• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91
پاسخ : سوالات پزشکی

خب پس جای نگرانی نداره....بصورت سنتی هم برای تسکین دردش میتونید روغن نارگیل رو با عسل مخلوط کنین و بمالین روش...هرچند اینا بیس علمیی نداره ولی خب جواب میده..در هرحالت به نظرم این روشها خیلی بهتر از تزریق موضعی کورتون هس

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

به نظرم این سوزش تشدید یافته بیشتر بخاطر اون آب سردی هس که ازش استفاده کردین...بهتره از آب گرم استفاده کنین.چون تو کتب طب قدیم هم توصیه شده به آب گرم برای شستشوی محل ترک نه آب سرد!!!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

دوستان اون چیه که میذارن زیر بخیه دندون تا خونریزی کم شه ولی هرچی اسمشو سرچ میکنم چیزی نمیابم :-" یه ماده سیاه هم هست :-" اسمشم فک کنم ژِلفُن هست ولی تو اینترنت هرچی سرچ میکنم نیس!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ژل فوم بوده؟
Gel foam

Dr Aryana

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان

.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Farim00n :
دوستان برای درمان حساسیت پوست صورت به کرم های موبر چه پیشنهادی دارین؟
#فوری!
حساسيت پوستى رو با يكسرى دارو خاص و طول درمان ميشه حل كرد.من حساسيتم به تمام مواد شوينده يكماه طول كشيد تا با ٤-٥ نوع قرص خوب بشه،منع مصرف كامل از هر ماده شوينده هم داشتم.
اما به نظرم اينقدر حاد نيست كه دنبال اين درمان باشيد چون بالاخره پوست حساس ميمونه تا قسمتى و اين براي بدنتون خوب نيس.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

انحراف ستون فقرات (انحراف جانبی ، اونم فقط مهره های پایین کمر و نزدیک لگن) تو دراز مدت ممکنه چه مشکلی ایجاد کنه؟
کلن یه ور کمرم عضلات منقبض و بیرون اومده ای پیدا کرده و یه طرف عادیه. با ورزش سنگین درست میشه اما واقعا خسته شدم از اینکه تا ورزش رو قطع میکنم مثه روز اول میشه
فعلا باش مشکل ندارم.
دیگه نمی خوام ورزش کنم. از باشگاه و مربی خصوصی و رادیولوژی کلینیک دانشگاه تهران و ارتوپدی و فولان بدم میاد دیگه. 4 ساله این جوریه
چی ممکنه بشه درآینده؟

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

من یه سالی هست که دچار وزوز گوش بی وقفه شدم و این اتفاق موقعی افتاد که اولش یه بیماری ویروسی گرفتم و در همون حین خیلی تحت فشار درس و محیط زندگی جدیدم بودم.بنظرتون چنین چیزی که منشاش اعصابه درمان داره؟چون بی وقفه س سوت کشیدن میترسم هیچ موقه خوب نشه... اوایل دکتر رفتم یه قرصی داد مایع قسمت میانی گوشو(یه همچین چیزی) متعادل بشه.گفت اگه بعد این دوره درمان دارویی خوب نشدی بازم بیا پیشم که دکترشم متخصص حلق و گوش بود ولی من بعدش نرفتم.پیش چه دکتری برم الان؟

فاطمه م.

فاطمه م.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

چنگ انداختن گربه ممکنه ایجاد بیماری کنه؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از فاطمه م. :
چنگ انداختن گربه ممکنه ایجاد بیماری کنه؟
اگر گربه،گربه ای باشه که واکسن های مورد نیاز رو دریافت نکرده باشه؛لازمه کسی که چنگ گرفته شده واکسن کزاز و هاری رو تزریق کنه.

Firoozeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
رفسنجان
شهر
رفسنجان
پاسخ : سوالات پزشکی و سلامت !

به نقل از 4245 :
بعضی از انواع این ماهی های تن خون گرم هستن ، بر خلاف اکثر ماهی ها که گوشت سفید دارن ماهی های تن گوشت قرمز دارن ،

به خاطر این که میوگلوبین اونا زیاده !

ماهی تن منبع بسیار خوبی از پروتئین ، مواد معدنی نظیر سلنیوم ، منیزیم و پتاسیم و همچنین ویتامین های B1 ، B3 و B6 است.

و همچنین گوشت ماهی تن سرشار از اسید های چرب امگا 3 هستش که مصرف اون باعث حل اکثر مشکلات پوستی و برای کاهش

ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بسیار موثره ! (;

ماهی تن از جمله ماهی هاییه که به مقدار قابل توجه توش جیوه یافت میشه ، به همین دلیل :

برای بهره بردن از فواید ماهی تن و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از مصرف زیاد اون : توصیه میشه که بیشتر از دو تا سه بار در هفته استفاده نشه !

