• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بومی گزینی ، عدالت آیا؟

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
پاسخ : بومی گزینی ، عدالت آیا؟

400 منطقه 3 اصلا رتبه خوبی نیست ؟؟؟800 منطقه 2 هم همینطور
جدا؟؟
بابا ایول! 800 منطقه ی دو اگر درصدهاش رو نگاه کنی با منطقه یکی ها مقایسه کنی میشه حدود 1100 منطقه ی یک!
با این رتبه اصولا باید رشته ی خوبی قبول بشی و در ضمن رتبه ی خوبی هم هست!
البته شما شاید خیلی خیلی قوی باشی و این رو افتضاح بدونی و رتبه ی خوب برای شما 50 - 60 باشه ولی بحث ما رو کنکوری های خیلی قوی مثل شما نیست!

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

به نقل از ArmAn AriA :
معلومه که عدالته
الان هر داهاتی رو نگاه کنی می خواد بره تهران خوب گند می خوره به شهر و کشور
داهاتی میشینه خرخونی میکنه حق همون تهرانی رو هم می خوره
اون تهرانی که باید نزدیک خونوادش باشه تو شهر خودش باشه
این فقط واسه تهران نیست ها
شیراز خودم
مشهد
یا هر شهر بزرگ دیگه ای

به نظر من بومی سازی باید 100 درصد بشه
اینجوری دست عقده ای ها کوتاه <D= <D= <D= <D=
ببين دوست عزيز اين خيلي بده كه من چون شهرستانيم و شما چون تهراني هستي بخوايم به نفع خودمون قضاوت كنيم بيا واقع بين باشيم مگه ما چقدر استعداد ها از شهراي ديگه داشتيم كه قرباني اين طرح شدن دوست خودمن(اگه خواستي اسمشم بهت بگم )با رتبه ي 40 دانشگاه شريف قبول نشد.من موافق مساواتم هركي تونست دانشگاه خوب بره بسم ا...هركيم نتونست يه جاي ديگه ايشالا...
اين كار يه چيزي تو مايه سهميه هاي ......و.........و......... است.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از چوپان :
فقط یه چیزی اونایی که میگن این بین حق کسی ضایع نمیشه لازم نیست راه دوری برن یه سری به پستایی مثه کی کجا قبول شده تو همین سایت بزنن تا بفهمن موضوع از چه قراره

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,58016.0.html
پس خواهشا دوستان تمام ِ 7 صفحه این تاپیک رو بخونن .....

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از negine-raz :
انتهای حرفممم خوندین بعد دیس لایک کردین ؟؟؟؟خوبه والا گفتم اونی که 50 تا انتخاب کرده و هیچ کدوم رو قبول نشده انتخابش بر اساس اصول و منطقی نبوده ...
لایک و دیسلایک اینقدر مهمه؟
با قسمت اول حرفتون مخالف بودم که دیسلایک کردم!!هرکس هم حق داره برای ابراز مخالفت دیسلایک کنه!همین!

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Dr.Eniac :
پستت لایک ، اما سر این یه قسمتش ،
الان فردوسی داره شدیدا متحول میشه !
کسائی که مدال جهانی المپیاد دارن از مشهد توی همین دانشگاه میمونن و نمیرن تهران !
نمونه بارزش پویا وحیدی که سه تا طلای کشوری و دوتا نقره جهانی داره !

مطمئنن فردوسی 1 صدم شریف هم نیست اما داره خیلی پیشرفت میکنه ، زیاد طول نمیکشه که بهش برسه :D

آره. حتی تو بعضی رشته ها دانشگاه ها غیر تهران خیلی قوی هستن (تو علوم پایه میدونم که هست بعضا").

پویا وحیدی فردوسی همون که 2009 جهانی نقره ریاضی گرفت ؟ عجب آدم بیکاریه :D

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

به نقل از Dr.Eniac :
پستت لایک ، اما سر این یه قسمتش ،
الان فردوسی داره شدیدا متحول میشه !
کسائی که مدال جهانی المپیاد دارن از مشهد توی همین دانشگاه میمونن و نمیرن تهران !
نمونه بارزش پویا وحیدی که سه تا طلای کشوری و دوتا نقره جهانی داره !

