• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
چشم هام همینطوری هر روز داره فرط و فرت ضعیف میشه، صبح ها که از خواب پا میشم چشام درده و احساس خشکی توشون میکنم، یا مثلا میرم زیر دوش چشام درد میکنن. راهی هست که کور نشم؟
برو چشم پزشک با قطره معمولا حل میشه. البته بعضی کار ها هم نکن تهش هیچی نیست.(قصد توهین نداشتم)

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

روی سینه ام جوش های کوچیک میزنه

که خیلی آزارم میدن

چکار کنم :P
حتما پیش پزشک برو و بهداشت شخصی هم رعایت کن سعی کن از وسایل عمومی و مکان های عمومی مثل استخر و .... کمتر تا رفع مشکلت استفاده کنی.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

منم يه چيزي ميگم فقط نخندين :D
من دهنمو از يه حدي كه بيشتر باز ميكنم فكم گير ميكنه :-" مشكل اينه كه من اون حدو نميدونم. 2 بار تاحالا اين اتفاق افتاده.
بازم تذكر ميدم: لطفا نخندين :D
احتمالا چند باری دهانت رو بیش از حد معمول باز مردی مثلاً برای خوردن لقمه .اگه شدید هست حتما پیش دکتر دندان و فک برو.چیزخنده داری هم نیست مشکلع دیگه

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
من تو این چند ماه قرنطینه زیر ۱۰ بار از خونه رفتم بیرون.
بعد ورزش و اینا اصلا نکردم. حجم ریم هم به خاطر انحراف ستون فقراتم کم شده بود. الآن یکی دو هفتست حالم خیلی بده و بد نفس میکشم. همش سرفه میکنم و خب فکر نمی کنم از کرونا باشه. چیکار کنم)):
حتما پیش پزشک ریه برو و حتما اصول بهداشتی هم برای رفتن به بیرون رعایت کن.اگه مشکل پزشکی داری با پزشکت مشورت کن.

mina758

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
من تازگیا می لرزم و دست و پام یخ میشه من سینوزیت دارم و سر دردم هم بد تر شده چشام سیاهی میره و نمیتونم بخوابم .
این میتونه دلیل مختلفی داشته باشه . من خودمم یه مدت اینجور بودم رفتم پیش یک روانشناس . اگر میتونید به یک مرکز مشاوره خوب تو شهرتون و یا یک پزشک مراجعه کنید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بچه ها
شدیدا ضعیف شدن حافظه کوتاه مدت
چقدر می تونه به کم کاری تئروید مرتبت باشه
یا کم خوابی ( البته این موردو خیلی وقته دارم ولی این کم حافظه گی شاید دو سه ماهه برام پیش اومده)
( جواب آزمایشمم تو این یه ماه اخیر کم کاری رو نشون میده )

Black meaw

‌‌‌‌ ‌
نام مرکز سمپاد
‌‌‌ ‌‌فرزانگان
شهر
‌‌‌ ‌‌‌بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1234
بچه ها
یا کم خوابی ( البته این موردو خیلی وقته دارم ولی این کم حافظه گی شاید دو سه ماهه برام پیش اومده)
من هم کم کاری دارم اما چون خیلی وقته دارو مصرف می‌کنم خیلی وقته این مشکل رو ندارم.
پدرم هم که داره خیلی خیلی ضعیف شده حافظه‌ش... یحتمل از اونه.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها
بله، کم‌کاری تیروئید هم می‌تونه تمرکز رو کم کنه (که ما فکر می‌کنیم حافظه‌امون کم شده!) و هم خود حافظه رو با مشکل روبه‌رو کنه.
اگه آزمایشت نشون داده حتماً پیگیر درمان باش. چون جنبه‌های دیگه‌ی زندگی رو هم می‌تونه مختل کنه.
کم‌خوابی هم همین مشکلات رو پیش میاره.

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام.علت تكرار صداي ذهني چيه؟يه صدايي كه فكر ميكني وجدانه ولي وجدان نيست..

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404

صدای ذهنی یه مشکل پزشکی نیست مشکل روانیه. ذهنت خیلی مشغوله یا استرس داری.

بچه ها دوطرف پهلو هام پشتشون درد میکنه.

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399

f.h.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
Kntu
من یه رژیم گرفتم(شش ماهه بیست و پنج کیلو کم کردم)الان موهام کم پشت شده آیا این موها درست میشه یا همینجوری میمونه اعصابم خیلی داغونه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
۴،۵ روز پیش سرفه ی خشک داشتم،بعد بدن درد و تب همراهش شد،به توصیه دکتر دگزا زدم و آزیترومایسین مصرف می کنم
بدن درد و تب رفع شده،ولی هنوز گلوم درد می کنه
البته دوره مصرف آزیترو هنوز تموم نشده
پیشنهادی دارین؟؟

insatiable

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاید شهری که درآن زندگی میکنم مرا از خود براند
سال فارغ التحصیلی
1400
عاقااا
من خیلی کم اشتهام خیلی ،وزنم هم نرمال نیس نسبت به قدم (وزن ۴۲، قد ۱۶۹ که BMIمیشه چهارده و نیم )
یعنی وقتایی که غذا میخورم حجمش خیلی کمه و از خواهر ۴سالم هم کمتره. تازه بعدشم احساس میکنم مغزم روشن شده و احساس بیحالیم میره بعدش

