• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

عصبی که گاهی میشم، ولی نه الان استرس ندارم،از صبح تا الانم هیچ چیزی ناراحتم نکرده،
ولی الان پیشونیم تیر می‌کشه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از مِهرانه :
عصبی که گاهی میشم، ولی نه الان استرس ندارم،از صبح تا الانم هیچ چیزی ناراحتم نکرده،
ولی الان پیشونیم تیر می‌کشه.
من تو زمستون اینجوری میشم که دکتر گف سینوزیته و اینا :-" الانم از حمام که میام برم جلو کولر همینه حالم.حتی گونه هامم درد میکنه.
اما قسمت های کناری پیشونیمم یه مدت درد میکرد گف واسه کمخونیه.
بقیه سردردامم میدونم دلیلش چیه.کم خوابی و استفاده زیاد از تلویزیون و هندزفری و کامپ و اینا :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

پس همون که بالا گفت جلو کولر نرو ببین خوب میشه
مخصوصن از حمام میای بیرون کولرو خاموش کن
شاید سینوزیتت باشه

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

امروز صبح قفسه سينه م يهو تير كشيد، بعد چند ديقه خوب شد، بعد هى تو طول روز اينام درد ميگرفت، همين چند ديقه پيش هم خيلى درد گرفت. بعد مثلا وقتى كه درد ميگيره تكون نخورم دردش كم ميشه، اما تكون ميخورم زياد ميشه دوباره. جدى كه نيست؟

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از صَواع. :
امروز صبح قفسه سينه م يهو تير كشيد، بعد چند ديقه خوب شد، بعد هى تو طول روز اينام درد ميگرفت، همين چند ديقه پيش هم خيلى درد گرفت. بعد مثلا وقتى كه درد ميگيره تكون نخورم دردش كم ميشه، اما تكون ميخورم زياد ميشه دوباره. جدى كه نيست؟
مشکلی مربوط به معده نداری؟؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از صَواع. :
منم این مورد پیش میاد برام. :-? چهارسالی می‌شه. :-?
منتها اهمیت ندادم زیاد. :-?
ببینیم نظر پزشک‌ها چیه؟

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

اکثرا درد معده به این صورت احساس میشه که انگار قفسه سینه تیر میکشه
شما عادات غذایی خودتونو کنترل کنید مثلا آروم غذا میل کنید و غذاهای مناسب مصرف کنید بعد یه مدت بررسی کنید ببینید هنوز هم مشکل قبلی رو دارید یا نه.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

ربطی به قلبت نداره ، ممکن بخاطر سرما (کولر) یا بد خوابیدن یا کار سنگین انجام دادن باشه .
ی حوله گرم بذار رو قفسه سینت.
اگرم چند روز ادامه پیدا کرد برای اینکه مطمئن شی میخوای برو بیمارستان ی نوار قلب بگیر.
ولی فک نکنم چیز خاصی باشه

×مهشاد:تجویز دارو ممنوع ــه آرامش جان :د

آرامش : تجربی نبود ، پرسیدم گفتم :D ببخشید بهرحال :D

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از صَواع. :
خب خب.انگار تو مشکلایی که من دارمو داری.مثن اون آفرا :))
من این مشکل قفسه سینه رو داشتم،یهو درد میگیره.سر کلاس در حدی که نفسم بند اومده بود و نمتونستم حرف بزنم یکی دید اشک میریزم برداشت منو برد بیرون زنگ زدن مامانم اومدُ اینا.
رفتم دکتر متخصص قلب و عروق و اِکو و تست ورزش و نوار قلب هم ازم گرفت.گفت هیــــــچ مُشکلی نداری.نه تو نه قلبت.الکی اومدی دکتر و خندید.اینارو گفتم که بدونی برای من مشکل جدی ای نبود.اما اگر بازهم خانواده حساسَن و یا تو خانواده مشکل قلبی دارین یه اکو برو.ولی چیزِ مهمی نیست اصلن.
به من یه قرص داد که درد قفسه سینه رو کم میکرد و گفت بد نَشین.و اینکه سعی کن آروم باشی از نظر روانی.یادمه اون موقع ها اتفاقاتی برام افتاده بود که خیلی ناراحت بودم و اینجوری شدم.اما یه سال و خورده ای میشه ک درد دوباره نگرفته قفسه سینم.
هوم؟

