• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلک های کنکوری و نکات مهم درسی

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : کلک های کنکوری

در راستای پست قبلیم گفتم یه مثال تصویری هم بیارم :D

این سوال رو اگه فرمولش رو حفظ نباشین باید بیخیال شین اگه هم بیخیال نیشین کلی وقت میگیره :|
ولی اگه تو صورت سوال عدد صفر رو بجای x بزارین ج کل معادله میشه 1
تو گزینه ها هم فقط گزینه اول هست که اگه بجای x بزارین صفر , جواب 1 بدست میاد
به همین سادگی, به همین خوشمزگی.... /m\

نگین حسینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله1المپیاد ریاضی سال 88و87
دانشگاه
علم وصنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

نکته ای که به نظر من خیلی مهمه اینه که موقع تست زدن همیشه همه گزینه ها رو بادقت وتا آخر باید خوند!!مخصوصا تو درسای عمومی!
وقتی یه گزینه به نظرتون درست اومد زود هول نشین و به قول معروف از هول حلیم نیفتین تو دیگ!!!!

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

به نقل از Farz :
در راستای پست قبلیم گفتم یه مثال تصویری هم بیارم :D

این سوال رو اگه فرمولش رو حفظ نباشین باید بیخیال شین اگه هم بیخیال نیشین کلی وقت میگیره :|
ولی اگه تو صورت سوال عدد صفر رو بجای x بزارین ج کل معادله میشه 1
تو گزینه ها هم فقط گزینه اول هست که اگه بجای x بزارین صفر , جواب 1 بدست میاد
به همین سادگی, به همین خوشمزگی.... /m\

به نظرم اين سبك تستي بايد بعد عيد و اون آخرا اعمال بشه چون از مفهوم دورمون ميكنه الان حتي سر آزمون بهتره اين حقه ها رو تا حد امكاناجرا نكنيم (شايد جالب نباشه اما نظر منه ديگه...)اين سوال از راه تشريحي هم زياد سخت نيست...
tg b=x بايد cos b رو بيابيم.از رابطه تبديل cos به tgاستفاده ميكنيم...

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

این چیزی که میگم کلک اینا به حساب نمیاد! اما یه توصیه ی خیلی کلی دارم...اون اینه که تو درسایی مثل فیزیک اینا از حفظ کردن اون همه رابطه دوری کنید
اصلا چیز جالبی نیست به نظرم...همون فرمول های ابتدایی واقعا کافی هستن.
بعد اینکه سعی کنید برا خودتون راه درست کنید تو سوالا!
مثلا یکی از راه هایی که من تو سینماتیک ساخته بودم استفاده از این اعداد زیر بود
مثلا وقتی یه جسم رها میشه اینکه ثانیه اول 5 متر میاد...ثانیه دوم 15...بعد 25
کلا 5 15 25 35 45 55 65 75 ... (البته وقتی که بدون سرعت ا.لیه باشه!)
حالا اینا چه کمکی می کنن

مثلا یادمه یه سوال بود گفته بود یه جسم رها شده از یه ارتفاعی...تو 2 ثانیه اخرش 100 متر طی کرده...از چه ارتفاعی رها شده
مثلا این سوال که اصلا سوال سختی هم نیست با فرمول و اینا راحت حل میشه...
اما مثلا اینجوری که خودم حل کردم اصلا محاسبات کاغذی هم نکردم
گفتم جمع 2 عدد شده 100...سریع 45 55 اومد تو ذهنم(متوالی بودن!)
55 ثانیه 6 امه......پس 35 25 15 5 موندن که 80 هست جمعشون دیگه..پس ارتفاع 180 بوده...
کلا تو سینماتیک خیلی میشه ایده زد که از فرمول استفاده نکنید....پس سعی کنید تو تستایی که میزنید پایبند فرمول های پیچیده و اینا نباشید....سعی کنید از خودتون راه حل پیدا کنید...اون سوالایی که میبینید خیلی طول کشیده حلش حتما فکر کنید روش و سعی کنید راه های جدید براشون پیدا کنید....

