• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طرز فکر های مختلف پیرامون زندگی!

• شروع کننده موضوع

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام
همه ما زنده ایم و هر کدوممون راجع به زندگیمون یه طرز فکری داریم که به اهداف و شیوه زندگی کردنمون جهت میده.ما متفاوتیم طرز فکرامون متفاوتن و زندگیامونم متفاوت میشن.بعضی از طرز فکر ها ارزش فکر کردن دارن مثل طرز فکر کافکا:کافکا عقیده داشت که همه تلاشهای انسان در ددنیا به خاطر آرامشه در صورتی که اگه همه فعالیتهای زندگیو ول کنه و بشینه توی زیرزمینه خونش و زحمت الکی نکشه به آرامش دست پیدا کرده. ???جای نقده این طرز فکر زیاده...شما تا حالا با چه طرز فکرای جالبی برخورد کردین؟طرز فکر خودتون در مورد زندگی چیه؟اصن طرز فکر چطوری باید باشه؟طرز فکرایی که باهاش مواجه میشین -مثل همین کافکا-چه سودها و چه زیانهایی دارن؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : طرز فکر های مختلف پیرامون زندگی!

شيوه انديشه به زيستن ما جهت ميده !!
يعني همه فعاليت هاي مارو منظم ميكنه در سوي يك هدف

من خودم انديشه خيام رو خيلي دوست دارم . چون هم سادست هم منطقي
انديشه عطار فوق العادست ولي چون يكم فلسفيه و خيلي طولاني زيا نتونستم باهاش ارتباط برقرار كنم

همون انديشه خيام فعلا روم تاثير گزاره كه اين دنيا براي شاديه نه چيز ديگه ! هركاري بايد كرد براي شاد زيستن ، هر چه هست همينه و بايد بيخيال فردا بود چون معلوم نيست زنده باشي ! گذشته رو هم بايد ول كني چون رفته
تو زمان حال زندگي كن و از زندگيت لذت ببر :P

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

امروز همون فردایی ست که دیروز منتظرش بودی
این تقریبا در تاکید حرف دکتر بود

sina made in mashhad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف

به نظر من اگه هی بشینیم به اینفکر کنی که چه بکنیم و چه نکنیم دنیااز دست رفته
من با خودم این جوری فکر میکنم که اگه همین جوری با دنیا پیش بریم اخرش به مقصدمون میرسیم

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

کافکا (؟) خیلی طرز فکر مسخره ای داره ...
اون عذابه زندگی نیست که

زندگی باید اکتیو باشه و هیجان داشته باشه ... از گذر زمان لذت ببریم و شاد باشیم
باید ابعاد مختلف زندگیمون پر بار باشه ... و هر روز کامل تر شیم ...
شکر گذار باشیم بخاطر همه چی ... برای اینکار بقیه رو هم شاد کنیم ...ب درد دیگران بخوریم

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

من همیشه سعی می کنم طرز تفکرم جوری باشه که بطور مثال ازم بپرسن از زندگیت راضی هستی و لذت می بری؟از ته دلم بگم اره. خیلی راضیم و خیلی لذت می برم و طبق اون طرز تفکر زندگی کنم.
برخی این طرز تفکر رو ممکنه نداشته باشن و کاملا باهاش در تضاد باشن. مثل "آلبر کامو" . یه سری کتاب هاشونو بخونید می فهمید چی می گم! :D

به نظرم زندگی وقتی معنا پیدا می کنه در مسیر اهدافت باشی. بدونی که توی راه هستی و دیر یا زود به اهدافت خواهی رسید. زندگی وقتی معنا پیدا می کنه که با بقیه ادم ها حداقل یه فرق کوچیک داشته باشی. زندگی وقتی معنا پیدا می کنه که نبودت با بودنت خیلی فرق داشته باشه! ...

• شروع کننده موضوع

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از hidden :
کافکا (؟) خیلی طرز فکر مسخره ای داره ...
اون عذابه زندگی نیست که

زندگی باید اکتیو باشه و هیجان داشته باشه ... از گذر زمان لذت ببریم و شاد باشیم
باید ابعاد مختلف زندگیمون پر بار باشه ... و هر روز کامل تر شیم ...
شکر گذار باشیم بخاطر همه چی ... برای اینکار بقیه رو هم شاد کنیم ...ب درد دیگران بخوریم
من کاملن باهاش مخالفم ولی به همین اندازه عاشق طرز فکرشم!
زندگی خیلیا باهاش توجیه میشه!ممکنه من فکر کنم ارزش زنده بودن به دویدنه ولی بیشتر از من کسایی هستن که میدون تا آرامشو بدست بیارن...در صورتی که دویدن برای اونا تا حد یه زیزمین که بشه توش آروم بود بسه...بعد همه رفتاراشون بی معنی میشه...اگه یه روز مثل کافکا به بقیه نگا کنین میفهمین چه باحاله فکرش!

