• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مسائل مربوط به رانندگی

• شروع کننده موضوع

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی
شاید شما هم خیلی دیده باشین (یا حتی خودتون) که بعضیا بدون گواهینامه رانندگی میکنن!
1.شما اینکارو میکنین؟؟
2.نظرتون چیه راجع بهش!

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : رانندگی

مدیر اینقدرا هم ظالم نیست جون شما! :D بچه خوبیه

من بدون گواهینامه اجازه بدن همین الان پا میشم میرم یه شهر دیگه! B-)

بده، ولی اینم در نظر داشته باش ما ایرانی ایم
قانون زیاد میذاریم
یکیشم رعایت نمیکنیم

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

خیلی باحاله اتفاقا !
ولی حیف تو شهری اجازه نمیدن ، میگن میزنی یکی رو میکشی خودتو خودمونو بدبخت میکنی :-"

• شروع کننده موضوع

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

جدا تو شهر دیوونگیه!!
اما یه زمانایی، وقتی میریم بیرون شهر که خلوته، عموم میزاره من بشینم!
بکشی کسی رو قتل عمده البته
! :D

• لایک
امتیازات: HHH

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

من یه زمانی خوب میروندم ! یعنی منظور زیاد میروندم ! البته با نظارت ! اکثرا خارج شهر !

5 سال پیش بابام بهم یاد میداد ! خارج شهر ! منم خوب میروندم ! تقریبا 5 بار هم تو بزرگراه روندم !

شب ساعت 12 اینا که عمو پلیسه خوابه ! فرض کنین یه بچه ی 11 ساله ! که قدش اجازه نمیدهد جلو را خوب ببیند !

و زیرش بالشک میگذارد ! شب ساعت 12 در بزرگراهی با سرعت 90 تا ! و جاده هم پیچ پیچی ! :D چه میکند !! :-" :P

الانا بهم گیر میدن ! :-w :( [-( #-o :-" یعنی چی اقا ! اون موقع که الف بچه بودیم ... ! :rolleyes:

ولی به نظرم زیاد جالب نیس ! چون تا وقتی به 18 سالگی نرسیده ! نمیتونه تو شرایط بحرانیه رانندگی درست تصمیم بگیره !

یعنی خیلی ممکنه بچه هایی باشن که انصافا خوب میرونن ! ولی تو شرایط بحرانی

نمیتونن درست تصمیم بگیرن که چیکار کنن با ماشین ! چجوری جمعش کنن تا ... !

به خاطر همینه تا 18 سالگی گواهینامه نمیدهند ! :D

• شروع کننده موضوع

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

همیشه مامانم میگه تو چشمایه یه پشت فرمون زل بزنی، تابلو میشه که گواهینامه داره یا نه! مگه اینکه اعتماد به نفسش عالی باشه!!!
چرا ما نمیتونیم یک سال فقط صبر کنیم؟ :D

• لایک
امتیازات: 4245

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من که خیلی دوس دارم رانندگی کنم! اما جرئتشو ندارم! نه واسه خودما...میترسم تا وقتی هنوز درست یاد نگرفتم بزنم یکیو زیر کنم!!!
اما شاید یه جا بیرون از شهر شروع کنم! اما فعلا که خیلی زوده واسه این حرفا!

• لایک
امتیازات: HHH

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

مشکل اینجاست که توی ایران هیچ راه قانونی مستقیم برای رانندگی زیر 18 سال وجود نداره! واسه همین کسی که رانندگی میکنه میگه آب که از سر گذشته، یه وجب و صد وجبش فرقی نداره! پس هر کاری میخواد میکنه (آنرود، آفرود، ویراژ، سرعت و...)
ولی مثلا توی آمریکا برای افراد 16 ساله (خیلی کمن افرادی که زیر 16 رانندگی کنن) به منِ 16 ساله گواهینامه D-1 میدن که میتونم باهاش داخل شهر تا یه سرعت خاص و با یه تعداد سرنشین خاص، و بیرون از شهر به همراه یک بزرگتر که 3 سال گواهینامه داشته باشه رانندگی کنم، بنابراین من از راه قانونی نیاز خودمو برطرف کردم
خیلی از -18 ها اصلا رانندگی بلد نیستن! فقط بلدن ماشین رو به حرکت در بیارن، بنابراین وقتی یه -18 گواهینامه بگیره مطابق استانداردها رانندگی می کنه