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من یه چیزایی درراستای پست قبلی بدم که کامل تر بشه
درواقعا تو سقوط آزاد میتونیم از تصاعد عددی استفاده کنیم چه سرعت اولیه باشه چه نباشه
مثلا وقتی یه جسمی با سرعت 30متر بر ثانیه از ارتفاع 80متری رو به بالا پرتاب بشه بعد از یه ثانیه سرعتش میشه 20متربرثانیه و 25=2/(20+30) رو طی کرده و به همین صورت تا به نقطه اوج میرسه
در واقع برای رسیدن سرعت از 30 به (سرعت نقطه اوج)0 , 3 ثانیه لازمه وطول مسیر طی شده هم یه این صورت میشه 25+15+5=45
و 3ثانیه هم طول میکشه به نقطه پرتاب برگرده و از اونجا به بعد هم سرعت ها بازم 10تا10تا اضافه میشنو ما تاجایی میانگین سرعت ها رو حساب میکنیم که جمعشن بشه 80 ینی این طوری : 35+45=80 متر
در نتیجه 2ثانیه هم طول میکشه تا برسه به زمین پس
سرعت نهایی 50
زمان کل 3+3+2=8

امیدوارم متن م کج فهمی نداشته باشه :-"

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : کلک های کنکوری و نکات مهم درسی

منم ایده بدم :-"
ایده اول - الکتریسیه ساکن :-" البته یه چیز خیلی پایه ایه ها ...
بعد این سوالی که میگم، خیلی سادست. از این مبحث تست بزنید، با این ایده پایه ایده های خفنی میاد سراغتون ؛ در کل الکتریسیته ساکن محاسبه و فرمول نمیخواد. مثل حرکت و ...

حالا بریم سر اصل

دو تا بار الکتریکی داریم؛ ذره ای. یکی 4 میکروکولن، یکی منفی 2 میکروکولن. فاصله بینشون 6cm اندازه نیرو رو می خواد. گزینه :
الف) 120 و دافعه
ب ) 20 و دافعه
ج ) 120 و جاذبه
د ) 20 و جاذبه

خُب دو تا گزینه که حذف شد! یکیش منفیه، یکیش مثبت. پس دافعه ها حذف.
حالا فاصله بینشون چنده؟ 6cm. مگه فرمول نداریم
2011051616074773_1.jpg

خُب. دو تا گزینه مونده رو ببینین. یکیش 120 و یکیش 20. فرقشون چیه؟ فرقشون یدونه تقسیم بر 6 ه. با توجه به اینکه r^2 داریم، می فهمیم یارو تقسیم بر 36 شده. پس گزینه درست، گزینه د هست! راحت!

ایده دُیّم :

یه سری مسائلی هست؛ از فیزیک 2. مثلا میگه تو یه ظرف n گرم آب 80 درجه و n گرم یخ صفر درجه داریم. بعد از تعادل چه بلایی سرش میاد و اینا. یا واسه بخار آب.
2 تا نکته پایه داره؛ میتونید تعمیم بدید اینا رو؛ طوریکه تمام مسائل این مبحث از اینا حل شن :
1. هر n گرم آب 80 درجه، n گرم یخ صفر درجه رو ذوب میکنه!
2. هر مقدار بخار آب 100 درجه، 8 برابر خود یخ صفر رو ذوب می کنه!

فقط بگم اگه ریاضی های 93 اینو بخونن ( رقیبای خودم :-" ) کوفتتون شه ایشالا :D ایشالا پیام نور یالقوز آبادم قبول نشین :D :-"

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی

خب تا این جایی که من خوندم،کلک هایی رو میگین که خودتونم خیلی باورش ندارین،به نظر من یه سری نکاتی رو که خودمون بدست میاریم و اغلب تو کتاب و کتابای کمک اموزشی نیس رو بزاریم برا دوستان استفاده کنن،
برای مثال صفحه 94 کتاب ریاضی دو یه مثال داره که یه جدول کشیدهخ و میگه که ایا رفتار نمیایی داره یا نه،خب این که رفتار نمیایی داشته باشه یا نه خیلی ضایعس و ارزش تست نداره،اما کاری که میکنن اینه؛میپرسن که ضلبطه ی رفتارِ نماییه این اعداد رو بنویسین!
خب با یکم وقت گذاشتن میشه فهمید که میتونیم یه فرمول براش پیدا کنیم: ((y=a*(q^(x/d
که aمقدار اولیه مونه(تو مثال کتاب 80 ـه!)
q قدر نسبت دنباله ی هندسیمونه،d قدر نسبت دنباله حسابیمونه،و xهم که متغییره دیه!
فک کنم کمکتون بکنه!

