• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

• شروع کننده موضوع

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
سلام! :)

یک دور انجمن رو گشتم ، اما چیزی رو که مد نظرم بود ، پیدا نکردم! :-?
این انجمن حتما یک تاپیک در رابطه با سوالات و نکات بهداشتی و سلامتی به عنوان مثال تغذیه و ورزش و غیره رو احتیاج داره!
هرکسی که سوالی داره یا نکته ای رو میخواد به دوستانش گوشزد کنه میتونه همینجا همه ی این کار ها رو انجام بده
و از ارسال تعداد بیشماری تاپیک زیر مجموعه ی این تاپیک جلوگیری میکنه! :D

من خودم سوالی داشتم که اگر دوستان لطف کنن و اگر اطلاعاتی دارند ، با بقیه هم به اشتراک بذارن ، خیلی عالی میشه :)

متشکر از همه >:D<

حالا از سوال خودم شروع میکنم که شاید کمتر کسی توجه کرده باشه و اینکه سوال بقیه هم باشه! :-[

میخواستم بدونم فواید و مضرات تن ماهی در مقایسه با ماهی تازه چه چیز هاییه؟ :rolleyes:
به هر حال تغذیه موضوع مهمیه! و از اونجا که من مطمئنم تعداد زیادی هستند که حـــــــــــــــــالشــــــــــــــــون از ماهی تازه به هم میخوره
میخوام ببینم چه فرقی میتونه بین این دو باشه!؟ #-o

اگر search میکنید و لطف میکنید جوابی برای سوال من پیدا میکنید ، در صورت امکان لینک منبع رو هم قرار بدید
ممنون مجددا :D

در آخر یک چیزیو میخواستم از مدیران محترم انجمن بپرسم که آیا موافقید این موضوع مهم بشه؟
به نظر من که برای حداقل اطلاعات کسایی که سوال دارن مفیده! B-)

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
پاسخ : سوالات پزشکی و سلامت !

انواع ماهی های تن (Tuna Fish) که گاهی به غلط تن ماهی نامیده می شوند،

زیر مجموعه ای از خانواده بزرگ ماهی های اقیانوسی به نام Scombridae هستند و در زیر شاخه Thunnus دسته بندی می شوند.

بعضی از انواع این ماهی های تن خون گرم هستن ، بر خلاف اکثر ماهی ها که گوشت سفید دارن ماهی های تن گوشت قرمز دارن ،

به خاطر این که میوگلوبین اونا زیاده !

ماهی تن منبع بسیار خوبی از پروتئین ، مواد معدنی نظیر سلنیوم ، منیزیم و پتاسیم و همچنین ویتامین های B1 ، B3 و B6 است.

و همچنین گوشت ماهی تن سرشار از اسید های چرب امگا 3 هستش که مصرف اون باعث حل اکثر مشکلات پوستی و برای کاهش

ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بسیار موثره ! (;

مصرف ماهی تن برای دانش آموزان به خصوص در ایام امتحانات هم بسیار توصیه می شود، زیرا عملکرد مغز را افزایش می دهد.

ماهی تن از جمله ماهی هاییه که به مقدار قابل توجه توش جیوه یافت میشه ، به همین دلیل :

مصرف زیاد تن ماهی برای مبتلایان به بیماری های مغزی و عصبی و همچنین کودکان و مادران باردار توصیه نمی شود،

زیرا سیستم مرکزی و عصبی جنین را که به سرعت در حال رشد است، تحت تاثیر قرار می دهد.

برای بهره بردن از فواید ماهی تن و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از مصرف زیاد اون : توصیه میشه که بیشتر از دو تا سه بار در هفته استفاده نشه !

کنسرو تن ماهی در صورت نگهداری در شرایط نامناسب یا انقضای تاریخ مصرف آن،

به سرعت فاسد می شود و مسمومیت بسیار جدی به نام مسمومیت بوتولیسم را ایجاد می کند که می تواند حتی سبب مرگ هم گردد.

