• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

Naghmeh08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام:)
یه چیزی
من قبلنا بعضی وقتا ک زیاد مینشستم یکم قلبم درد میکرد یعنی خیلی دیر به دیر بود
از قبل عید دیگه شروع شد
هر چند وقت یه بار هم علائم مختلفی داشتم
مثلا قلبم تیر میکشه یا محکم میزنه بعضی وقتا دست چپم درد میگیره یا تنگی نفس دارم و قفسه سینم درد میگیره.بعضی وقتا هم شونه هام
دو سه بارم که موقع خواب بود فَکَم و یکم پاهام برای شاید یه دیقه میلرزید
یه بارم حالت تهوع داشتم
واقعا چند بار در حد مرگ بود
بعضی وقتا محکم میزنه به جای اینکه تند بزنه یعنی حسش میکنم
بیشتر اوقات که عصبی میشم یا ناراحتم اینطوری میشم
ینی یه چیز کوچیک عصبیم کنه قلبم درد میگیره با محکم میزنه
یعنی بعضی وقتا تو حالت عادی اینجوریم نمیدونم چرا
یا مثلا از پله بالا میرم قلبم خیلی تند میزنه و تنگی نفس دارم:/
یه سال پیشم کرونا گرفتم ممکنه بخاطر اون باشه؟
هفته هشت ماهه که اینجوریم
دکتر نرفتم تاحالا معمولا چیزی به کسی نمیگم
به نظرتون واسه چیه؟
پ ن:چقد طولانی شد:/

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام:)
یه چیزی
من قبلنا بعضی وقتا ک زیاد مینشستم یکم قلبم درد میکرد یعنی خیلی دیر به دیر بود
از قبل عید دیگه شروع شد
هر چند وقت یه بار هم علائم مختلفی داشتم
مثلا قلبم تیر میکشه یا محکم میزنه بعضی وقتا دست چپم درد میگیره یا تنگی نفس دارم و قفسه سینم درد میگیره.بعضی وقتا هم شونه هام
دو سه بارم که موقع خواب بود فَکَم و یکم پاهام برای شاید یه دیقه میلرزید
یه بارم حالت تهوع داشتم
واقعا چند بار در حد مرگ بود
بعضی وقتا محکم میزنه به جای اینکه تند بزنه یعنی حسش میکنم
بیشتر اوقات که عصبی میشم یا ناراحتم اینطوری میشم
ینی یه چیز کوچیک عصبیم کنه قلبم درد میگیره با محکم میزنه
یعنی بعضی وقتا تو حالت عادی اینجوریم نمیدونم چرا
یا مثلا از پله بالا میرم قلبم خیلی تند میزنه و تنگی نفس دارم:/
یه سال پیشم کرونا گرفتم ممکنه بخاطر اون باشه؟
هفته هشت ماهه که اینجوریم
دکتر نرفتم تاحالا معمولا چیزی به کسی نمیگم
به نظرتون واسه چیه؟
پ ن:چقد طولانی شد:/
ایا درد با استراحت بهتر میشه؟
هر حمله چقدر طول میکشه ؟ ۵ دقیقه ۳۰ دقیقه؟با غذاخورن بدتر میشه؟ کجای قفسه سینت درد میکنه؟سابقه بیماری قلبی تو خانواده؟ ASD VSD؟

با توجه به شرح حالی که بالا گفتی حتما به یک متخصص قلب as soon as possible مراجعه کن

Naghmeh08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1405
ایا درد با استراحت بهتر میشه؟
هر حمله چقدر طول میکشه ؟ ۵ دقیقه ۳۰ دقیقه؟با غذاخورن بدتر میشه؟ کجای قفسه سینت درد میکنه؟سابقه بیماری قلبی تو خانواده؟ ASD VSD؟

با توجه به شرح حالی که بالا گفتی حتما به یک متخصص قلب as soon as possible مراجعه کن
آره بعضی وقتا بهتر میشم
هر دفعه هم بستگی داره یه بار چند دیقه یا شده ۱ ساعت.معمولا همون نزدیک قلبم درد میگیره ولی خب تو خانواده فکر نکنم باشه
خودم فکر کنم بخاطر استرس و اعصاب خوردی و ایناس
از پارسال که اومدم تیزهوشان سر درسا اینجوری شدم:/

