• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفکیک جنسیتی از گهواره تا گور؟

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
این خیلی عادیه که تو زندان تفکیک باشه:| چون هیچ بچه ای دوست نداره تو زندان و بدون شناسنامه به دنیا بیاد:| مگر اینکه دکه ی فروش کاندوم داشته باشن:))
.
به نظرم چه تفکیک باشه چه نباشه، فساد وجود داره و خواهد داشت! ولی اگه تفکیک باشه یه اتفاقی میفته، کسی یادنمیگره که اگه مشکلی تو این زمینه براش پیش اومد چطور باهاش مقابله کنه چون تجربه نداشته! پس ما اگه تفکیک رو برداریم خیلیا بهتر می تونن از خودشون دفاع کنن و همچنین مهارت های اجتماعی افراد هم افزایش پیدا میکنه.
به نظرم اگر هدف از تفکیک جنسیتی کاهش فساد باشه صرفا پاک کردن صورت مسئله ست. اگه میخواین از زیربنا کار مفید انجام بدین، یه راه حل درست و حسابی پیدا کنین.
.
درحال حاضر ما تو جامعه یه مشکل دیگه ای هم داریم، خیلیا میرن دانشگاه تا تعداد برخوردهای مفیدشون رو با جنس مخالف افزایش بدن:| نتیجتا خیلیا کلا درس نمی خونن و سطح دانشگاهم پایین میاد و کلی تحصیل کرده ی بیسواد تحویل جامعه میدن:|
.
بعد اینکه جدا کردن جنسیتی باعث میشه بعضیا از جنس مخالف برا خودشون غول یا چیزای دیگه بسازن:|

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
این خیلی عادیه که تو زندان تفکیک باشه:| چون هیچ بچه ای دوست نداره تو زندان و بدون شناسنامه به دنیا بیاد:| مگر اینکه دکه ی فروش کاندوم داشته باشن:))
.
به نظرم چه تفکیک باشه چه نباشه، فساد وجود داره و خواهد داشت! ولی اگه تفکیک باشه یه اتفاقی میفته، کسی یادنمیگره که اگه مشکلی تو این زمینه براش پیش اومد چطور باهاش مقابله کنه چون تجربه نداشته! پس ما اگه تفکیک رو برداریم خیلیا بهتر می تونن از خودشون دفاع کنن و همچنین مهارت های اجتماعی افراد هم افزایش پیدا میکنه.
به نظرم اگر هدف از تفکیک جنسیتی کاهش فساد باشه صرفا پاک کردن صورت مسئله ست. اگه میخواین از زیربنا کار مفید انجام بدین، یه راه حل درست و حسابی پیدا کنین.
.
درحال حاضر ما تو جامعه یه مشکل دیگه ای هم داریم، خیلیا میرن دانشگاه تا تعداد برخوردهای مفیدشون رو با جنس مخالف افزایش بدن:| نتیجتا خیلیا کلا درس نمی خونن و سطح دانشگاهم پایین میاد و کلی تحصیل کرده ی بیسواد تحویل جامعه میدن:|
.
بعد اینکه جدا کردن جنسیتی باعث میشه بعضیا از جنس مخالف برا خودشون غول یا چیزای دیگه بسازن:|
خب ببين منظور تو اينه كه از اين وقايع اتفاق بيافته بعد ادما درس بگيرن؟
خب شايد كار كنه اما به قيمت خيلى چيز هامون تموم ميشه.غول ساختن از جنس مقابل هم بهتره تا هر كارى باهاش بكنى!ما بايد همزمان هم اموزش بديم و هم يه تفكيك سطحى داشته باشيم.اما نه خيلى زياد و افراطى