منبع : http://www.tebyan.net/Nutrition_Health/(Foods)/meats/2010/10/11/139737.html
معلم زیست ما گفت تن ماهی هر چقدرم خوب باشه بهداشتی نیست
ایشون گفتن که یکبار توسط دانشگاه به یکی از کارخانه های تن ماهی رفتن میگفتن که تو قسمت بسته یندی یه عالمه مگس بالای تن ماهی بوده وقتی این مشکل رو به افرادی که اونجا کارمیکردن گفتن
یه خانم گفته اینا تو بخش پخت دیگه از بین میرن
#S-: :| :-/ :-s :-<

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
بچه ها کسی بوده اینجا حجامت کرده باشه؟اگه آره برای چه بیماری ای و تاثیر داشته؟
درد داره ؟<':
مثلا جوش، تصفیه خون ....نمیدونم میگن چرکای بدنو خارج میکنه و خیلی خوبه.....ولی خب بعضیا تایید نمیکنن و میگن باعث انتقال بیماری از راه خون میشه
حتما ک درد داره...خب ولی قدری میشه ک بتونه آدم تحمل کنه....

آخرین ویرایش:

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
من یه سالی هست که دچار وزوز گوش بی وقفه شدم و این اتفاق موقعی افتاد که اولش یه بیماری ویروسی گرفتم و در همون حین خیلی تحت فشار درس و محیط زندگی جدیدم بودم.بنظرتون چنین چیزی که منشاش اعصابه درمان داره؟چون بی وقفه س سوت کشیدن میترسم هیچ موقه خوب نشه... اوایل دکتر رفتم یه قرصی داد مایع قسمت میانی گوشو(یه همچین چیزی) متعادل بشه.گفت اگه بعد این دوره درمان دارویی خوب نشدی بازم بیا پیشم که دکترشم متخصص حلق و گوش بود ولی من بعدش نرفتم.پیش چه دکتری برم الان؟
اگه هنوز مشکل ـتون رفع نشده و جدی ـه و براتون مقدوره که به تهران بیاید،
به شدت توصیه می کنم آقای دکتر دانشی -متخصص گوش نورواتالوژی-معاینه ـتون کنن. :)
ممکن ـم هست که ایشون تشخیص بدن عصبی ـه.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
سلام
با تجوزیر روانپزشک روزی دو تا سرترالین 50 میلی میخورم...
بعد اواسط سال زیر نظر پزشک خواستم قطع کنم.......وضعیت روحیم خیلی داغون شد وپزشک گفت که دوباره شروع کنم مصرفشو...

بعد خیلی خوابمو زیاد میکنه...از طرف دیگه خوابمو بی نظم میکنه....باعث خستگی زود رس میشه.....اغلب حوصله کاری ر وندارم وخواب الودم... و یجورایی حس میکنم ربات شدم....حس خوبی نیست...همه احساساتم تعطیل شدن یجورایی....همه چیز بی اهمیت شده برام...

با توجه به شرایطم نه میتونم قطعش کنم ...نه اینکه نا دیدش بگیرم عوارضشو بخاطر کنکور...

راه حلتون چیه؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
با تجوزیر روانپزشک روزی دو تا سرترالین 50 میلی میخورم...
بعد اواسط سال زیر نظر پزشک خواستم قطع کنم.......وضعیت روحیم خیلی داغون شد وپزشک گفت که دوباره شروع کنم مصرفشو...

بعد خیلی خوابمو زیاد میکنه...از طرف دیگه خوابمو بی نظم میکنه....باعث خستگی زود رس میشه.....اغلب حوصله کاری ر وندارم وخواب الودم... و یجورایی حس میکنم ربات شدم....حس خوبی نیست...همه احساساتم تعطیل شدن یجورایی....همه چیز بی اهمیت شده برام...

با توجه به شرایطم نه میتونم قطعش کنم ...نه اینکه نا دیدش بگیرم عوارضشو بخاطر کنکور...

راه حلتون چیه؟
سلام.اینا همه عوارض سرتالین هستند اگه مصرفش هم یهویی قطع کنید سرگیجه شدید میگیرید
به نظر من خیلی خیلی آب بخورید.دیدم که با آب خوردن عوارضشو کم کردن
یکی هم فقط به قرص اکتفا نکنید که قرص بخورم خوب میشم بنظرم برید باشگاه استخر یا پیاده روی .

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
سلام ببخشید دارویی برای کاهش استرس و نگرانی هست؟ مامانم با پروپرانول مخالفه/:

بالا