Xیه چیز دیگه.به دل اصلن نخواب.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از آرامش :
ربطی به قلبت نداره ، ممکن بخاطر سرما (کولر) یا بد خوابیدن یا کار سنگین انجام دادن باشه .
ی حوله گرم بذار رو قفسه سینت ، اگرم ی قرص هیوسین بخوری خوبه
اگرم چند روز ادامه پیدا کرد برای اینکه مطمئن شی میخوای برو بیمارستان ی نوار قلب بگیر.
ولی فک نکنم چیز خاصی باشه

این میتونه باشه ریه هاش سرما زدن .

به نقل از ✿خدیـــج ه✿ :
اکثرا درد معده به این صورت احساس میشه که انگار قفسه سینه تیر میکشه
شما عادات غذایی خودتونو کنترل کنید مثلا آروم غذا میل کنید و غذاهای مناسب مصرف کنید بعد یه مدت بررسی کنید ببینید هنوز هم مشکل قبلی رو دارید یا نه.

همون ترش کردن زبان عامیانه :د
مثلن چایی خورده باشه گاهی ادم ترش میکنه یا اب رو غذا بخوره

یا عصبی باشه !! اگه ناراحتی یا استرس داشته باشی قفسه سینت پشت کتفت یا حتی من انگشتای دستم تیر میکشن یا درد میکنن دو روز بگذره خوب میشی دکتر نمیخواد این :د

عرق نعنا بخور احتمالا" همون ترش کردی :د
اگرم عصبی هستی بابونه بخور اگرم کولرست و ریه هاته برو دکتر دارو سرماخوردگی بت میده تا کهنه نشه :د

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از صَواع. :
کلاً دردهای قفسه سینه مربوط میشه به مشکلات گوارشی،قلبی،عضلانی-اسکلتی و ریوی.
مشکلات قلبی و ریوی معمولا مربوط به همند،چون خون رسانی به قلب کم میشه که عامل اصلی ــش مشکل ریوی ــه که یکی از علائم بارزش میتونه کم آوردن نفس در هوای گرم ــه جوری که چشم ها به قولی سیاهی میرن.الیته کم بودن غلظت اکسیژن توی هوا هم میشه علتش باشه حتماً نباید مشکل خاصی باشه توی ریه.
توی مشکلات گوارشی باد کردن معده مشکل ساز میشه چون معده باد میکنه پرده دیافراگم میاد بالا جای شش کوچیک میشه بعد درد و سوزش قفسه سینه و اینا،البته زیاد خودن هم باعث این امر میشه چون به هر حال معده باد میکنه و دیافراگم و میبره بالا.
توی مشکلات اسکلتی-عضلانی هم دنده ها یا عضلات بین شون به راحتی جابه جا نمیشن و جای شش کم میشه و شش بزرگ میشه در صورتی که قفسه سینه کوچیک مونده و همین باعث فشار اومدن به شش ها و عضلات و درد توی قفسه سینه و نفس تنگی میشه.یکی از عوامل تشدید کننده هم غوز(قوز؟) کردن موقع ایستادن یا نشسته یا بد خوابیدن ـه که باعث میشه دنده ها آزادی عمل زیادی نداشته باشند و جای کافی برای باز شدن از هم رو نداشته باشن.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

ترش كه فكر نكنم كرده باشم؛ ولى خب ما درگير اسباب كشى و ايناييم، بعد طبيعتا من م كار كردم ديگه :دى بعد مثلا ممكنه به خاطر اون باشه :-? بعد مثلا من هم سابقه تنگى نفس و اينا دارم.
مرسى از همه :دى، گويا چيز جدى اى نيست ديگه : )

