• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایده های شما

salary

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : ایده های شما

.

• لایک
امتیازات: A.R.P

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
ایجاد فیلتر سنی در سایت+طبقه بندی احزاب

چرا برای قسمتهای مختلف سایت محدودیت سنی نمیذارین؟
الان اوناییکه 20 سال به بالا دارن دیگه نمیان سایت تقریبن...چون خیلی خسته کننده میشه براشون بحثهای بچگونه.
از اون ورم بعضی تاپیکا تو سایت هست که برای بچه راهنماییها مناسب نیست.
+
چرا برای سمپادیا حزب بندی نمیکنین کاربرا رو؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از مـیـنـا :
چرا برای قسمتهای مختلف سایت محدودیت سنی نمیذارین؟
الان اوناییکه 20 سال به بالا دارن دیگه نمیان سایت تقریبن...چون خیلی خسته کننده میشه براشون بحثهای بچگونه.
از اون ورم بعضی تاپیکا تو سایت هست که برای بچه راهنماییها مناسب نیست.
+
چرا برای سمپادیا حزب بندی نمیکنین کاربرا رو؟
۱. خب هرکس اختیار داره هرجا براش جذابه انتخاب کنه، لازم نیست ما هلش بدیم اونجا.
و مطلبی که برای یه بچه‌ی راهنمایی (یعنی ۱۲ سال به بالا) استاندارد و معمول نباشه هم توی سایت نداریم. اگر کسی برای خودش استاندارد های مخصوصی داره دیگه انتخاب اینکه از چه تاپیکی بازدید کنه با خودش و والدینشه.

۲. حزب بندی یعنی چجوری؟ یه کم بیشتر توضیح بده.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Bahar_R :
۱. خب هرکس اختیار داره هرجا براش جذابه انتخاب کنه، لازم نیست ما هلش بدیم اونجا.
و مطلبی که برای یه بچه‌ی راهنمایی (یعنی ۱۲ سال به بالا) استاندارد و معمول نباشه هم توی سایت نداریم. اگر کسی برای خودش استاندارد های مخصوصی داره دیگه انتخاب اینکه از چه تاپیکی بازدید کنه با خودش و والدینشه.
نه نه.منظورمو درست متوجه نشدین. :)
مثلن خیلی از بحثها بایکوت میشه بخاطر اینکه مناسب نیست برای کاربرهای راهنمایی سایت.....ماههای اخیرم کلی دعوا شد بخاطر این موضوع.
الان از دوازده سال کاربر داریم تا حدودن بیست وپنج سال......ایجاد موضوعی که برای همه افراد این بازه جذاب باشه سخته.
ومن به شخصه خیلی دیدم که کاربرای دانشجو دیگه نمیان سایت چون حس میکنن بحثها خیلی بچگونست ومناسب سنشون نیست

۲. حزب بندی یعنی چجوری؟ یه کم بیشتر توضیح بده.

مثل سایتهای دیگه ......فکر کنم! سمپاد سیتی هم قبلن همچین چیزی داشت.(فکر کنم)
الان براساس کنکور گروه بندی شدن کاربران.....مثلن پشتیبانی کنکور - کنکوری -فارغ التحصیل
میشه این گروه بندیارو گسترش داد.......مثلن برای بحثهای اعتقادی حزب بندی شن کاربران
گروه های زیادی سایت داریم که برای موضوع ایکس همنظرن و پشتیبانی میکنن همو و اکثرن با گروه ایگرگ بحث میکنن واینا
این گروههارو میشه رسمیشون کرد.براش تاپیک زد تا بقیه هم باهاشون آشنا شن واگه خواستن عضوش شن....
حتا میشه برای هر گروه نماینده تعیین کرد و بهشون اختیارات خاصی داد تا از حق هم گروهیاش دفاع کنه واین صوبتا....
کلن جامعه ی دارای احزاب موفق تر عمل میکنه :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

ومن به شخصه خیلی دیدم که کاربرای دانشجو دیگه نمیان سایت چون حس میکنن بحثها خیلی بچگونست ومناسب سنشون نیست

مثلن برای اینجور کاربرا چه بحثایی رو میشه ایجاد کرد ک بچگونه و خسته کننده نباشه براشون و الان هم نشه ایجاد کرد ؟ میشه چند تا موضوعو بگی بهم ؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از sadlove :
مثلن برای اینجور کاربرا چه بحثایی رو میشه ایجاد کرد ک بچگونه و خسته کننده نباشه براشون و الان هم نشه ایجاد کرد ؟ میشه چند تا موضوعو بگی بهم ؟
بهتر نیست یه تاپیک بزنیم براش واز خود این افراد بپرسیم.
من هنوز با تاپبکای خاله زنکی وبچه گونه وقتمو میگذرونم و اونقدری پیر نشدم که درک کنم این افرادو و به جای اونا نظر بدم.

