• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای امنیت شخصی خودتان چه می کنید؟

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : برای امنیت شخصی خودتان چه می کنید؟

واسه امنیت شخصی توی شهر هایی مث تهران و مشهد و ...
باید یه سری چیزا رو بلد بود... مخصوصا واسه دخترا
من خودم کلاس دفاع شخصی رفتم ... واسه مواقعی که اگه کسی به سمتتون اومد بتونین دفاع کنین
دوم اینکه اسپری فلفل هم چیز خوبیه دم دست داشته باشین :D
واسه گوشی پترن بزارید و برنامه های اینستا و تلگرام و اینا رو هم قفل کنید :)
هیستروی های گوشی رو هم میتونید پاک کنید
ما خونمون و دزد گیر نصب کردیم هر وقت میریم بیرون میزنیم کلا خیلی چیز خوبیه :D
شبا که میخوابین درارو قفل کنید
کلا چیزای زیادی هست واسه امنیت حالا باز یادم اومد مینویسم :D

• لایک
امتیازات: MHO

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Nirmanov :
امنیت خونه ما در حد معمولی ه ، در رو قفل می کنیم ! خبری از دوربین و دزدگیر و اینا نیست ! تنها مزیت اینه که خونه ما 3 نبشه و بیشتر همسایه ها به درب خونه مون مسلط هستن و

کسی جرات تعرض نداره :))

ماشین یه دزدگیر عادی روشه ! ( یکی از فامیلامون فرمون ماشین رو زنجیر میکنه ! :-" :O )

حالا خودم : کامپیوترم پسورد نداره چون چیز خاصی تووش نیست ! گوشیم پسورد ورود داره واسه روشن کردن گوشی ! دیگه چیز خاصی نیست :D

خیلی اتفاقی این پُستِ مربوط به چندسال پیش خودم رو دیدم . خواستم یه چیزایی بهش اضافه کنم . :D

در مورد خونه باید بگم که مدتی بعد از ارسال اون پُست قبلیم ، دزد خونه مون رو توی روز روشن زد و هیچکس متوجه نشد :D
در حال حاضر دور تا دور دیوار حیاط و پشت بوم رو نرده فلزی بستیم و احتمالا یه مدت دیگه سنسور صوتی دزدگیر خونه رو هم نصب کنیم :-"

در مورد ماشین هم باید بگم چند ماه پیش کل لوازم ماشین همسایه مون رو با مدارک و اینا زدن ( حتی لاستیکاشم ) . چند هفته پیش هم ماشین یکی دیگه از همسایه هارو که بیچاره تازه خریده بود جلو پارکینگشون دزدیدن.در نتیجه ما ماشینو همیشه میذاریم پارکینگ و اگه دم در بذاریم حتمن قفل پدال و اینا رو هم چک میکنیم . :D

در خصوص لپ تاپمم ، خدا بیامرزتش ، اُمیدوارم سارق گرامی ازش به خوبی بهره ببره و درک کنه که 6 گیگ رم و پردازنده کور آی سون چیه !

توصیه های ایمنی را جدی بگیرید تا مثل ما نشید ;;)

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

آقا من کلاس شیشم بودم بچه ها داشتن با هم حرف میزدن(در مورد مزاحمت های خیابونی بود)ازم پرسیدن تا حالا تو خیابون کسی بهت تیکه ننداخته؟منم گفتم نه!
خدا رو شکر،گوش شیطون کر!هنوزم کسی از این غلطا نکرده!
در خونه رو شبا قفل میکنیم.زمانی که تبلت داشتم یه بار روش رمز گذاشتم ببینم چه حسی داره!(ناموسا چیزی توش نبود!)مامانم دید نذاشت تا یه هفته بهش دست بزنم :-"
معمولا توی خونه ی ما همه چیز عمومی هست.یعنی واس همه هس.مثلا لپتاب واس همه ست!لپتاب حسگر انگشت داره واس روشن کردنش باید رو حسگر انگشت کشید.و همه ی اینا واس اینه که امنیت فرزند خونواده در فضای مجازی حفظ بشه :rolleyes: :-"
البته الان طوریه که من فولدرامو جدا کردم(به جان گربه ی سر کوچه چیزی توش نیس).وقتی هم روحالت اسلیپ میذارم نیازی به مراسم انگشت کِشی نیس!

