• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایده های شما

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : ایده های شما!

به نقل از یـاشــــــــار :
میشه بپرسم این ایده ای که شما دادید ، اصولا
به چه دردی میخوره؟
با عرض پوزش و شرمندگی البته :)

شما تو فیس بوک اکانت داری؟........اونجا به چه دردی میخوره؟.....
خوب میشه کاربرای بیشتری از تو سایت رو شناخت!.......
کاریه که چت روم هم انجام میده!

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از پسر خیابون پشتی :
شما تو فیس بوک اکانت داری؟........اونجا به چه دردی میخوره؟.....
خوب میشه کاربرای بیشتری از تو سایت رو شناخت!.......
کاریه که چت روم هم انجام میده!
شما فیس بوک رو با اینجا مقایسه میکنی و "یکسان" در نظر میگیری؟ :-?
اینکه کیا اومدن پروفایل ِ شمارو دیدن باعث میشه شما کاربرای بیشتری رو بشناسی؟ :D ;))

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

نشون دادن اینکه چه کسی از پروفایل دیدن کرده، بر خلاف حقوق کاربرهاست! به قول این خارجی ها بر خلاف privacy هست!

همون فیس بوک هم این اطلاعات رو در اختیار کسی قرار نمی ده! این برنامه ها هم که ادعا می کنند نشون می دن، 100% تقلبی هستند، برای گول زدن افراد ساده لوح طراحی شدند تا کنترل اکانتشون رو دست بگیرند! نتایجی هم که می ده کاملا رندوم هست.

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از یـاشــــــــار :
شما فیس بوک رو با اینجا مقایسه میکنی و "یکسان" در نظر میگیری؟ :-?
اینکه کیا اومدن پروفایل ِ شمارو دیدن باعث میشه شما کاربرای بیشتری رو بشناسی؟ :D ;))

چرا میخندی؟ :D .......خوب چرا که نه؟......
من که نگفتم فیس بوک با اینجا یکیه!!!.....گفتم اونجا هم این امکان رو داره!

به نقل از پارسا :
نشون دادن اینکه چه کسی از پروفایل دیدن کرده، بر خلاف حقوق کاربرهاست! به قول این خارجی ها بر خلاف privacy هست!

همون فیس بوک هم این اطلاعات رو در اختیار کسی قرار نمی ده! این برنامه ها هم که ادعا می کنند نشون می دن، 100% تقلبی هستند، برای گول زدن افراد ساده لوح طراحی شدند تا کنترل اکانتشون رو دست بگیرند! نتایجی هم که می ده کاملا رندوم هست.

برخلاف حقوقه؟......خوب چرا میاد پروفایل منو دید میزنه؟ :D
وقتی اطلاعات منو میبینه....منم باید بدونم که اطلاعات منو دیده دیگه! :D
ولی اگه تصمیم اینه منم حرفی ندارم!......

• شروع کننده موضوع

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پسر خیابون پشتی :
وقتی اطلاعات منو میبینه....منم باید بدونم که اطلاعات منو دیده دیگه! :D
اطلاعات بعضی هاش اجباری نیست، اگه نمیخواید دیده شه نزارید، اگه گذاشتید فرض بگیرید همه میبینن :)

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

اگه شد شرایطی رو بوجور بیارید تا بهترین ارسال کنندگان روز و هفته و از اینجور چیزا هم روی صفحه اصلی
نمایش داده بشن >:D<

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه
اقتصاد صنعتی، عکاسی، مدیریت کیفیت

همونطور که میدونید اکثر فروم های بزرگ جهان برپایه ی سیستم vBulletin هستن و فروم های بزرگ ایرانی مثله p30world , mobilestan , persiantools هم بر همین اساس هستن!