نتیجه: 1. کار بدیه 2. راه قانونی وجود نداره بنابراین... :-"

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

من که با اعتماد به نفس زیاد میشینم تازه یه بار تو اتوبانه تهران کاشنم پلیس دیدم کناره جاده وایساده بود منم سرعتمو کم کردم که نگهم نداره خدا رو شکر نگرمم نداشت
ولی یه بار با دنده 3 پیچیدم تو کوچه دره یه 206 که کناره کوچه پارک بود رو له کردم یه بارم تو فرعی داشتم میرفتم یهو یه ماشینه پیچید از تو کوچه تو خیابون منم سرعتم زیاد بود ترمز نکردم خدا رو شکر ردش کردم اما هول کردم بعدش ماشین ریپ زد دسته موتور ماشین شکست(این حادثه حدود 20 روز پیش به وقوع پیوست :D
(

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

به نقل از R0zh!n D :
من که خیلی دوس دارم رانندگی کنم! اما جرئتشو ندارم! نه واسه خودما...میترسم تا وقتی هنوز درست یاد نگرفتم بزنم یکیو زیر کنم!!!
اما شاید یه جا بیرون از شهر شروع کنم! اما فعلا که خیلی زوده واسه این حرفا!
يه نكته فني!توي دو خط نظر 3 تا "اما" گفتي!:دي!
---------------------------
من به شخصه يكم ميترسم!البته تا حالا رانندگي كردم اما نزديك بود بزنم به يكي!
يكي دو بارم خواب ديدم!يعني يه سري كابوسهاي وحشتناكي درباره رانندگي!براي همين ترجيح ميدم تا 18 سالم نشده رانندگي نكنم!

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

منم بلدم منم بلدم ; :D
ولی خارج شهر نه بیشتر داخل شهر یا کمربندی و بلوار امام حسین و همون خیابونه بغل دریا که خیلی طویله ازینسر شهر تا اونسرش اونجاها میشینم جادده ترسنااکهههه آیونه ولی سخته :D
البته هنوز درگیر پارک دوبلم یعنی به این مرحله رسیدم ک قبول کنم یاد بگیرم بس که مامانم اصصصرااار دارههه ولی فک کنم تا هشتاد تا هم رفته باشم دنده سه و ایناااا
ولی اولین بار تو پارک جنگلی نشستم :D

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

من فعلا بلدم دنده عوض کنم!!!!
یه بارم وقتی کلاس 4م بودم نشستم رو پای مامانم بعد جلوی مدرسمون رانندگی کردم :D اما موتور ماشین داشت می پکید!!!! :D
باو گاز و ترمز و کلاژ اینا خیلی سختن!!!!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

:D

خسته نباشی !

من این جمعه برا اولین بار دنده 5 گذاشتن برم :D

ولی اصلا فاز نمیده !
آخه یعنی چی با 100 تا سرعت یه جاده مستقیمو که توش مرغ پر نمیزنه بری ؟ چه فرقی داره تو اون جاده 20 تا با 200 تا ؟؟؟

ولی خوبه بالاخره دنده عقبم بهبود یافت ولی میشه گفت هنوزم مزخرفه :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

بنده تا به حال تجربه پشت رول نشستن نداشتم :D در حد صفر هم نیستم یعنی، منفی :D بگم هم به هیچ وجه موافقت نمیشه، بابای من ماشینش به جونش بسته اس، خط " بندازی" روش خفه ات میکنه، خودش خط "بندازه" روش اشتباهه دیگه، پیش میاد! :D مادر گرام هم که... نمیذاره . البته جاش هم نیست، تو شهر رو که کلا بیخیال بیرون شهر هم نمیریم اصلا!

به نظر من واسه ی تو شهر نباید گیر بدن، نهایتا بگن یه بزرگتر بغل دست آدم باشه، چون با این همه ترافیک و اینکه تو خیابون ماشین ها نیم متر نیم متر جلو میرن احتمال تصادف اون قدرا نیست.

