• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دارن شان

• شروع کننده موضوع sona
  • تاریخ شروع

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : دارن شان

به نقل از بیلی بچه...! :
در مورد ِ شخصیت پردازی حرف نمی زنم... ولی روابط ِ علت و معلولی توی ِ هری پاتر افتضاحه!
یارو تو جلد ِ اول می آد به هری می گه جادوگری، اونم زرتی قبول می کنه، چمدونشو می بنده با هم برن هاگوارتز... :|
حداقل درن شان یه روابط ِ علت و معلولی ِ عقلی ای داره داستان هاش...
مثلا کجاش معلوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما خودت هم مثل اینکه روابط علت و معلولیت تعریفی نداره ها!!!!
خب تو خودت پیش یه خونداه مشنگ بودی خبردار میشدی جادوگری؟؟؟؟؟؟ پس نخبه بودی تو!
تازه همچین زرتی هم نبود، بدبختیا که نکشید هری تا به هاگوارتز!

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از شکیبا کرم کتاب :
مثلا کجاش معلوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما خودت هم مثل اینکه روابط علت و معلولیت تعریفی نداره ها!!!!
خب تو خودت پیش یه خونداه مشنگ بودی خبردار میشدی جادوگری؟؟؟؟؟؟ پس نخبه بودی تو!
تازه همچین زرتی هم نبود، بدبختیا که نکشید هری تا به هاگوارتز!
چی؟ سوال ِ اولت رو متوجه نشدم...
پاسخ ِ سبز:
اصلا" حرف ِ منو متوجه نشدی... یارو می آد می گه تو جادوگری، هری هم بدون ِ اینکه هیچ گونه هیجان و ناباوری ای از خودش نشون بده و بگه نه اشتباه می کنی و اینا( کاری که ملت، وقتی بهشون بگی جادوگرن، انجام میدن)، قبول می کنه که جادوگره و پا می شه با اون یارو ریشو ه می ره وسایل ِ جادوگری بخره... خب خیلی مسخره است! یه مدرکی، یه نشونه ای، یه چیزی...!

درست هم صحبت کن... دعوا که نداریم!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از بیلی بچه...! :
در مورد ِ شخصیت پردازی حرف نمی زنم... ولی روابط ِ علت و معلولی توی ِ هری پاتر افتضاحه!
یارو تو جلد ِ اول می آد به هری می گه جادوگری، اونم زرتی قبول می کنه، چمدونشو می بنده با هم برن هاگوارتز... :|
حداقل درن شان یه روابط ِ علت و معلولی ِ عقلی ای داره داستان هاش...
همچین زرتی هم قبول نکرد....خودش میدونست که یه توانایی های عجیب غریبی داره؛ مثلا بلند شدن سریع موهاش، فرار از دست دادلی یا غیب شدن شیشه ی محفظه ای که مار توش نگهداری میشد ... هاگرید هم اینارو بهش یادآوری کرد و هری هم دید که بله، انگار این راست میگه. یه نفر هم پیدا شده بود که تولدشو تبریک بگه و براش کیک بیاره و آدم مهربونی باشه... جای هری بودی نمیرفتی؟ ;;) :D

نمیدونم چرا هری پاترو میارین وسط تاپیک دارن شان برای مقایسه؛ با این که من خیلی سرزمین اشباحو دوست داشتم و دارم ولی باز به نظرم با هری پاتر قابل مقایسه نیست.!

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از پری ناز :
همچین زرتی هم قبول نکرد....خودش میدونست که یه توانایی های عجیب غریبی داره؛ مثلا بلند شدن سریع موهاش، فرار از دست دادلی یا غیب شدن شیشه ی محفظه ای که مار توش نگهداری میشد ... هاگرید هم اینارو بهش یادآوری کرد و هری هم دید که بله، انگار این راست میگه.
نمیدونم چرا هری پاترو میارین وسط تاپیک دارن شان برای مقایسه؛ با این که من خیلی سرزمین اشباحو دوست داشتم و دارم ولی باز به نظرم با هری پاتر قابل مقایسه نیست.!
اون توانایی هارو قبول دارم، ولی بالاخره یه بحثی، یه چیزی واسه اینکه بپذیره که جادوگر ه...
بعدش هم به نظر ِ من، رولینگ هی می خواسته بره سر ِ اصل ِ مطلب که فکر کنم هاگوارتز بوده و به خاطر ِ همین، در شروع ِ داستان عجله داشته و خوب اولش رو نپرداخته...
کاملا" موافقم...
دقیقا" ! سرزمین اشباح خیلی سر تر از هری پاتر ه...!