خب طی این چندساعتی که پس از مدتها توی این انجمن عضو شدم یه چیزی شدیدن اذیتم میکنه! پیچیدگی امکانات سایت! مثلن اینکه برای پاسخ باید یک کلید رو بزنیم خیلی بده! و موضوعات دیگر که به اونها اشاره هم شده قبلن، مثل:
عدم تعبیه دکمه "تشکر"، عدم نشان دادن تعداد ارسالهای اعضا در هر ارسال، عدم نشان دادن تاریخ عضویت اعضا در ارسالها، عدم نشان دادن ویزیتور های هر پروفایل، عدم وجود چیزی به نام addlist برای اعضا، عدم وجود visitor message برای مثلن تبریک تولدی چیزی به هریک از اعضاء

که همه این قابلیتها در سیستم ویبالتین وجود داره، و فکر نمیکنم خریداری لایسنس و فارسی ساز ویبالتین برای سایتی با این پیشینه کار مشکلی باشه!
و در ضمن دانستن 10 ویزیتور اخیر هر پروفایل حق دارنده پروفایل هست! و کسی هم که ویزیت میکنه میتونه با اینویزیبل اومدن کاری کنه که طرف مقابل متوجه ویزیت شدن پروفایلش توسط اون نشه!
و اینکه فیسبوک این حق رو به دارنده پروفایل نداده هم ربطی به فروم و فروم بازی پیدا نمیکنه!

درکل این سیستم SMF یک سیستم پیچیده برای اعضا و البته ساده برای مدیران هست! من از سال 2006 در انجمنهای پی سی ورلد عضو بودم و 5000 و اندی پست هم دادم ولی هنوز هم احساس راحتی میکنم بخاطر پیچیدگیهای کمی که ویبالتین نسبط به SMF داره اما الان اینجا در طی چندساعت واقعن سردرگم هستم!

با تشکر و عذرخواهی به دلیل طولانی شدن پست ♥

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

vBulletin خیلی شلوغه!.....
منظورم اینه که همه چی انگار چسبیده به همه.....خیلی ریزه پیزه و شلوغ میشه محیط فروم.....
اس ام اف به نظرم جمع و جور تره.....

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

به نقل از aRThaS_08 :
همونطور که میدونید اکثر فروم های بزرگ جهان برپایه ی سیستم vBulletin هستن و فروم های بزرگ ایرانی مثله p30world , mobilestan , persiantools هم بر همین اساس هستن!

خب طی این چندساعتی که پس از مدتها توی این انجمن عضو شدم یه چیزی شدیدن اذیتم میکنه! پیچیدگی امکانات سایت! مثلن اینکه برای پاسخ باید یک کلید رو بزنیم خیلی بده! و موضوعات دیگر که به اونها اشاره هم شده قبلن، مثل:
عدم تعبیه دکمه "تشکر"، عدم نشان دادن تعداد ارسالهای اعضا در هر ارسال، عدم نشان دادن تاریخ عضویت اعضا در ارسالها، عدم نشان دادن ویزیتور های هر پروفایل، عدم وجود چیزی به نام addlist برای اعضا، عدم وجود visitor message برای مثلن تبریک تولدی چیزی به هریک از اعضاء

که همه این قابلیتها در سیستم ویبالتین وجود داره، و فکر نمیکنم خریداری لایسنس و فارسی ساز ویبالتین برای سایتی با این پیشینه کار مشکلی باشه!
و در ضمن دانستن 10 ویزیتور اخیر هر پروفایل حق دارنده پروفایل هست! و کسی هم که ویزیت میکنه میتونه با اینویزیبل اومدن کاری کنه که طرف مقابل متوجه ویزیت شدن پروفایلش توسط اون نشه!
و اینکه فیسبوک این حق رو به دارنده پروفایل نداده هم ربطی به فروم و فروم بازی پیدا نمیکنه!

