• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای امنیت شخصی خودتان چه می کنید؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام

شما برای امنیت شخصی خودتون چیکار می کنید؟ منظورم کل امور امنیتی زندگیتونه مثل موبایل ، اطلاعات شخصی ، امنیت خونه و ....

اصلا امنیت شخصیتون واستون مهمه؟ یا همین جوری بیخیال ...

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
پاسخ : برای امنیت شخصی خودتان چه می کنید؟

به نقل از محمّد :
سلام

شما برای امنیت شخصی خودتون چیکار می کنید؟ منظورم کل امور امنیتی زندگیتونه مثل موبایل ، اطلاعات شخصی ، امنیت خونه و ....

امنیت خونه ما که بسی بالاست! از تو راه پله پنجره بازه و دقیقا می خوره به بالکن ما! عالیه واقعا! بچه که بودیم وقتی کلید نداشتیم و کسی خونه نبود از تو اون پنجره میودیم بالکن و با کرت تلفن در رو باز می کردیم می رفتیم تو! :D
ولی با این وجود صرفا در رو قفل می کنیم!

امنیت کامپیوتر بسی بالا! طول پسووردم که به اندازه ی صفحات مثنوی هستش. کل دوستام کف کردن.
بقیه چیز ها کلا امنیت و اینا رو بی خیالم! :)

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

خب بحث امنیت شد عرض کنم خدمتتون که امنیت خونه ما کلا خیلی بالائه. فقط یه باگ کوچولو داره اونم تو در خونست. لگد بکوبی توش وا میشه! همین! :D این باگم اولین بار خودم کشف کردم. وقتی دیر درو باز کنن مجبوریم از این راه استفاده کنیم دیگه.

حالا ببینم اینجا کسی آدرس ما رو که نداره؟ :-w

در مورد موبایلم که کلا خطم به نام خودم نیست. چشم صاحبش کور. :D

تو نتم که از چیزشکن استفاده میکنیم. هیستوری مونم که هفته ای یه بار پاک میشه. دیسکمونم هفته ای یه بار دیفراگ میشه که نشه ریکاوری هم کرد :D

بالاس خلاصه امنیتمون. :>

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

امنیتِ خونه :خیلی بالاست ! :D ولی واحدهای بالاییِ ما(مادر بزرگ و...) نه !کلیدشونُ میذارن رویِ در تا هی مجبور نشن بیان درو رو ما وا کنن .

در حالی که دوتا مستاجر و یک سرایدار داریم . :-s

امنیتِ موبایل : معمولاً پین میذارم رو تیکه های شخصیش . و هیچکسم رمزشو نمی دونه .

امنیتِ اطلاعاتم توی کامپیوتر : هیجی.. :-s

پسوردا و... : پسوردِ همه ی اکانتام(همه جا) یکیه !:اِس اما پسوردِ خوبیه !

• لایک
امتیازات: psi-3
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

گوشیم که کلا پسورد میخواد برای ورودش وقتایی هم که کاری باش ندارم ادرسه اینباکس رو از ممری به حافظه گوشی تغییر میدم که فقط پیامک های تبلیغاتیه:D کامپیوترم برای ورود بهش باید 3 تا رمز بدی ادمینم هم همیشه رمز میزارم فایل های خصوصی هم زیپ میشه و کد میخواد

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

امنیت خونه ما در حد لالیگاس!!!!!

بابام نصفه روزا صبحا درو باز میزاره میره!!!!!

رمز آی دی و وبلاگ و همه چیمم نصف مدرسه دارن!!!!!

گوشیمم کلا رمز نداره!!!!!