منبع : http://www.tebyan.net/Nutrition_Health/(Foods)/meats/2010/10/11/139737.html

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

یاشار جان فکر کنم درست نگشتی قربونت :D !
انواع تاپیک از دانستنی و بهداشتی و سوالات و بیماری های کوچک و غیره بود
ولی بد نشد اینم ایجاد شد (; (همکارمونم که مهمش کرد B-) )

حالا من یک سوالی در باره سلامت خواب انسان داشتم

می گن ساعت های شب بهترین ساعت ها برای خوابه و افرادی که به موقع می خوابن تا ساعت 3 شب به اون حد امواج مغزی و استراحت و متابولیسم یا استراحت بدنی می رسن

یعنی یجورایی خواب شبو شرطی کردن

از طرفی اگر ما نور طبیعیو حس نکنیم و ساعت و تلویزیون و غیره هم نداشته باشیم تنظیم خواب و فعالیت روزانمون بهم میخوره
وحتی شاید شب و روزمون عوض بشه!

میشه از اینا نتیجه گرفت که کل این مزایای خواب که می گن به خاطر اختلاف نور شب و روزه؟
سلامت خواب ما کلا به همین وابستس؟
یکم مسخره نیست؟

• شروع کننده موضوع

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

سلام
ممنون از فعالیت عالی مدیران محترم :) <D=

یک سوال دیگه داشتم :-[
اینکه در موقع خواب اگر چراغی روشن باشه و تاریکی مطلق نباشه ، تاثیر منفی داره ؟
به عنوان مثال من از خیلی دکتر! ها شنیدم که به شدت تاثیر منفی و سرطان زا ِ شدیدی داره! #-o :(

میخوام بدونم کَسه دیگه ای شنیده چیزی در مورد این مسئله؟ #S-:

در ضمن بابت سوال قبل مجددا سپاسگزارم >:D<

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از Captain. Pisko :
میشه از اینا نتیجه گرفت که کل این مزایای خواب که می گن به خاطر اختلاف نور شب و روزه؟
سلامت خواب ما کلا به همین وابستس؟
یکم مسخره نیست؟
به نقل از یـاشــــــــار :
اینکه در موقع خواب اگر چراغی روشن باشه و تاریکی مطلق نباشه ، تاثیر منفی داره ؟
به عنوان مثال من از خیلی دکتر! ها شنیدم که به شدت تاثیر منفی و سرطان زا ِ شدیدی داره! #-o :(

میخوام بدونم کَسه دیگه ای شنیده چیزی در مورد این مسئله؟ #S-:

من گشتم ، اینارو پیدا کردم ! بازم اگه جایی مبهمه ، منتظر سوالاتون هستیم ! (;

نتایج تحقیقات پژوهشگران نشون داده که امکان کاهش قدرت بینایی در کودکانی که

به موقع خواب از چراغ خواب استفاده میکنند بیشتر از کودکانی هست که

شب ها در تاریکی مطلق میخوابند ! این خطر در کودکانی که از چراغ خواب استفاده میکنن ، 5 برابر بیشتره !

اگر به هر دلیلی میخواین از چراغ خواب استفاده کنین ، چراغ هایی که نور ابی ملایم دارن از همه بهترن !

یک پژوهشگر بر اساس تحقیقاتش میگه : هر چند ، ساعت بیلوژیکی بدن جوری تنظیم شده که خوابیدن در تاریکیه مطلق بهتره ولی افراد بالای 50 سال

و افرادی که مبتلا به الزایمر هستن ، بهتره از یک چراغ خواب با رنگ ابی ملایم استفاده کنن !

برخی افراد اعتقاد دارن که استفاده از چراغ خواب موجب اسیب دیدن پوست و افزایش خطر احتمال ابتلا به سرطان میشه

دکتر احسانی با اطمینان میگه : هیچ چراغ و نوری به جز اشعه ی ماورای بنفش تاثیر منفی بر روی پوست نداره !

من یه جایی هم خونده بودم که بهترین زمان خواب شبانه ساعت 10 شب تا چند دقیقه قبل از اذان صبحِ ه !

