• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رمان های عاشقانه ایرانی

علاقه ای به خواندن رمانهای عاشقانه ی ایرانی دارید؟؟

• بله

رای‌ها: 73 30.0%
  • خیر

رای‌ها: 89 36.6%
  • بستـگی به نویسنده دارد

رای‌ها: 81 33.3%

• رای‌دهندگان
    243

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : رمان های عاشقانه ایرانی

به نقل از TAk :
تو رمانای ایرانی -هر نوعش- نویسنده برام خیلی شرطه.
ینی اگه نویسنده خیلی شناخته شده نباشه برام، امکان نداره که کتابُ بخونم.
ولی خوب نویسنده های ِ عاشقانه نویس ِ ایرانیم کم نداریم؛ نادر ابراهیمی، رضا امیر خانی و ...
دقیقا ب خاطر شخص امیرخانی و امثال امیرخانیه ک میگم رمان عاشقانه ی ایرانی نخونید...
تصور انسان کوته بینی مثل امیرخانی اینه ک"عشق یعنی ی پیرمرد زنگ بزنه ب معشوقش و پیرزن ب پیرمرد بگه بالاخره بعد 50 سال فهمیدی عاشقمی؟" :|
واقعا ذهن آدم با همچین تصوراتی مسموم میشه حتی ب نظرم :|
ولی بازم میگم...رعنا امانی...رمان های خوبی مینویسه...مریم جعفری هم همین طور...از نادر ابراهیمی زیاد نخوندم بخوام نظر بدم...ولی همینقدری ک خوندم خوب بوده...

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

اکثر رمان های عاشقانه ایرانی ارزش خوندن ندارن
ولی
بعضی رمان های ایرانی واقعا ارزش خوندن دارن
من دوست دارم اسم 4تاشون رو بگم
1.پدر آن دیگری..........پرینوش صنیعی
2.دالان بهشت..........نازی صفوی
3.برزخ اما بهشت.......نازی صفوی
4.پریچهر..............م.مودب پور

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

@پوريا: ميدوني مشکل کار چيه که حرفات آدمو قانع نميکنه؟
اين که درباره ي هرکي ميخواي نظر منفي بدي، خيلي کم ازش خوندي. بعد آدم کاملا اين "يک جانبه بودن" رو حس ميکنه تو پستات.
من از اين خانوم اماني در حد چند پاراگراف+خلاصه ي کتاب ها رو خوندم و به نظرم زرد بودن، اما چون درباره ي کتاباش صاحب نظر نيستم نتيجه گيري کلي نميکنم.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نرگس¹ :
@پوريا: ميدوني مشکل کار چيه که حرفات آدمو قانع نميکنه؟
اين که درباره ي هرکي ميخواي نظر منفي بدي، خيلي کم ازش خوندي. بعد آدم کاملا اين "يک جانبه بودن" رو حس ميکنه تو پستات.
من از اين خانوم اماني در حد چند پاراگراف+خلاصه ي کتاب ها رو خوندم و به نظرم زرد بودن، اما چون درباره ي کتاباش صاحب نظر نيستم نتيجه گيري کلي نميکنم.
باو نرگس حداقل وقتی اینو بگو ک زیر پستم ننوشته باشم در مورد نادر ابراهیمی چون زیاد نخوندم نمیتونم نظر بدم :-" :D
نه....واقعا وا3 متقاعد کردن نمینویسم حتی...بعضا شده خوشم اومده از طرفدارای زدبازی و امیرخانی با لذت بردنشون از آثار اینایی ک من ازشون متنفرم...
من صرفا نظر منفیم رو راجع"سمبل ریش"میگم چون وظیفه ی خودم میدونم ب دیگران بفهمونم این آدم چقدر کوته فکره و تصورش از عشق ب چی برمیگرده :)
زرد؟...مطمئنی در باب رمان عشقی میشه اصلا گفت زرد؟...زرد برام بیشتر تداعی غیرمفید میکنه...خب اصلا مگه رمان عاشقانه میاد تا مفید باشه؟ :-?

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

خب اين حرکت تو کاملا توهين آميزه. :D سعي در قانع کردن نداري، اما حتي نه فقط کتابا، شخصيت يه نويسنده رو هم بدون خوندن چيزايي که نوشته و صرف ريش و چند صفحه، زير سوال مي بري!!! :D
[بحث اميرخاني به اين جا مربوط نيست البته.]