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
آره بعضی وقتا بهتر میشم
هر دفعه هم بستگی داره یه بار چند دیقه یا شده ۱ ساعت.معمولا همون نزدیک قلبم درد میگیره ولی خب تو خانواده فکر نکنم باشه
خودم فکر کنم بخاطر استرس و اعصاب خوردی و ایناس
از پارسال که اومدم تیزهوشان سر درسا اینجوری شدم:/
تو هیستوری داری میگی با یه فعالیت عادی مثل پله بالا رفتنم اینجوری میشی
البته سنت و مکان دردت به نفع همون مسایل نورولوژیکه
اما توصیه میکنم ویزیت پزشک بشی و در صورت لزوم ورک اپ لازم رو انجام بدی

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet
از وقتی که واکسن زدم ( هنوز یه دوزشو زدم) یه سردردای یهویی میان برا چن ثانیه تو یه قسمت از سرم، بعد که درد اون قسمت میره، یه قسمت دیگه ش یهو درد میگیره و چن ثانیه و ... هی همینطوری ادامه پیدا میکنه و واقعا دیوونم کرده
دوز دومم نمیدونم بزنم یا نه

Naghmeh08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1405
از وقتی که واکسن زدم ( هنوز یه دوزشو زدم) یه سردردای یهویی میان برا چن ثانیه تو یه قسمت از سرم، بعد که درد اون قسمت میره، یه قسمت دیگه ش یهو درد میگیره و چن ثانیه و ... هی همینطوری ادامه پیدا میکنه و واقعا دیوونم کرده
دوز دومم نمیدونم بزنم یا نه
نمیدونم والا
تو هرکسی یه جوره
به نظرم وقتی واسه دوز دوم رفتی همونجا بهشون بگو اگه گفتن نه،نزن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام من دائماً حالت تهوع میگیرم .
قبلاً خیلی پر خور بودم الان اندازه یه آدم معمولی غذا بخورم فورن استفراغ میکنم .
ماشین سوار شدنی هم حالت تهوع میگیرم . از چی میتونه باشه؟
خیلی چیزا :D
سرگیجه نداری ؟ میتونه از گوش باشه خصوصا ک ماشین رو میگی .
رفلاکس‌ معده نداری ؟
خوابت کافی و سر وقته ؟
کافئین زیاد مصرف نمیکنی ؟
و..

اگه مشکلی تو اینا نداری ی ازمایش خون چک اپ انجام بده .

• لایک
امتیازات: venom

Strawberry

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1402
راجب درمان maladaptive daydreaming پیشنهادی دارید؟

میگ میگ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1398
من وقتی شیر میخورم شکمم درد میکنه این میتونه نشونه‌ی بیماری خاصی باشه؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404

.Mehrshad.

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
راجب درمان maladaptive daydreaming پیشنهادی دارید؟
بستگی داره مشکل شما در چه حد باشه ؟ اگه توی کارای روزمره و ... مشکل ایجاد کرده و شما رو از برنامه عقب انداخته شما نیاز به کمک روانشناس و مشاوره داری . خیلیا روانپزشک رو پیشنهاد میکنن ولی نظر من اینه که اگه هم نیاز به روانپزشک باشه بهتره که روانشناستون تایید کنه .اگه شرایط رفتن پیش روانشناس رو نداری خودت باید تحقیق کنی و روش های درمانی رو پیدا کنی .
یکی از روش ها در ارتباط با درس خواندن که برای خود من جواب داده تکنیک تیک زدنه . یعنی شما یه کاغذ میزاری پیش خودت هنگامی ک درس میخونی و هر زمان که ذهنت خواست بره سراغ خیال‌بافی یه تیک میزنی . به مرور زمان تعداد تیک ها در ساعت کم میشه و مطالعه مفید بیشتر میشه
اینم گروه تلگرام کسایی که این مشکلو دارن و
تجربیاتشون رو به اشتراک میزارن:
https://t.me/joinchat/FbzT1g3t0OPFkF4t