مطمئنن فردوسی 1 صدم شریف هم نیست اما داره خیلی پیشرفت میکنه ، زیاد طول نمیکشه که بهش برسه :D
مهران جان جذب اونا يه مسئله است مديريت و بودجه هم خيلي موثره كه تو مشهد يه جورايي تعطيله :( :)) :))

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دلایلی که واسه بومی گزینی اعلام کردن:
1.نزدیکی به محل سکونت به منظور کاهش مشکلات رفاهی
2.کاهش ترافیک و مصرف سوخت

حالا بیاین اینارو تحلیل کنیم!
1:چطور میشه که در عرض 2 سال 5000 واحد مسکونی مسکن مهر رو میتونن احداث کنن،ولی واسه احداث 1000 واحد خوابگاه اینقد این دست اون دست میکنن؟؟!!!
آیا واقعاً این کار براشون مشکله؟!

2:بیاین باهم یه حساب سرانگشتی بکنیم!
حساب کنید ما چنتا دانشجوی شهرستانی داریم؟در طول سال چند بار به شهرشون رفت و آمد میکنن؟چند درصد از سوخت کشور رو مصرف میکنن؟چند درصد ترافیک جاده هارو تشکیل میدن؟
به نظرتون به 0.1 % میرسه؟؟
0.1 که چه عرض کنم!!0.01 به درصد میرسه؟!!!!

به نظرتون این دلایل میتونه منطقی باشه؟
فکر میکنین سوختی که قاچاق میشه یا به طور غیر قانونی مصرف میشه چند برابر این سوخته؟!تازه اگه دانشجوها تو شهرشون بمونن،آیا سوخت بازم توسط اونا مصرف نمیشه؟؟!!

با یک میلیارد پولی که به یه بازیکن فوتبال میدن،چند واحد خوابگاهی میتونن درست کنن؟!

به نظرتون این کار سیاسی نیست؟!به نظرتون این کار به اعتراضات سال 88 ربطی نداره؟!

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از negine-raz :
منو ببخشید ...من منظوری نداشتم ....
ولی خوبه یه سری هم به این سایت بزنید (http://www.gozine2.ir/modules.php?name=Pages&file=article&sid=1689&pagenumber=180) و ببینید با چه رتبه هایی از چه مناطقی توی چه دانشگاه هایی قبول شدن ....اونی که 50 تا انتخاب کرده و هیچ کدوم رو قبول نشده انتخابش بر اساس اصول و منطقی نبوده ...
معذرت ميخوام، به طور متوسط هر رشته اي فرض كنيم 40 نفر بگيره( اين خيلي كمه. خيلي از رشته ها بالاي 100 نفر پذيرش دارن). به نظرتون 50 تا رشته ميشه چندنفر؟ حدود 2000 نفر. يعني يه نفر كه رتبش 800 شده، چقدر بايد بي منطق انتخاب رشته كرده باشه كه 1200 نفر بعد از اون قبول شن اما اون نه؟؟ :O

به نقل از behzad93 :
دلایلی که واسه بومی گزینی اعلام کردن:
1.نزدیکی به محل سکونت به منظور کاهش مشکلات رفاهی
2.کاهش ترافیک و مصرف سوخت

حالا بیاین اینارو تحلیل کنیم!
1:چطور میشه که در عرض 2 سال 5000 واحد مسکونی مسکن مهر رو میتونن احداث کنن،ولی واسه احداث 1000 واحد خوابگاه اینقد این دست اون دست میکنن؟؟!!!
آیا واقعاً این کار براشون مشکله؟!

2:بیاین باهم یه حساب سرانگشتی بکنیم!
حساب کنید ما چنتا دانشجوی شهرستانی داریم؟در طول سال چند بار به شهرشون رفت و آمد میکنن؟چند درصد از سوخت کشور رو مصرف میکنن؟چند درصد ترافیک جاده هارو تشکیل میدن؟
به نظرتون به 0.1 % میرسه؟؟
0.1 که چه عرض کنم!!0.01 به درصد میرسه؟!!!!