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سالاری :
بعضی کاربران به پیشنهادهای بالا رای منفی دادند!! یعنی همین نکته ای که در بالا گفتم مصداق پیدا کرد. خوب است کاربران سایت دلیل مخالفت را بنویسند و بمن پ خ کنند یا حداقل ایده بهتری مطرح کنند نه این که با منفی دادن جلو ایده های جدید را بگیرند!!! البته می ترسم چند نفر دیگر برسند و به همین پاسخ نیز منفی بدهند!!!
جناب آقاي سالاري سلام، در مورد استفاده از مثبت و منفي فروم سعي كرده طي اين مدّتي كه اين امكان رو گذاشتيم فرهنگ استفاده از اون رو هم به بچّه ها ياد بديم. مثبت و يا منفي دادن نشون دهنده ي موافقت يا عدم موافقت با اون صحبت مورد نظره. ممكنه من به يكي از پست هاي كسي كه باهاش خيلي هم دوست هستم منفي بدم تا مخالفتمو با اون صحبت نشون بدم و مطمئنم كه اون هم متوجّه منظور من از اين منفي دادن ميشه و كدورتي هم پيش نمياد. افراد زيادي هم هستند در سايت كه حرفشونُ بيان ميكنن، منفي هاي زيادي هم ميگيرن اما اين منفي دادن جلوي بيان عقايدشونُ نميگيره.

در مورد افرادي هم كه به طرز نادرستي از اين امكان استفاده ميكنن در صورت تاييد مديران اخطار داده ميشه بهشون.

در مورد امكان امتيازدهي توي اين تاپيك بحث شده قبلن، اميدوارم جمع بندي كلّي اي كه از بحثاي قبلي گرفته شده براي پاسخ گويي بهتون كافي باشه.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از مـیـنـا :
بهتر نیست یه تاپیک بزنیم براش واز خود این افراد بپرسیم.
من هنوز با تاپبکای خاله زنکی وبچه گونه وقتمو میگذرونم و اونقدری پیر نشدم که درک کنم این افرادو و به جای اونا نظر بدم.

مینا ب هر حال الان هم میتونن تاپیکهای لازم رو ک خلاف قوانین فروم نباشه ایجاد کنند و مانعی نداره .
بنابراین رده بندی سنی لزومی براش نداره . فقط فهالیت باید در چارچوب قوانین باشه .

در مورد حزب بندی هم خب چ حزبهایی جز اعتقادی و سیاسی ؟
در مورد اعتقادی ک مثال زدین عملن نمیشه . چون حتی عقاید بین مسلمونها هم مختلفه . و تنوع عقاید (دین/فرقه و..) خ زیاده .
و اینکه خب حزب بندی بشه ک دقیقن چی بشه !؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از sadlove :
در مورد حزب بندی هم خب چ حزبهایی جز اعتقادی و سیاسی ؟
در مورد اعتقادی ک مثال زدین عملن نمیشه . چون حتی عقاید بین مسلمونها هم مختلفه . و تنوع عقاید (دین/فرقه و..) خ زیاده .
و اینکه خب حزب بندی بشه ک دقیقن چی بشه !؟
میشه به دو گروه تقسیم کرد مسلمون غیر مسلمون.(که میشه آتئیست وآگنوستیک ودئیست یامسیحی ایناکه فکر نکنم داشته باشیم آخریارو)

قبلنا انجمنهای علوم انسانی مناظره میذاشتین و داوری هم داشتن حتا وگروه بندی.....به نظرم اون موقع کیفیت بحثها بیشتر بود واستقبال هم همینطور
ولی الان :| مگس هم پر نمیزنه اعتقادی وجامعه شناسی و... وقتی تاپیکی هم زده میشه همه اعتراض میکنن که بی محتواست تاپیک

میشه انجمن اعتقادیو مثل یه مناظره کلی درست کرد که نماینده های هر دو گروه با مشورت هم موضوعاتی رو انتخاب کنن و روش بحث شه وافراد هم مسولیتهایی قبول کنن و مفید باشه تاپیک (مثلن درباره حقوق زنان در اسلام یکی آیات قرانو یکی بره سراغ روایات ویکی بره سراغ احکام مجتهدا و.....