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

خب من گوشیم رمز داره کلا تا اون رمزه نباشه هیچ کاری نمی‌شه باهاش کرد.
فایل‌هام هم رو لپ‌تاپن و یک اکانت مخفی دارم که یک پسورد درست و حسابی داره :D
کلا پسورد‌هام تمام نکات امنیتی توش رعایت شده ! هم حرف داره هم کاراکتر هم عدد هم طولانیه !
ولی عادت ندارم اطلاعات مهم رو مثلا بعد از یک مدت که دیگه کاریشون ندارم پاک کنم ! این شاید یک باگ باشه :D

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

قدیما وقتی جوون بودیم کامپیوترم همیشه رمز داشت ولی هر از چندگاه که اهل خونه میخواستن چیزی پیرینت بگیرن و اینا اگه من نبودم بعدا کلمو میکندن!
الان مامانم و خواهرم و بابام نفری یه لپ تاپ دارن منم راحت پسورد اینا ندارم اصولا کسی هم خواست پیرینت بگیره خودم خونم پرایوسی موجوده!:D

واسه گوشی هم خیر! کلا نسبت بهش خوشبینم!( بزنم به تخته!) آزاده کلا! کسی هم واقعن اهل ورداشتن گوشی و گشت و گذار کردن نیس!

واسم مهمه امنیته ولی بسته به شرایط بیخیال هم میشم! :-"

امنیت خونه هم عاالی جنب کلانتری دزد بیاد یه سوت میزنیم سربازا بیان اینور! :D (البته یه بار دزد فرار کرد از اون ور پرید اینور پلیسم زنگ زد آیفونمونو اومدن گرفتنش! :-" (اکشنه کلن!))

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

خب؛ امنیت خونه خوبه، بد نیست. کلا ورودی ِ ما، 4 تا در پایین داره، هر واحد هم دو تا در :D
از در های پایین، در جلویی و دو تا در پشتی عین چی قفل میشن، بعد در ِ راه پله ها همیشه ی خدا بازه . :D
بالا هم یه در حفاظه یدونه هم معمولی ، که من اصولا دوست دارم به معمولیه قفل بزنم، چفت ها و زنجیر هاشم میندازم. :-"

گوشیم پسورد نداره، چون کلا هیچی توش نداره. sms هامم مطالب خیلی سرّی ای نیستن. بیرون هم نمیبرم زیاد گوشیم ُ . :D در واقع من تو گوشیم هیـــچی ندارم، فقط برای زنگ زدن و بعضی وقتا sms بکار میره. بک گراند و آهنگ اینا هم نداره اصلا. :D

کامپیوترم پس داره. البته من توش چیزای خیلی سرّی ای ندارم، ولی به هر حال داره. البته مامان و بابام میدونن پسوردشو. دست کم بابام که میدونه، مامانم هم اگه بخواد بهش میگم.

اصل note های خصوصی و آهنگ هامم رو ipod هستن که اون یه رمز داره که اگه کسی بفهمه اول موهای سرشو میکنه بعد کله منو میکنه در نهایت خودش رو میکشه :D خیلی چیز وحشتناکیه ! :D

سایت هایی که عضو میشم ، معمولا رمز های خوبی دارن.
پسورد جیمیلم 47 رقم بود زمانی. یه 52 رقمی هم به ذهنم رسیده بود ولی جیمیل اون موقع حد اکثر 47 رقم رمز قبول میکرد! ^-^
ولی از اون جایی که آلزایمرم عود کرد مجبور شدم یه ذره کمش کنم ! :D چون من عادت دارم رمز ِ جیمیل رو حفظ باشم.

یه سری عکس سوژه دارم که نباید دست هیچ احدی بیفتن؛ فولدر اون زیپه، یه رمز طولانی داره. خود اون فولدر زیپ هم توی یه فولدر زیپ دیگس، که اونم یه رمز طولانی داره. :D اون فولدر زیپه هم یه گوشه ای توی کامپیوتر جاش امنه، بک آپ هم ازش دارم. در واقع تنها عکس ها و فیلم هایین که اگه دست کسی بیفته فاجعه به بار میاد، بقیه عکسها مشکلی ندارن. این از این. اگه دوستام سر لپ تاپ فضولی کردن اول کار اصلا نمیتون هیچ چی ببینن چون همه فایل های من توی فولدر های پیچ تو پیچ و فولدر تو فولدرن که هیچ کس حوصله نمیکنه بره سر وقتشون. :D

همه پسورد هام رو یه جای توی یکی از Note های خیلی خصوصی ِ ipod و توی یه فولدر توی لپ تاپ ِ بابام دارم. لپ تاپ بابام هم امنیت فوق العاده بالایی داره و بخش پس ورد هاشم یه سلسله رمز میخواد، که رمزهای اولیه ـشو بابام بلده، رمز آخری رو من. کلا من فقط رمز جیمیل و رمز آخر ِ اینو حفظم.