بعدم، من به رماني ميگم زرد که عامه پسند و بي ارزش ادبي باشه.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نرگس¹ :
خب اين حرکت تو کاملا توهين آميزه. :D سعي در قانع کردن نداري، اما حتي نه فقط کتابا، شخصيت يه نويسنده رو هم بدون خوندن چيزايي که نوشته و صرف ريش و چند صفحه، زير سوال مي بري!!! :D
[بحث اميرخاني به اين جا مربوط نيست البته.]

بعدم، من به رماني ميگم زرد که عامه پسند و بي ارزش ادبي باشه.
مانند همیشه بحث من و تو سر کتاب(و نه صرفا امیرخانی)ب نتیجه نمیرسه....دلیلشم قبلا رسیدیم بش...تو دنبال ارزش ادبی هستی و من ب دنبال مفهوم فلسفی در کتاب :)
پس بیخیال :D

saghar128

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

بنظرم اونهایی که تاحالا من خوندم که داستان هاشون شبیه هم بودن و اکثرشون یک فصل از کتاب که میگذره شرو میکنه به خاطره گفتن تا نزدیک به ته کتاب و چیزی که خیلی به چشم میخوره تفاوت بسیار زیاد انها با فرهنگ ماست و همینطور تضاد اعتقاداتیکه برای یک فرد توصیف شده به عنوان شخصیت اصلی!

sayra

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran

رمان ایرانی خوب کم پیدا میشه...خیلی کم...رمان ایرانی زیاد نخوندم ولی از بین همونایی که خوندم دالان بهشت خوب بود...عالی نبود ولی بد هم نبود....گندم هم قشنگ بود به نظرم...بعد از خوندن گندم تصمیم گرفتم یاسمینو بخونم فکر میکردم اونم مثل گندم قشنگ باشه ولی الان پشیمونم که وقتمو هدر دادم...به نظر من اکثر رمان های ایرانی موضوعاتشون تکراریه....

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نظرم اگه تو کتاب عشق کنار چیزای دیگه باشه خوب در می یاد ولی در مورد سری رمانا مثل رمانای مودب پور یا تلافی سیمین شیردل من فکر می کنم مثلا نویسنده شب خوابیده صبح پاشده یه داستان به دهنش رسیده نوشته.این قصه ها فقط از یه سری فکر مریض می تونه باشه.البته تو رمانای ایرانی نمیشه دنبال مفاهیم عمیق فلسفی بگردیم ولی خوب من خودم شخصا اگه یه رمان یا فیلم خوب عاشقانه ایرانی باشه ترجیح میدم اونو بخونم چون بالاخره ما عشق ایرانی را بهتر درک می کنیم البته رمانای کلاسیک عاشقانه مثل غرور و تعصب هم خیلی قشنگه...

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

من از رمانهای ک خوندم گندم بد نبوده!
غزال هم خوندم اما به نظرم مثله گندم نبود..
رمان های ایرانی به نظرم اویل بهترنوشته میشد تا الآن

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

مشکل رمانای ایرانی اینه که خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیلی تخیلین .
و موضوع داستان یه جوره .
به نظرم اثرات منفیش بیشتر از اثرات مثبتشه .چون این فرهنگو جا می اندازه که یه دختر خوشگل با یه پسر خوشگل و پولدار و....فقط اینا میتونن عاشق هم بشن .بعد با هم ازدواج کنن و خوشبخت بشن .
زندگی همشونم ایده آله .
وقتی به نوجوون اینا رو میخونه .از عشق بد برداشت میکنه.دوست داره همش همزاد پنداری کنه با این اشخاص.
مثلا ما یکی داشتیم تو مدرسمون ،با یه نفر دوست شده بود .بعد شروع کرده بود از این رابطه یه رمان بنویسه :|
خب تاثیراتشو ببینید خودتون دیگه

هلهله

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین

تو عمرم خواستم یه بار رمان عاشقانه (اونم از نوع ایرانی) بخونم رفتم سراغ یه عاشقانه ارام نادر ابراهمی خورد تو ذوقم فک نکنم دیگه برم سمت رمان عاشقانه ایرانی

