و از دست چپ استفاده کنی،سخت،ملال آور،کسل کننده......
خیر درون‌گرا و برون‌گرا بودن انسان‌ها مثل چپ دست بودن و راست دست بودنشون نیست. دوباره تکرار می‌کنم که تابع توزیع برون‌گرایی-درونگرایی در انسان‌ها زنگوله‌ییه. تابع توزیع چپ‌دست و راست‌دست بودن انسان‌ها زنگوله‌ییه؟
بیش‌تر توضیح می‌دم. مفاهیم درون‌گرایی و برون‌گرایی رو اوّلین بار یونگ مطرح کرده، اون هم نه به طوری که به یک انسان بگید درون‌گرا یا برون‌گرا. برای هر cognitive function یک رفتار درون‌گرا داریم، یک رفتار برون‌گرا. حالا کاری به این‌ها ندارم. در شرایط فعلی فرض می‌کنیم می‌تونیم به انسان‌ها صفت برون‌گرا یا درون‌گرا رو نسبت بدیم. حالا برخورد 16تایپ شخصیتی با این قضیه چطوریه؟ این‌طوری که انسان‌ها یا درون‌گرا هستن، یا برون‌گرا. حالت وسطی رو در نظر نمی‌گیره، و این در حالیه که اکثر انسان‌ها در حالت وسط هستند. اگر x مقدار برون‌گرایی یک فرد باشه، y مقدار درون‌گرایی‌ش و جمع x و y یک عدد ثابت(مثلاً 100) باشه، اکثر آدما مقدار xشون اطراف 50ه. تو این داستان بخواید انسان‌ها رو به دو دستهٔ برون‌گرا و درون‌گرا تقسیم کنید، مثل اینه که به انسان 175 سانتی بگید قد بلند و به انسان 174 سانتی بگید قد کوتاه.

نکته ای که احتمالا راجبش نخوندی
اینه که تو mbti شما رو با ۴ تا تایپ شخصیتی توصیف میکنن
تایپ اصلی
سایه
آنچه مردم میبیند ( اسمشو یادم رفته )
و آنچه هیچ کس نمی بیند
سایه که یکی از مفاهیم روان‌شناسی تحلیلیه و از پدیده‌هاییه که یونگ راجع‌بهشون صحبت کرده. چیز کلّی‌تریه.
رفرنسی چیزی بده بخونم ببینم چیه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
@علیمپو
من خودم
زیاد از رو رفرنس نخوندم ولی راجب mbti یه سری کتاب هست
کلا چیز زیاد قابل اعتنایی نیست ولی خوب...

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
همچنان INTJ هستم....

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
همچنان INTJ هستم....
شما همیشه INTJ می مونید تا آخر عمر
اینجوری نیست که بعد مدتی شخصیتتون تغییر کنه.
مثلا اگه T (منطقی)هستید فقط درصدش ممکنه در طول عمر تغییر کنه

آخرین ویرایش:

Apar

StupidMan
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
چرا این فکرو میکنید؟ :-"
فکر نمی کنه تقریبا یک مورد اثبات شدس
پیشنهاد میکنم کتاب هنر شناخت مردم اثر پل.دی تیگر و باربارا بارون تیگر رو مطالعه کنید خیلی کامل و جامع هست

Apar

StupidMan
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
اتفاقا یکی از مشکلاتی که بهش اشاره میشه اینه که اگه کسی چند بار mbti بده ممکنه نتایج مختلفی به دست بیاد!

link
ببین،معیار بریگز و ایزابل مایرز رفتن تقسیم بندی هارو ارائه دادن ،ولیآزمون رو تا جایی که من میدونم اونا درست نکردن و در ادامه برخی دیگر با توجه به معیار هایی که اونا برای سنجش گذاشتن،آزمون هایی که ما با عنوان mbti ساختن،اگر برید در چند سایتو بازدید کنید،میبینید که آزمونشون متفاوت هست،و همه استاندارد نیستن،دومین مورد سناخت فرد از خودش هست که باعث این اتفاق میشه،هر برون گرایی میتونه در بازه ای درونگرا باشه یا هر شهودی ای میتونه در بازه ای حسی باشه و ....،خب خیلی از افراد وقتی این آزمون هارو میدن،کلی جواب نمیدن و با توجه به آخرین تجربیاتشون که متضاد با شخصیت خودشون بوده جواب داده باشن،خیلی از افراد هم چیزی که دوست دارن باشن جواب میدن در حالی که نیستن،این طوری میشه که جواب ها متفاوت و نادرست در میاد
پس مشکل اصلی آزمون نیست خود آزمون دهندس
کتاب هنر شناخت مردم خیلی بهتر توضیح میده،شخصیت یک نفر از بدو تولدش بوده

