• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌ شخصیت شناسی میرز - بریگز (MBTI)

تيپ شخصيتي شما ؟؟

• ENTP

رای‌ها: 61 7.2%
  • ESTP

رای‌ها: 29 3.4%
  • ENFP

رای‌ها: 35 4.1%
  • ESFP

رای‌ها: 30 3.5%
  • ENTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • ESFJ

رای‌ها: 50 5.9%
  • ENFJ

رای‌ها: 27 3.2%
  • ESTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • INTP

رای‌ها: 121 14.2%
  • ISTP

رای‌ها: 41 4.8%
  • INFP

رای‌ها: 70 8.2%
  • ISFP

رای‌ها: 26 3.1%
  • INTJ

رای‌ها: 113 13.3%
  • ISFJ

رای‌ها: 32 3.8%
  • INFJ

رای‌ها: 45 5.3%
  • ISTJ

رای‌ها: 79 9.3%

• رای‌دهندگان
    851

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
حرفت کاملا درسته که شخصیت انسان خیلی پیچیده است و هیچ چیز راحت و با جزئیات ویژگی هاش رو تعیین نمیکنه اما همه ی اینا از علمی بودن مطالب چیزی کم نمیکنه.
من اگه اون تحقیقا که میگن MBTI اعتبار زیادی نداره رو ندیده بودم خودم الان داشتم تست میدادم
در واقع قبلا دادم. همین علمی بودنشه و اینکه نتیجه هایی که بهت میده درست هستنه که من شک زیادی دارم. اینی که اینجا گذاشتن تازه 30 تا سواله من 50 تایی دادم

"شخصیت معادل یک رشته ویژگی های پایداره"
متوجه نمیشم خیلی. میشه توضیح بدی؟ یعنی من یه سری ویژگی هایی دارم که پایدار هستن و نمیتونم تغییر بدم؟ چیزی که من تو ذهنم از شخصیت هست اینه که اگه من بخوام شخصیت یه نفرو ببینم چیه میام به رفتارش نگاه میکنم. خب اگه اون جلوی من رفتارشو عوض کنه منم شخصیت دیگه ای ازش میبینم. و واسه همین راجع به اینکه پایداری شخصیت یعنی چی سوال میکنم.

اینی که گفتی رو سرچ زدم و انگلیسیش Big Five هست به نظر میاد
خیلی به نظر تست جالبیه ولی خیلی متفاوته با MBTI. بهت نمیگه تو چه شخصیتی داری, میگه تو چه درصدی توی هر کدوم از اون 5 تا صفت داری
https://www.scientificamerican.com/article/how-accurate-are-personality-tests/
مثلا این راجع به MBTI:
It costs $15 to $40 for an individual, but psychologists say the questionnaire is one of the worst personality tests in existence for a wide range of reasons. It is unreliable because a person’s type may change from day to day. It gives false information (“bogus stuff,” one researcher puts it). The questions are confusing and poorly worded. Vazire sums it up as “shockingly bad.”
ولی راجع به Big Five:
The key to the Big 5 model is its simplicity. It doesn’t sort anybody into a “type,” just informs them where they fall on a continuum of personality traits. There are no tricks and no surprises to be revealed, Vazire says. “In a way, it’s disappointing. It just means that personality tests can only tell you what you tell it.”
همون چیزی که خودت گفتی رو بهت نشون میده. سوال هاش هم سعی کردن تا جای ممکن واضح باشه. مثلا الان دارم تستشو میبینم که اکثر سوالا در این حد هستن که : I make friends easily
و Big Five دقیقا بر اساس روش های علمی و آماری ساخته شده. هدفش اصلا اینه که مثل MBTI نباشه

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
من اگه اون تحقیقا که میگن MBTI اعتبار زیادی نداره رو ندیده بودم خودم الان داشتم تست میدادم
در واقع قبلا دادم. همین علمی بودنشه و اینکه نتیجه هایی که بهت میده درست هستنه که من شک زیادی دارم. اینی که اینجا گذاشتن تازه 30 تا سواله من 50 تایی دادم

متوجه نمیشم خیلی. میشه توضیح بدی؟ یعنی من یه سری ویژگی هایی دارم که پایدار هستن و نمیتونم تغییر بدم؟ چیزی که من تو ذهنم از شخصیت هست اینه که اگه من بخوام شخصیت یه نفرو ببینم چیه میام به رفتارش نگاه میکنم. خب اگه اون جلوی من رفتارشو عوض کنه منم شخصیت دیگه ای ازش میبینم. و واسه همین راجع به اینکه پایداری شخصیت یعنی چی سوال میکنم.

اینی که گفتی رو سرچ زدم و انگلیسیش Big Five هست به نظر میاد
خیلی به نظر تست جالبیه ولی خیلی متفاوته با MBTI. بهت نمیگه تو چه شخصیتی داری, میگه تو چه درصدی توی هر کدوم از اون 5 تا صفت داری
https://www.scientificamerican.com/article/how-accurate-are-personality-tests/
مثلا این راجع به MBTI:
It costs $15 to $40 for an individual, but psychologists say the questionnaire is one of the worst personality tests in existence for a wide range of reasons. It is unreliable because a person’s type may change from day to day. It gives false information (“bogus stuff,” one researcher puts it). The questions are confusing and poorly worded. Vazire sums it up as “shockingly bad.”
ولی راجع به Big Five:
The key to the Big 5 model is its simplicity. It doesn’t sort anybody into a “type,” just informs them where they fall on a continuum of personality traits. There are no tricks and no surprises to be revealed, Vazire says. “In a way, it’s disappointing. It just means that personality tests can only tell you what you tell it.”
همون چیزی که خودت گفتی رو بهت نشون میده. سوال هاش هم سعی کردن تا جای ممکن واضح باشه. مثلا الان دارم تستشو میبینم که اکثر سوالا در این حد هستن که : I make friends easily
و Big Five دقیقا بر اساس روش های علمی و آماری ساخته شده. هدفش اصلا اینه که مثل MBTI نباشه
قصد مقایسه ی نظریه صفت و MBTI رو نداشتم اما MBTI هم درصدی از هر ترجیح رو برات مشخص میکنه همون مسئله ی طیف که بالا گفتم. معمولا صفر و صدی نیستن هیچکدوم.