درکل این سیستم SMF یک سیستم پیچیده برای اعضا و البته ساده برای مدیران هست! من از سال 2006 در انجمنهای پی سی ورلد عضو بودم و 5000 و اندی پست هم دادم ولی هنوز هم احساس راحتی میکنم بخاطر پیچیدگیهای کمی که ویبالتین نسبط به SMF داره اما الان اینجا در طی چندساعت واقعن سردرگم هستم!

با تشکر و عذرخواهی به دلیل طولانی شدن پست ♥
+ - های این‌جا می‌تونن به جای تشکر کاربرد داشته باشن!
تعداد ارسال‌ها رو خودمون برداشتیم چون واقعا ضروری نبود! تاریخ عضویت رو هم می‌شه نمایش داد ولی آیا واقعا فایده‌ای داره !؟
گروه دوستان وجود داره !
برای تبریک تولد می‌شه پ.خ زد
و دیدن ویزیتورها واقعا به نظر من که ضروری نیست!!!

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه

اینجوری که همه ش شد عقاید خودتون :|

میخواید فروم رو صورتی کنیم و یه قالب گل گلی هم بندازیم که دیگه بشه دلخواه شما : دی

تعداد ارسال ها میزان پختگی یک کاربر رو نشون میده! این که فقط تشکرها رو الان نشون میده خب بی فایده س! اما میزان ارسال ها به تشکرها میتونه تصویری از شخصیت یک کاربر بده تا بدونیم با چه کسی طرفیم!

و تاریخ عضویت هم میتونه تصویری به ما بده که این کاربر چقدر تو فروم بوده و اصلن میزان شناختش از فروم چه مقداره

پخ رو هرکسی نمیبینه اما ینکه بیان توی پروفایلش بهش تبریک بگن این حس بهتری رو داره و برای مکالمات روزانه و اینا هم خیلی بهتره! هرچند، شما حتی پیغام خصوصی رو هم ظرفیتش رو افزایش نمیدید چه برسه به پیغامهای پروفایل بصورت نامحدود!

درضمن بهتره برای ویزیتور ها نظر باقی کاربران رو هم بپرسید و اگر واقعن از اون ادمین ها هستید که سایت رو متعلق به خودشون میدونن خب، بهر حال نظرتون شرط میشه!

+ - هم تصویر خوشی نداره! یعنی مثلن آدم از هرکی بدش میاد واسش منفی میزنه و اگرم رفیقش باشه مثبت!
اگر تنها مثبت رو بزارید و آمار رو هم توی پروفایل نمایش بده به نظرم این آمار واقعی تر میشه!

ممنون از وقت و توجهی که برای خوندن این پست گذاشتید ♥ هرچند امیدوارم مثله قبلی جوابش صول نکشه!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از aRThaS_08 :
تعداد ارسال ها میزان پختگی یک کاربر رو نشون میده! این که فقط تشکرها رو الان نشون میده خب بی فایده س! اما میزان ارسال ها به تشکرها میتونه تصویری از شخصیت یک کاربر بده تا بدونیم با چه کسی طرفیم!
و تاریخ عضویت هم میتونه تصویری به ما بده که این کاربر چقدر تو فروم بوده و اصلن میزان شناختش از فروم چه مقداره
تشکر سیستم کاملی نیست ! باید یه چیزی خلاف اون هم باشه ، فکرکنم سیستم امتیاز دهی فعلی یکی از بهترین انواع موجود باشه !
تعداد ارسالا اصلا میزان پختگی رو نشون نمیده ! اصلا برداشتن نمایش به همین دلیل بود ، همه فکر میکردن هرچی بیشتر پست داشته باشن تو سایت پخته ترن و با نمایش تعداد ارسالها کنار هر پست یه جورایی انگیزه اسپم دهی بالا میرفت ،
از اون گذشته اگه خیلی علاقه مند بودید که طرفتونو بشناسین توی پروفایلش میتونید همه اینارو پیدا کنید .