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

من عاشق قصه ام
از نویسنده های ایرانی کتابای ارش حجازیو سینا دادخواهو عباس معروفیو...رو خونده بودمو دوس داشتم
دنبال یه سرگرمی واسه مسیر دانشگاه بودم
یکی از بچه ها گفت بیا چندتا کتاب برات بلوتوث کنم
از م.مودب پور بودن گویا
واقعا مذخرفن
ایرادشونم اول اینه که از دیدگاه نویسنده به ایران و کلا دنیا تاثیر گرفته
فوق العاده اغراق داره
احساسات رو خیلی جلوه میده
همه چیزو دسته بندی میکنه یعنی قالب ساخته پولدار ها ادم های معمولی بزهکار ها فقیران و ... که انگار زندگی هر قالب هیچ فصل مشترکی با بقیه نداره
خیلی غیر واقعی نوشته شدن
و رو ذهن خواننده تاثیر میذارن

phoenix777

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد

من از رمان های عاشقانه خوشم نمیاد!همینطور رمان های ایرانی!بنابراین رمانی ک هم ایرانی باشه و هم عاشقانه،سمتشم نمیرم!!!
من رمان های تخیلی رو ترجیح میدم

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

من مخالفم که شما کتابای ایرانی و عاشقانه :-& رو در یه سطح قرار میدین. مثلا به نظرتون کتابای آبکی و لوس و عاشقانه، قابل مقایسه با کتابای صادق هدایت و شاملو و حسین پناهی هستن واقعا؟؟؟؟؟؟
کتابای عاشقانه یه جورین که به نظرم هر زن خونه داری بیکار میشه یکی میشینه مینویسه، یا هرکی میخواد نویسنده شه میشینه یکی مینویسه. ولی امیرخانی به نظرم یه جور متفاوتیه. کتاباش عاشقانهء تک بعدی نیست. قابل تحمله.
کتاب عاشقانه کلا فقط داره میگه دوتا عاشق بدبخت و سوخته دل وجود دارن که به هم نمیرسن و .... . یعنی این دست کتابا کلا بی فایدن، نه چیزی ازش یاد میگیری، نه باعث میشه دربارش فکر کنی، نه باعث میشه یه کم حتی مغزتو به کار بندازی! کلا فقط برای سرگرمی مناسبن، نه اضافه شدن چیزی به شخصیت خود آدم.
البته من میگم :
تا کتابایی مثه مرگ غم انگیز پسر صدفی و کلبهء عمو تام و جنایت و مکافات هست، چرا باید این چرندیات رو بخونی؟؟؟

یلدا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
هرچي خدا بخواد

من تنها رمانی که خوندم دالان بهشت بود به نظرم کتاب خوبی بود
آموزنده بود

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

من خودم به شخصه تا حالا فکر کنم از 100تا گذروندم دیگه کلا معتاد شدم اگه خوب هم نباشه می خونم.توی همشون هم به یه نتیجه رسیدم دختره یا پسره هم پولداره هم مغروره آخرش هم غرورشو می شکنه و به هم می رسن.معنی رمان عاشقانه ایرانی یعنی این {-8

