• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات نرم افزاری

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : سوالات و مشکلات نرم افزاری

پاورپوینت رو لازم دارم،افیس ندارم نصب کنم،سرعتم کمه نمیتونم کل افیسو دان کنم،پاور پوینت خالی گیر میاد دان کنم؟
پ.ن:میدونم خدا گوگل را افرید،ولی چیزی پیدا نکردم توش :-"

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یک فایل PDF وجود داره که ۹۰ صفحه تصویر اسکن شدست و ۹۰ مگ حجم داره. این رو چجوری میشه حجمشو کم کرد جوری که کیفیتش خیلی پایین نیاد؟ همین الانش کیفیتش به حد کافی داغون هست !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از میم ح میم دال :
یک فایل PDF وجود داره که ۹۰ صفحه تصویر اسکن شدست و ۹۰ مگ حجم داره. این رو چجوری میشه حجمشو کم کرد جوری که کیفیتش خیلی پایین نیاد؟ همین الانش کیفیتش به حد کافی داغون هست !

این سایته به دردتون می‌خوره آیا؟

به نقل از The Merovingian :
روزی روزگاری در عهد بوق یک سوالی توسط بنده طرح شد و من لحظاتی قبل تونستم کشف کنم روشش رو! با تشکر از خودم!

پی نوشت: یه نمونه فایل از زبان اینجا گذاشتم تا ببینین چطوری دقیقا مثل آزمون ها میشه گزینه ها رو منظم زیر هم تایپ کرد. خودم درستش کردم. در مورد شعر هنوز دقیقا نتونستم کشف کنم قلقش رو ولی اگه کسی میدونه بیاد بگه لطفا.
خب می‌شه توضیح بدین روشش رو؟ برای تایپ سوالات مادر و پدرم همیشه مشکل داریم سر این قضیه! منم اصلا حوصله‌ی وررفتن به word رو ندارم!

• لایک
امتیازات: h@di
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از مهســـــــــــــا :
خب می‌شه توضیح بدین روشش رو؟ برای تایپ سوالات مادر و پدرم همیشه مشکل داریم سر این قضیه! منم اصلا حوصله‌ی وررفتن به word رو ندارم!

باشه. ولی روشش حالت "قلق مانند" داره. سخت نیستا، ولی توضیحش "نشون دادنی"ه. با نوشتن شاید نشه خوب یاد داد. ولی سعی میکنم.

تو ورد[nb]مال من 2013 هستش. حالا زیادم تفاوتی نمیکنه![/nb] قسمت page layout بخش paragraph اون گوشه سمت راست پایین، یه علامت فلش داره. نه؟ اونو روش کلیک کنین. بعد وارد قسمت tab بشید. تمام این کارها زیر سر همین tab هستش! چیکار میکنه؟ یه نوع گیره درست میکنه و اگه رو کیبورد همین دکمه یعنی tab رو بزنین، سَرِ جمله رو (حالا با توجه به تنظیمی که میکنین. ممکنه ته جمله باشه!) میاره دقیقا زیر گیره. خب طبیعتا وقتی گیره برای مثال رو 0.5 تنظیم شده باشه، تمام گزینه ها با زدن tab میرن زیر 0.5 در خط‌کش. مهم ترین چیز[nb]اینو اگه رعایت نکنین اشتباه درمیاد[/nb] اینه که باید دقیقا این چیزه که میاد و میره و موقع تایپ کردن میره جلو (اسمشو نمیدونم :)) )[nb]بهش میگن The Blinking Text Curser :-" [/nb] این یکی باید دقیقا رو شروع گزینه قرار بگیره. چون اگه همین جوری tab رو بزنین، جمله از جایی زیر گیره قرار میگیره که این چیزه که اسمشم نمیدونم، قرار گرفته بوده. حالا با همین پیش فرض برید جلو کار کنید دستتون میاد احتیاجی به منم نیست! :D خودم مگه چجوری یاد گرفتم؟ یه پیش فرض جلوم گذاشتن، بعد با همین کار کردم و متوجه شدم باید چجوری مرتبشون کنم.