به نظرتون این دلایل میتونه منطقی باشه؟
فکر میکنین سوختی که قاچاق میشه یا به طور غیر قانونی مصرف میشه چند برابر این سوخته؟!تازه اگه دانشجوها تو شهرشون بمونن،آیا سوخت بازم توسط اونا مصرف نمیشه؟؟!!

با یک میلیارد پولی که به یه بازیکن فوتبال میدن،چند واحد خوابگاهی میتونن درست کنن؟!
البته دلايلي كه ميگن بيشتر از اين حرفاستاااا.
مثلا اين ثابت شده است كه جدايي هر جواني، مخصوصا توي اين سنين دانشجويي از خانواده منجر به مشكلات زيادي ميشه!
شما يه سر بريد توي خوابگاه هاي دانشگاه ها. از شريف گرفته تا بد ترين دانشگاه. توش انواع و اقسام ناهنجاري ها رو ميبينيد. چون كافيه فقط يك نفر باشه كه مشكل دار باشه، اون يك نفر ميتونه خيلي مخرب باشه.
از طرفي،شما فقط هزينه رفت و آمد رو حساب ميكني! هزينه خدمات دارن، هزينه هاي رواني زيادي به جامعه وارد ميشه، هزينه غذا و... . هزينه ساختمان و ملزومات و ... . همچين هم آمار كمي نميشه
و خيلي دلايل ديگه كه هست!

به نقل از behzad93 :
به نظرتون این کار سیاسی نیست؟!به نظرتون این کار به اعتراضات سال 88 ربطی نداره؟!
معذرت ميخواما، اما بومي سازي از خيلي وقت قبل از اون مطرح بود و از چند سال قبل هم اجرا شد!!!

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Hespride :
مثلا اين ثابت شده است كه جدايي هر جواني، مخصوصا توي اين سنين دانشجويي از خانواده منجر به مشكلات زيادي ميشه!
شما يه سر بريد توي خوابگاه هاي دانشگاه ها. از شريف گرفته تا بد ترين دانشگاه. توش انواع و اقسام ناهنجاري ها رو ميبينيد. چون كافيه فقط يك نفر باشه كه مشكل دار باشه، اون يك نفر ميتونه خيلي مخرب باشه.
از طرفي،شما فقط هزينه رفت و آمد رو حساب ميكني! هزينه خدمات دارن، هزينه هاي رواني زيادي به جامعه وارد ميشه، هزينه غذا و... . هزينه ساختمان و ملزومات و ... . همچين هم آمار كمي نميشه
و خيلي دلايل ديگه كه هست!
تا آخر که نمیشه پیش خونوادشون بمونن!اتفاقاً دانشگاه جاییه که دانشجو خیلی از مهارت ها رو کسب میکنه!معاشرت با دیگرون،زندگی بدون خانواده،مقابله با انواع مشکلات و ...
این ناهنجاری های که میگین تو دانشگاههای پیام نور که 99 درصد دانشجوهاش بومین وجود نداره؟!

خوب مگه دانشجوها وقتی تو شهرشون هستن،غذا نمیخورن؟!وقتی تو شهرشونن نیاز به خدمات ندارن؟و ....
آیا هزینه ی ساختمان خوابگاه واسه دولت مشکلی ایجاد میکنه؟!
چطور این مشکلات تو سربازی وجود نداره،ولی تو دانشگاه وجود داره؟!
چرا سربازی رو بومی نمیکنن؟!!

به نقل از Hespride :
معذرت ميخواما، اما بومي سازي از خيلي وقت قبل از اون مطرح بود و از چند سال قبل هم اجرا شد!!!
درسته،این طرح از خیلی وقت پیش مطرح بود،ولی نه به این صورت!!!
اینطور نبود که 80% دانشجوها بومی بشن!

تازه ماجرا فقط این نیست!!
فکر میکنین پذیرش دانشجوی پولی به چه دلیل انجام میشه؟!
سهمیه هایی که روزبه روز داره زیاد میشه،دلیلش چی میتونه باشه؟!