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من میگم این یه فرصته محدوده.حالا حیف نیست ازش استفاده نکنیم؟! به نظر من اگه آدما تو انتخاب هدفشون زیاد بلند پروازی نکنن،میتونن به هدفشون برسن.من تصمیممو گرفتم،هدفم معلومه اما میخوام از راه رسیدن به هدفم لذت ببرم.با تمام سختیاش...زندگی که فقط خوردنو خوابیدن و مدرسه رفتنو دوباره از اول نیست.زندگی نباید روتین و تکراری باشه.به چه درد میخوره؟! بالاخره یه هیجانی باید باشه دیگه.خیلی لوس میشه اگه هرروز مثل دیروز باشه...آخرش بری دانشگاه.بعدش که چی؟ یه شغل خوب پیدا کردی؟ بعدش چی؟! هیجان لازمه...من خوشم نمیاد عادی زندگی کنم.
کسی دختر پرتغالی رو خونده؟ اونم چیز جالبی راجعبه زندگی میگه اما من باهاش اختلاف نظر دارم.

• شروع کننده موضوع

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از !10 :
من میگم این یه فرصته محدوده.حالا حیف نیست ازش استفاده نکنیم؟! به نظر من اگه آدما تو انتخاب هدفشون زیاد بلند پروازی نکنن،میتونن به هدفشون برسن.من تصمیممو گرفتم،هدفم معلومه اما میخوام از راه رسیدن به هدفم لذت ببرم.با تمام سختیاش...زندگی که فقط خوردنو خوابیدن و مدرسه رفتنو دوباره از اول نیست.زندگی نباید روتین و تکراری باشه.به چه درد میخوره؟! بالاخره یه هیجانی باید باشه دیگه.خیلی لوس میشه اگه هرروز مثل دیروز باشه...آخرش بری دانشگاه.بعدش که چی؟ یه شغل خوب پیدا کردی؟ بعدش چی؟! هیجان لازمه...من خوشم نمیاد عادی زندگی کنم.
کسی دختر پرتغالی رو خونده؟ اونم چیز جالبی راجعبه زندگی میگه اما من باهاش اختلاف نظر دارم.
جالبه که بدونین بعضیا عقیده دارن تعیین یه هدف کلی باعث اتلاف وقت میشه..هدف هر لحظه باید همون موقع تعیین شه...
و گروه مقابل میگن نداشتن هدف کلی باعث رسیدن به پوچی میشه!

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از *sarina * :
من کاملن باهاش مخالفم ولی به همین اندازه عاشق طرز فکرشم!
زندگی خیلیا باهاش توجیه میشه!ممکنه من فکر کنم ارزش زنده بودن به دویدنه ولی بیشتر از من کسایی هستن که میدون تا آرامشو بدست بیارن...در صورتی که دویدن برای اونا تا حد یه زیزمین که بشه توش آروم بود بسه...بعد همه رفتاراشون بی معنی میشه...اگه یه روز مثل کافکا به بقیه نگا کنین میفهمین چه باحاله فکرش!

من میگم این دویدنه لذت بخشه ...
اگه کاری که میکنی رو با عشق انتخاب کنی ... از هر لحظه ی زندگی لذت میبری

زندگی تو این دنیا فقط ی قسمتشه ... ما که با مرگ نابود نمیشیم ... طرز فکر کافکا ک به درد این دنیا نمیخوره هیچ واسه اون دنیا هم سودی نداره ( حداقل بعضیا طوری زندگی میکنن ک این دنیا رو داشته باشن ... اون فکر ب نظرم بهتر از نظر این کافکا )

یه طرز فکر میگه : اگه قراره فردا من فرتی بمیرم // باید خنگ باشم دنیا رو جدی بگیرم
( اینم غلطه)

• شروع کننده موضوع

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از hidden :
من میگم این دویدنه لذت بخشه ...
اگه کاری که میکنی رو با عشق انتخاب کنی ... از هر لحظه ی زندگی لذت میبری

زندگی تو این دنیا فقط ی قسمتشه ... ما که با مرگ نابود نمیشیم ... طرز فکر کافکا ک به درد این دنیا نمیخوره هیچ واسه اون دنیا هم سودی نداره ( حداقل بعضیا طوری زندگی میکنن ک این دنیا رو داشته باشن ... اون فکر ب نظرم بهتر از نظر این کافکا )

یه طرز فکر میگه : اگه قراره فردا من فرتی بمیرم // باید خنگ باشم دنیا رو جدی بگیرم
( اینم غلطه)
خب هیچ طرز فکری 100% برای همه درست و گویا نیست ...
مثلن همین مورد آخر که اشاره کردین...مسلمن به افراد بیخیال گفته نمیشه اینطور باشین
برای افرادی که دنیا رو جدی میگیرن خوبه...
یا طرز فکر کافکا که توی همین مایه هاست...