به نقل از aRThaS_08 :
+ - هم تصویر خوشی نداره! یعنی مثلن آدم از هرکی بدش میاد واسش منفی میزنه و اگرم رفیقش باشه مثبت!
اگر تنها مثبت رو بزارید و آمار رو هم توی پروفایل نمایش بده به نظرم این آمار واقعی تر میشه!

هدف همینه که شما از نظر هرکس خوشتون اومد + بدین و با هرکس مخالف بودین - !
اینجور رفیق بازیا که میرن به پستای هم + میدن تابلو میشه و مدیرا هم اگه بفهمن ، امتیازهایی که به هم دادنو حذف میکنن .

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه

من گفتم نسبت تعداد ارسال ها به تعداد تشکرها، منظور من تعداد ارسال ها به صرف نبود!

درضمن همه که اینترنت نامحدود ندارن هی هر کاربرو برن تو پروفایلش!

امیدوارم منظورمو واضح گفته باشم ♥

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از aRThaS_08 :
من گفتم نسبت تعداد ارسال ها به تعداد تشکرها، منظور من تعداد ارسال ها به صرف نبود!

درضمن همه که اینترنت نامحدود ندارن هی هر کاربرو برن تو پروفایلش!

امیدوارم منظورمو واضح گفته باشم ♥
خب همین الانش هم با یک نسبت ِ خیلی منطقی که دیگه هیچ حقی هم از کسی ضایع نمیشه داره این کاری که میگید اجرا میشه
و به صورت درجه بندی ِ کاربری و همچینین رنگ ستاره هاشون نشون داده میشه!!
مشکلش چیه؟
اگه کسی واقعا میخواد از اینا بیشتر بدونه به نظر ِ خودت حتما اینترنت ِ نامحدودی هم کنارش داره!! که بره توی پروفایلش و بقیه ی info هاشو بخونه!!!
درضمن ربطی محدود و نامحدود بودن ِ اینترنت نداره!!! :-??

در مرحله ی بعد هم اینکه بخوای پخته بودن ِ کاربر ِ مقابلت رو ببینی به هیچ وجه میزان ِ تشکر هاش و پست هاش ملاک ِ خوبی نیست!
سمپادیا هیچ وقت سیاست ِ ش این نیست که کابراش فقط به خاطر ِ داشتن ِ دوتا ستاره بیتشر بخوان پست ِ الکی بدن و یا استفاده ی بیهورده از تشکر هاشون بکنن :)

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه

آقا شما برای کی داری دلیل میاری؟

باور کنید با 2تا تکست اضافه کردن زیر یوزر هر کسی سایت نه سنگین میشه نه کسی ناراحت میشه نه مشکلی پیش میاد!

خیلی هم مفیده! البته نمیگم شما اشتباه میگید اما خب به هر حال اگه هر ایده ای داده میشه شما بخواین اینجوری ردش کنین و طرف رو قانع کنین! خب بهتره همچین تاپیکی نباشه اصلن! درضمن فونت پیشفرض تکست باکس مربوط به کوییک ریپلای خیلی بده!

آدم نمیتونه غلط املاییاشو تشخیص بده، Tahoma فونت استاندارده!

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از aRThaS_08 :
آقا شما برای کی داری دلیل میاری؟

باور کنید با 2تا تکست اضافه کردن زیر یوزر هر کسی سایت نه سنگین میشه نه کسی ناراحت میشه نه مشکلی پیش میاد!

خیلی هم مفیده! البته نمیگم شما اشتباه میگید اما خب به هر حال اگه هر ایده ای داده میشه شما بخواین اینجوری ردش کنین و طرف رو قانع کنین! خب بهتره همچین تاپیکی نباشه اصلن! درضمن فونت پیشفرض تکست باکس مربوط به کوییک ریپلای خیلی بده!