فکر میکنین میشه چیزی رو با عدالت عوض کرد؟!

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Hespride :
معذرت ميخوام، به طور متوسط هر رشته اي فرض كنيم 40 نفر بگيره( اين خيلي كمه. خيلي از رشته ها بالاي 100 نفر پذيرش دارن). به نظرتون 50 تا رشته ميشه چندنفر؟ حدود 2000 نفر. يعني يه نفر كه رتبش 800 شده، چقدر بايد بي منطق انتخاب رشته كرده باشه كه 1200 نفر بعد از اون قبول شن اما اون نه؟؟ :O
دوست عزیز ، میگم که برید به کارنامه های بچه ها نگاه کنید ..من 1 ماهه دارم رو این کارنامه ها بررسی میکنم ...میبینید با حتی رتبه ی 800 900 منطقه 2 چه رشته های خوبی (مثل فیزیک دانشگاه تهران ...مهندسی صنایع اصفهان ....مهندسی مکانیک اصفهان و ....) قبول شدن ...پس اون فرد حتما اومده 20-30 تای اولشو فقط از شریف و خواجه نصیر و امیر کبیر تمام دانشگاه های تهران انتخاب کرده انتظار هم داشته قبول شه ...
کسی که 50 تا انتخاب قبول نمیشه مطمئنا انتخاب ِ اصولی و منطقی نبوده ..مطمئن باشید .....

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من کلا با بومی سازی مخالفم، چه سطح دانشگاه ها همه جا یکسان باشه چه نباشه ( به جز ایران کجاها این طرح هست؟ )

به نقل از Hespride :

اصلا دلیلی خوبی نیست! یکی تا 25-26 سالگی که درس میخونه باید پهلو مامانش باشه چوت اگه حواسشون بهش نباشه معلوم نیست چیکار میکنه؟

به نظر من اتفاقا بهتره دانشجو بره یه شهر دیگه، مستقل میشه، یاد میگیره حسای جیبشو داشته باشه، خودش حساب کتاب کنه باباش پهلوش نیست که تا یه اتفاقی افتاد بیاد همه چی رو واسه اش درست کنه یا مامانش که روزی 3 وعده غذا بذاره جلوش

اجتماعی بودن رو یاد میگیره، طرز برخورد با بقیه، اینکه با آدمای مختلف یه جا (خوابگاه) زندگی کنه

به نظرم خیلی بهتر از اینه که تازه سر 26 سالگی بخوای از مامان بابات جدا شی

این مشکلاتی که گفتین تو خوابگاه ها هست تو خود دانشگاه ها هم کم نیست و حو بخواد اثر بذاره میذاره یکی هم بخواد تاثیر بگیره میگیره

در ضمن شهر دیگه حتما مساوی نیست با خوابگاه رفتن

هزینه های رفت و آمد و خدمات رو هم قبول ندارم، این همه جا داره هزینه میشه اینم روش
____

من به شخصه دیگه حالم از اصفهان به هم میخوره الانم یکی از هدفام واسه خوندن اینه که از اصفهان برم بیرون! سال دیگه هم ترجیح میدم کلا اصفهان نزنم! و به نظرم اصلا منطقی نیست به یکی بگیم تو هر شهری به دنیا اومدی باید همون جا بمونی و درس بخونی و کار کنی

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از پگاه :
من کلا با بومی سازی مخالفم، چه سطح دانشگاه ها همه جا یکسان باشه چه نباشه ( به جز ایران کجاها این طرح هست؟ )

اصلا دلیلی خوبی نیست! یکی تا 25-26 سالگی که درس میخونه باید پهلو مامانش باشه چوت اگه حواسشون بهش نباشه معلوم نیست چیکار میکنه؟

به نظر من اتفاقا بهتره دانشجو بره یه شهر دیگه، مستقل میشه، یاد میگیره حسای جیبشو داشته باشه، خودش حساب کتاب کنه باباش پهلوش نیست که تا یه اتفاقی افتاد بیاد همه چی رو واسه اش درست کنه یا مامانش که روزی 3 وعده غذا بذاره جلوش