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از محمّد :
من گزینه تست رو هیچ وقت کامل سیاه نمیکردم. سریع یک خط یا نقطه میزدم که بفهمم جواب تست کدومه. بعد که وسط امتحان خسته شدم یا انتهای وقت امتحان یک جا پرشون میکردم. پرکردن پاسخ تست یکمی وقت گیره و اذیت میکنه. مخصوصا توی صندلی کوچیک که دفترچه بزرگ سوالات هم جلوته. اینطوری پرکردنشون یک جا سریعتر میشد.

گاهی از مدادهای تست زدنی گاج استفاده میکردم گاهی هم مداد خودم.

توی عمومی بچه ها اکثرا کمبود وقت دارن و مراقب هم منتظره برگه رو از زیر دست دانش آموز بکشه تا اختصاصی رو شروع کنه...تو عمومی حتما

باید یکی یکی پر شه...مثلا اگه ۱۰ تا ۱۰ تا پر کنه یا مثه نظر شما نقطه بذاره ممکنه وقت تموم شه و نرسه سوالایی رو که ج داده تو پاسخ نامه

وارد کنه...

ولی خ اختصاصیـ ها بستگیـ به شخصـ داره... :)

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

من از روی فرمولهای PHاسیدها یه فرمولی ساختم که از حل معادله درجه دوم بی نیاز میشید(کنکور 91 تجربی .مسئله اسید باز که باید معادله درجه دوم هم حل بکنید).ولی الان که شماها نخوندین انم مباحث رو به دردتون نمیخوره.هر کس از عزیزان پشت کنکوری بود یا اینارو خونده و تمایل داشت میتونه پیغام بده براش توضیح میدم.اینجا توضیح دادن وقت بچه ها رو میگیره چون خیلیا نخوندن هنوز این مبحث رو

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

بچه ها براي محاسبه نيروي كولوني؛ اگه بارها بر حسب ميكروكولون و فاصله بر حسب سانتيمتر بود ( كه در 99% سوالات اينطوريه )‌ در صورت كسر حاصل ضرب بارها رو ضرب در 90 كنين و در مخرج هم فاصله رو به توان دو برسونين به جواب ميرسين.
ديگه لازم نيست كاري به ميكروكولون بودن و صدم متر بودن و ... داشته باشين. اگه بر حسب سانتي متر نبود هم ميتونين به سانتي متر تبديل كنين و بعدا بنويسين

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

توی سوالا٬ مخصوصاً سوالای فیزیک اوّل به گزینه‌ها نگاه کنین چطورین٬ اگه مثلا 23 ٬ 230 ٬ 2300 ٬ 2300 بود گزینه‌ها٬ حتماً با دقت تبدیل واحدها رو انجام بدین ولی اگه ربطی به هم نداشتن لازم نیست الکی گرم به کیلوگرم٬ سانتی‌متر به متر٬ سانتی‌مترمکعب به لیتر و اینا رو انجام بدین و وقتتونو تلف کنید.

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

استوکیومتری هایی که محاسبش سخته
معمولا همون رقم اول سمت چپ تمام گزینه ها با هم فرق داره و مجبور نیستید تقسیم رو ادامه بدید

میدونم..بد توضیح دادم :D

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

يه چندتا مطلب از وبلاگم كپي كردم در مورد چشم:

- براي اينكه زلاليه و زجاجيه رو قاطي نكنين اين نكته رو در نظر داشته باشين يه بطري نوشابه رو در نظر بگيرين؛ شيشه رو براي چي استفاده ميكنين توش ؟ خب معلومه كه شيشه براي اينه كه از مايع داخلش ( نوشابه ) محافظت كنه و داخل خودش نوشابه رو قرار بده. نوشابه براي چيه ؟‌ براي اينكه ما بخوريمش و ازش تغذيه كنيم.
حالا حواستون باشه كه در عربي، " زجاج " به معني شيشه هست ميشه اينطور گفت كه زجاجيه يعني منطقه شيشه اي، زلاليه هم كه همون نوشابه بود نقشش رو در بطري نوشابه با نقش مايع زلاليه در چشم مقايسه كنين. اينطوري ديگه هيچوقت زجاجيه و زلاليه رو قاطي نميكنين.

