• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

به نقل از sadlove :
اینو بخون توضیح دادم :د :

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,70418.msg1383783.html#msg1383783

اگه قندت پایینه شیرینی شوکولات نخور..
قند ساده نخور .
مثلن قبل از امتحان یه دونه موز بخور .
خوندم و ی سوالی برام پیش اومد... ینی من باید ی همچین حرکتی بزنم سر جلسه؟
حقیقتا موز رو امتحان نکردم برای قبل ازمون ولی خب معمولا خیلی قبلش ب خودم می رسم :D بعد میرم سر جلسه.
شکلات می خورم تا از وخامت اوضاع کاسته شه! تا یکم سلولای خاکستری مغزم رو از اون وضعیت برهانم :D
واین که قندم پایین نیس، لب مرزه!

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از Prosur :
:)سلام
خیلی ممنون که اینجایی :)
من اخیرا رفتم ازمایش دادم بعد تمام موارد لب مرز بودن :D در حدی که دکتر ازم پرسید چرا گوشت نمی خوری (!!!) در حالی که در واقعیت اصن اینطوری نیس.
و راجع ب قند خونمم که اره خیلی زود میوفته پایین، همیشه با خودم کلی شکلات و کیک دارم ب خاطر این قضیه؛ سر جلسه ی ازمون هم مصرف شیرینی شکلاتم خیلی میره بالا ولی بازم تاثیر خاصی نداره. ینی اتفاقی که نباید بیوفته، میوفته.
خب میدونی چون الان هنوز تو اون شرایطی ک این سردرده بهم دست میدم نیستم، منظورم درس و ازمونه، نمتونم چیزیو گزارش بدم :)
ی چیزی که هس... من کلا از این مدلا نیستم که زیاد بخوابم، از اولم خوابم کمتر بوده نسبت ب بقیه.
این ورزشای کششی رو هم حتما انجام میدم. :)
دکتر برات قرص های تقویتی تجویز کرد ؟ اگه نه پس همه "طبیعی" و لب مرز بودن و اگه آره سعی کن حتماً تحت نظره پزشک ازشون استفاده کنی
///راجع به قنده خون ، سه الی چهار قاشق عسل یا یک لیوان آب میوه بسیار بهتر از شکلاتو کیک اثر میکنه .

طبق چیزایی که گفتی سردرده عروقی برای قند خون و فشاره عصبیه ، فشار عصبی که باید جدا بررسی بشه و در صورت نیاز پیش روانشناس بری چند جلسه
و برای قند خونه پایین هم سعی کن مصرف میوه ، آبمیوه و عسل رو بیشتر کنی که قند خونت ثابت و طبیعی شه

///چند تا سوال که بهتره بهشون جواب بدی تا ببینم مشکله قنده خون در چه حده

1/میتونی روی مسائل تمرکز کنی؟
2/تپش قلب نداری؟
3/وزن اضافه نکردی این چند وقت؟
4/کم حافظه نشدی؟
5/تعرق زیاد یا مربوطی پوست نداری؟

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

به نقل از سـوزان :
دکتر برات قرص های تقویتی تجویز کرد ؟ اگه نه پس همه "طبیعی" و لب مرز بودن و اگه آره سعی کن حتماً تحت نظره پزشک ازشون استفاده کنی
بله قرص و شربت و امپول تقویتی + ی شربت واس کمبود اهن. هستم تحت نظر.
///راجع به قنده خون ، سه الی چهار قاشق عسل یا یک لیوان آب میوه بسیار بهتر از شکلاتو کیک اثر میکنه .

طبق چیزایی که گفتی سردرده عروقی برای قند خون و فشاره عصبیه ، فشار عصبی که باید جدا بررسی بشه و در صورت نیاز پیش روانشناس بری چند جلسه
و برای قند خونه پایین هم سعی کن مصرف میوه ، آبمیوه و عسل رو بیشتر کنی که قند خونت ثابت و طبیعی شه