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

خب فک کنم همین تاپیک خودش می تونه یه صافی باشه برای دزدان (احتمالا محترم :-" ) که هدف هاشون رو شناسایی کنن :D
تا جایی که به امنیت خودم مربوط میشه تو لپتاپ تمام اطلاعات حساس رمز نگاری شده و در صورت دزدیده شدن با یه اشاره حذف میشه :-"
همه چی رمز داره حتی خیلی از اپ ها :D
تمام اطلاعات حساس از عمق دارک وب جستجو میشن و تقریبا بجز چیزای عادی نمیشه ترافیک اینترنت رو کنترل کرد و دید :> ( هر کی ندونه فک می کنه خود رعیس سیا هستم :-")
ولی خب همیشه دری برای نفوذ هستش و جوینده یابندس :-<
درباره امنیت خونه و ... تا حالا نه از ما و نه نزدیکیا تو محله دزدی شده پس زیاد تعبیراتی در این راستا اندیشیده نشده (خیلی .... گفتم )

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

علاوه بر امنیت فیزیکی ، به فکر امنیت روانی خودتون هم باشید.

تا حد امکان سعی کنید فیلم و تصویر از فضای خصوصی خودتون تهیه نکنید. البته معیارهاش برای افراد فرق میکنه. اینجوری فرض کنید که اگر اون عکس ها روزی دست یکی دیگه بیافته چی میشه؟

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سگ اخلاقیم و اسلحه حمل می‌کنیم.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دخترا برای محافظت از خودشون در برابر یک سری انسان های جانی و خلافکار چیکار باید بکنن به نظرتون؟

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
برن کلاس دفاع شخصی :‌)‌)‌)(جدی!)

یه دوستی هم میگفت تو کیفتون همیشه اسپری داشته باشین تو کوچه های خلوت میرین دستتون بگیرین :‌)‌)
حالا درسته اسپری فلفل نمیشه ولی قاعدتاً وقتی بزنی تو چش طرف چشش درد که میگیره:-"
بعدم این جور اتفاقا بیشتر تو ساعت های خلوت و کوچه های خلوته! مثلاً جمعه ساعت ۳ بعد از ظهر قطعاً منطقی نیست یه دختر تنها تو یه کوچه باشه دیگه !
آها بعد به عنوان کسی که دو بار از دست دو دزد محترم فرار کرده :‌)‌) اضافه کنم که اگه واقعاً گیر افتادین تو کوچه ایی چیزی همه ی تلاشتونو بکنین که برین سمت خیابون یا جایی که شلوغ باشه:-"
چون وایسادن و جیغ زدن کمکی نمیکنه...بقیه ملت فقط نگاتون میکنن!!!!

آخرین ویرایش:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
یکی از دوستان تعریف میکرد تو نظام اباد اومدن دختررو خفت کنن دختره سریع تیغ رو گذاشت رو گردن طرف:|
دفاع شخصی توصیه اکید میشه
...........

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96
دخترا برای محافظت از خودشون در برابر یک سری انسان های جانی و خلافکار چیکار باید بکنن به نظرتون؟
با توجه به یه سری مزاحمت که شبای دیروقت تو کوچه‌های خلوت برام پیش اومد:/// تصمیم داشتم کلت بردارم که متوجه شدم مجازاتش اعدامه. اسپری فلفل گزینه‌ی خیلی مناسب‌تریه هرچند اونم مجازات زندان داره. (البته شما بزن فرار کن) صد در صد همه‌مون چه دختر چه پسر باید دفاع شخصی یاد بگیریم.

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
من گوشیم پسورد داره س ساله ثابته و هیچکس نمیدونه گاهی مورد داشتیم خودزنی کردن تا من گوشی رو باز کنم و من خونسرد بهش نگاه میکردم فقط

لپتاپ هم رمز داره ک اونم نمیدونن فایلای شخصی و عکسام تو هارده امنیت خونه هم ک خوبه!!!!

امنیت خودم تکواندومه یه اسپری کوچیک فلفله ک همیشه تو جیب پشتی کولمه....

