• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

Radikalaza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
سینه راستم بزرگ تر از سینه چپمه . موهای کمتر و ضعیف تری هم نسبه به چپ داره . طبیعیه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
سینه راستم بزرگ تر از سینه چپمه . موهای کمتر و ضعیف تری هم نسبه به چپ داره . طبیعیه؟
چقدر بزرگتره ؟ اگه کمه اره طبیعیه . ولی اگه تفاوت فاحشی داره باید بری پیش دکتر زنان .
ایا رنگ هر دو سینه مشابه عه ؟ دونه ای زخمی برجستگی ای فرورفتگی ای چیزی نداره ؟ توده ای لمس نمیکنی توی سینه هات ؟ ترشح از سر سینت نداری ؟ درد نداری ؟ سوزش نداری ؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
تجربه های موفقتون در مورد acid reflux چیه؟ اولین باره گرفتم میترسم مزمن بشه و اینا :-"
اولین کاری ک باید بکنی حتمن رعایت ی سری کاراست . قهوه چایی نوشابه و هر گونه نوشیدنی کافئین دار ممنوع . غذاهای تند و یا پر ادویه ممنوع . تا حد امکان فست فود ممنوع . بعد از غذا خوردن خوابیدن ممنوع . غذاهای مایع تا حد امکان کم بخور . عرق نعنا هم نخور چون بدترش میکنه .

اینا رو رعایت کن و اگه بعد از یکی دو روز حل نشد اونوقت میتونی پنتاپرازول مصرف کنی ک باید تحت نظر پزشک باشه خواستی هم بیا پی وی بهت دوزشو بگم اینجا نمیشه گفت .

Radikalaza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
چقدر بزرگتره ؟ اگه کمه اره طبیعیه . ولی اگه تفاوت فاحشی داره باید بری پیش دکتر زنان .
ایا رنگ هر دو سینه مشابه عه ؟ دونه ای زخمی برجستگی ای فرورفتگی ای چیزی نداره ؟ توده ای لمس نمیکنی توی سینه هات ؟ ترشح از سر سینت نداری ؟ درد نداری ؟ سوزش نداری ؟
پسرم. توده حس میکنم داره و اون یکی نداره رنگشون مشابهه. یکم پایین ترش هم یه خال هست

آخرین ویرایش:

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پسرم. توده حس میکنم داره و اون یکی نداره رنگشون مشابهه. یکم پایین ترش هم یه خال هست
می‌تونم بپرسم چند سالتونه؟
این توده که می‌گین مثل حلقه‌ی سفتی ه که محیطِ نوک پستان ( بخشی که رنگش تیره‌تره) رو احاطه کرده؟

Radikalaza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
ب یه متخصص جراحی مراجعه کنین .
ببخشید اشتباه گفتم اون یکی هم توده داره ولی کوچیکتر. نمیدونم شما به چی میگین توده ولی یه چیز اندازه نخود و خیلی محکمه. میتونه خطرناک باشه?کسی تجربه نکرده ؟
می‌تونم بپرسم چند سالتونه؟
این توده که می‌گین مثل حلقه‌ی سفتی ه که محیطِ نوک پستان ( بخشی که رنگش تیره‌تره) رو احاطه کرده؟
سال بعد میخوام کنکور بدم.اره همینطوره که شما میگین فقط سمت راستو دست کاری کردم یکم بزرگتر شده.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
ببخشید اشتباه گفتم اون یکی هم توده داره ولی کوچیکتر. نمیدونم شما به چی میگین توده ولی یه چیز اندازه نخود و خیلی محکمه. میتونه خطرناک باشه?کسی تجربه نکرده ؟

سال بعد میخوام کنکور بدم.اره همینطوره که شما میگین فقط سمت راستو دست کاری کردم یکم بزرگتر شده.
لطفاً دقیق عدد بگید. ۱۷ سالتون ه؟
رویش ریش و بم شدگی صدا کی براتون اتفاق افتاده؟
هر دو سمت همینطوره؟ دور اون بخش تیره رنگ؟ فقط اندازه نخود؟ درد هم داره؟ سینه‌ی سمت چپ مسطح ه با بدن کامل؟ اضافه وزن دارین؟