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

دوستان حس نمیکنین یه ذره دارین تند میرین؟ :D
منم به نظرم هری پاتر خیلی سرتره از سرزمین اشباح ولی دلیل نمیشه که بیام عقیدمو به همه بخورونم :D
ولی هری اونقدرام راحت قبول نکردا!
درسته خودش فک میکرد که یه فرقی با بقیه داره (مث اون جریان ماره تو باغ وحش و... :D) ولی کلی هاگرید باهاش بحث کرد تا تونست بهش بقبولونه که جادوگره!

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

اگه در تمام موارد هم شخصيت پردازيو گند زده باشه واقعا از هر نظر شخصيت درنِ سرزمين اشباح خيلى خيلى سره از هرى. هرى يه قهرمان معموليه ولى درن يه انسانه نه فقط يه قهرمان كه "عشق" ميورزه مثلا!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از جنا :
دوستان حس نمیکنین یه ذره دارین تند میرین؟ :D
منم به نظرم هری پاتر خیلی سرتره از سرزمین اشباح ولی دلیل نمیشه که بیام عقیدمو به همه بخورونم :D
درسته خودش فک میکرد که یه فرقی با بقیه داره (مث اون جریان ماره تو باغ وحش و... :D) ولی کلی هاگرید باهاش بحث کرد تا تونست بهش بقبولونه که جادوگره!
کاملا موافق! لایک! /m\ ببین واقعا میشه گفت دارن شان با هری پاتر قابل مقایسه اس؟؟؟؟ واقعا؟؟؟؟؟ توروخدا این پست منو بخونید:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,233.msg845601.html#msg845601
لطفا اگه مخالفید دیسلایک نزنین چون نظر شخصیمه :|

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از جنا :
من که قانع نشدم...
توی داستان نویسی یه چیزی هست که بهش می گن رابطه ی علت و معلولی... می گه که نویسنده نباید از هوا یه چیزیو ورداره بذاره تو داستانش( یه همچین بحثی توی سینما هم هست)... یه چیز ِ جدیدی که توی ِ داستان می آد،نویسنده باید یه جوری باهاش ور بره و توی ِ داستان یه جوری جاش بده که باور پذیر بشه برای مخاطب...
اگه من مخاطب ام که برای ِ من اون تیکه ای که گفتم، باور پذیر نبوده. حالا هم هیچ اصراری ندارم که بیاین حرف ِ منو قبول کنین... ولی باور کنید که درست می گم! :)

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از بیلی بچه...! :
من که قانع نشدم...
توی داستان نویسی یه چیزی هست که بهش می گن رابطه ی علت و معلولی... می گه که نویسنده نباید از هوا یه چیزیو ورداره بذاره تو داستانش( یه همچین بحثی توی سینما هم هست)... یه چیز ِ جدیدی که توی ِ داستان می آد،نویسنده باید یه جوری باهاش ور بره و توی ِ داستان یه جوری جاش بده که باور پذیر بشه برای مخاطب...
اگه من مخاطب ام که برای ِ من اون تیکه ای که گفتم، باور پذیر نبوده. حالا هم هیچ اصراری ندارم که بیاین حرف ِ منو قبول کنین... ولی باور کنید که درست می گم! :)
دارن شان همین رابطه علت و معلولی به قول شما رو به هیچ وجه تو نبرد با شیاطین رعایت نکرده! [-(
آخر نبرد با شیاطین کاملن این رابطه رو نقض میکرد!ینی چی اینا خدا بشن؟ [-(

راستش من هر کیُ دیدم که هری پاترُ خونده نه تنها براش باور پذیر (اصطلاحای خودتونُ به کار میبرم :)) )بوده تازه خیلیاشون فک میکردن که قراره براشون نامه هاگوارتز هم بیاد!ینی انقد تو داستان غرق شده بودن!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از بیلی بچه...! :
اون توانایی هارو قبول دارم، ولی بالاخره یه بحثی، یه چیزی واسه اینکه بپذیره که جادوگر ه...
بعدش هم به نظر ِ من، رولینگ هی می خواسته بره سر ِ اصل ِ مطلب که فکر کنم هاگوارتز بوده و به خاطر ِ همین، در شروع ِ داستان عجله داشته و خوب اولش رو نپرداخته...
کاملا" موافقم...
دقیقا" ! سرزمین اشباح خیلی سر تر از هری پاتر ه...!
البته منظور من دقیقا برعکس این بود :D