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

امنیت کامپیوتر: ویندوزم رمز نمیخوره... :-w

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

امنیت خونه که در پایینمون سرتاپا شیشه ایه یعنی دزد محترم شیشرو فقط کافیه بشکنه :D
=================================
گوشیمم رمز داره اما خوب خودم می تونم بذارم که معمولا هم یادم می ره!!!مطالب سری تو گوشیم دارم ولی تو خونه کسی با گوشی من کاری نداره!!!البته یه بار فهمیدم دارن ولی فقط همون 1بار!!!
این رمزه ام وا3 وقتی گذاشتم که یه سری افراد از جمله معاون،مامان،دوستان یا....هرکسی که گوشیمو گرفت نتونه فوضولی کنه!!!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خب امنیت حریم شخصیتون مثلا چی؟ عکس های شخصی و خانوادگی. مثلا وقتی میرین مهمونی میگذارین عکس بندازن ازتون؟

امنیت رو هم محدود به خانواده نکنید ! مثلا اگر دزد موبایلتون رو زد یا معاون مدرسه گرفتش. یا دوستتون سر لپ تاپ فضولی کرد و ...

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

درباره ي امنيت خونه كه از اونجايي كه خونمون وسط ميدونه هيچ دزددي جرعت نميكنه از 100 فرسخي خونمون عبور كنه!بنابر اين نياز به سيستم امنيتي خفن نيست!
به طور كلي من در زندگيم همه چيمو مامانم ميدونه تقريبا!در نتيجه نه من نيازي به مخفي كاري دارم نه اون نيازي به گشت و گذار در وسايل شخصي من!براي همين هيچ چيز در زندگي من رمز نداره!
فقط گوشيم وقتي روشنش ميكني يه رمز داره كه اونم براي جلوگيري از فضولي افراد بيگانه نظير معاونه!
رمز جاهايي كه عضومم همشون تو يه مايست!و تقريبا هر كدومم يكي داره!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

ترجیح میدم درباره امنیت چیزای داخلی و شخصی صحبت نکنم، چون خودش یه نوع بی امنیتی هست!
ولی درباره امنیت خارجی (یعنی وقتی دیوایس افتاد دست یه سوم شخص) من بیشترین تمرکزم رو روی موبایل و فلش مموری گذاشتم
برای N95 8GB ـم یک برنامه با پایتون نوشتم که میتونم از راه دور و به وسیله SMS، تمام یا یه سری اطلاعات توی فولدرای خاص رو پاک کنم، سیمکارت رو بسوزونم، ضریب کلاک CPU رو بالا ببرم و در نتیجه میسوزه، و تم و رینگتون رو به صداها و بگ گراندای مذهبی و این چیزا تغییر بدم :D. گذشته از اینا بعد از روشن شدن گوشی باید تا 1 دقیقه بعد از روشن شدن یه پسورد وارد کنم، هیچ درخواست پسوردی نمیاد و فقط خودم خبر دارم. اگه این وارد نشه برنامه اطلاعات رو قفل می کنه، یه سری فولدرای خاص رو حذف می کنه و هر 1 دقیقه 1 عکس با دوربین جلوییش میگیره (تو یه فولدر که عمرا کسی بفهمه)
گذشته از این برنامه، با برنامه های قفل گذار که توی نت زیادن، برای هر قسمت از گوشی پسورد گذاشتم و حتی برای جواب دادن تماس ها و شماره گیری هم پسورد میخواد

فلش مموری هم همچین حالتی داره... البته اون امنیتش کمتره، به این صورته که وقتی فلش وصل میشه به PC یه اتوران داس باز میشه و ظرف 10 ثانیه پسورد میخواد، اگه این پسورد وارد نشه تمام اطلاعات حذف میسن و فلش با fake file های 1 کیلوبایتی پر میشه که ریکاور کردن اطلاعات سخته