- عيوب انكساري نزديك بيني و دور بيني رو براي اينكه قاطي نكنين از اين روش استفاده كنين :‌
اغلب ما كه عينكي هستيم (‌حتي اگه عينكي نباشين و برين پيش دكتر بازم بيش از نصف ماها حداقل 0.5 هست نمره چشممون )‌ مشكل چشممون دوربيني هست (‌البته آسيتگماتيسم هم زياده ولي ما داريم دور و نزديك بيني رو بررسي ميكنيم )‌ دليلش هم اينه كه اغلب كره چشممون كوچيكتر از حالت عادي هست و وقتي كره چشم كوچيكتر باشه لكه زرد هم ميادجلوتر و به عدسي نزديك تر ميشه و در نتيجه تصوير هم دز پشت شبكيه و لكه زرد ايجاد ميشه؛ بنابراين بايد از عدسي همگرا يا محدب استفاده كنيم.
حالا كه مشكل چشم خودتون رو خوب فهميدين؛ براي اينكه نزديك بيني و دوربيني رو قاطي نكنين در پاسخ به تست ها حواستون باشه كه چشم شما دوربين هست و عينكتون هم همگرا(محدب) هستش و كره چشمتون هم كوچيكتر از حد نرمال هست.

- نحوه كنترل سوراخ مردمك و قطر عدسي رو هم دقت كنين كه باهم قاطي نكنين، عدسي توسط ماهيچه هاي مژكي كنترل ميشه ولي مردمك كه سوراخي در وسط عنبيه هست، توسط تنگ و گشاد شدن خود عنبيه كنترل ميشه تا ميزان نور ورودي به عدسي رو كنترل كنه.

اگه ميخواين نكاتي كه در مورد فصل نوشتم رو كامل بخونين به اين لينك برين
http://93tajrobi.blogfa.com/

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اکثر سوالای ریاضی رو میتونید با امتحان کردن گزینه ها به جواب برسید مثلا اینا که جوابش یه بازه میشه
عددی رو بدید که تو گزینه ها مشترک نیست
کم کم گزینه ها حذف میشه
.......................................................
کلا به حس ششم خودتون اعتماد کنید من که خیلی حسی تست میزدم البته از الان تو ازمونا امتحان کنید اگه ج نداد کنکورتون رو خراب نکنید :D
.................................................
زسیت تا جایی که میتونید ترکیب کنید در زیست هر چیزی به بقیه چیزها مربوط میشه فقط کافیه مثلا 2 تا عضو در "کلسیم" مشترک باشن تولید مصرف یا هر چیز دیگه بعد کنکور میاد همه این ها رو در نظر میگیره
امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید :-"
قید ها رو حفظ کنید اصلا هم فکر حذف کردن نباشید چند بار که بخونید حفظ میشید کم کم اصلا هم سراغ کتاب جدا خوندن واسه قید نرید باید تو متن کتاب چشمتون بهش بخوره
قید ها رو با یه رنگ خاص هایلایت کنید با رنگ بقیه هایلایت ها فرق کنه در همه کتاب ها هم همین رو رعایت کنید حتی شیمی(توصیه میکنم شیمی هم قید های مهم رو بلد باشید اصلا بعید نیس امسال شمیم قید بدن)
اینجوی از حافظه دیداری تون هم استفاده میکنید

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از f.m :
اکثر سوالای ریاضی رو میتونید با امتحان کردن گزینه ها به جواب برسید مثلا اینا که جوابش یه بازه میشه
عددی رو بدید که تو گزینه ها مشترک نیست
کم کم گزینه ها حذف میشه
قدیما می شد :D الان کمتر پیش میاد. مثلا قدیما میگفت دامنه تابع f(x)=folan کدوم گزینه ست، بعد عدد های غیر مشترک دامنه ها رو میدادیم جواب می داد. جدیدا میگن دامنه تابع فلان بصورت (a,b) است. بزرگترین مقدار b-a کدام است و فلان ... .