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
خب ببين منظور تو اينه كه از اين وقايع اتفاق بيافته بعد ادما درس بگيرن؟
خب شايد كار كنه اما به قيمت خيلى چيز هامون تموم ميشه.غول ساختن از جنس مقابل هم بهتره تا هر كارى باهاش بكنى!ما بايد همزمان هم اموزش بديم و هم يه تفكيك سطحى داشته باشيم.اما نه خيلى زياد و افراطى
نه نگاه کن مطمئنا تو کلاس ابتدایی هیچ پسری نمیتونه به هیچ دختری تجاوز کنه:| ولی دو طرف یاد میگیرن چطور با هم برخور بکنن. دعوا می کنن، دوست میشن با همدیگه، رقابت می کنن و همه ی اینها باعث رشد شخصیتی و افزایش مهارت اجتماعی میشه.
اتفاقا اگه تو این سن ما بچه هارو کنار هم جمع بکنیم و بهشون یاد بدیم که جنسیتشون باعث نمیشه که یکی ازون یکی قوی تر باشه خیلی مشکلات حل میشن.
ما به جای اینکه به کسی یاد بدیم جنس مقابل غول نیست، از همون اول با این نگرش بزرگشون میکنیم انگار که چیز بدیهی باشه.
همچنین بزرگ شدنشون کنار هم باعث میشه اعتماد بنفسشون هم بیشتر رشد بکنه. به خاطر همین احتمال اینکه یه نفر که تو مقطع دبیرستان داره آسیب میبینه، برای مبارزه شجاعت نشون بده، بیشتر میشه.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
نه نگاه کن مطمئنا تو کلاس ابتدایی هیچ پسری نمیتونه به هیچ دختری تجاوز کنه:| ولی دو طرف یاد میگیرن چطور با هم برخور بکنن. دعوا می کنن، دوست میشن با همدیگه، رقابت می کنن و همه ی اینها باعث رشد شخصیتی و افزایش مهارت اجتماعی میشه.
اتفاقا اگه تو این سن ما بچه هارو کنار هم جمع بکنیم و بهشون یاد بدیم که جنسیتشون باعث نمیشه که یکی ازون یکی قوی تر باشه خیلی مشکلات حل میشن.
ما به جای اینکه به کسی یاد بدیم جنس مقابل غول نیست، از همون اول با این نگرش بزرگشون میکنیم انگار که چیز بدیهی باشه.
همچنین بزرگ شدنشون کنار هم باعث میشه اعتماد بنفسشون هم بیشتر رشد بکنه. به خاطر همین احتمال اینکه یه نفر که تو مقطع دبیرستان داره آسیب میبینه، برای مبارزه شجاعت نشون بده، بیشتر میشه.
خب اتفاقا من با اختلاط مدارس ابتدايى خيلى موافقم.من معتقدم از دبيرستان بهتره(البته مطمئن نيستم هنوز)كه جدا باشه. ولى با اختلاط مدارس ابتدايى كاملا مرافقم چون خيلى به پرورش اجتماعى كمك ميكنه

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
خب اتفاقا من با اختلاط مدارس ابتدايى خيلى موافقم.من معتقدم از دبيرستان بهتره(البته مطمئن نيستم هنوز)كه جدا باشه. ولى با اختلاط مدارس ابتدايى كاملا مرافقم چون خيلى به پرورش اجتماعى كمك ميكنه
چطور می تونیم تا ۱۲سالگی کنار هم نگه داریم و بعد جداشون کنیم و دوباره تو دانشگاه پیوندشون بزنیم؟:|
نهایتش بشه کلاسای درسو تفکیک کرد که به نظرم بازم اشتباهه. اتفاقا باید از دبیرستان یاد بگیرن که درس رو جدا کنن از چیزای دیگه. این باعث عدالت آموزشی هم میشه چون الان ببینی تو همین سمپاد خیلی جاها مراکز پسرونه امکانات بهتری دارن.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
چطور می تونیم تا ۱۲سالگی کنار هم نگه داریم و بعد جداشون کنیم و دوباره تو دانشگاه پیوندشون بزنیم؟:|
نهایتش بشه کلاسای درسو تفکیک کرد که به نظرم بازم اشتباهه. اتفاقا باید از دبیرستان یاد بگیرن که درس رو جدا کنن از چیزای دیگه. این باعث عدالت آموزشی هم میشه چون الان ببینی تو همین سمپاد خیلی جاها مراکز پسرونه امکانات بهتری دارن.
خب ميدونى گفتم كه شك دارم.به درستى مختلط بودن دانشگاه ها هم شك دارم
به علاوه در اينصورت خانواده هاى مذهبى ديگه بچه هاشونو به مدرسه نميفرستن.اما اونم راه داره اون اينه كه مثل قبل از انقلاب مدارس عادى(مختلط) و مدارس اسلامى(جدا)داشته باشيم كه راه حل خوبيه.اما هنوزم شك دارم اخه كنترل پسر ها از يه سنى به بعد سخت ميشه.