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از صَواع. :
من می خواستم جواب بدم ولی مثل این که دوستان جواب کامل رو دادن :-"
من حدودا 4-5 سال پیش این مشکل رو داشتم و وقتی بود که آزمون تیزهوشان داشتیم
بعد من رفتم دکتر نوار نگرفت ولی گفت مربوط به سرماخوردگیه سختی هست که داشتی واسه اون یه قرص داد و گفت استرس نداشته باش
بعد گذشت و گذشت تا رسید به دو سال پیش :-"
موقع هایی که ورزش می کردم خصوصا وقتایی که می دوییدم احساس می کردم طرفای قلبم درد می کنه واسه همین باز هم تشریف بردم پیش متخصص قلب و عروق
ازم نوار گرفتن و گفتن چیز مهمی نیس و باز هم تاکید کردن که استرس نداشته باشم ( در حالی که من " اصلا " استرسی نیستم :)) )
بعد یه قرص دادن گفتن یه ماه استفاده کن بعد هم یه قرص دیگه به اسم پرانول داد که گفت هر وقت بعد از این بازم درد داشتی اونو مصرف کن
بعد باز هم گذشت و دفعاتی که درد داشتم خیلی کم شد شاید مثلا هر دو ماه یکبار
حدودا یکی دو ماه پیش دقیقا مشکل صواع رو داشتم و از درد نمی تونستم هیچ کاری کنم که البته بعد از 10-12 ساعت کاملا خوب شد
می خواستم بپرسم مشکل منم عین صواع هس؟؟

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

درد قفسه سینه چیزیه که من همیشه داشتم٬ بعضی وقتا تا 3 ماه ندارم٬ بعد 2 روز دارم٬ بعضی وقتا یه هفته قفسه سینه م درد میکنه ... بعد منم خیلی نگران مشکلات قلبی بودم٬ به خاطر همین رفتم پیش متخصص قلب و اینا٬ اکوی قلبی هم ازم گرفتن٬ گفتن سالم سالمی. اما من همه جا گشتم ببینم دلایلش چیه٬ اینا رو پیدا کردم :
1.اضطراب : اضطراب رو لازم نیست شما حتماً حسش کنید٬ حتی کسایی که حمله ی اضطراب دارن (مثل خود من)٬ این حمله ها میتونن توی شرایط کاملاً آروم روحی اتفاق بیفتن. اضطراب ارتباط مستقیم داره با درد گرفتن سینه و جالبه بدونید عمده ترین دلیلش هم هست.

2.ناراحتی های تنفسی : این خیلی رایج نیست٬ اما اگه موقع نفس کشیدن احساس ناراحتی میکنین و این احساس ناراحتی همیشگیه (نه اینکه یه روز باشه٬ یه روز نباشه)٬ ممکنه مربوط به ریه هم باشه٬ باز هم میگم رایج نیست.

3.Wall Chest Pain : این یه درد رایج توی سنین زیر 20 ‍ه. احساس تیر کشیدن که ممکنه نفستون رو بند بیاره٬ اما دردش چند دقیقه بیشتر نیست و هیچ خطری هم نداره.

4.افسردگی : افسردگی به معنای ناراحت بودن معمولی نیست٬ اگه دکتر تشخیص بده شما افسرده این٬ این درد میتونه از افسردگی هم باشه.

5.مشکلات مربوط به معده : معده زیر قفسه سینه ست٬ اما دردش تا دور شکم و قفسه سینه (بخصوص سمت چپ) هم میتونه برسه. خیلی از مراجعات اورژانسی به دکتر که بیمار فکر میکنه مشکل از قلبشه٬ به خاطر مشکلات معده ست.

6.مشکلات قلبی - عروقی : تعداد خیلی زیادی از مراجعات به دکتر از سن 15 سالگی به خاطر نگرانی درباره ی بیماری قلبیه٬ اما تعداد خیلی کمی از این مراجعات واقعاً به تشخیص یه بیماری قلبی ختم میشه. دقت کنین درد مربوط به قلب باید دائمی باشه٬ با عوض کردن نحوه ی نشستن یا خوابیدنتون مقدار درد تغییر نکنه٬ شونه و کتفتون هم درد کنه٬ دست چپ هم توی مواردی سوزن سوزن میشه ٬ خواب میره یا درد میگیره.

حالا میتونین ببینید درد شما از کدوم دسته ست٬ اما توی سنین زیر 20 احتمال موارد 1 و 3 از همه بیشتره.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

سرگیجه جز کمبود خواب کم خونی ضعف دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه ؟
اینجوری سرگیجه دارم که نشستم خوابیدم راه میرم کلن در همه حال سر گیجه شدید دارم .