حالا اینجا یه سوال هم پیش میاد : اثر منفی چراغ خواب روی چشم ، که باعث ضعیفی و نزدیک بینی میشه ،

فقط تو بچه هاس یا بزرگسالان هم در معرض این خطر هستن ؟! :-?

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از 4245 :
ممنون بابته جواب ولی من یکم سوالم فراتره ، سعی میکنم جواب کاملترو بپرسم بذارم (;

در مورد سوال هم فکر میکنم تو بزرگ سالها هم هست ولی تاثیر رو بچه ها بیشتره که روش تاکید شده

• شروع کننده موضوع

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از 4245 :
حالا اینجا یه سوال هم پیش میاد : اثر منفی چراغ خواب روی چشم ، که باعث ضعیفی و نزدیک بینی میشه ،

تا اونجایی که من خودم شخصا از چند دکتر به طور مستقیم این سوال رو پرسیدم!
فقط در مورد بحث مستعد شدن برای سرطان صحبت گرفتین و عموما از ناحیه سینه بیشترین تاثیر رو گفتن!
حتی تا جایی که یکیشون هم گفت ، چند وقت پیش مریضی داشتن که این آقا به دلیل همین نور هنگام خواب!!! به سرطان سینه دچار شده بودن!

حتی گفت ، اگر شب از خواب بیدار میشید و میخواید به یک مکان برید که نورش زیاد تره!
میگه برق روشن نکنید و اگر میخواید روشن کنید ، ترجیحا مدتی صبر کنید! :-s :O

اما دلیلشون رو نمیدونم! :D

کسی میدونه؟ :-?

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از یـاشــــــــار :
فقط در مورد بحث مستعد شدن برای سرطان صحبت گرفتین و عموما از ناحیه سینه بیشترین تاثیر رو گفتن!
حتی تا جایی که یکیشون هم گفت ، چند وقت پیش مریضی داشتن که این آقا به دلیل همین نور هنگام خواب!!! به سرطان سینه دچار شده بودن!
کسی میدونه؟ :-?

الان من یه دور دیگه گشتم رابطه اش رو با سرطان نوشته بود !!! :-? مقاله های اینترنت انگاری فرق دارن !

تو این مقاله هم نوشته بود : پژوهشگرای امریکایی کشف کردن که خوابیدن با نور مصنوعی چراغ خواب خطر ابتلا به سرطان پروستات در مرد هارو

افزایش میده ، به طوری که از 100 مرد که با نور چراغ خواب میخوابن 67 نفر مبتلا به سرطان پروستات میشن !

و بعدش نوشته بود که پژوهشگرا قبل از این ، رابطه ی میان خوابیدن زیر نور چراغ خواب رو با خطر ابتلا به سرطان سینه کشف کرده بودن !

اینم ببینین :

گروهي‎ از دانشمندان‎ دانشگـاه‎‎ ميـنـه سوتاي‎ امريكا معتقدند چراغ خواب‎‎ , مـوجـب بروز لوكمـي‎ يـا سـرطان‎‎‎ خـون در كـودكـان مي‎شود.

به‎‎ گفته ايـن‎‎‎ دانشـمنـدان روش‎ كـردن چراغ در شب‎ بـر تعـدادي‎‎ از ژنهـاي سـاعـت‎ بيولوژيكي‎‎ بدن‎ تـاثيـر مـي گـذارد كـه‎ در كنترل‎ نحوه‎ زيست‎ ,

تقسيم‎ و مرگ‎ و عملكـرد سلولها نقش‎ دارند.