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
مامانم همیشه میگفت (قبلا) که وقتی میبینی یکی داره مزاحم میشه مثلا یه موتوری تعقیبت میکنه سعی کن یه مغازه پیدا کنی بری توش یا اینکه زنگ در یه خونه رو بزنی که اونم فک کنه خونه خودته و بره ولی خب مورد دوم مث اینکه اسیبش بدتره :D

من با اسپری فلفل موافقم به ادم حس امنیت میده
دفاع شخصی هم همیشه دوست داشتم یاد بگیرم ولی حسش نیس واقعا
یه سری تنظیمات هم هست که اگه توی گوشیت جیمیل داشته باشی و اینترنت گوشیت هم وصل باشه اگه دزدیده بشه میتونی با جیمیلت پیداش کنی که نمیدونم دقیق چجوریه ولی هست
من کلا ادمی ام که خیلی وسایلام برام مهم ان ... به نظرم یه قفل صفحه که اجازه ریسیت شدن هم نده کافیه
چاقو هم داشته باشین بد نیس ولی من فک کنم اگه چاقو دستم بگیرم دزده وایمیسه میخنده بهم :D

• لایک
امتیازات: almon

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
فقط حواستون باشه اسپری فلفل تو محیط بسته بزنین خودتونم میگیره، مادر میگرید. :))

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
امنیتم
کار خاصی انجام نمی دم

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
آقا مامان من خیلی کنجکاوه...برای همین تکامل همراه پیدا کردیم...
اینستامو با جی میل باز کردم کسی(مامانم) نتونه پیداش کنه.
گوشیم همیشه رمز داره.علاوه بر رمز گوشیم تلگرامم هم رمز جداگانه داره..دو سه ماه یه بار عوضش میکنم.
با همه اینا از وقتی تلگرام حوین شدم مامانم دو بار چتهامو از اول تا آخر خونده....با دوستای محازیم هم چت کرده از طرف من...
.
برای اتاقم هم طبقه بالاست ودرش همیشه بسته است....خیلی بدم میاد یکی بره اتاقم.....قبلنا که بچه بودم چند باری رفته بودن فضولی دعوا کرده بودم.الان رعایت میکنن حداقل اتاقمو...
کارتهای بانکیم هم رمز سخت گذاشتم برای همشون.همشون هم یادم رفتن:/الان خیلی بدبخت میشم پول نقدم تموم میشه:/
.
برای امنیت شخصی تجربه نشون داده گشتن به عنوان دختر دردسر ومزاحمتش خیلی بیشتر از پسراست...
الان ک شهر کوچیک میزیم.خیلیا میشناسنم.نمیتونم پسر طور بگردم...ولی شهر بزرگ بیارم پسر طور میگردم...:-"

almon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ی1
شهر
اصفهان
اگر ادم متینی باشم کسی باما کاری نداره اما بحث فضای مجازی جداست

almon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ی1
شهر
اصفهان
سلام من نمیگم که کسی کاری بهمون نداره ولی چون من پسرم دخترهارو درک نمیکنم

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
اگر ادم متینی باشم کسی باما کاری نداره اما بحث فضای مجازی جداست
لابد شما هم از اون دسته ی تتلیتی ها هستین که معتقدن چون آتنا حجاب نداشت بهش تجاوز شد؟

almon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ی1
شهر
اصفهان
آقا مامان من خیلی کنجکاوه...برای همین تکامل همراه پیدا کردیم...
اینستامو با جی میل باز کردم کسی(مامانم) نتونه پیداش کنه.
گوشیم همیشه رمز داره.علاوه بر رمز گوشیم تلگرامم هم رمز جداگانه داره..دو سه ماه یه بار عوضش میکنم.
با همه اینا از وقتی تلگرام حوین شدم مامانم دو بار چتهامو از اول تا آخر خونده....با دوستای محازیم هم چت کرده از طرف من...
.
برای اتاقم هم طبقه بالاست ودرش همیشه بسته است....خیلی بدم میاد یکی بره اتاقم.....قبلنا که بچه بودم چند باری رفته بودن فضولی دعوا کرده بودم.الان رعایت میکنن حداقل اتاقمو...
کارتهای بانکیم هم رمز سخت گذاشتم برای همشون.همشون هم یادم رفتن:/الان خیلی بدبخت میشم پول نقدم تموم میشه:/
.
برای امنیت شخصی تجربه نشون داده گشتن به عنوان دختر دردسر ومزاحمتش خیلی بیشتر از پسراست...
الان ک شهر کوچیک میزیم.خیلیا میشناسنم.نمیتونم پسر طور بگردم...ولی شهر بزرگ بیارم پسر طور میگردم...:-"
درک می کنم

almon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ی1
شهر
اصفهان
بالا