Radikalaza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
لطفاً دقیق عدد بگید. ۱۷ سالتون ه؟
رویش ریش و بم شدگی صدا کی براتون اتفاق افتاده؟
هر دو سمت همینطوره؟ دور اون بخش تیره رنگ؟ فقط اندازه نخود؟ سینه‌ی سمت چپ مسطح ه با بدن کامل؟
17 سالمه.بله دور اون بخش تیره رنگ. سمت چپ کوچیک تره از نخود سمت راست یکم بزرگتره از نخود. نه مسطح نیستش هر دوشون مثل همن فقط اطراف همین بخش تیره سمت راست یکم بزرگتره. رویش ریش و بم شدن صدا هم همین الان . البته نه کامل.
عادیه؟ همچین چیزی دیدین که سرطان باشه؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
17 سالمه.بله دور اون بخش تیره رنگ. سمت چپ کوچیک تره از نخود سمت راست یکم بزرگتره از نخود. نه مسطح نیستش هر دوشون مثل همن فقط اطراف همین بخش تیره سمت راست یکم بزرگتره. رویش ریش و بم شدن صدا هم همین الان . البته نه کامل.
عادیه؟ همچین چیزی دیدین که سرطان باشه؟
یعنی صداتون تازه داره بم میشه و موهاتون کم‌کم تازه دارن رشد می‌کنند؟
سرطان سن شما که عادی نیست، خب پزشکی هم لازم ه معاینه انجام بشه حتماً. بدون معاینه نمی‌شه قطعی نظر داد. ولی احتمالاً به خاطر بلوغ باشه و طبیعی. اما ترجیحاً یه پزشک ویزیت حضوری داشته باشید. عمومی یا فوق‌تخصص غدد یا جراح. اگه حساس باشید پزشکتون هم مرد باشه برای معاینه نگران نباشید.

Radikalaza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
یعنی صداتون تازه داره بم میشه و موهاتون کم‌کم تازه دارن رشد می‌کنند؟
سرطان سن شما که عادی نیست، خب پزشکی هم لازم ه معاینه انجام بشه حتماً. بدون معاینه نمی‌شه قطعی نظر داد. ولی احتمالاً به خاطر بلوغ باشه و طبیعی. اما ترجیحاً یه پزشک ویزیت حضوری داشته باشید. عمومی یا فوق‌تخصص غدد یا جراح. اگه حساس باشید پزشکتون هم مرد باشه برای معاینه نگران نباشید.
من خودم دست کاری کردم بزرگ شد اول خیلی کوچیک بود. صدام تازه داره بم میشه بله. پزشک عمومی میفهمه؟ این که موهای سمت راست از سمت چپ ضعیف ترن به این ربط نداره؟

عقب مانده

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امام
شهر
برازجان
سال فارغ التحصیلی
1398
چشم هام همینطوری هر روز داره فرط و فرت ضعیف میشه، صبح ها که از خواب پا میشم چشام درده و احساس خشکی توشون میکنم، یا مثلا میرم زیر دوش چشام درد میکنن. راهی هست که کور نشم؟

itsmobina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
99
چشم هام همینطوری هر روز داره فرط و فرت ضعیف میشه، صبح ها که از خواب پا میشم چشام درده و احساس خشکی توشون میکنم، یا مثلا میرم زیر دوش چشام درد میکنن. راهی هست که کور نشم؟
کمتر بیا سایت )))

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
در مورد ADHD بزرگسالان چه می‌دانید؟
پیج ویکی‌پدیا فارسی به خوبی علایمش رو نوشته؛ آزمون‌های غربالگری آنلاین هم هستند تو اینترنت. نمی‌دونم دقیقاً درباره‌ی چه چیزی از ADHD سوال داری.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
پیج ویکی‌پدیا فارسی به خوبی علایمش رو نوشته؛ آزمون‌های غربالگری آنلاین هم هستند تو اینترنت. نمی‌دونم دقیقاً درباره‌ی چه چیزی از ADHD سوال داری.
درمانش و اینا بر اساس تجربه شخصی