خوب ، حالا نظرتون چیه ؟! به نظرم چون محققای امریکایی معتبر ترن باید حرف اونارو گوش کنیم دیگه ؟! :D

• شروع کننده موضوع

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

با توجه به اینا ... و اگه بخوایم جمع بندی کنیم که ...
به نظرتون الان کدوم سرطان بین ایناها نیست؟ :-? :D

یکم دیگه هم بگردید فکر کنم اونای دیگه رو هم پیدا کنید! :D ;))

اگر توی سایت های خارجی هم Search کنید فکر کنم به نتابج خوبی برسید! :>

من خودم به شخصه میرم مجدد این سوال رو میپرسم ... به صورت مستقیم!
نتایجش رو اعلام میکنم! :D (;

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

اقا شرمنده من مزاحم شدم،یه جا یه مقاله رو دیدم،گفتم بذارم،شاید به درد خورد.شرمنده اگه به درد نخوره! :D
الودگی نوری و ارتباط ان با سرطان سینه:
در اواخر دهه 80،ریچارد استیونس ااز دپارتمان ملی انرژی شمال غرب امریکا به رابطه ی بین سرطان سینه و نور پی برد.وی نشان داد که میزان سرطان سینه در کشورهای صنعتی که روشنایی در شب بسیار زیاد است،رایح تر است.
احتمال سرطان سینه در کارگران شیفت شب بیشتر است
ویلیام هاراشسکی با مطالعه و تحقیق برروی 1000نفر متوجه شد احتمال ابتلا به سرطان سینه در سرکارگران زن در شیفت شب 50%بیشتر است.
چگونگی کاهش خطر سرطان سینه
مجله ی پیشگیریی برای جلوگیری از اثرات مخرب نور بر سرطان سینه این راه کارهارو پیشنهاد کرده:خوابیدن به مدت 9ساعت در طی شبانه روز در اتاقی کاملا تاریک و بدون منابع داخلی(مثل مانیتور روشن)و منابع خارجی(چراغهای خیابان).
تحقیق وی 12000زن فنلاندی نشون داده که کسانی که دارای خواب کافی در اتاق تاریک هستند،احتمال ابتلاشون 1/3 بقیه هست.
بابا میدونم به درد نمیخوره،امتیاز منفی ندین!
:((
*کاپتان:ماشالله اعتماد به نفس

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

من یه چیزی در مورد اون تن ماهی بگم!! فوایدشو که آقای پدرام گفت, من 2 تا از ضرر هاشو میدونم! :D

اول اینکه, توی تن ماهی (کلاً توی کنسرو ها) "بوتولونیم" وجود داره که منجر به ایجاد سم بوتولیسم میشه. این سم خیلی خیلی خطرناکه, به طوری که 15 گرمش برای مسموم کردن همه ی آدم های کره ی زمین کافیه!! :-\ ولی خب برای از بین بردنش یه راه ساده هست, اونم اینه که به مدت تقریباً 20-25 دقیقه جوشیده بشه. :D

یه ضرر دیگه هم داره! توی آب دریا ترکیبات جیوه کلرید ( Hg2Cl2 ) وجود داره, توی تن ماهی هم وجود داره! این ترکیب خیلی خطر ناک نیست ولی مثل خیلی از مواد شیمیایی دیگه, اگه مقدارش توی بدن آدم زیاد بشه باعث خطر و مسمومیت میشه, برای همین توصیه میشه که بیشتر از 2-3 بار در هفته کنسرو ماهی مصرف نشه. (مخصوصاً برای خانم های باردار)

:D

andia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
برق

سلام کسی میدونه درد شونه و گردن چه جوری خوب میشه؟

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از andia :
نرمش آروم
دوش آب گرم و بعدش نشستن تو جای گرم

ماساژ
کیسه آب داغ (;
ایشالله خوب میشی

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از andia :
البته پیشگیری مقدم بر درمانه!(اینم پیام بهداشتیش! :D)
اگه بخاطر استفاده ی زیاد از کامپیوتر هست که پیشنهاد میشه کیبورد پایین تر از مانیتور قرار داده بشه،استفاده از یه صندلی با پشتی راحت هم خیلی کمک میکنه.البته صندلیا معمولا یه جا برای دست دارن،که فکر کنم واسه خیلیا کاربردی نداره،ولی اگه موقع کار،دستتون رو اونجا قرار بدین(تا این ماهیچه های بدبخت اندکی بیاسایند) هم میتونه یه مقدار کمک بکنه :D
اگه بخاطر خرخونی مفرط و خم شدن زیاد رو کتاب این اتفاق افتاده،اگه میخواین چیزی رو بنویسین،پیشنهاد میشه ارتفاع صندلی کمی بیشتر از ارتفاع میز باشه،هر از چندگاهی هم به خودتون استراحت بدین،نمیدونم دقیقا چرا (هرکی میدونه،لطفا بگه)ولی یه جا نوشته بود تنفس عمیق هم میتونه کمک بکنه...