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام
من یه مدته که سردرد شدید میگیرم به طوری که پشت پیشونی و چشم هام به شدت درد میگیره و اونقدر دردش زیاد هست که حالت تهوع میگیرم و نمیتونم هیچی بخورم...مث همین الان که خواستم مسکن بخورم و تا یه لیوان آب خوردم ، خورده و نخورده رو آوردم بالا...چون اوایل با درد چشم شروع شد و بعد میزد به پیشونیم ، به چشم پزشک مراجعه کردم و پزشک حاذقی هم هستند و تمام جوانب رو چک کردن ولی گفتن مشکل از چشم هات نیست...خواستم ببینم شما ایده ای دارین؟
سلام
چند سالته؟
چند وقته شروع شده؟
این سردرد ها چقدر برات تکرار میشه؟ مثلا هر روزه یا بعضی روزاست؟
چه وقتایی بیشتر تکرار میشه؟ صبح ظهر شب؟ قبل یا بعد انجام کار خاصی؟
دردش چه شکلیه؟ ضربانداره یا حس میکنی یه مته برقی توی چشمت فرو کردن؟
یه چشمته یا هر دو چشم؟
با مسکن بهتر میشه؟ چه مسکنی؟ چطور بهتر میشه؟ چطور درد متوقف میشه بالاخره؟
نور و صدا دردو بدتر نمیکنه؟
خوابیدن و بستن چشم دردو بهتر میکنه؟
شده درد باعث بشه وقتی خوابی از شدت درد بیدار بشی؟
حین دردا چشمت قرمز میشه؟ آبریزش بینی یا تعریق صورت داری؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
۱۶
از تابستون
بعضی روزا
یه روز کامل انرژیم رو میگیره...و تا روز بعد خوب نمیشه :[
گزینه ۲
دو تاش
اوایل یه استامینوفن ۲۵۰ میخوردم خوب میشد...بعد دیدم انگار تاثیر نداره دیگه ۵۰۰ خوردم...الانم اصن تاثیری نداره و تمام روزم رو به باد میده این درد مداوم و خوب نشدنش...ببین این مدت انگار خوب نمیشه اصلا...باید نهایتا بخوابم تا فرداش که بهتر شه و دو سه روز طول میکشه تا کامل بر طرف شه...
وای چرا ، خیلی بدتر میکنه
آره بهتر میکنه
آره ، این مدت شده
یکم قرمز میشه...نه خیلی...آبریزش بینی هم بله ، ولی دومی نه
اگه آبریزش بینی رو فاکتور بگیریم از نظر مدت زمان حملات ، حالت تهوع و بدتر شدن با نور صدا سر دردت خیلی به میگرن میخوره. سابقه‌ی خانوادگی میگرن داشتین؟؟؟
در حد سایت بخوام توصیه کنم برای درمان :
خواب کافی، آب کافی ، عدم مصرف فست فود و غذای های پر ادویه ، مصرف سبزیجات و … . و اینکه تو اتاق تاریک به هیچ وجه از گوشی و لپتاپ و … استفاده نکن. مخصوصا زیر پتو
هر روز پروپرانول ۱۰ دوتا هر ۱۲ ساعت ( اگه آسم یا حساسیت به پروپرانول نداری مثلا پسوریازیس نمیزنی)( میتونی سه تا ۱۰ هر ۸ ساعتم بخوری ولی با دوتا شروع کن)
موقعی که این طوری شدی برو تو اتاق تاریک و آروم و یه قرص نوافن یا استامینوفن ۵۰۰ بخور و بگیر بخواب ( بیشتر از دو بار در هفته نباید نوافن بخوری)

چون الآن خیلی سردردت شدیده ممکنه به اینا جواب نده و دارو و درمان بیشتری بخواد برای همین بهتره به یک نورولوژیست مراجعه کنی در صورت تغییر درمان و یا حتی تغییر تشخیصش و ممکنه اصلا میگرن نباشه

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
من بعضی وقتا خصوصا اگه مدت طولانی بشینم(مثلا درس بخونم) دستم یا پام خواب میره چند ثانیه
دلیلش چی میتونه باشه؟