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از جنا :
دارن شان همین رابطه علت و معلولی به قول شما رو به هیچ وجه تو نبرد با شیاطین رعایت نکرده! [-(
آخر نبرد با شیاطین کاملن این رابطه رو نقض میکرد!ینی چی اینا خدا بشن؟ [-(

راستش من هر کیُ دیدم که هری پاترُ خونده نه تنها براش باور پذیر (اصطلاحای خودتونُ به کار میبرم :)) بوده تازه خیلیاشون فک میکردن که قراره براشون نامه هاگوارتز هم بیاد!ینی انقد تو داستان غرق شده بودن!
ببین گفتم که من همین الانم غرقم!! اون پستی که خوندی در همین باره بود!
راستی چوب غذاخوری چینی رو امتحان کن! واقعا آدم توی یه جو خاصی میره!

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها ميشه در مورد اين كتاب حماسه ي كرپسلي بيشتر توضيح بدين؟! موضوعش چيه؟! از داستاني چه جورياس؟!
چند جلده؟! چندتاش ترجمه شده؟!؟ و توسط كدوم مترجم و كدوم انتشارات! :D

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

این زندگیِ لارتن قبل از برخورد با دارنه، ۳ جلده، فک کنم ۱-۲ جلد اولش رو وب سایت رهگذران ترجمه کرده باشه.
تعریف چندانی ازش نشنیدم

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

من خودم کتابشُ خریدم. صرفاً به خاطر این که عاشق کرپسلی بودم! :D کلاً اگه از کرپسلی خوشتون می اومده، بدتون نمیاد از این کتابه

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نر‌‌‌‌‌گس² :
من خودم کتابشُ خریدم. صرفاً به خاطر این که عاشق کرپسلی بودم! :D کلاً اگه از کرپسلی خوشتون می اومده، بدتون نمیاد از این کتابه
خوب پس منم بايد بخرم! :D
بازم فرزانه كريمي ترجمش كرده؟!

Jupiter Jones

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
تهران

دارن شان بهترین نویسنده مجموعه ی فانتزیه!کتابهاش و روایتش عالیه و پختست!به کسایی که مطالعه نکردن پیشنهاد می دم حتما بخونن

[email protected]

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هجرت
شهر
تهران

[من خیلی این کتاب و دوست میدارم و3بار خوندمش هر دفعه هم گریه میکنم هم می خندم هم اضطراب پیدامی کنم اصلا انگار که من دارنم تمام احساسای اونو منم دارم مامانم بعضی وقتا فک میکنه خل شدم !!!!!!!!!
من عاشق این کتابم شایدم از نویسندش اجازه گرفتم تا این کتاب و ادامه بدم
من کتاب سرزمین اشباح را به همه توصیه میکنم خودمم دارم این کتاب را برای بار سوم میخونم من هیچ وقت از این کتاب خسته نمیشم x: x: x: x:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

کتاب سرزمین اشباح خیلی قشنگ بود... ولی به نظرم یکم اون آخراش مسخره شده بود... ولی با این حال به نظرم خیلی از هری پاتر بهتر بود...

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام

من سرزمین اشباح و نبرد با شیاطین رو خوندم و دوستشون دارم.
از نمایشگاه کتاب امسال هم کتاب های جدید دارن شان رو گرفتم:
چهارگانه ی "حماسه ی کرپسلی":
تولد یک قاتل
دریای خون
قصر مردگان
برادر تا پای مرگ
[این لارتن کرپسلی همانیه که توی سرزمین اشباحه و داستان از هشت سالگی اش شروع می شه]

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

به نقل از P.S :
کتاب سرزمین اشباح خیلی قشنگ بود... ولی به نظرم یکم اون آخراش مسخره شده بود... ولی با این حال به نظرم خیلی از هری پاتر بهتر بود...

یک رای مخالف!!!
اصلا هم از هری پاتر قشنگ تر نبود....اصلا

بالا