اینم یه سری ورزش برای رفع درد گردن که فول کپی پیست هست! :D
منبع:تبیان

این تمرین‌ها در شرایطی توصیه می‌شوند که درد گردن در اثر استقرار نامناسب گردن و وارد آمدن فشارها و ضربه‌های مختصر به گردن ایجاد شده باشد.
تمرین اول: در حالی که عضلات کتف‌تان شل و ریلکس می‌باشد، سرتان را به یک طرف بچرخانید تا احساس کشش در گردن کنید، به طوری که نگاهتان به روی کتف و شانه باشد. ۶ ثانیه مکث کنید و این حرکت را برای هر طرف ۳ بار انجام دهید.
55621518613199131641331321231402712922784.jpg

تمرین دوم : سر خود را به جلو خم کنید، به ‌طوری که چانه‌تان به قفسه‌سینه برسد. برای ایجاد کشش بیشتر می‌توانید با کمک انگشت به آرامی ‌از پشت سر فشار اندکی وارد کنید تا بیشتر به سمت قفسه‌سینه خم شود. زمانی که احساس کشش کردید به مدت ۶ ثانیه مکث کنید و سپس به حالت اولیه برگردید. این حرکت را می‌توانید ۳ بار تکرار کنید.
20122176334919292409018979708387120.jpg

تمرین سوم: کف دست را روی پیشانی‌تان قرار دهید (مانند حالت قبل) اما این بار رو به جلو فشار وارد کنید و در اینجا نیز سعی کنید سر و دست حرکت نکند. ۱۰ ثانیه مکث کنید و ۳ بار تکرار کنید.
982382061551338024061661382031247915965245.jpg

تمرین چهارم: دست خود را دوباره بر کنار سرتان بگذارید اما این‌بار سر خود را به سمت شانه بچرخانید، به طوری که می‌خواهید بالای کتف و شانه را ببینید اما حرکتی نداشته باشید. ۱۰ ثانیه مکث کنید و برای هر طرف ۳ بار تکرار کنید.
26255235139209195539894102243239249162251183.jpg

تمرین پنجم: گردن خود را به آرامی‌ به بغل خم کنید و با دست نیز فشار اندکی برای ایجاد کشش بهتر وارد کنید؛ ۶ ثانیه مکث کنید و به حالت اولیه برگردید. این حرکت را برای هر سمت ۳ بار انجام دهید.
7160149113196149240188132402492224202198186.jpg

تمرین ششم: یک دست خود را یک طرف سرتان بگذارید و سر را به سمت دست فشار دهید اما سعی نکنید آن را فشار دهید. روی این حالت ۱۰ ثانیه تمرکز کنید. این حرکت را برای هر طرف ۳ بار انجام دهید.
1991512872250181849189665198180484377.jpg

استفاده از بالش مناسب:

در صورتی که بیش از یک بالش زیر سرتان می‌گذارید، از بالش‌های طبی استفاده کنید. بالش در صورتی که به درستی انتخاب شود، با حفظ فقرات گردنی در وضعیت صحیح از درد شما می‌کاهد.