در ضمن به نظر من 18 ساله بودن و توانایی رانندگی هیچ ربطی به هم ندارن. یکی 10 سالشه عالی میرونه یکی 10 ساله گواهینامه گرفته هنوز تو دنده عقب رفتن مشکل داره :rolleyes:

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از پگاه :
در ضمن به نظر من 18 ساله بودن و توانایی رانندگی هیچ ربطی به هم ندارن. یکی 10 سالشه عالی میرونه یکی 10 ساله گواهینامه گرفته هنوز تو دنده عقب رفتن مشکل داره :rolleyes:
اینم حرفیه! من پشت ماشین داییم مینشتم بعد بابام فهمید کلی فهشم داد و دیگه نزاشت بشینم!!! البته من فقط جلو میرفتم (دنده عقب پیش نیومد!)

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

طبيعتا ادم هميشه مجبور ميشه يه كارايي بكنه كه با عقلش جور در نمياد

مثل رانندگي بدون گواهينامه!

اما دوتا نكته رو بگم:

به نقل از panther :
جدا تو شهر دیوونگیه!!
اما یه زمانایی، وقتی میریم بیرون شهر که خلوته، عموم میزاره من بشینم!
بکشی کسی رو قتل عمده البته
! :D
حرفشون خيلي درسته، با اين تفاوت كه قتل شبه عمد محسوب ميشه، يعني اعدام نداره (;

به نقل از GCD :
مشکل اینجاست که توی ایران هیچ راه قانونی مستقیم برای رانندگی زیر 18 سال وجود نداره! واسه همین کسی که رانندگی میکنه میگه آب که از سر گذشته، یه وجب و صد وجبش فرقی نداره! پس هر کاری میخواد میکنه (آنرود، آفرود، ویراژ، سرعت و...)
ولی مثلا توی آمریکا برای افراد 16 ساله (خیلی کمن افرادی که زیر 16 رانندگی کنن) به منِ 16 ساله گواهینامه D-1 میدن که میتونم باهاش داخل شهر تا یه سرعت خاص و با یه تعداد سرنشین خاص، و بیرون از شهر به همراه یک بزرگتر که 3 سال گواهینامه داشته باشه رانندگی کنم، بنابراین من از راه قانونی نیاز خودمو برطرف کردم
خیلی از -18 ها اصلا رانندگی بلد نیستن! فقط بلدن ماشین رو به حرکت در بیارن، بنابراین وقتی یه -18 گواهینامه بگیره مطابق استانداردها رانندگی می کنه

نتیجه: 1. کار بدیه 2. راه قانونی وجود نداره بنابراین... :-"
اينكه توي ايران زير 18 سال هست (و توي خيلي جاهاي ديگه) به خاطر توانايي يا هر چيز ديگه اي نيست.
صرفا به خاطر اينه كه فرد زير 18 سال، هيچ مسئوليت حقوقي اي نداره!
اما براي رانندگي لازمه كه يه نفر كه بتونه قوانين روش اجرا بشه، گواهينامه بگيره!

متوجه ميشين چي ميگم؟

------

كلا كار خيلي خيلي خطرناكيه!
سعي كنيد اين كارو اصلا نكنيد! باور كنيد به ريسكش نميارزه

هرچند،خود من .... :-"

• شروع کننده موضوع

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پگاه :
به نظر من واسه ی تو شهر نباید گیر بدن، نهایتا بگن یه بزرگتر بغل دست آدم باشه، چون با این همه ترافیک و اینکه تو خیابون ماشین ها نیم متر نیم متر جلو میرن احتمال تصادف اون قدرا نیست.
کاره سختیه تو ترافیک رانندگی!! خیلی سخت تر از جاهای دیگس! :D
بچه ها یه چیزی!!! خاطره نگین اینجا! :D بحث کنیم!!|
به نظر من بچه ها به شدت نیاز دارن که اعتماد بشه بهشون قبلش! نمیدونم خانوداه ها هم احتمالن میترسن!!!
مثلا بابام میگه اگه بکشی کسو من پشت فرمون نمیشینم!!

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از پگاه :
بنده تا به حال تجربه پشت رول نشستن نداشتم :D در حد صفر هم نیستم یعنی، منفی :D بگم هم به هیچ وجه موافقت نمیشه، بابای من ماشینش به جونش بسته اس، خط " بندازی" روش خفه ات میکنه، خودش خط "بندازه" روش اشتباهه دیگه، پیش میاد! :D مادر گرام هم که... نمیذاره . البته جاش هم نیست، تو شهر رو که کلا بیخیال بیرون شهر هم نمیریم اصلا!