آدم نمیتونه غلط املاییاشو تشخیص بده، Tahoma فونت استاندارده!
دوست ِ عزیز و بزرگوار ،
برای خودم که دلیل نمیارم ، دارم برای شما دلیل میارم و مسالمت آمیز راجع به این موضوع صحبت میکنیم :)
برادر جان! اینارو که بنده یا هرکسی برای سنگین شدن ِ سایت نمیگیم
اخه وقتی هیچ دلیل ِ منطقی ای نداره این کار ، باید موافقت بشه؟
الان ما همه ی پیشنهاد ها رو رد کردیم؟
اینی که میگین فونت ِ default ِ ارسال ِ سریع بده ، بله منم قبول دارم و خودمم قبل ِ اینکه بگی این مسئله رو متذکر شدم!
ولی جاش اینجاست نه اینجا!
خب آخه این که شما پست ها و تاریخ ِ عضویت ِ طرف رو ببینید توی پروفایلش انقدر زحمت داره ؟
باور کنید اونقدر مسئله ی مهمی نیست و خیلی از این مهم تر وجود داره!!!

بعدم اینکه درسته این کار توی خیلی از فروم ها رواج داره و به قول مثل ِ معروف ِ یکی از کاربرا ، رنگ ِ شرت ِ همسایشون رو هم نوشته داخل اون کادر کنار اسمش اما به هر حال نمیشه که همه جا یکسان باشه!
یک سری فرق هایی بین ِ هم فرومی وجود داره :)

تاپیک های قدیمی رو هم بی زحمت مطالعه کنین تا اطلاعات خیلی بیشتر و بهتری به دست بیارین و به طور ِ کلی با سیاست های سایت آشنا بشین (;
ممنون :D (ببخشید سرتو به درد آوردم )

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه

اختیار دارید بنده سر شما رو درد اوردم

الان مثلن من همون پست قبلی رو سند کردم و آخرش تشکر و اینا یادم رفت خواستم ادیت کنم چیز شدم : دی

آخه توی صفحه جدید باز میشه کلی دنگ و فنگ داره ولی جاهای دیگه ادیت رو که میزنی ادیت پست کادرش همونجا باز میشه : دی

به هر حال ممنون از رسیدگی و راهنمایی هاتون ♥ ممنون که ایندفعه زود جواب دادین چون من برای جواب آرمیتا خانوم مجبور شدم کل پستی که داده بودمو از اول بخونم تا یادم بیاد چی گفتم :D

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

پایین پست طرف راست آیکن ویرایش داره که همون‌جا باز می‌شه !

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه

نمیدونم این مربوط به اشکالات نسخه جدید میشه یا نه!
اما اگر میشه عنوان مدیریت هر مدیر رو توی تایتلش بزنید!
می دونم توی صفحه اول لیستی از همه مدیرها هست اما خب اگر باشه بهتره و مثلا برای مدیران موقت هم "مدیر موقت ..." اگه باشه خیلی بهتره
البته خب اینجا یه انجمنیه که یه نفر یهو مدیر 3-4تا انجمن هست که برای اونا مثلن میشه عنوان "مدیر تالار" رو درنظر گرفت!
میدونم بود و نبودش زیاد تفاوتی نداره اما باشه بهتره خب! برای کاربران تازه وارد مثله من خیلی میتونه مفید باشه که مدیرانو بشناسیم و بدونیم مربوط به چه انجمنی هستن توی یک بحث

بازم ممنون از اینکه منو تحمل میکنید :D ♥ هروقت احساس کردید خیلی دارم حرف میزنم بهم بگید که بدونم : دی

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

منم یه پیشنهاد دارم...

بنظرم بهتره یه امکان بزارین که فرد بتونه یوزرشو پاک کنه...

معمولا همه ی فروم ها این امکانو دارن ولی من تو اینجا ندیدم!

این باعث شده که خیلی از یوزر ها الکی خالی بیفتن!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

نمیشه ! وقتی یوزری پاک بکنه پست هاش هم باهاش میتونن حذف بشن و این باعث میشه به کلی بحث و تاپیک لطمه وارد بشه.

بالا