طرز فکر من:اگه بعنوان یه آدم زنده ایم همیشه آدم باشیم همین...مهم نیست که چی میشه!مهم نیست که چی از دست میدیم کافیه آدم وار رفتار کنیم :D

imanjo0n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دستغیب 1
شهر
شیراز

هر کس با یه هدفی زندگی می کنه ... من برای خوش گذرانی ... چون که می دونم 2012 ، همه چیز تموم می شه(باور دارم ) .... بعضیای دیگه برای پول در اوردن ... بعضیا برای خوشحال کردن بقیه ... و... و همه ی اینا حوله خوب زندگی کردن ومی چرخه که اون هم می شه لذت بردن از زندگی ... کلا زندگی رو واسه لذتش باید کرد... اگه از زندگی کردن خوشت نمی اد (لذت نمی بری) ، یا باید هدفتو تغییر بدی ، یا کاری رو که می کنی رو تغییر بدی ، یا خودکشی کنی !

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از *sRina * :
همه ما زنده ایم و هر کدوممون راجع به زندگیمون یه طرز فکری داریم که به اهداف و شیوه زندگی کردنمون جهت میده.ما متفاوتیم طرز فکرامون متفاوتن و زندگیامونم متفاوت میشن.بعضی از طرز فکر ها ارزش فکر کردن دارن مثل طرز فکر کافکا:کافکا عقیده داشت که همه تلاشهای انسان در ددنیا به خاطر آرامشه در صورتی که اگه همه فعالیتهای زندگیو ول کنه و بشینه توی زیرزمینه خونش و زحمت الکی نکشه به آرامش دست پیدا کرده. ???جای نقده این طرز فکر زیاده...شما تا حالا با چه طرز فکرای جالبی برخورد کردین؟طرز فکر خودتون در مورد زندگی چیه؟اصن طرز فکر چطوری باید باشه؟طرز فکرایی که باهاش مواجه میشین -مثل همین کافکا-چه سودها و چه زیانهایی دارن؟
به اینکه دید ماست که دنیامونُ میسازه کاملا اعتقاد دارم !
یکی دنیا رو تو عبادت میبینه ، یکی تو خوش گذروندن ، یکی تو علم ...
بستگی به عقیده داره زندگی افراد . و به نظرم آدما تو هر مرحله از زندگیشون طرز فکرشون کاملا متفاوته !
مثلا یه بچه ی 4 - 5 ساله دیدش به زندگی تو شادیُ جایزه و اینا خلاشه شده !
هر کی دنیا رو با یه دید میبینه و مسلما دید خودشُ به بقیه ترجیه میده و اونُ قبول داره !

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از imanjo0n :
هر کس با یه هدفی زندگی می کنه ... من برای خوش گذرانی ... چون که می دونم 2012 ، همه چیز تموم می شه(باور دارم )
ببخشید ولی شما الان رویه طرز تفکرتون تعصب دارید که 1% هم احتمال غلط بودن 2012 رو نمیدید که الان گفتید خوش گذرونی و ...
تعصب رویه یک طرز فکر و یک روش میتونه خیلی مضر باشه.

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

من شخصا از افکار نیچه خیلی خوشم میاد و به نظرات خودم خیلی نزدیکه.
مثلا نظرش در مورد حقیقت و نگاه های های مختلف و اینکه هیچ دیدگاهی درست نیست:
چشم های متفاوتی وجود دارند. حتی ابواهول هم چشم دارد بنابر این حقایق متفاوتی وجود دارند و نتیجتا حقیقتی وجود ندارد.
یا نظرش در مورد مرگ خدا و آخرین مرد و ابرمرد.

Niki7

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
mums
رشته دانشگاه
پزشکی :)

به نظرم زندگي هيچ چيزنيست فقط چرته وقتي درمورد زندگي توي اين دنياواون دنيا فكرميكنم به پوچي ميرسم وآرزو ميكنم هيچ وقت خلق نميشدم !اما ناچاريم زندگي كنيم و...

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از *sRina * :
جالبه که بدونین بعضیا عقیده دارن تعیین یه هدف کلی باعث اتلاف وقت میشه..هدف هر لحظه باید همون موقع تعیین شه...
و گروه مقابل میگن نداشتن هدف کلی باعث رسیدن به پوچی میشه!
خب این نظر اوناس! هدف های لحظه ای عموما هدف های کوچک اند.اما چرا هدف کلی باید باعث اتلاف وقت بشه؟!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
اره خوندم.با کجاش اختلاف نظر داری؟منم اگه بهم فرصت انتخاب میدادن زندگی رو انتخاب نمیکردم
زندگی با معیار زمان از نظر استاد نیچه ایم میشه:اکنون میان دو هیچ

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
اره خوندم.با کجاش اختلاف نظر داری؟منم اگه بهم فرصت انتخاب میدادن زندگی رو انتخاب نمیکردم
زندگی با معیار زمان از نظر استاد نیچه ایم میشه:اکنون میان دو هیچ
اختلاف نظرم اینه که اگه بهم فرصت اننخاب میدادن زندگی رو انتخاب میکردم!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
اختلاف نظرم اینه که اگه بهم فرصت اننخاب میدادن زندگی رو انتخاب میکردم!
پس باش اختلاف نداری چون فرزند دختر پرتقالی که شخصیت اصلی بود هم همین نظرو داشت.ولی خب اگه من بودم انتخاب نمیکردم
البته توجه کن که نکته ی اصلیش اینه که داره نویسنده شکشو به یه بار زندگی کردن و این که عدلو زیر سوال میبره میگه

بالا