علاوه بر اینا میشه نظم داد به فروم با ایجاد احزاب.....الان اکثر دعواهای سایت بخاطر اعتقادیه....
با گروهبندی وتعیین نماینده میشه نظارت کرد بر گروهها و دو گروه بین خودشون قوانینی بذارن برای بحثها ویا مثلن حدود احترام به عقایدواین صوبتا

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب ما چیزی که نمی‌خوایم باشه و می‌خوایم کم‌رنگ بشه دقیقا همین حالت دسته بندیه. حزب اعتقادی و سیاسی مرز و دسته دسته شدن کاربرا رو چند برابر محکم و جدی می‌کنه. مثلا پهلوی اسم طرف دسته‌ نوشته بشه جبهه‌گیری و حس جدا بودن و دسته بندی رو تشدید می‌کنه.
قوانینی که فروم داره کاربردش جلوگیری از توهین و آسیب و رعایت حقوق همه هست، اگر حزب باشه هم باعث بهتر انجام شدن این وظیفه نمی‌شه چون ما یه حدی بیشتر وارد جزئیات رفتار افراد نمی‌شیم چون شخصیه، چه با حزب چه بدون حزب.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

من این پیشنهادو توی انجمن خودش مطرح کردم وخیلیم پیگیریش کردم .
ولی خوب انگار مدیرشون با شروع موج سرما ی شمالغرب کشور خواب زمستانی رفتن :-" :D

نظرتون چیه بعد از ایجاد حرف بزن انگلیسی حرف بزن ترکی هم بذاریم.....
هدف هم افزایش تاپیکهای خاله زنکی حرف بزن نیست :D
تو این تاپیک ترکی مینویسیم ودوستانی که بلدن ترکیو مشکلات نوشتمونو میگن.
مثلن. غلط نوشتاری واینکه کلمات اصیل ترکیو به جای کلمات غیر ترکی که رایج شده بین ما :-< پیشنهاد بدن.
فکر کنم خیلی مفید خواهد بود برای آموزش ترکی....جایگزینی برای تاپیکای مشابهی که هدفشون آموزش ترکی بود ولی دارن خاک میخورن....

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

نيازي نيست حرف بزن باشه. اگه هدف اصلاح اشكالات شما توي زبان تركي هست، هدف حرف بزن چيزِ ديگه ايه. توي ساير زبان هاي خارجي ميشه تاپيك رو زد با همين عنوان اصلاح اشتباهات بچّه ها در زبان تركي.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

خوب همون میشه دیگه. :-" فقط اسمش فرق میکنه :D
بچه ها میان جمله مینویسن وبقیه اصلاحش میکنن.
بسیار خوب.من تاپیک میزنم. :)
ممنون بابت حمایت ;;)

g16_128

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
95

مثلا اینکه یه جور بفهمی طرف مقابلت پ.خ رو دیده یا نه :-"

و اینکه با ایجاد چت باکس بسیار موافقم ...لطفا مدیران به فکرش باشن :)
با تشکر

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

چت باکس قبلن سرش تصمیم گیری کرده تیم مودیریتی و تصمیم نهایی اینه ک نباشه . بنابراین امکان برگشتش وجود نداره .

اون پ.خ هم فک نمیکنم امکانش وجود داشته باشه دوستان هم براتون توضیح دادن .

اسپم ندین .

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

ای کاش میشد وقتی میریم تو مشخصات یه جایی بود میگفت که هر فردی تو هر انجمن یا تاپیک چند تا پست گذاشته و اونا رو نشون میداد

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.

به نقل از DARK SHADOW :
ای کاش میشد وقتی میریم تو مشخصات یه جایی بود میگفت که هر فردی تو هر انجمن یا تاپیک چند تا پست گذاشته و اونا رو نشون میداد

تو آمار فعالیت میانگین حضور هر کاربر تو انجمن‌ها رو نشون می‌ده.

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

به نقل از لیـلآ :
تو آمار فعالیت میانگین حضور هر کاربر تو انجمن‌ها رو نشون می‌ده.
منظورم آمار فعالیت ها نبود.اونو قبلا دیده بودم منظورم اینه که تمام ارسال هامون رو گذاشته باشه مثل بخش ارسال ها

بالا