لپ تاپم امنیتش از تلفن عمومی خیابون هم کمتره :-"

اطلاعات استراتژیک سنگین هم توی یک هارد با قفل لمسی ان (اطلاعات معمولی مثل آهنگ ها تو یه هارد دیگه معمولی)

و روی امنیت ذهن هم زیاد کار کردم، ولی هنوز محکش نزدم

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

هیچکار ;))
اخه یکی بیاد این قیافه ی ذاقارت مارو ببینه ازمون دزی نمیکنه هیچی تازه یک چیزی هم میده :D

• لایک
امتیازات: *M.M*

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

خونه كه در قفله
موبايل كه اصا مهم نيست نه عكسي هس توش نه چيزه خاصي
پسوورد كه يه چن نفري فكر كنم بدونن
عكسم كه غلط كرده هركي بگيره مگه اشخاصه خاص يا در صورته عدم اطلاعه من
كلا من خودم بيخيالي طي ميكنم بهم بود دره خونه هم وا بود

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

خونه!
این جدیده که هفت خان رستمه!
در پارکینگ با هیچی جز ریموت باز نمیشه،
اگه وارد بخواین بشین نشیمن سرایداری جلوی دره که یکم بد نگاه میکنه!
بیاین بالا، در قفلش یجوریه دیگه با پیچگوشتی باز نمیشه! ~X( :(( :(( من پشت در بمونم موندم دیگه!
---------------
کامپیوتر!
از اونجایی که فعلا مشترکه، من فایلام تویه جای خاصه که یه قفل داره!
اون قفله رو هم دوستش دارم!
فلشم، امنیت در حد هیدن کردنه! :)) :D
عکس های شخصیم: تو یه رم، رم همیشه تو یه جایی که کسی نمیبینه!
بعد اونم قفل داره! :D
---------------------
گوشیم: یه قفل داره که 3 بار اشتباه بزنید پین میخواد!
پین هم خیللللللللللییییییی زیاده ماشالا!
کلا خانواده خیلی کار به کار چیز های شخصی ما ندارن!
یعنی اگه چیزی ببینن که تا حالا ندیدن، میزارن تو کشوم تا بیام خونه بگن چیزای شخصیتون رو ول نکنید!
ا

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از محمّد :
سلام

به نظرم از همه مهم تر امنیت جانیه.
برا همین روی قدرت بدنیم کار میکنم و امسال تابستون یه دوره میرم دفاع شخصی.
امنیت کامپیوتر ایمیل و ... هم که پسورد هست.
معمولا اطلاعات شخصیمو جایی میزارم که کسی پیدا نکنه.

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

امنیت خونمون خوبه :D البته اگه همسایه ها بذارن :D
گوشیمم که اصن اهمیتی نداره فقط وقتی روشن می کنمش یه رمز داره که اگه احیانا دزدی دستش افتاد و مثلا خاموشش کرد به خیال خودم نتونه دیگه استفاده کنه :)) رمزای هر فروم و یا میلمم که یکیه :D تازه تقریبا 5 تا از دوستام رمزامو دارن :D ما و دوستان ازین حرفا نداریم...
وقتی هم می رم مهمونی اره...مشکلی ندارم با عکس اما تو مدرسه کمتر تو عکس ها حاضر می شم :D

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از mamareza :
به نظرم از همه مهم تر امنیت جانیه.
برا همین روی قدرت بدنیم کار میکنم و امسال تابستون یه دوره میرم دفاع شخصی.
امنیت کامپیوتر ایمیل و ... هم که پسورد هست.
معمولا اطلاعات شخصیمو جایی میزارم که کسی پیدا نکنه.

ا
هرچیم قدرت دفاییتون بالا بره اگه طرفتون بشه 2تا یا یه سلاح گرم یا سرد دربیاره هرچقدرم قدرت دفاعی داشته باشید بی اثره امنیت جانی باید در درجه اول نیروهای امنیتی تعمیین کنن.

بالا