اجتماعی بودن رو یاد میگیره، طرز برخورد با بقیه، اینکه با آدمای مختلف یه جا (خوابگاه) زندگی کنه

به نظرم خیلی بهتر از اینه که تازه سر 26 سالگی بخوای از مامان بابات جدا شی

این مشکلاتی که گفتین تو خوابگاه ها هست تو خود دانشگاه ها هم کم نیست و حو بخواد اثر بذاره میذاره یکی هم بخواد تاثیر بگیره میگیره

در ضمن شهر دیگه حتما مساوی نیست با خوابگاه رفتن

هزینه های رفت و آمد و خدمات رو هم قبول ندارم، این همه جا داره هزینه میشه اینم روش
____
اینو راست می گی!امثال من کجا با هاس مراقبت از خود مسئولیت پذیری رو یاد بگیرن؟؟؟ :D
-------------

این که می گین تو خوابگاه ها اوضاع خرابه و یه نفر کافیه تا به رفتار بقیه گند بزنه و ...اصلا قابل قبول نیست طرف اگه خودش مشکل نداشته باشه و در اعماق وجودش بدش نیاد از تحت تاثیر قرار گرفتن هیچ وقت بد نمی شه حتی اگه همه بد باشن!مثلا دانشجو جزو قشر تحصیل کرده ی اجتماعه این همه درس خونده این همه وسایل ارتباطی در اختیارشه خیر سرش این همه می فهمه اون بخواد بد شه دیگه بقیه جامعه باهاس چیکار کنن؟
پس این که یک دانشجو تحت تاثیر محیط بد خوابگاه بد می شه رو نباید تقصیر دور بودن از خانواده ها انداخت مشکل از یه جا دیگه آب می خوره!(تازشم فکر می کنید خانواده های الان چقدر کنترل دارن رو بچه هاشون؟فعلا که بچه ها دستور می دن و والدین...)
بعدشم این جامعه که ما توش زندگی می کنیم پر کثیفی و همه جور زمینه برای به گند کشیده شدنه!بچه نخواد تو دانشگاه گلیم خودشو از آب بیرون بکشه باید کجا این کارو بکنه؟مگه این که بخواهیم از ترس بد شدن نذاریم حتی از خونه در بیاد و اجتماع براش بشه خونه و افرادش و نهایتا شهرش !

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فکر میکنین پذیرش دانشجوی پولی به چه دلیل انجام میشه؟!
تند نرو بچه !
من اینجام ، یادت نره :D
به شدت با دانشجو های پولی موافقم ، و همه جوره از این طرح حمایت می کنم ، تو نمیدونی چیه ، چرا اسم میاری نظر میدی دوست عزیز ؟ :D
اون دانشجوها قضیه شون کاملا" فرق میکنه هیچ کاری به کار ما ندارن ، نه تنها به ضرر ما نیست ، بلکه به نفعمون هم هست (;

Maedeh Bahadoran

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی اضفهان (IUT)
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Amir - Eblis :
تند نرو بچه !
من اینجام ، یادت نره :D
به شدت با دانشجو های پولی موافقم ، و همه جوره از این طرح حمایت می کنم ، تو نمیدونی چیه ، چرا اسم میاری نظر میدی دوست عزیز ؟ :D
اون دانشجوها قضیه شون کاملا" فرق میکنه هیچ کاری به کار ما ندارن ، نه تنها به ضرر ما نیست ، بلکه به نفعمون هم هست (;
عجب... :-?

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

ولی به نظر من اگه رتبه های خوب مخصوصا تک رقمیا بزنن شهر خودشون دربیان یه خدمت بزرگی به شهر خودشون کردن. اونوقت سطح دانشگاههای شهرستان میره بالا تهران میاد پایین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

هیییییییییییییییییییییییی
آخر این حرفها که چی؟!
الان من به خاطر غیر بومی بودن اصلا چیزی که عمری آرزوشو داشتم قبول نمیشم...
بعد کسی با رتبه کشوری 2برابر م نقبول میشه...
خدایا...

بالا