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
آقا این اسپمه ولی من که کاربر قدیمی نیستم و فرشید جان رو نمیشناختم
ولی یادمه همین اواخر فوت شدن و دیدم ایشون این تاپیکو تاسیس کردن
روحشون شاد=((

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
آقا این اسپمه ولی من که کاربر قدیمی نیستم و فرشید جان رو نمیشناختم
ولی یادمه همین اواخر فوت شدن و دیدم ایشون این تاپیکو تاسیس کردن
روحشون شاد=((
از اونايى بود كه همه دوستش داشتن
اميدوارم با ادامه راهش در اين بحث حداقل كمى روحش شاد بشه

dorincii

ز هـمـه خـلـق رمـیـده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
بَلْدَةً مَیْتاً
سال فارغ التحصیلی
1404
به علاوه در اينصورت خانواده هاى مذهبى ديگه بچه هاشونو به مدرسه نميفرستن.اما اونم راه داره اون اينه كه مثل قبل از انقلاب مدارس عادى(مختلط) و مدارس اسلامى(جدا)داشته باشيم كه راه حل خوبيه.اما هنوزم شك دارم اخه كنترل پسر ها از يه سنى به بعد سخت ميشه.
خانواده های مذهبی چرا نفرستن؟ بالاخره بعد از یه مدت دختر و پسرشون وارد جامعه ی مختلط میشن... بعد از یه مدت برای خانواده های مذهبی هم عادی میشه.
و در مورد اینکه پسر ها بعد از یه مدت کنترلشون سخت میشه...
آیا راهش تفکیک جنسیتیه؟ :|

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
خب مشکل تو اینه که با دخترای نسل جدید آشنایی نداری:))
حالا ما مثلا مدرسه مون ممتازه و حاشیه کم داره ولی سال پیش شایعه شده بود از مدرسه شکایت کردن چون یکی از بچه ها سعی در اغفال یه مرد متاهل ساندویچ فروش در خیابان مقابل رو داشته:|
بعضی از همکلاسی هامونم بودن که کافی بود یکی چپ نگاشون کنه همونجا میرفتن یقه ی طرفو می گرفتن یا بلند بلند به فحش می بستنش:| خلاصه اینکه نسل جدید رو دست کم نگیرین و اینا:))
تو هم داری زیادی پسرارو بزرگ میکنی:| پسرخاله ی من که دیگه ته خلافه از نظر همه ولی تا دختری خودش نخواد جلو نمیره:|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
(اصلا نمی خواستم وارد بحث بشم ولی یه توک پا حالا...)
اولا اینکه آدما رو با نگاه جنسیتی جدا کنیم خیلی مسئله ی بزرگتری از جدایی فیزیکیه پس من اول یکم از دیدگاه جنسیت زده بگم بعد به بحث فیزیکی هم که خوب میرسیم فقط نصفه نخونید تا تهش بخونید درست بحث کنیم

کلا از نظر من دیدگاهی جنسیت زده ست که بیاد به جایی که به آدما وسائل لباس ها و باز از همه مهمتر آدم ها به عنوان یک وجود واحد نگاه کنه میاد دو تا مونث مذکر ازش میسازه
یعنی وقتی به من نگاه میکنه قبل از اینکه یک انسان ببینه با حقوق انسانی مثل حق انتخاب یک دختر/پسر میبینه با محدودیت هایی که این صفت دختر/پسر به وجود میاره (اصلا دلم نمی خواد وارد بحث نان باینری ها بشم که جمع واقعا کششو نداره). این دیدگاه سبب تفکیک جنسیتی میشه. یعنی میاد کلا از جامعه دو دسته ی مونث مذکر میسازه
نه تنها تو آدما بلکه حتی رنگ ها و لباس ها و اعمال و رفتار
ابن دیدگاه میاد یکی رو به عنوان دختر جدا میکنه و محدود میکنه به دایره دختر بودن دستش عروسک میده بهش میگه ضعیف لباساشو صورتی میخره میگه باید متین باشه یا حتی جدیدا وارد فمنیسمش میکنه چرت و پرت های زن باید...