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
قصد مقایسه ی نظریه صفت و MBTI رو نداشتم اما MBTI هم درصدی از هر ترجیح رو برات مشخص میکنه همون مسئله ی طیف که بالا گفتم. معمولا صفر و صدی نیستن هیچکدوم.
MBTI بر اساس درصدات بهت یکی از 16 شخصیت رو میده ولی Big Five اینطور نیست. اینو منظورم بود.
البته خود Big Five هم میتونه بهتر باشه (یه سری نقد ها مثل اینکه ازش هست) ولی خب توی این قضیه فرق داره که نمیخواد چیزی پیش بینی کنه

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
MBTI بر اساس درصدات بهت یکی از 16 شخصیت رو میده ولی Big Five اینطور نیست. اینو منظورم بود.
البته خود Big Five هم میتونه بهتر باشه (یه سری نقد ها مثل اینکه ازش هست) ولی خب توی این قضیه فرق داره که نمیخواد چیزی پیش بینی کنه
معلومه که نقد به هر نظریه ای وارده. خود نظریات مرحوم فروید هم هنوز کلی نقد میشه ازشون... روانشناسی همینه. بعضیا قبول میکنن یه نظریه رو بعضیا نه.

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
ESFJ گمان می برم درست باشه :)
خیلی قبل تر ISFJ بودم
خب تغییر کردم و شدم ESTJ و خب کاملا بهم میخوره و دقیقا میشه گفت منم:)
بعله بنده سنت گرام که دوسش دارم ولی جالب نیس
۹۳ درصدم منطقیم که بازم زیاد جالب نیس هر چند درسته:/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
وارد سایت میشم اینو نشون میده: (
2020_04_29_23_44_01.png

میشه یکی بگه چطوری باید این تسترو داد
از اینجا بده
----
سیر تحولی :-!
INFP -> INFJ -> ISTJ

آخرین ویرایش:

zhrdlt4

realdarkness
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
تیپ شخصیتی شما:
INFP (رویاپرداز)

درون گرا شهودی :D:RedHeart:-bاحساسی ادراک

Aida.A98

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رشت
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
من چندین ساله این تست رو انجام میدم و حتی با این که جواب هام هر دفعه کمی تغییر میکنه INTP میشم.
یکم سرچ کنید تو سایت های مختلف نتایج جالب تری رو می بینید مثلا من سرچ کردم زنان INTP . و مشکلاتی که برای اونا آورد واس منم بود؛ جالب تر اینه خوب من از کودکی به گیم و .. علاقه داشتم و تو اونجا هم به همین موضوع اشاره شده بود دیگه واقعا تعجب کردم. یا نقاط ضعفم مثلا انتقادگریم باعث میشه طرف مقابلم اذیت شه . شخصیت INTP تو آقایون بیشتر از خانم ها دیده میشه . یه عده فکر می کنند این شخصیت ها بهم دیگه برتری دارند ولی واقعا من برتری ای نمی بینم فقط تفاوته.

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
@FarsiMBTI
توی تلگرام یه کانال هست (اینی که بالا نوشتم) درباره ی تایپ های شخصیتی و اطلاعات جالبی میده.بخش فان و سرگرم کننده هم در این باره زیاد داره .
دلتون خواست یه سر بزنید

^__^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
از کجا باید آزمونشو بدیم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
دم اون مومنی که این پست و گذاشت گرم
خیلی وقت می خواستم بدونم واقعا فقط من خیلی علاقه مند شدن به این تست یا بقیه ام هستن
بعد بچه ها جالبش اینجاست که تو نظر سنجی تعداد intp ها که ۴ درصد جهانه اینجا خیلی بالاست

فاطمـه

کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1403
infp
دقیقا همین:-! ((:
قبلیش:Enfp

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
آخرین ویرایش:

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره
دو و یک سال پیش intp
امسال intj
جدیدا همه دارن intj میشن :)) :))

mitokondry

مرغابی شیطون
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه ایران
رشته دانشگاه
داروسازی
یک ENFP دوست داشتنی:))>:D<

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
هرچی باشم ، این IN بودنم قطعیه و اصلا عوض نمیشه تو طول زمان ( درونگرایی که حس ششم خوبی داره و بیشتر اوقات تو عالم خیاله )
یه INTJ اورجینال بودم که تو قرنطینه INFP شدم
ویژگی غالب این تایپ نداشتن ثبات در احساسات و مدام حس گناه داشتنه
تست که میگه INTP ولی خودم به یه درجه ای از تخصص رسیدم که بگم چیم ، چی نیستم :)) :))

Mkj

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ 1
شهر
BND
سال فارغ التحصیلی
1403
INTJ،سری قبل ISTJ بود

بالا