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
درمانش و اینا بر اساس تجربه شخصی
من به خاطر افسردگی‌ام آلونتا مصرف می‌کنم. هیچ وقت هم فکر نمی‌کردم بیش‌فعالی بزرگسالان داشته باشم. تو دانشگاه غربالگری می‌کردند و خب من به عنوان کیس احتمالی دعوت به مصاحبه شدم و تشخیصش رو گذاشتن. :)) علایمش ولی با همین قرص افسردگی‌ام خیلی خیلی رفع شده؛ البته دکتر گفت آلونتا هم برای درمان بیش‌فعالی بزرگسالان کاربرد داره. خلاصه که کلاً زندگی بعد درمان اختلالات روانی واقعاً زیباتره. :D الان می‌تونم تو صف بایستم، منتظر بمونم، رفتار تکانشی‌ام کمتر شده و تا حدی می‌تونم خودم رو مدیریت کنم، سر کلاس می‌تونم بشینم سر جام و ... . :))
مهم‌ترین ردش هم تو کودکی‌ام -که الان می‌دونم به خاطر همین بوده- اسکیپ کردن سوالا بوده! :)) همیشه سر امتحانا چندتا سوال رو نمی‌دیدم و بعداً متوجه می‌شدم یه سوالی رو پریدم! :D هرچند هنوز امیدوارم بگن اشتباه شده که بتونم قرص‌هام رو قطع کنم. :-"

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
من به خاطر افسردگی‌ام آلونتا مصرف می‌کنم. هیچ وقت هم فکر نمی‌کردم بیش‌فعالی بزرگسالان داشته باشم. تو دانشگاه غربالگری می‌کردند و خب من به عنوان کیس احتمالی دعوت به مصاحبه شدم و تشخیصش رو گذاشتن. :)) علایمش ولی با همین قرص افسردگی‌ام خیلی خیلی رفع شده؛ البته دکتر گفت آلونتا هم برای درمان بیش‌فعالی بزرگسالان کاربرد داره. خلاصه که کلاً زندگی بعد درمان اختلالات روانی واقعاً زیباتره. :D الان می‌تونم تو صف بایستم، منتظر بمونم، رفتار تکانشی‌ام کمتر شده و تا حدی می‌تونم خودم رو مدیریت کنم، سر کلاس می‌تونم بشینم سر جام و ... . :))
مهم‌ترین ردش هم تو کودکی‌ام -که الان می‌دونم به خاطر همین بوده- اسکیپ کردن سوالا بوده! :)) همیشه سر امتحانا چندتا سوال رو نمی‌دیدم و بعداً متوجه می‌شدم یه سوالی رو پریدم! :D هرچند هنوز امیدوارم بگن اشتباه شده که بتونم قرص‌هام رو قطع کنم. :-"
خیلی خوب تجربه‌تون رو به اشتراک گذاشتین ممنون :-"

ترس زیادی که من از قرص‌های تاثیرگذار بر سیستم عصبی دارم اینه که عملکرد ذهنی رو به نحوی مختل کنه و این موضوع خیلی برام مهمه :‌)) این ترس رو نداشتین؟

آخرین ویرایش:

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
خیلی خوب تجربه‌تون رو به اشتراک گذاشتین ممنون :-"

ترس زیادی که من از قرص‌های تاثیرگذار بر سیستم عصبی دارم اینه که عملکرد ذهنی رو به نحوی مختل کنه و این موضوع خیلی برام مهمه :‌)) این ترس رو نداشتین؟
وسعم در همین حد بود :-""
اختلال روانی یعنی عملکرد ذهن مختل ه و قرص روانپزشکی یعنی رفع اختلال عملکرد ذهن. ممکن ه در شروع باعث خواب‌آلودگی و ... بشه، ولی زود رفع می‌شن و بدن اداپته می‌شه. تازه داروی اصلی بیش‌فعالی ریتالین ه. تعریفش رو که شنیدی؟ :-""

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
چرا بعضیا واسه تمرکز و بیدار موندن ریتالین میخورن آخه؟
من که میتونم کل شب امتحان رو با یه فنجون قهوه بیدار میمونم اگه ریتالین بخورم میشه دو روز رو بیدار موند ؟!:))

بالا