پسرم جدا میکنه و محدود میکنه به دایره پسر بودن محکومش میکنه به خشک بودن دستش تفنگ میده بهش میگه مرد که گریه نمیکنه لباساشو تیره میخره و بهش میگه نان آور خلنه و سایه سر و...شاید حتی دستشم یه سیگار بزاره

در حالی که قبل از اینکه هر آدمی هوییت جنسی داشته باشه هوییت انسانی داره قبل از اینکه یک فرد محکوم بشه به هنجار های جنسی باید علایق خودشو در نظر بگیره
این یعنی دیدگاه جنسیت زده
و اصتلاحات فم و مسکیلن (دخترانه و پسرانه) فقط و فقط یه دیدگاه نسبی از هنجار ها و تابو های جامعه ست
...
حالا این دیدگاه جنسی میاد به جنس ها صفت هایی متناقض نسبت میده (به دختر بر عکس صفت پسر) که اغلب ذاتا تو اون جنس وجود ندارن.
مثلا میان میگن پسر ها خوی هوس دارن و دخترا ندارن (اثبات علمی شده که نیاز جنسی دخترا و پسرا در دوران نوجوانی تغریبا برابره (البته این به خیلی از فاکتورا بستگی داره ها))
حالا این صفت هایی که به ظاهر و به خیال جامعه تو جنس وجود داره سبب میشه که به این فکر بیوفتند که اگر این دو جنس رو از هم دور نگه دارن آسیب کمتره
دخترا حواس پسرا رو پرت نمیکنن
پسرا کمتر به دخترا تجاوز میکنن
دخترا...
پسرا...
...
در صورتی که اینطور نیست اگر این دو جنس از اول در کنار هم بدون دیدگاه جنسی بزرگ شن یاد میگیرند تفاوت چندانی با هم ندارن و یاد میگیرن که این ذات مشترک انسانیشونه که تفاوت هایی درونشون ایجاد میکنه (تفاوت های فردی) ... یاد میگیرن با هم ارتباط برقرار کنند یاد میگرند به درستی همدیگر رو بفهمند
...
و متاسفانه تو جامعه ی ما مرد و زن نحوه ی رفتار با ام رو بلد نیستند. اصلا همین باعث میشه احساس تفاوت کنند. پسری که تا ۱۸ سالگی جز خواهر و مادر و فک و فتمیا دختر ندیده قطعا بلد نیست چطور باید رفتار کنه و به خاطر تابو ها رفتار های نادرستی از خودش بروز میده

پسری که از دخترا توهم یه موجود صورتی ازک نارنجیه و احساسیه غیر منطقی و... رو داره چطور می خواد به همسرش تو زندگی حق انتخاب بده

دختری که از پسر یه هیولای متجاوز مشکی پوش بی احساس و سنگدل تو ذهنش داره چطور می خواد تو رابطه برای درک احساسات پسر تلاش کنه

خیلی از مشکلات همسری رو اصلا همین تفکیک ها و هنجار ها میسازن
...
...
البته برای کسایی که الان می خواین بیاین راجب تجاوز خیابانی بگید باید بگم که اولا همه ی بحث تجاوز نیست ثانیا متجاوز ها از نظر روانی و جنسی مریض اند (عموما) و این ربطی به تفکیک و غیر تفکیک نداره... تجاوز خانگی نشندید؟ عربستان با اون همه نفکیک تجاوز نداره؟
...
تفکیک جنسی مریض ها رو بیشتر میکنه به جای اینکه کمشون کنع

(توک پام طومار شد ولی خوب...)