Apar

StupidMan
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
خب mbti برای اینه که شخصیتمون رو بشناسیم دیگه؟ وقتی آزمونش یه جوری باشه که فرد نتونه درست جواب بده که دیگه آزمون خوبی نیست.مثل این که شما یه وسیله ای بسازی که کاری رو انجام بده که بقیه وسیله ها نتونن. ولی کسی هم از اون وسیله نتونه استفاده کنه به جز خود شما.
بیشتر آزمون های روان شناسی توصیه شده وقتی ذهنمون باز هست انجامش بدیم،یا در حضور یک روان شناس،آزمون روان شناسی واقعا با کیفیت تر از آزمون مایرز بریگز خیلی کمه،بعدشم این حرف مثل این هست بگی فرد آزمون رو شانسی بزنه و انتظار داشته باشه نتیجه آزمون درست باشه،خب واقعا نادرسته

• لایک
امتیازات: f.hn

negaar_mgd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1403
Mbti در کل پایه و اساس علمی نداره [بی شباهت به فال گیری و این چیزا نیست] و حتی می‌تونه مخرب باشه، به چند دلیل:
۱_ mbti میگه تایپ افراد همیشه ثابت می‌مونه. این درحالیه که شخصیت انسان همیشه در حال تغییره. پس حمل کردن یه برچسب چهارحرفی و اینکه باهاش چهارچوب واسه خودمون تعیین کنیم مخربه!
۲_همین لیبل زدن و محدود کردن. وقتی یکی P میگیره با خودش فکر می‌کنه من ادراکیم، قضاوتی نیستم که مرتب باشم که! شخصیتمه=) و کوچکترین تلاشی برای تغییر نمی‌کنه.
۳_ احساس خودبزرگ بینی میده! همه تایپای mbti صفتای خوب دارن. (قصد توهین ندارم) مثلا به تایپ INTJ میگن مسترمایند! ریلی کی بدش میاد همچین چیزی خطابش کنن؟=) اگر تست قرار بود کاملا همه چیزو نشون بده احتمالا باید یه تایپ «نکبت خالص» یا یه همچین چیزی می‌داشت :))
۴_ کاترین کوک بریگز و ایزابل بریگز مایرز (سازنده های این تست) هیچ، تکرار می‌کنم هیچ، سررشته ای در روانشناسی و فلسفه نداشتن. کاترین گفته عه من می‌خوام ببینم دامادم شخصیتش چجوریاست؟ زارت زده این تستو ساخته=)
۵_ جانگ (که کاترین ازش ایده این تایپای شخصیتی رو گرفته اگه اشتباه نکنم) هیچوقت به این اعتقاد نداشته که تایپای شخصیتی به راحتی از هم قابل تشخیصن، که ام بی تی آی کاملا خلافشه
۶_ این تست شخصیتی در اصل مختص زن ها بوده! :)) ولی در جنگ جهانی دوم یسری اومدن اینا رو به دولت فروختن
۷_ ام بی تی آی نباید ملاکی برای تعیین شغل بشه. این درحالیه که هدف اصلی این تست همینه! پیدا کردن شغلی که بیشتر "بهتون می‌خوره"
و خیییلی خیلی دلایل دیگه
حالا چرا انقدر محبوبه؟ همه که وقت و حوصله خوندن کتابای روانشناسی ندارن! اینم یه راه حل دم دست=) ضمن اینکه فهمیدن درباره شخصیت خودمون و اینکه مثلا می‌بینیم فلان تایپ بیشتر تو این شغل موفقن، حالا من تایپم همینه؟ موفق میشم توش؟
خلاصه که صرفا به چشم تفریح بهش نگاه کنید و هیچ جا تاثیرش ندید^^

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
تستشو تو سایتهای ایرانی ندین، چون فقط دو گزینه برا جواب هر سوال مشخص کردن...اصلش یه اسکیل از 0 تا 7 هست در نتیجه جواباشون چرت و پرته
البته! بازم به این معنا نیست که همه آدمای دنیا فقط 16 تا تنوع شخصیت دارن!!!!فقط برای فان خوبه نه چیز دیگه‌ای!

fati.h

پوچ؛
نام مرکز سمپاد
frz2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
هر بار که تست دادم ENTJ-T شده ((:

PashMack

به دنبال بستنی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
فعلا برنز نجوم
فک کنم این سایته بهتر از همشونه
16personalities
درسته خیلی معتبر نیست و اینا ولی خوش میگذره:D
پ.ن:واقعا تستی هست که بتونه شخصیت آدما رو دقیق بگه؟! :-?
آره به نظر منم معتبر ترینشونه چون سایت اصلیشه خب
ولی تا جایی که میتونین تو همین سایته هم انگلیسیشو بدین بهتره

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
تستشو تو سایتهای ایرانی ندین، چون فقط دو گزینه برا جواب هر سوال مشخص کردن...اصلش یه اسکیل از 0 تا 7 هست در نتیجه جواباشون چرت و پرته
البته! بازم به این معنا نیست که همه آدمای دنیا فقط 16 تا تنوع شخصیت دارن!!!!فقط برای فان خوبه نه چیز دیگه‌ای!
اتفاقا اصلش دو گزینه اس.
یعنی آزمون اصلی دو گزینه اس.

اونا که میگه یه عددی از چند تا چند این آزمون نیستن.

بالا