همه ی این چیزایی که گفتم رو میبینید؟ اگه حضوری بودم تو 2 جمله به طرف یاد میدادم :))

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

این سایته به دردتون می‌خوره آیا؟

کلی نوشتم بعد دیدم یکی دیگه جواب داد قبل از من :D ولی دلم نمیاد پاکشون کنم!
امکانی هست به نام تب گذاری که واسه این مورد به کار میره. راه دم دستیش اینه که روی خط کش بالای صفحه کلیک کنی. میبینی جایی که کلیک میکنی یه L مانند ظاهر میشه. به اون میگن تب. با زدن دکمه‌ی Tab نشانگر میره به جایی که تب بعدی تو اون خط مشخص شده. و اینطور میشه گزینه ها رو مرتب نوشت. با دابل کلیک روی همون Lمانند هم تنظیماتش باز میشه. میتونی سرچ کنین برای توضیحات بیشتر.
یه راه دیگه برای این کار هم استفاده از جدوله! گزینه ها رو تو هر خونه مینویسی و آخر خطای جدول رو برمیداری یا (اگه میشه) رنگشو سفید میکنی. کلا همونطور که تو طراحی وب از جدول استفاده میشه تو ورد هم میشه استفاده کرد :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از سعیـد :
کلی نوشتم بعد دیدم یکی دیگه جواب داد قبل از من :D ولی دلم نمیاد پاکشون کنم!
امکانی هست به نام تب گذاری که واسه این مورد به کار میره. راه دم دستیش اینه که روی خط کش بالای صفحه کلیک کنی. میبینی جایی که کلیک میکنی یه L مانند ظاهر میشه. به اون میگن تب. با زدن دکمه‌ی Tab نشانگر میره به جایی که تب بعدی تو اون خط مشخص شده. و اینطور میشه گزینه ها رو مرتب نوشت. با دابل کلیک روی همون Lمانند هم تنظیماتش باز میشه. میتونی سرچ کنین برای توضیحات بیشتر.
یه راه دیگه برای این کار هم استفاده از جدوله! گزینه ها رو تو هر خونه مینویسی و آخر خطای جدول رو برمیداری یا (اگه میشه) رنگشو سفید میکنی. کلا همونطور که تو طراحی وب از جدول استفاده میشه تو ورد هم میشه استفاده کرد :D
مرسی مرسی از هر دو نفرتون! من از همین روش جدول استفاده می‌کردم هر دفعه و خب سخت بود :D

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

... این چیزه که میاد و میره و موقع تایپ کردن میره جلو (اسمشو نمیدونم :)) )

این اسمش چیه؟ فکرش داره اذیتم میکنه :))

× در اصل باید از من نقل قول میکردین مهسا خانم :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

× در اصل باید از من نقل قول میکردین مهسا خانم :-"
:)) آخه اشاره‌م به روش جدول بود :D
مکان‌نما رو منظورتونه؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

:)) آخه اشاره‌م به روش جدول بود :D
مکان‌نما رو منظورتونه؟

آهان اوکی :D

آره اسمشو نمیدونستم چیه! پس یادم میمونه. تشکر!

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

Insertion Point
یا
The Blinking Text Cursor
:D

1111mm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز

به نقل از ایلیا :
پاورپوینت رو لازم دارم،افیس ندارم نصب کنم،سرعتم کمه نمیتونم کل افیسو دان کنم،پاور پوینت خالی گیر میاد دان کنم؟
پ.ن:میدونم خدا گوگل را افرید،ولی چیزی پیدا نکردم توش :-"

http://soft98.ir/software/office/15179-microsoft-powerpoint-viewer.html

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

اینو پیدا کرده بودم،به کارم نمیاد چون این فقط برا دیدن اسلاید هاس،من باید بسازم.به هر حال ممنون.

1111mm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز

به نقل از ایلیا :
اینو پیدا کرده بودم،به کارم نمیاد چون این فقط برا دیدن اسلاید هاس،من باید بسازم.به هر حال ممنون.

درسته... این قابلیت ادیت کردن نداره. فقط نمایش

قابل نداشت :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

من هربار می‌خوام پرینترمو نصب کنم، این جریان هست. منتهی کیسو میدم بیرون، خیلی راحت نصب می‌شه. :| چه کنم؟

w.png

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اگر پرینتر روشنه و کابلش هم به کامپیوتر وصله ولی شناسایی نمیکنه، بزن به یک پورت دیگه و صبر کن. اگر اون هم شناسایی نکرد:
control panel > system > device manager
menu > actions> scan for hardware changes

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

کسی از فیلتر*شکن گوگل کروم استفاده میکرده؟ میدونه از کجا میشه فعالش کرد؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