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics

کنترل پسرها؟
تو به خودت شک داری..
این حرفت خیلی افتضاحه
و اگر به خودت شک داری لطفا جمع نبند چون خیلی از پسر ها هستند که تو هر شرایطی بلدند خودشونو کنترل کنند و اکثر هستند که تو موقیعت دانشگاه و... اصلا نیاز به کنترل ندارن
وقتی جمع میبندی به من به پدرم و... به اکثر جنس مذکر های دنیا توهین میکنی

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
به نظر من اصلا این سبک مدارس ما باید برای دبیرستان از بین بره و دبیرستان ها یه حالتی مثل دانشگاه پیدا کنن ...اونوقت مختلط بودن مدارس هم راحت تره
اخه واقعا باید دختر و پسر ۱۷ و ۱۸ ساله رو ما به زور تو مدرسه نگه داریم ؟ مگه بچه کوچولو ان که از مدرسه فرار کنن ؟؟ کسی که دیگه بعد از این همه سال تکلیفش مشخص نیست یا منتظره از سر کلاس فرار کنه تو سن ۱۸ سالگی شاید واقعا علاقش اونجا نیست و باید از اول تو یه مسیر دیگه ای میبود...

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
کنترل پسرها؟
تو به خودت شک داری..
این حرفت خیلی افتضاحه
و اگر به خودت شک داری لطفا جمع نبند چون خیلی از پسر ها هستند که تو هر شرایطی بلدند خودشونو کنترل کنند و اکثر هستند که تو موقیعت دانشگاه و... اصلا نیاز به کنترل ندارن
وقتی جمع میبندی به من به پدرم و... به اکثر جنس مذکر های دنیا توهین میکنی
بينيد من قصدم اين نبود كه بگم همه مرد ها چجورين.فقط گفتم در اين سن فقط براى عده خيلى كمى، ممكنه كنترل كمى سخت بشه.و همچنين علت اينكه با اختلاط دانشگاه موافقم اينه كه خب همه بيش از هجده سال سن دارن و بار فكرى شون قطعا بيشتر از دبيرستانى هاست و در اين دوره اصلا نيازى به تفكيك نيست.و اصلا هم قصدم توهين نبود. در ضمن من همون اول گفتم كه در مورد مختلط يا تفكيك شدن دبيرستان ها مطمئن نيستم و اصلا يكى از اهدافم براى باز كردن اين تاپيك حل شدن اين سوال براى خودم بود چون در بحث چيزاى زيادى ميشه ياد گرفت.به هر حال اگر حرفم به شكل غير عمدى درست نبود ازت عذر ميخوام.
من هم كفتم كه فقط با مقدار خيلى كمى از تفكيك موافقم و با تفكيك دبيرستان هم شك دارم و مطمئن نيستم. ودر ضمن بله هميشه اقايان با عملكرد درست خيلى زيادن و اكثريت رو هم تشكيل ميدن.شما هم لطفا بى دليل به من حمله نكن.
خب مشکل تو اینه که با دخترای نسل جدید آشنایی نداری:))
حالا ما مثلا مدرسه مون ممتازه و حاشیه کم داره ولی سال پیش شایعه شده بود از مدرسه شکایت کردن چون یکی از بچه ها سعی در اغفال یه مرد متاهل ساندویچ فروش در خیابان مقابل رو داشته:|
بعضی از همکلاسی هامونم بودن که کافی بود یکی چپ نگاشون کنه همونجا میرفتن یقه ی طرفو می گرفتن یا بلند بلند به فحش می بستنش:| خلاصه اینکه نسل جدید رو دست کم نگیرین و اینا:))
تو هم داری زیادی پسرارو بزرگ میکنی:| پسرخاله ی من که دیگه ته خلافه از نظر همه ولی تا دختری خودش نخواد جلو نمیره:|
منم نگفتم مسئله فقط به پسرا برميگرده دو طرفس.البته حق با توئه من خيلى شايد دختراى الان رو نشناسم !
خانواده های مذهبی چرا نفرستن؟ بالاخره بعد از یه مدت دختر و پسرشون وارد جامعه ی مختلط میشن... بعد از یه مدت برای خانواده های مذهبی هم عادی میشه.
و در مورد اینکه پسر ها بعد از یه مدت کنترلشون سخت میشه...
آیا راهش تفکیک جنسیتیه؟ :|
منم تفكر خانواده هاى مذهبى رو تاييد نكردم اما متاسفانه همينه.خانواده مذهبى و سنتى بچشو هرگز به خاطر تفكراتشون به مدرسه مختلط نميفرستن.اين يه مشكل اساسيه كه با مختلط شدن مدارس داريم.
راهش هم تفكيك نيست اموزشه.اما از اونجايى كه الان هيچ اموزشى در اين زمينه نداريم گفتم.

بالا