stiv

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

سلام دوستان.
بزارید اب پاکی رو بریزم رو دستتون.اون رمانی که شما بخواین رو هوا تشخیص بدین خوبه یا نه به درد خودتون می خوره.رمان خوب هم قرار نیست رمانی باشه که فلسفه داره توش.یک عاشقانه ی ارام خوبه اما خوبه نه چیز دیگری.من گه بفهمم کسی برنامه ریخته برای اینکه عاشق بشم بهترین کاری که می کنم برمیگردم با پشت دست می زنم تو گوشش!یا شما غیر از این کار می کنین؟!یه سری فلسفه ی مضحک گفته من جمله چیزایی که خودمونم می دونیم.نشر علی وشادان و پرسمان رو کلا ول کنین.این قدری می دونم که بگم هممممممممممممممممممشون اشغالن.همشون.بدون استثنا.همخونه و غزال و ... به درد خودتون می خوره.امیر خانی رو هم نخوندم اما همیکه کتاباش در سطحیه که شما بتونین بگین خوبه به من ثابت می کنه شاهکاری هم نیست.راحت بگم رمان های پرطرفدار همشون افتضاحن.رمان های گیرا همشون افتضاحن.من عاشق هر رمانی که بشم الا به استثنا می دونم که اشغالن.رمان هایی هستن که من براشون ارزش قائلم.رمان های اینترنتی مثل بنقشه و صورتکها از وبلاگMAHTABI22.BLOGFA.COM رمان روانشناسی و واقعا با ارزش.می دونید من خودمم می گم باید رمان های بی ارزشو خوند تا نقد کردم اما بعدا پشیمون شدم.رمان اینترنیت مثل توسکا رو نمی شه نقد کرد.اینقدر که افتضاحه.یعنی باید بشینی کل رمان رو کپی پیست کنی و جمله جملشو مسخره کنی.رمان پرطرفدار تو تیزهوشان بالاخره یه سرو گردن از بقیه رمانا بالاتره اما شاهکار و با ارزش محسوب نمی شه.تمام این رمانای ایرانی رویایی ان.یه سری نشستن رویاهاشونو کتاب کردن و شما هم دوست دارید بخونیدشون.یا کتابه اش شلغم کاری بلا و مصیبته یا رویاهای یک خونه دار کوته فکر.اینقدر ساده از کتابای بی ارزش نگدرین.قلم از بمب اتم خطرناک تره.می شناسم کتاب هایی رو که در طول تارخ موجب کشته شدم میلیون ها ادم شدن.تازه شاید بیشتر.موجب شدن یارو حقیقت محض جلو روشو نبینه.ملت می گن رمان باید رویایی باشه چون ما تمام روز تو حقیقت زندگی می کنیم و می خوایم دو دقیقه اسوده باشیم.اما نمی دونن که تمام معتاد های دنیا مواد می کشن تا شده برای یک لحظه از حقیقت دور شن.از حقیقت نمی شه فرار کرد.معتاد می تونه بفهمه مریضه و بقیه نیز.اما معتاد رویا رو هیچ جوریه ای نمی شه فهمید جز یه سری از افراد خاص.شما هر زمان که تونستید به من بگین غرور و تعصب چرا ارزش داره و یا بگین پاپیون چه ارزشی داره یا اگه تونستید فرق بین کتابای خلاصه شده رو با غیر خلاصه بفهمید بدونین که یک منتقد و مخاطب حرفه ایه متوسط در عرصه ی کتاب هستید.رمان ایارنی خوب هم هست.شما قرار نیست یک مخاطب حرفه ایه کتاب باشید.بنابراین اینکه شما چه کتاب هایی رو دوست دارین واقعا مشکلی نداره فقط می خوام بدونید که بار ادبی ندارن.بعضیا هم هستن که می دونن.یکی توی نظرات یه رمان ابکی رویایی نوشته بود این کتاب رویاییه اگه کتاب خوب می خواین برین از نویسنده های حرفه ای بخونین چرا این جا رو بهم می ریزین؟!اخه چند تا ادم از این کتاب انتقاد کرده بودن.به هر حال چیزی که می تونم بگم اینه که خوش باشید.یا مخاطب حرفه ای باشین یا خوش باشین.میانه روی کار خوبی نیست و راحت.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

آروم‌تر ؛ آروم‌تر :د
امیر خانی رو هم نخوندم اما همیکه کتاباش در سطحیه که شما بتونین بگین خوبه به من ثابت می کنه شاهکاری هم نیست.
هر کسی یه سری کتاب موردعلاقه داره و معیارهای خودش رو داره ؛ دلیل نمی‌شه که بگیم چون این‌همه آدم از فلان کتاب خوششون اومده پس کتابه آشغاله ! کتابی که خوبه ، مخاطبای خودش رو جذب می‌کنه و ممکنه مخاطباش کم هم نباشه .
راحت بگم رمان های پرطرفدار همشون افتضاحن.رمان های گیرا همشون افتضاحن.
اصلا منظورت رو نمی‌فهمم ؛ چرا ؟
رمان پرطرفدار تو تیزهوشان بالاخره یه سرو گردن از بقیه رمانا بالاتره اما شاهکار و با ارزش محسوب نمی شه.
به سمپادی بودن و نبودن ربط نداره که :D هستن افرادی که تو مدارس عادی درس می‌خونن و کتابایی می‌خونن که سطح ادبیشون در وصف نگنجد !

اون تیکه‌ای که گفته بودی کتابها همه‌شون رویاپردازیَن . بله ؛ کتابا رویاپردازیَن . اما کتاب اجتماعی کم نداریم . کتاب سیاسی کم نداریم . کتابایی که حقیقتهای جامعه رو بازگو می‌کنن کم نداریم . ساده‌ترین نمونه‌ش "قلعه‌ی حیوانات" اورول .

درباره‌ی تیکه‌ی آخر هم بگم که کتابخون حرفه‌ایَم پیدا می‌شه این‌جا :D من خودم خیلی خیلی خیلی کم کتاب خونده‌م ؛ ولی مثلا نیمچه یا نرگس به توان دو یا خیلی از یوزرهای فعال توی کتب مجلات کتابخون حرفه‌ایَن :D

بالا