من یه مشکلی واسم پیش اومده. کسی میتونه اینو حل کنه؟

من smartphone ندارم. پس طبیعتا نمیتونم از viber استفاده کنم. اما وقتی فهمیدم نرم افزارش برا pc هم موجوده، رفتم و نصبش کردم. و خب با شکست مواجه شدم چون اونم نیاز بود که رو گوشیت وایبر نصب باشه. رفتم دوباره سرچ کردم دیدم میشه از bluestacks که ماشین شبیه ساز اندروید روی ویندوزه، استفاده کرد. رفتم اونم نصب کردم، از بین اپ هایی که داشت وایبر رو انتخاب کردم و روش نصب شد؛ اما دقیقا وقتی خواست وایبر رو اجرا کنه، پیغام داد : unfortunately viber has stopped . چرا؟ من جز این راه، هیچ راه دیگه ای برا استفاده از وایبر سراغ ندارم. اگه اینم به در بسته بخوره، به دردسر میفتم.

ali_abdi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ميانه
رشته دانشگاه
پزشكي

من یه مشکلی واسم پیش اومده. کسی میتونه اینو حل کنه؟

من smartphone ندارم. پس طبیعتا نمیتونم از viber استفاده کنم. اما وقتی فهمیدم نرم افزارش برا pc هم موجوده، رفتم و نصبش کردم. و خب با شکست مواجه شدم چون اونم نیاز بود که رو گوشیت وایبر نصب باشه. رفتم دوباره سرچ کردم دیدم میشه از bluestacks که ماشین شبیه ساز اندروید روی ویندوزه، استفاده کرد. رفتم اونم نصب کردم، از بین اپ هایی که داشت وایبر رو انتخاب کردم و روش نصب شد؛ اما دقیقا وقتی خواست وایبر رو اجرا کنه، پیغام داد : unfortunately viber has stopped . چرا؟ من جز این راه، هیچ راه دیگه ای برا استفاده از وایبر سراغ ندارم. اگه اینم به در بسته بخوره، به دردسر میفتم.

یه راهی هست شما اگه تو فامیلاتون کسی باشه که smartphone داشته باشه میتونید تو گوشی اون وایبر خودتونو فعال سازی کنیدو بعدش هم وایبر پی سی تونو فعال کنید که البته اگه اون فرد تو گوشیش از قبل وایبرش فعال شده بود میتونه وایبرشو پاک کنه دوباره نصب کنه و شما اول وایبرتونو فعال کنیدو بعدش دوباره نرم افزار رو پاک کنه و وایبرو با شماره خودش فعال کنه

البته مطمین نیستم این روش جواب بده ولی احتمالش هس که جواب بده

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از global :
یه راهی هست شما اگه تو فامیلاتون کسی باشه که smartphone داشته باشه میتونید تو گوشی اون وایبر خودتونو فعال سازی کنیدو بعدش هم وایبر پی سی تونو فعال کنید که البته اگه اون فرد تو گوشیش از قبل وایبرش فعال شده بود میتونه وایبرشو پاک کنه دوباره نصب کنه و شما اول وایبرتونو فعال کنیدو بعدش دوباره نرم افزار رو پاک کنه و وایبرو با شماره خودش فعال کنه

البته مطمین نیستم این روش جواب بده ولی احتمالش هس که جواب بده

نه اصلا سیستم فعال سازی وایبر و نحوه نصبش به این صورت نیست که بخواد جواب بده یا نده.

ali_abdi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ميانه
رشته دانشگاه
پزشكي

نه اصلا سیستم فعال سازی وایبر و نحوه نصبش به این صورت نیست که بخواد جواب بده یا نده.
الکی از خودتون تز ندید خواهشا :/

من برا این که مطمین شم این روش جواب میده وایبرو رو لپ تاپ نصب کردم شماره گوشیمو زدم و خوب یه کدی برا گوشیم فرستادو با اون وایبر لپ تاپ رو فعال کردم و بعدش وایبر گوشیمو پاک کردم ولی همچنان وایبر لپ تاپم کار میکنه

پس اگه شما سیم کارتتونو وارد یه smartphone کنید و بعدش وایبر مربوط به شمارتونو فعال کنید بعدش به راحتی با همین روشی که گفتم میشه وایبر پی سی رو فعال کردو ازش استفاده کرد

بالا