///چند تا سوال که بهتره بهشون جواب بدی تا ببینم مشکله قنده خون در چه حده

1/میتونی روی مسائل تمرکز کنی؟ اره هیچ وقت مشکلی نداشتم در این زمینه تقریبا
2/تپش قلب نداری؟ چرا دارم که برای اینم پیش دکتر رفتم و ی قرص داد. البته تاکید کرد که نباید زیاد ازش استفاده کنم. یه روز یادم رفته بود بخورم قرصو حالم خیلی بد بود( این قلب دیوانه وار می کوبید) + تنگی نفس هم داشتم(البته نه خیلی زیاد ، فقط این که احساس می کردم یکم نفس کشیدن سخته برام و قفسه ی سینم سنگین شده ).
3/وزن اضافه نکردی این چند وقت؟ نه وزن من همیشه از با ثبات ترین ها بوده. :D
4/کم حافظه نشدی؟ نه در این زمینه هم مشکلی ندارم.
5/تعرق زیاد یا مربوطی پوست نداری؟ نه از اول کلن اینطوری نبودم.
تقریبا تمام مواردی رو که در بالا گفتی دارم تو برنامه ی این روزام. :)

#و اینجاست که همه ازم قطع امید می کنن. :))

آیدا : پست متوالی ندین بچه ها :)

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از Prosur :
#و اینجاست که همه ازم قطع امید می کنن. :))

نه به هیچ عنوان ، در اصل سوالارو کردم که ببینم آیا ممکنه مشکله شما هیپوگلیسمی باشه که خوشبختانه نبود یا حداقل طبق اطلاعاتی که شما دادید نیست.
با توجه به این که میگید شرایط سردرد عروقی شما وابسته به جو امتحان و استرسه ، بهتره توصیه های صفحه قبل رو اجرا کنید و اگر دوباره براتون این سردرد پیش اومد ، چند جلسه مشاوره روانشناسی برید.

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

آها :D
بله من قبلا تمام این کارا رو انجام دادم ولی خیلی تفاوتی حاصل نشد. :)
بازم ممنونم :)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

دهنم همش تلخه .
سر گیجه و یکمم حالت تهوع دارم .
24 ساعت همین وعض هست . وقتی ورزش میکنم تشدید پیدا میکنه .
موشکل چیست ؟

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از sadlove :
دهنم همش تلخه .
سر گیجه و یکمم حالت تهوع دارم .
24 ساعت همین وعض هست . وقتی ورزش میکنم تشدید پیدا میکنه .
موشکل چیست ؟
عموماً وقتی آدم حالت تهوع داره ، تلخی دهن هم داره.
احتمالاً عصبیه...
علایمه دیگه ای نداری؟

//منظورم به جز سرگیجه و تهوع بود ، آخه این بیشتر دلایله عصبیه

× هوم تنکس . عصبی نبودم ولی این مدت :-?

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از سـوزان :
عموماً وقتی آدم حالت تهوع داره ، تلخی دهن هم داره.
احتمالاً عصبیه...
علایمه دیگه ای نداری؟

گفتم ک
سرگیجه . سیاهی رفتن جلو چشمام .

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

@ Sad Love

اسمش Labyrinthitis ــه ، سرگیجه ناگهانی با حالت تهوع ، بیشتر توی همین سنین اتفاق میوفته ، با تکون دادنه سر ، سرگیجه و تهوع تشدید میشه و بعد از چند روز خود به خود ، خوب میشه ...
سعی کن استراحت کنی و زیاد سرت رو حرکت ندی اگه بعد از یکی دو روز خوب نشد به دکتر مراجعه کن ممکنه عفونت گوش میانی باشه یا چیزای دیگه ...

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

من چشمام الان یه هفته س پر خون میشه ، بعضی اوقات سوزشم داره، آخر شب به اوجش می رسه ، صبحش بهتر میشه ، اما کامل بر طرف نمی شه، بعد شنا کار می کنم، برای استارت مجبورم عینکمو سفت ببندم ، ممکنه برای این باشه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
یه سوال چرا من وقتی دارم به یه موضوعی عمیقا فکر می کنم مو می کنم یا دست توی مو هام می کنم؟

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از NiXiE :
من چشمام الان یه هفته س پر خون میشه ، بعضی اوقات سوزشم داره، آخر شب به اوجش می رسه ، صبحش بهتر میشه ، اما کامل بر طرف نمی شه، بعد شنا کار می کنم، برای استارت مجبورم عینکمو سفت ببندم ، ممکنه برای این باشه؟
خب ببینین چشم ها وقتی پرخون و قرمز میشن که اکسیژن کافی به قرنیه چشم نرسه. الان شما تو این یه هفته اخیر زیاد به چشمات فشار نیاوردی؟ مثلا تا صبح بیدار نموندی؟ معمولا مطالعه بیش از حد یا مثلا استفاده مداوم و خیره شدن به صفحه موبایل و یا تبلت و کلا این جور وسایلا چشم رو اذیت می کنه و بهش فشار میاره.