اینم بگم مشکل به شدت استرس دارم اما تاحالا ریفلاکس معده رخ نداده (فرض دکتره که اشتباه بود )
و دکترم رفتم اما نتیجه نگرفتم

کسی میدونه من چه مرضی دارم ؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام. صدا می‌شنوی واقعاً و یا نه، منظورت از صدا این ه که یک فکر ساعت‌ها تو ذهنت می‌مونه و درگیرت می‌کنه؟

من یه رژیم گرفتم(شش ماهه بیست و پنج کیلو کم کردم)الان موهام کم پشت شده آیا این موها درست میشه یا همینجوری میمونه اعصابم خیلی داغونه.
رژیمت کمی مناسب نبوده، حالا سن رشدت هم هستی. ولی ریزش موی نواحی جلویی سر برای کاهش وزن سریعی مثل شرایط تو عارضه‌ی معمول و متداولی به حساب میاد؛ چون بدنت از نظر غذایی و متابولیسم در استرس شدیدی بوده و چرخه‌ی رشد موهات رو هم متأثر کرده. عموماً بدون درمان طی ۳-۶ ماه خودش ترمیم و جبران می‌شه. ولی باید دیگه پروتئین و ویتامین‌های مورد نیاز بدنت رو تأمین کنی.

۴،۵ روز پیش سرفه ی خشک داشتم،بعد بدن درد و تب همراهش شد،به توصیه دکتر دگزا زدم و آزیترومایسین مصرف می کنم
بدن درد و تب رفع شده،ولی هنوز گلوم درد می کنه
البته دوره مصرف آزیترو هنوز تموم نشده
پیشنهادی دارین؟؟
درمانت که درست ه؛ همین دوره‌ی درمانی رو تکمیل کن! از نظر راهکارهای خانگی هم دم‌نوش پونه و غرغره آب‌نمک رو پیشنهاد می‌کنم. :‌دی

عاقااا
من خیلی کم اشتهام خیلی ،وزنم هم نرمال نیس نسبت به قدم (وزن ۴۲، قد ۱۶۹ که BMIمیشه چهارده و نیم )
یعنی وقتایی که غذا میخورم حجمش خیلی کمه و از خواهر ۴سالم هم کمتره. تازه بعدشم احساس میکنم مغزم روشن شده و احساس بیحالیم میره بعدش

اینم بگم مشکل به شدت استرس دارم اما تاحالا ریفلاکس معده رخ نداده (فرض دکتره که اشتباه بود )
و دکترم رفتم اما نتیجه نگرفتم

کسی میدونه من چه مرضی دارم ؟
خب پیش متخصص تغذیه رفتی؟ قرار نیست حتماً علت خاصی داشته باشه، ممکنه صرفاً به خاطر سبک و عادات غذایی و یا استرس باشه. داروی اشتهاآور که دکتر تجویز می‌کنه می‌تونه کمکت کنه. اگه احساس سیری زودهنگام هم هست، میتونی کم‌کم حجم غذایی که میخوری رو بیشتر کنی که گنجایش معده‌ات افزایش پیدا کنه! اگه جواب نگرفتی بهتره که بری روانپزشک.

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام. صدا می‌شنوی واقعاً و یا نه، منظورت از صدا این ه که یک فکر ساعت‌ها تو ذهنت می‌مونه و درگیرت می‌کنه؟

رژیمت کمی مناسب نبوده، حالا سن رشدت هم هستی. ولی ریزش موی نواحی جلویی سر برای کاهش وزن سریعی مثل شرایط تو عارضه‌ی معمول و متداولی به حساب میاد؛ چون بدنت از نظر غذایی و متابولیسم در استرس شدیدی بوده و چرخه‌ی رشد موهات رو هم متأثر کرده. عموماً بدون درمان طی ۳-۶ ماه خودش ترمیم و جبران می‌شه. ولی باید دیگه پروتئین و ویتامین‌های مورد نیاز بدنت رو تأمین کنی.

درمانت که درست ه؛ همین دوره‌ی درمانی رو تکمیل کن! از نظر راهکارهای خانگی هم دم‌نوش پونه و غرغره آب‌نمک رو پیشنهاد می‌کنم. :‌دی

خب پیش متخصص تغذیه رفتی؟ قرار نیست حتماً علت خاصی داشته باشه، ممکنه صرفاً به خاطر سبک و عادات غذایی و یا استرس باشه. داروی اشتهاآور که دکتر تجویز می‌کنه می‌تونه کمکت کنه. اگه احساس سیری زودهنگام هم هست، میتونی کم‌کم حجم غذایی که میخوری رو بیشتر کنی که گنجایش معده‌ات افزایش پیدا کنه! اگه جواب نگرفتی بهتره که بری روانپزشک.
صداي فكر،،ولي خب تو همه شرايط مياد مخصوصاً استرس دارم بيشتر ميشه

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
صداي فكر،،ولي خب تو همه شرايط مياد مخصوصاً استرس دارم بيشتر ميشه
یعنی صدا نمی‌شنوی که؟ یه صدا از بیرون؟ صرفاً یه فکر خاص هی چند ساعت تو ذهنت جولان می‌ده؟

بالا