امیدوارم مطالب مفید واقع بشن!(که نمیشن! :)))

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

درود بر شما *-:
خواب خوبه یا نه ؟؟؟ (:|
شب چه ساعتی بخوابیم خوبه ؟؟؟ (:|
با اثرات مضر بلند مدت کم خوابی موافق هستین ؟؟؟ (:|
خواب "" عمیق یا نه "" ؟؟؟ (:|
نظرتون راجع به خواب ظهر چیه ؟؟؟ (:|

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Babak_eb :
درود بر شما *-:
1-سه رود بر شما...
2-معلومه که خوبه...
3-هر چقدر بخوابی،نباید کمتر از 6 ساعت باشه...
4-کاملا...یکی از اون عوارضی که کسی بهش توجه نمیکنه چاقی و اضافه وزنه...در ضمن کم خوابی باعث تحلیل ماهیچه ها هم میشه...تاثیرش روی عملکرد مغز هم واضحه...
5-بستگی به ادمش داره خب...واسه من اصلا سنگین نیست...
6-چیز خوبیه...فقط نمیدونم چرا ادم ازش سیر نمیشه...کلا بعضی وقتا بهش نیازه...

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از Babak_eb :
درود بر شما *-:

بهترین زمان خواب شبانه بین ساعات 22 شب تا چند دقیقه قبل از اذان صبح هست ! هم به خاطر نماز ! :D و هم به خاطر این که

تو این مدت میتونین در تاریکی مطلق بخوابین ! ( فک کنم البته ! )

بیش‌ترین مدت بی خوابی انسان‌ها در جهان، ۳۳ سال معادل ۱۱۷۰۰ شب بوده‌است. جز این مورد استثنایی، هیچ شخص دیگری نتوانسته بیش از یازده روز را بدون خواب سپری کند. افرادی که از خواب محروم می‌مانند، دچار افسردگی می‌شوند. این افراد، هوشیاری‌شان را از دست می‌دهند و دچار توهم می‌شوند. حالت چهره شخص بی خواب، کشیده و بی حرکت می‌شود، ابروها چین می‌خورد، شخص با زحمت زیاد چشمانش را باز نگاه می‌دارد و دچار هذیان می‌شود. محرومیت از رویا، اغلب به پرخاشگری، بیمناکی، و یا افسردگی منجر می‌شود.

کی تونسته 33 سال نخوابه ؟! :-?

در مورد خواب ظهر ، عمیق بودن خواب خوب نیست ! خواب ظهر باید بین 20 دقیقه تا 45 دقیقه باشه ! بیشتر ازین که باشه

باعث میشه ادم بره به مرحله ی خواب عمیق ! که در طول خواب ظهر ، خواب عمیق فایده ای نداره !

به اینجا هم میتونین سری بزنین : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

سلام بر دوستان عزیز !
اول از همه بگم که منظورم از چاق شدن ، داشتن وزنی ( جرم ) نرمال هستش !
چه راه هایی هست که با کمترین عوارض یه کم وزن زیاد تر شه؟ (; :)

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من خودمم دوست دارم یکم چاغ شم یه ذره زیادی لاغرم...!

بهترین روش اینه که بری پیش دکتر تغذیه و رژیم چاقی بگیری...!

این راه هم بد نیست و در حد 2-3 کیلو جواب میده:

شبا برنج چربتونو با نون بخورین...!

جدی موثره!

• شروع کننده موضوع

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از !SaDeGh! :
سلام بر دوستان عزیز !
اول از همه بگم که منظورم از چاق شدن ، داشتن وزنی ( جرم ) نرمال هستش !
چه راه هایی هست که با کمترین عوارض یه کم وزن زیاد تر شه؟ (; :)
سلام! :D
آهان ، بله بله!

خب اولش چند تا سوال رو بی زحمت جواب بده ،
الان شما زیاد چیزی میخورید و هنوز َم لاغرید؟
یعنی حله حوله (!) و اینجور چیزا + صبحانه ، نهار ، شام ؛ کامل و زیاد میخورید و هنوز هم از لاغری رنج (!) میبرین؟ :D
اگر اینجوری باشه که مسئله ژنتیکی میشه و روش های تجربی فکر نمیکنم به درد بخوره و
همونطور که گفتن میتونی به دکتر ِ رژیم غذایی و همچنین من پیشنهاد میکنم به "متخصص غدد" مراجعه کنی! (;
جواب میده! :D

و اینکه BMI ِت الان چنده؟ و قد و وزن ِ ت به صورت ِ جدا :)

• لایک
امتیازات: HHH
بالا