به نقل از shnava :
سلام
یه سوال چرا من وقتی دارم به یه موضوعی عمیقا فکر می کنم مو می کنم یا دست توی مو هام می کنم؟
مشکلی نیس این که . یه عادته ناخوداگاه به آدم دست میده . تازه حس فیلسوف بودن هم به آدم دست میده :))

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از NiXiE :

ممکنه اب الوده استخر ب چشمات خورده باشه .
پیش یه متخصص چشم برو .

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

منم دقیقا همینجوری شدم رفتم دکتر گفت التهاب حساسیتیه سه تا قطره داد زدم خوب شدم ;)) ;;)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

من وقتی ورزش میکنم حالت تهوع و سرگیجه میگیرم . یه ماهیه اینجور میشم .
اول فک کردم کم خونیه قرص اهنمو جدی تر گرفتم اما فایده نداشت .
بعد فک کردم غذا کم میخورمه اما اونم امروز ثابت کرد ربطی نداره .
ابم ک میخورم . اکیه .

مشکل چیه ؟ :-s

Hermes-aries

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدنی
شهر
تبریز

به نقل از MorteZ :
خیلی خیلی کم پیش میاد ولی گاهی وقتا که یه چیز سرد یا خیلی سرد میخورم یه دفه سردرد میگیرم

مثلا چند روز پیش که داشتم بستنی قیفی مخوردم یه دفه سردرد شدید شدم جوری که پشت چشام درد میکرد و اصن یه وضی !

این چیه ؟

اصطلاحا بهش میگن brain freeze[nb] sphenopalatine ganglioneuralgia[/nb]، کلا از خوردن مواد غذایی سرد اینجوری میشه، علتش انقباض و انبساط سریع رگهای خونی یا درد ارجاعی(اعصاب بافت دهان منطقه درد هستن ولی به صورت درد روی جمجمه یا سردرد ظاهر میشه) میتونه باشه.
راه کمتر کردن درد گرم کردن سقف دهان با زبانه ولی خب میشه نوشیدنی گرم هم خورد تا درد تسکین پیدا کنه ولی در حالت نرمال باید در عرض سی ثانیه تا یک دقیقه برطرف بشه خود به خود.

Hermes-aries

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدنی
شهر
تبریز

به نقل از MorteZ :
رفع میشه !
ولی خب آخه من بقیه رو کمتر از خودم دیدم اینطوری بشن ! دلیل خاصی داره که من بیشتر میشم ؟

+ ممنون از توضیحات کاملتون

قبلا تحقیقاتی در مورد رابطه brain freeze با بقیه بیماری ها بوده ولی خب به نتیجه قطعی نرسیدن تا جایی که من می دونم، ولی آزمایشاتی بوده که نشون می داد افرادی که میگرن دارن احتمال بیشتری دارن که دچار brain freeze بشن ولی چون مطالعه روند میگرن به خاطر پیش بینی ناپذیر بودنش سخته بازم به نتیجه خاصی نرسیدن.
در کل فکر نمی کنم چیز خاصی باشه، من خودم هر وقت چیز خیلی سردی بخورم اینجوری میشم، مشکلی نیس به نظرم. : )

+خواهش می کنم.

Fereshteh S

کاربر فعال

چند وقته هر چی می خورم بعدش حالت تهوع بهم دست می ده حتی بعضی اوقات وسط غذا خوردن
مشکل چیه؟؟؟

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من وقتی از خواب بلند میشم تمام بدنم گز گز میکنه (مثل خواب رفتن پا) در حدی که دستهام رو به سختی تکون میدم بعد از 15 مین تازه بدنم از گز گزی میافته
مناطقی که بیشتر این حالت رو دارن سر معده،دستهام،پاهام

مشکل چیه؟

بالا