(وقتی یک مدت یادم نیست خوبم ولی وقتی دوباره یادم میاد که چند بار اینطوری شدم، چند دقیقه بعد دوباره دستم یا پام خواب میره )
و اینکه بعضی وقت ها که مدت طولانی نشستم مخصوصا وقتی دراز کشیدم، وقتی یهو بلند میشم برای چند لحظه یکم سرم گیج میره یا جلو چشم هام سیاه میشه
(۱۴ سالمه)
مشکل این چیه؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من بعضی وقتا خصوصا اگه مدت طولانی بشینم(مثلا درس بخونم) دستم یا پام خواب میره چند ثانیه
دلیلش چی میتونه باشه؟

(وقتی یک مدت یادم نیست خوبم ولی وقتی دوباره یادم میاد که چند بار اینطوری شدم، چند دقیقه بعد دوباره دستم یا پام خواب میره )
و اینکه بعضی وقت ها که مدت طولانی نشستم مخصوصا وقتی دراز کشیدم، وقتی یهو بلند میشم برای چند لحظه یکم سرم گیج میره یا جلو چشم هام سیاه میشه
(۱۴ سالمه)
مشکل این چیه؟
کمبود تحرک. ورزش بنمای.

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
دلیلش چی میتونه باشه؟

(۱۴ سالمه)
مشکل این چیه؟
کم خونی شاید داشته باشی

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
سه روز پیش سر فوتبال شوت محکمی خورد به پس کله‌م و روزای پیش وقتی از خواب پا می‌شدم (چون چند ساعت رو بالش بود و روش وزن بود) چند دقیقه یه کم درد می‌کرد بعدش آروم می‌شد ولی امروز اون یه کم دردش از بین نرفت. لازمه برم عکس بگیرم یا یه مدت احتیاط کنم و بازی نکنم تا خودش خوب بشه؟

Black_Rose

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ماکروویو ایران
سال فارغ التحصیلی
1403
یه چیزی این چند روز برام اتفاق میوفتاد بهش توجه نمیکردم ولی الان در کمال نابوری بین خواب و بیداری و با چشم بسته اتفاق افتاد و باعث شد بیدار بشم.
اولین بار وقتی به صفحه لپتاپ نگاه میکردم،اینجوری شد که یدفعه نور لپتاپ کم شد و بعد از چند دقیقه دوباره تغییر کرد بدون اینکه هیچ تغییری توی لپتاپ بوجود بیاد، من فک کردم ممکنه سیستمی باشه و مهم نیست بعد وقتی داشتم با گوشی کار میکردمم همینجوری شد و باز گفتم نور صفحه حتما تغییر کرده.بعد چندبار که تکرار شد دقتمو بردم بالا و دیدم واقعا تغییری اتفاق نیوفتاده توی درصد و رنگ نور . بعد یبار همینجوری نشسته بودمم یهو بعد از پلک زدن نور تغییر قابل توجهی کرد، دو سه بار دیگم تو شرایط عادی متوجهش شده بودم تا الان. من خیلی موقع خواب حساسم، ینی یه چوب کنارم گذاشته ( برا حس امنیت و امادگی درگیری 😅 درصورتی که توی امن ترین جای شهر زندگی میکنیم😂) و تا خواب برم با کوچیکترین صدا و... هوشیار میشم. الان چشامو بسته بودم داشتم کاملا خواب میرفتم که یهو نور تغییر کرد، مث اینکه چشمم بسته باشه تو حال چراغ روشن کنن. فک کردم مامان بیدار شده ولی اصلا چراغا و نور تغییر نکرده.
یه چیز دیگه این حالتای کم و زیاد شدن نور مث پریدن پلکه برام ینی اول در حد یه ثانیه چن بار چشمک زنه بعد ثابت میشه، مثلا امشب سه بار کم و زیاد شد بعد زیاد شد.
یه نکته که شاید تاثیر داشته باشه اینکه من چشام خیلی ضعیفه و همیشه بجز خواب عینک میزنم( هرکدوم 5😁).دوم اینکه خستگی و خشکی چشم دارم و خیلی سردید میگیرم ولی خشکی شدید نیست.سوم اینکه حدودا دو ماهه که یه پرش ریزه میزه دارم (پلکم نیست خود ماهیچه چشممه انگار!!) هروقت بخندم یا عطسه کنم،یا هیجان زده بشم تا یکی دو دقیقه برا خودش میزنه...
نکته اخر اینکه چون،خوابم پرید اومدم اینجا اینقد حرف زدم و با اینکه مهم نیس فردا به مامانم میگم، ولی خوشحال میشم اگر لطف کنید چیزی بهم بگید❤ تو اینترنت سرچ کردم توهم تغییر نور هیچی نبود😂😂😂