اتفاقا تو شهر خطرناک تره!
هی ترافیکه، هی سرعت گیره، هی یه احمق می پره وسط راه!
هی باید نیم کلاچ بگیری، پات درد می گیره! :D ، کلا نیم کلاچم باید وارد باشی تا بگیری!
این که می گم پات درد می گیره، یه بار داشتم پارک دوبله می کردم، هی نیم کلاچ گرفتم، یه نیگا به پدر کردم، گفتم آی پام دارد گرفت!بابام نیگا کرد ^-^ منم یهو پامو از رو کلاچ ور داشتم و زدم به ماشین جلویی ... (البته به خیر گذشت)
یه بارم تو شهر تو زمین خالی رانندگی می کردم، پلیس اومد گیر داد، اونم به خیر گذشت!*
---------------------------------
من رانندگی می کنم.بابام ماشین می ده.اولین بارم سوم دبستان پشت رول نشستم، البته فقط فرمون گرفتم!
دو ماه پیشم تو اتوبان قزوین-ابهر نشستم تا 120 رفتم (سبقت و ...، چسبید)
مشکلیم ندارم با این کار.لذت بخشه.ولی واقعا لازمه بلد باشی
تو فکر کن تو جاده دارین می رین دو نفری، یهو طرف سکته ای، قشی و ... می کنه!حالا خر بیار باقالی بار کن.می خوای چیکار کنی؟! باید بلد باشی دیگه
*کلا باید یه جاهایی بذارن آزاد، بچه های سن ما رانندگی کنن توش، هم عقده ای نشن و هم به همین دلیل که نیاز می شه! و کلا هم برای آیندشون خوبه
برای دست فرمون و قدرت عکس العمل و ... هم خدایی بازیای کامپیوتری و ... خیلی موثره

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

به نقل از panther :
شاید شما هم خیلی دیده باشین (یا حتی خودتون) که بعضیا بدون گواهینامه رانندگی میکنن!
1.شما اینکارو میکنین؟؟
2.نظرتون چیه راجع بهش!

مثالش داداش خودم که از 16 سالگی رانندگی میکرد..

خب بعضی پسرا علاقه دارن ..

اما کار خوبی نیست چون اگه اتفاقی بیفته دیگه ....

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از panther :
بچه ها یه چیزی!!! خاطره نگین اینجا! :D بحث کنیم!!|
همین خاطراته که درس عبرت میشه ! گوش کن تا نگی ,نگین ! :D

تابستون یه روز عصر به شدت حوصلم سر رفته بود , سوویچ ماشین مادر گرامی رو برداشتم ( میخواستم اجازه بگیرم خب خواب بود ! :-" ) . رفتم تو پارکینگ مثلا یکم بکس و باد کنم,(صداش باحاله خب :D ) لامصب کلاچش فنری بود ,رو دنده عقبم بود, 2 3 متری در پارکینگ هم بود ! یهوکلاچ پرید ! .... کوبوندما ! کچ دیوار ریخت ! نفهمیدم مادر فلک زده ام چگونه 3 طبقه رو اومد پایین به 3 ثانیه!
چیزیش نشد که , صندوق عقب میخوایم چیکار ؟ :D
( این برخورد به هیج وجه من الوجوه به خانم بودن راننده ربط نداشت ها ! نقص فنی بود ! :D )
نتیجه اینکه هر کاری کردید بکنید ولی سوویچ بی اجازه عواقب داره ! :-"
( ولی اون 2 3 متر جدی به معنای واقعی کلمه " ترسیدم " . به حدی بود که وقت گرفته بودم از این آموزشگاها جرئت نکردم برم! اگه 1 لحظه قاطی کنی جون یکیو ... زندان خودتو..! )

در مورد سوال تاپیک, تو شهر رانندگی کردن اگه یکی که بلد باشه بشینه بغل دستت و ماشین ترمز دستی داشته باشه میشه یه جورایی رفت ! همینجورم که بقیه گفتن هیج رابطه ای بین سن 18 و توانایی رانندگی نیست ولی خب .. چه معیار دیگه ای بزارن جز سن ؟ اونور آب قانونش بهتره صد البته!

بالا