سرگیجه کم خونیو قبلن تجربه داشتم این شدیدتره اونه کلافم کرده .

دلیلش چیه بنظرتون ؟

کم خونیو اخر هفته نتیجه ازمایشم بیاد مطمئن میشم کم خوابی نیست چون 10 ساعت میخوابم . ضعف هم نمیدونم من همیشه یه وعده اصلی داشتم در روز فقط , لااقل احساس گرسنگی چیزی باید داشته باشمو دائمی نباشه با غذا خوردن درست شه ؟ یا ضعف منظور کمبود یه نوع ماده غذایی باشه تو بدنم ؟

:-<

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
سرگیجه جز کمبود خواب کم خونی ضعف دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه ؟
اینجوری سرگیجه دارم که نشستم خوابیدم راه میرم کلن در همه حال سر گیجه شدید دارم .

سرگیجه کم خونیو قبلن تجربه داشتم این شدیدتره اونه کلافم کرده .

دلیلش چیه بنظرتون ؟

کم خونیو اخر هفته نتیجه ازمایشم بیاد مطمئن میشم کم خوابی نیست چون 10 ساعت میخوابم . ضعف هم نمیدونم من همیشه یه وعده اصلی داشتم در روز فقط , لااقل احساس گرسنگی چیزی باید داشته باشمو دائمی نباشه با غذا خوردن درست شه ؟ یا ضعف منظور کمبود یه نوع ماده غذایی باشه تو بدنم ؟

:-<
سرگیجه ی خالی معمولاً نشون دهنده ی بیماری خاصی نیست و دلایلش میتونه : خستگی چشم (در اثر استفاده ی زیاد از کامپیوتر و تلویزیون و کتاب) ٬ ضعیف بودن چشم٬ کمبود یه ماده ی غذایی خاص٬ پرخوابی و کم خوابی ٬ تغییرات آب و هوایی (بعضیا توی هوای ابری سرگیجه میگیرن مثلاً) یا آلرژی باشه.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از The Last Horseman :
سرگیجه ی خالی معمولاً نشون دهنده ی بیماری خاصی نیست و دلایلش میتونه : خستگی چشم (در اثر استفاده ی زیاد از کامپیوتر و تلویزیون و کتاب) ٬ ضعیف بودن چشم٬ کمبود یه ماده ی غذایی خاص٬ پرخوابی و کم خوابی ٬ تغییرات آب و هوایی (بعضیا توی هوای ابری سرگیجه میگیرن مثلاً) یا آلرژی باشه.
نمیتونم بفهمم چه ماده ی غذایی ؟
راهی هست ؟

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
نمیتونم بفهمم چه ماده ی غذایی ؟
راهی هست ؟
کمبود ویتامین C ٬ B-12 و B-6 میتونه سرگیجه ایجاد کنه. کمبود آبی که به بدن میرسه (برای خانم ها هر روز 1.9 لیتر کافیه) میتونه باعث سرگیجه بشه. افتادن قند خون هم که یکی از دلایل اصلیشه.
راهش هم اینه که اطمینان پیدا کنین که ماده های لازم به بدنتون میرسه.
یه چیز هم بگم که اضطراب حدود 100 تا مشکل جسمی میتونه ایجاد کنه٬ سرگیجه هم یکی از عمده ترین اوناست. اگه انشاا... توی آزمایش خونتون کمبودی نبود و از اون مشکلاتی که بالا گفتم هم هیچ کدوم نبود٬ اضطراب رو مد نظر داشته باشین. (در ضمن مطمئناً اسم ‍‍«سردی کردن» هم به گوشتون خورده٬ به غذاهایی که طی این چند روز خوردین دقت کنین٬ شاید سردی کرده باشین).
اگه علائم دیگه ای به جز سرگیجه داشتین بگین اینجا !

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

حس می‌کنم چشمام خشک شدن، واقعا حس می‌کنم سطح چشمام مرطوب نیست،
و وقتی چشمام رو می‌بندم، چشمام گرم میشن و می‌سوزه یجورایی.
چشونه؟

بالا