D3la

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
یه چیزی این چند روز برام اتفاق میوفتاد بهش توجه نمیکردم ولی الان در کمال نابوری بین خواب و بیداری و با چشم بسته اتفاق افتاد و باعث شد بیدار بشم.
اولین بار وقتی به صفحه لپتاپ نگاه میکردم،اینجوری شد که یدفعه نور لپتاپ کم شد و بعد از چند دقیقه دوباره تغییر کرد بدون اینکه هیچ تغییری توی لپتاپ بوجود بیاد، من فک کردم ممکنه سیستمی باشه و مهم نیست بعد وقتی داشتم با گوشی کار میکردمم همینجوری شد و باز گفتم نور صفحه حتما تغییر کرده.بعد چندبار که تکرار شد دقتمو بردم بالا و دیدم واقعا تغییری اتفاق نیوفتاده توی درصد و رنگ نور . بعد یبار همینجوری نشسته بودمم یهو بعد از پلک زدن نور تغییر قابل توجهی کرد، دو سه بار دیگم تو شرایط عادی متوجهش شده بودم تا الان. من خیلی موقع خواب حساسم، ینی یه چوب کنارم گذاشته ( برا حس امنیت و امادگی درگیری 😅 درصورتی که توی امن ترین جای شهر زندگی میکنیم😂) و تا خواب برم با کوچیکترین صدا و... هوشیار میشم. الان چشامو بسته بودم داشتم کاملا خواب میرفتم که یهو نور تغییر کرد، مث اینکه چشمم بسته باشه تو حال چراغ روشن کنن. فک کردم مامان بیدار شده ولی اصلا چراغا و نور تغییر نکرده.
یه چیز دیگه این حالتای کم و زیاد شدن نور مث پریدن پلکه برام ینی اول در حد یه ثانیه چن بار چشمک زنه بعد ثابت میشه، مثلا امشب سه بار کم و زیاد شد بعد زیاد شد.
یه نکته که شاید تاثیر داشته باشه اینکه من چشام خیلی ضعیفه و همیشه بجز خواب عینک میزنم( هرکدوم 5😁).دوم اینکه خستگی و خشکی چشم دارم و خیلی سردید میگیرم ولی خشکی شدید نیست.سوم اینکه حدودا دو ماهه که یه پرش ریزه میزه دارم (پلکم نیست خود ماهیچه چشممه انگار!!) هروقت بخندم یا عطسه کنم،یا هیجان زده بشم تا یکی دو دقیقه برا خودش میزنه...
نکته اخر اینکه چون،خوابم پرید اومدم اینجا اینقد حرف زدم و با اینکه مهم نیس فردا به مامانم میگم، ولی خوشحال میشم اگر لطف کنید چیزی بهم بگید❤ تو اینترنت سرچ کردم توهم تغییر نور هیچی نبود😂😂😂
این پرش به خاطر همون خشکی چشمت نیست؟ دکتر برات قطره‌ای اشک مصنوعی‌ای چیزی تجویز نکرد؟

Black_Rose

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ماکروویو ایران
سال فارغ التحصیلی
1403
این پرش به خاطر همون خشکی چشمت نیست؟ دکتر برات قطره‌ای اشک مصنوعی‌ای چیزی تجویز نکرد؟
چرا فک کنم واسه همونه. اره قطره دارم، دکتر گفت چشمم باید استراحت کنه و قبل از مطالعه و ... قطره بریزم.
جدیدش فقط اون زیاد شدن یهویی نور بود😂
مرسی از جوابتون😁

• لایک
امتیازات: D3la
بالا