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

اینقد ماشالا بزرگان هستن ک دیگه ما چی بگیم! :D
دو مورد
1.تو کنکور 92مون یادمه ی نمودار ساقه و برگ بود ک میانگین میخاست،ی سری از رفقا با وخ گذاشتن چیزی حدودِ 4 5 دقه حل کردن ولی با قوانین همنهشتی و بخشپذیری ای ک تویِ گسسته خوندید یادمه تویِ کمتر از 30 ثانیه قابل حل بود.پس همیشه رویِ انتخاب روش حلتون دقت کنین!
2.تو مسائل شیمی بخصوص استکیومتری و شیمی پیش ک محاسبه داره موقعی ک قراره دو سه عدد دو سه رقمی رو ضرب کنین با توجه ب رقم یکانِ گزینه ها قابل تشخیصه!تویِ مسائل فصل دو شیمی 3 هم ک قرار آنتالپی ها جمع و تفریق شه معمولا با در نظر گرفتن یکان+گاهی اوقات تخمین عدد راحت حل میشه
ینی کلن اگه تمرین کنید مسائل کمی تو شیمی میبینید ک نیاز ب حل داشته باشه! (;

mahan42

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری دزفول
شهر
دزفول
مدال المپیاد
المپیاد دو سال نفر اول اجتماعی استان خوزستان
دانشگاه
امام حسین
رشته دانشگاه
قلبیا مغز اعصاب

بده نکنید گر فتار میشید و فقط اینایی رو که 100 می دونید درست رو بنویسید سمپاد هر روز بهتر از دیروز

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

دوستان خیلی مراجعه کردن و از این تریپ سوالای شمردن تکواژ و واژه گله کردن ، من گفتم نظر تحصصیه خودمو بگم :-" (الان فهمیدین یه کنکوری با عقده خود کم بینیم یا نه ؟) B-)

آقا تو سوالتی که باید اینا رو فقط بشمارین ، چون 4 گزینست و میخوان نزدیک هم بدن پس باقی مانده گزینه ها بر 5 توی 99% اینجور سوالا متفاوته ، دیگه نیاز نیس کامل بشمورین ، از تکنیک ابداعیه من (پنج انگشت طلایی :-") استفاده کنین ، با انگشتای دست راستتون بشمارین و به ازای هر تک.اژ یا واژه یک انگشتتونرو بیارین پایین ، هورقت کامل دسستون مچ شد ، بازش کنین و دوباره انجام بدین :-" بعد آخره بار گزینه ای که باقی مانده 5ش با تعداد انگشت های بسته شدتون مساویه انتخاب کنین (این روش تنها به کنکوری های فراخ توصیه میشود ... )

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از علــی[میم] :
دوستان خیلی مراجعه کردن و از این تریپ سوالای شمردن تکواژ و واژه گله کردن ، من گفتم نظر تحصصیه خودمو بگم :-" (الان فهمیدین یه کنکوری با عقده خود کم بینیم یا نه ؟) B-)

آقا تو سوالتی که باید اینا رو فقط بشمارین ، چون 4 گزینست و میخوان نزدیک هم بدن پس باقی مانده گزینه ها بر 5 توی 99% اینجور سوالا متفاوته ، دیگه نیاز نیس کامل بشمورین ، از تکنیک ابداعیه من (پنج انگشت طلایی :-") استفاده کنین ، با انگشتای دست راستتون بشمارین و به ازای هر تک.اژ یا واژه یک انگشتتونرو بیارین پایین ، هورقت کامل دسستون مچ شد ، بازش کنین و دوباره انجام بدین :-" بعد آخره بار گزینه ای که باقی مانده 5ش با تعداد انگشت های بسته شدتون مساویه انتخاب کنین (این روش تنها به کنکوری های فراخ توصیه میشود ... )
خیلی راحت تره ولی بچه ها معمولا اشتباه میکنند :-"

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از محمد پسندیده فرد :
اینقد ماشالا بزرگان هستن ک دیگه ما چی بگیم! :D
دو مورد
1.تو کنکور 92مون یادمه ی نمودار ساقه و برگ بود ک میانگین میخاست،ی سری از رفقا با وخ گذاشتن چیزی حدودِ 4 5 دقه حل کردن ولی با قوانین همنهشتی و بخشپذیری ای ک تویِ گسسته خوندید یادمه تویِ کمتر از 30 ثانیه قابل حل بود.پس همیشه رویِ انتخاب روش حلتون دقت کنین!
میشه این سوالو از راه گسسته حل کنید؟

بالا